EKSTRA
MENÜ

Prens Selman

Prens Selman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Selman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 787 Prens Selman haberi bulunmuştur.

Prens Selman Haberleri

Suudi Veliaht Prens Selmana bir şok da Arjantinden

Suudi Veliaht Prens Selman'a bir şok da Arjantin'den

Arjantin, Yemen'de Suudi yetkililerin yaptığı işkencelerde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın rolüne ilişkin HRW'nin sunduğu dosyayı incelemeye aldı.

27.11.2018Dünya
ABD Kongresi, Veliaht Prens Selmana yaptırım uygulayabilir

ABD Kongresi, Veliaht Prens Selman'a yaptırım uygulayabilir

ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Graham, CIA'in Suudi gazeteci Kaçıkçı'nın öldürülmesi talimatını Suudi Veliaht Prens Selman'ın verdiğini onayladığı taktirde, kendisine yaptırım uygulanması için gerekli adımı atacağını açıkladı.

27.11.2018Dünya
Riyad ile İsrailli şirketin ‘casus yazılım’ teması

Riyad ile İsrailli şirketin ‘casus yazılım’ teması

İsrail’li Haaretz gazetesi, Suudi Arabistan hükümeti ile İsrailli casus yazılım şirketi NSO Group arasında, muhaliflerin telefonlarına sızmak için bir casus yazılım satın alınması konusunda geçmişte yürütülen müzakereleri yazdı.

26.11.2018Dünya
Almanya’daki imajı düzelsin diye danışmanlık şirketiyle anlaşmış

Almanya’daki imajı düzelsin diye danışmanlık şirketiyle anlaşmış

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın, Almanya’da aleyhinde yazı yazılmasını önlemek ve kamuoyunda iyi bir imajının oluşmasını sağlamak için bir danışmanlık şirketiyle anlaştığı ileri sürüldü. Selman’ın şirkete bu hizmetine karşılık aylık yüz binlerce euro ödediği iddia edildi.

25.11.2018Avrupa
Veliaht Prens Selmanın satın aldığı Da Vinci tablosu kayboldu

Veliaht Prens Selman'ın satın aldığı Da Vinci tablosu kayboldu

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın satın aldığı Da Vinci tablosu aranıyor.

24.11.2018Dünya
Son dakika Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan çarpıcı sözler: Biz ne gerekiyorsa yaparız

Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan çarpıcı sözler: Biz ne gerekiyorsa yaparız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, YPG'ye ABD desteği ile ilgili olarak, "Bizim sınırımızın öbür tarafında bizim için tehdittir, ne gerekiyorsa onu yapacağımızı söyledik. Kendilerine de dedik ki, siz madem kontrol altında tutuyorsunuz neden taciz atışlarını engellemiyorsunuz? Eğer bu karar YPG'yi korumak amaçlı alındıysa bunun YPG'ye de ABD'ye de fayda sağlamaz. Biz ne gerekiyorsa yaparız. Bu kararlılığımızı Afrin'de de gösterdik" dedi" dedi.

23.11.2018Gündem
Sınıra ABD noktasına temkinli

Sınıra ABD noktasına temkinli

Türkiye’nin PKK/YPG tehdidine karşı Suriye’de Fırat’ın doğusuna operasyon düzenlemeyi gündeme getirdiği bir dönemde ABD Savunma Bakanı Mattis’in Suriye’nin kuzey sınırına birkaç gözlem noktası kuracaklarını açıklaması Ankara’da temkinli karşılandı. Uzmanlar ise ‘PKK’yı korumaya yönelik bir tutum’ dedi.

23.11.2018Dünya
Gündeme bomba gibi düşen iddia ile ilgili ilk resmi açıklama

Gündeme bomba gibi düşen iddia ile ilgili ilk resmi açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Cemal Kaşıkçı meselesi sebebi ile kraliyet ailesinde bazı isimlerin Veliaht Prens Selman’ın tahta çıkma sırasının değiştirilmesini önerdikleri yönünde çıkan haberlere tepki gösterdi. Cubeyr, bu iddialar hakkında, “Şok edici ve kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

21.11.2018Dünya
Riyad’dan yana net tavır

Riyad’dan yana net tavır

ABD Başkanı Trump, Cemal Kaşıkçı cinayetinin arkasındaki isim olmakla suçlanan Veliaht Prens’e örtülü olsa da sahip çıktı. “Muhammed bin Selman’ın bu trajik olay hakkında belki bilgisi vardı, belki de yoktu” diyerek istihbarat raporlarını boşa çıkaran Trump, “S. Arabistan müttefikimiz. Her halûkarda ilişkilerimiz sürecek” mesajı verdi.

21.11.2018Dünya
Trumptan Selmanla görüşme açıklaması

Trump''tan 'Selman'la görüşme' açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump Kaşıkçı cinayetiyle ilgili CIA raporunda yüzde yüz bir saptama olmadığını söyledi. Trump Arjantin'deki G20'ye katılarak ilk yurtdışı ziyaretine çıkacak Veliaht Prens Selman'la görüşebileceğini de açıkladı.

20.11.2018Dünya
‘Veliaht Prens yeni nesli hazırlayacak’

‘Veliaht Prens yeni nesli hazırlayacak’

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinin ardından ilk kez kamuoyuna hitap eden Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz, cinayetin emrini verdiği öne sürülen Veliaht Prens oğlu Muhammed bin Selman’a arka çıktı. Kaşıkçı cinayetine değinmeyen Kral, Prens Selman’ın insan kaynağı geliştirme ve yeni nesli hazırlamaya odaklandığını söyledi.

20.11.2018Dünya
Yemen için umut

Yemen için umut

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudiler tarafından öldürüldüğünün ortaya çıkması Suudi Arabistan’ın Yemen’de sürdürdüğü savaşın sona erdirilmesi için baskıları arttırdı. Suudiler, İran destekli Husilerin kontrolündeki Hudeyde’ye saldırıyı kesti, Husiler ise Suudilere füze atmayacağını duyurdu. Suudi Kralı Selman da barış girişimlerini desteklediğini söyledi.

20.11.2018Dünya
Kaşıkçı cinayetinin Suudi Prensin bilgisi dışında işlendiğine inanmıyorum

'Kaşıkçı cinayetinin Suudi Prensin bilgisi dışında işlendiğine inanmıyorum'

ABD'de Güney Carolina Senatörü Graham, gazeteci Kaşıkçı cinayetinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın bilgisi dışında işlendiğine inanmadığını söyledi.

19.11.2018Dünya
Cinayet raporu yarın hazır

Cinayet raporu yarın hazır

Suudi Prens Selman’ın Kaşıkçı olayında hesap vermemek için yalana başvurduğu ve Amerikan yönetiminin de buna yardım ettiği eleştirileriyle karşı karşıya olan Trump, kapsamlı cinayet raporunun yarın hazır olacağını söyledi. Trump, cinayet anına ilişkin kayıtları dinlemek istemediğini de belirterek “Çünkü acı dolu, berbat bir ses kaydı” dedi.

19.11.2018Gündem
Suudilerden yarım itiraf

Suudilerden yarım itiraf

Suudi savcılığının iddiasına göre Cemal Kaşıkçı’yı ülkeye dönmeye ikna etme sırasında boğuşma ve fazla doz ilaç öldürdü. Ekibi eski istihbarat başkan yardımcısı oluşturdu. Savcılık, Prens’in olayla ilgisi olmadığını savunurken danışmanına yurtdışına çıkış yasağı getirdi. Cesedin yeri ise yine açıklanmadı.

16.11.2018Dünya
İran Dışişleri Bakanı: Prens Selman İranlılara suikast hazırlığında

İran Dışişleri Bakanı: Prens Selman İranlılara suikast hazırlığında

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakın bazı isimlerin İranlı bazı üst düzey yöneticilere suikast planladığını doğruladı. Zarif, "Tahran bu konuda güvenilir bilgiye sahip" dedi.

13.11.2018Dünya
Suudi Arabistan iade etmiyor

Suudi Arabistan iade etmiyor

SUUDİ Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin şüphelisi 18 kişinin ülkede yargılanacağını açıkladı.

27.10.2018Gündem
Tamamen duygusal

Tamamen duygusal!

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman önderliğinde gerçekleştirilen ‘Çöl Davosu’ olarak adlandırılan ‘Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı’nda (FII) batının sözde protestosuna rağmen 56 milyar dolarlık iş anlaşması yapıldı.

25.10.2018Ekonomi
Suudi Başsavcı: Cinayet planlıydı

Suudi Başsavcı: Cinayet planlıydı

Suudi Arabistan Başsavcılığı, Türkiye’nin verdiği bilgilere göre Cemal Kaşıkçı cinayetinin ‘planlı’ olduğunu açıkladı. Suudi başsavcı gerçekler ortaya çıkana kadar soruşturmaya devam edeceklerini söyledi.

25.10.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün telefonda görüştü.

24.10.2018Gündem
Kaşıkçının ölümü sonrası yaşananlar Trumpı daha fazla sinirlendirdi

"Kaşıkçı'nın ölümü sonrası yaşananlar Trump'ı daha fazla sinirlendirdi"

CNN televizyon kanalı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi sonrası yaşanan gelişmelerden dolayı ABD Başkanı Donald Trump'ın çok öfkeli olduğunu ileri sürdü.

23.10.2018Gündem
‘Kim olursa olsun hesap sorulacak’

‘Kim olursa olsun hesap sorulacak’

Suudi Arabistan Kralı Selman başkanlığında toplanan kabine, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde sorumlu olanlardan ve sorumluluklarını yerine getiremeyenlerden, kim olurlarsa olsunlar hesap sorulacağını belirtti.

23.10.2018Dünya
Dünya devleri boykot etmişti... Orada ortaya çıktı

Dünya devleri boykot etmişti... Orada ortaya çıktı

Suudi Arabistan, başkent Riyad'daki "Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) Konferansı"nın ilk gününde 50 milyar dolarlık anlaşmalara imza atıldığını duyurdu. Veliaht Prens Selman, da foruma kısa süreliğine katıldı. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrası bir çok dünya devi foruma katılmaktan vazgeçmişti.

23.10.2018Ekonomi
Bahçeli’den grup toplantısında flaş sözler

Bahçeli’den grup toplantısında flaş sözler

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz aşamada artık kalmamıştır." dedi.

23.10.2018Gündem
Son dakika: En kritik ismin kimliği ve fotoğrafları ortaya çıktı...

Son dakika: En kritik ismin kimliği ve fotoğrafları ortaya çıktı...

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kaşıkçı cinayetinin emrini ve planını getiren en kritik kişinin kimliği ve fotoğrafları ortaya çıktı.

23.10.2018Gündem
Trump: Suudi Arabistanın 1 aylık süre talebi çok uzun

Trump: Suudi Arabistan'ın 1 aylık süre talebi çok uzun

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Prens Selman ile görüştü. Suudi Arabistan'ın soruşturma için 1 aylık süre talebini 'çok uzun' olarak değerlendirdi. Trump, 'Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili Suudilerden duyduklarımdan tatmin olmadım' dedi.

22.10.2018Dünya
Kaşıkçı cinayetinden Suudi Veliahtın haberi yoktu

'Kaşıkçı cinayetinden Suudi Veliaht'ın haberi yoktu'

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr, gazeteci Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul konsolosluğunda öldürüldüğünü ancak Veliaht Prens Selman'ın bundan haberi olmadığını öne sürdü.

22.10.2018Dünya
Trump: Umarım Prens sorumlu değildir

Trump: Umarım Prens sorumlu değildir

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetine ilişkin Washington Post gazetesine yaptığı açıklamada, olayda kesinlikle ‘yalan ve aldatmalar’ yaşandığını söyledi.

21.10.2018Dünya
Washington Posttan veliaht prense suçlama

Washington Post'tan veliaht prense suçlama

Washington Post gazetesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ı ülkesini kötü yönde değiştirmekle eleştirdi.

19.10.2018Dünya
Kesinlikle öldü

Kesinlikle öldü

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin bugüne kadarki en net açıklamasını dün yaptı.

18.10.2018Dünya
ABD medyasından flaş iddia: Suudi Arabistan o ismi sorumlu tutacak

ABD medyasından flaş iddia: Suudi Arabistan o ismi sorumlu tutacak

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın üst düzey danışmanlarından istihbarat yetkilisi General Ahmed el Assiri’yi sorumlu tutmaya hazırlandığını yazdı. Öte yandan gazete Selman'a yakın isimlerden Maher Abdulaziz Mutreb'in 2 Ekim'de Kaşıkçı'dan birkaç saat önce Başkonsolosluğa girdiğine dair fotoğrafları yayımladı.

18.10.2018Dünya
Pompeodan Prens Selmana Kaşıkçı ültimatomu

Pompeo'dan Prens Selman'a Kaşıkçı ültimatomu

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, salı günü Suudi Arabistan'a yaptığı ziyarette Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile yaptığı görüşmede, muhatabına muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturmayı sonuçlandırması için 72 saat süre verdiği iddia edildi.

18.10.2018Dünya
Son dakika… İnfazcı albayın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika… 'İnfazcı' albayın yeni görüntüleri ortaya çıktı

15 kişilik Suudi infaz timinin başında olduğu değerlendirilen ve Veliaht Prens’in istihbaratçısı çıkan ‘Maher Abdulaziz M. Mutreb’in, olay saatlerinde Başkonsolosluk ve konutta bulunduğunu, ardından büyük bir valizle havalimanına geçtiğini gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

18.10.2018Gündem
Şüpheliler ABD basınında

Şüpheliler ABD basınında

ABD’nin New York Times (NYT) ve Washington Post (WP) gazeteleri kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili şüphelileri mercek altına aldı. New York Times’a göre Türkiye’nin Kaşıkçı olayıyla ilgili şüpheli olarak isimlerini verdiği 15 kişi arasında yer alanların 4’ü Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a çok yakın. Bu kişilerden en az 9’u Suudi güvenlik servisleri, askeri kurumlar veya diğer hükümet bakanlıklarında görevli.

17.10.2018Gündem
Donald Trumptan bir Suudi Arabistan açıklaması daha

Donald Trump'tan bir Suudi Arabistan açıklaması daha

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Ortadoğu projesinde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın önemine dikkati çekerek, "Suudi Arabistan’a ihtiyacımız var." dedi. Trump ayrıca Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ses ve görüntü kayıtlarını Türkiye'den talep ettiklerini söyledi.

17.10.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Jürinin en çok tartıştığı konu

Bu pazar değil, haftaya pazar Pantene Altın Kelebek ödül töreni var.Büyük geceye sadece 12 gün kaldı.

27.11.2018

Kaşıkçı cinayetine göre bu âlem fotoğrafını nasıl yorumlayacağız?

Önce şu fotoğrafa bakın. Ama iyice bakın. Buna bir magazin fotoğrafı gibi değil, bir insanlık trajedisinin fotoğrafı gibi, cehalete ve nefse yenilmiş firavunca bir pervasızlık olarak bakın. 

26.11.2018

Dubai'deki 'kırmızı bülten' savaşını hangi lobi kazandı

Dünyanın önde gelen polis şefleri geçen çarşamba günü Dubai’de bir araya geldi.

24.11.2018

Her şeye Rağmen…

Muhtemelen Türkiye’de hatta dünyada birçok kişi Cemal Kaşıkçı ismini hiç duymamıştı.

23.11.2018

Mescid-i Haram’da hutbe okutarak bir cinayetin üstü örtülebilir mi?

VE sonunda bu da oldu. İslam âleminin en kutsal mekânı olan Mekke’deki Mescid-i Haram’ın baş imamı Şeyh Abdülrahman el Sudeysi, okuduğu cuma hutbesinde Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı “Bu asrın müceddidi” ilan etti.

16.11.2018

Hazreti İsa dövmesi ile Müslüman olunur mu

Neyse hepimize şu testere cinayeti kâbusunu unutturacak nur topu gibi bir tartışma konumuz oldu.

26.10.2018

Haspel’in Türkiye ziyareti ve çıplak gerçekler

Amerika Birleşik Devletleri’nde gazeteci olarak istihbarat kurumlarının faaliyetleriyle ilgili soru sorduğunuzda kameralar önünde alacağınız yanıt standarttır; ‘İstihbarat alanına giren konularda yorum yapmıyoruz’.

26.10.2018

CIA Başkanı’na o kaydı kim ve nerede dinletti

SON 48 saatin en önemli olayı CIA Başkanı Gina Haspel’in Türkiye’ye yaptığı kısa ziyaretti.

25.10.2018

Ankara vahşeti anlatırken Riyad’dan gelen 2 fotoğraf

ÖNCEKİ gün Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da dünyanın kanını donduran Kaşıkçı cinayetini detaylarıyla anlatırken, Riyad’dan dünyaya iki fotoğraf düştü.

24.10.2018

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki gerilimin arka planı

O günlerde Suudi Arabistan ile köprüleri neredeyse atma noktasına gelmişti dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan. Riyad’daki kraliyet rejimi, 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır’da Muhammed Mursi’nin devrildiği darbeden sonra cuntanın lideri Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi’ye hararetle destek vermiş, ayrıca kesenin ağzını açarak bu ülkeye milyarca dolar yardımda bulunmuştu.

18.10.2018

Bu kez hikayenin ‘kötü adamı’ Türkiye değil

Washington’da çok uzun zamandır ilk kez gündemdeki hikayenin ‘kötü adamı’ Türkiye değil. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın parmak izlerini taşıyan bir operasyonla katledilmiş olması Ankara’ya, Amerikan kamuoyunda kendi haklı davaları nedeniyle bir türlü kazanamadığı moral üstünlüğü sağladı.

18.10.2018