EKSTRA
MENÜ

Razi Canikligil

Razi Canikligil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Razi Canikligil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147 Razi Canikligil haberi bulunmuştur.

Razi Canikligil Haberleri

ABD medyasından Zarrab için itirafçı oldu iddiası

ABD medyasından Zarrab için 'itirafçı oldu' iddiası

ABD medyası, New Yorkta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın savcılıkla işbirliğine başladığını öne sürdü.

17.11.2017Dünya
Canikligil: Mahkeme FETÖyü anlatacak bilirkişi istedi

Canikligil: Mahkeme FETÖ'yü anlatacak bilirkişi istedi

Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına bağlanan, ABD'de Reza Zarrab'ın mahkemesini takip eden Hürriyet New York Temsilcisi Razi Canikligil, mahkeme hakiminin, FETÖ hakkında bilgi verecek bir bilirkişi talebi olduğunu söyledi. Canikligil, "Hakim özellikle taraflardan bir şahit daha istedi. Gülen hareketi ve Türk hükümeti arasında neler yaşandığını anlatacak bir bilirkişinin duruşmaya getirilmesini istedi" dedi.

16.11.2017Haber
Zarrab davasında flaş gelişme...

Zarrab davasında flaş gelişme...

Hürriyet New York Temsilcisi Razi Canikligil, ABD'de görülmekte olan Reza Zarrab davası sonrasında CNN Türk'te yayınlanan ve Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına katılarak duruşmada yaşananları anlattı. Bugünkü duruşmada Hakan Atilla'nın avukatlarının itirazları sonrasında hakim, Türkiye ile FETÖ arasındaki yaşananları mahkemeye anlatması için bilirkişi tayin edilmesine karar verdi. Razi Canikligil'in açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde;

16.11.2017Gündem
Katliamda korkunç detay 10 bavul silahla otele girmiş

Katliamda korkunç detay! 10 bavul silahla otele girmiş!

ABD’de 59 kişinin katledildiği saldırının nasıl gerçekleştirildiğine dair belirsizlikler azalırken fail Stephen Paddock’un neden böyle bir katliama kalkıştığı ise gizemini korurken, Saldırganın çoğu uzun namlulu silahları 10 adet bavulla otel odasına soktuğu, silahlardan bazılarının dürbünlü ve tripod üzerinde kurulu halde bulunduğu belirtildi. Polisin saldırganın odasına girdiği anlardan şoke edici fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflarda masanın üzerine bırakılmış bir not görülüyor.

3.10.2017Dünya
New York muhabirimiz Razi Canikligil Las Vegas’ta, korkunç saldırının tanıklarıyla konuştu

New York muhabirimiz Razi Canikligil Las Vegas’ta, korkunç saldırının tanıklarıyla konuştu

Hürriyet, 59 can alan korkunç saldırı sonrası Las Vegas’a gitti, görgü tanıkları ve yetkililerle konuştu, kan donduran detaylara ulaştı.

3.10.2017Haber
Kaçmak için 5 saniyemiz vardı

Kaçmak için 5 saniyemiz vardı

Hürriyet, ABD tarihinin en kanlı saldırısının ardından olay yerine gitti. Dün akşam dehşeti yaşayan Las Vegas’ta büyük bir korku hakimken, Washington muhabirimiz Razi Canikligil olay yerinden izlenimlerini aktardı.

3.10.2017Haber
Las Vegas dehşetini yaşayanlar anlattı Kaçmak için 5 saniyemiz vardı

Las Vegas dehşetini yaşayanlar anlattı! 'Kaçmak için 5 saniyemiz vardı'

Hürriyet, ABD tarihinin en kanlı saldırısının ardından olay yerine gitti. Önceki akşam dehşeti yaşayan Las Vegas’ta büyük bir korku hâkimken, New York muhabirimiz Razi Canikligil olay yerinden izlenimlerini aktardı. Dehşeti yaşayanların olayın şokunu hâlâ atlatamadıkları anlaşılıyor. Öte yandan ABD basını olayda hayatını yitiren kurbanlara ait hikâyelere geniş yer ayrıldı. 29 yaşındaki Sonny Melton, eşi Heather'in üzerine kapaklanarak hayatını kurtardığını ancak kurşunların hedefi olarak hayatını kaybettiğini anlattı.

3.10.2017Dünya

Las Vegas katliamını görgü tanıkları anlattı: "Kaçmak için 5 saniyemiz vardı"

Hürriyet, ABD tarihinin en kanlı saldırısının ardından olay yerine gitti. Dün akşam dehşeti yaşayan Las Vegas’ta büyük bir korku hakimken, Washington muhabirimiz Razi Canikligil olay yerinden izlenimlerini aktardı.

3.10.2017Dünya
Trump yemin etti: Bugün sizin gününüz

Trump yemin etti: Bugün sizin gününüz

Tahminleri altüst ederek 8 Kasım’da ABD başkanlık seçimlerini kazanan Cumhuriyetçi Donald Trump, dün görevi yüz binlerin katıldığı törenle Demokrat Başkan Barack Obama’dan devraldı. Trump yemin töreninde yaptığı açıklamada yönetimi artık Washington’dan halka verdiklerini söylerken “Bugün sizin gününüz, bu sizin kutlamanız ve ABD sizin ülkenizdir. Artık öncelik ABD olacak” dedi. Törene Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Online-Hepsiburada.com Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı ile Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ katıldı.

20.01.2017Dünya
Clinton favori Trump sürpriz

Clinton favori Trump sürpriz

Amerikalılar bugün tartışmasız gelmiş geçmiş en agresif, en anormal kampanya döneminin ardından yeni başkanlarını seçiyorlar. Hillary Clinton hem anketlerde hem de bahislerde önde. Ancak Trump, kritik eyaletleri alırsa sürpriz yapabilir. 250 milyon Amerikalı seçmenden ne kadarının sandığa gideceği, yarışın en kritik sorusu.

7.11.2016Dünya
İşte By Lock David Keynes

İşte 'By Lock' David Keynes

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kendi aralarında kullandığı şifreli mesajlaşma programı ByLock’un kuruluşundan bu yana patentini elinde bulunduran David Keynes adlı Türk asıllı kişi, New York’ta Hürriyet’e konuştu. Keynes, ABD vatandaşlığına geçtikten sonra ismini değiştiren bir Türk. FEM Dershanesi’ne gitmiş, Işık Evi’nde kalmış. David Keynes, ByLock’u tasarlayan ‘Tilki’ lakaplı eski ev arkadaşının, 3 Aralık 2013’te programı App Store’a koyabilmek için kendisinden kredi kartını istediğini, o zamandan beri de patentin üzerinde olduğunu anlatıyor. Türk kullanıcıların yüzde 90’ının FETÖ’cü olduğunu söyleyen David Keynes, cemaatle bağlantısı olan ‘Tilki’nin ise hâlâ Türkiye’de olduğunu belirtiyor.

23.10.2016Gündem
ABD Göçmenlik Bürosu 2006 raporu: Dikkat edin

ABD Göçmenlik Bürosu 2006 raporu: Dikkat edin

Hürriyet’in New York temsilcisi gazeteci Razi Canikligil’in ‘ABD Gizli Belgelerinde Fethullah Gülen’ kitabı, ABD Göçmenlik Bürosu’nun 10 yıl önce Gülen’e bakışını ortaya koyuyor. Daha önce Gülen’in yeşil kart davasını ve aralarında ABD gizli servis örgütü CIA’in eski elemanlarının yer aldığı sponsorlarının listesini ortaya çıkaran Canikligil, kitabında Göçmenlik Bürosu Raportörü David Spaulding’in 19 Ocak 2006’da kaleme aldığı rapora yer verdi. Raporda FETÖ elebaşı Gülen hakkında şu bilgilere yer veriliyor:

8.10.2016Gündem
Türkiyede gündem yoğun ama #OnlarBunuKonuşuyor

Türkiye'de gündem yoğun ama #OnlarBunuKonuşuyor

Hürriyet'in dünya şehirlerindeki muhabirleri her çarşamba 16.00'da Facebook canlı yayınında bulundukları ülkelerin gündemini Türkiye'ye taşıyor.

30.08.2016Gündem
Özellikle seçildiler

Özellikle seçildiler

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, “Son tutuklanan üç arkadaşımızın isim olarak seçilmesi çok önemli. İktidarın gözdağı verdiği anlaşılıyor. Bu bir korkutma” dedi.

24.06.2016Gündem
Atmadığı tweetten 14 saat gözaltı

Atmadığı tweet'ten 14 saat gözaltı

Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınan Hürriyet Gazetesi New York Temsilcisi Razi Canikligil, geceyi havalimanı polis merkezinde geçirdikten sonra dün sabah savcılığa verdiği ifadenin ardından serbest kaldı. Canikligil, ”14 saattir gözaltındayım. Niçin gözaltına alındığımı yarım saat önce öğrendim. Benimle alakası olmayan bir tweet. Bunu Amerika’da meslektaşlarıma nasıl anlatacağım onu düşünüyorum” dedi.

21.06.2016Gündem
Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil serbest bırakıldı

Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil serbest bırakıldı

Dün akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan Hürriyet Gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

20.06.2016Gündem
ABDde hakim karşısına çıkan Reza Zarrab, suçlamaları reddetti

ABD'de hakim karşısına çıkan Reza Zarrab, suçlamaları reddetti

ABD'de tutuklanan ve bugün New York'ta yargılanmasına başlanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab, hâkim karşısına çıktı. Zarrab'ın suçlamaları reddettiği duruşmanın başında ABD'li hâkim Richard Berman, 2014 yılında yaptığı İstanbul seyahatini anlattı.

27.04.2016Dünya
ABDde tutuklu olan Reza Zarrab için flaş karar

ABD'de tutuklu olan Reza Zarrab için flaş karar

İstanbul’dan gittiği Miami’de ABD’yi dolandırmak, İran yaptırımlarını ihlal etmek, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklamaktan yakalanıp tutuklanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab (33) New York’a transfer edilecek.

2.04.2016Dünya
Frikik gazeteciliği

Frikik gazeteciliği

KADIN oyuncu Hande Soral’ın sırttan çekilmiş fotoğrafı cuma günü Kelebek’in birinci sayfasının tam ortasında, en görünür yerinde yayınlanmıştı.

27.03.2016OkurTemsilcisi
Reza Zarrab ABDde tutuklandı

Reza Zarrab ABD'de tutuklandı

Türkiye’de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı Reza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından Miami’de tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. Zarrab’ın Türkiye’deki şirketleri de Royal Holding A.Ş., Durak Döviz Exchange, Al Nafees Exchange, Royal Emerald Investments; Asi Kıymetli Madenler Turizm, ECB Kuyumculuk, Güneş General Trading LLC olarak iddianamede sıralandı.

21.03.2016Ekonomi
BM lider değiştiriyor, en güçlü aday komşudan , hem de Putin dostu

BM lider değiştiriyor, en güçlü aday komşudan , hem de Putin dostu

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ban ki-Mun’un görev süresi yıl sonunda doluyor. Yeni genel sekreter 1 ocak 2017’de görevine başlayacak.

Belleri kırıldı

Belleri kırıldı

Terörle mücadelede 20 ile 23 Temmuz arasında arka arkaya DAEŞ, DHKP-C ve PKK terör örgütlerinin saldırılarına muhatap olduk. Bu saldırılar karşısında o 3 günlük süreç içerisinde daha önce de devam eden saldırı ve provokasyonlarla birlikte 23 Temmuz’da aldığımız kararla her üç terör örgütüne karşı da eşzamanlı bir operasyonu başlattık. Bu eşzamanlı operasyonla bugün itibarıyla, şunu ifade etmek isterim ki Türkiye’ye dönük terör tehdidinin beli kırılmıştır.

26.09.2015Gündem
Razi CANİKLİGİL

Razi CANİKLİGİL

Razi CANİKLİGİL

22.09.2015Dünya
Okurun öğreticiliği

Okurun öğreticiliği

METİN Susan adlı okur, “Serebral palsi” hastalığının adının Hürriyet’te sürekli yanlış yazılmasından mustaripti.

31.05.2015Okur Temsilcisi
Dr. Öz’e çok ağır suçlama

Dr. Öz’e çok ağır suçlama

ABD’nin tanınmış 10 doktoru, ‘Amerika’nın Doktoru’ olarak ün yapan Mehmet Öz’ün çalıştığı Columbia Presbyterian Hastanesi’ne bir mektup göndererek ünlü doktorun işten çıkarılmasını istedi.

17.04.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Zirvesinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Zirvesi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin New York kentinde Birleşmiş Milletler (BM) 69. Genel Kurulu kapsamında düzenlenen BM İklim Zirvesi'nin açılış toplantısına katıldı.

23.09.2014Dünya
O polisler gitti

O polisler gitti

Hatay’da durdurulan ve içinde mühimmat olduğu ileri sürülen TIR ile ilgili Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan olay yeri inceleme tutanağına göre yetkililer arasında görev çatışması yaşanmış. TIR’ı ikinci kez durduran polisler de görevden alındı.

2.01.2014Gündem
Ömer’in Houston Rockets aşkı bitti

Ömer’in Houston Rockets aşkı bitti!

Howard’ın gelmesiyle daha az süre alan Ömer Aşık Houston yönetimine ayırlmak istediğini bildirdi.

16.11.2013Basketbol
ABD bile bizden çevreci

ABD bile bizden çevreci

ABD, hele ki Kuzey Avrupa ile kıyaslandığında, çevrecilik açısından pek örnek gösterilecek bir yer değil. Hatta dünyayı en çok kirletenlerden... Buna rağmen haziranda yaptığım gezide bu ülkede (bile) çevreciliğin ve kentsel dokuya saygının Türkiye ile kıyaslanamayacak kadar gelişmiş olduğuna tanıklık ettim. New York, Florida ve California eyaletlerinde, bugünün Türkiye'si için çıkarılabilecek dersler var.

9.11.2013Gündem
Karakter suikastı

Karakter suikastı

‘FETHULLAH Gülen’in evine çay içmeye gitmiyoruz’ haberi, eski bir sahtecilik vakasını hatırlattı kimilerine.

21.07.2013OkurTemsilcisi
Dünya izledi

Dünya izledi

Gezi Parkı’ndan Taksim’e yayılan protestolara polisin müdahalesi dünya medyasına yansıdı. CNN Int., BBC, RT World, Al Jazeera ve hatta Norveçli VG TV canlı yayın yaptı. Uluslararası Af Örgütü’nden kınama geldi. Londra’daki meşhur Hyde Park’ta da bugün Gezi Parkı gösterisi var. Sosyal medya çalkalandı. Twitter’da dün bir ara dünya çapında en çok konuşulan 10 konudan 5’i, olaylarla ilgiliydi. Twitter’daki #direngeziparkı ve #occupygezi etiketleri, Malezya’dan California’ya, Afrika’dan Rusya’ya geniş bir coğrafyada paylaşıldı.

31.05.2013Gündem
Terör kardeşler

Terör kardeşler

Boston Maratonu’nu düdüklü tencere bombalarıyla kana bulayanların Çeçen kardeşler Tamerlan (26) ve Cevher Tsarnayev (19) olduğu ortaya çıktı. Tamerlan, MIT kampusuna saldırırken önceki gece öldürüldü.

19.04.2013Gündem
Şüpheleri evsizlere çekti

Şüpheleri evsizlere çekti

Sarai Sierra cinayetiyle ilgili polis her türlü ihtimali düşünüyor. En güçlü senaryo ise katil, genç kadını evinde öldürdü, cesedi bilerek surların oraya atıp üzerine battaniye örttü. Amacı şüpheleri bölgede yaşayan evsizlere atmak.

7.02.2013Gündem
Sarayburnundaki ceset onun çıktı

Sarayburnu'ndaki ceset onun çıktı

Türkiye'de kaybolan ABD'li kadın Sarai Sierra'nın cesedi İstanbul Cankurtaran'da bulundu. Başına vurularak öldürüldüğü bilirtilen Sierra'nın cesedinin üzerinden sürücü belgesi çıktı.

2.02.2013Gündem
Hürriyet dehşet okulunda

Hürriyet dehşet okulunda

Hürriyet New York Temsilcisi Razi Canikligil, önceki geceyi katliama sahne olan Sandy Hook İlkokulu’nun önünde görgü tanıklarıyla ve semt sakinleri ile birlikte geçirdi.

15.12.2012Gündem
Tek atışta Mig vurdum

Tek atışta Mig vurdum

TÜRKİYE’nin alacağı yeni F-35 uçaklarının ABD’deki tanıtımı ile ilgili haber, “Tek atışta Mig düşürdüm” başlığıyla verilmişti.

18.11.2012OkurTemsilcisi
Dakika dakika seçim gecesi

Dakika dakika seçim gecesi

ABD’de aylar süren seçim maratonu nihayet sona erdi. 2012 ABD Başkanlık seçimlerini Türkiye'de basın, Türkiye Misyonu’nun hem canlı katılımla hem de sanal platformlarda, Haydarpaşa tren garından gerçekleştirdiği etkinlikte takip etti.

7.11.2012Gündem
Dünya devinin seçimi, Hürriyet Dünyasında

Dünya devinin seçimi, Hürriyet Dünyası'nda

ABD’nin yeni başkanının belirleneceği kritik seçimler, dakika dakika canlı yayında Hürriyet Dünyası’nda.

6.11.2012Gündem
Türkler kimi seçecek

Türkler kimi seçecek

Hürriyet, ABD’de bugün yapılacak seçimler öncesi Amerika’da yaşayan Türk kökenlilerin nabzını tuttu. Orta kesimdekiler, seçimde kime oy atacaklarını rahatlıkla söylüyor ve hemen hepsi “Obama” diyor.

5.11.2012Gündem
Tek atışta Mig vurdum

Tek atışta Mig vurdum

Türkiye’nin 16 milyar dolar ödeyerek 100 adet almayı planladığı F-35 savaş uçağının simülatörünü ilk kullananlardan biri Hürriyet muhabiri oldu. Razi Canikligil, ‘Elektronik Savaş Sistemi’ni denedi.

1.11.2012Gündem
Obama rövanşı aldı

Obama rövanşı aldı

ABD’de seçimlere üç hafta kala yapılan tele-düellonun ikinci raundunun galibi Obama oldu. İlk raundu kazanan Romney, Obama’yı suçlamak isterken yaptığı gafla kendini ters köşede buldu. Rövanşı alan Obama, yarışta yine öne geçebilir.

17.10.2012Gündem
Putin’in son an jestiyle BM Suriye’yi kınadı

Putin’in son an jestiyle BM Suriye’yi kınadı

Daha önce üç kez Suriye'nin BM Güvenlik Konseyi'nde kınanmasına engel olan Rusya, bu tavrını Türkiye için değiştirdi.

4.10.2012Gündem
Endişelenmeyin

"Endişelenmeyin"

Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı, F.Bahçe- Limasol maçıyla ilgili açıklamalar yaptı.

26.09.2012Futbol

Yazar Sonuçları

YPG’nin silahları nereye dönecek?

Türkiye, YPG’ye silah verilmemesi konusunda ABD’yi yıllardır uyarıyor. ABD ise PYD/YPG’nin PKK ile ilişkili olmadığını öne sürerek silahlandırmayı sürdürdü. Son Rakka operasyonu öncesinde ve sonrasında zırhlı araçlarla,  ağır silahlarla donattı.

26.11.2017

NATO haddini aştı

NORVEÇ’te yapılan NATO tatbikatında, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşman taraftaki hedefler arasına konulması büyük bir skandaldır.

19.11.2017

Türkiye’nin hamleleri

Türkiye, Fırat Kalkanı harekâtından sonra, bir başka önemli hamle için düğmeye bastı. Rusya, İran ve dolaylı olarak Suriye hattındaki temasları sonrasında İdlib için harekete geçti.

8.10.2017

Haberi yerinde izlemenin üstünlüğü

HÜRRİYET Dünyası, güçlü ekipleriyle haberi yerinde izleyerek geçtiğimiz hafta da yazılı, dijital ve görsel basında büyük fark yarattı.

24.09.2017