EKSTRA
MENÜ

Propolis Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 36 haberi bulunmuştur.

Propolis Nedir Haberleri

Propolis nedir, ne işe yarar İşte propolisin faydaları ve kullanımı

Propolis nedir, ne işe yarar? İşte propolisin faydaları ve kullanımı

Arıların sadece bal yaptıklarını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Arılar aynı zamanda iğne yapraklı ağaçların veya yaprak dökmeyen ağaçların özünden propolis adı verilen bir bileşik üretirler. Arıların bu üretimi, insan sağlığında cilt hastalıklarından bağışıklığa kadar pek çok fayda sağlar. Peki propolis tam olarak nedir, ne işe yarar? Gelin, propolisi yakından tanıyalım.

Propolis, Koronavirüsten Korur mu

Propolis, Koronavirüsten Korur mu?

Koronavirüs pandemisi devam ederken hepimiz kişisel önlemlerimizi almaya, bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye önem veriyoruz. Bu dönemde propolis bağışıklığa olumlu etkisiyle büyük ilgi görüyor.

BEE’Odan doğal içerikli pişik kremi

BEE’O'dan doğal içerikli pişik kremi

BEE’O tarafından bebeklerin hassas ciltlerine özel olarak geliştirilen BEE’O APIBABY Bebek Pişik Kremi, doğanın özünden gelen içeriğiyle annelerin vazgeçilmezi olacak…

26.08.2020Alışveriş
BEE’Odan yeni ürün: Kudret narı kırmızı ginseng propolis shot

BEE’O'dan yeni ürün: Kudret narı kırmızı ginseng propolis shot

Demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri açısından oldukça zengin tropikal bir meyve olan kudret narı, ham bal ve saf Anadolu propolisi ile buluştu. BEE’O Kudret Narı Kırmızı Ginseng Propolis Shot, vitamin ve mineral açısından oldukça zenginken, pratik bir kullanım da sunuyor.

29.07.2020Alışveriş
Propolis nedir, nasıl tüketilmeli

Propolis nedir, nasıl tüketilmeli?

Propolis, insan sağlığı için alınması gereken 22 bileşeni içermesi açısından içinde bulunduğumuz yüzyılda keşfedilen, mükemmel doğal ürün özelliği ile de önem kazanmıştır. Mısırlılar ölülerini mumyalarken, Yunan ve Romalı doktorlar antiseptik ve yara iyileştirici olarak propolis kullanmışlardır. Peki, propolis nedir? Propolis nasıl tüketilmeli?

30.06.2020Sağlık
Arı ürünleri ile hazırlanan BEE’O Kolonya, geçmişten günümüze siz ve sevdikleriniz için…

Arı ürünleri ile hazırlanan BEE’O Kolonya, geçmişten günümüze siz ve sevdikleriniz için…

Arıların kovanlarını temizlemek ve sterilizasyon sağlamak için kullandıkları propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent Laboratuvarları’nda özenle hazırlanarak BEE’O Propolisli Kolonya’ya dönüştü ve ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda olacak şekilde tasarlandı! Üstelik %99.9 antibakteriyel özellikte!

16.05.2020Alışveriş
Propolisin Bağışıklık Sistemi Üzerinde Düzenleyici Etkisi Var

Propolisin Bağışıklık Sistemi Üzerinde Düzenleyici Etkisi Var

Propolis başta olmak üzere diğer arı ürünlerinin bağışıklık sistemini düzenleyici ve uyarıcı etkilerinin bulunduğunu söyleyen Tarımsal Biyoteknoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Silici, propolisten faydalanmak için doğru ve dozunda kullanımın önemine dikkat çekti.

Propolis nedir Propolis faydaları ile dikkat çekiyor

Propolis nedir? Propolis faydaları ile dikkat çekiyor

Arıların bitki ve tomurcuklar yoluyla ürettiği bir madde olan propolis son zamanlarda çok rağbet görmeye başladı. Tarihi eskilere dayanan propolis, uygarlıklar tarafından farklı amaçlarla kullanılmış. Peki, propolis nedir, faydaları neler?

17.03.2020Sağlık
Arılardan Gelen Şifa: Propolis Nedir Faydaları Nelerdir

Arılardan Gelen Şifa: Propolis Nedir? Faydaları Nelerdir?

Arıların bitkilerden ürettiği bir madde olarak bilinen propolis hakkında merak edilenler Diyetisyen Ezgi Mısırlı anlattı. Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?

Propolis nedir Propolisin faydaları nelerdir

Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?

Diyetisyen Ezgi Mısırlı, Propolis'in antibakteriyel, antifungal, antiviral, antitripanosomal, lokalanestetik, antienflamatuar, antioksidan, hepatoprotektif ve antitümoral gibi birçok özelliğe sahip olduğunu belirti.

24.07.2019Sağlık
Propolis nedir Propolis faydaları nelerdir

Propolis nedir? Propolis faydaları nelerdir?

Propolis, arı tarafından üretilen antiviral özelliği ile birçok alanda kullanılmaktadır. Arılar tarafından üretilmesi dolayısıyla tamamen doğal bir yapıya sahip olan propolis, bağışıklık sistemini harekete geçirme ve cilt sağlığını destekleme amaçlı da kullanılabilmektedir. Tedavi amaçla kullanımı 12. yy'a kadar uzanan propolis, Yunan yazıtlarında da yara ve çürükler için kür olarak kullanıldığı detaylarıyla yer bulmaktadır. İşte, propolisin faydaları hakkında uzman görüşleri

20.11.2018Sağlık
Propolis nedir Propolisin faydaları neler

Propolis nedir? Propolisin faydaları neler?

Arıların ağaçlardan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk ve yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir madde olan propolisin ne olduğu vatandaşlarca merak ediliyor. Özellikle, sağlık için pek çok faydasının olduğu bilinen propolisin, insan vücuduna ne gibi faydalarının olduğu sorgulanıyor. Peki, propolis nedir? Propolisin faydaları neler?

14.11.2018Sağlık
Propolis nedir, faydaları nelerdir

Propolis nedir, faydaları nelerdir?

Propolis bitkilerde salgılanan reçinemsi bir malzemedir. Arılar, propolisi zararlılardan, hastalıklardan korunmak için kullanılırlar ve kovanlarını bununla kaplarlar. Rengi elde edilen bitki kaynağına göre farklılık gösterebilir ama genelde koyu kahverengidir. İşte, propolisle ilgili detaylı bilgiler!

27.07.2018Gündem
Doğadan Sofralarımıza Gelen Mucize:Propolis

Doğadan Sofralarımıza Gelen Mucize:Propolis

Arıların bitki ve tomurcuklar yoluyla ürettiği bir ürün olan propolis en yeni mutfak keşiflerinden biri.Peki propolis nasıl tüketilir?Faydaları nelerdir?Tüm bu soruların cevabını mercek altına aldık.

Propolis düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendiriyor

Propolis düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendiriyor

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları propolis, çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip bir doğal arı ürünü. Diyetisyen Ezgi Mısırlı ve İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu propolisin faydalarını açıkladı.

31.12.2020Sağlık
Yemek yemeyi oldu bittiye getirmek kendimize yapabileceğimiz en büyük saygısızlık

Yemek yemeyi oldu bittiye getirmek kendimize yapabileceğimiz en büyük saygısızlık

Çilek yatağında scone, sucuklu patates dolması, kerevizli mercimek çorbası, dondurmalı soğuk kahve... Geleneksel reçeteler, dünya mutfağının en iyi örnekleriyle aşçı ve yemek yazarı Aydan Üstkanat’ın ‘Yap, Ye, Paylaş’ adlı kitabında buluştu. Kitapta sofra düzeni ve mönü seçimi konusunda bilgiler de veren Üstkanat ile kitabını konuşup ipuçları ve öneriler aldık.

Arılardan iş kurdu

Arılardan iş kurdu

Gıda mühendisi Aslı Elif Tanuğur, sık sık hastalanan çocuğunun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için araştırmalar yaparken bir çiftçiyle anlaşıp çocuğu için propolis ürettirmeye başladı. Ardından 2013 yılında çalıştığı firmadan ayrılıp Türkiye’de sözleşmeli arıcılık yöntemiyle propolis üretmek üzere İTÜ Teknokent’te kendi firması BEE’O’yu kurdu. 2016’da 3 ton propolis ürün üreten ve 1.3 milyon TL ciro elde eden BEE’O’nun hedefi bu yıl 5 ton propolisli ürün satışı gerçekleştirip, 1.2 milyon Euro’luk satışa ulaşmak.

Sonbaharda hastalıklardan korumak için ne yapmalı

Sonbaharda hastalıklardan korumak için ne yapmalı?

Bu mevsimde bağışıklık sistemini güçlendirmek için tüyolar...

12.10.2014Sağlık
Bu yüzden şişiyor olabilir

Bu yüzden şişiyor olabilir

Mevsim geçiş dönemlerinde, salgın hastalıklar kendisini göstermeye başladığında vücut bağışıklılık sisteminin önemi ortaya çıkar.

23.10.2013Sağlık
Baharda korunmanın yolları

Baharda korunmanın yolları

Mevsim geçişlerinde hastalık yapan mikropların doğada yayılımları artar.

12.04.2012Sağlık
Kronik öksürükten kurtulun

Kronik öksürükten kurtulun

Türkiye'de sigara içsin ya da içmesin hemen herkesi etkileyen kronik farenjit, geçmeyen öksürüklere ve bitmeyen boğaz temizlemelerine dönüşüyor.

12.05.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Hamile ve Emziren Annelerin Beslenmesinde Propolisin Önemi

Propolis Nedir? Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovandaki mikropları yok etmek ve sterilizasyonu sağlamak için kullanılır.

17.05.2021

Oğlunu kurtarmak için arı kovanından mucize yarattı

Oğlu Kıvanç dünyaya geldikten hemen sonra ateşlenmeye başlamıştı.

2.05.2021

İyi Bir Propolis Özütü Nasıl Olmalıdır?

Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı %100 doğal bir arı ürünüdür. Doğadaki en güçlü doğal antioksidan gıdalardan biridir ve aynı zamanda antiviral, antibakteriyel, antifungal, antikanserojen, antienflamatuvar özelliklere de sahiptir.

4.02.2021

Kanserde Besin Takviyesi Olarak Propolisin Kullanımı

Propolis nedir? Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür. İçerisinde bulunan fenolik ve flavonoid bileşenlerle nardan 80 kat daha güçlü bir antioksidandır.

18.01.2021

Türkiye'de propolis üreten müthiş girişimci kadın

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar sayesinde tanıdım onu Aslı Elif Tanuğur.

26.04.2017

İbrahim Tatlıses evleniyor

İbrahim Tatlıses’in sevgilisi Gülçin Karakaya, son günlerde magazin sahnesine çıkmaya başladı.

28.02.2021

Metilasyon bozulunca neler oluyor

MUHTEŞEM, mükemmel, benzersiz bir metabolik yapılanmamız var.

16.01.2020

Arı gibi kadınlar arıyorum

Türkiye’yi propolisle tanıştıran girişimci, Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, şimdi de arı gibi çalışacak kadınlar arıyor.

3.01.2020

Apiterapi nedir? Apiterapi hangi hastalıklara iyi gelir?

Son zamanlarda doğal tedavilere bir yönelişte gözle görülür bir artış söz konusu. Alternatif ya da tamamlayıcı tedaviler kapsamına da giren bu uygulamalardan birisi de arı ve arı ürünleriyle yapılan tedaviler. Ülkemiz bal üretiminde dünyada söz sahibi ancak arı kaynaklı ürün skalası dünyadaki uygulamaları göz önünde bulundurulduğunda pek iç açıcı değil maalesef. Son zamanlarda olaya akademisyenlerin ilgi duyması önemli bir gelişme. Bu bağlamda gerek akademisyenler gerekse üreticiler işbirliği yaparak nitelikli ürünlerin ortaya çıkmasına katkı sağlamaktadırlar.

12.02.2019

“Adana’nın önemli değeri Anavarza…”

95 yılından bu yana ciddi yol kat eden bir marka olarak, AR-GE’nin önemini, sahte bal piyasasını, markalaşmanın önemi gibi konuları konuştuk. Ayrıca Can Sezen’in sektöre dair önemli çalışmaları, tespitleri ve Türkiye’nin arı yetiştiriciliği konusunda önemli talepleri var…

26.06.2018

Mitokondrilerimiz azaldıkça biz yorgun düşeriz

Yaş ilerledikçe artan kas erimesini önlemenin yolu, fiziksel aktiviteden ve mitokondri yaşlanmasını azaltan doğal desteklerden geçiyor.

15.12.2017

Kadınım bu dünyada ben de varım

Bugün ne anlamlı bir gün. Bu yazıya  alışkın olduğunuz kadınlar günü yazıları gibi başlamak istemiyorum.Ben kadınlar günü yazısı yazmak da istemiyorum. 

8.03.2016

Uyurken odada elektronik saat bile bulundurmayın

Levent Buda, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra 2000 yılında ilgi duymaya başladığı doğal iyileşme yöntemlerini geliştirmek için Wiesbaden Almanya’da Avrupa Homeopati Enstitüsü’nde klasik homeopati eğitimi aldı.

4.07.2009