MENÜ

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.130 Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberi bulunmuştur.

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Haberleri

Yapay zekâya Türk çerçevesi

Yapay zekâya Türk çerçevesi

47 ülkeden oluşan Avrupa Konseyi’nin yapay zekâ için kurduğu gruba Türklerin gündeme getirdiği konu damga vurdu. Türkiye’yi temsil eden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Taha Yücel‘in dikkat çektiği “yapay zekânın insan haklarına etkisi” konusu için 13 kişiden oluşan bir uzmanlar grubu oluşturdu. Grubun tek üyesi olan Yücel, “Yapay zekânın çerçevesini çizeceğiz” dedi.

13.05.2018Ekonomi
Yapılandırmada peşin ödemede faizin yüzde 90’ı silinecek

Yapılandırmada peşin ödemede faizin yüzde 90’ı silinecek

Yeni barış paketi geçen yıllarda yeniden yapılandırmaya başvuranlar için de imkanlar sunuyor. 3 yılda vergi ve sigorta primlerini yeniden yapılandıranlar barış paketiyle peşin ödeme yaptıklarında faizin yüzde 90’i silinecek.

6.05.2018Ekonomi
Bakan Ağbal: Haziran başında ödenecek

Bakan Ağbal: Haziran başında ödenecek

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, bayram ikramiyesi olarak emeklilere 1000’er TL ödenmesine ilişkin, "Haziran ayının başında ödemeleri yapılmış olacak. 12.3 milyon emeklimiz bu uygulamadan yararlanacak " dedi.

3.05.2018Gündem
İlhan Kesici: Muharrem İnceyi arayıp tebrik ettim

İlhan Kesici: Muharrem İnce'yi arayıp tebrik ettim

CHP'nin yarın açıklayacağını duyurduğu cumhurbaşkanı adayıyla ilgili bugün sıcak gelişmeler yaşandı. Adı adaylık için geçen CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, "Dün akşam itibariyle Muharrem İnce adı öne çıktı. Yetkili arkadaşlarımızla konuşmuşlar. Ben de sabah bu münasebetle tebrik ettim. Allah mahcup etmesin' dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti" dedi. Muharrem İnce ise "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak" dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ise Bahçeli'nin 100 bin imza sözlerine yanıt geldi.

3.05.2018Gündem
Sanal dünyada silah devriyesi

Sanal dünyada silah devriyesi

İÇİŞLERİ Bakanlığı, özellikle Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinde ve internet üzerinde silah satışının engellenmesi amacıyla kurulan sanal devriye sistemine yivsiz tüfeklerin de dahil edildiğini kaydetti.

30.04.2018Gündem
Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında 'önemli kararlar aldık' diyerek cezalar, borçlar, öğrenci affı, imar barışı ve emeklilere ikramiyeyle ilgili yapılan düzenlemeleri açıkladı.

30.04.2018Gündem
YSKdan siyasi reklam açıklaması

YSK'dan siyasi reklam açıklaması

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Resmi Gazete'de yayımlanan siyasi reklamlara ilişkin kararı uyarınca, medya hizmet sağlayıcıları, seçimin başlangıç tarihi olan 30 Nisan'dan 22 Haziran saat 24.00'e kadar siyasi reklam yayınlayabilecek.

28.04.2018Gündem
YSK usulleri belirledi: O durumda kura çekilecek

YSK usulleri belirledi: O durumda kura çekilecek

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Resmi Gazete'de yayımlanan siyasi reklamlara ilişkin kararı uyarınca, medya hizmet sağlayıcıları, seçimin başlangıç tarihi olan 30 Nisan'dan 22 Haziran saat 24.00'e kadar siyasi reklam yayınlayabilecek. Aynı reklam kuşağında, birden çok seçime katılan siyasi parti ve adayın siyasi reklam yayınlanmasını istemesi halinde, kura çekilecek.

28.04.2018Gündem
Aday olmak için istifa ettiler

Aday olmak için istifa ettiler

Çok sayıda kamu görevlisi, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı.

27.04.2018Gündem
RTÜK Başkanı’ndan erken seçim açıklaması

RTÜK Başkanı’ndan erken seçim açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, erken seçimle ilgili, "Demokrasi tecrübemiz çok. Seçim öncesi  ve sırasında gerginlikler elbette olur. Bunlar seçimin tadı tuzu. Önemli olan kavga olmamasıdır. Erken seçim, medya için harman üstü dönemdir. Siyasiler bildiğiniz gibi bu seçimde genel, bölgesel, yerel TV ve radyolara reklam verebilecek" dedi.

26.04.2018Gündem
Kritik düzenleme az önce Meclise sunuldu

Kritik düzenleme az önce Meclis'e sunuldu

Çocuk istismarını engellemeye yönelik düzenleme TBMM'ye sunuldu. Tasarıya göre, çocukların cinsel istismarı suçlarında, suçun niteliğine göre ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına kadar hüküm verilebilecek, cinsel suçlardan dolayı hapis cezasına mahkum olanlar hakkında tahliye edilme tarihinden 3 ay öncesinden başlamak üzere tahliyeden itibaren 5 yıla kadar, ayakta veya yatarak cinsel isteğin ilaçla baskılanması tedbiri alınabilecek. 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı cebir ve tehditle veya silah kullanmak suretiyle cinsel istismar suçu işlenmesi halinde müebbet hapis cezası verilebilecek. Çocuğun cinsel istismarı suçu için öngörülen hapis cezasının üst sınırı 20 yıldan 40 yıla çıkarılacak. Suçun 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı işlenmiş olması halinde ise 30 yıldan 40 yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

9.04.2018Gündem
Aile dostu dizilere devlet desteği geliyor

"Aile dostu" dizilere devlet desteği geliyor

RTÜK Başkanı Yerlikaya: "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla 'aile dostu' dizilerin ödüllendirilmesi projemiz var. Bunun mevzuatı oluşturuldu ve 8 milyon lira kadar bütçemize koyduk. Belki sembolik ama onursal bir ödül olacak. Yani parasından ziyade Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 'aile dostu' dizi olarak kabul edilmesi dizilerimizin hem iç piyasada daha fazla tutulmasını hem de uluslararası camiada da Türk toplumunun, kültürünün daha iyi tanıtılmasına aracı olur" açıklamasında bulundu.

3.04.2018Ekonomi
RTÜK uyardı Ağır ceza geliyor

RTÜK uyardı! Ağır ceza geliyor

RTÜK Başkanı Yerlikaya, çikolata, şeker, kek gibi gıda ürünlerinin reklamlarını çocuk programlarında yayınlayanlara yüzde 1 ile yüzde 3 arasında değişen para cezalarından lisans iptaline kadar uzanan yaptırımların uygulanabileceğini bildirdi.

31.03.2018Ekonomi
O reklamlara yasak geldi İşte yasaklı liste...

O reklamlara yasak geldi! İşte yasaklı liste...

RADYO Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), genel beslenme diyetlerinde aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen yüksek kalorili yiyecek ve içeceklerin (cips, kola ve bazı çikolatalar) reklamını yasaklıyor.

27.03.2018Ekonomi
Televizyonlarda yeni dönem... Resmi gazetede yayımlandı

Televizyonlarda yeni dönem... Resmi gazetede yayımlandı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK) Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan liste esas alınarak yapılan düzenlemeyle, çocuk programlarında reklamına izin verilmeyecek gıdalar "Kırmızı", kriterlere uyulması halinde reklamı yapılabilecek gıdalar "Turuncu" ve reklamı yayınlanabilecekler de "Yeşil" kategoriyle tanımlandı.

27.03.2018Gündem
E-Devlete birçok yeni uygulama eklendi

E-Devlet'e birçok yeni uygulama eklendi

E-Devlet sistemi gelişmeye devam ediyor. Vatandaşlar artık birçok yeni hizmetten daha yararlanabilme imkânı elde edebilecek.

27.03.2018Gündem
Seda Sayanla programı bitti mi, neden yok 5 Marttaki yayında neler olmuştu

Seda Sayan'la programı bitti mi, neden yok? 5 Mart'taki yayında neler olmuştu?

Seda Sayan'ın kendi adını taşıyan programı Show Tv' nin bugünkü yayın akışından da çıkartıldı. Özgür Aras ve Sinem Yıldız'ın yorumcu olduğu programın yayın saatinde RTÜK belgesi yer alıyor. Peki Seda Sayan'ın programı neden yok? Show TV programı yayından mı kaldırdı?

26.03.2018Televizyon
Başkakan Yardımcısı Fikri Işıktan Menbiç harekatı açıklaması

Başkakan Yardımcısı Fikri Işık'tan Menbiç harekatı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "ABD sözünde durursa Menbiç harekatına gerek kalmayabilir." dedi. Işık, Meclisten geçen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayını bekleyen internette RTÜK denetimi hakkında da konuştu.

26.03.2018Gündem
Muazzez Ersoy Adnan Oktara övgü yağdırdı

Muazzez Ersoy Adnan Oktar'a övgü yağdırdı

A9 TV’nin 8. kuruluş yıldönümü gecesinde sahne alan Muazzez Ersoy, Adnan Oktar'a methiyeler düzdü. Ersoy ve Oktar'ın birbirine sarılması geceye damgasını vurdu. RTÜK bir süre önce Adnan Oktar'ın sahibi olduğu A9'a ceza kesmişti.

23.03.2018Haber
Muazzez Ersoy Adnan Oktara övgü yağdırdı

Muazzez Ersoy Adnan Oktar'a övgü yağdırdı

A9 TV’nin 8. kuruluş yıldönümü gecesinde sahne alan Muazzez Ersoy, Adnan Oktar'a methiyeler düzdü. Ersoy ve Oktar'ın birbirine sarılması geceye damgasını vurdu. RTÜK bir süre önce Adnan Oktar'ın sahibi olduğu A9'a ceza kesmişti.

23.03.2018Gündem
Hurdaya teşvik, internete RTÜK

Hurdaya teşvik, internete RTÜK

16 yaşından büyük araçların hurdaya çıkarılması durumunda araç sahiplerine ÖTV teşviki verilmesine ilişkin düzenleme yasalaştı.

21.03.2018Ekonomi
Meclis’te kabul edildi... İnternete RTÜK denetimi

Meclis’te kabul edildi... İnternete RTÜK denetimi

İnternete RTÜK denetimi getiren tasarı biraz önce Meclis'te kabul edilerek yasalaştı. Tasarıda yapılan son dakika önerge değişikliğiyle, bireysel iletişim ie görsel işitsel içerik paylaşılabilen video paylaşım ve sosyal medya platformlarının düzenleme kapsamında olmadığı, erişimin engellenmesi kararının da internet sitesinin tümüne yönelik değil sadece ihlalin gerçekleştiği yayına yönelik uygulanacağı belirtildi.

21.03.2018Gündem
Üzerine 17 bin daha koyup ilk otomobilini alsaydı bari

Üzerine 17 bin daha koyup ilk otomobilini alsaydı bari

Tarkan ve eşi, doğacak çocukları için Londra’daki Harrods mağazasından 17 bin liralık bebek arabası siparişi vermiş. Sizce bu kadar pahalı bebek arabası almak abartılı bir davranış mı, yoksa Tarkan için normal bir durum mu?

18.03.2018Magazin
Klibi yayından kaldırılmıştı Bu kez montla kamera karşısına geçti

Klibi yayından kaldırılmıştı! Bu kez montla kamera karşısına geçti

Hadise'nin Fransız model Aurelien Muller ile kamera karşısına geçtiği "Sıfır Tolerans" şarkısının klibi müstehcen bulunduğu gerekçesi ile yasaklanmıştı.

15.03.2018Magazin
Uyumda ‘üst kurul’ kararı... Cumhurbaşkanı atayacak

Uyumda ‘üst kurul’ kararı... Cumhurbaşkanı atayacak

AK Parti’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyum çalışmaları yürüten 5 uyum komisyonunun çalışmaları derinleştikçe, karar verilmesi gereken konularla ilgili başlıklar da arttı. Türkiye’de halen faaliyet gösteren 42 üst kurul ve kurulun başkanlarının atamasında artık Cumhurbaşkanı söz sahibi olacak.

12.03.2018Gündem
RTÜK, Seda Sayanın sözlerine en ağır cezayı verdi

RTÜK, Seda Sayan'ın sözlerine en ağır cezayı verdi

Programında "Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?" sorusunu cevaplayan eski manken Ece Gürsel'e "Kız yazık, ne inşaat işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri uygun, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!’ İnşaatlara git" demişti. Sayan'a tüm Türkiye'den tepki yağdı. Sayan'ın sözleri üzerine RTÜK de harekete geçti ve "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için kanala 5 kez program durdurma cezası verdi. Sayan'ın inşaat işçilerini hedef alan sözleri nedeniyle İnşaat İşçileri Sendikası ve vatandaşlardan RTÜK'e son birkaç günde 400'ün üzerinde şikayetin ulaştığı öğrenildi.

9.03.2018Magazin
Seda Sayandan olay paylaşım

Seda Sayan'dan olay paylaşım

Sözleri büyük tartışma yaratan Seda Sayan bu kez çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı.

9.03.2018Magazin
Seda Sayanın o sözleri için RTÜK harekete geçti

Seda Sayan'ın o sözleri için RTÜK harekete geçti

Seda Sayan'ın kendi adını taşıyan programında manken Ece Gürsel'e sarf ettiği "Kız yazık, ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var" sözleri kamuoyunun büyük tepkisini çekti.

9.03.2018Magazin
Sıla, Ahmet’i sözleriyle ezdi

Sıla, Ahmet’i sözleriyle ezdi

Cengiz Semercioğlu “Sıla’nın duruşunu Ahmet Kural gösteremedi” diye yazdı. Cengiz’in bu yorumu hakkında Konsey ne düşünüyor...

4.03.2018Magazin

Yazar Sonuçları

Kule, bu kafaya girmek için iniş izni istiyorum!

Hafta içinde bıdık bıdık konular arka arkaya geldi. Ben de bu konuların muhatapları gibi bir kafaya sahip olmayı o kadar çok isterdim ki!

14.04.2018

Suriye’de en etkili 1 numara, 2 numara, 3, 4 ve 5 numara kim

TRUMP Twitter hesabından gürleyip gürleyip bir tür yağdıramayınca, dünyanın gözü liderlere çevrildi.

13.04.2018

Sağlık Bakanlığı sosyal medyaya da el atmalı

Dün itibariyle çocuklara yönelik programların başında ve sonunda “kırmızı kategori” ürünlerin reklamı yasaklandı.Kırmızı kategoride hangi ürünler var?

10.04.2018

Kadınların olmadığı bir dünyada yaşamak mı? Allah korusun!

Bir erkeğin yaşamında, sevdiği özel bir kadın olmadığı zaman bunun eksik bir yaşam olacağını düşünürüm. Tanrı, bir kadına sevgiyle bağlanmadan yaşamak zorunda kalacağımız bir hayattan hepimizi korusun!

31.03.2018

Uyuşturucu haber dilini değiştirelim...

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, 2009’dan bu yana kavgasını verdiğim bir konuyu gündeme getirmiş...

27.03.2018

Aldatma demeçlerini neden seviyoruz

Ünlü bir kadının kendini gündemde tutmak için yapacağı en kolay şey bu herhalde:

25.03.2018

Hadise’nin gözden kaçan çıkışı

Hadise’nin Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdiği konser sonrası her yerde şu sözleri yayınlandı.

20.03.2018

Yozlaşma, bozgun; yahut öğretmen silahlanmalı mı?

Bugüne kadar bu yoğunlukta yaşanmayan sosyal olaylarla daha sık karşılaşıyoruz.

1.03.2018