EKSTRA
MENÜ

Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı Kanseri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rahim Ağzı Kanseri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.070 Rahim Ağzı Kanseri haberi bulunmuştur.

Rahim Ağzı Kanseri Haberleri

Rahim ağzı kanserine yerli çip ile yarım saatte teşhis

Rahim ağzı kanserine "yerli çip" ile yarım saatte teşhis

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Melike Karakaya'nın ürettiği kağıt tabanlı "mikroakışkan çip" sayesinde rahim ağzı kanseri yarım saat içerisinde teşhis edilebilecek. İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, bunun sağlıkta çığır açacak bir gelişme olduğunu söyledi.

25.01.2017Gündem
Torununu doğurdu

Torununu doğurdu

İNGİLTERE’de Jessica Jenkins (21), annesi Julie Bradford (45) sayesinde anne olmayı başardı.

7.12.2016Dünya
Kanser kamu spotunda oynadı, kanser olduğunu öğrendi

Kanser kamu spotunda oynadı, kanser olduğunu öğrendi

Sağlık Bakanlığı'nca kansere karşı erken teşhisin önemine dikkat çekmek için hazırlanan kamu spotu klipte oynayan kadının, merak edip test yaptırınca kanser olduğu ortaya çıktı.

31.10.2016Gündem
Kamu spotundaki kanser hastası kadın kanser oldu

Kamu spotundaki kanser hastası kadın kanser oldu

Sağlık Bakanlığınca kansere karşı erken teşhisin önemine dikkat çekmekiçin hazırlanan kamu spotunda oynayan kadının, merak edip testyaptırınca kanser olduğu ortaya çıktı. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü,meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kalın bağırsak kanserine karşıduyarlılığı artırmak ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’ne(KETEM) dikkat çekmek için ’Sakın Geç Kalma Erken Gel’ sloganıyla birkamu spotu klibi hazırladı. Klipte oyuncu olarak Samsun Halk SağlığıMüdürlüğü Kanser Şubesi’nde çalışan evli ve iki çocuk annesi 48yaşındaki Belma Tablı oynadı.

31.10.2016Diğer Videolar
Rahim Ağzı Kanserinden Korunma ve Tarama Yöntemleri

Rahim Ağzı Kanserinden Korunma ve Tarama Yöntemleri 

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Nedim Tokgözoğlu 'rahim ağzı kanserine' karşı alınması gereken önlemler ve tarama yöntemleri hakkında bilgi verdi. İşte rahim ağzı kanserinden korunma yöntemleri

8.09.2016Sağlık
Anormal kanamaları hafife almayın

Anormal kanamaları hafife almayın

Birçok kadın adetlerindeki dengesizliği yaşadığı strese bağlıyor ama...

29.06.2016Sağlık
Kadınların kanser rehaveti

Kadınların kanser rehaveti

Türkiye’de 20 kadından sadece biri rahim ağzı kanseri testi yaptırıyor. Uzmanlar, “Bu çok acı bir tablo. Rahim ağzı kanserlerinin yüzde 60’ı tedavi edilemeyecek derecedeyken karşımıza geliyor” diyor.

15.05.2016Gündem
KETEMden Türkiye rekoru

KETEM'den Türkiye rekoru

DENİZLİ'nin Pamukkale ilçesinde günlük kanser taramasında rekor kıran Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri, 1 günde 127 mamografi çekti.

3.05.2016Ege
Rahim ağzı kanseri ve HPV aşısı

Rahim ağzı kanseri ve HPV aşısı

Rahim ağzı kanseri, smear tarama programları ve erken dönem lezyonlarının etkin tedavisinin mümkün olması nedeniyle önlenebilir bir kanser türü olarak kabul edilir.

25.04.2016Sağlık
O haplar kanser riskini azaltıyor mu

O haplar kanser riskini azaltıyor mu?

Jinekolojik kanserler olarak da adlandırılan serviks (rahim ağzı), endometriyum (rahim) ve over (yumurtalık) kanser türleriyle ilgili bilgilendirme yapan Prof. Dr. Ateş Karateke rahim ağzı kanseri ile mücadelenin en önemli adımı kadınların tarama konusunda duyarlı olmasıdır diyor.

13.04.2016 Sağlık
Anormal kanama, kilo kaybı, alt karın ağrısına dikkat

Anormal kanama, kilo kaybı, alt karın ağrısına dikkat

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ateş Karateke: "Yaklaşık olarak meme kanserlerinin yüzde 5-10'u, yumurtalık kanserinin ise yüzde 20'si genetik kaynaklı. Ailesinde veya yakın akrabalarında yumurtalık veya meme kanseri nedeniyle tedavi gören bir hasta varsa, düzenli kontroller ve smear testi ile kanser erken evrede tespit edilebilir."

12.04.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Sık seyahat edenlere yetişkin aşısı

Uzun süre hareketsiz kalmak ölüme neden olur mu? Evet, olabilir. Tam da bu nedenle 4 saatten uzun uçuşlarda bazı küçük önlemler almanızda yarar var.

17.12.2016
HPV ve rahim ağzı kanseri

HPV ve rahim ağzı kanseri

Rahim kanserine karşı korunmada öne çıkan yöntemler hangileri?

15.11.2016

Vücut taramaları işe yarıyor mu?

Hastalıkları erken dönemde yakalayabilmek için vücut taramalarına ihtiyaç duyarız. Bu taramalar sayesinde “ciddi bir sorunumuzun olmadığını” öğrenip rahatlar, huzur buluruz. Peki ne yapmalı? Bu tür vücut taramaları işe yarıyor mu? Biz de yaptıralım mı? Buyurun...

15.06.2016

Karaciğerin dostları - düşmanları

İtinayı, hassasiyeti, iyi bakımı en çok hak eden organların ilk sıralarında karaciğer hep var. Çünkü metabolizmamızın idare merkezi o. Bunun yanında birçok işlevi var. Bu nedenle onun dostlarını da, düşmanlarını da iyi bilip iyi tanımamız şart.

30.05.2016