EKSTRA
MENÜ

Puturge

Puturge ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Puturge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 565 Puturge haberi bulunmuştur.

Puturge Haberleri

Son depremler: Deprem mi oldu.. En son nerede deprem oldu.. İşte Türkiye deprem listesinde son durum

Son depremler: Deprem mi oldu.. En son nerede deprem oldu.. İşte Türkiye deprem listesinde son durum

Az önce deprem mi oldu ve en son nerede deprem oldu sorularının cevapları vatandaşlar tarafından sıklıkla internette aranan konular arasında yer alıyor. Deprem olan kentlere komşu olan illerde az da olsa depremi hisseden vatandaşlar hangi bölgede ve kaç şiddetinde deprem olduğunu internette araştırıyorlar. Son olarak dün Malatya ve çevresinde saat 11.27'de şiddetli deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 4.7 olarak duyurdu. Malatya'nın Pütürge ilçesinde gerçekleşen depremin 6.94 kilometre derinlikte meydana geldiği duyurulurken, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, depreme ilişkin yaptığı ilk açıklamada "Baya şiddetliydi, olumsuz bir haber gelmedi." ifadelerini kullandı. Öte yandan saat 11.34’te de Malatya’nın Söğütlü-Pütürge ilçelerinde 3 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı gerçekleşti.

28.11.2020Gündem
Malatya sarsıldı CHPli Ağbaba toplantıda yakalandı: Ahan da deprem oldu...

Malatya sarsıldı! CHP'li Ağbaba toplantıda yakalandı: Ahan da deprem oldu...

AFAD’ın verdiği bilgiye göre, merkez üssü Pütürge ilçesinin kırsal Söğütlü Mahallesi olan deprem 4.7 büyüklüğünde kaydedildi. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi.

28.11.2020Gündem
Son dakika… Naci Görür Malatya’daki depremin ardından bu haritayı paylaşıp uyardı

Son dakika… Naci Görür Malatya’daki depremin ardından bu haritayı paylaşıp uyardı!

Malatya’da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür’den çok çarpıcı bir uyarı geldi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımında bir harita ile uyarıda bulunan Görür ‘Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı’ dedi.

27.11.2020Gündem
Malatyada 4,7 şiddetinde deprem meydana geldi

Malatya'da 4,7 şiddetinde deprem meydana geldi

Son dakika haberine göre, Malatya ve çevresinde saat 11.27'de şiddetli deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 4.7 olarak duyurdu. Malatya'nın Pütürge'de gerçekleşen depremin 6.94 kilometre derinlikte meydana geldiği duyuruldu.

27.11.2020Haber
Son dakika.. Malatyada 4.7 büyüklüğünde deprem.. Çevre illerden de hissedildi

Son dakika.. Malatya'da 4.7 büyüklüğünde deprem.. Çevre illerden de hissedildi

Son dakika haberine göre, Malatya ve çevresinde saat 11.27'de şiddetli deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 4.7 olarak duyurdu. Malatya'nın Pütürge ilçesinde gerçekleşen depremin 6.94 kilometre derinlikte meydana geldiği duyurulurken, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, depreme ilişkin yaptığı ilk açıklamada "Baya şiddetliydi, olumsuz bir haber gelmedi." ifadelerini kullandı. Öte yandan saat 11.34’te de Malatya’nın Söğütlü-Pütürge ilçelerinde 3 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı gerçekleşti.

27.11.2020Gündem
Son dakika deprem haberi: Aydın, Malatya ve Çorumda korkutan depremler

Son dakika deprem haberi: Aydın, Malatya ve Çorum'da korkutan depremler!

Son dakika haberi... AFAD'dan aktarılan bilgiye göre, saat 01:34'te Malatya - Pütürge, saat 02:00'da Aydın - Kuşadası, saat 02:05'te de Çorum - Uğurludağ merkezli depremler meydana geldi.

17.11.2020Gündem
En son ne zaman ve nerede deprem oldu 16 Kasım Kandilli son dakika depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 16 Kasım Kandilli son dakika depremler listesi

Yurdun bazı bölgelerinde gerçekleşen artçı ve büyük depremlerin ardından araştırılan konular arasında yer alan son depremler, Kandilli Rasathanesi tarafından anlık olarak yayımlanıyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, 16 Kasım Kandilli son depremler listesi...

16.11.2020Gündem
En son nerede deprem oldu 29 Ekim 2020 Kandilli son depremler listesi

En son nerede deprem oldu? 29 Ekim 2020 Kandilli son depremler listesi

Yurdun bazı bölgelerinde gerçekleşen artçı ve büyük depremlerin ardından araştırılan konular arasında yer alan son depremler, Kandilli Rasathanesi tarafından anlık olarak yayımlanıyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, 29 Ekim Kandilli son depremler listesi...

29.10.2020Gündem
En son ne zaman ve nerede deprem oldu İşte 27 Ekim Kandilli son depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? İşte 27 Ekim Kandilli son depremler listesi

Meydana gelen son depremlerin ardından birçok vatandaş, Kandilli Rasathanesinin yayımladığı son depremler listesini sorgulamaya başlıyor. Sistemlerine yansıyan sismik verileri resmi duyuru ekranından yayımlayan Kandilli, son depremler listesine vatandaşların erişimini sağlıyor. İşte, 27 Ekim Salı gününe ilişkin son dakika depremler...

27.10.2020Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğandan Macron, Wilders ve ABDye çok sert tepki

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron, Wilders ve ABD'ye çok sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Malatya 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Hollanda Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders'ın skandal paylaşımına çok sert tepki gösterdi. Erdoğan açıklamasında 'Şu an Fransa’nın başındaki zat şaşırmış yatıp kalkıp Erdoğan’la uğraşıyor. Sen önce kendine bak. Bu bir vaka. Hakikatten kontrolden geçmesi lazım. Bir de Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. O da kakmış bizimle ilgili bir şeyler yazıyor. Bir defa haddini bil. Kiminle yol yürüdüğünü hiç hesap ettin mi? Faşizm bizim kitabımızda yok' ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasının devamında da 'Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki; 'Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye'ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.' Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Yaptırımın neyse geç kalma yap' dedi.

25.10.2020Gündem
En son nerede ve ne zaman deprem oldu 9 Ekim Kandilli son depremler listesi

En son nerede ve ne zaman deprem oldu? 9 Ekim Kandilli son depremler listesi

Meydana gelen son depremlerin ardından birçok vatandaş, Kandilli Rasathanesinin yayımladığı son depremler listesini sorgulamaya başlıyor. Sistemlerine yansıyan sismik verileri resmi duyuru ekranından yayımlayan Kandilli, son depremler listesine vatandaşların erişimini sağlıyor. İşte, 9 Ekim Cuma gününe ilişkin son dakika depremler...

9.10.2020 Gündem
Elazığda deprem mi oldu, nerede deprem oldu İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Elazığ'da deprem mi oldu, nerede deprem oldu? İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Günün en hissedilir deprem haberi bu kez Doğu Anadolu Bölgesi'nden geldi. Elazığ'da yaşanan deprem ardından gözler bir kez daha son depremler listesine çevrilirken sosyal medyada da 'deprem mi oldu?, nerede deprem oldu? gibi sorular gündeme geldi. İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

7.10.2020Gündem
Son dakika depremler: Konya Ilgında deprem mi oldu, nerede deprem oldu 29 Eylül Kandilli son depremler listesi

Son dakika depremler: Konya Ilgın'da deprem mi oldu, nerede deprem oldu? 29 Eylül Kandilli son depremler listesi!

Konya son dakika deprem listesi, akşam saatlerinde Kandilli'nin verilerine yansıdı. Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesine göre merkez üssü Kundullu-Tuzlukçu olan deprem 3.7 büyüklüğünde gerçekleşti. Deprem Ilgın, Akşehir, ve Konya'nın çevre illerinden hissedildi. depremi yaşayan vatandaşlar, 'Deprem mi oldu' sorusunun yanıtını aramaya başladı. İşte, 29 Eylül Kandilli son depremler listesi ve Türkiye'de meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

29.09.2020Gündem
Sosyal medyada terör propagandasına 4 gözaltı

Sosyal medyada terör propagandasına 4 gözaltı

MALATYA'nın Pütürge ilçesinde, sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK propagandası yapıp, devlet büyüklerine hakaret eden 4 kişi gözaltına alındı.

22.09.2020Gündem
Büyük İstanbul depremine yaklaşıyoruz dedi, korkutan tahmini açıkladı

'Büyük İstanbul depremine yaklaşıyoruz' dedi, korkutan tahmini açıkladı

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, İstanbul depremi üzerinde yapılan istatistiki çalışmaların olduğunu, 1999 depreminden sonraki 30 yıl içinde büyük depremin olma olasılığının yüzde 60- 65 olarak belirlendiğini ifade ederek, "1999'dan sonra 21 yıl geçti. Bu yüzde 65 olan ihtimal 70'e çıktı, 75'e çıktı 80'e çıkıyor. Yani yaklaşıyoruz. Önümüzdeki 10 yıl içinde olması tabii ki mümkün, 10 yıla kalmayabilir, 10 yılı geçebilir de" dedi.

20.09.2020Gündem
100 yıldır yaşamadık dedi, o bölge için uyardı: Büyük bir deprem beklentisi içerisindeyiz

'100 yıldır yaşamadık' dedi, o bölge için uyardı: 'Büyük bir deprem beklentisi içerisindeyiz'

Malatya İnönü Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Geoteknik Mühendisi Dr. Talha Sarıcı, Doğu Anadolu fay hattı üzerinde 100 yıldır çok büyük bir deprem yaşamadıklarını belirterek, "Bu fay hattı 6,5 ile 8,0 arasında bir deprem üretme kapasitesinde. 100 yıldır da bu deprem oluşmadığı için büyük bir deprem beklentisi içerisindeyiz" dedi.

18.09.2020Gündem
Son dakika: Malatyada korkutan deprem

Son dakika: Malatya'da korkutan deprem

Son dakika haberi: Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 23:57'de deprem meydana geldi.

15.09.2020Gündem
Malatyada son dakika deprem mi oldu Nerede deprem oldu AFAD ve Kandilliden son depremler açıklaması

Malatya'da son dakika deprem mi oldu? Nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli'den son depremler açıklaması

Son depremler listesine yenisi eklendi. AFAD'ın verilerine göre, Malatya - Pütürge'de 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli'ye göre ise deprem 3.6 olarak kaydedildi. Son dakika depremin ardından 12 Eylül 2020 tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Malatya'da meydana gelen depremi öğrenmek isteyen vatandaşlar, 'deprem mi oldu?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, AFAD ve Kandilli son depremler açıklaması.

12.09.2020Gündem
Son dakika: Malatyada korkutan deprem

Son dakika: Malatya'da korkutan deprem

Son dakika haberi: AFAD'ın verilerine göre, Malatya - Pütürge merkezli bir deprem meydana geldi.

12.09.2020Gündem
Malatyada 24 saatte 35 artçı sarsıntı

Malatya'da 24 saatte 35 artçı sarsıntı

Malatya’da 4.6 şiddetindeki depremden sonraki 24 saat içinde 35 artçı sarsıntı meydana geldi.

9.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Malatyada art arda depremler

Son dakika haberi: Malatya'da art arda depremler

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 13.44'te meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından çok sayıda sarsıntı kaydedildi. Pütürge'de en son 01:20'de 3,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

8.09.2020Gündem
Son dakika: Malatyada 4.0 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Malatya'da 4.0 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

8.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Malatyada 4.6 büyüklüğünde şiddetli deprem

Son dakika haberler... Malatya'da 4.6 büyüklüğünde şiddetli deprem

Gelen son dakika haberine göre Malatya merkezli şiddetli bir deprem oldu. Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü merkez üssü Pütürge olan depremin büyüklüğünü 4.9 olarak duyurdu. AFAD'tan yapılan açıklamada ise depremin büyüklüğü 4.6 olarak açıklandı. Malatya Valisi Aydın Baruş depremin ardından yaptığı ilk açıklamada ‘Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk haberi almadık’ dedi. Saat 15:39'da yine merkez üssü Pütürge olan 4.2 ve saat 16:19'da da 3.9 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi.

8.09.2020Gündem
Son dakika haberi... Malatyada şiddetli deprem

Son dakika haberi... Malatya'da şiddetli deprem

Gelen son dakika haberine göre Malatya merkezli şiddetli bir deprem oldu. Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü merkez üssü Pütürge olan depremin büyüklüğünü 4.9 olarak duyurdu.

8.09.2020Haber
Nerede deprem oldu, deprem mi oldu İşte 3 Ağustos Kandilli son dakika depremler listesi

Nerede deprem oldu, deprem mi oldu? İşte 3 Ağustos Kandilli son dakika depremler listesi

Türkiye son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD tarafından güncelleniyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. AFAD'ın verilerine göre son olarak Yunanistan'da 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sarsıntılarının olması ile birlikte de civar bölgelerde ikamet eden vatandaşların depreme dair araştırmaları hız kazanıyor. Vatandaşlar, 'deprem mi oldu?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, son depremler listesi...

3.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Malatyada 4 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: Malatya'da 4 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre; Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem gerçekleşti.

23.08.2020Gündem
En son ne zaman ve nerede deprem oldu 18 Ağustos Kandilli son depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 18 Ağustos Kandilli son depremler listesi!

Yurdun bazı bölgelerinde gerçekleşen artçı ve büyük depremlerin ardından araştırılan konular arasında yer alan son depremler, Kandilli Rasathanesi tarafından anlık olarak yayımlanıyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, 18 Ağustos Kandilli son depremler listesi...

18.08.2020Gündem
En son nerede ve ne zaman deprem oldu 12 Ağustos Kandilli son depremler listesi

En son nerede ve ne zaman deprem oldu? 12 Ağustos Kandilli son depremler listesi

Iğdır 'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Merkez üssü Iğdır ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi arasında bulunan Karagüney köyü olan deprem Iğdır'ın yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Depremin 6,47 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Öte yandan vatandaşlar şimdi diğer illerdeki son depremleri araştırıyor. Peki, en son nerede deprem oldu?

12.08.2020Gündem
Iğdırda deprem mi oldu AFAD ve Kandilli son dakika deprem listesi 2020

Iğdır'da deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son dakika deprem listesi 2020

Son dakika depremler listesine Iğdır'da meydana gelen deprem eklendi. Kandilli Rasathanesi son dakika deprem verilerine göre, Iğdır Karagüney'de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre ise deprem 4.4 olarak kaydedildi. Deprem Doğubeyazıt ve çevre bölgelerden de hissedildi. Son dakika depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar 'deprem mi oldu' sorusuna Kandilli son deprem listesi üzerinden yanıt aramaya başladı. İşte, son dakika depremler listesi ve meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

11.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Malatya ve çok sayıda kentte hissedilen depremin ön raporu yayımlandı

Son dakika haberler... Malatya ve çok sayıda kentte hissedilen depremin ön raporu yayımlandı

İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa, Mühendislik Fakültesi Jeoloji ve Jeofizik Mühendisliği Bölümleri tarafından 4 Ağustos'ta Malatya’da meydana gelen depremle ilgili olarak ön inceleme raporu hazırlandı. Raporda, "Yapılan çalışmalar, hem tarihsel (1960 yılı öncesi) hem de aletsel dönemler (1960-günümüz) boyunca Doğu Anadolu Fay Zonu üzerinde yüzey kırığı oluşturmuş hasar yapıcı depremlerin meydana geldiğini işaret etmektedir. Bölgedeki tüm sismolojik aktivite bir arada değerlendirildiğinde, Doğu Anadolu Fay Zonu boyunca Kahramanmaraş güneyinde Pazarcık segmenti, Pütürge segmenti ve Bingöl güneybatısında Gökdere civarı sismik boşluk olarak tanımlanmış ve yıkıcı deprem beklenen kesimlerdir." denildi.

6.08.2020Gündem
Prof. Dr. Ercan Aksoy: Elazığdaki depremleri yaşamaya devam edeceğiz

Prof. Dr. Ercan Aksoy: Elazığ'daki depremleri yaşamaya devam edeceğiz

FIRAT Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Elazığ'daki depremlerin devam edeceğini belirterek, "Kentteki depremler 2003 yılında artmaya başladı. Bu depremleri ülkemizin jeolojik konumundan dolayı yaşamaya devam edeceğiz. Bu faylar uzun süre boyunca çalışacak. Deprem olmadan yapılması gerekenlere önem vermemiz lazım. Yani sadece deprem çantası hazırlamak çözüm değil. Depreme nerede yakalanacağınızı bilemiyorsunuz" dedi.

5.08.2020Haber
Prof. Dr. Ercan Aksoy: Elazığdaki depremleri yaşamaya devam edeceğiz

Prof. Dr. Ercan Aksoy: Elazığ'daki depremleri yaşamaya devam edeceğiz

FIRAT Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Elazığ'daki depremlerin devam edeceğini belirterek, "Kentteki depremler 2003 yılında artmaya başladı. Bu depremleri ülkemizin jeolojik konumundan dolayı yaşamaya devam edeceğiz. Bu faylar uzun süre boyunca çalışacak. Deprem olmadan yapılması gerekenlere önem vermemiz lazım. Yani sadece deprem çantası hazırlamak çözüm değil. Depreme nerede yakalanacağınızı bilemiyorsunuz" dedi.

5.08.2020Gündem
Korkutan deprem

Korkutan deprem

Dün Malatya’da 5.2 şiddetinde deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen depremde ölen veya yaralanan olmadı. Panik yaşayan halk sokağa çıktı.

5.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Malatyada peş peşe depremler

Son dakika haberi: Malatya'da peş peşe depremler

Son dakika haberine göre; Malatya’nın Pütürge ilçesi 4.8 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Pütürge'de 4.4 ile 1.7 arasında 20 artçı sarsıntı meydana geldi.

4.08.2020Haber
Son dakika haberi: Malatyada peş peşe depremler

Son dakika haberi: Malatya'da peş peşe depremler

Son dakika haberine göre; Malatya’nın Pütürge ilçesi 4.8 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Pütürge'de 4.4 ile 1.7 arasında 20 artçı sarsıntı meydana geldi.

4.08.2020Gündem
Pütürgede deprem anında oluşan toz bulutu görüntülendi

Pütürge'de deprem anında oluşan toz bulutu görüntülendi

Malatya'da merkez üssü Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Pütürge ilçesine bağlı Aşıktarla mahallesinde deprem anında oluşan toz bulutu görüntülendi.

4.08.2020Haber
Son dakika haberler... Malatyanın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberler... Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 12.37'de merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, Sivas, Elazığ, Batman, Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi çevre kentlerde de hissedilirken, Malatya Valisi Aydın Baruş, "Jandarma ve AFAD ekipleri mahallelerle iletişim kuruyor. Şu ana kadar yansıyan olumsuzluk yok." açıklamasını yaparken, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ise, depremin çok şiddetli olduğunu ve 10-12 saniye kadar sürdüğünü söyledi. Depremin hissedilmesiyle birlikte çok sayıda Malatyalı ev ve iş yerlerinden sokaklara çıktı.

4.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Malatya depremi çok şiddetli hissedildi Uzmanlar nedenini anlattı

Son dakika haberi... Malatya depremi çok şiddetli hissedildi! Uzmanlar nedenini anlattı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 12.37'de merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem çevre illerde de hissedildi. Depremin 7,02 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Uzmanlar depremle ilgili bilgi verip uyarıda bulundu.

4.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Malatya depremi çok şiddetli hissedildi... Uzmanlar nedenini anlattı

Son dakika haberi: Malatya depremi çok şiddetli hissedildi... Uzmanlar nedenini anlattı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 12.37'de merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem çevre illerde de hissedildi. Depremin 7,02 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Deprem çok şiddetli hissedildi. Deprem uzmanları neden bu kadar şiddetli hissedildiğini canlı yayında yorumladı.

4.08.2020Gündem
Son dakika deprem verilerini AFAD ve Kandilli paylaştı - Malatya depreminde son durum

Son dakika deprem verilerini AFAD ve Kandilli paylaştı - Malatya depreminde son durum

4 Ağustos’ta Malatya’dan son dakika deprem haberi geldi. Malatya'nın Pütürge ilçesi merkezli meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem; Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Siirt'te de hissedildi. Elazığ'da güvenlik kameraları ile cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde; deprem anında ev ve iş yerlerinde olanların dışarı çıkmaya çalıştıkları sırada yaşadıkları panik anları yer aldı. İşte son dakika deprem haberleri ve Malatya depreminin ayrıntıları

4.08.2020Gündem
Malatya depremi ile ilgili Ersoydan kritik değerlendirme

Malatya depremi ile ilgili Ersoy'dan kritik değerlendirme

Malatya Pütürge'deki son depremle ilgili CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Profesör Doktor Şükrü Ersoy, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

4.08.2020Haber
Son dakika haberler... Malatyanın Pütürge ilçesinde şiddetli deprem

Son dakika haberler... Malatya'nın Pütürge ilçesinde şiddetli deprem

Son dakika haberine göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 12.37'de merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, Sivas, Elazığ, Batman, Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi çevre kentlerde de hissedilirken, Malatya Valisi Aydın Baruş, "Jandarma ve AFAD ekipleri mahallelerle iletişim kuruyor. Şu ana kadar yansıyan olumsuzluk yok." açıklamasını yaparken, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ise, depremin çok şiddetli olduğunu ve 10-12 saniye kadar sürdüğünü söyledi. Depremin hissedilmesiyle birlikte çok sayıda Malatyalı ev ve iş yerlerinden sokaklara çıktı.

4.08.2020Haber
Deprem mi oldu Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika açıklamaları

Deprem mi oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika açıklamaları

Son dakika deprem haberleri yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika deprem açıklamaları araştırılıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 15.42'de Girit Adası'nın güney doğusu açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İşte yapılan son açıklamalar…

26.07.2020Gündem
Deprem mi oldu Son dakika deprem haberi Malatyadan geldi.

Deprem mi oldu? Son dakika deprem haberi Malatya'dan geldi.

Fay hatları üzerinde bulunan ülkemizin farklı noktalarından deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Malatya'nın Pütürge ilçesinde 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda depremin derinliği 5.3 km olarak duyuruldu. İşte AFAD ve Kandilli son depremler verileri

21.07.2020Gündem
Son dakika... Malatyada deprem

Son dakika... Malatya'da deprem

Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 07:19'da 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

15.07.2020Gündem
Son depremler: Deprem mi oldu Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika deprem açıklamaları

Son depremler: Deprem mi oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika deprem açıklamaları

Son depremler ile ilgili güncel açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Deprem mi oldu sorusu ile ilgili AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi tarafından açıklamaya göre 11 Temmuz’da en son Manisa Akhisar’da 2.1 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. İşte gerçekleşen son depremler…

11.07.2020Gündem
Son depremler: En son nerede deprem oldu Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika deprem açıklamaları

Son depremler: En son nerede deprem oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika deprem açıklamaları

Son depremler ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, deprem mi oldu sorusuna yanıt arıyorlar. Kandilli Rasathanesi ve AFAD konu ile ilgili açıklamaları güncel olarak yapıyorlar. İşte 6 Temmuz’da gerçekleşen son depremler…

6.07.2020Gündem
Son depremler: Deprem mi oldu İşte 1 Temmuz Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika açıklamaları

Son depremler: Deprem mi oldu? İşte 1 Temmuz Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika açıklamaları

Son depremler ile ilgili yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Deprem mi oldu sorusu gerçekleşen sarsıntıların ardından araştırılıyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD deprem açıklamalarını resmi internet siteleri üzerinden yapıyorlar. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz’da saat 12:59'da Manisa'da 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 3.5 olarak ölçüldü. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 3.6 olacak açıkladı.

1.07.2020Gündem
Vanda son dakika deprem mi oldu AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi 25 Haziran 2020

Van'da son dakika deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi 25 Haziran 2020!

Son dakika depremler listesi AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından güncelleniyor. Ülke genelinde meydana gelen son depremler arasında, 3.8 büyüklüğünde Akdeniz'de yaşanan deprem dikkat çekiyor. 25 Haziran'da AFAD tarafından yapılan açıklamada Van'da 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği açıklandı. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, "Şu an için depremin merkez üssü Özalp ilçesinden bildirilen bir hasar yok. Ekiplerin araştırması sürüyor." dedi.

25.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tanrıların Dağı Nemrut'ta gün doğumu ve gün batımı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunan Nemrut Milli Parkı zirvesinde bulunan heykelleriyle, insan eliyle yapılmış Tümülüs ile hâlâ kayıp olan Kral 1. Antiochos’un mezarıyla sırlarla dolu bir yer bizim için. 2 bin 150 metrede yüzyıllar önce neler olduğunu bilmiyoruz tam olarak ama geriye kalan eserleri gün doğumu ve gün batımlarında ziyaret etmek içinde yanıp tutuşuyoruz. 

12.11.2020