EKSTRA
MENÜ

Pttavm

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 41 haberi bulunmuştur.

Pttavm Haberleri

E-Ticarete bayram dopingi

E-Ticarete bayram dopingi

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkan Yardımcısı ve PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bu ay kıyma makinesi, bıçak setleri, mangal, derin dondurucu gibi ürünlerin e-Ticaret platformlarındaki satışlarında artış olduğunu bildirdi.

16.07.2021Ekonomi
e-Ticarette bayram hareketliliği

e-Ticarette bayram hareketliliği

ETİD Başkan Yardımcısı ve PttAVM.com Genel Müdürü Çevikoğlu, düğün sezonuna da denk gelen Kurban Bayramı nedeniyle bu ay kıyma makinesi,derin dondurucu gibi ürünlerin e-Ticaret platformlarındaki satışlarında yaklaşık yüzde 35 artış olduğunu bildirdi.

15.07.2021Ekonomi
Otomobil sahiplerine önemli uyarı Yapmayana para cezası var

Otomobil sahiplerine önemli uyarı! Yapmayana para cezası var

Bugün itibarıyla şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ve Kurban Bayramı'nın yaklaşması dolayısıyla özel araçlarıyla seyahate çıkacak vatandaşların, yetersiz bakiyeyle yaptıkları geçiş ihlali ve 15 günlük yasal süreç sonunda uygulanacak idari para cezalarının önüne geçebilmek için Hızlı Geçiş Sistemi bakiyelerini kontrol etmeleri gerekiyor.

1.07.2021Ekonomi
Düğün harekâtı Bu yaz rekor var...

Düğün harekâtı! Bu yaz rekor var...

Düğünler için verilen izin uzun süredir planlarını erteleyen binlerce çifti harekete geçirdi. Düğün mekânları günde 2 etkinlik için anlaşma yaparken, e-ticarette mobilya ve beyaz eşya alışverişleri yüzde 30 arttı. AVM’lerdeki çeyiz seti satışları yeniden ivmelendi. Bu yıl 750 bin düğünün yapılmasını beklediklerini söyleyen sektör temsilcileri, gelinlikçiden mobilyacıya, kuyumcudan çiçekçiye kadar her esnafın bu hareketlilikten etkilendiğini söyledi. Hem mekânlarda hem de eşyalardaki yüksek fiyat artışı ise evlenecek çiftleri düşündürüyor.

7.06.2021Ekonomi
E-ticarette 1 Haziran hareketi

E-ticarette 1 Haziran hareketi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşlar da pandemi koşullarında bir tatil planı için harekete geçmeye başladı.

28.05.2021Ekonomi
34 milyar liralık ‘online pazar’

34 milyar liralık ‘online pazar’

Küresel salgın koronavirüsün olumlu etkilediği sektörlerden biri de e-ticaret oldu. Türkiye’de ‘e-pazaryerleri’nin ticaret hacmi, 2020 yılının üçüncü çeyreği itibarıyla 2019 yılına göre yüzde 42.1 artarak 34.1 milyar liraya yükseldi. 2018’de ise bu pazarların ticaret hacmi 14.2 milyar TL seviyelerindeydi.

9.05.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığından genelge... 7 soruda market yasakları

İçişleri Bakanlığı'ndan genelge... 7 soruda market yasakları

7 Mayıs’tan itibaren marketlerde satışı yasaklanacak ürünlerle ilgili, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Market Tedbirleri’ genelgesi gönderdi. Buna göre marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

5.05.2021Ekonomi
Hakan Çevikoğlu: E-ticarette yurtdışına açılabiliriz

Hakan Çevikoğlu: E-ticarette yurtdışına açılabiliriz

Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) himayelerinde gerçekleştirilen ‘Türkiye Teknoloji Buluşmaları’ etkinliğinde ‘e-İhracat ile Küçülen Dünya’ panelinde konuşan PTTAVM Üst Yöneticisi Hakan Çevikoğlu, Türkiye’deki ürünleri 60-70 milyon insan yerine, dünya pazarında 2-3 milyar insana satışa sunulabilme fırsatı yakalandığına dikkati çekti.

29.04.2021Ekonomi
PTT AVM’den 53 ülkeye ihracat

PTT AVM’den 53 ülkeye ihracat

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTTAVM’nin üye sayısının 10 milyona ulaştığını belirterek, 53 ülkeye e-ihracat yaptığını söyledi.

21.04.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: PTTAVMyi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz

Bakan Karaismailoğlu: PTTAVM'yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "PTTAVM sayesinde lojistik altyapımız, insan kaynağımız ve teknolojimizle sürdürülebilir bir e-ticaret ve e-ihracat modeline öncülük edebileceğimize inanıyoruz" dedi.

20.04.2021Ekonomi
E-ticarette 65 yaş üstü yükselişte

E-ticarette 65 yaş üstü yükselişte

PTTAVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, koronavirüs salgınıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının 65 yaş üzeri vatandaşları e-ticarete yönelttiğini belirterek, “e-ticaret platformlarında daha önce yüzde 6 civarında olan 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı yüzde 10’a yükseldi” dedi.

21.03.2021Ekonomi
Vatandaşı mağdur edene 500 bin TL ceza

Vatandaşı mağdur edene 500 bin TL ceza

E-ticareti denetim kapsamına alacak “Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu” bugün (12 Mart) itibarıyla yürürlüğe girdi.

12.03.2021Ekonomi
Komisyonda yüzde 50 indirim

Komisyonda yüzde 50 indirim

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla pttAVM, mevcut kadın mağaza sahipleri ile mart ayı boyunca yeni mağaza açacak kadınlara, komisyonlarda yüzde 50 indirim yapacak. İndirimler 3 ay süreyle geçerli olacak.

7.03.2021Ekonomi
E-ticarette kırtasiye hareketi başladı

E-ticarette kırtasiye hareketi başladı

Okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması e-ticarette kırtasiye alışverişini hareketlendirdi. ETİD Başkan Yardımcısı Hakan Çevikoğlu, “Şu anda kırtasiye alışverişleri pandemi öncesine kıyasla yüzde 60 yükseldi” dedi.

23.02.2021Ekonomi
50 yaş üstü aşıklar hediyeye koştu

50 yaş üstü aşıklar hediyeye koştu

Sevgililer Günü alışverişlerinde bu yıl salgın etkisi e-ticarette de kendisini gösterdi. Alışveriş yapan 50 yaş üstü vatandaşların oranı geçen yıla göre yüzde 60 yükseldi. Çiçek siparişlerinde ise 50 yaş üstü yüzde 65’lik oran ile en büyük kitleyi oluşturuyor.

13.02.2021Ekonomi
Gülten: PttAVM kurulduğundan bu yana uygun fiyatla hizmet veriyor

Gülten: PttAVM kurulduğundan bu yana uygun fiyatla hizmet veriyor

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, PttAVM'nin kurulduğundan bu yana uygun fiyatla hizmet verdiğini belirterek, "Özellikle temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Tarım Kredi Kooperatifleri, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Atatürk Orman Çiftliği ürünlerini her zaman olduğu gibi indirimli fiyatlarla halkımızla buluşturmaktayız." ifadelerini kullandı.

31.01.2021Ekonomi
E-ticaretin altın yılı

E-ticaretin altın yılı

2020’de pandemi etkisiyle hızla gelişen e-ticaret sektörü yılı 200 milyar liralık büyüklükle kapattı. Neredeyse her platform yüzde 50 büyüme gösterirken, istihdamdaki büyüme yüzde 40 oldu. Sektör temsilcileri aynı ivmenin 2021’de de devam edeceğini belirtiyor. Bu yıl markaların dijital kanallarına kaydolan kişi sayısı ise yüzde 34 artarak, 110 milyonu aşarken, ortalama sepet tutarı da 339 lira oldu. Yılın öne çıkan ürünü ise şüphesiz robot süpürge.

1.01.2021Ekonomi
PTTden yüzde 25 indirim

PTT'den yüzde 25 indirim

PTT AŞ, yılbaşına özel düzenlediği kampanya kapsamında, 25-31 Aralık dönemindeki iş günlerinde, bireysel müşteriler tarafından postaya verilecek yurt içi varışlı acele posta servisi (APS) kurye ve posta kargosu gönderilerine yüzde 25 indirim yapacak.

22.12.2020Ekonomi
Borda sıra bulaşıkta

Borda sıra bulaşıkta

Daha önce çamaşır makinesi için geliştirilen BORON bu kez bulaşıklar için piyasaya sürülüyor. İçeriğinde zararlı madde bulunmayan bor hijyen ürünleri dezenfektan olarak da tüketicilere sunulmuştu.

15.12.2020Ekonomi
Yılbaşı için süslü tarife

Yılbaşı için süslü tarife

Alınan salgın önlemleri ve kısıtlamalar dolayısıyla yılbaşı kutlamaları için tek seçenek evler olunca tüketicilerin süs ve köstümlere olan ilgisi arttı. Durum böyle olunca yapay çam ağaçlarından renkli ışıklara kadar birçok üründe fiyatlar katlandı. Alışveriş hareketliliğinin 2 ay önce başladığını belirten sektör temsilcileri, tüketicileri fiyatlar konusunda uyardı.

5.12.2020Ekonomi
Elektronik haberleşme hizmetinde yüzde 25 ek indirim

Elektronik haberleşme hizmetinde yüzde 25 ek indirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve haberleşme alanında yapılan düzenlemeler ve verilen hizmetlerle engellilerin yaşamlarının kolaylaştırılmaya çalışıldığını bildirdi. Karaismailoğlu, engelli bireylerin sosyal hayata tam ve bağımsız katılabilmesi hedefi çerçevesinde çalışmalarını kesintisiz sürdüren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan kurul kararı kapsamında engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile gazilerin elektronik haberleşme hizmetinden yüzde 25 ek indirimle faydalandıklarını dile getirdi.

3.12.2020Teknoloji
E-ticarette yılbaşı hareketi

E-ticarette yılbaşı hareketi

Koronavirüs kâbusu sürüyor. Salgın başta olmak üzere hem dünyada hem de Türkiye’de birbiri ardına yaşanan felaketler 2020 yılına ilişkin kötü anılar bırakırken, 2021 yılını adeta iple çekmeye başladı. Birçok kişi 2021’e duyulan özlemle yeni yıl alışverişini öne çekti. En çok talep yılbaşı ağacına ve parti aksesuarlarına geldi.

10.11.2020Ekonomi
Yerli ve milli tohumlar kadınlara emanet

Yerli ve milli tohumlar kadınlara emanet

TİGEM'e bağlı Antalya'daki Boztepe Tarım İşletmesinde üretilen yerli ve milli sebze tohumlarının, toprağa atılmasından paketlenmesine kadar her aşamasında kadınlar yer alıyor.

26.10.2020Ekonomi
‘İstanbulun Fethi’ temalı yarışmaların kazananları belli oldu

‘İstanbul'un Fethi’ temalı yarışmaların kazananları belli oldu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okçular Vakfı işbirliğiyle düzenlenen İstanbul'un Fethi temalı şiir okuma, resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları sonuçlandı. Kazananlar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı.

30.05.2020Eğitim
Ücretsiz maske başvurusu e Devlet üzerinden alınacak - Maske kargosu ücretli mi

Ücretsiz maske başvurusu e Devlet üzerinden alınacak - Maske kargosu ücretli mi?

Ücretsiz maske başvurusunun e Devlet üzerinden yapılmasında karar kılındı. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda e-Devlet üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak. 20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı, ücretsiz maske hizmetinden yararlanamıyor.

6.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Son dakika haberi: Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

6.04.2020Gündem
Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

6.04.2020Teknoloji
e-PTTAVM ücretsiz maske dağıtımı başvuru formu Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir

e-PTTAVM ücretsiz maske dağıtımı başvuru formu Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir?

Corona virüsü salgının etkisini azaltmak ve vatandaşların sağlığını korumak için ulusal düzeyde alınan önlemler katlanarak artmaya devam ediyor. Son olarak online ortamda ePttAVM.com üzerinden tüm vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini için çalışmalar başladı. PTT Kargo ile ücretsiz olarak yapılacak maske dağıtımı hakkındaki haberlerin basına yansımasının ardından, vatandaşların da araştırmaları hız kazandı. Peki, ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir?

5.04.2020Gündem
İç hat yolcu uçakları kargo taşıyacak

İç hat yolcu uçakları kargo taşıyacak

Türk Hava Yolları (THY), iç hat uçuşlarında kargo taşımaya başlayacak.

21.03.2020Ekonomi
PttAVM’de 44 satıcıya fahiş fiyat incelemesi

PttAVM’de 44 satıcıya fahiş fiyat incelemesi

Meyve ve sebze ürünlerinin fahiş fiyatla satıldığı dönemde tanzim satış yapan PttAVM, şimdi de maske, dezenfektan gibi ürünlerde fırsatçı eylemlere karşı mücadele başlattı. Kurum, kendi tespit ettiği 14, müşteri şikayeti sonucu 30 olmak üzere toplam 44 satıcı hakkında inceleme başlattı.

13.03.2020Ekonomi
E-ticarette “güven” dönemi

E-ticarette “güven” dönemi

E-TİCARET sektörü, ticarete uygun olmayan ürünlerin internet üzerinden tanıtım ve satışını kontrol altına alacak olan yeni yasayı memnuniyetle karşıladı. Yeni kanunla e-ticarete olan güvenin daha da artacağını belirten PttAVM Müdürü Hakan Çevikoğlu, Ticaret Bakanlığı tarafından güvenli e-ticaret sitelerine verilen “Güven Damgası”nın da daha önem kazandığına dikkat çekti.

9.03.2020Ekonomi
Çin’den gelen ürün yüzde 90 azaldı

Çin’den gelen ürün yüzde 90 azaldı

Çin’de yayılan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs korkusu e-Ticaret’i de etkiledi.

23.02.2020Ekonomi
Şimdi moda PttAVM

Şimdi moda PttAVM

2012 yılında kurulan ‘ePttAVM.com’ e-tanzim uygulaması ile adeta üye patlaması yaşadı. Günde 7 ton sebze ve meyve satışı yapılan platforma her gün 5 ile 10 bin arasında yeni üye girişi gerçekleşiyor. Platformun toplam üye sayısı ise 2.5 milyonu aştı.

23.02.2019Ekonomi
e-Tanzim ile siparişler aynı gün teslim ediliyor

e-Tanzim ile siparişler aynı gün teslim ediliyor

Tanzim satış mağazasının internete de taşınmasıyla birlikte PTT alınan ürünleri aynı gün teslim ediyor.

18.02.2019Ekonomi
5 bin esnaftan Afrine Zeytin Dalı

5 bin esnaftan Afrin'e 'Zeytin Dalı'

Gümrük Bakanlığı koordinasyonunda, TESKOMB ve TESK'in organizasyonuyla 81 ilden yaklaşık 5 bin esnaf Afrin'e "Zeytin Dalı" uzattı. Esnaf, heybelerini gönüllerinden kopan gıda, temizlik, giyecek, oyuncak gibi yardım malzemeleriyle doldurdu. Üç tır malzeme dün Hatay'dan Afrin'e gönderildi.

15.03.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım: E-ticarette sınır yok

Başbakan Yıldırım: E-ticarette sınır yok

Başbakan Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürlüğü’nün Antalya’da düzenlediği Uluslararası e-Ticaret Zirvesi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım, "E-ticarette, Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken, 2023 hedefimiz 350 milyar Türk Lirasıdır. Bu hedefi tutturmayı inşallah başaracağız" dedi. Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

21.11.2017Ekonomi
Yıldırım: Bizde geri adım yok

Yıldırım: Bizde geri adım yok

PTT; posta, banka ve lojistik hizmetlerine ticareti de ekledi. Üç boyutlu sanal alışveriş imkanı sunan e-PTTAVM’nin Çeşme Sheraton Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.

17.05.2012Ege
PTT 3 boyutlu sanal dükkan girdi

PTT 3 boyutlu sanal dükkan girdi

PTT Genel Müdürü Osman Tural, PTT'nin e-ticaret sitesi PTTAVM ile ilgili çalışmaları bitirdiklerini, Mart ayı içerisinde elektronik ticarete başlayacaklarını bildirdi.

23.02.2012Ekonomi