EKSTRA
MENÜ

Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı Kanseri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rahim Ağzı Kanseri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.082 Rahim Ağzı Kanseri haberi bulunmuştur.

Rahim Ağzı Kanseri Haberleri

Kanser riskinizi azaltacak 7 öneri

Kanser riskinizi azaltacak 7 öneri

Hayat tarzınızda yapacağınız değişiklikler kanser riskinizi azaltabilir!

28.12.2015Sağlık
Kanser tanısı cihazı ’ikinci el’ diye gümrükten geri gönderiliyordu

Kanser tanısı cihazı ’ikinci el’ diye gümrükten geri gönderiliyordu

Dünyada kan hastalıkları ve kanser türlerinin tanı sürecinde kullanılan cihaz, bilimsel çalışmalar yapılmak üzere kısa süreliğine Hindistan’dan Türkiye’ye getirildi.

2.12.2015Sağlık
HPVden nasıl korunabilirsiniz

HPV'den nasıl korunabilirsiniz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Vildan Şengöz uyarıyor, “Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen genital siğillerin bulaşıcı olması nedeniyle kontrol altına alınması önemlidir. Bazı tip HPV virüsleri kadınlarda rahim ağzı kanseri ve erkeklerde penis kanserine yol açabilir.”

2.11.2015Sağlık
Böbrek kanseri için kullanılan ilaç rahim ağzı kanserinde ömrü uzatıyor

Böbrek kanseri için kullanılan ilaç rahim ağzı kanserinde ömrü uzatıyor

Dünyada yılda 500 bin kadına rahim ağzı kanseri tanısı konuyor ve bunların yarısı da yaşamını kaybediyor. Ve daha önce böbrek başta birçok kansere karşı kullanılan bir ilaç, rahim ağzı kanserinde de ömrü uzatıyor.

5.10.2015Sağlık
Prof. Dr. Köse: Rahim ağzı kanseri, Aşıyla önlenebiliyor.

Prof. Dr. Köse: "Rahim ağzı kanseri, Aşıyla önlenebiliyor."

MEDİPOL Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum-Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, rahim ağzı kanserinden aşı ile korunulabileceğini söyledi.

11.09.2015Ege

Yazar Sonuçları

İlk poz

Tarkan’ın sevgilisi Pınar Dilek’in ünlü sanatçının fanı olduğu ve Almanya’daki konserleri sırasında tanıştıklarını fotoğraflarıyla ilk kez Kelebek ortaya çıkarmıştı. Tarkan’ın “eşim olacak” dediği Pınar Dilek ile yan yana ilk fotoğrafı da yine ilk kez Kelebek’te.

12.01.2016

Düşük tansiyonun tedavisi var mı

Bu sorunun cevabı bence “hayır” olmalı. Çünkü sorun çok özel bazı durumlar dışında ve bir hastalık işareti olmadıkça tedavi gerektirmez. Dahası yaşı genç, hareketli ve sağlık sorunu yaşamayan kişilerde düşük tansiyon, tıpkı yavaş nabız gibi “iyi kondisyon ve formda olma” alameti bile sayılır.

2.12.2015
Jinekolojik muayene ağrılı mıdır

Jinekolojik muayene ağrılı mıdır?

Cinsel olarak aktif olan her kadına yılda bir vajinal muayene önerilir.

2.10.2015