EKSTRA
MENÜ

Prof. Dr. Halis Aygün

Prof. Dr. Halis Aygün ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prof. Dr. Halis Aygün haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 256 Prof. Dr. Halis Aygün haberi bulunmuştur.

Prof. Dr. Halis Aygün Haberleri

ALES’e 141 bin aday girecek

ALES’e 141 bin aday girecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Pazar günü 81 ilde, 88 sınav merkezinde düzenleyeceğimiz ALES'e 141 bin 828 aday katılacak. Sınavda emniyet görevlileri dahil toplam 18 bin 9 kişi görev alacak" dedi.

20.09.2019Eğitim
ALES kaç dakika sürecek ALES sınavı saat kaçta bitecek

ALES kaç dakika sürecek? ALES sınavı saat kaçta bitecek?

On binlerce aday lisansüstü eğitim için bugün ALES'te ter dökecek. 81 ilde, 88 sınav merkezinde düzenlenecek ALES'e 141 bin 828 aday katılacak. ALES'e katılım sağlayacak adaylar, sınavın başlama saati ile sınavın süresini sorguluyor. Peki, ALES kaç dakika sürecek? ALES sınavı saat kaçta bitecek?

22.09.2019Gündem
ÖSYM dördüncü e-Sınav merkezini Adanada açacak

ÖSYM dördüncü e-Sınav merkezini Adana'da açacak

ÖSYM Başkanlığı ile Çukurova Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolüyle Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Adana'da da 400 kişilik e-Sınav merkezi kurulacak.

23.10.2019Eğitim
ÖSYM Başkanından sınav maliyeti açıklaması

ÖSYM Başkanı'ndan sınav maliyeti açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün "Başkanlığımızca her yıl yaklaşık 50 sınav yapılıyor, bu sınavlarda yaklaşık 200 ayrı test uygulanıyor. Gerçekleştirilen sınavlarda kesinlikle kar amacı güdülmüyor. ÖSYM sınavları maliyetine yapıyor, kar etmiyor. Sınavların özelliğine göre de bu maliyetlerde çeşitli artışlar oluşuyor" dedi.

28.10.2019Ekonomi
ÖSYM Başkanı Aygün sınav maliyetlerini açıkladı

ÖSYM Başkanı Aygün sınav maliyetlerini açıkladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Başkanlığımızca her yıl yaklaşık 50 sınav yapılıyor, bu sınavlarda yaklaşık 200 ayrı test uygulanıyor. ÖSYM'nin 2018 yılı bütçe rakamlarında KDV dahil geliri 737 milyon 367 bin 448 lira iken, KDV dahil gideri 739 milyon 32 bin 142 lira. Yani kurumun kar etmediği ortada. Tüm sınavların toplam aday kitlesinin yaklaşık yüzde 50'sini oluşturan YKS ücretlerine üç yıldır artış yapılmadı" dedi.

28.10.2019Eğitim
‘Okulöncesi eğitime ayrılan bütçe arttırılmalı’

‘Okulöncesi eğitime ayrılan bütçe arttırılmalı’

‘Eğitime Bakış 2019: İzleme ve Değerlendirme Raporu’ yayımlandı. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Raporumuzla eğitimi izliyor, değerlendiriyor ve rakamlar üzerinden politikaların geliştirilmesine katkı sunmak istiyoruz" dedi.

26.11.2019Eğitim
ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgilerini yayımladı Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgilerini yayımladı! Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

Sağlık Bakanlığı 17 bin sağlık personeli alımları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgilerini yayımladı. Personel alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar tercihlerini 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında kılavuz bilgilerinden faydalanarak yapacaklar. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS 2019/7 tercih kılavuzu hakkında detaylı bilgiler.

11.12.2019Gündem
Prof. Dr. Halis AYGÜN yanıtladı: Sağlık Bakanlığı atama sonuçları ne zaman açıklanacak

Prof. Dr. Halis AYGÜN yanıtladı: Sağlık Bakanlığı atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını duyurmuştu. 2019/7 KPSS tercih sonuçları için beklenen açıklama ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den geldi. Peki, Sağlık Bakanlığı atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.12.2019Gündem
ÖSYM Başkanı Aygün: Bu yıl 19 yabancı dil sınavı yapacağız

ÖSYM Başkanı Aygün: Bu yıl 19 yabancı dil sınavı yapacağız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bu yıl 15'i elektronik ortamda olmak üzere 19 yabancı dil sınavı yapacaklarını söyledi.

24.01.2020Eğitim
ÖSYMden aday işlemleri için mobil uygulama

ÖSYM'den aday işlemleri için mobil uygulama

Aday işlemlerinin yapıldığı ÖSYM AİS mobil uygulaması, Google Play Store ve Apple App Store'da erişime açıldı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "AİS mobil uygulamasıyla adaylar, takip ettikleri sınavlarla ilgili bilgilere daha kolay ulaşabilecek. Telefonlarına gelecek bildirimle açıklanan sınav sonuçlarından anında haberdar olacaklar" dedi.

8.02.2020Eğitim
ÖSYM’den STS değerlendirme raporu

ÖSYM’den STS değerlendirme raporu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, "Raporlardaki analiz ve değerlendirmelerin, sınavlara yönelik iyileştirmelerin yapılmasına imkan verdiğinin ve sınavların şeffaf bir şekilde uygulandığının göstergesi olduğu kanaatindeyiz" dedi.

14.02.2020Eğitim
85 bin aday EKPSS’ye girecek

85 bin aday EKPSS’ye girecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "EKPSS'ye başvurular 12 Şubat'ta sona erdi. Geç başvurular 11-12 Mart'ta yapılacak. 26 Nisan'da gerçekleştirilecek sınava bu yıl yaklaşık 85 bin aday katılacak" dedi.

15.02.2020 Eğitim
EKPSS ertelendi mi Gözler ÖSYMde

EKPSS ertelendi mi? Gözler ÖSYM'de

Yakın tarihli bazı sınavların ertelenmesi ardından gözler ÖSYM tarafından gerçekleşecek olan EKPSS 2020 tarihine çevrildi. Yaklaşan EKPSS sınav öncesi adaylar sınavların ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Peki, EKPSS ertelendi mi?

18.03.2020Gündem
ÖSYM Başkanı Aygünden YKS açıklaması: Adaylarımız rahat olsun, hazırlıklarımızı yapıyoruz

ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması: Adaylarımız rahat olsun, hazırlıklarımızı yapıyoruz

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ertelenmesiyle ilgili "Adaylarımız rahat olsun. Oluşabilecek her duruma karşı, tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz" dedi.

26.03.2020Gündem
Üniversiteye giriş sınavı 25-26 Temmuz’da

Üniversiteye giriş sınavı 25-26 Temmuz’da

20-21 Haziran’da yapılması planlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 25-26 Temmuz’a ertelendi. Sınavda sorulacak soruların kapsamı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen tekliflere göre şekillenecek. Üniversitelerde bahar dönemi boyunca uzaktan eğitim yapılacak, yüz yüze eğitim olmayacak.

27.03.2020Eğitim
Son dakika haberler... ÖSYMden flaş YKS ve KPSS açıklaması

Son dakika haberler... ÖSYM'den flaş YKS ve KPSS açıklaması

ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 25-26 Temmuz'da gerçekleşecek olması nedeniyle, bu tarihte yapılması planlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de uygulanacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları da 6 Eylül'de düzenlenecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Eylül'de gerçekleştirilecek. Öte yandan, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. MEB'in güncellemesine göre 25-26 Temmuz'daki YKS'de 9, 10 ve 11. sınıf müfredatının yanı sıra 12. sınıfın birinci döneminden sorular sorulacak. 12'nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11'inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacak.

27.03.2020Gündem
KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak

KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu? KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak?

Kamuda memur olmanın ön koşullarından biri olan KPSS sınavı, ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavlar gibi Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendi. Her mezuniyet durumuna göre farklı oturumlarda düzenlenen sınavın, özellikle üniversite mezunları için olan 2020 KPSS Lisans etabı için araştırmalar hız kazandı. Peki, KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak? KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu?

31.03.2020Gündem
TUS sonuçları açıklandı ÖSYM TUS sonuçları sorgulama ekranı

TUS sonuçları açıklandı! ÖSYM TUS sonuçları sorgulama ekranı!

6 bin 916 adayın tercihte bulunduğu 2020 TUS 1. dönem yerleştirme sürecinde 6 bin 155 kişilik kontenjana toplamda 4 bin 875 kişi yerleştirildi. TUS sonuçları ile boş kalan kontenjan sayısı ise bin 280 olarak açıklandı. Yabancı uyruklu 290 kişinin tercih yaptığı süreçte 415 kişilik kontenjana 244 kişi yerleştirildi. İşte, TUS sonuçları hakkında detaylı bilgiler

3.04.2020Eğitim
KPSS ne zaman 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri belli oldu mu

KPSS ne zaman? 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri belli oldu mu?

KPSS ne zaman yapılacak? sorusu, nisan ayı gelirken yanıtı en fazla araştırılan konular arasında yer aldı. Kamuda memur olmayı bekleyen binlerce adayın katılım sağlayacağı KPSS lisans takvimi, özellikle corona virüsü nedeniyle birçok sınavın ertelenmesinin ardından merak konusu oldu. Peki, KPSS ne zaman? 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, ÖSYm takvimine göre, KPSS lisans sınavı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

7.04.2020Gündem
Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı sonuçları açıklandı

Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından yapılan Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı sonuçları açıklandı.

9.04.2020Eğitim
Son dakika: ÖSYM Başkanı önemli detayları paylaştı Sınavlar nasıl yapılacak

Son dakika: ÖSYM Başkanı önemli detayları paylaştı! Sınavlar nasıl yapılacak?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı son dakika açıklamasında "YKS ve askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar dezenfektan ve kolonya getirebilecek.Yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Sınav salonlarında oturma düzenleri, sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak" dedi.

5.05.2020Gündem
ÖSYM: YKS ve MSÜde de maske ve dezenfektan dağıtılacak

ÖSYM: YKS ve MSÜ'de de maske ve dezenfektan dağıtılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) her oturumunda ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nda (MSÜ) adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacağını açıkladı.

5.05.2020Eğitim
ÖSYM Başkanı: YKS statta yapılmayacak

ÖSYM Başkanı: YKS statta yapılmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yapılan hazırlıkları anlattı.

8.05.2020Eğitim
ÖSYM Başkanı, YKS animasyonu videosu paylaştı

ÖSYM Başkanı, YKS animasyonu videosu paylaştı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) nasıl uygulanacağıyla ilgili hazırlanan bir animasyon videoyu paylaştı.

21.05.2020Eğitim
Son dakika haberler: YKS adaylarına önemli duyuru

Son dakika haberler: YKS adaylarına önemli duyuru

ÖSYM Başkanı Aygün, "YKS'ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yarın 09.00-23.59'da başvurularını tamamlama imkanı sağlandı" dedi.

3.06.2020Gündem
YKS başvurularında ek süre

YKS başvurularında ek süre

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) kaydını yapan ancak sınav ücreti ödemesini gerçekleştiremeyen adaylara başvurularını tamamlamaları için 4 Haziran 09.00 – 23.59 saatleri arasında ek süre tanındığını duyurdu.

3.06.2020Eğitim
YKS ve MSÜ sınavına bir günlük ek başvuru hakkı verildi.. İşte detaylar

YKS ve MSÜ sınavına bir günlük ek başvuru hakkı verildi.. İşte detaylar

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı başvurularını internet ortamında yaptıkları halde ödeme işlemi tamamlanmadığı için kayıt yaptıramayanlara bir günlük ek başvuru hakkı verildi.

3.06.2020Eğitim
Online staj yapılabilecek

Online staj yapılabilecek

Staj zorunluluğu bulunan bölümlerde okuyanlar üniversitelerden nasıl mezun olacak? Çok sayıda soru gelen bu konuyu YÖK’e sordum. YÖK isteyen üniversitenin online staj da yaptırabileceğini açıkladı.

6.06.2020Eğitim
DGS başvuruları başladı

DGS başvuruları başladı

2020-DGS başvuruları, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda veya bireysel olarak Başkanlığın ‘ais.osym.gov.tr’ internet adresinden yapılabilecek. Başvurular 17 Haziran'da sona erecek.

9.06.2020Eğitim
ÖSYM’den MSÜ sınavı için animasyon filmi

ÖSYM’den MSÜ sınavı için animasyon filmi

ÖSYM, 2020 MSÜ için alınan önlemlere ilişkin animasyon filmi hazırladı. Buna göre, koronavirüs önlemleri kapsamında, sınav binaları sınav öncesi detaylı olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecek. Bina girişinde adaylara el dezenfektanı uygulanacak, maske ve el dezenfektanı dağıtılacak. İsteyen adaylar kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girebilecek. Sınav evrakı dağıtan görevliler, lateks eldiven kullanacak. Adaylar, sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecek. Adaylardan bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınlarıyla gelmeleri istendi.

10.06.2020Eğitim
2020-TUS  1. Dönem Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2020-TUS 1. Dönem Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasına göre TUS sonuçları az önce duyuruldu. 22 Mayıs - 03 Haziran 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan 2020 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 1. Dönem) ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

10.06.2020Gündem
ÖSYM, MSÜ sınavı için hazırlıklarını tamamladı

ÖSYM, MSÜ sınavı için hazırlıklarını tamamladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın gerçekleştirileceği 81 ilde bulunan 94 sınav merkezindeki binalar detaylı olarak temizlendi ve dezenfekte edildi. Bina girişinde el dezenfektanı uygulanacak, maske ve el dezenfektanı dağıtılacak. İsteyen adaylar kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girebilecek" dedi.

12.06.2020Eğitim
2020 DGS sınavı ne zaman DGS başvuruları ne zaman bitecek

2020 DGS sınavı ne zaman? DGS başvuruları ne zaman bitecek?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı için (2020-DGS) başvurular alınmaya başladı. Başvurular, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda veya bireysel olarak Başkanlığın 'ais.osym.gov.tr' internet adresinden yapılabilecek. Peki, DGS başvuruları ne zaman bitecek? 2020 DGS ne zaman?

12.06.2020Gündem
MSÜde maske takılacak mı MSÜ sınavında maske dağıtılacak mı

MSÜ'de maske takılacak mı? MSÜ sınavında maske dağıtılacak mı?

MSÜ'de maske takılacak mı ve sınav öncesi maske dağıtılacak mı sorusu, sınava dakikalar kala binlerce öğrencinin gündemindeki konu olmaya başladı. Alacakları cevaba göre evlerinden maske götürecek olan binlerce aday, ÖSYM'nin bu hususta yaptığı açıklamalara kilitlendi. Peki, ÖSYM'nin yaptığı son açıklama çerçevesinde MSÜ'de maske takılacak mı ve sınav salonları önünde maske dağıtılacak mı? İşte, kısaca o ayrıntılar

14.06.2020Gündem
YKS giriş belgeleri internette

YKS giriş belgeleri internette

ÖSYM, YKS adaylarının sınava giriş belgelerini ais.osym.gov.tr internet adresinden erişime açtı.

15.06.2020Eğitim
YKSye girecek yaklaşık 30 bin adayın sınav merkezleri talepleri üzerine değiştirildi

YKS'ye girecek yaklaşık 30 bin adayın sınav merkezleri talepleri üzerine değiştirildi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adayların sınav merkezi değişiklik talepleri alındı. Bu kapsamda YKS'ye başvuru yapan 2 milyon 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603'ünün sınav yerleri, talepleri üzerine değiştirildi. Hatalı işlemleri nedeniyle başvurularını tamamlayamayan adaylara yönelik verilen yeni imkânla birlikte 3 bin 894 aday, YKS'ye girme hakkı elde etti" dedi.

16.06.2020Eğitim
Son dakika... YKSye girecek yaklaşık 30 bin adayın sınav merkezleri değiştirildi

Son dakika... YKS'ye girecek yaklaşık 30 bin adayın sınav merkezleri değiştirildi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ''Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adayların sınav merkezi değişiklik talepleri alındı. Bu kapsamda YKS'ye başvuru yapan 2 milyon 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603'ünün sınav yerleri, talepleri üzerine değiştirildi'' dedi.

16.06.2020Gündem
Türkiyenin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'de son 24 saatte 1467 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 17 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 181 bin 298, can kaybı 4 bin 842 oldu.

16.06.2020Gündem
MEB Temel Eğitim Genel Müdürü’nden ailelere LGS tavsiyeleri

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü’nden ailelere LGS tavsiyeleri

Mili Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Liselere Geçiş Sistemi sınavı (LGS) ile ilgili ailelere önerilerde bulundu. Hürriyet’e konuşan Gençoğlu, “Sınav sürecini yönetmek, aile için çocuğunun gireceği sınavdan daha büyük bir sınav” dedi. İşte ebeveynlere LGS önerileri:

17.06.2020Eğitim
ÖSYM Başkanı Aygün: YKS için hazırız

ÖSYM Başkanı Aygün: YKS için hazırız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sınav güvenliği ve sağlık önlemleri kapsamında önemli paydaş kurumlarla bir araya geldiklerini belirtti.

19.06.2020Eğitim
Son dakika haberler... ÖSYM Başkanından YKS açıklaması

Son dakika haberler... ÖSYM Başkanı'ndan YKS açıklaması

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "YKS adaylarına maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen aday, maske, siperlik ve dezenfektanı ile sınava gelebilecek. Kovid-19 şüpheli, tanılı veya temaslı adayların, durumlarını sınavdan önce ÖSYM'ye iletmeleri gerekiyor" dedi. ÖSYM Başkanı Aygün, YKS adaylarının ailerine, çocuklarını bıraktıktan sonra okul bahçesinde ve girişinde beklememeleri çağısında da bulundu.

22.06.2020Gündem
ÖSYM Başkanından YKS için uyarılar

ÖSYM Başkanı'ndan YKS için uyarılar

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, hem adaylara hem de ailelere YKS ile ilgili uyarılar ve açıklamalar yaptı. Aygün, "YKS adaylarına maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen aday, maske, siperlik ve dezenfektanı ile sınava gelebilecek. Kovid-19 şüpheli, tanılı veya temaslı adayların, durumlarını sınavdan önce ÖSYM'ye iletmeleri gerekiyor. YKS'de Kovid-19 durumu olan adaylar tüm sınav merkezlerinde hazırlanan yedek binalarda ayrı salonlarda sınava alınacak. Adaylarının aileleri, çocuklarını bıraktıktan sonra okul bahçesinde ve girişinde beklememeli" dedi.

22.06.2020Eğitim
ÖSYM Başkanı: YKS’nin sorunsuz tamamlanması için tüm tedbirleri alıyoruz

ÖSYM Başkanı: YKS’nin sorunsuz tamamlanması için tüm tedbirleri alıyoruz

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından YKS ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23.06.2020Eğitim
Son dakika... Sınava girecekler dikkat ÖSYM Başkanı uyardı

Son dakika... Sınava girecekler dikkat ÖSYM Başkanı uyardı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin, "Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınızla geliniz. Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacaktır. Adaylar sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecektir. Ancak sınav görevlilerimiz maskelerini çıkarmayacaktır. Adaylar, sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır" ifadesini kullandı.

24.06.2020Gündem
Son dakika... Sorular sosyal medyada paylaşıldı, ÖSYMden açıklama geldi: Yasal süreç başlatıldı

Son dakika... Sorular sosyal medyada paylaşıldı, ÖSYM'den açıklama geldi: Yasal süreç başlatıldı

Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sonrası, bir adayın kitapçığından bazı kısımların sosyal medyadan paylaşılması üzerine açıklama yaptı. ÖSYM'den yapılan açıklamada "TYT'den sonra sosyal medyada bir adayın kitapçığından bazı kısımların paylaşıldığı görülmüştür. Sorumlu hakkında yasal süreç başlatılmıştır" denildi.

27.06.2020Gündem
ÖSYM Başkanı YKSyi değerlendirdi

ÖSYM Başkanı YKS'yi değerlendirdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemler de hayata geçirildi. Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı. Aldığımız tedbirlere uyarak sınav görevlilerimizin yönlendirmelerine göre hareket eden tüm adaylarımıza sorumlu ve bilinçli davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

28.06.2020Eğitim
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, tüm oturumları tamamlanan YKSyi değerlendirdi

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, tüm oturumları tamamlanan YKS'yi değerlendirdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bugünle birlikte tüm oturumları tamamlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) koronavirüs salgını nedeniyle önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemlerin hayata geçirildiğini belirterek, "Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı." dedi.

28.06.2020Gündem
ÖSYMden KPSSnin uygulanacağı sınav merkezlerine ilişkin açıklama

ÖSYM'den "KPSS'nin uygulanacağı sınav merkezleri"ne ilişkin açıklama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, başvuruları bugün başlayacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) bu yıl 81 ilde, KPSS alan bilgisi oturumlarının ise 30 ilde uygulanacağını bildirdi. Bunun yanında 27 Aralık'ta düzenlenecek 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi'nin (DHBT) yapılacağı il sayısını 17’den 30'a çıkardıklarını da açıklayan Aygün, "Sınava katılacak tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

30.06.2020Gündem
Öğretmenlere KPSS 81 il merkezinde... Son başvuru 13 Temmuzda

Öğretmenlere KPSS 81 il merkezinde... Son başvuru 13 Temmuz'da

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "KPSS "ÖABT'yi geçtiğimiz yıl 30 ilde uygulamıştık, bu yıl ise adaylarımızın sınav merkezlerine rahat ulaşımını sağlamak için sınavı 81 il merkezinde yapacağız. Geçen yıl 17 il merkezinde gerçekleştirdiğimiz KPSS alan bilgisi oturumlarını bu yıl 30 il merkezinde gerçekleştireceğiz. 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi'nin yapılacağı il sayısını 17’den 30 il merkezine çıkardık" dedi.

30.06.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

OnlIne staj yapılabilecek

Staj zorunluluğu bulunan bölümlerde okuyanlar üniversitelerden nasıl mezun olacak? Çok sayıda soru gelen bu konuyu YÖK’e sordum. YÖK isteyen üniversitenin online staj da yaptırabileceğini açıkladı.

6.06.2020