EKSTRA
MENÜ

Propolis

Propolis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Propolis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 271 Propolis haberi bulunmuştur.

Propolis Haberleri

Hikayeleriyle ilham veren 8 girişimci kadın

Hikayeleriyle ilham veren 8 girişimci kadın

Kendi işinizi kurmak istiyor ama yeterince motivasyon bulamıyorsanız girişimleriyle size ilham verecek birbirinden başarılı 8 kadının hikayelerine göz atmalısınız.

20.11.2018Ekonomi
Propolis nedir Propolis faydaları nelerdir

Propolis nedir? Propolis faydaları nelerdir?

Propolis, arı tarafından üretilen antiviral özelliği ile birçok alanda kullanılmaktadır. Arılar tarafından üretilmesi dolayısıyla tamamen doğal bir yapıya sahip olan propolis, bağışıklık sistemini harekete geçirme ve cilt sağlığını destekleme amaçlı da kullanılabilmektedir. Tedavi amaçla kullanımı 12. yy'a kadar uzanan propolis, Yunan yazıtlarında da yara ve çürükler için kür olarak kullanıldığı detaylarıyla yer bulmaktadır. İşte, propolisin faydaları hakkında uzman görüşleri

20.11.2018Sağlık
Propolis nedir Propolisin faydaları neler

Propolis nedir? Propolisin faydaları neler?

Arıların ağaçlardan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk ve yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir madde olan propolisin ne olduğu vatandaşlarca merak ediliyor. Özellikle, sağlık için pek çok faydasının olduğu bilinen propolisin, insan vücuduna ne gibi faydalarının olduğu sorgulanıyor. Peki, propolis nedir? Propolisin faydaları neler?

14.11.2018Sağlık
Propolisin bilinmeyen faydası

Propolisin bilinmeyen faydası

Günümüzün en yaygın rahatsızlıklarından biri olan hemoroit sorunu, erken farkındalıkla ciddi boyuta ulaşmadan çözülebiliyor. Yara iyileştirmeyi hızlandırıcı özelliği insanoğlu tarafından binlerce yıldır bilinen ve bilinen en iyi doğal antibakteriyellerden biri olan Propolis, içeriğindeki 150 farklı doğal etken bileşik ile hemoroit rahatsızlığına etkili çözüm sunuyor.

7.11.2018Sağlık
Liseli Zülal’in kanserin yayılımını önleme projesine uluslararası ödül

Liseli Zülal’in kanserin yayılımını önleme projesine uluslararası ödül

Balıkesir’de 12’nci sınıf öğrencisi Zülal Cengiz (17), pankreas kanserinin yayılmasını engellemeye yönelik yaptığı çalışmayla, 9’uncu INSPO Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatları’nda sağlık alanında mansiyon ödülü aldı. Cengiz, projesiyle MILSET Europe’da Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

30.10.2018Eğitim
Çocuklar için propolisli jeli şeker ürettiler

Çocuklar için propolisli "jeli şeker" ürettiler

Trabzon'da, Teknokent çatısı altındaki Tekno Girişimcilik Sermaye Desteğiyle kurulan Okta Ar-Ge firmasınca "Yüksek Apiterapik Değere Sahip Gıda Ürünlerinin Üretilmesi" projesi hazırlandı.

26.09.2018Teknoloji
Balparmak çam balı hasadı başladı

Balparmak çam balı hasadı başladı

Türkiye’nin lider bal markası Balparmak, her yıl ağustos-kasım ayları arasında Muğla’nın Marmaris ve Yerkesik bölgelerinde gerçekleştirdiği çam balı hasadına başladı.

25.09.2018Etkinlikler
Çocukların bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir

Çocukların bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevin Cambaz Kurt, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için ebeveynlere önerilerde bulundu.

Çocukları bal ile bulaşıcı hastalıklardan koruyun

Çocukları bal ile bulaşıcı hastalıklardan koruyun

Okullar açılıyor, çocuklar da aileler de tatlı bir telaş içinde. Okula giden çocukların belki en çok ihmal ettikleri şey sağlıklı bir kahvaltı! Okulların açılmasına az bir zaman kala mevsim geçişleri ile birlikte bulaşıcı hastalıklar özellikle minik öğrencilerin sağlığını tehdit etmeye başladı.

Yeni başarı hikayeleri yolda

Yeni başarı hikayeleri yolda

Önce Trendyol Alibaba’ya, sonra Gram Games Zynga’ya satıldı. Geçen hafta da OpsGenie, Atlassian’ın bünyesine katıldı. Dünya devleri Türk girişimcilerinin fikirlerinin peşinde. Şimdi sıra yeni start-up’ların başarı hikayelerinde. Bu hafta yurtdışında başarı hikayesi yazma potansiyeli olan startupları bir araya getirdik.

Propolis nedir, faydaları nelerdir

Propolis nedir, faydaları nelerdir?

Propolis bitkilerde salgılanan reçinemsi bir malzemedir. Arılar, propolisi zararlılardan, hastalıklardan korunmak için kullanılırlar ve kovanlarını bununla kaplarlar. Rengi elde edilen bitki kaynağına göre farklılık gösterebilir ama genelde koyu kahverengidir. İşte, propolisle ilgili detaylı bilgiler!

27.07.2018Gündem
Virüsleri yok ediyor Arıdan gelen mucize: Propolis

Virüsleri yok ediyor! Arıdan gelen mucize: Propolis

Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünü...

10.07.2018Saglik
Liselilere ‘araştırma projesi’ ödülü... 15 ülkeden 90 proje yarıştı

Liselilere ‘araştırma projesi’ ödülü... 15 ülkeden 90 proje yarıştı

15 ülkeden 90 projenin katıldığı ‘27’nci İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması’ sonuçlandı. Liselilere yönelik düzenlenen yarışmada öğrenciler fizik, kimya ve biyoloji alanında projeleriyle yarıştı. Ödüller ulusal ve uluslararası kategorilerde verildi.

11.05.2018Eğitim
MomTalks için geri sayım başladı

MomTalks için geri sayım başladı

İlham dolu içeriğiyle, birbirinden değerli uzmanları eğitici bir platformda annelerle bir araya getirecek MomTalks 2018’in teması “Bilinçli Ebeveynlik” olarak belirlendi. Hepsiburada’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan organizasyon, 11 Mayıs 2018 tarihinde Grand Pera’da saat 10:00’da başlayacak ve tüm gün boyunca devam edecek.

8.05.2018Etkinlikler
En inovatif girişimci

En inovatif girişimci

Aslı Elif Tanuğur, Türkiye’de ilk yerli propolis üretimini başlatan kadın girişimci. Markası BEE’O ile bu yıl KOSGEB’in düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde de ‘En İnovatif Girişimci’ ödülünü aldı. İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü ile birlikte propolisin meme kanseri üzerine etkisini de araştırdı. Tanuğur, meme kanseriyle savaşta propolisin antitümör etkisini ispatladı.

En inovatif kadın girişimci…

En inovatif kadın girişimci…

Türkiye’nin ilk propolis üreticisi olarak Türkiye’nin “en inovatif girşimcisi” de seçilen Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur, dünyanın ikinci arıcılık ülkesi Türkiye’nin “propolis”e sahip çıkması gerektiğini anlattı. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren propolisin meme kanseri hücrelerine etkisi üzerine İTÜ ve İstanbul Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü ile proje gerçekleştirerek propolisin kanserli hücreleri öldürdüğünü de ortaya koyan Aslı Elif Tanuğur, projenin 2. ve 3. evre çalışmalarının da devam etmesini hedefliyor.

30.03.2018Ekonomi
Vegan ne demek Vejetaryen ile arasındaki fark ne

Vegan ne demek? Vejetaryen ile arasındaki fark ne?

Bir beslenme biçimini ifade eden ‘vegan’ kelimesinin anlamı merak ediliyor. Tanımı ilk kez 1940’lı yıllarda bir makalede kullanılan veganlık ile ilgili en sık rastlanılan yanılgı vejetaryen ile karıştırılması. Peki vegan ne demek, vejetaryen ile arasındaki fark ne?

30.01.2018Gündem
Bal hangi kaşıkla tüketilmeli

Bal hangi kaşıkla tüketilmeli?

Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) yapılan araştırmada balın ahşap yerine çelik kaşık kullanılarak tüketilmesi gerektiği sonucuna varıldı.

23.12.2017Gündem
Yılbaşı alışveriş festivali başlıyor

Yılbaşı alışveriş festivali başlıyor

Küre Fuarcılık bu yıl 01-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Ataşehir Migros yanında Markalar Fırsat Çadırı ve Yöresel Ürünler&Geleneksel El Sanatları etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

1.12.2017Ekonomi
Doğadan Sofralarımıza Gelen Mucize:Propolis

Doğadan Sofralarımıza Gelen Mucize:Propolis

Arıların bitki ve tomurcuklar yoluyla ürettiği bir ürün olan propolis en yeni mutfak keşiflerinden biri.Peki propolis nasıl tüketilir?Faydaları nelerdir?Tüm bu soruların cevabını mercek altına aldık.

Anne ve uzmanlar bir araya geliyor

Anne ve uzmanlar bir araya geliyor

MomTalks 2018, uzmanları akademik bir platformda annelerle bir araya getiriyor. Türkiye’nin önde gelen uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilecek olan organizasyon, 11 Mayıs 2018 tarihinde Grand Pera’da saat 10:00’da başlayacak ve tüm gün boyunca devam edecek.

13.10.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Haftanın manşetleri: Kanser tedavisinde müthiş bir buluş

25 yıldır o çözelti üzerine çalışıyordu. Kansere karşı 25 yıldır bir umudu yeşertmeye uğraşıyordu.

4.08.2018

“Adana’nın önemli değeri Anavarza…”

95 yılından bu yana ciddi yol kat eden bir marka olarak, AR-GE’nin önemini, sahte bal piyasasını, markalaşmanın önemi gibi konuları konuştuk. Ayrıca Can Sezen’in sektöre dair önemli çalışmaları, tespitleri ve Türkiye’nin arı yetiştiriciliği konusunda önemli talepleri var…

26.06.2018

Boğazım ağrıyor ne yapayım?

Mevsim kış. Boğaz ağrılarını sıklaştıran nedenlerin adeta sıraya girdiği bir zaman dilimi. Soğuk ve kuru hava, enfeksiyonlar derken “boğaz ağrısına” paçayı kaptırmamak bir hayli zor. Hele bir de sorun farenjit, tonsilit (bademcik iltihabı), soğuk algınlığı ya da nezle ise yandınız! Peki ne yapmalı bu gibi durumlarla karşılaşınca? “Evde neler yapılabilir?” sorusunun yanıtları aşağıdaki kutuda...

22.12.2017

Edremit’in zeytin-zeytinyağı ve balı: Kazdağlarında bir ‘Gargaron’ öyküsü

ŞAHİN Uzun, özel sektörde uzun yıllar üst düzey yönetici olarak çalışmış; 7 yıl önce sağlık sorunları nedeniyle Kuzey Ege’ye yerleşmiş, arıcılık kursuna giderek arı yetiştiriciliği belgesi almış.

19.12.2017

Mitokondrilerimiz azaldıkça biz yorgun düşeriz

Yaş ilerledikçe artan kas erimesini önlemenin yolu, fiziksel aktiviteden ve mitokondri yaşlanmasını azaltan doğal desteklerden geçiyor.

15.12.2017

Tarımda kurtuluş reçetesi gibi

GÜNDOĞDU Meydanı’ndaki Yerel Üretim Şenliği’ni izledim. İzmir Büyükşehir Belediyesi destekli kooperatiflerin ürünlerini gördüm.

23.10.2017

Dünya arı ve balcıları İstanbul'da buluştu

DÜNYA arıcıları, bal sektörü ve bilim insanları, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi kapsamında ilk kez İstanbul’da buluştu.

3.10.2017