EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ptt

Ptt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ptt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.861 Ptt haberi bulunmuştur.

Ptt Haberleri

Doğu’da MED-TV’ye karşı TRT atağı

Doğu’da MED-TV’ye karşı TRT atağı

Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde bölücü Medya TV'nin etkinliğini azaltmak ve TRT'yi güçlendirmek için zorlu bir mücadeleye başladı.

31.08.2001Gündem
Parola: Annem evde

Parola: Annem evde

Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanması kararlaştırılan Fehriye Erdal'ın iddianamesinde, ''Sabancı suikastı'' sırasında heyecanlanarak, İsmail Akkol ve Mustafa Duyar'a Sakıp Sabancı'nın yerine Özdemir Sabancı'nın odasını gösterdiği yer alıyor.

13.09.2001Gündem
PTTden elektronik posta havalesi

PTT'den elektronik posta havalesi

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü, uluslararası elektronik posta havalesi hizmeti başlattı. Havale kabulü, döviz veya Türk Lirası olarak yapılıyor.

17.10.2001Gündem
PTTde Şarbon alarmı

PTT'de Şarbon alarmı

Amerika'ya yönelik terörist saldırıların "biyolojik silah" olarak adlandırılan şarbon virüsü üzerinde yoğunlaşmasını ardından PTT de alarma geçti.

17.10.2001Gündem
PTTde şarbon önlemi

PTT'de şarbon önlemi

PTT Genel Müdürlüğü, şarbon bakterisine karşı önlem amacıyla tüm çalışanlardan, gönderilerin kabulünden sevkine kadar her türlü aşamada dikkatli olmalarını istedi. Mektup ayıran görevliler; eldiven, maske ve koruyucu özel kıyafet kullanmaya başladı.

18.10.2001Gündem
PTTden kimler geldi, kimler geçti

PTT'den kimler geldi, kimler geçti

Türkiye'nin köklü kuruluşlarından olan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü'ne, 161 yıllık tarihinde pek çok ünlü isim hizmet verdi. Türk müziğinin 'minik serçe'si Sezen Aksu, sonradan sadrazamlığa yükselen Talat Paşa, yazar Refik Halit Karay, şair Orhan Veli, tiyatro sanatçısı Bedia Muvahhit, pop müzik şarkıcısı Ali Rıza Binboğa, geçmişte PTT'de çalışan ünlülerden bazıları.

20.10.2001Gündem
Şarbon şakası yapınca tutuklandı

Şarbon şakası yapınca tutuklandı

Kırıkale'de üniversite sınavlarına hazırlanan 20 yaşındaki Güllü Karakaya, aynı dersanedeki arkadaşı Nezihe Çakırca'ya yaptığı ‘şarbon şakası’ yüzünden tutuklandı.

7.11.2001Gündem
Şanssız gece:1-1

Şanssız gece:1-1

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında AS Roma ile 1-1 berabere kaldı. Ağır sahaya rağmen iyi mücadele eden Cimbom, Perez'in 21. dakikada attığı golle 1-0 öne geçti. Yakaladığı fırsatları harcadı. Rakibine hiç pozisyon vermedi. Uzatma dakikalarında Emerson'un golü geldi. Cimbom, 2 puandan oldu.

20.11.2001Futbol
Şanssız gece:1-1

Şanssız gece:1-1

G.Saray, Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Roma ile 1-1 berabere kaldı. Cimbom, Perez'le 1-0 öne geçti, uzatmada Emerson'un golüne engel olamadı ve sahadan 1 puanla ayrıldı.

20.11.2001Futbol
Aslana yazık oldu

Aslan'a yazık oldu

Taraftar görevini yaptı, Ali Sami Yen'i doldurdu. Taktik savaşı şeklinde geçen maçta, ağır zemin futbolu engelledi. Ancak Cimbom ilk yarıdaki etkili oyununu Perez'in golüyle aldı.

21.11.2001Spor
Beyoğlunda cinayet

Beyoğlu'nda cinayet

Size bu yazıda, 125 yıldır dimdik ayakta duran tarihi bir binanın nasıl bir cinayete kurban gittiğini anlatmaya çalışacağım. Evet binalar da ölür; ama Türkiye'de elbirliğiyle öldürülür!

24.11.2001Gündem
PTT de Aycellin bayiliğini yapacak

PTT de Aycell'in bayiliğini yapacak

Türkiye`deki 4 cep telefonu (GSM) operatöründen biri olan Aycell`in bayilik hizmetlerini, Türk Telekom`un yanı sıra Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü de yürütecek.

28.11.2001Ekonomi
Akışık: Kriz var kár payı almayız

Akışık: Kriz var kár payı almayız

Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Vural Akışık, ülkenin ve Ziraat Bankası'nın içinde bulunduğu durum nedeniyle banka yönetim kurulu üyelerinin bu yıl kár payı almayacaklarını söyledi. Akışık, ‘‘Gerekirse bu konuyla ilgili maddeyi tümüyle kaldırmayı öneririz’’ dedi.

27.12.2001Ekonomi
Yılbaşında rekor fatura 500 milyon

Yılbaşında rekor fatura 500 milyon

Kriz yılını bütçelerine göre eğlenerek geride bırakmayı seçenler en yüksek faturayı İstanbul'daki Günay Restoran'da ödedi. Günay'da yılbaşı gecesi masanın sahneye göre konumu fiyatı 500 milyon liraya kadar yükseltti. Otellerdeki konaklamalı faturalar da 500 milyon lirayı aştı.

1.01.2002Ekonomi
İlk Türk astronot bulundu

İlk ''Türk'' astronot bulundu

PTT’nin 1986 yılında başlattığı ''Geleceğe Mektuplar'' kampanyası sırasında ''Uzaya çıkan ilk Türk astronot''a gönderilen mektup Kazak asıllı Toktar Abubakirov’a verilecek.

9.02.2002Gündem
Mektup, ilk Türk uzay adamına ulaştı

Mektup, ilk Türk uzay adamına ulaştı

2000 Yılına Mektup” kampanyası kapsamında ilk Türk uzay adamına iletilmesi istenen mektup, kozmonot Toktar Aubakirov’a törenle verildi.

14.02.2002Gündem
Mektup, ilk Türk uzay adamına ulaştı

Mektup, ilk Türk uzay adamına ulaştı

PTT Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği "2000 Yılına Mektup" kampanyası kapsamında ilk Türk uzay adamına iletilmesi istenen mektup, Ulaştırma Bakanlığı'nda düzenlenen, Bakan Vural'ın da katıldığı bir toplantıda, "ilk Türk uzay adamı" unvanını taşıyan Toktar Aubakirov'a verildi.

14.02.2002Gündem
Mektup, uzaya giden ilk Türk’te

Mektup, uzaya giden ilk Türk’te

Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, PTT'nin 23 Ekim 1986'da düzenlediği, ‘‘2000 Yılına Mektup’’ kampanyası kapsamında uzaya giden ilk Türk'e gönderilen mektubu, bu unvanı taşıyan Kazak astronot Toktar Aubakirov'a ulaştırdı.

14.02.2002Gündem
İstanbul DHLnin lojistik merkezi oldu

İstanbul DHL'nin lojistik merkezi oldu

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden birisi olan DHL Ortadoğu ve Ortaasya bağlantısını İstanbul'dan yapma kararı aldı.

17.02.2002Ekonomi
PTT aracını soyup 20 milyarla kaçtılar

PTT aracını soyup 20 milyarla kaçtılar

PTT'ye ait tahsilat otosu ellerinde uzun namlulu silah bulunan 3 soyguncu tarafından gasp edildi.

20.02.2002Gündem
Devlette yıkım kavgası

Devlette yıkım kavgası

Mülkiyeti PTT'ye ait olan Çankaya Belediyesi'nin kontrolündeki arazi üzerine, Devlet Bakanlığı tarafından yaptırılan binanın yıkımı sırasında Çankaya Belediyesi yıkım ekipleri ile jandarma ekipleri arasında kavga çıktı.

21.02.2002Gündem
Çankayada yıkım kavgası sürüyor

Çankaya'da yıkım kavgası sürüyor

Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz, Ahlatlıbel'de mülkiyeti PTT'ye ait olan Çankaya Belediyesi'nin kontrolündeki arazi üzerine Devlet Bakanlığı tarafından yaptırılan binanın yıkımının dün akşam gerçekleşmemesi üzerine, bu sabah yeniden yıkım sahasına geldi.

21.02.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Bürokraside milyarder emeklilik tezgáhı var

Türkiye Büyük Millet Meclisi KİT Komisyonu'dna önde gelen KİT'lerden birinin başındaki bürokrat faaliyetlerini anlatıyor, bilançosunu savunuyor.

25.11.2001