EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pursaklar

Pursaklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pursaklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.409 Pursaklar haberi bulunmuştur.

Pursaklar Haberleri

BBPnin adayları belli oldu

BBP'nin adayları belli oldu

Büyük Birlik Partisi (BBP), Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ömer Köse olduğunu açıkladı.

22.02.2004Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
Şikelerden şike beğen

Şikelerden şike beğen

Kardeşlik, dostluk, rekabet derler spor deyince ama sporun olduğu yerde şike de hiç eksik olmamıştır aslında tarih boyunca. İşin çoğunlukla menfaat kısmı ön plandadır. Ama sadece maddi olması gerekmez, bazen hatır için yapılan ufak bir jest gibi masum bir görüntüde de tezahür edebilir...

1.05.2004Spor Arena
Başkentin şehir suyu temiz

Başkent'in şehir suyu temiz

Ankara'da şehir suyu şebekesinin değişik noktalarından alınan su numunelerinin temiz çıktığı belirtildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ASKİ Genel Müdürlüğü ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Ankara şehir suyu şebekesini kapsayacak noktalardan alınan ve analiz edilen su numunelerinin sağlıklı olduğu saptandı.

12.06.2004Gündem
Spordaki başarı kriterleri iş hayatında da geçerli

Spordaki başarı kriterleri iş hayatında da geçerli

Taner Sağır henüz 19 yaşında Olimpiyat Şampiyonu olmuş gencecik bir sporcu. Dört Olimpiyat, beş dünya gençler rekoru sahibi. Bulgaristan’da ‘dünyanın en güçlü insanlarının yaşadığı’ Deliorman’da doğmuş. Ankara Pursaklar’da (kendi deyimiyle) ‘Halter Mahallesi’nde oturuyor. Çünkü o mahalleden hep halterciler çıkıyor. Ailesi ‘boyun küçük kalır’ demesine karşın haltere başlamış. Boyu 1.75’i aşmış. Ağabeyi Nezir de onun gibi halterci ama boynuz kulağı geçmiş.

27.08.2004Kelebek
Zafer yürüyüşü

Zafer yürüyüşü

Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen, ‘Zafer Coşkusu Yürüyüşü’ başladı. Yürüyüş, Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Hulusi Akar’ın Harbiyeli Anıtı’na ‘ATAM’ yazılı çelengi koyması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

28.08.2004Gündem
Ankara yollarına Putin yasağı

Ankara yollarına Putin yasağı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ankara'ya yapacağı ziyaret sırasında, belirlenen güzergahlar geçici olarak trafiğe kapatılacak.

1.09.2004Gündem
Başkentin içme suyu temiz

Başkent'in içme suyu temiz

Ankara Su ve Kanalizasyon İşletmeleri (ASKİ) Genel Müdürlüğü ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nce Ankara’nın çeşitli bölgelerinden alınan şehir şebeke suyunun dünya standartlarına uygun ve içilebilir olduğu belirlendi.

14.09.2004Gündem
ÖSS belgesi eline ulaşmayanlar için irtibat telefonu

ÖSS belgesi eline ulaşmayanlar için irtibat telefonu

Ankara PTT Başmüdürlüğü, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)giriş belgeleri eline ulaşmayan öğrenciler için irtibat numaraları yayınladı.

6.06.2005Gündem
Allah akıl versin

Allah akıl versin

Vatandaşların dini duygularını kullanan ve kendilerini Allah ve peygamber olarak tanıtan 11 kişi piyasayı yaklaşık 2.5 trilyon lira dolandırdı.

6.02.2006Gündem
Oğlunu şeriata kaçırdı

Oğlunu şeriata kaçırdı

Mustafa Karaman ayrıldığı eşinin yerine türbanlı bir kadına nüfus cüzdanı çıkarıp, 3 yaşındaki oğlu Muhammed için sahte belge düzenledi. Sonra da oğlunu kardeşiyle Suudi Arabistan’a kaçırttı. Evladı için mücadele eden anne Gül Meryem Uyumaz, Milli Gençlik Vakfı kurucularından olan kayınpederi Nazım Kahraman’ın, Mekke’de niye bulunduklarını soranları, "Türkiye káfir bir ülke. İstediğimiz dini eğitimini veremiyoruz" diye cevapladığını anlattı.

21.03.2006Gündem
minicom çocuklarla buluşuyor

minicom çocuklarla buluşuyor

e-kolay.net’in geliştirdiği İnternet’i içinde minicom, tamamen Türkçe içeriği ve müfredata uygun eğitim programlarıyla, çocukların okul yaşamlarına renk katıyor. Öğrenciler minicom sayesinde okuma, araştırma ve öğrenmenin keyfine varıyorlar. Bu keyfi her çocuğa yaşatmak üzere hazırlanan minicom otobüsü de halen Ankara-Keçiören’de 81 merkeze uğruyor. Bu bilgi otobüsü, Türkiye’deki tüm çocukları bilgisayarla ve İnternet’le tanıştırmayı hedefliyor.

9.05.2006Gündem
İstanbulda kentsel dönüşüm ilk Zeytinburnundan başlayacak

İstanbul'da kentsel dönüşüm ilk Zeytinburnu'ndan başlayacak

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye'deki görüntü kirliliği, kaçak, depreme dayanıksız ve kötü yapılaşmadan herkesin muzdarip olduğunu vurgularken, bunun önüne geçmek amacıyla Kentsel Dönüşüm Yasa Taslağı hazırladıklarını bildirdi.

17.05.2006Gündem
CHP: PKKnın siyasi hesapları masaya mı geliyor

CHP: PKK'nın siyasi hesapları masaya mı geliyor

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, “Özel temsilci kavramıyla PKK ile mücadele boyutlandırılırsa, bu bir anlamda PKK'nın dayandığı siyasi hesapların, masaya davet edilmesi anlamına gelir mi gelmez mi?” dedi.

18.08.2006Gündem
Dev tank projesindeki mühendisin sır ölümü

Dev tank projesindeki mühendisin sır ölümü

ASELSAN’ın "Kanas" silahlarına monte edilen ve gece atış yapılmasını sağlayan çelik nişan dürbünlerini geliştiren mühendislerinden Hüseyin Başbilen, otomobilinde bileği ve boğazı kesilmiş olarak bulundu. Savcılık, ölümü "şüpheli" görerek soruşturma açtı. İki aylık eşi Gülsen Seda Başbilen, mühendisin intihar ettiğini savunurken, anne ve babası "Oğlumuz cinayete kurban gitti" dedi. Son olarak ASELSAN’ın dev tank projesinde çalışan mühendisin ölümündeki sır perdesi, otopsi raporundan sonra aralanacak.

31.08.2006Gündem
Yine ihmal yine ölüm

Yine ihmal yine ölüm

Ankara’da daha yeni açılışı yapılan bulvarda, yeterli önlem alınmayınca 2 otomobil alt geçite uçtu. Kazada 1 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

5.09.2006Gündem
’Tamam’ denilen yoldan 2 araç alt geçide uçtu

’Tamam’ denilen yoldan 2 araç alt geçide uçtu

Ankara’nın en yoğun yollarından biri olan Esenboğa yolunda, ışıkların ve bariyerlerin olmadığı üst geçitte, önceki gece üst üste iki kaza meydana geldi.

5.09.2006Gündem
Başkentte elektrik kesintisi

Başkentte elektrik kesintisi

Şebekede iletken çekimi, yenilemesi ve tadilat ile havai hat ayırıcı çalışmaları nedeniyle 9 ve 10 Eylülde Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

7.09.2006Gündem
Ankarada elektrik kesintisi

Ankara'da elektrik kesintisi

İletken çekimi ve trafolarda bakım onarım çalışmaları nedeniyle 16-19 Eylül tarihleri arasında Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

14.09.2006Gündem
’Kent mayını’na acil rögar ekibi

’Kent mayını’na acil rögar ekibi

Sağanak yağışlarla birlikte Ankara’nın birçok bölgesini sel basması ve alt yapının iflas etmesi Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi. "Izgara ekibi" kuran ve başkanlığına Genel Koordinatör Burhan Yazar’ı getiren Belediye beş günde iki bine yakın rögarı temizledi.

8.10.2006Gündem
Başkentte elektrik kesintisi

Başkentte elektrik kesintisi

Trafolarda bakım, onarım, dönüşüm ve şebekede tadilat çalışmaları ile TEİAŞ Genel Müdürlüğünce Akköprü-Mamak trafo hattının yer altına alınması çalışmaları nedeniyle 17, 18 ve 19 Ekimde Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

16.10.2006Gündem
Başkentte elektrik kesintisi yapılacak

Başkent'te elektrik kesintisi yapılacak

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş'den yapılan açıklamaya göre, bugün ve yarın bazı yerler elektrik alamayacak.

17.10.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Gübrede rekabet yok haksız kazanç var

2003 yılı enflasyonu rakamının TÜFE'de %18 olarak gerçekleşmesine rağmen çiftçilerimizin kullandığı gübre fiyatlarının 2003 Ekim-Aralık aylarında akıl almaz artış göstermesi, finansman nedeniyle zaten kısıtlı gübre kullanan üreticilerimizi gübre kullanamaz duruma getirmiştir.

13.01.2004