EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ptt

Ptt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ptt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.861 Ptt haberi bulunmuştur.

Ptt Haberleri

Siber atakla virüs geldi internetimiz kesildi

Siber atakla virüs geldi internetimiz kesildi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaris'te yapımı tamamlanan PTT Merkezi binasını hizmete açtı. Yıldırım, önceki gün öğle saatlerinde Türkiye genelinde TTnet'den kaynaklandığı açıklanan internet kesintisiyle ilgili sorulara şu yanıtı verdi.

25.12.2004Ekonomi
Noel Baba bu gece bize de uğrar

Noel Baba bu gece bize de uğrar

Bir yılı daha geride bırakırken çoluk çocuk yeni umutların peşindeyiz. Dileklerimizin yeni yılda gerçekleşmesi için keyifli bir başlangıç yapmanın tam zamanı. Bu geceyi çocuklarınızla sarmaş dolaş Noel Baba’yı bekleyerek geçirmeye ne dersiniz?

30.12.2004Kelebek
PTT sigorta poliçesi satacak

PTT sigorta poliçesi satacak

PTT ile Global Hayat arasında hayat ve sağlık sigortalarının PTT şubeleri aracılığıyla satılmasına ilişkin anlaşma imzalandı. Bakan Yıldırım, imza töreninde "Bakanlığa devam sigortası var mı" diye espri yaptı.

5.01.2005Ekonomi
PTT Enters Insurance Business

PTT Enters Insurance Business

The protocol about the sales of health, yearly life, deposition life, personal accident, dangerous sickness and travel health policies in 1064 offices of PTT was signed today. PTT's General Manager İbrahim Şahin said that his organization increased the types of products, so the organization started making money, they expected to close the year 2004 with a profit of 80 Trillion TL.

6.01.2005Gündem
Bu eşsiz semt, İkinci Dünya Savaşı sonrasının bombalarla yerle bir edilmiş Berlin’i gibi

Bu eşsiz semt, İkinci Dünya Savaşı sonrasının bombalarla yerle bir edilmiş Berlin’i gibi

Türk kent kültürünün zirvesidir Süleymaniye. Dünyanın en zarif ve haşmetli camii buradadır. İstanbul, Unesco’nun ‘Dünya Kültür Mirası Listesi’ne büyük oranda Süleymaniye’nin yüzü suyu hürmetine girmiştir. Ahşap mimarisi üzerine çalışan her ulustan mimarın kayıtsız şartsız kabe olarak kabul ettiği bir beldedir burası.

5.03.2005Kelebek
Külkedisi gibi bir son istiyorum

Külkedisi gibi bir son istiyorum

Annesini hiç tanımadı, 17’sinde evden kaçtı, 18’inde evlendi... Kuaförlük, dansözlük derken, popstarlığa kadar ulaştı. Firdevs’in artık tek dileği var: ‘Külkedisi masalının sonu gibi bir son!’

27.03.2005Kelebek
Vatandaş için e.devlet kullanma rehberi

Vatandaş için e.devlet kullanma rehberi

Bilgi teknolojilerinin hálá yeterince etkin kullanılamadığı ülkemizde, bazı öncü kurum ve kuruluşlar vatandaşına İnternet üzerinden işlem yapma kolaylığını sunuyor. Emekleme aşamasındaki e.devlet uygulamalarını sizler için inceledik ve bir rehber hazırladık.

7.04.2005Gündem
İstanbulda futbol şöleni

İstanbul'da futbol şöleni

Şampiyonlar Ligi'nde kupanın sahibini belirleyecek, maçın başlamasına saatler kala Milan ve Liverpool taraftarlarının Atatürk Olimpiyat Stadı'na götürülmesine başlandı. Tarihi günlerinden birini daha yaşayan İstanbul'da Sultanahmet ve Taksim Meydanları çok renkli görüntülere sahne oluyor.

25.05.2005Futbol
Karnaval gibiydi

Karnaval gibiydi

İngilizler Taksim, İtalyanlar ise Sultanahmet Meydanı'nda toplandı. Bu merkezlerde düzenlenen aktivitelerle zafer şarkıları söyleyip coştular.

25.05.2005Spor
5.7’ye 47 yaralı

5.7’ye 47 yaralı

Bingöl'ün Karlıova İlçesi, dün saat 10.41'de 5.7 büyüklüğündeki depremle sallandı; 47 kişi yaralandı.

6.06.2005Gündem
5.7’ye 47 yaralı

5.7’ye 47 yaralı

Bingöl’de dün sabah saat 10.41’de meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremde 47 kişi yaralandı, bazı binaların duvarları yıkıldı. Karlıova İlçesi’nin 34.9 kilometre altında meydana gelen sarsıntı, Bingöl’ün yanı sıra Erzincan, Erzurum, Muş, Ağrı, Bingöl ve Diyarbakır’da da hissedildi.

6.06.2005Gündem
Yeni RTÜK üyeleri belli oldu

Yeni RTÜK üyeleri belli oldu

TBMM Genel Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) yeni üyelerini belirledi.

13.07.2005Gündem
Yeni madeni paralara alıştık

Yeni madeni paralara alıştık

Hazine, 26 Temmuz itibariyle yeni madeni paraların piyasaya verilme oranının yüzde 68.2 olduğunu belirterek, bu durumun Türk toplumunun yeni madeni paraları benimsediğini ve bu paraları giderek daha yoğun bir şekilde kullanacağını gösterdiğini bildirdi.

1.08.2005Ekonomi
Huzurevi kapanıyor kendinize yer bulun

Huzurevi kapanıyor kendinize yer bulun

PTT Yönetim Kurulu kararıyla faaliyetine son verilen PTT Huzurevi’nin yaşları 65 ile 90 arasında değişen 76 sakinine binayı 25 Ağustos Perşembe gününe kadar terk etmeleri söylendi. Yaşlıların sadece 24’ü başka bir yere taşınabildi. Çıkmamakta direnen yaşlılar, ‘Bu devlet kurumunda kendimizi güvende hissettiğimiz için evimizi, eşyalarımızı dağıtıp geldik. Tekrar nasıl ev kuralım’ diyorlar.

11.08.2005Gündem
PTT memurunun müthiş vurgunu

PTT memurunun müthiş vurgunu

Ankaradaki Siteler PTT Şubesi’nde 4 yıldır güvenlik görevlisi olan Soner Kuru, çalıştığı işyerini dolandırmaya kalkıştı. Kuru, çalıştığı şubeye gece gizlice girip değişik şubelere bilgisayardan havale yaptı. Sonra da sahte kimlikle paraları çekti.

13.08.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Sağlık karnesi nasıl alınır

EMEKLİ Sandığı Genel Müdürü Mehmet Ali Özyer, ‘Emekliye sağlık karnesi işkencesi’ (15.12.2004) başlıklı yazıda memur emeklileri için yer alan sıkıntılar karşısında bu bilgiyi aktarıyor:

22.12.2004

PTT logosu neden değişir

ULAŞTIRMA Bakanlığı’na Ankara’dan bir okurumuz soruyor: Ülkelerin nasıl bayrakları özellik arz ediyorsa, işlevinde bir değişiklik olmadığı halde cumhuriyetimizden daha yaşlı olan PTT’nin bayrağı sayılabilecek logosunun değiştirilmesine neden ihtiyaç duyulmuştur?

31.12.2004

CHP ve Baykal

BİR siyasi partide parti içi demokrasi varsa, orada fikir ayrılıklarının, muhalefet hareketlerinin olması doğaldır. Bunları yadırgamamak gerekir.

26.01.2005

O halkın, hak savunucusuydu

O’nu, belki 25 yıl önce gördüğümde altında antika bir Chreysler otomobil vardı. İstanbul sokaklarının pek görmediği bir otomobildi ve 1938 modeldi.

8.04.2005

Adam gibi adamdı

BU sözler değerli ağabeyim Kahraman Bapçum'a aitti. Ama onun izniyle dün toprağa verdiğimiz Yılmaz Yücetürk için bu doğru tarifi yapacağım.

21.05.2005

Yedi aylık kazık 105 milyon dolar

BAKÜ’de Cumhurbaşkanları Ahmet Necdet Sezer, İlham Aliyev, Şaakasvili, Nazarbayev ve BP yetkililerinin katılımıyla Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) ham petrol boru hattına güya petrol doldurulmaya başlama töreni yapıldı ve dünyaya ‘hat bitti’ mesaji verilmek istendi.

26.05.2005