EKSTRA
MENÜ

Prens Selman

Prens Selman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Selman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 789 Prens Selman haberi bulunmuştur.

Prens Selman Haberleri

İkinci berber serbest

İkinci berber serbest

Suudi Arabistan’da ’Peygambere küfür ettiği’ iddiasıyla tutuklanan ikinci Türk berber 25 yaşındaki Ersin Taze serbest bırakıldı.

2.06.2008Dünya
Bakan Yıldız Suudi Arabistanda El Naimi ile bir araya geldi

Bakan Yıldız Suudi Arabistan'da El Naimi ile bir araya geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2 günlük resmi ziyaret için bulunduğu Suudi Arabistan'da, Petrol ve Minareller Bakanı Ali İbrahim El Naimi ve Bakan Yardımcısı Prens Abdulaziz Bin Selman ile bir araya geldi.

11.02.2012Gündem
Suudi Kralı Abdullah ülkesine döndü

Suudi Kralı Abdullah ülkesine döndü

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, Fas tatilini yarıda keserek ülkesine döndü.

15.06.2013Gündem
Erdoğan’dan Suud Kralı’na geçmiş olsun telefonu

Erdoğan’dan Suud Kralı’na "geçmiş olsun" telefonu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz Al Suud ile bugün bir telefon görüşmesi yaptı.

18.01.2015Gündem
Saudi Aramconun başına Prens Selman geçti

Saudi Aramco'nun başına Prens Selman geçti

Dünyanın en büyük petrol şirketi kabul edilen Saudi Aramco'nun başına, Suudi Arabistan'ın ikinci Veliaht Prensi Selman geldi.

2.05.2015Ekonomi
Suudi Arabistanda bir prens daha öldü

Suudi Arabistan'da bir prens daha öldü!

Suudi Arabistan Kraliyet Sarayı'ndan Prens Bender bin Fahd bin Saad bin Abdulrahman el Suud'un yaşamını yitirdiği açıklandı. Prens Bender bin Fahd, bu ay öldüğü açıklanan ikinci Suudi prens.

17.08.2017Dünya
Son dakika: Suudi Arabistandan çok önemli açıklama... Ilımlı İslama dönüyoruz

Son dakika: Suudi Arabistan'dan çok önemli açıklama... 'Ilımlı İslam'a dönüyoruz'

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ülkelerinin ılımlı İslam’a döneceğini belirterek, ‘aşırıcılığı’ yok edeceklerini söyledi. Selman'ın açıklamaları uluslararası haber ajansları tarafından son dakika haberi olarak duyuruldu.

24.10.2017Dünya

500 milyar dolarlık mega kent projesi

Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 500 milyar dolarlık yeni bir şehir ve ticaret bölgesi inşa etme planlarının olduğunu açıkladı.

24.10.2017Dünya
Dünyaya açık İslam’a dönüş

Dünyaya açık İslam’a dönüş

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, üç ülkeyi kapsayacak Neom adlı iddialı bir iş ve endüstri bölgesi projesinin duyurusunu yaparken ülkesinin izleyeceği yeni rotaya dair de çok önemli mesajlar verdi. Prens, 'Daha önce olduğumuz yere, tüm dinlere ve dünyaya açık ılımlı İslam ülkesine dönüyoruz' dedi. Veliaht Prens, dün Neom projesinin detaylarını da açıkladı. 500 milyar dolarlık (1.8 trilyon TL) Neom projesi, Suudi Arabistan’ın kuzeybatısında Akabe Körfezi ve Kızıldeniz kıyıları boyunca uzanacak.

24.10.2017Dünya
Suudi Arabistanda tarihi adım... Genç prens kültürel devrim peşinde

Suudi Arabistan'da tarihi adım... Genç prens kültürel devrim peşinde!

Suudi Arabistan'da tahtın tek varisi 32 yaşındaki Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ülkenin 'ılımlı İslam'a geri döneceği şeklinde açıklaması uluslararası basında büyük yankı uyandırdı. Prensin tarihî açıklaması, millî gelirinde petrol bağımlılığını azaltmak ve uluslararası yatırımcıları ülkeye çekmek isteyen Suudi Arabistan'ın uluslararası arenadaki 'imajını' düzeltmek için yapılmış bir hamle olarak görülüyor. 'Ilımlı İslam' açıklamasının ardından İngiliz The Guardian gazetesine ropörtaj veren Selman, ülkedeki 'kültürel değişim' için global desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

25.10.2017Dünya
24 saatte 2 prens cenazesi geldi

24 saatte 2 prens cenazesi geldi!

Suudi Arabistan'da siyasi kriz hız kesmeden sürüyor... Ülkede son 24 saatte 2 prensin ölüm haberi geldi. Prens Mansur helikopter kazası sonucu ölürkenmerhum Kral Fahd’ın en sevdiği çocuğu olan Prens Abdulaziz Fahd'ın gözaltına alınmaya direndiği ve çıkan çatışma sonucunda öldürüldüğü iddia edildi.

7.11.2017Dünya
Suudi Arabistanda şoke eden tweet Salman kral olacak

Suudi Arabistan'da şoke eden tweet! "Salman kral olacak"

İran medyasında yer alan haberlere göre, El Arabiya Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın kral olarak atanabileceğini belirten bir mesaj paylaştı. Ancak tweet birkaç saat sonra silindi. Twitter mesajının neden silindiği henüz bilinmiyor.

9.11.2017Dünya
Flaş iddia Prense red cevabı verince gözaltına alındı

Flaş iddia! Prense red cevabı verince gözaltına alındı

Suudi Arabistan’da kraliyet ailesi, bakanlar ve generallere yönelik büyük tasfiye operasyonları sürüyor. Arap basınında günlerdir gündemin birinci maddesini oluşturan olay hakkında birçok iddia bulunuyor. Katar’ın El Cezire Televizyonu’nun tutuklanan prenslerden birine yakın çevrelere dayandırdığı haberine göre, Veliaht Prens Selman, operasyona, başında olduğu “Vizyon 2030 Projesi” kapsamında ülkeye yatırım yapmaya çağırdığı Prens el-Velid bin Talal’dan red yanıtı alması üzerine karar verdi.

9.11.2017Dünya
İngiliz basını yazdı... Suudi Arabistan ve İsrailin örtülü ittifakı

İngiliz basını yazdı... Suudi Arabistan ve İsrail'in 'örtülü ittifakı'

Neresinden bakarsanız bakın Suudi Arabistan ve İsrail, İran'ın bölgedeki etkinliğini kontrol etmek isteyen iki müttefik.

26.11.2017Dünya
Kral Prensleri görevden aldı Konuşanlara ceza geliyor...

Kral Prensleri görevden aldı! Konuşanlara ceza geliyor...

Ürdün Kralı Abdullah'ın iki kardeşi ve kuzenini görevden almasının ardından, bu kişilerin 'darbe yapacağı' söylentisi Abdullah'ın yeni bir adım atmasına neden oldu. Ürdün'den yapılan açıklamada, prenslerin darbe yapmaya hazırlandığı gibi yorumlarda bulunan kişilere yönelik adli süreç başlatılacağı belirtildi.

31.12.2017Dünya
Suudi Genelkurmay Başkanının ayağını kaydıran gerçek

Suudi Genelkurmay Başkanı'nın ayağını kaydıran gerçek

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Selman, devlet hiyerarşisinde kendisine ‘koşulsuz biat’ edecek kadrolaşma operasyonlarına bir yenisini daha ekledi ve 3 yıldır devam eden Yemen savaşında başarısızlıkla suçlanan silahlı kuvvetlere gece yarısı önemli bürokrat ve askerli görevden aldı. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları Kral Selman'ın imzaladığı kararnameyle emekli edildi, hükümette çok sayıda bakan yardımcısı yenilendi ve ilk kez bir kadın kabineye atandı.

27.02.2018Dünya
Veliaht Prens’in gece darbesi

Veliaht Prens’in gece darbesi

Son dönemde ılımlı İslam ve 2030 vizyonu gibi projelerle gündeme gelen Suudi Arabistan, önceki akşam büyük bir yönetim değişikliği yaşadı. Veliaht Prens’in önerisi ve Kral’ın onayıyla genelkurmay başkanı, komutanlar ve bazı bakanlar görevden alındı. Yeni kabineye ilk kez bir kadın üye de atanırken Ortadoğu uzmanları bu gece yarısı darbesinin şifrelerini anlamaya çalışıyor.

27.02.2018Dünya
Dev anlaşma Mega kent için tam 10 milyar dolar...

Dev anlaşma! Mega kent için tam 10 milyar dolar...

Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ilk yurtdışı ziyaretini Mısır'ın başkenti Kahire'ye düzenledi. AFP haber ajansına konuşan bir yetkili, iki ülkenin 'Sina Yarımadası'nda bir mega kent inşa etmek' için yaklaşık 10 milyar dolarlık ortak fon oluşturma anlaşması imzaladığı açıklandı.

5.03.2018Dünya
Suudi Prens Türkiyeye bu çirkin sözleri söyledi mi

Suudi Prens Türkiye'ye bu çirkin sözleri söyledi mi?

Düzenlediği ilk yurt dışı ziyaretinde Mısır'da bir grup gazeteciye konuşan Suudi Arabistan Prensi Muhammed bin Salman'ın İran, Katar ve Türkiye'yi 'Şer ekseni' olarak nitelediği iddia edildi. Muhammed bin Salman'la toplantıya katıldığı ifade edilen bir gazeteci, Salman'ın Türkiye, Katar ve İran'ı teröre destekle suçladığını öne sürdü.

7.03.2018Dünya
Veliaht Prens Selman Londrada

Veliaht Prens Selman Londra'da

İngiltere Başbakanı Theresa May, "Suudi Arabistan ile olan bağımız önemli. Ayrıca (bu bağ) muhtemelen bu ülkedeki yüzlerce kişinin canını kurtardı." dedi.

7.03.2018Dünya
Suudi Arabistandan açıklama: Türkiye için o sözleri söyledi mi

Suudi Arabistan'dan açıklama: Türkiye için o sözleri söyledi mi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın Türkiye'yi 'şeytan üçgeni' içerisinde gösterdiği yönündeki iddialar üzerine Ankara Büyükelçiliği bir açıklama yaptı. Açıklamada, Prens Salman'ın Müslüman Kardeşler ve terör örgütlerinden söz ettiği belirtildi.

7.03.2018Dünya
Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile görüşecek

Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile görüşecek

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın 20 Mart'ta Beyaz Saray'da görüşeceğini bildirdi.

12.03.2018Dünya
Suudi Prens hakkında müthiş iddia Annesini engelliyor...

Suudi Prens hakkında müthiş iddia! Annesini engelliyor...

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman hakkında ABD basınında çok ilginç bir iddia ortaya atıldı.

18.03.2018Dünya
‘Trump Suriye için Riyad’dan para istedi’

‘Trump Suriye için Riyad’dan para istedi’

Amerikan Washington Post (WP) gazetesinin haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki Amerikan güçlerini çekmek için Suudilerden maddi yardım istedi.

18.03.2018Dünya
Son dakika Prens açıkladı... Bir ilk olacak

Son dakika! Prens açıkladı... Bir ilk olacak!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, ülkesi için kadın hakları konusunda devrim niteliğinde bir açıklama yaptı. Salman, kadınların 'saygılı ve uygun' giyinmeleri durumunda 'çarşaf giyme' zorunda kalmayacaklarını söyledi. Salman'ın açıklaması ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinden hemen önce geldi. Suudi Arabistan'da kısa süre önce üst düzey bir din görevlisi, kadınların uygun giyinmesinin şart olduğunu ancak çarşaf gibi bir zorunluluğun bulunmadığını söylemişti.

19.03.2018Dünya
Siyah ferace şart değil

Siyah ferace şart değil

Bugün ABD’nin başkenti Washington’da Başkan Trump ile görüşmesi beklenen Suudi Veliaht Prensi Selman, öncesinde CBS televizyonuna konuştu. Ülkesindeki kadınların statüsüne dair önemli mesajlar veren Prens, kadınlar ve erkeklerin eşit olup olmadığı sorusuna, “Kesinlikle” yanıtını vererek, kadınların siyah ferace ya da siyah başörtü zorunluluğunun olmadığını söyledi.

19.03.2018Dünya
Müşteri velinimettir görüşmesi

'Müşteri velinimettir' görüşmesi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, üç haftalık ABD ziyaretinin ilk durağında bugün Washington’da ABD Başkanı Donald Trump tarafından ağırlandı. Trump görüşmede ilginç bir şekilde Suudi Arabistan'ın ABD'den alacağı silahların şemasını da gösterdi. ABD Başkanı öte yandan Rusya lideri Putin ile de bir görüşme yapacağını açıklarken İran anlaşmasına dair de açıklamalarda bulundu.

20.03.2018Dünya
Büyük müşteriyle Oval Ofiste görüştü

'Büyük müşteri'yle Oval Ofis'te görüştü

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, üç haftalık ABD ziyaretinin ilk durağında dün Washington’da ABD Başkanı Donald Trump tarafından ağırlandı.

20.03.2018Dünya
ABD Suudilere nükleerin yolunu gösterdi: Bizden alın

ABD Suudilere nükleerin yolunu gösterdi: Bizden alın

ABD Enerji Bakanı Rick Perry, Suudi Arabistan'ın nükleer enerji programını Rusya veya Çin üzerinden tedarik etmesinin "denetimsizlik", ABD üzerinden hayata geçirmesinin ise "uluslararası meşruiyet" getireceğini savundu. Öte yandan ABD Suudi Arabistan'a 1 milyar dolarlık silah satışını onayladı.

22.03.2018Dünya
Suudi Prens Selmandan ABDye Suriye mesajı

Suudi Prens Selman'dan ABD'ye Suriye mesajı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Amerikan medyasına verdiği mülakatta, "Amerikalı askerlerin Suriye'de uzun vadeli olmasa bile en azından orta vadede kalması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

31.03.2018Dünya
İngiltere, Bahreyndeki ilk deniz üssünü açtı

İngiltere, Bahreyn'deki ilk deniz üssünü açtı

İngiltere'nin, Ortadoğu'daki ilk daimi askeri deniz üssünü Bahreyn'de açtığı bildirildi.

6.04.2018Dünya
Bahreyn’e İngiliz deniz üssü

Bahreyn’e İngiliz deniz üssü

Birleşik Krallık, Ortadoğu’daki ilk daimi askeri deniz üssünü Bahreyn’de açtı.

6.04.2018Dünya
Suriye gerilimi

Suriye gerilimi

Suriye’nin Duma kentinde en az 80 kişinin öldüğü rejimin hava saldırısında kimyasal silah kullanıldığına dair iddiaları araştırmaya dönük BM Güvenlik Konseyi oturumunun sonuçsuz kalmasının ardından dün ABD-Rusya ekseninde gerilim gün boyu sürdü. Rus yetkililerin tehditleri üzerine ABD Başkanı Donald Trump, “Hazır ol Rusya, (füzeler) geliyor, yeni ve akıllı” diye tweet attı. İlerleyen saatlerde ise Rusya Devlet Başkanı Putin’den “Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz” şeklinde daha düşük tonlu bir açıklama geldi.

11.04.2018Dünya
Suudi Prens Selmandan ölmedim pozu

Suudi Prens Selman'dan "ölmedim" pozu

İran basını, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın "21 Nisan'daki darbe girişimi"nde öldürüldüğünü iddia etti. Veliaht Prens Selman'ın "ölmedim" pozunu ofis müdürü Bedr el-Asakir Twitter hesabından yayınladı. Veliaht Prens Selman Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin omzuna elini koyarak poz veriyor.

18.05.2018Dünya
Prens Selman günler sonra ortaya çıktı...

Prens Selman günler sonra ortaya çıktı...

Günlerdir ortada olmayan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, Cidde’deki Selam Sarayı’nda düzenlenen Ekonomik İşler ve Kalkınma Konseyi Toplantısı’na başkanlık etti.

30.05.2018Dünya
Prens Selman Şeyhi burnundan öptü

Prens Selman Şeyhi burnundan öptü

Kuveyt'e giden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın ülkenin Emiri Şeyh Sabah'ı burnundan öptü.

1.10.2018Dünya
2 bin yıl dayanırız

2 bin yıl dayanırız

ABD Başkanı Trump’ın Suudi Kral Selman’a yönelik “Biz olmasak iki haftadan fazla iktidarınızı koruyamazsınız” sözlerine Veliaht Prens röportajda yanıt verdi. Prens Selman, “Suudi Arabistan orada 1744’ten, sanıyorum ABD’den 30 yılı aşkın süre önceden beri mevcut” diyerek ABD’siz 2 bin yıl dayanabileceklerini söyledi.

6.10.2018Dünya
‘Parçalayıp 15 kişiye taşıttılar’

‘Parçalayıp 15 kişiye taşıttılar’

Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, salı günü Levent’teki Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra ortadan kaybolan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü, cesedinin 15 parçaya ayrılarak yok edildiğini ileri sürdü.

7.10.2018Gündem
Gözler Prens’in üzerinde

Gözler Prens’in üzerinde

Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğu’nda kaybolduğu iddialarının ardından daha önce reform diye nitelenen adımlarıyla kendisinden çokça söz ettiren Veliaht Prens Muhammed, yine dünya gündeminde öne çıktı. New York Times’a göre Suudi muhaliflerin siyasi baskıya dair endişeleri arttı.

9.10.2018Dünya
Washington Posttan Veliaht Prense Kaşıkçı suçlaması

Washington Post'tan Veliaht Prense 'Kaşıkçı' suçlaması

Washington Post gazetesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın, Kaşıkçı'nın birtakım vaatlerle Suudi Arabistan'a dönmesinin sağlanması, daha sonra da tutuklanmasını emrettiği iddiasını yazdı.

11.10.2018Dünya
Önce Washington Post şimdi CNN... Şok edici ses ve görüntü kayıtları...

Önce Washington Post şimdi CNN... Şok edici ses ve görüntü kayıtları...

ABD'li basın kuruluşu CNN, Türkiye'nin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü sonucunu destekleyen "şok edici" ses ve görüntü kayıtlarına sahip olduğunu iddia etti.

12.10.2018Dünya
Son dakika: Trump Suudi Veliaht Prens Selman ile görüştü

Son dakika: Trump Suudi Veliaht Prens Selman ile görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın kendisine Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili İstanbul’daki konsolosluk binasında ne olduğuna dair bilgisi olmadığını söylediğini belirtti.

16.10.2018Dünya
Trump: Türkiye güçlü bir şekilde konuyu inceliyor

Trump: Türkiye güçlü bir şekilde konuyu inceliyor

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayına ilişkin, "Türkiye güçlü bir şekilde konuyu inceliyor. Hep birlikte bakıyoruz. Kaşıkçı olayına tepkim, Kral ve Veliaht Kral'ın konuyu bilip bilmemesine bağlı. Öncelikle, ne oldu? Ya da onlar biliyor muydu? Eğer bilgileri dahilinde olduysa bu çok kötü." dedi.

16.10.2018Dünya
Donald Trumptan bir Suudi Arabistan açıklaması daha

Donald Trump'tan bir Suudi Arabistan açıklaması daha

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Ortadoğu projesinde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın önemine dikkati çekerek, "Suudi Arabistan’a ihtiyacımız var." dedi. Trump ayrıca Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ses ve görüntü kayıtlarını Türkiye'den talep ettiklerini söyledi.

17.10.2018Dünya
Şüpheliler ABD basınında

Şüpheliler ABD basınında

ABD’nin New York Times (NYT) ve Washington Post (WP) gazeteleri kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili şüphelileri mercek altına aldı. New York Times’a göre Türkiye’nin Kaşıkçı olayıyla ilgili şüpheli olarak isimlerini verdiği 15 kişi arasında yer alanların 4’ü Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a çok yakın. Bu kişilerden en az 9’u Suudi güvenlik servisleri, askeri kurumlar veya diğer hükümet bakanlıklarında görevli.

17.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kadınlara 'höt zöt'ün çöküş devri

Suudi Arabistan’da yeni karar kadınların artık siyah çarşaf veya siyah başörtüsü takmaya zorunlu olmaması yönünde.

20.03.2018

Öncesi ve Sonrasıyla Suriye Operasyonu

Daha iki hafta önce ABD Başkanı Donald Trump, “Suriye’de başarısız olmuşuz (Obama yönetimini kastederek), her şey kötüye gitmiş, oradan çıkmayı düşünüyorum.” dedi.

16.04.2018