EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Prens Philip

Prens Philip ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Philip haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 424 Prens Philip haberi bulunmuştur.

Prens Philip Haberleri

Dianayı Prens Charles öldürdü

'Diana'yı Prens Charles öldürdü'

Londra'daki ünlü Harrods mağazasının sahibi, Mısırlı milyarder iş adamı Muhammed El Fayed, oğlu Dodi ve Prenses Diana'nın ölümüne yol açan trafik kazasının suikast olduğunu, ikilinin cinayete kurban gittiğini ve bu komplonun ardında Prens Charles ve babası Prens Philip'in bulunduğunu öne sürdü.

19.02.2008Gündem
Leydi Di derin bir aşk yaşadı

Leydi Di derin bir aşk yaşadı

İngiltere Yüksek Mahkemesi tarafından Prenses Diana'nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada tanıklık eden Diana'nın üvey annesi Kontes Spencer, Prensesin Dodi El Fayed ile "derin ve son derece keyifli bir aşk yaşadığını" söyledi.

13.12.2007Dünya
Prens Philipin yaveri Diana davasında tanık

Prens Philip'in yaveri Diana davasında tanık

İngiltere'de, Prenses Diana'nın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürütüen mahkemenin yargıcı, kraliçenin eşi Prens Philip'in yaverini, tanıklık yapmaya çağırdı.

7.12.2007Gündem
60 yıl sonra aynı poz

60 yıl sonra aynı poz

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth ile eşi Prens Philip, evliliklerinin 60. yıldönümü şerefine, 1947 yılında balayında çektirdikleri fotoğrafı yeniden canlandırdılar.

18.11.2007Dünya
Di’nin aracına beyaz parlak ışık tuttular

Di’nin aracına beyaz parlak ışık tuttular

Prenses Diana ile Mısırlı sevgilisi Dodi El Fayed’in 1997’de Paris’te öldüğü feci trafik kazasıyla ilgili soruşturmada konuşan bir Fransız tanık, olayın suikast olduğu iddialarını güçlendirecek açıklamalar yaptı.

16.10.2007Dünya
Diananın kaza yaptığı tünel inceleniyor

Diana'nın kaza yaptığı tünel inceleniyor

İngiltere'de, Paris'te Mısırlı iş adamı Muhammed El Fayed'in oğlu Dodi El Fayed ile 10 yıl önce trafik kazasında ölen Prenses Diana ile ilgili yüksek mahkeme tarafından yürütülen soruşturma kapsamında atanan 11 kişilik jüri heyeti incelemelerde bulunmak üzere Paris'e geldi.

8.10.2007Dünya
Halk, Prenses Diana’yı on yıl sonra bile unutmadı

Halk, Prenses Diana’yı on yıl sonra bile unutmadı

Galler Prensesi Diana, ölümünün 10’uncu yıldönümününde Londra’da oğulları Prens William ve Prens Harry tarafından organize edilen bir törenle anıldı. Kra-liçe II. Elizabeth, Prens Philip ve Prens Charles da törende hazır bulundu.

31.08.2007Dünya
Dünyanın en iyi annesiydi

'Dünyanın en iyi annesiydi'

İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın eski eşi Galler Prensesi Diana, ölümünün 10. yıldönümünde anıldı. Diana'nın küçük oğlu Prens Harry, "Bizi ve çok sayıda başka kişiyi mutlu etti. O dünyanın en iyi annesi" dedi.

31.08.2007Dünya
Kraliçe alarmı

Kraliçe alarmı

16 yıl sonra ilk kez ABD’yi ziyaret eden İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Beyaz Saray’ı teyakkuza geçirdi. Teksaslı ABD Başkanı Bush’un, yarınki akşam yemeğinde, Kraliçe için uygulanan "olağanüstü" protokol kurallarına ayak uydurup uyduramayacağı merakla bekleniyor. First Lady’nin baskıları üzerine bir gece için kovboyluktan vazgeçmeye razı olan Bush’un eline bir de adab-ı muaşeret listesi tutuşturulacak.

5.05.2007Dünya
Prenses Diananın mahkemesi Ekim ayına ertelendi

Prenses Diana'nın mahkemesi Ekim ayına ertelendi

İngiltere'de Yüksek Mahkeme, Prenses Diana'nın ölümünün soruşturulması amacıyla açılan davanın hazırlık aşamasını, iş adamı Muhammed El Fayed'in isteği üzerine, ekim ayına erteledi.

7.03.2007Dünya
Tacın ağırlığını hissetmek

Tacın ağırlığını hissetmek

Leydi Diana’nın şok etkisi yaratan ölümü, yenilikçi modern başbakan Tony Blair’in göreve gelmesi ve Kraliçe II. Elizabeth’in bu karmaşada, halkın ve medyanın zehirli okları karşısında kendini savunmasız hissettiği anlarda yaşadıkları... Tüm bunlar senaryosu kapsamlı araştırmalar ve incelemelere dayanan Kraliçe filmiyle beyazperdeye taşınıyor. Kraliçenin insani yönlerini ortaya koyan filmde tacın ağırlığı altında kimi zaman ezilen II. Elizabeth’i ünlü İngiliz oyuncu Helen Mirren canlandırıyor. Altın Küre ve Bafta ödüllerini alan Mirren, aday olduğu en İyi Kadın Oyuncu Oscarı’na en yakın isim.

24.02.2007Kelebek
Iraklı Harry

Iraklı Harry

İngiltere Başbakanı Blair, Irak’tan asker çekeceklerini ilan ettikten bir gün sonra, Kraliçe’nin küçük torunu Prens Harry’nin cepheye gönderileceği açıklandı. Teğmen rütbeli Prens, Irak’ın güneyinde dört araçta 12 askere komuta edecek.

22.02.2007Dünya
Prens William çiftçi mi olacak

Prens William çiftçi mi olacak

İngiltere Kraliyet tahtının, babası Prens Charles'tan sonraki ikinci veliahtı Prens William'ın ordudaki görevini bırakarak çiftçi olmaya karar verdiği öne sürüldü.

9.10.2006Dünya
Doğal ’gaz’ kahkahası

Doğal ’gaz’ kahkahası

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 80. doğum günü nedeniyle düzenlenen törende, Prens Philip yellenince, torunu Prens Harry gülme krizine tutuldu. Haberi tam sayfa veren News of the World, kraliçenin eşi Prens Philip’in yellenmesinden sonra balkonda bulunan Kraliyet Ailesi’nin ciddiyetini korumaya çalıştığına dikkat çekti.

18.06.2006Dünya
Kraliçe Elizabethin eşi 85. yaşını kutluyor

Kraliçe Elizabeth'in eşi 85. yaşını kutluyor

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in eşi Edinburgh dükü Prens Philip, 85. yaşını kutluyor.

10.06.2006Gündem
Kraliçe 80 yaşında

Kraliçe 80 yaşında

54 yıl önce taç giyen ve Avrupa’da en uzun süre tahtta kalan hükümdarlardan olan İngiltere Kraliçesi 2.Elizabeth, dün 80’inci doğum gününü kutladı.

23.04.2006Gündem
Kraliçe Elizabeth 80 yaşında

Kraliçe Elizabeth 80 yaşında

Avrupa'daki kraliyet ailelerinin duayeni kabul edilen İngiltere Kraliçesi Elizabeth, bugün 80. yaş gününü kutluyor.

21.04.2006Dünya
İngiltere Kraliçesi Elizabeth 80. yaş gününü kutluyor

İngiltere Kraliçesi Elizabeth 80. yaş gününü kutluyor

Avrupa'daki kraliyet ailelerinin duayeni kabul edilen İngiltere Kraliçesi Elizabeth, bugün 80. yaş gününü kutluyor.

21.04.2006Gündem
Prens Harry teğmen oluyor

Prens Harry teğmen oluyor

İngiltere tahtının, babası Prens Charles ve ağabeyi Prens Willam'ın ardından üçüncü varisi olan Prens Harry'nin Sandhurst askeri akademisinden “teğmen” rütbesiyle mezun olacağı açıklandı.

12.04.2006Gündem
Prenses Diana ve oğlum Dodiyi Kraliçenin kocası öldürttü

Prenses Diana ve oğlum Dodi'yi Kraliçe'nin kocası öldürttü

Mısır asıllı milyarder işadamı ve ünlü Harrods Mağazası'nın sahibi Muhammed el-Fayed, 31 Ağustos 1997'de Paris'te meydana gelen ve oğlu Dodi el-Fayed'le Prenses Diana'nın ölümüne yol açan kazanın planlı bir cinayet olduğunu söylüyor. Cinayetin arkasında Prens Charles'ın babası ve Kraliçe İkinci Elizabeth'in kocası Prens Philip'in bulunduğunu iddia eden el-Fayed, raporların her şeyi ortaya koyacağını savunuyor. El-Fayed'e göre, Prens Charles da 'aptalın teki’.

23.02.2006Dünya
İşte majestelerinin Noel programı

İşte majestelerinin Noel programı

BBC, İngiliz kraliyet ailesinin Noel programını açıkladı, herşeyin dakika dakika planlandığı Noel eğlencesinde İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, kağıttan yapılan parti şapkası giymeyi reddetti. Yeni yıl heyecanı bütün dünyayı sarmışken, İngilizler Kraliçelerinin ve kraliyet ailesinin Noeli nasıl geçireceklerini merak ediyor. BBC tarafından yayınlanan kraliyet ailesi Noel eğlencesi programında, herşeyin dakika dakika planlanması ve herkesin o anda ne yapacağının listelenmesi dikkat çekti.

27.12.2005Gündem
Son Haçlı KKTC’de

Son Haçlı KKTC’de

Haçlı Seferleri sırasında 300 yıl boyunca Kıbrıs’ı yöneten Luzinyan Krallığı’nın yaşayan son varisi Prens Philip Reux, dün KKTC’nin 22’nci yıl kutlamalarına katıldı. Türkleri yakından tanıdığını belirten Prens Philip, atalarının adada bıraktıkları tarihi eserleri gezeceğini belirtti.

16.11.2005Dünya
Küçük Prense DNA testi yapılmış

Küçük Prens'e DNA testi yapılmış

İngiltere kraliyet ailesinin, Prens Harry'nin, Galler Prensesi Diana'nın eski sevgilisi olan kraliyet muhafız alayı subaylarından Binbaşı James Hewitt'le ilişkisinden doğup doğmadığının kanıtlanması için Harry'e DNA testi yaptırdığı, ancak bu testin sonucunda Charles'in babalığının kanıtlandığı bildirildi. Paris'te 1997'de sevgilisi Dodi El Fayed'le birlikte trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana'nın yakın arkadaşı ve sırdaşı Simone Simmons'ın yazdığı “Diana: Son Söz” adlı kitaptan yaptığı alıntıları yayımlayan Sun gazetesi, Diana'nın Harry'den neden kan örneği alındığını Harry'e söylemediğini belirtti.

29.06.2005Gündem
Hitler, yüzyılın en çok satan yazarı

'Hitler, yüzyılın en çok satan yazarı'

İngiliz The Guardian gazetesi, Hitler’in "Kavgam" kitabıyla yüzyılın "en çok satan" yazarı olduğunu öne sürdü. "Kavgam" Türkiye'de de büyük ilgi görmüştü.

27.06.2005Dünya
Prensin mezuniyet heyecanı

Prens'in mezuniyet heyecanı

İngiltere kraliyet tahtının, babası Prens Charles'tan sonraki varisi Prens William, üniversiteden mezun oldu. St. Andrews Üniversitesi'nde önce sanat tarihi bölümüne kaydolan, ancak daha sonra değiştirerek coğrafya bölümüne geçen Prens William, 4 yıllık eğitimini başarıyla tamamladı. Bugün yapılan mezuniyet törenine, bir haftadır grip yüzünden yatan babaanne Kraliçe II. Elizabeth, Edinburgh Dükü Prens Philip, veliaht Prens Charles ve yeni eşi Cornwall düşesi Camilla katıldı.

23.06.2005Gündem
Nihayet evleniyorlar

Nihayet evleniyorlar

İngiltere Kraliyet tahtının veliahtı Galler Prensi Charles, 30 yıllık aşkı Camilla Parker Bowles ile nihayet evleniyor. Yapılan resmi açıklamada, 56 yaşındaki Charles’ın uzun süredir devam eden ilişkisini evliliğe dönüştürmeye karar verdiği bildirildi.

10.02.2005Dünya
Nihayet evleniyorlar

Nihayet evleniyorlar

İngiltere Kraliyet tahtının veliahtı Galler Prensi Charles, 30 yıllık aşkı Camilla Parker Bowles ile nihayet evleniyor.

10.02.2005Gündem
Prens Philip’in sol gözü morardı

Prens Philip’in sol gözü morardı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eşi, Edinburg Dükü Prens Philip’in sol gözü morardı. Philip, dün bu haliyle Kraliçe’yle birlikte, bir santralın açılış törenine katıldı. Doğal olarak herkes, Prens’in mor gözünü konuştu.

28.10.2004Dünya
Türkiyeden dünyaya 9 armağan

Türkiye'den dünyaya 9 armağan

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü ”Dünyaya Armağan Projesi” kapsamında Türkiye'den “dünyaya armağan edilecek” 9 yerle ilgili çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi. Türkiye, Küre Dağları-Kastamonu, İstanbul Ormanları, İbradı-Akseki Ormanları-Antalya, Amanos Dağları-Hatay, Karçal Dağları- Artvin, Datça Yarımadası ve Bozburun, Fırtına Vadisi-Rize, Babadağ- Fethiye, Yenice Ormanları-Karabük ile ilgili çalışmalar yapıyor.

15.07.2004Gündem
Diana için yapılan anıtı açacak

Diana için yapılan anıtı açacak

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, 1997 yılında yaşama veda eden gelini Prenses Diana'nın anısına inşa edilen anıtı 6 Temmuz'da açacak. Açılışa, kraliçenin yanı sıra Prens Philip, Prens Charles, Diana'nın oğulları William ve Harry ile Prenses Diana'nın erkek kardeşi Kont Spencer ve ailesi katılacak.

9.06.2004Gündem
Evliliklerine 5 yıl biçilmiş

Evliliklerine 5 yıl biçilmiş

Trafik kazasında ölen Lady Diana'nın, kocası Prens Charles'a, evlilikleri için 5 yıl izin verildiğine inandığı ileri sürüldü. Diana'nın uşağı Paul Burrell tarafından çıkarılan ''A Royal Duty''adlı kitabın basında yer alan kısımlarında, Diana'nın, ''tahta bir veliaht ve yedeğini doğurmak üzere kraliyet ailesine satıldığı'' hissini taşıdığı öne sürüldü.

27.05.2004Gündem
Prens Charles Ortodoks mu oldu

Prens Charles Ortodoks mu oldu

İngiltere Veliaht Prensi Charles’ın kadınların ayak basmasına izin verilmeyen Yunanistan’daki özerk manastırlar bölgesi Aynoroz’a bir yıl içinde üçüncü ziyaretini gerçekleştirmesi ‘Prens Ortodoks mu oluyor’ söylentilerine yol açtı.

12.05.2004 Dünya
Prens Charles İranda

Prens Charles İran'da

İngiltere Veliaht Prensi Charles, 33 yıldır İran'ı ziyaret eden kraliyet ailesinden ilk kişi oldu. Charles, Bem depremi sonrasında taziyelerini iletmek için geldi. Hatemi, Prens Charles ile görüşerek, Batı'ya İran'ın nükleer çalışmaları ve dinlerararası diyalog mesajları verdi.

9.02.2004Dünya
İspanya’nın müstakbel kraliçesini soyan ressam

İspanya’nın müstakbel kraliçesini soyan ressam

İspanya Veliaht Prensi Felipe'nin 22 Mayıs'ta evleneceği ünlü televizyoncu Letizia Ortiz Rocasolano'nun (31) üstsüz resimlerini yapan Waldo Saavedra ortaya çıktı.

23.01.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Sis düdüğü duyduğunuzda şöyle bir doğrulun

Sesleri uzaktan, belli belirsiz gelirdi. Yaklaştıklarını sesin tonundan, yankılanmalarından anlardım.

28.09.2007

Gazi’nin masmavi gözlerini unutamam

Namık Kemal’in torunu, Türkiye’nin ünlü diplomatı Turgut Menemencioğlu, bugün 97 yaşında. 88 yaşındaki eşi Nermin Hanım’ın baktığı Turgut Menemencioğlu, Churchill, Roosevelt ve İnönü’nün katıldığı ünlü Kahire Konferansı’nın yaşayan son tanığı. Eşi Nermin Hanım, tarihe tanıklık etmiş ortak anılarını Yener Süsoy’a anlattı.

25.12.2006

Ekaterinburgskaya Tragediya

Ekim Devrimi’nin üzerinden 9 ay geçmişti. 17 Temmuz 1918 sabahı, Yakov Yurovski komutasında 12 Bolşevik, Ural Dağları’nın doğusundaki Ekaterinburg’da bir evde hapis tutulan kişileri kurşuna dizdiler.

13.05.2006

Eski nişanlısını yalnız bırakmadı

Geçtiğimiz yıllarda New York’a yerleşen Elbi Aşkın, iki haftalığına geldiği İstanbul’da, tüm dostlarını bir araya topladığı bir davet verdi.

11.12.2005