MENÜ
Arşiv

Prof. Dr. Muhammed Şahin

Prof. Dr. Muhammed Şahin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prof. Dr. Muhammed Şahin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 279 Prof. Dr. Muhammed Şahin haberi bulunmuştur.

Prof. Dr. Muhammed Şahin Haberleri

Altın çocuk A Takımda

Altın çocuk A Takımda

Beşiktaş’ın genç yeteneği, “Quaresma ve Guti’nin en büyük hayranlarından biriydim. Şimdi onlarla birlikte idman yapıyorum. Benim yaşımda biri için bu inanılmaz bir olay. Guti bana ‘Junior Quaresma’ diyor” dedi.

4.01.2011Futbol
Öğrenci kapmak için milyonlar harcanıyor

Öğrenci kapmak için milyonlar harcanıyor

Tercih döneminde üniversiteler, en iyi öğrencileri kapmak için birbiriyle yarışıyor.

4.07.2010Gündem
Ergenekonda en kalabalık dava pazartesi başlıyor

Ergenekon'da en kalabalık dava pazartesi başlıyor

Emekli Orgeneraller Mehmet Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 56 sanıklı ikinci “Ergenekon” davasının 3. duruşması 7 Eylül Pazartesi günü yapılacak. Aynı duruşmada, dosyaları bu davayla birleştirilen üçüncü “Ergenekon” iddianamesinin 52 sanığı da ilk kez hakim karşısına çıkacak.

5.09.2009Gündem
3’üncü dava 52 sanık

3’üncü dava 52 sanık

Mehmet Ali Şahin dün Meclis Başkanı seçildi. Şahin’in eşi Saniye Şahin’in böbrek nakli ameliyatını yöneten Prof. Dr. Mehmet Haberal ise 3. Ergenekon iddianamesinin kabul edilmesi ile iki kez ağırlaştırılmış müebbetten yargılanmaya başlandı.

5.08.2009Gündem
11 sanık hakkında müebbet hapis istemi

11 sanık hakkında müebbet hapis istemi

Üçüncü “Ergenekon” iddianamesinde aralarında eski İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu, eski 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Rıza Ferit Bernay, eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Mustafa Yurtkuran'ın da bulunduğu 11 sanık hakkında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

5.08.2009Gündem
İşte dalga dalga Ergenekon operasyonları

İşte dalga dalga Ergenekon operasyonları

Türkiye'nin en önemli ve en çok tartışılan operasyonlarından biri olan ve 2 yıla yakın süredir devam eden Ergenekon soruşturması bugün yapılan operasyonlarla yeni bir boyut kazandı. Her gözaltı sürecine beni bir dalga adı verilirken bugün gerçekleşen gözaltılarla 12. dalga da gelmiş oldu. Bir taraftan dava sürerken bir taraftan da kamuoyu tarafından yakından tanınan isimlerin gözaltına alınmaya devam etmesi gözlerin tekrar bu soruşturmaya çevrilmesine neden oldu.

13.04.2009Gündem
Ergenekonda 17 kişi tutuklandı, 16 kişi serbest

Ergenekon'da 17 kişi tutuklandı, 16 kişi serbest

Ergenekon” soruşturması kapsamında gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen 6 kişiden emekli Orgeneral Kemal Yavuz, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz savcılıktaki sorgularının ardından, emekli Tümgeneral Erdal Şenel ile Avukat Hüseyin Buzoğlu da mahkemece serbest bırakıldı.

12.01.2009Gündem
Ankaradaki gözaltı sayısı 8 oldu

Ankara'daki gözaltı sayısı 8 oldu

“Ergenekon” soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınanların sayısı 8'e yükseldi.

7.01.2009Gündem
İTÜden ve Gaziden tepki istifaları

İTÜ'den ve Gazi'den tepki istifaları

İTÜ'de 2'si profesör 12 öğretim üyesi görevlerinden istifa ederken Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Dursun, dekan yardımcısı ve hastane yönetimi de görevinden istifa etti.

6.08.2008Gündem
Baykal tamam sıra PMde

Baykal tamam sıra PM'de

CHP’de yarın başlayacak ve iki gün sürecek olan 32’nici Olağan Kurultay öncesinde CHP Lideri Baykal’ın genel başkanlığa yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakılırken, asıl mücadele Parti Meclisi seçimlerinde yaşanacak. Baykal, çalışmalarını yeni PM listesi üzerinde yoğunlaştırırken, büyük bir revizyona gitmesi bekleniyor. Baykal, dün topladığı il başkanlarına da “revizyon” sözü vererek, destek almıştı.

25.04.2008Gündem
Selçuk Üniversitesinde profesör olamayınca, Akdenizi tercih etti

Selçuk Üniversitesi'nde profesör olamayınca, Akdeniz'i tercih etti

BAŞÖRTÜSÜNÜN Kuran'da yeralmadığını savunan ve Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şahin Filiz, Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'ne profesör olarak atandı. Başörtüsüyle ilgili yaptığı açıklamalarının ardından Rektörlük tarafından soruşturma açılan Doç. Dr. Filiz, 2005 yılından beri profesörlük beklediğini belirten avukatı Ali Altay, “Şahin Filiz, puanı tutmasına rağmen, üniversite yönetimi ile ters düştüğü için bugüne kadar profesörlüğünü alamadı. Filiz, sürekli baskı altında olduğu üniversiteden uzaklaşmak için de Akdeniz Üniversitesi’ne profesörlük için müracaat etti. Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu da Filiz'i, Fen Edebiyat Fakültesi'ne profesör olarak atadı” dedi.

26.03.2008Gündem
İşte AKP iddianamesi Tam metin

İşte AKP iddianamesi Tam metin

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından AKP hakkında açılan kapatma davasının iddianamesinde aralarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın da olduğu 71 isim hakkında 5 yıl süreyle siyaset yasağı isteniyor.

19.03.2008Gündem
Günün özeti

Günün özeti

İşte, saat 14.30 itibarıyla günün öne çıkan gelişmeleri.

16.05.2007Gündem
İslam ve cinsellik çok satıyor, çok okunuyor

İslam ve cinsellik çok satıyor, çok okunuyor

İslam ve cinsellik. Bu ikisinin bir araya gelmesi, yayıncılık diliyle tiraj garantisi sağlıyor. Dergiler, ne zaman bu konuyu kapaklarına taşısa, satışları fırlıyor. Ne zaman bu alanda yazılmış bir kitap çıksa, yayıncısı ihya oluyor. Cinselliği konuşmayı, hatırlatmayı sevmeyen muhafazakar kesim, İslam’a göre cinsellik, evlilik kitaplarına büyük ilgi gösteriyor. Cinselliği içeren kitapları ikiye ayırmak mümkün. Biri kadın ilmihali (İslam dininin kurallarını öğretmek için yazılmış kitap), İslam’da aile, hanımların özel halleri gibi başlıklar altında yazılan kitaplar. Bunlar anakonuları cinsellik olmasa da, en az bir bölümlerini bu konuya ayırıyorlar.

7.01.2006Kelebek
Aydınlar İsraili protesto etti

Aydınlar İsrail'i protesto etti

Sivil toplum kuruluşları ve aydınlardan oluşan bir grup İsrail İstanbul Başkonsolosluğu'nu ziyaret ederek, İsrail'in Filistin'de uyguladığı şiddet ve işgali protesto etti.

4.04.2002Kelebek
Yeni adli yılın ünlü davaları

Yeni adli yılın 'ünlü' davaları

Aralarında pek çok ünlü ismin de ''sanık'' ya da ''mağdur'' sıfatıyla yer aldığı ve kamuoyunun yakından izlediği pek çok davanın görülmesine, yeni adli yılda da devam edilecek. İbrahim Tatlıses, Kadir İnanır, Fatma Girik'in yanısıra Yahya Murat Demirel, Ali Avni balkaner, Hayyam Garipoğlu, Korkmaz yiğit ve Cavit Çağlar gibi isimler de hakim karşısına çıkacak.

4.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

TRT, çalışanına sanki düşman gibi...

HABER-SEN, basın, yayın, iletişim ve posta alanında örgütlü bir Kamu Çalışanları sendikasıdır.

15.08.2008

Tıssssssssssssssssss!

EH artık şu işi (bir) sonuca bağlayalım. Türkiye’de düşünceyi açıklama ve tartışma özgürlüğü olanağını gerektiği zaman kullanma bilinci bilinçsizlik düzeyinde! Kullanan yok! Türkiye’de gerçeğin şimşekleri, düşüncelerin çarpışmalarından çıkmıyor. Onun yerine elektronik çakmaklarla tutuşturulan havai fişekler kullanılıyor.

7.02.2008

Madrabazlık, dolandırıcılık, kalpazanlık

DİYANET İşleri Başkanlığı, türbanın dinsel açıdan bir gereklilik, bir zorunluluk olduğunu ileri sürmüyor muydu? Artık, Doç. Dr. Şahin Filiz’in, "Bireysel Dindarlık mı, Kamusal Dinsellik mi? ’Başörtüsü Söyleminin Dinsel Temelsizliği ve İslam Felsefesi Açısından Eleştirisi’ (Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Yayınları)" adlı kitabının bilimsel meydan okumasını yanıtlamak, onu teolojik siyaset meydanında çürütmek (halletmek) zorunda!

28.01.2008

Dünü bugüne bağlayan düşünür: Mevláná

Mevláná ’nın doğumunun 800. yılı 2007. UNESCO tarafından 2007’nin Mevláná Yılı olarak belirlenmesi dolayısıyla Türkiye’de ve bütün dünyada, çeşitli yayınlar ve etkinliklerle kutlanıyor.

5.10.2007

Kedileriniz kaldırımları yiyecek Sungurbey!

İsmet Sungurbey (79) Türkiye’de hayvan haklarının gündeme gelmesinde ve 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun çıkmasında en çok emeği geçenlerden biri.

29.09.2006

Peki biz Maliye'yi nasıl denetleyeceğiz

BAKIRKÖY'de oturan Başar Akyürek anlatıyor:

31.08.2006

İhaleler yüksek bedelle verildi

CHP, Milli Eğitim'in ihalelerinin peşine düştü... Günlerdir bu konuyu yazdık, ancak hükümet hep sessiz kaldı nedense.

Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu, ihaleye fesat karıştırılıp karıştırılmadığını parti olarak ayrıntılı olarak araştırdıklarını açıkladı.

27.09.2004