EKSTRA
MENÜ

Radyoterapi

Radyoterapi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Radyoterapi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.643 Radyoterapi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Radyoterapi Haberleri

Meme kanserinde yaş küçüldü ,risk büyüdü

Meme kanserinde yaş küçüldü ,risk büyüdü!

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında açıklamalarda bulunan Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeliz Emine Ersoy, yaşamı boyunca her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riski taşıdığını ve meme kanseri tanısı konan her 10 kadından birisinin 45 yaş altında olduğunu söyledi.

18.10.2021Sağlık
“Korkmayın, önleyebiliriz, yenebiliriz”

“Korkmayın, önleyebiliriz, yenebiliriz”

Ekim, Meme Kanseri Farkındalık Ayı... Ülkemizde yılda 25 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor. Maalesef tanı konan kadınların yaşı 20’lere kadar düştü. Ama iyi haber, erken teşhiste yaşam oranı yüzde 100’e yakın. Üstelik Devlet hastanelerinde ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri’nde (KETEM) ücretsiz mamografi çekiliyor, kendi kendine muayene eğitimi ücretsiz veriliyor.

17.10.2021Hürriyet Pazar
Kanser Hücresi Nedir, Nasıl Çoğalır Ve Yok Edilir Kanser Hücresinin Özellikleri Ve Yapısı

Kanser Hücresi Nedir, Nasıl Çoğalır Ve Yok Edilir? Kanser Hücresinin Özellikleri Ve Yapısı

Kanser kelimesi Latince cancer sözcüğünden alıntıdır. Cancer sözcüğünün Türkçe anlamı ise yengeç, ur ve tümör gibi anlamlarına gelmektedir. Bu kelimenin Hint Avrupa ana dilinde yazılı örneği yoktur. Sert kabuklu kelimeden evrilmiştir. Kanser bilindiği gibi insanlarda olabilen tehlikeli ve hatta ölümcül bir hastalıktır. Bu hastalık hücrelerle vücudun çeşitli organlarına yayılabilmektedir. Elbette ki çeşitli tedavi teknikleriyle kanser hücrelerinin ilerlemesi engellenebilmektedir. Kanser hücresi nedir, nasıl çoğalır ve yok edilir, kanser hücrelerinin yapısı ve özellikleri nasıldır detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı Canan Ergüder hastalığıyla ilgili son durumu açıkladı

Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Canan Ergüder hastalığıyla ilgili son durumu açıkladı!

Son olarak Menajerimi Ara dizisiyle gönüllerde taht kuran ünlü oyuncu Canan Ergüder, meme kanseri teşhisiyle diziden ayrılmak durumunda kalmıştı. Tedavisi devam eden Canan Ergüder bu süre içerisinde Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla çekilen ve Alzheimer Haftası'nda vizyona girecek olan 'Sadan Hanım' belgesel sinema filmi çekmişti. Canan Ergüder, hastane çıkışı muhabirlerin sorularını yanıtladı ve hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte, başarılı oyuncu Canan Ergüder’in hastalığıyla ilgili son durumu…

4.10.2021Hayat
Canan Ergüder: Geri dönmeye çaba gösteriyorum

Canan Ergüder: Geri dönmeye çaba gösteriyorum

Geçtiğimiz yıl meme kanserine yakalanan Canan Ergüder önceki gün Nişantaşı’nda hastane çıkışı görüntülendi.

3.10.2021Magazin
Azospermi Nedir, Tedavisi Var Mıdır Azospermi Belirtileri ve Nedenleri

Azospermi Nedir, Tedavisi Var Mıdır? Azospermi Belirtileri ve Nedenleri

Azospermi son yıllarda sıklıkla karşılaşılan problemlerden biridir. Genellikle erkeklerde rastlanan sperm kaynaklı bir problem olan azospermi sorununun kısırlığa nasıl bir etkisi olduğu merak ediliyor. Peki, azospermi nedir, tedavisi var mıdır? İşte, azospermi belirtileri ve nedenleri...

1.10.2021İyi Yaşam
Şikayetleri 4 ay önce başlamıştı... Doktorlar da şaşkına döndü: Basketbol topu büyüklüğünde

Şikayetleri 4 ay önce başlamıştı... Doktorlar da şaşkına döndü: Basketbol topu büyüklüğünde

Bandırma'da yaşayan Murat Güney (58) 4 ay önce başlayan kusma şikayetleri üzerine doktora gitti. Güney'in karnından 7.5 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı. Doç. Dr. Oktay Akça, "Basket topu büyüklüğünde bir kitleydi. Literatürde de çok nadir görülen bir vaka" dedi.

25.09.2021Gündem
Karnından basket topu büyüklüğünde tümör çıkarıldı

Karnından basket topu büyüklüğünde tümör çıkarıldı

Bandırma'da yaşayan Murat Güney, 4 ay önce başlayan kusma şikayetleri üzerine doktora gitti, çekilen MR sonucu karnında büyük bir kitle olduğu anlaşıldı. İstanbul Lütfi Kırdar Kartal Şehir Hastanesi Üroonkoloji Kliniği'nde Doç. Dr. Oktay Akça'nın başında bulunduğu ekibin ameliyat ettiği Güney'in karnından 7.5 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı.

25.09.2021Gündem
İzmirde kanserle mücadele eden Berire için umut aşı tedavisinde

İzmir'de kanserle mücadele eden Berire için umut aşı tedavisinde

İZMİR'de bir tür 'sinir sistemi kanseri' olarak adlandırılan yüksek riskli nöroblastom hastalığıyla mücadele eden 11 yaşındaki Berire Güşta için ABD'deki aşı tedavisi umut oldu. Hastalığının nüksetmesiyle sık sık hastaneye yatan Berire'nin en büyük hayali, yeniden okuluna dönebilmek.

20.09.2021Gündem
Adet Gecikmesi Neden Olur İşte, Adet Düzensizliğinin En Belirgin Nedenleri

Adet Gecikmesi Neden Olur? İşte, Adet Düzensizliğinin En Belirgin Nedenleri

Her ay düzenli periyodlarla olması gereken adet döneminde kimi zaman bazı gecikmeler yaşanabilir. Mevsimsel, stresten adet gecikmeleri en sık rastlanan nedenlerden olsa da uzun süreli adet gecikmelerinin altında polikistik over sendromu gibi problemler yatabilir. Bu sebeple mutlaka bir uzmana danışmakta fayda vardır. Peki, Adet gecikmesi neden olur? İşte, adet düzensizliğinin en belirgin nedenleri…

Lenf Kanseri (Lenfoma) Nedir, Neden Olur Lenf Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Lenf Kanseri (Lenfoma) Nedir, Neden Olur? Lenf Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Son yıllarda adını ne yazık ki sıklıkla duyduğumuz lenfoma kanseri ya da yaygın kullanılan lenf kanseri birçok hastalıkta olduğu gibi erken teşhis edildiğinde tedavisi edilebiliyor. Boyun, koltuk altı ve kasıkta oluşan şişliklerin her geçen gün büyümesi gibi belirtilerin dikkate alınması gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu şişkinliklerin lenf bezleri tümörünün habercisi olabileceğini vurguluyor. Peki, Lenf kanseri nedir, neden olur? Lenf kanseri belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilenler…

13.09.2021İyi Yaşam
Covid teşhisi kondu, aylar sonra kötü haberi aldı... Belirtiler benziyor, aman dikkat

Covid teşhisi kondu, aylar sonra kötü haberi aldı... Belirtiler benziyor, aman dikkat!

Koronavirüs pandemisi pek çok hastalığın teşhisinin ve tedavisinin gecikmesine neden oldu. Bunların başında da kanser geliyor. Çok sayıda kanser vakası geç teşhis edildiği için tedavi süreci zorlu geçiyor. Tıpkı Brogan Williams’a olduğu gibi…

26.08.2021Gündem
Canan Perdahlı: İyi ki kanser olmuşum Bu hayat bana çok şey öğretti

Canan Perdahlı: İyi ki kanser olmuşum! Bu hayat bana çok şey öğretti

11 yılda 9 kez kanserle mücadele eden Canan Perdahlı son girdiği kafatası ameliyatından sedye yerine tekerlekli sandalyeyle çıktı... Bir günde dönüşen hayatını hiçbir şeye değişmeyeceğini söyleyen Perdahlı’nın umut ve azim dolu hikâyesini dinledik.

22.08.2021Hürriyet Pazar
Sayısal bölümler taban puanları 2021: YKS 2 ve 4 yıllık sayısal bölümleri, sıralamaları ve taban puanları

Sayısal bölümler taban puanları 2021: YKS 2 ve 4 yıllık sayısal bölümleri, sıralamaları ve taban puanları

Merakla beklenen YKS sonuçları nihayet açıklandı. 2 yıllık (Önlisans) bölümlerin 2021 Üniversite Taban Puanları, üniversite sınavına giren öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. İstedikleri üniversite için tercih yapacak olan üniversite adayların, bölümlerin sıralamaları ve taban puanlarını öğrenmesi gerekiyor. İşte, 2 yıllık, 4 yıllık önlisans üniversite bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

28.07.2021Eğitim
Son dakika... Sağlık Bakanlığından 81 ile bayram genelgesi

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile bayram genelgesi!

Sağlık Bakanlığı, 81 ile Kurban Bayramı nedeniyle 'Bayram Tatilinde Sağlık Hizmetlerinin Sunumu' başlıklı genelge gönderdi. Genelge ile bayram tatilinde artması muhtemel iş yükünü karşılayabilecek nitelik ve kapasitede acil servislerde gerekli tedbirlerin alınması istendi.

16.07.2021Gündem
Ses kısıklığına ne iyi gelir Ani ses kısıklığı neden olur, nasıl geçer Ses kısılmasının nedenleri ve bitkisel tedavisi

Ses kısıklığına ne iyi gelir? Ani ses kısıklığı neden olur, nasıl geçer? Ses kısılmasının nedenleri ve bitkisel tedavisi

Çevresel ya da bazı hastalıklar ile ortaya çıkan ses kısıklığı, psikolojik nedenler ve alerjiden de kaynaklı her yaştan kişide görülebilen sağlık sorunlarında biridir. Ses kısıklığı grip nezle gibi hastalıklar gibi belirtilerle ortaya çıkabilirken, bazı durumlarda ses kısıklığının altında ciddi rahatsızlıklar yatabilir. Peki, ses kısıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer? İşte, ani ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi hakkında merak edilen bilgiler.

9.07.2021Sağlık
Özel Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar Özel Sağlık Sigortası Ücretleri Ne Kadar

Özel Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar? Özel Sağlık Sigortası Ücretleri Ne Kadar?

Hastalık ya da kaza gibi durumlarda ödenmesi gereken masrafların bazı teminat ve limitler yardımı ile birlikte güvenli bir hale dönüştürmek ve güvence altına alan bir sigorta çeşidi olarak bilinir. Özel sağlık sigortası genel ve özel bazı şartları içerisinde barındıran bir sigorta çeşidi olarak bilinir. Aynı zamanda hastane seçimi yapmayı da sunan bir hizmet olarak bilinmesinin yanı sıra pek çok artısı bulunan bir sistem olarak bilinir. Daha etkili bir sağlık hizmeti ve kaliteli hizmet için olması gereken bir ihtiyaç olarak düşünülebilir. Hayatın her alanında olumsuz durumlar yaşanabileceği için bu durumların sonucunda ortaya çıkan hasarlar için güven oluşturmak oldukça önemli bir konudur. Özel sağlık sigortası nedir ve ne işe yarar, avantajları nelerdir, kimler faydalanabilir detayları ile derledik.

4.07.2021Sağlık
Vulva kanseri nedir ve neden olur Vulva kanseri belirtileri, tanısı ve tedavisi

Vulva kanseri nedir ve neden olur? Vulva kanseri belirtileri, tanısı ve tedavisi

Vulva kanseri; oldukça ender görülen kanserlerin içerisinde yer almaktadır. Vajinal kökenli kanserler; vajinanın iç bölgesinde ya da doğum kanalı adlı yerdeki hücrelerde ortaya çıkar. Dış vajinal kısımda oluşan kansere ise vulva kanseri adı verilir. Peki vulva kanseri nedir ve neden olur? Vulva kanseri belirtileri, tanısı ve tedavisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Cea Nedir Ortalama Değeri Kaç Olmalıdır Karsinoembriyonik Antijen Neden Yükselir

Cea Nedir Ortalama Değeri Kaç Olmalıdır? Karsinoembriyonik Antijen Neden Yükselir?

Vücudumuzda bazı vitamin ve minerallerin eksik olması durumunda çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. CEA değeri, kolon kanseri ve rektum gibi gastrointestinal sistem türü kanserlerin belirleyicisi olarak bilinir. CEA nedir ortalama değeri kaç olmalıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Fistül nedir ve nasıl geçer Fistül belirtiler ve tedavisi

Fistül nedir ve nasıl geçer? Fistül belirtiler ve tedavisi

Günümüzde birbirinden farklı hastalık çeşitleri bulunuyor. Özellikle bağışıklık sisteminin yavaşlaması ve ya çevresel faktörlerden dolayı hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Organların yanında bulunan fistül çeşitleri de çok merak ediliyor. Fistül nedir ve nasıl geçer? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Rektum Kanseri Nedir Rektum Nedenleri, Belirtileri, Evreleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Rektum Kanseri Nedir? Rektum Nedenleri, Belirtileri, Evreleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Rektum; kolonu veya kalın bağırsağın anüse bağlandığı son bölümdür. Rektumun temel işlevi; vücuttan atılacak olan dışkının saklanmasıdır. Peki Rektum kanseri nedir? Rektum nedenleri, belirtileri, evreleri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Sağlık
Metastaz Nedir Ve Nasıl Oluşur Metastaz Belirtileri Nelerdir

Metastaz Nedir Ve Nasıl Oluşur? Metastaz Belirtileri Nelerdir

Günümüzde kanser hastalığı çok sık görülmektedir. Çevresel etkenler, beslenme şekli ve stres nedeni ile kanser türlerinde de bir artış görülüyor. Kanser hastalığının gelişiminde önemli rol oynayan metastaz da çok merak ediliyor. Metastaz nedir ve nasıl oluşur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Müzik yarışmasıyla tanınmıştı: Beyin kanserine yakalanan genç şarkıcı tedavi masrafları için kampanya başlattı

Müzik yarışmasıyla tanınmıştı: Beyin kanserine yakalanan genç şarkıcı tedavi masrafları için kampanya başlattı

'Bu ben... 16 saatlik beyin ameliyatından önce... Beynimde tümör olduğunu öğrendiğim zaman daha önce hiç yapmadığım bir şeyi yaptım ve saçlarımı kazıttım. Bu olmamış gibi davranmaya çalışıyorum ama bu görmezden gelinecek bir şey değil"...

27.04.2021Magazin
Bu önlemler anne olmayı kolaylaştırıyor Tüp bebek sürecinde 7 altın öneri

Bu önlemler anne olmayı kolaylaştırıyor! Tüp bebek sürecinde 7 altın öneri

İnanmak, yılmamak, başarmak… Özlemle bekledikleri minik yavrularını kucaklarına alabilmek için tüp bebek tedavisi olan pek çok anne baba adayının ortak paydası… Günümüzde tıp ve teknolojideki hızlı gelişmelere hekimlerin tecrübesinin de eklenmesi, doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin ‘anne’ ve ‘baba’ olma hayallerinin gerçeğe dönüşmesini mümkün kılıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, anne olmayı kolaylaştıran önlemleri anlattı; tüp bebek tedavisi sürecine yönelik önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Yeterli beslenme kanser hastalarında sağ kalım oranını dört kata kadar artıyor

Yeterli beslenme kanser hastalarında sağ kalım oranını dört kata kadar artıyor

Malnütrisyon yani beslenme yetersizliği özellikle kanser gibi hayatı tehdit eden hastalıkların tedavisini olumsuz etkileyebiliyor. Avrupa'daki son araştırmalar kanserli yetişkin hastalarda beslenme yetersizliği görülme sıklığının yüzde 30,9'a kadar çıkabildiğini gösteriyor. Kansere bağlı beslenme yetersizliği gelişimi ise kanserli hastaların yüzde 50 ila 80'inde gözleniyor ve kanserli hastaların yüzde 20 ila 40'ında birincil ölüm sebebi olduğu tahmin ediliyor.

15.04.2021Sağlık
Çocukluk çağı kanserlerinde tedavi oranları artıyor

Çocukluk çağı kanserlerinde tedavi oranları artıyor

Çocukluk çağı kanserleri ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Tunç Fışgın, en sık rastlanan türlerin kan kanseri (lösemi) olduğunu söyleyerek, erken tanı ve doğru tedavi ile Türkiye’de 1 yılda lösemilerde yüzde 80’in üzerinde tam tedavi sağlanabildiğini kaydetti.

13.04.2021Sağlık
“Kanser tedavisinde kişiye özel radyoterapi yapılabilir”

“Kanser tedavisinde kişiye özel radyoterapi yapılabilir”

Kanserin farklı tür ve evrelerinin tedavisinde radyasyon onkolojisinin etkili olduğunu söyleyen Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Evrim Metcalfe, “Radyoterapi aygıtlarında gerek teknik donanım gerekse planlama yazılımları açısından son yıllardaki gelişmeler sayesinde, kanserli bölgeye yüksek dozlarda tedavi edici radyasyon verilebilirken çevresindeki sağlam doku ve organların güvenle korunabilir. Böylece, çok daha yüksek tümör kontrolü sağlayan tedaviler mümkün olmaktadır” dedi.

12.04.2021Sağlık
“30 yaş sonrası annelikte de meme kanseri riski yüksek”

“30 yaş sonrası annelikte de meme kanseri riski yüksek”

Kadınlarda en çok görülen kanser türünün meme kanseri olduğunu söyleyen Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Neşe Güney, kadınlarda risk faktörlerini anlattı. Ailede meme kanseri öyküsü ve obezitenin meme kanseri riskini tetiklediğini belirten Prof. Dr. Güney, kadınlarda evlilik ve anne olma yaşının gün geçtikçe arttığını söyleyerek 30 yaşından sonra anne olan kadınların da risk grubuna dahil olduğunu anlattı.

9.04.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Maddi gücü olmayan kanser hastaları ne yapacak? Yalnız değilsin

Kanser tedavisi uzun, zorlu ve maddi olarak da yıpratıcı bir süreç. SGK, meme kanseri tedavisinde kemoterapiyi karşılasa da bazı akıllı ilaçların ücretini karşılamıyor. Ayrıca, almanız gereken vitaminler, psikolojik destek, peruk gibi kalemler de var... Tam da bu noktada birçok hastanın yardımına kanserle mücadele dernekleri koşuyor. 7 yıl önce meme kanseri teşhisi konulan Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ile hem kendi sürecini hem de ihtiyacı olan kadınların desteğe nasıl ulaşacağını konuştuk.

9.10.2021

'Oğlum çok küçük daha'

Bugün ve yarın köşeyi benimle aynı tanıyı alan ve benzer kemoterapi süreçlerinden geçen ünlü oyuncu Canan Ergüder’e bırakmak istiyorum. Daha çok iki meme kanserli kadının dertleşmesi ve uyarıları gibi okuyun lütfen bu röportajı...

7.10.2021

Her 8 kadından biri benim diğeri siz olabilirsiniz

Türkiye’de her 8 kadından biri meme kanseri ve ben de onlardan biriyim. İnsan çoğu kez ‘Benim başıma gelmez’ diye düşünüyor ama hayat! Sürecin bana öğrettiği önemli derslerden biri pozitif olmak. İkincisi ise farkındalık. Zaten bu yazıyı yazmamın sebebi de bu. Çünkü biliyorum ki dışarıda, benim ile aynı süreçleri yaşayan binlerce insan var. Korkmayın! Meme kanseri tedavi edilebilir bir hastalıktır ve erken tanı hayat kurtarır. Ekim Meme farkındalık ayı kapsamında, 1 hafta boyunca benim ve ünlü oyuncu Canan Ergüder ile alanında uzman hekimlerin tecrübe, öneri ve uyarılarını okuyacaksınız.

4.10.2021

6 soruda azospermi ile ilgili merak edilenler

Son yıllarda gittikçe artan sıklıkla karşılaşılan bir problem olan infertilite sorununda, hastaların yaklaşık üçte birinde sadece erkek nedenli ve üçte birinde ise hem erkek ve hem de kadının her ikisinde birden kısırlık görülmektedir. Bugün için elimizdeki veriler çocuk sahibi olamayan çiftlerin yaklaşık yarısının erkek kökenli olabileceğini göstermektedir. Bu durumun nedeni çoğunlukla sperm kaynaklı problemlerdir.

13.09.2021

İdrar kaçırma niye olur? Nasıl tedavi edilir?

İdrar kaçırma veya tıbbi adıyla üriner inkontinans her türlü istemsiz ve kontrol edilemeyen idrar tutamama durumudur. İdrar kaçırma kişinin yaşam konforunu bozduğu gibi sürekli ıslaklık, tahriş ve kötü koku endişesi kişide ciddi sosyal ve psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. İdrar kaçırma görülme sıklığı yaşla birlikte artar ve kadınlarda erkeklere oranla daha sık izlenir.

3.09.2021

Keloid nedir? Tedavi edilebilir mi?

Cilt hastalığı çeşitlerinden olan keloid, sıklıkla deri yaraları ya da cerrahi işlemler sonrası oluşuyor. Keloid rahatsızlığının görüntüsü ise pembe, kırmızı ya da ten renginde düzensiz yumru görünümde sert ve elastik kıvamlı olabiliyor.

26.08.2021

Düzenli adet görmek yumurta rezervinin iyi olduğunu göstermez

Kadınların 35 yaşından sonra yumurta sayısı ve kalitesi ciddi oranda azalmaya başlar. Genetik ve çevresel bazı faktörlere bağlı olarak bu değerlerin daha genç yaşlarda da azalarak erken menopoz sürecini başlattığı bilinmektedir. Yumurta rezervinin azlığı, üreme problemiyle doktora başvuran kadınların %10 ile 30’unda görülmektedir. Kimi vakalarda kadın yaşı genç olsa da yaşıtlarına göre az sayıda yumurtaya rastlanır. Her ay düzenli adet görmek yumurtalık rezervinin iyi olduğu anlamına gelmez.

17.08.2021

Erkekler de, kadınlar da risk altında

EĞER yediğinize, içtiğinize, aktivite düzeyinize, uyku kalitenize ve stres yönetiminize dikkat ederseniz kanserlerin pek çoğunu önlemeniz mümkün. Kanserde erken tanı çok önemli. Teşhis erken konulduğunda tecrübeli tıbbi bir ekip ve güçlü teknolojik altyapıyla mükemmele yakın sonuçlar alınabiliyor. Tınaztepe Hastanesi Genel Cerrahi Profesörü Mehmet Füzün, kısa ama öz kolorektal kanseri anlattı.

7.06.2021

Kanser Tedavisinde Doğal Bir Gıda Takviyesi Olarak Arı Sütü

Arı sütü nedir? Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür.

31.05.2021

Sperm DNA Hasarı

Yapılan araştırmalar sperm DNA’sında meydana gelen hasarların üreme kabiliyetini olumsuz etkilediğini gösteriyor. Kısır erkeklerin sperm DNA’ları, doğurgan erkeklerin DNA’sına göre daha fazla hasar içeriyor. Sperm DNA hasarı IVF ve ICSI gibi yardımcı üreme teknikleri esnasında başarısızlığa neden oluyor.

29.04.2021

Sol testise dokununca ağrı yaparsa...

Testislerinizi etkileyen bir sağlık sorununuz olduğunda hem sağ hem de sol testisinizin ağrıyabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak durum sandığınız gibi değil. Sol testis anatomik özelliklerinden dolayı bazı hastalıklara daha duyarlı.

25.04.2021