EKSTRA
MENÜ

Prostat Kanseri Tedavisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 538 haberi bulunmuştur.

Prostat Kanseri Tedavisi Haberleri

Prostat kanseri hakkında en çok merak edilen 8 soru

Prostat kanseri hakkında en çok merak edilen 8 soru

Erkeklerde en sık görülen ikinci kanser olan prostat kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Özellikle 50 yaşından sonra görülme sıklığı artan ve her 7 erkekten 1’inin kapısını çalan prostat kanserinin sebebinin kesin olarak bilinmemekle birlikte obezitenin, kolesteroldan zengin batı tipi beslenmenin ve genetik faktörlerin riski artırdığını vurgulayan Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Eylül ayı Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Ayı ve 15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü kapsamında yaptığı açıklamada, en sık sorulan 8 soruyu yanıtladı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

16.09.2021Sağlık
Gece sık idrara kalkma sorununun altında ‘iyi huylu prostat büyümesi’ olabilir

Gece sık idrara kalkma sorununun altında ‘iyi huylu prostat büyümesi’ olabilir

Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Gençbay, iyi huylu prostat büyümesinin genellikle hastaların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediğini ancak hayatı tehdit etmediğini söyledi.

15.01.2021Sağlık
Prostat Kanseri Hakkında Merak Edilenler

Prostat Kanseri Hakkında Merak Edilenler

Prostat kanseri 50 yaşından sonra sık görülmeye başlıyor. Hastaların yüzde 25'i 50-60 yaş arasında. Yüzde 50'si 60-69 yaş arasında. O nedenle, 50 yaşından sonra bu hastalığa dikkat etmek gerekiyor. Prof. Dr. Sinan Sözen ile Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı prostat kanseri hakkında merak edilenleri anlatıyor.

15.12.2020İyi Yaşam
Prostat Kanseri İçin Tedavi Seçenekleri Neler

Prostat Kanseri İçin Tedavi Seçenekleri Neler?

Prostat kanserinin genellikle ileri yaş hastalığı olup 65 yaş üstü erkelerde görülebilen, erken dönemlerinde ise hiçbir belirti göstermeyen sinsi bir kanser türüdür. Prostata sınırlı bir kanserle prostat sınırını aşmış kanserin tedavisinin farklı yapılması gerektiğinin ifade eden Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Serdar Aykan, bu kanser türünün tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.

16.09.2020İyi Yaşam
Londra Yeşilçam emektarı Ali Şakar’ı kaybetti

Londra Yeşilçam emektarı Ali Şakar’ı kaybetti

Londra’da yaşayan birinci ve ikinci nesilin geniş bir kesiminin tanıdığı Ali Şakar (70), on gündür bakım altında tutulduğu klinikte hayatını kaybetti. Üç çocuk, yedi torun sahibi Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Şakar, 3 aydır prostat kanseri tedavisi görüyordu.

28.08.2020Avrupa
Prostat kanseri tedavisi var mı Prostat kanseri tedavisi nasıl olur

Prostat kanseri tedavisi var mı? Prostat kanseri tedavisi nasıl olur?

Prostat kanseri erkekler arasında oldukça yaygın ancak tedavisi mümkün ve yüksek oranda başarılı bir tümördür. Prostat kanseri tedavi adımları belirlenirken hastanın genel durumu, yaşı, tümörün evresi, tümörün derecesi, tümörün tipi gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Prostat kanseri tedavisi kemoterapi, radyoterapi, hormonterapi gibi yollarla yapılabilir. Peki prostat kanseri tedavisinde son gelişmeler nelerdir? Prostat kanseri tedavisi sonrası cinsel işlev bozukluğu, idrar kaçırma gibi sorunlar yaşanabilir mi? Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Berkan Reşorlu, prostat kanseri tedavisi hakkında aklınızdaki tüm soruları yanıtladı.

Prostat kanseri nasıl tedavi edilir

Prostat kanseri nasıl tedavi edilir?

Prostat kanseri nasıl tedavi edilir? Op. Dr. Osman Çelik, prostat kanserinde tedavi şansının yakalanması için erkeklerin 45 yaşından itibaren düzenli üroloji uzmanı kontrolünde olması gerektiğine dikkat çekiyor.

6.01.2020Sağlık
Kanser tedavisinde çığır açan Türk doktor konuştu

Kanser tedavisinde çığır açan Türk doktor konuştu

Ne mutlu; önyargılarımızı birer birer yıkan haberler alıyoruz. Tüm dünyada kabul gören bilimsel çalışmaların altında Türkiyeli isimlere giderek daha çok rastlıyoruz. 22 senedir Oslo Üniversitesi’nde görev yapan kanser biyoloğu Prof. Fahri Saatçioğlu onlardan biri. Onunla yıllardır uğraştığı prostat kanseri araştırmasının yanı sıra ilham veren hayat hikâyesini, Kayseri’den Norveç’e uzanan yolları, yaşamında geniş yer tutan yoga ve meditasyonu konuştuk.

Prostat kanserinin belirtileri neler Prostat kanseri nedir

Prostat kanserinin belirtileri neler? Prostat kanseri nedir?

Türkiye'de erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olan prostat kanserinde tarama tetkikleriyle erken tanı mümkün. Türkiye'de erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olan prostat kanseri vatandaşların merak ettiği konu olarak dikkat çekiyor. Peki, prostat kanserinin belirtileri neler? Prostat kanseri nedir?

13.07.2018Gündem
Erken evre ve nüks eden prostat kanseri tedavisi

Erken evre ve nüks eden prostat kanseri tedavisi

Erken tanılanan, diğer organlara sıçramamış ya da ışın tedavisi görmesine rağmen nüksetmiş prostat kanseri hastalarına umut veren bir tanı ve tedavi yöntemi var: Yüksek Yoğunluklu Fokal Ultrason Yöntemi. Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı Prof. Dr. Can Öbek, bu yöntem sayesinde sağlıklı dokular korunabilirken kanserli dokuların tedavi edilebildiğini belirtiyor.

4.04.2018Sağlık
Prostat kanserine karşı 6 koruyucu öneri

Prostat kanserine karşı 6 koruyucu öneri

Dünyada yaklaşık her 4 dakikada bir erkeğe prostat kanseri tanısı konuyor. Hastalığın erken teşhis edilmesiyle son derece etkili sonuçlara ulaşılsa da amaç; prostat kanseri gelişimini önlemek.

26.09.2017Saglik
İbrahim Yezdi İzmirde yaşamını kaybetti Tahranda uğurlandı

İbrahim Yezdi İzmir'de yaşamını kaybetti Tahran'da uğurlandı

İran'da reformistlere yakınlığıyla bilinen Özgürlük Hareketi Partisi (Nehzedi Azadi) Genel Başkanı İbrahim Yezdi İzmir'de yaşamını kaybetti. İran'ın başkenti Tahran'da son yolculuğuna uğurlandı.

31.08.2017Dünya
Başkanın ofisini fareler bastı

Başkanın ofisini fareler bastı!

Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari'nin, ofisini basan fareler nedeniyle üç ay süreyle evinden çalışacağı açıklandı.

23.08.2017Dünya
Harun Kolçakın vefatı sonrası babası Eşref Kolçak konuştu

Harun Kolçak'ın vefatı sonrası babası Eşref Kolçak konuştu

Türk müziğinin sevilen sanatçısı Harun Kolçak dün akşam tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kolçak'ın babası Eşref Kolçak oğlunun ölümünün ardından 'Yavrum çok erken gitti.. Allah'ın takdiri ne desem ki..." dedi. Kolçak, oğluyla son görüşmesini anlattı, "İlaçlarını kasıtlı olarak almamıştı" dedi. Bugün Harun Kolçak'a ait olduğu iddia edilen bir vasiyet sosyal medyada hızla yayıldı. Ancak Kolçak'ın yakınları bu vasiyetin doğru olmadığını söylüyor.

20.07.2017Magazin
Harun Kolçak hayatını kaybetti

Harun Kolçak hayatını kaybetti

Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören şarkıcı Harun Kolçak hayatını kaybetti.

19.07.2017Magazin
Usta sanatçı Harun Kolçakı kaybettik... Acılı baba Eşref Kolçaktan ilk sözler

Usta sanatçı Harun Kolçak'ı kaybettik... Acılı baba Eşref Kolçak'tan ilk sözler

Usta sanatçı Harun Kolçak dün gece saat 23.00 sularında hayatını kaybetti. Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören şarkıcı Harun Kolçak'ın doktoru "Prostat kanseri ile ilgili görmüş olduğu teravi süreci vardı. Genel olarak vücudun iflasıyla ilgili bir durum. Sevenlerinin başı sağolsun" dedi. Ölüm haberinin duyulmasının ardından Harun Kolçak’ın yakınları, arkadaşları ve sevenleri hastaneye geldi. Harun Kolçak'ın babası, usta sanatçı Eşref Kolçak acı kaybının ardından 'Yavrum çok erken gitti. Allah’ın takdiri ne desem ki…' diye konuştu. Kolçak, Harun Kolçak'ın cenazesinin Gemlik'te annesinin yanında toprağa verileceğini söyledi.

19.07.2017Kelebek
Japonyada 200 yıl sonra bir ilk: İmparator tahttan çekiliyor

Japonya'da 200 yıl sonra bir ilk: İmparator tahttan çekiliyor

Japon hükümeti, 83 yaşındaki imparator Akihito'nun tahtan çekilmesinin öngören tasarıya onay verdi.

19.05.2017Dünya
Harun Kolçaktan sevenlerine kötü haber

Harun Kolçak'tan sevenlerine kötü haber!

Yakalandığı prostat kanserini uzun bir tedavi sürecinin ardından yenen Harun Kolçak, şimdi de belinden rahatsızlandı.

28.10.2016Magazin
Harun Kolçak taburcu oldu

Harun Kolçak taburcu oldu

3 aydır hastanede prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak, önceki gün taburcu oldu.

11.09.2016Magazin
Harun Kolçaktan güzel haber

Harun Kolçak'tan güzel haber

Uzun süredir prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak, hastane sürecinden önce hazırlıklarını tamamladığı yeni albümü “Best Of”u 9 Eylül’de çıkarıyor.

26.08.2016Magazin
Sıla’nın Açıkhava konseri yapılmalı (Magazin Konseyi)

Sıla’nın Açıkhava konseri yapılmalı (Magazin Konseyi)

Erol Evgin’den Melek Baykal’a, Beren Saat’ten Genco Erkal’a son bir yılda açıklamaları yüzünden tepki görmeyen sanatçı kalmadı neredeyse. Bu listeye Sıla da eklendi...

14.08.2016Magazin
Harun Kolçak yoğun bakımdan çıkarıldı

Harun Kolçak yoğun bakımdan çıkarıldı

Prostat kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören ve 22 Haziran 2016 tarihinde Acıbadem Maslak Hastanesi’ne sevk edilerek acil bir şekilde ameliyata alınan ünlü sanatçı Harun Kolçak, bir ayı aşkın sürenin ardından yoğun bakımdan çıkarıldı.

26.07.2016Magazin
Her erkek 45 yaşında bu testi yaptırmalı

Her erkek 45 yaşında bu testi yaptırmalı!

Bu hastalık erken dönemlerde herhangi bir şikayete yol açmıyor. Ancak...

26.07.2016Sağlık
Hastaneyi sarsan intihar

Hastaneyi sarsan intihar

BALIKESİR'deki Atatürk Devlet Hastanesi'nde prostat kanseri tedavisi gören 74 yaşındaki S.Ö, 4'üncü kattaki odanın penceresinden kendini atarak yaşamına son verdi.

14.07.2016Ege
Prostat kanseri tedavisi için ne zaman cerrahiye başvurulur

Prostat kanseri tedavisi için ne zaman cerrahiye başvurulur?

ÜrolojiUzmanı Yrd. Doç.Dr.SelçukKeskin, Prostat kanserinde cerrahi yönteme ne zaman başvurulacağı hakkında bilgi veriyor.

Kalbini sevenlerin diyeti: Ornish

Kalbini sevenlerin diyeti: Ornish

Ornish, US News&World Report’un 2014’ün En İyi Diyetleri listesine kalbi en iyi koruyan diyet olarak girdi. Diyeti geliştiren ABD’li doktor Dr. Dean Ornish kalp ve damar hastalıklarının beslenme ve yaşam tarzındaki olumlu değişikliklerle yüzde 95 azaltılabileceğini söylüyor.

27.08.2014Sağlık
Okul Dedeyi de kaybettik

Okul Dede'yi de kaybettik

DATÇA’da, yaptırdığı okullar nedeniyle ‘Okul dede’ olarak tanınan hayırsever işadamı Kazım Yılmaz, 84 yaşında yaşamını yitirdi.

6.08.2014Ege
Prostat kanserinde bildiklerinizi unutun

Prostat kanserinde bildiklerinizi unutun

ÜROLOJİ Uzmanı Doç. Dr. Ömer Öge, prostat kanserinin çoğunlukla yaşlı erkekler de görülse de hastaların önemli kısmını 50 ve daha genç yaşta olan erkeklerin oluşturduğunu söyledi. Doç.Dr. Öge, "Bazı yiyeceklerin ve aşırı cinsel ilişkinin de prostat kanserine neden olduğuna inanılıyor. Bu da prostat kanserinde doğru bilinen yanlışlardan biri" dedi.

25.02.2014Ege
Mutsuz evliliklerin en büyük nedeni

Mutsuz evliliklerin en büyük nedeni

Prostat kanseri ve metastaslarını bulan akıllı molekül Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyofarmasi Laboraduvarı’nda bulundu. Nükleer Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Kabasakal, prostat tümörünün ürettiği antijene bağlanarak işaretleyen ve görüntülenmesine olanak sağlayan antikoru ürettiklerini söyledi.

27.12.2013Kelebek
Prostat kanserini yakalayan akıllı molekül

Prostat kanserini yakalayan akıllı molekül

Prostat kanseri ve metastaslarını bulan akıllı molekül Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyofarmasi Laboraduvarı’nda bulundu. Nükleer Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Kabasakal, prostat tümörünün ürettiği antijene bağlanarak işaretleyen ve görüntülenmesine olanak sağlayan antikoru ürettiklerini söyledi.

23.12.2013Kelebek
Eşini ve çocuğunu öldürüp intihar etti

Eşini ve çocuğunu öldürüp intihar etti

Denizli'de, eşini ve çocuğunu silahla öldüren kişi intihar etti.

24.08.2012Gündem
Prostat tedavisinde ilginç sonuç

Prostat tedavisinde ilginç sonuç

Yüksek yaşlarda erkeklerin kabusu haline gelen prostat kanseri tedavisi üzerine yapılan son araştırmalar ameliyatın gereksiz olabileceğini ortaya koydu.

19.07.2012Kelebek
Yağ hücreleri ilaçla yok olacak

Yağ hücreleri ilaçla yok olacak!

Yağ hücrelerinin kanla beslenmesi engellenerek obez maymunların kilo vermesi sağlandı. Yöntem insanlar üstünde uygulanırsa bir ilaç içip yağlarımızdan kurtulabileceğiz.

Yağ hücrelerine nokta atışı

Yağ hücrelerine nokta atışı

Yağ hücrelerinin kanla beslenmesi engellenerek obez maymunların kilo vermesi sağlandı.

12.11.2011Gündem
Yağ hücrelerine nokta atışı

Yağ hücrelerine nokta atışı

Yağ hücrelerinin kanla beslenmesi engellenerek obez maymunların kilo vermesi sağlandı.

10.11.2011Gündem
Mandela yaşıyor ve durumu iyi

"Mandela yaşıyor ve durumu iyi"

Güney Afrika'nın eski Cumhurbaşkanı Nelson Mandela'nın öldüğü yolundaki söylentiler yalanlandı.

14.09.2011Gündem
Venezüella lideri Chavez’in sağlık durumu belirsizliğini koruyor

Venezüella lideri Chavez’in sağlık durumu belirsizliğini koruyor

Venezüella hükümetinden dün yapılan açıklamayla, birkaç hafta önce Küba’da ameliyat olan Devlet Başkanı Hugo Chavez’in “durumunun kritik olduğuna” yönelik iddialar reddedildi. Chavez, 10 Haziran’da Küba’da pelvis apsesi ameliyatı olduğundan bu yana kamuoyunun karşısına çıkmadı.

27.06.2011Gündem
Acı çekmemesi için öldürmüş

Acı çekmemesi için öldürmüş

Çanakkale’de gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan M.İ.Ö.(44), önceki gün saat 08.00 sıralarında Anafartalar Polis Merkezi’ne gidip, “Cinayet işledim. Teslim olmaya geldim” dedi.

12.04.2011Ege
İtalyan komedisinin babası Mario Monicelli intihar etti

İtalyan komedisinin babası Mario Monicelli intihar etti

İtalyan tarzı komedi film türünün babası olarak bilinen 95 yaşındaki Mario Monicelli, kanser tedavisi gördüğü Roma’daki bir hastanenin 5’inci katından atlayarak intihar etti. Monicelli, yönetmen ve senarist olarak imza attığı 140’a yakın filmi sinemaya miras olarak bıraktı.

1.12.2010Gündem
İtalyan komedisinin babası Mario Monicelli intihar etti

İtalyan komedisinin babası Mario Monicelli intihar etti

İtalyan tarzı komedi film türünün babası olarak bilinen 95 yaşındaki Mario Monicelli, kanser tedavisi gördüğü Roma’daki bir hastanenin 5’inci katından atlayarak intihar etti. Monicelli, yönetmen ve senarist olarak imza attığı 140’a yakın filmi sinemaya miras olarak bıraktı.

30.11.2010Gündem
95 yaşında beşinci kattan atladı

95 yaşında beşinci kattan atladı

İtalyan tarzı komedi film türünün babası olarak bilinen 95 yaşındaki Mario Monicelli, kanser tedavisi gördüğü Roma’daki bir hastanenin 5’inci katından atlayarak intihar etti. Monicelli, yönetmen ve senarist olarak imza attığı 140’a yakın filmi sinemaya miras olarak bıraktı. Mario Monicelli, büyük İtalyan komedyen Antonio de Curtis’i (Toto) çok sayıda filminde oynatan, “Toto’yu yaratan” yönetmen olarak biliniyor.

30.11.2010Dünya
95 YAŞINDA İNTİHAR ETTİ

95 YAŞINDA İNTİHAR ETTİ

İtalyan tarzı komedi film türünün babası olarak bilinen 95 yaşındaki Mario Monicelli, kanser tedavisi gördüğü Roma'daki bir hastanenin 5'inci katından atlayarak intihar etti. Monicelli, yönetmen ve senarist olarak imza attığı 140'a yakın filmi sinemaya miras olarak bıraktı. İtalyan ajanslarının dün akşam saatlerinde flaş haber olarak duyurduğu Mario Monicelli'nin intiharı ülkede büyük üzüntüyle karşılandı. Pazar günü prostat kanseri tedavisi görmek üzere Roma'daki San Giovanni Hastanesi'ne yatırılan Monicelli, yakınlarının verdiği bilgiye göre çok acı çekiyordu. Monicelli de aynen 1946 yılında intihar eden Tiyatro eleştirmeni-Gazeteci babası Tomaso Monicelli gibi ölümüne kendisi karar verdi. 5'inci kattaki odasından kendisini aşağıya bırakan Monicelli'nin cansız bedeni acil servis girişinde bulundu. İtalya'da "komedinin babası" olarak tanınan Mario Monicelli'nin acı ölümü, "Muhtemelen yaşamaktan yorulmuştu" yorumlarına neden oldu. (Haber: Esma Çakır - ROMA / DHA)

30.11.2010Ne Oluyor

Yazar Sonuçları

Karpuz tüketmek için 8 güzel neden

Karpuzun tüketim miktarına dikkat ettiğiniz sürece sayısız faydası var

27.05.2018

Diyetkolik misiniz

Literatürde böyle bir bağımlılık tanımı yok. Ama yanlış diyet listeleri sonucunda oluşmuş bir davranış bozukluğu var artık

8.07.2011