EKSTRA
MENÜ

Recep Gökçe

Recep Gökçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Recep Gökçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 564 Recep Gökçe haberi bulunmuştur.

Recep Gökçe Haberleri

Tokat’ta kapalı köy yolları ulaşıma açıldı

Tokat’ta kapalı köy yolları ulaşıma açıldı

TOKAT’ta kar yağışından kapanan 233 köy yolu İl Özel İdare ekiplerinin çabasıyla yeniden ulaşıma açıldı.

9.01.2015Gündem
Çocuğum sağ olsaydı da dişsiz gezseydim

'Çocuğum sağ olsaydı da dişsiz gezseydim'

Ermenek'teki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tezcan Gökçe'nin, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?", "Gitti mi benim oğlan şimdi, saklamayın?" cümleleri ve cenaze töreninde yırtık ayakkabılarıyla herkesi hüzne boğan anne babası Recep ve Ayşe Gökçe çiftine protez diş takıldı. Dişlerini aynada görünce mutluluğunu gizlemeyen Ayşe Gökçe "Çocuğum sağ olsaydı da dişsiz gezseydim"dedi. Baba Gökçe ise "Tek dişim vardı, idare ediyordum, başka çarem yoktu. Türkiye acımızı paylaşarak bizi bağrına bastı, mutluyuz" diye konuştu

7.01.2015Gündem
Recep Dede’nin evi yenilendi

Recep Dede’nin evi yenilendi

Kanal D’de yayınlanan dekorasyon programı “Evim Şahane”, yırtık ayakkabısıyla Ermenek’te yaşanan maden faciasının simgesi haline gelen Recep Dede’nin yaşadığı evi yeniledi.

30.12.2014Magazin
Şehit madencinin babası Recep Amcanın evi yenilendi

Şehit madencinin babası Recep Amca'nın evi yenilendi

KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’nde, maden ocağını su basması sonucu yaşamını yitiren 18 maden işçisinden, oğlu Tezcan Gökçe’nin cenaze namazı sırasında ayağındaki yırtık lastik ayakkabıyla gündeme gelen Recep Gökçe ile ölen madencinin eşi ve çocuklarının oturduğu birbirine bitişik 2 katlı ev, Kanal D’de yayınlanan ’Evim Şahane’ programı tarafından baştan aşağı yenilendi.

30.12.2014Gündem
TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

Son 12 yılda 500 milyon liraya ulaşan sosyal yardım ve yatırım yapan TOBB, bu yıl yılbaşı hediyesi dağıtmak yerine Ermenek’teki maden kazasında hayatını kaybeden 18 madencinin ailelerine birer ev alacak.

21.12.2014Ekonomi
TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğu, Ermenek'te meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine yardımda bulunacaklarını belirterek, "TOBB Yönetim Kurulu olarak ailelere birer ev alma kararı aldık" dedi. Evlerin madencinin hangi yakını üzerine yapılacağına TOBB'da kurulacak bir komisyon karar verecek. Evlerin 17'si Ermenek 1'i Zonguldak'ta alınacak.

21.12.2014Ekonomi
Evim Şahane, Recep Amcanın evini yeniledi

Evim Şahane, Recep Amca'nın evini yeniledi

Ermenek'te yaşanan maden faciasının simgesi haline gelen Recep Gökçe günler sonra buruk da olsa mutluluğu tadıyor. Evim şahane ekibi Gökçe ailesinin evini yeniledi.

19.12.2014Haber
Mezitli’den Ermenek’e yardım eli

Mezitli’den Ermenek’e yardım eli

Mersin’in merkez Mezitli İlçe Belediyesi, Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine kışlık kıyafet ve gıda yardımında bulundu.

16.12.2014Çukurova
O ayakkabı TBMMde

O ayakkabı TBMM'de

CHPİzmir Milletvekili Musa Çam, TBMM Genel Kurulu'nda kürsüde yapacağı konuşmayaayağında yırtık lastik ayakkabı, Ermenek'teki maden ocağında hayatını kaybedenmaden işçisi Tekcan Gökçe'nin babası Recep Gökçe'nin fotoğrafı ve CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı ile içinde sahte Euro banknotlar olanayakkabı kutusu ile geldi.TBMMGenel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinin üçüncü turunda söz alan CHP İzmirMilletvekili Musa Çam, yırtık lastik ayakkabıyla kürsüye çıktı. Ayağındakiyırtık lastik ayakkabıyı çıkartarak çorapla yere basan ve burada hükümeti veCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Çam, fotoğraflar ve yırtıklastik ayakkabı ile yeni lastik ayakkabıyı gösterdi. Çam, “Tekcan Gökçe'ninbabası gördüğünüz gibi ayağındaki lastik ayakkabı, işte benim ayağımdaki lastikayakkabı. Tezcan Gökçe'nin babası Recep Gökçe bu ayakkabıları giyiyor. 'Paramolsa ben bu ayakkabıyı giyer miyim' diyor. Hemen devletimiz devreye giyiyor,valilik 10 liraya ayakkabıyı alıyor, imama veriyor ve imam vasıtasıyla buayakkabıları gönderiyor. 12 yıllık iktidarı döneminde 'dünyanın en büyük 17,Avrupa'nın 6'ncı büyük ekonomisiyiz' diyenler, Recep Tekcan'ın geldiği durumişte budur. Bir başka baba daha var, saraylarda oturan. Bunun da oğlu var. Oayakkabı kutularında da Euroları görüyorsunuz”dedi. Konuşmasının ardından Çam,yırtık lastik ayakkabı ayağında yerine geçti.

13.12.2014Haber
Madenci babasının lastik ayakkabıları müzeye konulacak

Madenci babasının lastik ayakkabıları müzeye konulacak

KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’ndeki maden kazasında oğlu Tezcan Gökçe’yi kaybeden Recep Gökçe’nin yırtık lastik ayakkabılarını, Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu aldı. Ayakkabıları fabrikasındaki müzeye koyacağını söyleyen Alimoğlu, ayakkabıların manevi değerinin çok yüksek olduğunu aktardı.

12.12.2014Gündem
Gökçe Ailesi’ne taziye

Gökçe Ailesi’ne taziye

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ermenek’teki maden kazasında hayatını kaybeden 5 işçinin cenaze törenine katıldı.

5.12.2014Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, ölen madencilerin ailesine taziyede bulundu

Kemal Kılıçdaroğlu, ölen madencilerin ailesine taziyede bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasında yaşamını yitiren Tezcan Gökçe ve Mehmet Tokat'ın evlerini ziyaret ederek ailelerine başsağlığı diledi.

5.12.2014Gündem
Tezcan Gökcenin anne-babasına aylık 140ar TL yoksulluk yardımı

Tezcan Gökce'nin anne-babasına aylık 140'ar TL yoksulluk yardımı

Karaman Ermenek’teki maden faciasında yaşamını yitiren Tezcan Gökce’nin ailesine bin 349 TL aylık bağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), anne-babaya da 140'ar TL’lik yoksulluk yardımı bağladı. Tezcan Gökce'nin, çalıştığı Has Şekerler Madencilik'te asgari ücret üzerinden primi yatırıldığı için, anne-babasına bağlanan yoksulluk yardımının düşük seviyede kaldığına vurgu yapıldı.

25.11.2014Ekonomi
Bahçeli: Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulmalı

Bahçeli: Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Alevilerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. 'Cami de bizim cemevleri de bizim' diyen Bahçeli, Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulması önerisinde bulundu. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, AK Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun "MİT'in CHP'yi izlediği" iddiasını ciddiye alması ve CHP'yi rahatlatacak açıklama yapması gerektiğini söyledi.

25.11.2014Gündem
‘Artık ayakkabıyı konuşmayalım’

‘Artık ayakkabıyı konuşmayalım’

KARAMAN Ermenek’teki maden faciasında ölen Tezcan Gökçe’nin (39) cenaze namazında yırtık lastik ayakkabıyla saf tutmasıyla gündeme gelen Recep Gökçe ve ailesine yardım yağdı.

22.11.2014Gündem
Tezcan Gökçenin ailesine 1349 lira aylık

Tezcan Gökçe'nin ailesine 1349 lira aylık

SGK Ermenek kazasında hayatını kaybeden Ayşe Gökçe ve Recep Gökçe'nin oğlu Tezcan Gökçe'nin eşi ve çocuklarına 1349 lira aylık bağlanacağını açıkladı. SGK, Tezcan Gökçe'nin anne babasına da yoksulluk maaşı bağlanması için kendilerinden imza aldı.

21.11.2014Ekonomi
Ermenek Kaymakamı: 18 işçinin ailesi aynı durumda

Ermenek Kaymakamı: 18 işçinin ailesi aynı durumda

ERMENEK Kaymakamı Eyüp Güngör, madenci oğlu Tezcan Gökçe’nin cenaze törenine yırtık kara lastik ayakkabıyla gelen 75 yaşındaki Recep Gökçe’ye yardım yapmak isteyen çok fazla kişinin kaymakamlığı aradığını belirtti. 18 işçi ailesinin aynı durumda olduğunu belirten Güngör, ”Bizim burada 18 ailemiz var. Diğer ailelerimiz de mağdur. Ama ısrarla Recep amcaya yardım etmek isteniyorsa onlara da yardımcı oluyoruz” dedi.

21.11.2014Gündem
Lastik ayakkabılarından vazgeçmedi

Lastik ayakkabılarından vazgeçmedi

Ermenek'teki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler Tezcan Gökçe, Mehmet Tokat ve Uğur İlhan için Cuma namazından sonra Kazancı Beldesi Gökçeler Mahallesi'nde cenaze yemeği düzenlendi. Oğlu 2 çocuk babası 39 yaşındaki Tezcan Gökçe'nin cenaze namazında ayağında yırtık lastik ayakkabıyla saf tutmasıyla gündeme gelen ve daha sonra yırtık lastik ayakkabısı yenilenen 75 yaşındaki Recep Gökçe'nin sabahki yemek hazırlıkları sırasında giydiği eski kıyafetlerini değiştirdiği gözlendi. Recep Gökçe'nin üzerine yeni kıyafetler giymesine rağmen ayağındaki yeni lastik ayakkabısını değiştirmediği görüldü. Lastik ayakkabının bu kadar gündeme gelmesine kızdığını belirten Recep Gökçe, 'Altı üstü bir lastik ayakkabı. Bu havalarda lastik giyerim ben. İskarpin giymem. Ben bu ayakkabılar ile rahat ediyorum.' dedi.

21.11.2014Haber
Acılı baba Recep Gökçeye  yardım yağdı

Acılı baba Recep Gökçe'ye yardım yağdı

KARAMAN'ın Ermenek İlçesi'ndeki madenci evli ve 2 çocuk babası 39 yaşındaki Tezcan Gökçe?nin cenaze namazında ayağında yırtık lastik ayakkabıyla saf tutmasıyla gündeme gelen 75 yaşındaki Recep Gökçe ve ailesine Türkiye?nin dört bir yanından yardım yağdı.

21.11.2014Haber
Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar

Türkiye'yi derinden sarsan fotoğraflar

Üç tarafı denizlerle çevrili, her bölgesi ayrı bir hikaye olan, gündemi hiç boş kalmayan bir ülke: Türkiye... İşte o fotoğraflar.

20.11.2014Gündem
Ölen madencinin babasına yeni lastik ayakkabı

Ölen madencinin babasına yeni lastik ayakkabı

Ermenek'teki maden ocağında cansız bedenlerine ulaşılan işçilerden Tezcan Gökçe'nin cenaze töreninde yırtık ayakkabılarla Türkiye'yi hüzne boğan baba Recep Gökçe, bir babanın çaresizliğini ve gururunu ortaya koyuyor. Bu arada oğlunun cenazesine yırtık lastik ayakkabılarıyla katılarak Türkiye'yi ağlatan acılı babaya aynı ayakkabının yenisinden gönderildi.

20.11.2014Gündem
Ölen madencinin babasına yeni lastik ayakkabı

Ölen madencinin babasına yeni lastik ayakkabı

Ermenek'te maden kazasında yer altında kalan madenci Tezcan Gökçe'nin annesi "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı" diyerek Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu.Cenaze törenine ise babası Recep Gökçe'nin yırtık ayakkabıları dikkat çekti. Madenci babasının yırtık ayakkabıları bölgede yaşanan yoksulluğu gözler önüne serdi. Valiliğin Kaymakamlığa bildirmesiyle acılı baba yırtık lastiklerinden kurtulup yeni bir lastik ayakkabıya kavuştu. Muhabirin 'sen mi istedin böyle olsun diye bunlar daha mı rahat' sorusuna 'Fark etmez' diye cevap veren acılı baba herkesi duygulandırdı.

20.11.2014Haber
Ayşe Teyzenin eşi Recep Gökçe yürekleri burktu

Ayşe Teyze'nin eşi Recep Gökçe yürekleri burktu

Ermenek'te maden kazasında yer altında kalan oğlu için "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı" diyerek Türkiye'yi gözyaşlarına boğan Tezcan Gökçe'nin annesi Ayşe Gökçe'yi oğullarının cenaze töreninde teselli etmeye çalışan baba Recep Gökçe'nin iki ayakkabısının da yırtık olması yürekleri burktu.

19.11.2014Gündem
Kahreden çaresizlik

Kahreden çaresizlik

Ermenek'teki kömür ocağında mahsur kalan oğlu Tezcan Gökçe için, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı" diyerek kazanın simgesi haline gelen Ayşe nine, "Oğlum nereye gitti suyun içinde, bulamadım" cümlesiyle çaresizliğini ortaya koyuyor.

18.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları