EKSTRA
MENÜ

Psikolojik

Psikolojik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Psikolojik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45.784 Psikolojik haberi bulunmuştur.

Psikolojik Haberleri

Sigarayı bırakmaya yardımcı 12 etkili öneri

Sigarayı bırakmaya yardımcı 12 etkili öneri

Fare zehiri, aseton, amonyak, katran, karbon monoksit (egzoz gazı)… Bu ve benzeri tam 7 bini aşkın kimyasal madde, her bir sigara ile birlikte vücuda giriyor! "Bir sigaradan bir şey olmaz" diyenler dikkat! Sigara dumanında bulunan 7 bini aşkın kimyasal maddenin 250’si zararlı iken, en az 69 tanesi de kansere yol açıyor.

29.05.2021Sağlık
Son dakika haberi: Dr. Ertan İskender hastanede bıçaklı saldırıya uğramıştı Başhekim bu detayı ilk kez açıkladı..

Son dakika haberi: Dr. Ertan İskender hastanede bıçaklı saldırıya uğramıştı! Başhekim bu detayı ilk kez açıkladı..

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dr. Ertan İskender, poliklinikte hastası Bayram Nargüner tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştı. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rahmi Kılıç, ortopedi asistanı doktor Ertan İskender'in, kendisini bıçaklayarak ağır yaralayan hastası Bayram Nargüner'in daha önce intiharını önlediğini söyledi. Şüpheli Bayram Nargüner, çıkarıldığı mahkemece 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

29.05.2021Gündem
Esenlerde yalnız yaşayan kadının evinden 3 kamyon çöp çıktı

Esenler'de yalnız yaşayan kadının evinden 3 kamyon çöp çıktı

ESENLER'de psikolojik sorunları bulunan görme engelli kadının yalnız yaşadığı evden 3 kamyon dolusu çöp ile 10 kedi çıktı. Kadın, hastaneye yatırıldı.

29.05.2021Haber
Yaşadığı evden 3 kamyon çöp çıktı Görünce şok oldum

Yaşadığı evden 3 kamyon çöp çıktı! 'Görünce şok oldum'

Esenler'de psikolojik sorunları bulunan görme engelli kadının yalnız yaşadığı evden 3 kamyon dolusu çöp ile 10 kedi çıktı. Kadın, hastaneye yatırıldı.

29.05.2021Gündem
Hekim olmayanların yapması suçtur Hacamat yine gündemde | 7 SORU 7 YANIT

'Hekim olmayanların yapması suçtur' Hacamat yine gündemde | 7 SORU 7 YANIT

Hacamat, geçmişi çok eskiye dayanan geleneksel bir tedavi yöntemi ancak söz konusu yöntem risklerle birlikte geliyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir 'hacamat kazası' bunları yeniden gündeme getirdi. Peki konunun uzmanları ne diyor? 7 soruda inceledik...

29.05.2021Gündem
Dizi yıldızına eşinden dava: Çocuğumu aldı Polonyaya kaçtı

Dizi yıldızına eşinden dava: Çocuğumu aldı Polonya'ya kaçtı

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Şayeste Hatun’u oyuncu Patrycja Widlak’ın 4 yaşındaki çocuğunu alarak Polonya’ya kaçırdığını iddia eden işinsanı Aras Zarakol, eşine zorlama hapsi talepli dava açtı.

29.05.2021Gündem
LGS’ye günler kala 4 önemli ipucu

LGS’ye günler kala 4 önemli ipucu

6 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) sayılı günler kaldı. Uzaktan eğitim döneminde, LGS’ye hazırlanan öğrenciler için eğitim ve kaynak desteğini sunan Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) uzmanları da LGS’ye hazırlanan öğrencilere avantaj sağlayacak 4 ipucu verdi.

29.05.2021Eğitim
Sözde dergah adıyla çiftlik evi kurmuştu 121 yıl hapis istenen Sibel Gönül tahliye edildi, savcılık itiraz etti

Sözde dergah adıyla çiftlik evi kurmuştu! 121 yıl hapis istenen Sibel Gönül tahliye edildi, savcılık itiraz etti

Eskişehir'de sözde dergah adıyla kurulan çiftlik evinde, psikolojik rahatsızlığı olan kişileri tedavi etme bahanesiyle 13 milyon liralık dolandırıcılık yapan Sibel Gönül, 121 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada tahliye edildi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti.

28.05.2021Gündem
Siber zorbalık şaka değil

Siber zorbalık şaka değil

Gelişen teknolojiyle birlikte her alanda artış gösteren internet tabanlı uygulamaların faydaları olduğu gibi zararları da var. Özellikle sosyal medya eğer dikkatli kullanılmazsa çocuklar ve gençler açısından riskli bölgeye dönüşme potansiyeline sahip. Dijital iletişimde riskli bölgelerin artması ise hayatımıza yeni bir kavramın girmesine neden oldu: ‘siber zorbalık’. Dijital teknolojiler aracılığıyla karşı tarafı korkutma, tehdit ya da taciz etme siber zorbalık olarak adlandırılıyor. Araştırmalara göre 12-14 yaş aralığındaki ergenler, siber zorbalığı bir şakalaşma biçimi olarak görüyor. Ama öyle değil.

28.05.2021Eğitim
Sibel’den güzel haber: Bulundu

Sibel’den güzel haber: Bulundu

Almanya’nın Frankfurt kentinde 21 Mayıs Cuma gününde itibaren kayıp olan 41 yaşındaki Sibel Doğanlar Koblenz kentinde bulundu.

28.05.2021Avrupa
Son dakika haberi: Bakan Kocadan sert çıkış: Affı mümkün değil

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan sert çıkış: Affı mümkün değil

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dr. Ertan İskender, poliklinikte hastası Bayram N. tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı. Yaralanan doktorun durumunu yakından takip ettiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil." ifadelerini kullandı.

27.05.2021Gündem
Şiddet Nedir, Nedenleri Nelerdir Şiddet Neye Bağlıdır

Şiddet Nedir, Nedenleri Nelerdir? Şiddet Neye Bağlıdır?

Son yıllarda şiddet ve şiddete yönelik tepkilerin daha çok belirgin olması nedeniyle şiddet olgusunun nedenleri ve çeşitleri merak edilir hale gelmektedir. Çocukluktan ergenliğe ve gençlikten yaşlılığa kadar her yaşta var olan şiddet durumunun ne olduğu ve nedenleri ile neye bağlı olduğu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

27.05.2021Araştırma
Reklam Nedir, Nasıl Yapılır Reklam Çeşitleri Ve Tanımı Hakkında Bilgi

Reklam Nedir, Nasıl Yapılır? Reklam Çeşitleri Ve Tanımı Hakkında Bilgi

Çağın ekonomik sistemleri, büyük bir hızla büyümeye ve bütün dünya pazarlarına açılmaya devam etmektedir. Son zamanlarda en fazla sorulan ve araştırılan Reklam nedir, nasıl yapılır? Reklam çeşitleri ve tanımı hakkında bilgi şeklindeki başlıkları sizin için tüm detayları ile birlikte derledik.

27.05.2021Araştırma
Uğruna eşini öldürmüştü Sözleriyle mahkeme salonu buz kesti

Uğruna eşini öldürmüştü! Sözleriyle mahkeme salonu buz kesti

Altı aylık hamile eşi Sadife Yüzer'i (35), karnındaki bebeğin kendisinden olmadığı iddiası üzerine tüfekle vurarak öldüren Ali Rıza Yüzer (36), yapılan DNA testi sonucu ölü bebeğin babası çıktı. Yüzer, 'Olay günü de 'karnımdaki bebek senden değil' dedi. Tüfeği aldım ve doldurdum. Sonra hedef gözetmeksizin 5 el ateş açtım. Eşime tampon yapıp, 112 ve jandarmayı aradım" şeklinde konuştu.

27.05.2021Gündem
LGSye 5 kala öneriler

LGS'ye 5 kala öneriler

6 Haziran’da uygulanacak LGS öncesi, MEF Okulları Bahçeşehir Kampüsü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü uzmanları, anne babalara bazı önerilerde bulundu.

27.05.2021Eğitim
Erkeklerde sertleşme bozuklukları (İktidarsızlık) tedavisi ve penil protez

Erkeklerde sertleşme bozuklukları (İktidarsızlık) tedavisi ve penil protez

Sertleşme bozuklukları 40 yaş üzerindeki erkeklerde en sık karşılaşılan cinsel işlev bozukluklarından birisidir. Genel bir tanımlama yapmak gerekirse sertleşme bozukluğu erkeğin penisinin cinsel ilişkiyi sağlayacak düzeyde sertleşememesi veya bu sertliği sürdürememesidir. Günümüzde gerek yaşlanmaya bağlı bir bozukluk olarak görülmesi, gerekse kolay dile getirilemeyen bir rahatsızlık olması nedeniyle doktora başvuruda hastalar oldukça zorlanmaktadır. Bu durum hastada psikolojik stres ve depresyona neden olabildiği gibi evlilik hayatında da çeşitli çatışmaları ve huzursuzluğu beraberinde getirmektedir.

Pandemide çocuklara karşı işlenen suçlarda korkutan artış

Pandemide çocuklara karşı işlenen suçlarda korkutan artış

Tüm dünyayı saran korona salgını herkesi evlere hapsetti. Salgınla birlikte evdeki şiddet olaylarında da artış gözlendi. Ancak Berlin’de açıklanan Polis istatistikleri korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı. 2020 yılında çocuklara yönelik şiddet ve cinsel istismar ürkütücü boyutta arttı. Federal Kriminal Dairesi (BKA) Başkanı Holger Münch ve Federal Hükümet Çocuk istismarıyla mücadele sorumlusu Johannes-Wilhelm Röring, 2020 istatistiklerini açıkladı. Buna göre 2020 yılında 152 çocuk hayatını kaybederken, çocuk pornosu bağlamındaki suçlar yüzde 53 oranında artış gösterdi.

27.05.2021Avrupa
Boy uzatma ameliyatında ideal dönem 20 yaş sonrasıdır

Boy uzatma ameliyatında ideal dönem 20 yaş sonrasıdır

Boy kısalığı; hormonal, gelişimsel ve genetik gibi tıbbi nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Bu problemi yaşayan ve tedavi olmak isteyen kişiler için farklı tedavi yöntemleri vardır. Boyu, tıbbi kriterler içerisinde değerlendirildiğinde kısa olmayan ancak boyu ile ilgili estetik kaygılar güden, daha uzun boylu olmak isteyen kişiler olabilir. Bu kişiler; boyları hakkındaki düşüncelerinden dolayı özgüven eksikliği hissedebilir ve boylarını uzatmak isteyebilirler. Medicana Avcılar Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman boy uzatma ameliyatı hakkında konuştu.

Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Ülkemizde olduğu gibi genç ve çocuk nüfus oranının yüksek olduğu ülkelerde çocuk sağlığı ile ilgili sorunlar ve bunların çözümüne yönelik çalışmalar sağlık sisteminin tüm basamaklarında büyük öneme sahiptir. Çocuk sağlığının korunması, hastalıklarının tedavisi için yapılan çalışmalar ailelerin ve dolayısı ile toplum sağlığının iyileşmesi ve toplumsal gelişiminin sağlanması için de en önemli araçlardan birisidir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları çok geniş ve kendi içinde bazı farklılıklar gösteren bir hizmet alanı olarak değerlendirilebilir.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman: Ben kendi takımıma Vesely’yi alırdım...

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman: "Ben kendi takımıma Vesely’yi alırdım..."

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Turkish Airlines Euroleague Final-Four organizasyonu öncesinde Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

27.05.2021Basketbol
Altı ton üründen elde ediliyor Litresi 7 bin euroyu buluyor

Altı ton üründen elde ediliyor! Litresi 7 bin euroyu buluyor

Burdur'daki Lisinia Doğa Proje Alanı'nda 140 dekar alanda dikilen gül fidesinden bu yıl 50 tona yakın rekolte bekleniyor. Doğa Proje Alanı Sorumlusu Öztürk Sarıca, "4 ile 6 ton arası gülden 1 litre yağ elde edebiliyorsunuz. Şu an fiyatlar 5-7 bin euro ama kalitesi daha düşük yağlar 4 bin euro civarında alıcı buluyor" dedi.

27.05.2021Ekonomi
Yeşilay nedir ve görevleri nelerdir Yeşilayın kuruluş amacı nedir ve nelerle mücadele eder

Yeşilay nedir ve görevleri nelerdir? Yeşilay'ın kuruluş amacı nedir ve nelerle mücadele eder

Yeşilay haftasının başlamasıyla birlikte binlerce kişi, her türlü bağımlılıkla mücadele eden Yeşilay hakkında bilgi arıyor. Yeşilay üzerine şiirler, hafta boyunca okullarda gerçekleşecek etkinlikler için de yoğun bir şekilde aranıyor. Peki, Yeşilay nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Ten uyumu nedir Ten uyumu nasıl anlaşılır

Ten uyumu nedir? Ten uyumu nasıl anlaşılır

Genellikle çiftler arasında uyuma ve uyumsuzluğa neden olarak gösterilen ten uyumu konusu bilinmesi gereken bir konudur. Özellikle evlilik düşünen çiftler arasında sonra oluşabilecek problemleri engellemek için ten uyumu ve ten uyumunun nasıl anlaşıldığını öğrenmek gerekmektedir. Ten uyumu ve ten uyumunun nasıl anlaşılabileceği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

27.05.2021Araştırma
Ortodonti nedir Ortodonti doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Ortodonti nedir? Ortodonti doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Ortodonti hastane randevusu alanlar ya da hastaneye yolu düşenlerin merak ettiği, anlamı pek bilinmeyen bir kelimedir. Bu kelime dilimize Fransızcadan geçmiştir. Ortodonti nedir? Ortodonti doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Mizah nedir ve çeşitleri nelerdir Mizah örnekleri

Mizah nedir ve çeşitleri nelerdir? Mizah örnekleri

Mizah kültürümüzün bir parçası haline geldi. Hemen hemen her konuda mizah yapılabiliyor ve bu durum bir nevi insanların hayata bakışını değiştiriyor. Peki, mizah aslında nedir ve çeşitleri nelerdir? Mizahın yapısını dair merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Rinoplasti Nedir Rinoplasti Neden Yapılır Ne Kadar Sürer

Rinoplasti Nedir? Rinoplasti Neden Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Yüz ilk bakışta bir insanın en çok göze çarpan bölgesi olup aynı zamanda bu bölgede yer alan şekil bozukluklarının düzeltilmesi estetik ve psikolojik bakımdan oldukça önem taşır. Sizin için Rinoplasti nedir? Rinoplasti neden yapılır? Ne kadar sürer sorularının yanıtlarını derledik.

26.05.2021Sağlık
Paranoyak Nedir Paranoyak Neden Olunur Paranoyak Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Paranoyak Nedir? Paranoyak Neden Olunur? Paranoyak Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Günümüzde psikolojik pek çok rahatsızlık bulunmaktadır. Bu hastalıkların nedenleri ise farklılık gösterir. Özellikle paranoya olarak bilinen paranoyaklık en çok araştırılan konulardan biridir. Paranoyak nedir? Paranoyak neden olunur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

26.05.2021Sağlık
Amnezi Nedir Amnezi Çeşitleri Nelerdir Amnezi (Hafıza Kaybı) Neden Olur

Amnezi Nedir? Amnezi Çeşitleri Nelerdir? Amnezi (Hafıza Kaybı) Neden Olur?

Amnezide, şahıslar Alzheimer gibi ileri demans sağlık sorunlarından farklı olarak kendi kimliklerini, motor ve dil becerilerini yahut mekân algılarını yitirmezler Sizin için Amnezi nedir? Amnezi çeşitleri nelerdir? Amnezi (hafıza kaybı) neden olur sorularının yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik

26.05.2021Sağlık
Esenlerde apartman girişinde küçük kıza taciz iddiası

Esenler'de apartman girişinde küçük kıza taciz iddiası

Esenler 'de fırından eve dönen 10 yaşındaki kız çocuğunun, arkasından binaya giren kişinin tacizine uğradığı iddia edildi.

26.05.2021Haber
İstanbul Esenlerde iğrenç olay Küçük kızı apartmanda taciz etti

İstanbul Esenler'de iğrenç olay! Küçük kızı apartmanda taciz etti

İstanbul Esenler'de 10 yaşındaki kız çocuğu, arkasından binaya giren kişinin tacizine uğradı. Küçük kız bağırarak yardım istediği sırada işe gitmek için evden çıkan komşularını gören saldırgan hızla kaçtı. Olayın ardından ekipler harekete geçerken 75 güvenlik kamerasının incelenmesi sonrası şüpheli yakalandı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

26.05.2021Gündem
Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşarın cezası belli oldu

Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar'ın cezası belli oldu!

Sermiyan Midyat, oyuncu sevgilisi Sevcan Yaşar’a şiddet uyguladığı iddiasıyla, hapis cezası istemiyle yargılandığı davada 1120 TL adli para cezasına çarptırıldı. Midyat, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından ise beraat etti.

26.05.2021Magazin
Başakşehirde tepki çeken olay sonrası harekete geçildi

Başakşehir'de tepki çeken olay sonrası harekete geçildi

“Belediye Personeli Yardıma Muhtaç İnsanlarla Böyle Dalga Geçti!” şeklinde bir başlıkla yerel gazetede çıkan haber üzerine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun talimatıyla acilen harekete geçildi. İlk olarak habere konu olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli Fatma Yüksel’in iş akdine aynı gün son verildi.

25.05.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı kanser hücresi gibi hızla yayılıyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı kanser hücresi gibi hızla yayılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada ''Batı başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde İslam düşmanlığı hastalığı, tıpkı kanser hücresi gibi hızla yayılmaktadır'' dedi.

25.05.2021Gündem
Çocuk Hakları nelerdir, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin amacı nedir Çocuk Hakları Sözleşmesi maddeleri Unicef

Çocuk Hakları nelerdir, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin amacı nedir? Çocuk Hakları Sözleşmesi maddeleri Unicef

Çocuk hakları, tüm dünyadaki çocukların sahip olduğu evrensel haklardır. Bu hakların korunması toplum ve bireyler için oldukça önemlidir. Çocuk Hakları Günü, her yıl 20 Kasım tarihinde kutlanmaktadır. Bu hakların korunmasına dair maddelerin olduğu Çocuk Hakları Sözleşmesi ise Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Peki Çocuk Hakları Sözleşmesi ne zaman imzalandı? Çocuk Hakları nelerdir? İşte, Çocuk Hakları Sözleşmesi maddeleri Unicef…

25.05.2021Gündem
Altın fiyatlarında yön neresi Yılın ikinci yarısında nasıl hareket eder

Altın fiyatlarında yön neresi? Yılın ikinci yarısında nasıl hareket eder?

Altının ons fiyatı ve altının gram fiyatı 2020 yılında tarihi rekor seviyelere ulaşırken; yıl başından bu güne aynı performansı gösteremedi. Peki, altın fiyatları 2021 yılının ikinci yarısında nasıl hareket edebilir? Uzman isimler değerlendirdi…

25.05.2021Ekonomi
ADHD nedir ve neden olur  ADHD belirtileri

 ADHD nedir ve neden olur?  ADHD belirtileri

Dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olarak bilinen ADHD özellikle çocuklarda görülmektedir. Son derece önemli akademik, sosyal ve ruhsal hastalıklara sebep olan ve olumsuz etkileri ömür boyu sürebilen bir hastalık olarak tanımlanır. Pek çok ebeveyn bu konu hakkında genel bilgiye sahip değildir. ADHD konusunda tüm detayları sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut: Takımımın ofansif gelişiminden memnunum...

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut: "Takımımın ofansif gelişiminden memnunum..."

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, kendi görev döneminde takımının performansından memnun olduğunu söyledi.

24.05.2021Futbol
Turistler kısıtlamalara rağmen Türkiyeden vazgeçmiyor

Turistler kısıtlamalara rağmen Türkiye'den vazgeçmiyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, tüm kısıtlamalara rağmen Türkiye’yi ziyaret eden misafirlerin, ülkelerine büyük bir mutluluk ve güvenle döndüklerini belirterek, Misafirlerimiz ilk elden aldığımız tedbirlerin kapsamını gördükleri ve sunduğumuz hizmetin kalitesini bildikleri için ülkelerinin koydukları kısıtlamalara karşın bizi tercih etmeyi sürdürüyor" dedi.

24.05.2021Ekonomi
Pandemide Z kuşağının kaygıları neden arttı

Pandemide Z kuşağının kaygıları neden arttı?

COVID-19 pandemi döneminde bir yılıgeride bırakırken, yüz yüze örgün eğitimden uzaktan eğitime geçilmesi ve halk sağlığını koruma amacıyla uygulanan çeşitli kısıtlamalarla Z kuşağının hayatı azımsanmayacak derecede değişti. Dünyanın pek çok ülkesinde yapılan araştırmalar pandemi döneminde 12-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençlerin stres, kaygı, depresyon seviyelerinin arttığına işaret ediyor. En sık dile getirilen şikayetlerin başında ise odaklanmada zorluk, can sıkıntısı, yalnızlıklık hissi, huzursuzluk, kaygı ve COVID-19 virüsünün bulaşmasına yönelik hissedilen endişeler bulunuyor.

24.05.2021Eğitim
Morfin nedir ve ne işe yarar Morfin kullanım alanları

Morfin nedir ve ne işe yarar? Morfin kullanım alanları

Morfin herkes tarafından duyulan bir kelimedir. Bu kelimenin neyi ifade ettiği ve tam olarak ne işe yaradığı pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Morfinin hangi alanlarda kullanıldığı da merak edilen konulardan biridir. Morfin nedir ve ne işe yarar? Morfin kullanım alanları hakkında sizlere bilgiler derledik.

24.05.2021Araştırma
LSD nedir LSD bağımlılığı ve zararları

LSD nedir? LSD bağımlılığı ve zararları

1938 yılında Lizerjik asit dietilamidi yani kısa adı ile LSD, yürütülen laboratuvar çalışmalarında Albert Hoffman tarafından tesadüf eseri çavdar mantarından sentezlendiği anlaşılmıştır. LSD, dünya üzerindeki en güçlü halüsinojendir. Halüsinojen Meskalinden 4.000 kat ve mantarlardan 100 kat güçlü bir halüsinojen maddedir. LSD nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.05.2021Araştırma
Kulunç nedir ve neden olur Kulunç ağrısı nasıl geçer

Kulunç nedir ve neden olur? Kulunç ağrısı nasıl geçer

Sağlıklı ve dinç bir yaşam için özellikle sağlıklı beslenmek ve hareket etmek çok önemlidir. Hareketsiz yaşamın getirileri arasında bazı sağlık problemleri de yer alır. Özellikle masa başında çalışan kişilerde kulunç ağrıları ortaya çıkabilir. Kulunç nedir ve neden olur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.05.2021Araştırma
Fitness nedir ve nasıl yapılır Fitness yararları

Fitness nedir ve nasıl yapılır? Fitness yararları

Sağlıklı ve dinç olmak için düzenli spor yapmak gerekir. Spor yaparken sağlıklı beslenmek de çok önemlidir. Sporun da birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu spor dalları arasında fitness da yer almaktadır. Fitness sporu da çok merak ediliyor. Fitness nedir ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.05.2021Araştırma
Gazze ve işgal altındaki topraklarda İsrail saldırıları nedeniyle lise sınavları bir hafta ertelendi

Gazze ve işgal altındaki topraklarda İsrail saldırıları nedeniyle lise sınavları bir hafta ertelendi

Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığı, İsrail'in, Gazze ve işgal altındaki topraklarda gerçekleştirdiği saldırıları nedeniyle lise bitirme sınavlarını bir hafta erteleme kararı aldı.

23.05.2021Dünya
Merak etme, ben yanındayım’

'Merak etme, ben yanındayım’

1.5 yıldır hayatı altüst eden virüs psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle kaygı bozuklukları bu süreçte üzerinde durulması, destek alınması gereken bir sorun olarak ortaya çıktı. Peki psikolojik sorunları olduğunu bildiğimiz bir yakınımıza bu süreçte nasıl destek olabiliriz? Sevdiklerimizin ‘fahri psikoloğu’ olabilir miyiz? Bunu denerken, onları öneri yağmuruna tutmak yerine içtenlikle dinleyin.

23.05.2021Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Aile baskısı psikolojimi bozdu

Ailem tarafından baskı görüyorum. Özellikle de babamdan... Onun yüzünden sosyal hayatım yok, eve tıkıldım kaldım. Hayata karşı umutlarımı da yitirdim.

29.05.2021

Bunun adı resmen engelliye ‘İşkence’

Son dönemde kadına, çocuklara, engellilere ve hayvanlara yönelik şiddet haberlerinin arttığına tanık oluyoruz.

28.05.2021

Vajinismus kader mi?

Vajinusmus rahatsızlığı, kadının istemesine rağmen kasılmalar nedeniyle sağlıklı bir cinsel ilişkiyi yaşayamamasıdır. Kasılmalar vajinal olabileceği gibi tüm vücutta da olabilir. Bu durum aslında düşüncede başlar, vajen de devam eder. Başka bir deyişle vajen beynin kontrolü ve emri altındadır.

24.05.2021