EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pursaklar

Pursaklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pursaklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.404 Pursaklar haberi bulunmuştur.

Pursaklar Haberleri

Motorola: Telsim bizi dolandırdı

Motorola: Telsim bizi dolandırdı

ABD'li Motorola, dün Uzanlar'a ait Telsim'den tahsil edemediği 1.9 milyar dolarlık alacağı ile ilgili resmi bir açıklama yaptı.

20.07.2001Ekonomi
Ankarayı su bastı

Ankara'yı su bastı

Başkentte dün gün boyu süren ve gece yarısından itibaren kesilen sağanak yağış nedeniyle oluşan sel suları, bazı ilçelerde çok sayıda evi ve binaların alt katlarını bastı.

28.12.2001Gündem
Otobüs faciası: 3 ölü

Otobüs faciası: 3 ölü

Ankara Numune Hastanesi önünde freni boşalan Ege Mahallesi-Ulus hattında yolcu taşıyan 06 MAL 53 plakalı özel halk otobüsü, üç kişinin ölümüne sekiz kişinin de yaralanmasına neden oldu.

7.05.2002Gündem

Hayatımız sudan ucuz

Dikkatsizlik, bilgisizlik, ihmal ve özensizlik son iki günde 25 kişinin canını aldı. Bazıları kara mizah örneği olaylarda 36 kişi de yaralandı. Akla hayale gelmeyecek olaylar arasında mazot deposunu çakmakla kontrol eden de var, bira şişelerini hedef alıp akrabasını öldüren de. Ancak yine de en acısı trafik cinayetleri...

8.05.2002Gündem
Kaza değil cinayet

'Kaza değil cinayet'

Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Bülent Ulutaş, Talatpaşa Bulvarı'nda önceki gün meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü 7 kişinin de yaralandığı olayın, ''kaza değil, cinayet'' olduğunu söyledi.

9.05.2002Gündem
Melih Gökçekin dosyası kabarık

Melih Gökçek'in 'dosyası kabarık'

İçişleri Bakanlığı, Melih Gökçek'in işbaşına geldiği 1994 yılından bu yana Ankara Büyükşehir Belediye'sinde, 169 yolsuzluk ve usulsüzlük iddiası nedeniyle inceleme ve soruşturma açtı.

10.05.2002Gündem
Anneler ölmesin yürüyüşü yapıldı

"Anneler ölmesin" yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanı Osman Durmuş, ''Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi'' kapsamında düzenlenen, ''Anneler ölmesin, çocuklar da onları birlikte yaşatalım yürüyüşü''ne katıldı.

12.05.2002Gündem
Ankaranın göbeğinde TC onaylı Kuran kreşi

Ankara'nın göbeğinde TC onaylı Kuran kreşi

Hürriyet, başkentin göbeğinde TC onaylı bir skandalı belgeledi. Devletin yönetildiği Başbakanlık ve bakanlıklara uzaklığı sadece 13 kilometre olan Pursaklar Beldesi'nde, yaşları 5-6 arasında değişen çocukların, ilköğretim öncesi, ağırlıklı dini eğitimden geçirildiği bir kreş ortaya çıkarıldı.

17.04.2003Gündem
Koran nursery at the heart of Ankara

Koran nursery at the heart of Ankara

60 children around 5-6 year’s old are being educated by teachers wearing carsaf (black clothes covering the whole body) and headgear in the Nur Daily Nursery in Pursaklar of Ankara, which was founded upon the permission of the Social Services and Children Care Institution and the approval of the Ankara Governorship. Children are learning to read Koran before learning to read in Turkish.

18.04.2003Gündem
Uzanlar Telsimi kaçırdı

Uzanlar Telsim'i kaçırdı

Cem ve Hakan Uzan dün Telsim yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ederken, Telsim'deki hisselerinin yüzde 50'den daha fazla bölümünün geçen hafta Standart Telekom adlı bir başka şirkete devredildiği ortaya çıktı.

14.08.2003Ekonomi
Uzanlar Telsimi kaçırdı

Uzanlar Telsim'i kaçırdı

İmar Bankası'nda akla hayale gelmeyen usulsüzlük yapan Uzanlar, mallarını kaçırmak için büyük bir operasyon başlattı. Dün Cem ve Hakan Uzan Telsim yönetiminden çekilirken, Telsim'deki hisselerinin de geçen hafta Standart Telekom adlı bir başka şirkete devredildiği ortaya çıktı.

14.08.2003Ekonomi
Uzan dosyasının 10 sanığı daha Emniyette

Uzan dosyasının 10 sanığı daha Emniyet'te

İmar Bankası'ndaki işlemlere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifadelerinin alınması kararlaştırılan 26 kişiden, 10'u daha dün Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na kendi istekleriyle geldiler. Cumartesi günü gözaltına alınan 6 kişiyle birlikte ifadesine başvurulanların sayısı 16'ya ulaştı.

25.08.2003Ekonomi
TBMMde servislere sınırlama

TBMM'de servislere sınırlama

TBMM'de görev yapan memurları taşıyan sabah ve akşam servisleri kaldırıldı. Servisler, sadece hizmetlileri sabah işe getirecek, akşam da nöbetçi olan memurları evlerine taşıyacak.

18.09.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Motorola'yı ‘çırak çıkardılar’

UZANLAR'ın Galatasaray'a ‘‘sızmasına’’ karşı çıkmanın pek çok haklı gerekçesi var.

13.07.2001

Taşar'dan Türkiye'nin turizm ritmi

TURİZM şûralarının ne kazandırdığını, 1998'de yapılan ilk şûradan ne sonuçlar alındığını, geçen hafta yapılan ikincisinden de ne sonuçlar çıkacağını soran yazımız üzerine Turizm Bakanı Mustafa Taşar aradı.

18.04.2002

Taşar´dan Türkiye´nin turizm ritmi

TURİZM ş^uralarının ne kazandırdığını, 1998´de yapılan ilk ş^uradan ne sonuçlar alındığını, geçen hafta yapılan ikincisinden de ne sonuçlar çıkacağını soran yazımız üzerine Turizm Bakanı Mustafa Taşar aradı.

19.04.2002

‘TC’ damgalı rezalet

BİRKAÇ gün önce bir okuyucumdan şu mektubu aldım:

17.04.2003

Yaldızın altı göründü...

PARTİ programında, ‘‘Partimiz Atatürk ilke ve inkılaplarını, Türk toplumunu çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmanın en önemli vasıtası olarak algılar ve bunu toplumsal barışın bir unsuru olarak görür’’ dememiş olsalardı, sorun yoktu.

18.04.2003

Cumhuriyetin kazanımları tek tek uçup gidiyor

BAŞBAKANLIK Müsteşarı Ömer Dinçer'in görevinden istifa etmesi gerekir.

4.01.2004