EKSTRA
MENÜ

Prezervatif

Prezervatif haberleri sayfasında güncel ve son dakika Prezervatif hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.886 Prezervatif haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Prezervatif Haberleri

Yaz  Aylarında Kadınları Tehdit  Eden 4 Hastalık

Yaz Aylarında Kadınları Tehdit Eden 4 Hastalık!

Kavurucu sıcaklarda kimimiz yazlıklarda, kimimiz tatil yöresinde veya hafta sonları şehirdeki turistik mekanlarda deniz veya havuzun keyfini çıkarmaya devam ediyoruz. Yaz ayları eğlenmek, dinlenmek, aileyle zaman geçirirken zihnimizi biraz olsun boşaltmak için en keyifli mevsim. Ancak aşırı sıcak hava, fazla terleme ve hijyen koşullarındaki olumsuzluklar nedeniyle jinekolojik problemlerin de daha sık görüldüğü bir dönem. Bu nedenle sıcakların tetiklediği hastalıklara karşı önlem alarak korunmanız çok önemli.

Boğaz’da yüzmenin altın kuralları

Boğaz’da yüzmenin altın kuralları

İstanbul Boğazı’nda yarın 2 bin 400 kişi ‘Kıtalararası Yüzücü’ unvanını almak için kulaç atacak. Ama Boğaz’ın kuralları var, uymayanı oradan oraya savurur. Bu yıl 30’uncusu düzenlenen yarışlara 10 yıldır düzenli katılan biri olarak tek tek açıklıyorum.

Yeni salgın tehlikesi Kadınları kısır bırakabiliyor

Yeni salgın tehlikesi! Kadınları kısır bırakabiliyor

Uzmanlar bugüne kadar çok bilinmeyen ve cinsel yolla bulaşan bir hastalığın, yeterli önlem alınmaması durumunda antibiyotiklere dirençli hale gelip hızla yayılabileceği uyarısında bulundu.

12.07.2018Sağlık
Vajinit nedir Vajinit belirtileri ve tedavisi neler

Vajinit nedir? Vajinit belirtileri ve tedavisi neler?

Kadınlarda vajina mukozasının iltihaplanması durumuna vajinit deniliyor. Uzmanlara göre, kadınların üçte bir kadar çoğunluğu hayatlarının bir döneminde vajinit belirtileri göstermektedir. Bu hastalıktan muzdarip kadınlarda vajinit belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi almak amacıyla araştırma yapıyor. Peki, vajinit nedir? Vajinit belirtileri ve tedavisi neler?

11.07.2018Gündem
Bulaşıcı hastalıklar yayılıyor... Seyahatte dikkat

Bulaşıcı hastalıklar yayılıyor... Seyahatte dikkat!

Yaz tatilinizi, güneş ve denizi tüm yıl boyu özlemle beklediniz. Bu yaz tatilinizin tadı kaçmasın istiyorsanız ve özellikle de rotanız enfeksiyon riski taşıyan bir bölgeyse ya da kronik bir hastalığınız varsa yola çıkmadan önce seyahat hastalıkları kliniklerinden destek alabilirsiniz.

11.07.2018Sağlık
Cinsellikte Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kritik Nokta

Cinsellikte Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kritik Nokta

Aşk hayatının sağlıklı ve mutlu bir şekilde ilerleyebilmesi için en önemli faktörlerden biri de cinsel ilişkilerdir. Cinsel ilişki, kişiler arasındaki bağı güçlendirir ve daha mutlu bir aşk hayatı yaşamayı sağlar. Ancak her cinsel ilişki kişileri mutlu etmez.

6.07.2018Cinsellik
Cinsellikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Cinsellikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Cinsellikle ilgili konuşmak hala tabular arasında olsa da son dönemlerde internetin yaygınlaşması ve bilgiye erişimin kolaylaşması cinsellik hakkındaki yanlış bilgileri de önlüyor. Cinsellik konusunda doğru bildiğiniz yanlışlar sağlıksız ilişkilere ve cinsel tatminsizliğe varan sonuçlar doğurabiliyor.

29.06.2018Cinsellik
Prezervatif Nasıl Kullanılmalı

Prezervatif Nasıl Kullanılmalı?

Son yıllarda artan cinsel hastalıklar ve istenmeyen gebelikler korunma yöntemlerini de yakından incelemeyi gerektiriyor. İstenmeyen gebelikten korunma yöntemlerinin başında gelen prezervatifler hem kullanım kolaylığı hem de pratik olması nedeniyle pek çok kişi tarafından cinsel ilişkide tercih ediliyor.

29.06.2018Cinsellik
Doğum kontrolü hakkında yapmamanız gereken 4 yanlış

Doğum kontrolü hakkında yapmamanız gereken 4 yanlış

Bir çok kadın hayatlarının bir döneminde çeşitli doğum kontrol yöntemlerini kullanıyor. Ancak muhtemelen doktorunuza danışmadığınız ve çok yanlış bildiğiniz bir kaç doğum kontrolü hatasını siz de yapıyorsunuz. Ancak sonunda istenmeyen gebelik gibi ciddi bir durum söz konusu olabileceğinden bu durum sandığınızdan çok daha ciddidir ve ciddiye alınması gerekir. İşte genel olarak bir çok kadın tarafından yanlış bilinen doğum kontrolü bilgileri.

28.05.2018Hayat
Partner sayısı arttıkça cinsel hastalıklar da artıyor

Partner sayısı arttıkça cinsel hastalıklar da artıyor

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. M. Kadir Göktürk’ten cinsel hastalıklar, bulaşma yolları, risk altındaki gruplar ve tedavileri konusunda önemli açıklamalar geldi. Göktürk "Cinsel yolla bulaşan hastalıklarda en sık görülen bulaşma yolu korunmasız cinsel ilişkidir. Cinsel ilişkide bulunulan partner sayısı arttıkça cinsel yolla bulaşan herhangi bir hastalık alma tehlikesi de artar" diye uyardı.

30.04.2018Sağlık
Bel soğukluğu nedir, neden olur Bel soğukluğu bulaşıcı mı

Bel soğukluğu nedir, neden olur? Bel soğukluğu bulaşıcı mı?

Ciddi sağlık, sosyal ve ekonomik sorunlara yol açan bel soğukluğunun tam olarak tanımı, nedenleri ve bu hastalıktan korunma nedenler merak ediliyor. Bel soğukluğu kolayca tedavi edilir, ancak geç kalındığında ciddi ve bazen kalıcı komplikasyonlara neden olabilir. Peki bel soğukluğu nedir, neden olur?

18.04.2018Sağlık
Trump ile birlikte oldum diyen Daniels: Tehdit ediliyorum

'Trump ile birlikte oldum' diyen Daniels: 'Tehdit ediliyorum'

2006 yılında ABD Başkanı Donald Trump ile cinsel ilişkiye girdiğini öne süren porno yıldızı Stormy Daniels, CBS televizyonuna verdiği röportajda, iddiaları nedeniyle "tehdit aldığını" açıkladı.

26.03.2018Dünya
Prezervatif kullanırken yapılan hatalar

Prezervatif kullanırken yapılan hatalar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Aykut Coşkun, cinsel ilişkide sıkça tercih edilen prezervatif kullanımına ilişkin yapılan hatalardan yola çıkarak dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

23.03.2018Sağlık
İlk gece korkusunu nasıl yenebilirim

İlk gece korkusunu nasıl yenebilirim?

Evliliklerde en sık karşılaşılan cinsel problemlerden biri ilk gece korkusudur. Peki, bu korkunun temelinde ne yatıyor? İlk gece korkusu nasıl yenilir? Evlilik ve İlişki Terapisti/Cinsel Terapisti Dolunay Kadıoğlu, ilk gece korkusunu yenmek isteyenler için önerilerde bulundu.

28.02.2018Gündem
Seksin beyniniz üzerindeki 5 etkisi

Seksin beyniniz üzerindeki 5 etkisi

Seks yapmak neden bizim için bu kadar önemli? Üremek dışında bu aktiviteyle meşgul olmak için tüm insanlık adeta yarış halindeyiz. O halde beynimizde ve vücudumuzda hoşumuza giden etkileri olsa gerek.

21.02.2018Hayat
Çocukların hayatlarını tehlikeye sokan cesaret videoları giderek yayılıyor

Çocukların hayatlarını tehlikeye sokan 'cesaret videoları' giderek yayılıyor

Brezilya'da yedi yaşında bir kız çocuğunun ölümü, internette giderek yayılan "cesaret videolarıyla" ilgili kaygıları arttırdı.

13.02.2018Teknoloji
110 bin prezervatif bir anda tükendi

110 bin prezervatif bir anda tükendi

Bir prezervatif firması, 12 Şubat’ta başlayacak Güney Kore’nin ev sahipliğini yaptığı Kış Olimpiyatları’ndan önce sporculara 110 bin prezervatif dağıttı.

8.02.2018Futbol
110 bin prezervatif bir anda tükendi

110 bin prezervatif bir anda tükendi

Bir prezervatif firması, yarın başlayacak Güney Kore’nin ev sahipliğini yaptığı Kış Olimpiyatları’ndan önce sporculara 110 bin prezervatif dağıttı.

7.02.2018Dünya
Erkekler, sanal alışverişte en çok bu ürünleri alıyor

Erkekler, sanal alışverişte en çok bu ürünleri alıyor

Girişimci Ersin Mete Ertürk 6 yıl önce kurduğu sitede Türkiye'de bir ilke imza attı. Abonelik yöntemi ile erkeklere yönelik iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatif gönderim hizmeti sunan sitenin sahibi Ertürk, geçen yıl en çok talep boxer-slip ürünü için oldu. Abonelerin yüzde 22'si prezervatif ve yüzde 19 ile çorap talebinde bulundu.

7.01.2018Ekonomi
Kenyanın arınma ritüeli: Sekse zorluyorlar, kıyafetlerimizi yakıyorlar, saçımızı kesiyorlar

Kenya'nın 'arınma' ritüeli: 'Sekse zorluyorlar, kıyafetlerimizi yakıyorlar, saçımızı kesiyorlar'

"HIV virüsü taşıyor musun? Dün, Susan'ı görmeye gittin - korundun mu? Susan hamile. (Eğer virüs bulaşırsa) bebeğe ne olacak?" Bunlar kadın hakları aktivisti Roseline Orwa'nın, Kenya'da dul kadınlarla seks yaparak para kazanan 'arındırıcılar'a soruduğu sorulardan bazıları. 'Arınma ritüeli', ülkenin kırsal kesimlerinde uygulanan bir gelenek. Amaç, eşleri ölen kadınları 'arındırmak'.

13.12.2017Dünya
Brezilyalı kadının midesinde 52 prezervatif içinde 580 gram kokain bulundu

Brezilya'lı kadının midesinde 52 prezervatif içinde 580 gram kokain bulundu

Brezilya'dan gelen kadının midesinde prezervatifler içinde kokain ele geçirildi. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 Aralık'ta Brezilya Sao Paulo'dan Atatürk Havalimanı'na gelen bir kadının uyuşturucu madde taşıdığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Polis ekipleri, Brezilya uyruklu M.A.D.S.S.'yi 219 numaralı yolcu köprüsünden çıktığı sırada durdurdu ve evraklarını kontrol edildi. Ekiplerle birlikte Atatürk Havalimanı'nda bulunan polis noktasına geçen kadının üstünde ve valizinde arama yapıldı.

12.12.2017Haber
Midesinde 95 prezervatif içinde 1 kilo 200 gram kokain bulundu

Midesinde 95 prezervatif içinde 1 kilo 200 gram kokain bulundu

Belçika'dan gelen Gana uyruklu şüpelinin midesinde prezervatifler içinde kokain ele geçirildi. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 23 Kasım'da Brüksel'den Atatürk Havalimanı'na gelen bir yolcunun davranışlarından şüphelenerek onu takibe aldı. Polis ekipleri, Gana uyruklu R.A.'yı pasaport kontuarlarından geçtikten sonra durdurarak üstünde ve valizinde arama yaptı. Ekipler yapılan aramada R.A.'nın üstünde ve valizinde uyuşturucu madde bulamadı; fakat şüpheliyi uyuşturucu maddeyi kapsül halinde yutmuş olabileceğini değerlendirerek Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Hastanede sindirim sistemi röntgen filmi ile kontrol edilen R.A.'nın 95 kapsül halinde 1 kilo 140 gram kokain yuttuğu belirlendi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen R.A. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 26 Kasım'da sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Şüphelinin havalimanında polis takibinde olduğu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

30.11.2017Haber
Kondom kullanarak orgazm sürenizi uzatabilirsiniz

Kondom kullanarak orgazm sürenizi uzatabilirsiniz!

Bazı çiftler kondom kullandıkları zaman cinsel ilişkiden aldıkları zevkin azaldığını söyleyerek kondom kullanımını reddederler. Ama kondom kullanımını keyifli hale getirmek aslında bizim elimizde.

28.11.2017Sağlık
Kondom (prezervatif) nasıl takılır

Kondom (prezervatif) nasıl takılır?

Prezervatif (kondom), doğru kullanıldığı takdirde %95 doğum kontrolü sağlayan bir korunma yöntemidir. Bu korunma yönteminden verim alabilmek için prezervatifin cinsel ilişkinin en başında kullanılması gerekir.

Yeni slogan, yaşasın vegan

Yeni slogan, yaşasın vegan!

Hiçbir hayvansal ürünü yemiyor, kullanmıyor, sürmüyorlar. Kimi küçük yaşlarından itibaren bir aydınlanma yaşayarak, kimi yakınlarının etkisinde kalarak; bazıları sağlığını, bazıları da dünyanın geleceğini düşünerek karar alıyor. Sebepleri farklı olmakla birlikte her geçen gün daha çok kişi bu beslenme tarzına yöneliyor. Trend mi, yaşam tarzı mı, inanç şekli mi? ‘1 Kasım Dünya Vegan Günü’ arifesinde anlamaya çalıştık.

28.10.2017Hürriyet Pazar
Vahşi cinayette şok gerçek güvenlik kameralarında ortaya çıktı

Vahşi cinayette şok gerçek güvenlik kameralarında ortaya çıktı

Aydın’ın Didim ilçesinde, yanmış cesedi bulunan 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık cinayetiyle ilgili polis, 5 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların, değişik suçlardan aranması olduğu öğrenilen Eylem Gülçin Kanık’ı para karşılığı yasa dışı yollardan Yunanistan’a geçirmek için anlaştıkları ve kadının parasını aldıktan sonra yakarak öldürdükleri öğrenildi. Olay yerinde ele geçirilen prezervatif ise tecavüz şüphesini de gündeme getirdi. Bu arada, Eylem Gülçin Kanık’ın, bir televizyon kanalında yayınlanan ve moda üzerine olan yarışma programına katıldığı ortaya çıktı.

18.10.2017Gündem
Prezervatif kullanmak erkeklere korkunç geliyor

Prezervatif kullanmak erkeklere korkunç geliyor

Hürriyet ve TNS Piar Şirketi işbirliğiyle 17 ilde, yüz yüze görüşmelerle yapılmış dev bir araştırma verilerine dayanılarak hazırlanmış olan "Türkiye Cinselliğini Konuşuyor" kitabı Türkiye'nin cinselliğini çok net bir şekilde gözler önüne seriyor.

12.10.2017Sağlık
“İlişki sırasında prezervatif yırtıldı”

“İlişki sırasında prezervatif yırtıldı”

Cinsellikle ilgili yaşanan sorunlar ve merak edilen sorular...

30.09.2017Sağlık

Oral Seks Yapanlara Kötü Haber

Bu hastalığın sadece cinsel organlar yoluyla bulaştığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle bu bakteriler kadınlar için daha tehlikeli!

7.09.2017Cinsellik
Oral seks yapanlara kötü haber

Oral seks yapanlara kötü haber

Belsoğukluğu hastalığının sadece cinsel organlar yoluyla bulaştığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Milyarlarca bakteriyi barındıran boğazımız belsoğukluğu mikrobu (gonore) için tehlikeli ve sessiz bir rezervuar!İlaca dirençli bu hastalık tüm dünyada oral seksle yayılıyor.

5.09.2017Sağlık
İlişkiye girdiği travestinin evinde öldü, polis haberi ailesine veremedi

İlişkiye girdiği travestinin evinde öldü, polis haberi ailesine veremedi

Antalya'da 39 yaşındaki evli ve bir çocuk babası Ayhan A., para karşılığı birlikte olduğu travestinin evinde fenalaşarak öldü. Ayhan A.’nın çalan telefonunu açan komiser, babasına kötü haberi veremedi. Antalya'da yaşanan bu ölümün ardından Muratpaşa Deniz mahallesi sakinleri de isyan etti. Travestilerin yüksek kira ödediklerini ve ev sahiplerinin de evleri kiralayıp kaçtığını söyleyen mahalle sakinleri valiliğe yaptıkları şikayetlerden de sonuç alamadıklarını belirtti.

5.09.2017Gündem
Hindistanda turşu aromalı prezervatif

Hindistan'da turşu aromalı prezervatif

Hindistan'da bir şirket, pek cinsel çekiciliği olmayan bir cinsel ürünü, turşu aromalı prezervatifi piyasaya sürdü.

5.08.2017Dünya
Prezervatifin içine koyup 111 tane yuttu ama...

Prezervatifin içine koyup 111 tane yuttu ama...

Fas’ın Kazablanka kentinden uçakla İstanbul’da gelen Faslı uyuşturucu kuryesinin sindirim sisteminde 102 adet kapsüller halinde esrar ele geçirildi. Uyuşturucu kuryesinin midesindeki esrar kapsülleri çekilen MR'la ortaya çıkarıldı.

31.07.2017Haber

Yazar Sonuçları

Sperm alerjisi de olur mu demeyin

Sperm alerjisi de olur mu demeyin!

Sperm alerjisi nedir, belirtileri nelerdir, teşhis ve tedavisi için neler yapılır? Merak ettiğimiz tüm soruların yanıtını Dr. Sinan Akkurt veriyor.

28.06.2018

Gebelikte vajinal akıntıdan korunmak için ne yapmalı?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zahide Küçük, gebelikte görülen akıntılar hakkında merak edilenleri sizler için açıkladı.

25.02.2018
Geri çekme yöntemi ne kadar güvenli

Geri çekme yöntemi ne kadar güvenli?

Geri çekme yönteminin özellikle Türkiye’de sık kullanılan bir yöntem olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Esra Çabuk Cömert, bu yöntemin istenmeyen gebeliklere yol açabileceğine dikkat çekiyor.

21.01.2018

Benimki iyi bir insandı ama iyi bir baba değildi

Güneş gibi açtı bu genç adam ruhuma. Görün bakın, 2018’de adını daha çoook duyacağız. Evrencan Gündüz henüz 21 yaşında. “Sokaktan geldim, benim yerim sokaktır” diyor. Kadıköy çocuğu. 15 yaşında Beşiktaş vapurunda müzik yapmaya başlamış, sonra sokağa taşmış. Çok sempatik, iyi kalpli... Ünlü müzisyen Asım Can Gündüz’ün de oğlu. Ama babayı, liseye kadar pek görmemiş. Şu an hayatta olmayan babasına gösterdiği anlayış ve şefkat çok hoşuma gitti. Normalde öfkeli olurlar, kızgın olurlar. Evrencan öyle değil, “Babamın kendisi çocuktu, baba olacak insan değildi. Herkes dünyaya baba olmak için gelmiyor. Benimki de iyi bir insan ama iyi bir baba değildi. Ağır gelmiş babalık. Annemi ve beni bırakıp ‘Ege’ye giden ilk otobüs hangisi?’ demiş” diye anlatıyor.

6.01.2018

Erkeklerin yataktaki 10 hatası

Cinsellik, insanın yaşamdan zevk almasını sağlayan en büyük gereksinimdir. Ayrıca bireylerin aldığı haz ve zevkin yanı sıra nesillerinin devamlılığı açısından da oldukça önemlidir. Uzman Psikolojik Danışman Dr. Cem Keçe, yapılan araştırmalara göre erkelerin yatakta yaptıkları en önemli 10 hatayı sıraladı.

26.09.2017
Genital siğil (kondilom) ve tedavisi

Genital siğil (kondilom) ve tedavisi

Aktif cinsel hayatı olan herkes risk altında...

21.08.2017