EKSTRA
MENÜ

Propolis

Propolis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Propolis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 271 Propolis haberi bulunmuştur.

Propolis Haberleri

Enerjinizi Arttırmada 4 Mucizevi Karışım

Enerjinizi Arttırmada 4 Mucizevi Karışım!

Direncimizi ve gücümüzü arttıracak doğal besin maddelerinden faydalanabiliriz. İşte Enerjinizi arttırmada 4 mucizevi karışım.

13.07.2017Alışveriş
İşlerini bırakıp hayallerine gittiler

İşlerini bırakıp hayallerine gittiler

Pek çok beyaz yakalı çalışanın hayalidir kendi işini kurmak. Ama pek çoğu işini, maaşını bırakıp kendi işini kurmaya cesaret edemez, risk almak istemez. Kurumsal hayatı bırakıp kendi işini kurma cesareti gösteren kadınlarla konuştuk. İşlerini nasıl kurduklarını, tavsiyelerini dinledik. Hepsinin ortak tavsiyesi, iyi bildiğiniz bir işi yapmanız veya yapmak istediğiniz işi çok iyi öğrenmeniz, cesur olmanız, iyi bir iş planı yapmanız ve tabii ki çevre sahibi olmanız.

Türkiye bal üretiminde dünya ikincisi

Türkiye bal üretiminde dünya ikincisi

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Arıcılık ülkemizde dev bir sektör haline geldi. Çin’in ardından bal üretiminde dünyada ikinciyiz. Toplam 84 binden fazla işletme, 7,9 milyonu aşkın kovanda 105 bin 727 ton bal üretiliyor” açıklamasında bulundu.

29.05.2017Ekonomi
Arılardan iş kurdu

Arılardan iş kurdu

Gıda mühendisi Aslı Elif Tanuğur, sık sık hastalanan çocuğunun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için araştırmalar yaparken bir çiftçiyle anlaşıp çocuğu için propolis ürettirmeye başladı. Ardından 2013 yılında çalıştığı firmadan ayrılıp Türkiye’de sözleşmeli arıcılık yöntemiyle propolis üretmek üzere İTÜ Teknokent’te kendi firması BEE’O’yu kurdu. 2016’da 3 ton propolis ürün üreten ve 1.3 milyon TL ciro elde eden BEE’O’nun hedefi bu yıl 5 ton propolisli ürün satışı gerçekleştirip, 1.2 milyon Euro’luk satışa ulaşmak.

Peri balı nedir

Peri balı nedir?

Peri balı, içerisinde yer alan minerallerin yüksek olması ve kanser gibi hastalıkların tedavisinde kullanılması nedeniyle vatandaşların gündeminden düşmüyor. Genel itibariyle mağara içerisinde üremesi nedeniyle kolay kolay bulunamayan peri balı, dünya çapında çok yüksek miktarlarda alıcı buluyor. Peki, peri balı nedir? Hangi hastalıklara iyi gelir? İşte, detaylı bilgiler

15.03.2017Sağlık
Bir kez daha ezber bozdular

Bir kez daha ezber bozdular

Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlar 10 yıldır ‘yılın kadın girişimcisi’ olmak için cesaretle çalışıyorlar. Garanti Bankası, KAGİDER ve Ekonomist dergisinin işbirliği ile bu yıl 33 bin başvuru arasından başarıları Türkiye’nin sınırlarını aşan 7 kadın ödüllendirildi.

13.10.2016Ekonomi
Alıcısı bir yıl önceden sıraya giriyor

Alıcısı bir yıl önceden sıraya giriyor

Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Anzer Yaylası'nda 2300-3000 rakım arasında üretilen ve pek çok hastalığa iyi geldiği bilinen Anzer balı yoğun talep görüyor. Bu yıl rekor üretimle 2,5 tonun üzerinde elde edilen bal tahlile gönderilirken, kilogramı 900 liradan satışa sunulan Anzer balından alabilmek için bir yılda 2 bin kişi sıraya girdi.

1.09.2016Ekonomi
Kansere karşı arı zehri önerisi

Kansere karşı arı zehri önerisi

ERÜ Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal: "Kanserden korunmak ve kanseri yenmek için en önemli konu vücudun savunma sisteminin güçlü tutulmasıdır. Arı zehri başta olmak üzere bal, propolis, arı sütü gibi arı ürünleri savunma sistemini güçlendiren en doğal ve en kuvvetli kaynaklardır. İmmün sistemi güçlendiğinde hem kanser yenilir hem de kanser süreci içinde yeni bir kanser oluşumu veya kanserin yayılması önlenmiş olur"  dedi. Ancak uzmanlar uyarıyor: Hastalar doktorlarının önerisi dışında tedavi edici olduğu iddia edilen her ürünü, bilinçsizce kullanmamalı.

16.04.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Türkiye'de propolis üreten müthiş girişimci kadın

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar sayesinde tanıdım onu Aslı Elif Tanuğur.

26.04.2017
Çocuklarımızın bağışıklığını güçlendiriyoruz

Çocuklarımızın bağışıklığını güçlendiriyoruz!

"Çocuğum sık sık hasta olmasın" diyorsanız bu bilgiler çok işinize yarayacak!

20.04.2017

Yapabilirsin, halterci de olursun, girişimci de

MART ayına girer girmez başlayan 8 Mart Kadın Günü etkinliklerinin ilki, TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı ve Suteks Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger’den geldi.

2.03.2017

Türkiye güçlü bir ülkedir

“İç savaşa hazır olun” sözleri üzerine bu satırları yazıyorum.

17.02.2017

Karabüklü robot Japonya’daki yarışmada dünya birincisi oldu

Bugünkü iyi haberler: Karabük Üniversitesi Robot Kulübü, ‘Japon Sumo Robot Turnuvası’nda dünya birinciliği ve ikinciliğini kazandı...

25.12.2016

Oğlu için propolis üretimine girdi Çin’e rakip oldu

GIDA mühendisi Aslı Elif Tanuğur, bal sektöründeki bir şirkette Ar-Ge Direktörü olarak çalışırken o dönemde 5 yaşında olan oğlu aniden ateşlendi. Doktoru hemen antibiyotik tedavisi başlattı. Çocuğun ateşi düştü.

28.10.2016

Ne yediğiniz mi ne kadar yediğiniz mi  

Bazıları çok fazla yeseler bile kilo almıyor. Bazılarıysa kuş kadar yemelerine rağmen fil kadar olabiliyor. Diğer taraftan birine bir gram yağ aldırmayan bir gıda, diğerini şişiriyor. Kilo sorunu söz konusu olduğunda sadece “ne kadar yediğiniz?” değil, “ne yediğiniz” de aklınıza gelsin.

14.03.2016

Kadınım bu dünyada ben de varım

Bugün ne anlamlı bir gün. Bu yazıya  alışkın olduğunuz kadınlar günü yazıları gibi başlamak istemiyorum.Ben kadınlar günü yazısı yazmak da istemiyorum. 

8.03.2016