EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Prens Philip

Prens Philip ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Philip haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 438 Prens Philip haberi bulunmuştur.

Prens Philip Haberleri

Altın yıldönümüne altın araba

Altın yıldönümüne altın araba

Tahta çıkışının 50. yıl kutlamalarınınfinalinde Buckingham Sarayı'dan "altın araba" ile çıkan Kraliçe II.Elizabeth, eşi Edinburgh dükü Prens Philip ile birlikte halkını selamladı. Kutlamaların son gününde Kraliyet ailesinin bütün üyeleri, Buckingham Sarayı'ndan kendilerine tahsis edilen bir otobüsle ayrıldı.Kraliçe'nin birinci dereceden yakınları olan çocukları ve torunları ise Sarayı atlı arabalarla terketti.

4.06.2002Gündem
Damdakı gitarcı

Damdakı gitarcı

Kraliçe 2. Elizabeth'in tahta çıkışının 50. yıldönümü dolayısıyla Buckingham Sarayı'nda verilen konserde yıldızlar geçidi yaşandı. Queen topluluğunun gitaristi Brian May'in saray binasının en tepesinde solo olarak seslendirdiği God Save the Queen (Tanrı Kraliçeyi Korusun) parçasıyla başlayan konserde, Paul McCartney ve Eric Clapton'ın da aralarında bulunduğu pek çok sanatçı ve topluluk sahne aldı.

4.06.2002Gündem
İngilterede 50nci yıl heyecanı

İngiltere'de 50'nci yıl heyecanı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in tahta çıkışının 50. yıldönümü dolayısıyla yapılacak dört günlük resmi kutlama programı bu sabah başladı. Büyük bir hazırlık döneminin sonunda başlayan kutlamaların ilk adımında bu akşam Buckingham Sarayı'nda verilecek klasik müzik konseri bulunuyor. Kraliçe konsere oğlu Prens Charles'ın uzatmalı sevgilisi Camilla Parker Bowles'u da davet etti.

1.06.2002Gündem
Ana Kraliçeye yüzyılın en büyük cenaze töreni

Ana Kraliçe'ye yüzyılın en büyük cenaze töreni

Bir hafta önce 101 yaşında ölen, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in annesi Ana Kraliçe Elizabeth için yarım yüzyılın en büyük cenaze töreni yapıldı.

5.04.2002Dünya
Ana Kraliçe pek muzipmiş

Ana Kraliçe pek muzipmiş

Önceki gün 101 yaşında ölen İngiltere Ana Kraliçesi Elizabeth'in sağlığında söylediği ilginç sözler yayınlandı. Alman Haber Ajansı'nın (DPA) haberine göre, toplum önünde çok fazla konuşmadığı için sesi pek tanınmayan Ana Kraliçe'nin, konuştuğu zaman da lafı gediğine koyduğu belirtildi.

1.04.2002Gündem
Aborijinler için evden kaçtı

Aborijinler için evden kaçtı

Balıkesirli 16 yaşındaki Umut Semerci, Aborijinler'in hayatını konu alan 'Bir Çift Yürek' adlı kitaptan etkilenerek Avustralya'ya gitmek için evden kaçtı.

2.03.2002Gündem
Yine çam devirdi

Yine çam devirdi

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in gaflarıyla ünlü eşi Prens Philip, Kraliçe'nin Avustralya ziyareti sırasında Aborjinlere, "birbirlerine mızrak atıp atmadıklarını" sordu.

1.03.2002Gündem
Kraliçe Elizabethten striptizcilere alkış

Kraliçe Elizabeth'ten striptizcilere alkış

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, İngiliz The Full Monty filminden esinlenen Amerikan müzikal komedisinin dün akşamki galasında, müzikalin sonundaki striptiz sahnesini hararetle alkışladı.

27.11.2001Gündem
Avrupada hayat 3 dakika durdu

Avrupa'da hayat 3 dakika durdu

Avrupa ülkelerinde, ABD'deki terör saldırılarında ölenler için 3 dakika saygı duruşunda bulunuldu, bu süre içinde hayat durdu.

14.09.2001Gündem
Yanlış böbreği alıp ölüme neden olan doktora hapis

Yanlış böbreği alıp ölüme neden olan doktora hapis

İngiltere'de hastasının çalışmayan böbreğinin yerine yanlışlıkla sağlıklı böbreğini alan doktor, yargılandığı mahkeme tarafından kasıt olmaksızın adam öldürmekten suçlu bulundu.

6.09.2001Dünya
Küçücük çocuğa ‘şişmansın astronot olamazsın’ dedi

Küçücük çocuğa ‘şişmansın astronot olamazsın’ dedi

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Prens Philip, bir çocuğa ‘‘astronot olabilmek için çok şişmansın’’ diyerek gaflarına bir yenisini ekledi.

27.07.2001Dünya
Prens Philip çam üstüne çam deviriyor

Prens Philip çam üstüne çam deviriyor

Çin'e yaptığı gezi sırasında Pekin'i 'Korkunç' diye nitelendiren İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Prens Philip bu kez de yaptığı gafla küçük bir çocuğun kalbini kırdı. Astronot olmak istediğini söyleyen 13 yaşındaki Andrew'a ''Bu amacına ulaşmak istiyorsan kilo vermek zorundasın'' diyen Philip tepki çekti.

27.07.2001Gündem
Boşandığımda dibe vurmuştum

Boşandığımda dibe vurmuştum

İngiltere Sarayı'nın eski gelini Sarah Ferguson, eşi Andrew'dan boşanma döneminde kelimenin tam anlamıyla bir ruhsal çöküntü yaşadığını itiraf etti. Ünlü talk show'cu Rosie O'Donnell'ın Rosie adlı dergisine konuşan Ferguson, "Evliliğim bittiğinde saçma sapan bir hayata başladım" dedi.

16.07.2001Gündem
Kraliçe Fransız arabasına binince...

Kraliçe Fransız arabasına binince...

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Aurigny adasına yaptığı ziyaret sırasında İngiliz Rolls Royce'u yerine Fransız Renault Scenic marka araca binince basın tarafından kıyasıya eleştirildi. Mirror Gazetesi "Fransız arabasına binen Kraliçe'nin gülümsemek yerine buna direnmesini beklerdik" şeklinde yorum yaptı.

13.07.2001Gündem

7.06.2000Gündem

6.06.2000Gündem

Yazar Sonuçları