EKSTRA
MENÜ

Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ramazan Bayramı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.772 Ramazan Bayramı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ramazan Bayramı Haberleri

Bayram namazı Bursada saat kaçta kılınacak 2021 Bursa bayram namazı vakti

Bayram namazı Bursa'da saat kaçta kılınacak? 2021 Bursa bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Buralılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Bursalı vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Bursa'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Antalyada saat kaçta kılınacak 2021 Antalya bayram namazı vakti

Bayram namazı Antalya'da saat kaçta kılınacak? 2021 Antalya bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Antalyalılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Antalyalı vatandaşlar da ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Antalya'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili ilişkiler, bölgesel meseleler, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere saldırması, Filistinlilerin evlerinden hukuksuz bir şekilde çıkartılması ve Gazze'ye yönelik hava saldırıları ele alındı.

12.05.2021Dünya
Bayram namazı nasıl kaç rekat kılınır İşte Bayram namazının rekat ve kılınış bilgisi (Diyanet)

Bayram namazı nasıl kaç rekat kılınır? İşte Bayram namazının rekat ve kılınış bilgisi (Diyanet)

Bayram namazının kılınışı ve rekat bilgisi, Ramazan Bayramı'nın ilk gününe saatler kala gündeme geldi. Bayram namazı ibadetlerini evde veya camide kılacak olan Müslümanlar, bayram namazıyla ilgili soru işaretlerine yanıt arıyor. Peki, bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Bayram namazı farz mı? İşte Diyanet'in verdiği bilgiler doğrultusunda bayram namazı ile ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları...

12.05.2021Gündem
Bakan Akardan İsrailin Gazze saldırılarına tepki: İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır

Bakan Akar'dan İsrail'in Gazze saldırılarına tepki: 'İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsrail'in Filistin'in Gazze kentine yönelik saldırıları hakkında "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." değerlendirmesinde bulundu.

12.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

12.05.2021Gündem
Ramazan Bayramı hilali görüldü mü Bayram hilali ne zaman görülecek Diyanet açıkladı

Ramazan Bayramı hilali görüldü mü? Bayram hilali ne zaman görülecek? Diyanet açıkladı

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kovid-19 gölgesinde geçirilen on bir ayın sultanı ramazan 12 Mayıs'ta açılacak son iftarın ardından bitecek. Ramazanın son günü ilk imsak Ardahan'da 03.02'de, ilk iftar Hakkari'de 19.11'de; son imsak Muğla'da 04.19'da, son iftar da Edirne'de 20.30'da yapılacak. Peki, Ramazan Bayramı hilali görüldü mü? Bayram hilali ne zaman görülecek?

12.05.2021Gündem
Bayramda bankalar açık mı Bankalar bayramda çalışıyor mu İşte bayramda banka çalışma saatleri

Bayramda bankalar açık mı? Bankalar bayramda çalışıyor mu? İşte bayramda banka çalışma saatleri

Ramazan Bayramı öncesinde para aktarımı, havale, EFT gibi işlemlerini erteleyenler, banka şubelerinin açılacağı tarihi öğrenmek istiyor. 13 Mayıs günü başlayan 2021 Ramazan Bayramı, 16 Mayıs'a kadar devam edecek. Vatandaşlar ise bu sürede bankaların akıbetini merak ediyor. Peki, bayramda bankalar açık mı? Bankalar bayramda çalışıyor mu?

12.05.2021Gündem
Ramazan Bayramında oruç tutulur mu Bayramlarda oruç tutulur mu İşte Diyanet bilgisi

Ramazan Bayramı'nda oruç tutulur mu? Bayramlarda oruç tutulur mu? İşte Diyanet bilgisi

'Ramazan Bayramı'nda oruç tutulur mu?' ve 'Bayram günlerinde oruç tutulur mu?' soruları, bayram öncesi en sık araştırılanlar arasına girdi. Bu kapsamda bilgi almak isteyen vatandaşlar, Diyanet'in resmi açıklamalarını baz almak istiyor. Peki, Ramazan Bayramı'nda oruç tutulur mu? Bayramlarda oruç tutulur mu?

12.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan Ramazan Bayramı mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan 'Ramazan Bayramı' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı mesajında, "İsrail'in etnik temizlik yapmasını, Filistinlileri zorla anavatanlarından etmesini, ibadet edenlere saldırmasını ve Filistin halkını meşru haklarını kullanmaktan mahrum bırakmasını önlemek için başta İslam ülkeleri olmak üzere bütün dünyanın harekete geçmesi ahlaki ve hukuki bir sorumluluktur" dedi.

12.05.2021Gündem
Pandemide arifelikler faytonla geldi

Pandemide arifelikler faytonla geldi

ERZURUM'da çocukların asırlardır bayram öncesi yaşatılan 'arifelik' geleneği pandemi nedeniyle bu Ramazan Bayramı faytonla yaşatıldı. Faytona doldurulan arifelikler koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklara götürüldü.

12.05.2021Haber
Milyonlarca emekli bu sorulara yanıt arıyor: Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı Emekli maaşları ne zaman yatar

Milyonlarca emekli bu sorulara yanıt arıyor: Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? Emekli maaşları ne zaman yatar?

Ramazan Bayramı öncesi maaş araştırmaları son hız devam etmekte. Emekli maaşları her ay belirli tarihlerde ödeniyor. SSK, SGK, Bağkur emekli maaşı ödemelerini almak isteyen vatandaşlar maaşların ne zaman yatacağını öğrenmek istiyorlar. Ramazan Bayramına az bir zaman kala araştırmalar daha da artı. Peki, emekli maaşları ne zaman yatar? Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı?

12.05.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan Ramazan Bayramı mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan 'Ramazan Bayramı' mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı mesajında, "İsrail'in Mescid-i Aksa'da çocukları da hedef alarak yaptığı katliam, bir utanç vesikası olarak tarihteki yerini alacak. Filistin'i bölgemizde bağımsız bir devlet olarak görmek, en büyük arzumuz" dedi.

12.05.2021Gündem
Şehit oğlunun kabrine meslektaşı polisler götürdü

Şehit oğlunun kabrine meslektaşı polisler götürdü

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde şehit annesi Meliha Akcan (69), oğlunun mezar ziyaretine polisler tarafından götürüldü. Akcan, "Bayramda beni oğlumla kavuşturdukları için teşekkür ederim" dedi.

12.05.2021Haber
Şehit oğlunun kabrine polisler götürdü... Duygu dolu anlar

Şehit oğlunun kabrine polisler götürdü... Duygu dolu anlar

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde şehit annesi Meliha Akcan (69), oğlunun mezar ziyaretine polisler tarafından götürüldü. Akcan, "Bayramda beni oğlumla kavuşturdukları için teşekkür ederim" dedi.

12.05.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefonda görüştü. Erdoğan görüşmede güçlenen iş birliğinin Filistin davasının savunulmasında da artarak süreceğine inandığını ifade etti.

12.05.2021Gündem
Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli: Biz bayramı bu yolculuğun sonunda yaşamak istiyoruz...

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli: "Biz bayramı bu yolculuğun sonunda yaşamak istiyoruz..."

TFF 1. Lig play-off yarı finalinde İstanbulspor'la karşılaşacak Altay'ın teknik direktörü Mustafa Denizli, "Biz bayramı bu yolculuğun sonunda yaşamak istiyoruz. Başlangıcımız da bayramla olsun, bitiş de inşallah bayramla olsun. Başka düşüncemiz yok." dedi.

12.05.2021Futbol
İstanbul Havalimanında arife günü sessizlik hakim

İstanbul Havalimanı'nda arife günü sessizlik hakim

HER bayram tatili öncesinde yoğunluk yaşanan İstanbul Havalimanı'nda, Ramazan Bayramı arifesinde tam kapanma tedbirleri nedeniyle bu kez sessizlik hakim. Özellikle seyahat izin belgesi zorunluluğu olan iç hat uçuşlarında arife günü yolcu azlığı dikkat çekti.

12.05.2021Gündem
Süper Lig puan durumu 2021: Süper Lig maçları ne zaman devam edecek 42. hafta fikstür ve kalan maçlar

Süper Lig puan durumu 2021: Süper Lig maçları ne zaman devam edecek? 42. hafta fikstür ve kalan maçlar

Süper Lig puan durumu 41. hafta maçları ardından gündeme geldi. Süper Lig'in 41. hafta maçları 11 Mayıs tarihli karşılaşmaları ardından tamamlanmış oldu. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Sivasspor'un mücadelesi futbolseverleri ekrana kilitledi. Ramazan Bayramı nedeniyle Süper Lig maçlarına kısa bir ara verdi. Peki Süper Lig maçları ne zaman devam edecek? İşte Süper Lig puan durumu 2021 ve kalan maçları gösteren 42. hafta fikstürü

12.05.2021Futbol
İçişleri Bakanı Soyludan İstanbul İl Emniyet Müdürü Aktaşa şampiyonluk kutlaması uyarısı

İçişleri Bakanı Soylu'dan İstanbul İl Emniyet Müdürü Aktaş'a şampiyonluk kutlaması uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde Ramazan bayramı tedbirlerine ilişkin basın toplantısı düzenliyor. Bakan Soylu, şampiyonluk kutlamalarına ilişkin uyarılarda bulundu ve İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'a "Bu kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem de valimize düşüyor. Buna dair bir tedbir almak lazım geldiğini düşünüyorum" dedi.

12.05.2021Haber
Fırat Kalkanı şehidinin babası: Bayramlar sensiz geçmiyor

Fırat Kalkanı şehidinin babası: Bayramlar sensiz geçmiyor

SURİYE'de 5 yıl önceki Fırat Kalkanı Operasyonu sırasında şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı'nın babası Ramazan Kaşıkçı, Ramazan Bayramı arifesinde, oğlunun mezarına giderek, "Çok özledim yavrum seni, bayramlar sensiz geçmiyor" dedi.

12.05.2021Gündem
Exxen bayramda ücretsiz mi Exxen ile ilgili kararı Acun Ilıcalı duyurdu

Exxen bayramda ücretsiz mi? Exxen ile ilgili kararı Acun Ilıcalı duyurdu

Exxen bayramda ücretsiz mi? sorularına yanıt Acun Ilıcalı'dan geldi. Ocak 2021'de yayına başlayan dijital platform Exxen, Ramazan Bayramı için sürpriz bir karar aldı. Exxen, bayram tatilinde ücretsiz olarak hizmet verecek. Hizmetten yararlanmak için platforma üye olmak gerekiyor. Exxen, kullanıcılarına Konuşanlar, Tolgshow Filtresiz, Sihirli Annem, Hükümsüz ve Survivor içerikleri gibi yapımlar sunuyor.

12.05.2021Televizyon
Dr. Ahmet İnal: Bina içi bayramlaşmayı engellememiz gerekiyor

Dr. Ahmet İnal: Bina içi bayramlaşmayı engellememiz gerekiyor

Sağlık Bakanlığı'nın 11 Mayıs'ta paylaştığı koronavirüs tablosuna göre, 14 bin 497 kişinin testi pozitif çıkarken, 278 kişi hayatını kaybetti. Ramazan Bayramı için uyarılarda bulunan Dr. Ahmet İnal, 'Bina içi bayramlaşma sırasında bulaşlar çok artabiliyor. Aynı bina içinde 10 ailenin birden karantinaya girdiği görülüyor. Mutlaka bunu engellememiz lazım' dedi. İnal ayrıca tam kapanmanın ardından evlerine dönecek kişiler için uyarılarda bulundu. İnal, 'Koronavirüs hareket halinde. Bu hareket virüsteki bulaşı artırdığı gibi aynı zamanda mutasyonu da artırıyor. Virüsün bulaşıcılığı ve ölümcüllüğü daha da artmış oluyor.' ifadelerini kullandı.

12.05.2021Haber
Tam kapanma sonrası için önemli koronavirüs uyarısı

Tam kapanma sonrası için önemli koronavirüs uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın 11 Mayıs'ta paylaştığı koronavirüs tablosuna göre, 14 bin 497 kişinin testi pozitif çıkarken, 278 kişi hayatını kaybetti. Ramazan Bayramı için uyarılarda bulunan Dr. Ahmet İnal, 'Bina içi bayramlaşma sırasında bulaşlar çok artabiliyor. Aynı bina içinde 10 ailenin birden karantinaya girdiği görülüyor. Mutlaka bunu engellememiz lazım' dedi. İnal ayrıca tam kapanmanın ardından evlerine dönecek kişiler için uyarılarda bulundu. İnal, 'Koronavirüs hareket halinde. Bu hareket virüsteki bulaşı artırdığı gibi aynı zamanda mutasyonu da artırıyor. Virüsün bulaşıcılığı ve ölümcüllüğü daha da artmış oluyor.' ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanı Soyludan tam kapanma sonrası normalleşme açıklaması

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu'dan tam kapanma sonrası normalleşme açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde Ramazan bayramı tedbirlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Bakan Soylu, şampiyonluk kutlamalarına ilişkin uyarılarda bulundu. 'Tam kapanma sonrası normalleşme nasıl olacak?' sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu, "17 Mayıs 05.00’e kadar bu tedbirlerimiz geçerli. Merak etmeyin, 17 Mayıs 05.00'ten sonra Bilim Kurulu var, Sağlık Bakanlığımız var, ardından kabinemiz var. Daha sonra ne olacağını vatandaşımızla paylaşırız. 17 Mayıs sabahını hep birlikte bir görelim inşallah" dedi.

12.05.2021Gündem
Arefe günü hangi dualar okunur İşte Arefe günü hadisleri, okunacak dualar ve sureler

Arefe günü hangi dualar okunur? İşte Arefe günü hadisleri, okunacak dualar ve sureler

Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle birlikte arefe günü okunacak dualar merak edilen konulardan biri. Bayram öncesi son orucu tutan vatandaşlar bugünü ibadetle geçiriyor. Bu sene 12 Mayıs'a denk gelen arefe gününde okunacak dualar, ibadetlerini yerine getirmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Peki arefe günü hangi dualar okunur? İşte arefe günü hadisleri, okunacak dualar ve sureler...

12.05.2021Gündem
‘Bir bayram daha sensiz geçiyor’

‘Bir bayram daha sensiz geçiyor’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T’nin annesi Maide T, başkent Berlin’de kızına kavuşmak için düzenlediği eylemini sürdürdü.

12.05.2021Avrupa
TBMM Başkanı Şentoptan uluslararası topluma Filistin çağrısı

TBMM Başkanı Şentop'tan uluslararası topluma 'Filistin' çağrısı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Masum Filistinlilere yönelik aralıksız devam eden zulmü ve İsrail devletinin sürdürdüğü uluslararası hukuk ihlallerini sona erdirmek üzere uluslararası toplumu daha fazla vakit kaybetmeden etkili ve sonuç verici bir şekilde harekete geçmeye çağırıyoruz" dedi.

12.05.2021Gündem
Steinmeierden bayram mesajı

Steinmeier'den bayram mesajı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında, “Şeker bayramı, herkesi, Müslüman aileleri ve dostlarını kucaklayan davetkâr bir bayramdır. Ramazan Bayramı’nın salgın nedeniyle üst üste ikinci kez kısıtlı imkânlarla gerçekleşecek olması acı verici” dedi.

12.05.2021Avrupa
Antalyada turistlerin boş sahilde denize keyfi

Antalya'da turistlerin boş sahilde denize keyfi

ANTALYA'da sahiller, Ramazan Bayramı arifesinde 'tam kapanma'dan muaf turistlere kaldı.

12.05.2021Gündem
Ramazan bayramı arefesi mesajları ve sözleri: Ramazana veda mesajları

Ramazan bayramı arefesi mesajları ve sözleri: Ramazan'a veda mesajları

Ramazan bayramı arefesi mesajları ve sözleri sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başladı. Bayramın müjdecisi arefenin anlam ve önemini anlatmak isteyenler, arefe mesajları ve sözleri seçeneklerini inceliyor. Sizler de arefe mesajlarından birini seçerek sevdiklerinize iletebilirsiniz. Arefe mesajlarıyla ayrıca Ramazan ayına veda mesajınızı verebilirsiniz. İşte anneye, eşe, sevgiliye, kayınvalideye arefe günü mesajları

12.05.2021Gündem
İhlas suresi nasıl okunur 1000 ihlas ne zaman okunur Arefe günü 1000 ihlas suresi okumanın faziletleri

İhlas suresi nasıl okunur? 1000 ihlas ne zaman okunur? Arefe günü 1000 ihlas suresi okumanın faziletleri

1000 ihlas suresi Ramazan Bayramı'nın başlamasına kısa bir süre kala gündeme geldi. Peygamber efendimizin hadis-i şerifinde arefe günü İhlas Suresi okunmasıyla ilgili ‘Arefe günü Besmele ile bin İhlâs okuyanın günahları affedilir ve duası kabul olur. (Ebu-ş şeyh)" deniyor.’ Peki, İhlas suresi nasıl okunur? 1000 ihlas ne zaman okunur? Arefe günü 1000 ihlas suresi okumanın faziletleri

12.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşmesinde, Filistinli sivillerin korunması için bölgeye uluslararası koruma gücü gönderilmesi fikri üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi. Görüşmede ayrıca Sputnik V aşısının Türkiye’ye sevkiyatına ilişkin konular da ele alındı.

12.05.2021Gündem
PTT bugün açık mı Arefe günü PTT şubeleri çalışıyor mu

PTT bugün açık mı? Arefe günü PTT şubeleri çalışıyor mu?

Bugün Ramazan ayının son günü. 12 Mayıs 2021 Çarşamba gününe denk gelen arefe gününde PTT çalışma saatleri de sorgulanan konulardan biri. Peki PTT bugün açık mı? Arefe günü PTT şubeleri çalışıyor mu? İşte konuyla ilgili bilgiler...

12.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ramazan Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Ramazan Bayramı" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. "Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" ifadelerini kullandı.

12.05.2021Haber
Bayramda fırınlar açık mı Arefe günü ve bayramda fırınlar kaça kadar açık

Bayramda fırınlar açık mı? Arefe günü ve bayramda fırınlar kaça kadar açık?

Tam kapanma döneminde bayramda fırınlar açık mı sorusu da merak ediliyor. 29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs'ta sona erecek. Bu kapsamda fırınların çalışma saatleri de açıklanmıştı. Peki bayramda fırınlar açık mı? Arefe günü ve bayramda fırınlar kaça kadar açık olacak? İşte konuyla ilgili detaylar...

12.05.2021Gündem
Son dakika: Tam kapanma uzayacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan normalleşme mesajı

Son dakika: Tam kapanma uzayacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. "Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Son dakika... Meteorolojinin nisan ayı raporunda büyük tehlike Üç bölgede olağanüstü kuraklık

Son dakika... Meteoroloji'nin nisan ayı raporunda büyük tehlike! Üç bölgede 'olağanüstü' kuraklık

Meteoroloji'nin nisan ayındaki kuraklık ve sıcaklık raporuna göre Türkiye'de Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Ege'nin güney kesimlerinde 'şiddetli', 'çok şiddetli' ve 'olağanüstü' kuraklık görüldü.

12.05.2021Gündem
Son dakika: Ramazan Bayramında hava nasıl olacak

Son dakika: Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den alınan son hava durumu değerlendirmelerine göre Ramazan Bayramı'nın sonuna kadar yurt genelinde yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

12.05.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı, Ramazan Bayramı için beslenme önerilerini sıraladı

Sağlık Bakanlığı, Ramazan Bayramı için beslenme önerilerini sıraladı

Sağlık Bakanlığı, Ramazan Bayramı'nda sağlıklı beslenmeye ilişkin açıklama yaptı. Bakanlığın açıklamasında "Ramazan ayının sonlanması ile tüketilecek yiyeceklerin miktarı aniden artırılmamalı. Ramazan boyunca gece kalkıp sahur yemeği yemek, ramazandan sonra gece yeme alışkanlığı şeklinde sürdürülmemeli" denildi.

12.05.2021Gündem
Prof. Dr. Bülent Ertuğruldan normalleşme açıklaması

Prof. Dr. Bülent Ertuğrul'dan normalleşme açıklaması!

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, tam kapanma döneminde test pozitiflik oranının yüzde 20'lerden yüzde 8'e düştüğünü belirtti. Herkesin normalleşmeye dönmek istediğini söyleyen Prof. Dr. Ertuğrul, normalleşmede en önemli şeyin eğitim olduğunu ve okulların yüz yüze eğitimle açılması gerektiğini ifade etti. Prof. Dr. Ertuğrul, "Öğretmen ve öğrencilerin haftalık PCR testlerinin yapılarak taranması gerekir" dedi.

12.05.2021Gündem
Sağlık ocakları (aile hekimleri) arefe ve bayramda  açık mı Bayram haftası aşı yapılacak mı

Sağlık ocakları (aile hekimleri) arefe ve bayramda açık mı? Bayram haftası aşı yapılacak mı?

Aile hekimleri arefe günü ve bayramda çalışıyor mu sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sağlık ocağı olarak bilinen aile hekimlerine giderek aşı, kontrol, muayene gibi süreçlerde bulunmak isteyen vatandaşlar, ramazan bayramı dolayısıyla bu merkezlerin açık olup olmadığını araştırmaya başladı. Peki, sağlık ocakları (aile hekimleri) arefe ve bayramda açık mı? Bayram haftası aşı yapılacak mı? İşte, bayram haftası aşı yapılabilecek mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

12.05.2021Gündem
Alışveriş noktalarında bayram yoğunluğu

Alışveriş noktalarında bayram yoğunluğu

Ramazan bayramı öncesinde market, kasap, manav ve şekerleme dükkanlarına talep arttı. Ramazan Bayramı öncesinde alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar marketlere akın etti.

12.05.2021Ekonomi
‘Bazı dükkanlar bayramda açılsın’

‘Bazı dükkanlar bayramda açılsın’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye genelinden çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve COVID-19 tedbirleri kapsamında işletmeleri kapatılan esnafla videokonferans toplantısında bir araya geldi.

12.05.2021Gündem
Bayramda 96 bin görevli sahada... İzinsiz kuş uçmayacak

Bayramda 96 bin görevli sahada... İzinsiz kuş uçmayacak

Tam kapanmanın vakaların azalmasına ciddi katkı sağladığına dikkat çeken İçişleri Bakanlığı, denetimlerin arttırılacağını açıkladı. Ramazan Bayramı boyunca şehirlerarası seyahat ve sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinde, 7.251 kontrol noktasında 95.948 kolluk personelinin görev yapacağı duyuruldu...

12.05.2021Gündem
Arefe günü neler yapılır Arefe günü hangi dualar okunmalı İşte arefe günü ibadetleri ve 1001 ihlas okumanın fazileti

Arefe günü neler yapılır? Arefe günü hangi dualar okunmalı? İşte arefe günü ibadetleri ve 1001 ihlas okumanın fazileti

Arefe günü yapılacak ibadetler ve okunacak dualar, mübarek Ramazan Bayramı'nın gelmesinin ardından Müslümanların yoğunlaştığı konulardan oldu. Bu yıl 12 Mayıs gününe denk gelen Ramazan Bayramı arefesi vesilesi ile bu günün faziletinden faydalanabilecek olanlar, dua, zikir ve ibadetlerini idrak edecekler. İslam alimlerine göre, arefe gününe hürmet edilmeli, günaha girmemeye ise özen gösterilmeli. Peki, arefe günü neler yapılır? Arefe günü hangi dualar okunmalı? İşte arefe günü ibadetleri ve 1001 ihlas okumanın fazileti

12.05.2021Gündem
Seyahat izin belgesi alma ekranı: E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır

Seyahat izin belgesi alma ekranı: E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi alma işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. Ramazan Bayramı’nı da içine alan 17 günlük tam kapanma 7 gün sonra bitecek. Tam kapanma döneminde uygulanan seyahat kısıtlamasından muaf olanlar ise seyahat izin belgesi alabilecek. Seyahat yol izni e Devlet ekranı Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebilecek. Önceki uygulamalardan farklı olarak toplu ulaşım aracıyla seyahat edecek olanların da bu belgeyi alması önem arz edecek. Peki, e-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, Seyahat izin belgesi alma ekranı.

11.05.2021Gündem