MENÜ
Arşiv
Etiketler

Prof. Dr. Muhammed Şahin

Prof. Dr. Muhammed Şahin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prof. Dr. Muhammed Şahin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 279 Prof. Dr. Muhammed Şahin haberi bulunmuştur.

Prof. Dr. Muhammed Şahin Haberleri

6.5-7.5’a senaryo ile hazırlanacağız

6.5-7.5’a senaryo ile hazırlanacağız

ABD’den sonra ilk kez Türkiye için hazırlanan HAZTURK (Tehlikeler-Türkiye) yazılım programı ile İstanbul’da meydana gelebilecek 6.5-7.5 şiddetindeki depremin hasarları ve can kaybı tespit edilecek. Her olasılığa karşı senaryolar hazırlanacak.

1.12.2005Gündem
Üniversitelerde rektörlük yarışı nefes nefese başladı

Üniversitelerde rektörlük yarışı nefes nefese başladı

Rektörlerin görev süreleri ağustos ayında dolacak olan 21 üniversitede seçim süreci dün başladı. Bugün de devam edecek olan seçimlerde en fazla oy alan 6 adayın ismi YÖK’e bildirilecek. YÖK Genel Kurulu da bu adaylar arasından üç isim seçerek Cumhurbaşkanı’na sunacak. Cumhurbaşkanı 3 aday arasından rektör atayacak.

18.06.2008Eğitim
YÖK ilk defa gizli oylama sonuçlarını açıkladı

YÖK ilk defa gizli oylama sonuçlarını açıkladı

Yüksek Öğretim Kurumu, rektör seçimlerine ilişkin gizli oylama sonuçlarını açıkladı.

27.07.2008Gündem
Gül 21 üniversitenin rektör atamasını yaptı

Gül 21 üniversitenin rektör atamasını yaptı

Cumhurbaşkanı Abdullah gül 21 üniversitenin rektör atamasını yaptı.

5.08.2008Gündem
Rektör atamaları Resmi Gazetede  yayımlandı

Rektör atamaları Resmi Gazetede yayımlandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 21 üniversiteye rektör atamasına ilişkin kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

6.08.2008Gündem
Erdoğan: Her ile bir üniversite

Erdoğan: Her ile bir üniversite

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bütün üniversitelerimizin dünya ile rekabet edebilir bir noktaya ulaşması için azami gayret içinde olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

12.09.2008Gündem
’Hortumcu Başbakan istemiyoruz’ sloganları

’Hortumcu Başbakan istemiyoruz’ sloganları

CUMA günü İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından, önceki gün Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde tersane işçileri tarafından protesto edilen Başbakan Tayyip Erdoğan dün de Sultanahmet Meydanı’nda ve İTÜ önünde protesto edildi.

15.09.2008Gündem
Şahin: Aziz Yıldırım dikkatli olsun

Şahin: Aziz Yıldırım dikkatli olsun

İbrahim Kutluay'ın transferinden dolayı yaşadıkları memnuniyeti dile getiren İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a da uyarıda bulundu.

30.10.2008Basketbol
Mersinde İTÜ Bilim Merkezi kurulacak

Mersin'de "İTÜ Bilim Merkezi" kurulacak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, üniversitelerin araştırma ve incelemelerini Mersin halkına tanıtacak “İTÜ Bilim Merkezi” projesi için destek beklediklerini söyledi.

5.12.2008Gündem
Numara taşımada en hızlı ülke Türkiye

Numara taşımada en hızlı ülke Türkiye

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, 2 ayda 930 bini aşkın numaranın taşıma işlemi için müracaat yapıldığını belirterek, “Türkiye'deki numara taşınabilirliği hızı dünyada hiçbir yerde yok. Türkiye bu konuda dünya istatistiklerini alt üst etti” dedi.

9.01.2009Ekonomi
İTÜ Teknokent’e 50 bin metrekarelik  ek inşaat bürokrasiyi bekliyor

İTÜ Teknokent’e 50 bin metrekarelik ek inşaat bürokrasiyi bekliyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, 25 bin metrekare alanda kurulu İTÜ Teknokent’e, 20 milyon liralık yatırımla, 50 bin metrekare daha eklemek istediklerini belirterek, “Şu evrak eksik, bu evrak eksik, iki aydır bekliyoruz” dedi.

21.12.2009Ekonomi
LPGli dizel motor üretildi

LPG'li dizel motor üretildi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM) ve Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN) iş birliğiyle, Türkiye'de ilk kez TÜBİTAK destekli çevre dostu yeşil LPG'li dizel motor üretildi.

25.02.2010Ekonomi
Üniversite ve sanayi birleşti 7.8 milyon dolara LPG’li çalışan motor geliştirildi

Üniversite ve sanayi birleşti 7.8 milyon dolara LPG’li çalışan motor geliştirildi

İstanbul Teknik Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM), Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN) ve TÜBİTAK’ın iş birliğiyle Türkiye’nin ilk LPG’li motoru üretildi.

26.02.2010Ekonomi
İTÜden SPK Başkanına kınama

İTÜ'den SPK Başkanı'na kınama

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray'ı, Boğaziçili Dergisi'nde yer alan “Hiçbir araştırmaya dayanmayan, öğrencileri, akademisyenleri, çalışanları ve mezunları ile tüm İTÜ ailesini rencide edici ve küçük düşürücü” açıklamaları nedeniyle kınadı.

22.04.2010Ekonomi
Bakan Yıldırım: Kendi uçağımızı yapmanın zamanı geldi

Bakan Yıldırım: Kendi uçağımızı yapmanın zamanı geldi

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) düzenlenen "Türk Bölgesel Yolcu Uçağı Çalıştayı"na katıldı. Yıldırım, Türkiye’nin bölgesel uçaklar yapması konusunda bir karar oluşturduğunu ve bunun devamı olarak kamu ve özel sektör farkı gözetmeksizin ellerindeki tüm imkanları ve enerjilerini birleştirerek, bu projeyi gerçekleştireceklerini söyledi.

18.05.2010Ekonomi
Türk Telekom, İTÜ’de Ar-Ge merkezi kurdu

Türk Telekom, İTÜ’de Ar-Ge merkezi kurdu

Türk Telekom Grubu ve iştirakleri Ar-Ge faaliyetlerini, önümüzde dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından tahsis edilen yeni binasında sürdürecek.

5.06.2010Ekonomi
‘Lugatinde bahane yok’

‘Lugatinde bahane yok’

YÖK tarafından ÖSYM Başkanlığı’na atanan İTÜ öğretim üyesi Prof. Ali Demir, titiz, dakik, gece-gündüz çalışan, savunduğu fikirden kolay vazgeçmeyen biri olarak tanınıyor. Ölçme değerlendirme alanında çalışması olmayan Prof. Demir’i, öğrencileri ise şöyle tanımlıyor: “Aşırı idealist. Lugatinde bahane yoktur.”

22.09.2010Gündem
Zorlu Enerji sektörel danışma kurulunda

Zorlu Enerji sektörel danışma kurulunda

Zorlu Enerji Grubu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Enerji Enstitüsü Sektörel Danışma Kurulu'na katıldı.

6.10.2010Ekonomi
Türkiyenin ilk elektrikli minibüsü

Türkiye'nin ilk elektrikli minibüsü

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mekatronik Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk elektrikli minibüsü basına tanıtıldı.

19.10.2010Ekonomi
TÜRKİYEDE BİR İLKİ BAŞARDILAR

TÜRKİYE'DE BİR İLKİ BAŞARDILAR

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mekatronik Eğitim ve Araştırma Merkezi, 150 kilometre hıza ulaşabilen Türkiye'nin ilk elektrikli minibüsünü yaptı.İTÜBÜS adı verilen aracın tanıtımı düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, İTÜ'nün son 2 yıldır girişimce ve inovasyon ekseni üzerinden araştırmalarını yürüttüğünü anlatarak, "Yıllardır Türkiye'de üniversite-sanayi-devlet işbirliği hep tartışma konusu olmuştur. İTÜ, son yıllardaki bu atağının karşılığını görüyor. Hem sanayiden görüyor, hem devletten görüyor. Bu yıl bütçemiz henüz meclisten geçmedi ama yüzde 29 rekor bir artış sağladık. 2 yıl içerisinde Teknik Üniversite'nin Ar-Ge yatırımı toplam 200 milyon doları bulmaktadır" diye konuştu. Şahin ayrıca, minibüsün seri üretiminin yapılması için yatırımcıların devreye girmesi gerektiğine işaret etti.(Haber: Dilhun GENÇDAL - Kamera: Özgür ARSLAN İSTANBUL - DHA)

19.10.2010Haber
Kızılderili, Türk çayını sevdi çocuğunu İTÜ’ye göndermek istedi

Kızılderili, Türk çayını sevdi çocuğunu İTÜ’ye göndermek istedi

Amerika Türk Koalisyonu’nun organizasyonuyla Türkiye’ye gelen 17 Yerli Amerika Özerk bölge temsilcisi, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni (İTÜ) gezdi.

9.11.2010Ekonomi
İlk yerli üretim haberleşme test uydusu

İlk yerli üretim haberleşme test uydusu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş arasında, ilk yerli üretim haberleşme test uydusu üretimi için anlaşma imzalandı.

30.11.2010Teknoloji
Ulusal Deprem stratejisi 22 Aralıkta açıklanıyor

Ulusal Deprem stratejisi 22 Aralık'ta açıklanıyor

Deprem Danışma Kurulu, 22 Aralık Çarşamba günü toplanacak. Toplantı sonrasında, Ulusal Deprem Strateji'sinin temel ilkeleri açıklanacak.

20.12.2010Gündem
‘Bilişimci’ İTÜ’yle kol kola girdi, ‘Dijital Türkiye Üssü’ 45 milyon dolara kurulacak

‘Bilişimci’ İTÜ’yle kol kola girdi, ‘Dijital Türkiye Üssü’ 45 milyon dolara kurulacak

İTÜ ve TÜBİSAD’ın işbirliğiyle 45 milyon dolara “Dijital Türkiye Üssü” kurulması için ilk adım atıldı. BTK Başkanı Tayfun Acarer, “Ar-Ge’de dünyadaki birçok ülkeden daha iyi bir durumdayız” dedi.

29.12.2010Ekonomi
Türkiyeyi dijital geleceğe taşıyacak

Türkiye'yi dijital geleceğe taşıyacak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliği ile İTÜ Maslak Kampüsü’nde Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinden birisi kuruluyor. “Dijital Türkiye Üssü” adını taşıyan merkez, 30 bin m2’lik kapalı alana sahip olacak, Ar-Ge ve inovasyon konularında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin çalışmalarını aynı çatı altında toplamayı amaçlayan Dijital Türkiye Üssü 2012 yılında tamamlanacak.

30.12.2010Teknoloji
İTÜ Haydarpaşanın yenilenmesi için çalışma başlattı

İTÜ Haydarpaşa'nın yenilenmesi için çalışma başlattı

Haydarpaşa Gar Binası ve yakın çevresinin korunması, kültürel ve tarihsel değerinin yaşatılması ve kent hayatına daha etkin katılımının sağlanması amacıyla TCDD'nin talebiyle İTÜ Rektörlüğü tarafından görevlendirilen Danışma Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

9.02.2011Gündem
İTÜ dünyanın en iyi üniversiteleri arasında girdi

İTÜ dünyanın en iyi üniversiteleri arasında girdi

İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ), merkezi İngiltere'de bulunan dünyanın saygın sıralama kuruluşlarından biri olarak gösterilen QS'nin “World University Rankings (Dünya Üniversiteleri Sıralaması)” yaptığı değerlendirmeye göre, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldığı bildirildi.

8.04.2011Gündem
İTÜ’den Neşet Ertaşa fahri doktora

İTÜ’den Neşet Ertaş'a fahri doktora

"Ben bir sazcıyım türkü çalar türkü söylerim. Başka bir bildiğim yok ama bu şerefi bana layık gören, bu ilim yuvasına sonsuz saygı ve sevgimi sunuyorum"

25.04.2011Gündem
238 yaşında

238 yaşında

Prof. Dr. Şahin, Üniversitenin, kuruluşundan bu yana sürdürdüğü, bilim ve teknolojik gelişmeyi, ülkenin kalkınması, gelişmesi, kamunun ve toplumun yararına kullanılması yönündeki çalışmalarına devam ettiğini vurguladı. Şahin, İTÜ'nün, yüzyıllardır tüm öğrencilerini, bilimin ışığında, uluslararası standartlarda, çağdaş ve özgür ortamlarda yetiştirdiğini belirtti.

21.05.2011Gündem
Türk Telekom Grubu’dan Ar-Ge merkezi

Türk Telekom Grubu’dan Ar-Ge merkezi

Türk Telekom’un teknoloji üreten ve ihraç eden Türkiye’ye katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Türk Telekom Grubu Araştırma ve Geliştirme Merkezi, İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent’te açıldı.

12.08.2011Ekonomi
Geleceğin teknolojilerini geliştirecek

Geleceğin teknolojilerini geliştirecek

Türk Telekom Grubu’nun Ar-Ge merkezi geleceğin teknolojilerini geliştirecek.

12.08.2011Teknoloji
İTÜ mezunları isimlerini bağışlarla yaşatacak

İTÜ mezunları isimlerini bağışlarla yaşatacak

İTÜ Mezunlar Konseyi’nin Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin’in desteğiyle başlattığı İTÜ Mezunlar Meydanı projesiyle mezunların ismi üniversite içindeki bir meydanda yaşatılırken, İTÜ’lü öğrencilerin yurt sorununa da çözüm getirilecek.

17.08.2011Ekonomi
İTÜ mühendislik dünya rekoru kırdı

İTÜ mühendislik dünya rekoru kırdı

İTÜ, 23 mühendislik bölümüyle ABET alarak bir dünya rekoru kırdı. ABET belgesi, İTÜ’nün eğitim kalitesinin ABD’yle denk ve diplomalarının tüm dünyada geçerli olduğu anlamına geliyor.

9.09.2011Gündem
İTÜ REKTÖRÜ SONUNDA ESPRİYİ PATLATTI

İTÜ REKTÖRÜ SONUNDA ESPRİYİ PATLATTI

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin'in bilgisayarı arızalanınca esprileri ardı ardına sıraladı.

16.09.2011Haber
Homend ile Antakya sözleşme imzaladı

Homend ile Antakya sözleşme imzaladı

Index Grup'un elektrikli ev aletleri markası Homend, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin yeni ekibi Antakya Belediyespor ile İstanbul'da sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

21.09.2011Basketbol
Başbakan Erdoğanın anne acısı

Başbakan Erdoğan'ın anne acısı

Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan bu sabah 09:15'te vefat etti. Erdoğan'ın 88 yaşındaki annesi uzun süredir tedavi görüyordu. Başbakan Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin önüne taziyeleri kabul etmesi için taziye çadırı kurulacak.

7.10.2011Gündem
YÖK heyeti ve rektörler İrlandada

YÖK heyeti ve rektörler İrlanda'da

Eğitim konularında görüş alışverişinde bulunmak üzere İrlanda'nın başkenti Dublin'de bulunan, Türkiye'nin önde gelen üç üniversitesinin rektörleri ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) heyeti, University College Dublin (UCD) ve Trinity Üniversitesi'ni ziyaret etti.

10.10.2011Gündem
İTÜ, Ata için koştu

İTÜ, Ata için koştu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Beden Eğitimi Bölümü’nün düzenlediği 28. Atatürk’ü Anma Koşusu dün üniversite rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, rektör yardımcısı Prof. Dr. Derin Ural ve Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Alpet Tunga Akarsubaşı’nın katılımı ile üniversitenin Ayazağa yerleşkesinde yapıldı.

16.11.2011Spor

Yazar Sonuçları

Şener’in gaz pedalı

İSMAİL Y.K. alanda kendiliğinden toplanan beş, altı bin kişiye sahneden sesleniyor:

"Sıfır kilometre yeni bir araba satın alırım / Mahallede ben kızlara hava atarım."

22.07.2008

Sıra Çankaya’da

DANANIN kuyruğu ne zaman kopacak diye üniversite dünyası bir süredir bekliyordu.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) yeni atanacak 21 rektörle ilgili olarak Çankaya’ya sunacağı listeyi belirlemek için yaptığı toplantıya ilişkin haberler, kuyruğun tamamen kopmasada da hayli inceldiğini düşündürüyor.

22.07.2008

Kadınlar ne söyler, erkekler ne anlar

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (He’s Not Just That Into You) adlı film, vizyonda.

27.04.2009

Ali Demir önümüzdeki sınavlara bakıyor

ÜNİVERSİTEYE ait İstanbul’da Balta Limanı tesislerinde göreve yeni atanmış İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin için yemek veriliyor.

6.04.2011

İTÜ, Anadolu yakasında

Her tuğla bir mezun tarafından yapılıyor
İstanbul Teknik Üniversitesi 238 yıllık bir kurum. 2000 yılından itibaren yükseköğretimdeki tecrübe ve eğitim kalitesini okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretime taşıdı.

18.05.2011

İTÜ, Anadolu yakasında

Her tuğla bir mezun tarafından yapılıyor

21.05.2011

Yetkin mühendisler geliyor

İTÜ, dünyadaki bir uygulamayı Türkiye'de başlatıyor. İTÜ'lü öğrenciler, dünyanın en iyi ilk 3 üniversitesi arasında yer alan MIT, Harvard, Princeton gibi üniversitelerin mezunlarıyla 'imza yetkili yetkin mühendis' sıfatıyla diploma eşitliği ve yurtdışında eşit iş fırsatına kavuşuyor.

2.07.2011

Üniversiteler sıralamasına sevinen de kızan da var

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulan URAP Araştırma Laboratuvarı'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı "Üniversiteler 2011 Yılı Akademik Performansa Dayalı Başarı Sıralama" listesine tepkiler var.

9.07.2011