EKSTRA
MENÜ

Pursaklar

Pursaklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pursaklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.359 Pursaklar haberi bulunmuştur.

Pursaklar Haberleri

Ankara referandum sonuçlarında son durum.. Ankara ilçelerinde kaç evet, kaç hayır çıktı

Ankara referandum sonuçlarında son durum.. Ankara ilçelerinde kaç evet, kaç hayır çıktı?

Referandumun ardından gelen sonuçlar ile birlikte vatandaşlar çoğunlukla yaşadığı ilçelerdeki referandum sonuçlarını merak ediyor. Dün akşam sandıkların açılması ile başlayan oy sayımı son buldu. Peki Ankara'da referandum sonuçları nasıl sonuçlandı. İşte Ankara'nın ilçelerinde referandum sonuçlarının ardından gelen evet, hayır oylarının oranı

17.04.2017Gündem
İstanbul, Ankara ve İzmir neden hayır dedi

İstanbul, Ankara ve İzmir neden 'hayır' dedi

‘İSTANBUL’u alan Türkiye’yi alır’ diyen ve tüm seçimlerde İstanbul seçmenini tarafına çekmek için büyük çaba harcayan AK Parti’nin en büyük şehirde bu kez aradığını tam bulamadı. AK Parti ve MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde oy oranları toplamının yüzde 63’e ulaştığı başkentte ise referandum sonucunda yüzde 14’lük oy kaybı oldu. Başbakan Binali Yıldırım’ın özellikle son hafta üç gün kaldığı ve semt semt dolaştığı İzmir’de de ‘evet’ cephesini hayal kırıklığına sokan sonuçlar çıktı.

16.04.2017Gündem
Başkentte Çankaya etkisi

Başkentte Çankaya etkisi

AKP ve MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde oy oranlarının toplamının yüzde 63’e ulaştığı Başkentte, referandum sonucunda yüzde 14’lük oy kaybı oldu. Bunda yüzde 78.2 oranında hayır çıkan Çankaya ilçesinin etkisi büyük oldu. “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” diyen AK Parti en büyük şehirde bu kez aradığını bulamadı, oy kaybı yüzde 10’u aştı. Başbakan Binali Yıldırım’ın semt semt dolaştığı İzmir’de evet cephesi hayal kırıklığı yaşadı.

16.04.2017Gündem
Ankarada vahşet... Evli çift 7 yaşındaki çocuğun gözü önünde bıçakladı

Ankara'da vahşet... Evli çift 7 yaşındaki çocuğun gözü önünde bıçakladı

Ankara’nın Pursaklar İlçe Belediyesi Cenaze İşleri Müdürü Ali Osman Arslan ile bir ay önce evlendiği Büyükşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi’nde çalışan Şermin Arslan dün sabaha karşı evlerinde bıçaklı saldırıda öldürüldü. Cinayeti işlediği belirtilen Şermin Aslan’ın eski eşi, öldürdüğü çiftten Ali Osman Arslan’ın tabancasıyla intihar etti.

22.03.2017Gündem
Marka evlerde Anadolu devri

Marka evlerde Anadolu devri

İSTANBUL’da arsa arzının sınırlı olması ve diğer illerden gelen konut talebi ile gayrimenkul şirketleri yeni adresler belirledi.

30.01.2017Ekonomi
Alttan ısıtmalı asfaltla tuzlama dönemi bitiyor

Alttan ısıtmalı asfaltla tuzlama dönemi bitiyor

Tüm Türkiye’yi saran soğuk ve kar yağışlı hava dalgası yerel yönetimler ve sürücülere zor anlar yaşatıyor. Ancak Ankara Protokol Yolu’nda da (Pursaklar-Hasköy) kullanılan alttan ısıtmalı asfalt sistemi, tuz dökme veya kar küreme gibi çalışmaları ortadan kaldırıyor. Hava sıcaklığına göre otomatik olarak çalışan sistem, alt ve üst geçitler, köprüler, garaj rampaları ve yürüyüş yollarına uygulanabiliyor.

12.01.2017Teknoloji
Ankarada bugün (Pazartesi) okullar tatil mi Vali açıkladı

Ankara'da bugün (Pazartesi) okullar tatil mi? Vali açıkladı

'Ankara'da 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil mi?' sorusu yanıtını buldu. Öğrenciler dün gün boyu 'Ankara'da pazartesi günü okullar tatil olacak mı?' sorusuna yanıt aramıştı. Akşam saatlerinde açıklama Ankara Valisi Ercan Topaca'dan geldi. Topaca, twitter'dan okulların tatil olmadığını duyurdu.

8.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kesikköprü itirazı

Çok değil daha üç ay önce ASKİ Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, Ankara’nın son yıllarda en fazla kar yağışını almasının ardından “Yağışların yeterli düzeyde olmaması ve su tüketiminin artmasına rağmen halen barajlarımızdaki suyumuz yeterli” demiş, tüm Ankara rahat bir nefes almıştı. 

14.04.2017

Ağır tonajlı araçlar asfaltı ağlatıyor

Soru şu: “Fotoğraftaki çukur sayısını bulunuz.”

20.01.2017