EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Propolis

Propolis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Propolis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 271 Propolis haberi bulunmuştur.

Propolis Haberleri

‘Bal tozu’ için kolları sıvadı, ‘Artık arıları biz yönetelim’ çağrısı yaptı

‘Bal tozu’ için kolları sıvadı, ‘Artık arıları biz yönetelim’ çağrısı yaptı

Kozan’da daha önce keven-kekik balından kremini üreterek adını duyuran Anavarza, ‘bal tozu’ üretimi için start verdi. Bal tozunun halen ithal edildiğini ve gıda sanayiinde kullanıldığını belirten Sezen Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sezen, “Büyük sanayicilerin isteği üzerine 3 milyon liralık ek yatırım yapıyoruz. Şeker yerine bal tozu kullanacaklar” diyor.

14.03.2011Ekonomi
Arı ürünü propolisten sakız üretildi

Arı ürünü propolisten sakız üretildi

Diyabet, kemik erimesi, sedef gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan propolisten sakız üretildi.

18.10.2010Kelebek
Bal üretiminde dünya ikincisiyiz

Bal üretiminde dünya ikincisiyiz

Erzurum Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Taner Bayır, Türkiye'nin bal üretiminde dünyada ikinci sırada olmasına rağmen, ülkede balın adının hala konulamadığı bildirdi.

16.07.2010Ekonomi
Kronik öksürükten kurtulun

Kronik öksürükten kurtulun

Türkiye'de sigara içsin ya da içmesin hemen herkesi etkileyen kronik farenjit, geçmeyen öksürüklere ve bitmeyen boğaz temizlemelerine dönüşüyor.

12.05.2010Kelebek
Ayaküstü atıştırma çeşitliliğini sevdik

Ayaküstü atıştırma çeşitliliğini sevdik

“Türk fastfood”u olarak tanımlanan, karın doyurmanın en kolay ve ucuz yolu olarak bilinen simit, artık değişik ayaküstü atıştırma alternatifleriyle yarışıyor.

27.12.2007Kelebek
Arısütü saç dökülmesini önlüyor

Arısütü saç dökülmesini önlüyor

Arı ürünlerinin bir ya da birden fazla hastalığın önlenmesi yada iyileştirilmesi amacıyla kullanılması anlamına gelen "apiterapi" pek çok ülkede tedavi merkezlerinde kullanılıyor.

3.12.2007Sağlık
Kozmetikte en doğal ürün devri

Kozmetikte "en doğal ürün" devri

Günümüz insanı artık kozmetik ürünleri kullanırken de en doğal olanı tercih ediyor. Bu nedenle üretici firmalar, "ham maddeyi yine en doğal halinde nasıl ürün durumuna getiririz?" sorusunun yanıtı arıyor ve buna yönelik üretim yapmayı amaçlıyorlar.

21.11.2007Sağlık
Arı zehiri her derde deva

Arı zehiri her derde deva

Ballarıyla sofraları süsleyen arılar zehirleriyle de kalp ve damardan, sinir sistemi hastalıklarına kadar bir çok rahatsızlığa deva oluyor.

Yazar Sonuçları

Çay ağacı yağının büyülü etkisi

Yeşil, doğal ve bitkisel. Çağımızın üç önemi kavramı. İnsanın yaşamına en büyük destek olan doğal müttefikler. Bunları bir çok kez tanıttık. Ama çay ağacı yağından bahsetmedim. Çay Ağacı ile bazı popüler bitkilerle yapabileceğiniz neler var?

13.05.2011

Uyurken odada elektronik saat bile bulundurmayın

Levent Buda, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra 2000 yılında ilgi duymaya başladığı doğal iyileşme yöntemlerini geliştirmek için Wiesbaden Almanya’da Avrupa Homeopati Enstitüsü’nde klasik homeopati eğitimi aldı.

4.07.2009

Apiterapi tedavisi yayıldı arı sütü ithalatı katlandı

JAPONYA ve Doğu Asya ülkelerinin yanı sıra, Amerika ve Kanada’da hızla yaygınlaşan Apiterapi (Arı ürünleriyle tedavi) yönteminin Türkiye’ye de sıçraması, başta sütü olmak üzere, polen, mum, propolis, zehir gibi arı ürünlerinin tüketimini artırdı. En fazla artış, 100 gramı 100-150 YTL olan arı sütünde yaşandı. Arı sütü pazarı 12.5 milyon YTL’ye ulaştı.

31.08.2008

Başkenti uçuran teknolojiler

Sahip olduğu üniversitelere bakınca Ankara, nitelikli işgücü potansiyeli en yüksek illerin başında geliyor.

28.07.2007