EKSTRA
MENÜ

Prens Philip

Prens Philip ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Philip haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 424 Prens Philip haberi bulunmuştur.

Prens Philip Haberleri

Obamadan Erdoğana taziye telefonu

Obama'dan Erdoğan'a taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.

29.06.2016Dünya
İngiltere kraliçesi, doğum gününü sokak partisiyle kutladı

İngiltere kraliçesi, doğum gününü sokak partisiyle kutladı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 90. yaş günü kutlamaları, Londra’da 10 bin kişinin katıldığı sokak partisi ile sona erdi.

13.06.2016Dünya
Kraliçenin aşk mektubuna 60 bin TL

Kraliçe'nin aşk mektubuna 60 bin TL

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'e evlenmeden önce yazdığı aşk mektubu, yapılan açık artırmada 14 bin 400 sterlin'e (yaklaşık 60 bin TL) alıcı buldu.

26.04.2016Hayat
Prens George ABD Başkanı Obama ile tanıştı

Prens George ABD Başkanı Obama ile tanıştı

İngiltere’ye 3 günlük ziyarete için giden ABD Başkanı Barack Obama, Londra temasları çerçevesinde kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ve eşi Kate ile bir araya geldi. Kensington Sarayı'nda akşam yemeğine katılan Obama'nın Prens George'la tanıştığı fotoğraflar basına yansıdı. Üzerinde bornozu ve pijamalarıyla Obama'yı karşılayan küçük Prens'in bu fotoğrafı sosyal medyanın da en çok konuşulanları arasına girdi.

22.04.2016Dünya
Obama 1915 Olayları için yine Meds Yeghern dedi

Obama 1915 Olayları için yine 'Meds Yeghern' dedi

ABD Başkanı Barack Obama, 1915 Olayları’na dair sekiz yıllık başkanlığının bitmesinden önce yayınladığı sekizinci ve son mesajında da “Soykırım” demedi ve bu konuda kendi döneminin defterini kapadı.

22.04.2016Dünya
Edinburg Dükü gençlik ödülleri sahiplerini bulacak

Edinburg Dükü gençlik ödülleri sahiplerini bulacak

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödül Programı Gümüş ve Bronz Ödülleri 4 Aralık’ta verilecek.

3.12.2015Eğitim
Prens, İstanbul’da öğrencileri ödüllendirdi

Prens, İstanbul’da öğrencileri ödüllendirdi

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı kapsamında bu yıl 11’incisi verilen ‘Ulusal Altın Ödül Töreni’nde 21 katılımcı sertifikalarını, Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward’ın elinden aldı. Prens Edward yaptığı konuşmada yeni ödül sahiplerini kutladı.

15.10.2015Eğitim
Kraliçe’nin videosunu Buckingham sızdırdı iddiası

Kraliçe’nin videosunu Buckingham sızdırdı iddiası

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 7 yaşındayken çekilmiş Nazi Selamı verirken videosunu sızdıranı mahkemeye vereceğini açıklamıştı. Kraliyet arşivinden filmi Buckingham Sarayı’nın yanlışlıkla sızdırdığı ileri sürüldü.

20.07.2015Avrupa
Prens ağzını fena bozdu

Prens ağzını fena bozdu

KRALİÇE Elizabeth’in 94 yaşındaki eşi Prens Phillip, 1940’ta İngiliz ve Alman Hava Kuvvetleri arasına yaşanan Britanya Savaşı’nın 75’inci yıldönümü şerefine İngiltere’nin başkenti Londra’daki Kraliyet Hava Kuvvetleri Kulübü’nde (RAF Club) düzenlenen törene katıldı.

12.07.2015Dünya
İsveç Prensi Carl Philip eski fotomodel Hellqvist ile evlendi

İsveç Prensi Carl Philip eski fotomodel Hellqvist ile evlendi

İsveç’te tahtın üçüncü varisi olan Prens Carl Philip, geçmişte fotomodellik yapan Sofia Hellqvist ile dün gerçekleştirilen törenle evlendi.

15.06.2015Avrupa
Kraliçe şehitleri andı

Kraliçe şehitleri andı

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da 100 yıl önce Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybedenler görkemli bir törenle anıldı.

25.04.2015Gündem
Beyaz Sarayın sırları

Beyaz Saray'ın sırları

Beyaz Saray muhabiri Kate Andersen Brower, konut çalışanlarının aktardığı ‘sırları’ kitaplaştırdı. Kitaba göre Clintonlar çalışanlara güvenmedi, hatta Gizli Servis’e “domuz” diye hitap edildi.

12.04.2015Hayat
140 ülkenin kapısını açabilirsiniz

140 ülkenin kapısını açabilirsiniz

Artık dijital bir çağda yaşıyoruz. Zaman hızla akıp gidiyor. Özellikle ilk gençlik yıllarımızdan itibaren kendimizi donanımlı bir gelecek için yoğun bir koşturmacanın içinde buluyoruz. Hepimizin ortak beklentisini donanımlı bir üniversite eğitimi almak, hayalimizdeki mesleği yapmak, beraberinde iyi bir kariyer yolu çizmek ve güzel bir hayat yaşamak olarak sıralayabiliriz.

6.04.2015Eğitim
Kraliçe Almanyaya geliyor

Kraliçe Almanya'ya geliyor

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth haziran ayında Almanya'ya gelecek.

5.01.2015Avrupa
Ada sahillerinde bekliyorum

Ada sahillerinde bekliyorum!

İstanbul’un inanılmaz güzelliğine, kendi eşsizliği ve asaletiyle mesafeli bakan Prens Adaları’nın büyüğü Büyükada, iki buçuk aydır yeni evim. Sizlere şimdi, adayı ziyarete geldiğiniz alelade bir günde tadabileceğiniz özel lezzetlerden bahsedeceğim.

Prens Philipin eski yardımcısına taciz suçlaması

Prens Philip'in eski yardımcısına taciz suçlaması

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Philip'in eski yardımcısı tacizle suçlanıyor.

31.07.2014Dünya
Kraliçeyi de selfieye alet ettiler

Kraliçe'yi de selfie'ye alet ettiler

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'teki gezisi sırasında 14 yaşında bir genç güvenliğe aldırmadan telefonuyla Kraliçe ile selfie çekmeyi başardı.

25.06.2014Dünya
Kraliçe Elizabethden Cumhurbaşkanı Güle taziye mesajı

Kraliçe Elizabeth'den Cumhurbaşkanı Gül'e taziye mesajı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Soma'daki maden faciası nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e taziye mesajı gönderdi.

15.05.2014Dünya
Vahşi doğa bekçileri

Vahşi doğa bekçileri

İNGİLTERE’de tahtın bir numaralı varisi Prens Charles ve oğlu Prens William, vahşi hayatın korunması için kampanya başlattı.

9.02.2014Dünya
Geleneksel sanatla ilgilenmek çağdaş sanata karşı olmayı gerektirmiyor

Geleneksel sanatla ilgilenmek çağdaş sanata karşı olmayı gerektirmiyor

Aylık sanat gazetesi İstanbul Art News, bugüne kadar özel söyleşi vermeyen bir ismi konuşmaya ikna etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, Çankaya Köşkü koleksiyonu ile ilgili çalışmalarını gazetenin sahibi Murat Pilevneli ve Genel Yayın Yönetmeni Yasemin Bay’a anlattı.

25.01.2014Kelebek
Kraliçe’nin onur konuğu Malala

Kraliçe’nin onur konuğu Malala

Pakistan’da geçen yıl kızların okuması için verdiği mücadele nedeniyle Taliban’ın kafasından vurduğu Malala Yusufzay (16), dün İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in onur konuğuydu.

18.10.2013Gündem
İngiltere veliaht prensini yoğun günler bekliyor

İngiltere veliaht prensini yoğun günler bekliyor

İngiltere’nin müstakbel kralı, Cambridge Prensi George henüz bir haftalık bile değil ancak şimdiden birçok yetişkinden daha yoğun bir sosyal programı var. Kraliyet Bebeği hayatının ilk aylarında resmi bir yurtdışı gezisi yapacak, bir sosyete düğününe katılacak ve birçok açılışta boy gösterecek.

28.07.2013Gündem
Kraliyet bebekleri ve isimleri

Kraliyet bebekleri ve isimleri

İngiliz Kraliyeti geleneklerine göre, kraliyet mensubu olmalarına rağmen tahta geçme şansı bulunmayan soylulara "tuhaf" ya da "maceracı" Savannah, Zara, Senna ya da Tane gibi isimler verilebiliyor ancak veliahtlar her zaman tarihte sık karşılaşılan klasik isimler alıyor.

24.07.2013Gündem
Bir kral iki millet

Bir kral iki millet

Felemenkçe konuşan kuzeydeki Flamanlarla, Fransızca konuşan güneydeki Valonların giderek birbirinden uzaklaştığı Belçika’da dün Prens Philippe, yorgun düşen babasının bıraktığı tahta oturdu.

21.07.2013Gündem
İşi zor

İşi zor

Felemenkçe konuşan kuzeydeki Flamanlarla, Fransızca konuşan güneydeki Valonların giderek birbirinden uzaklaştığı Belçika’da dün Prens Philippe, yorgun düşen babasının bıraktığı tahta oturarak ülkenin yeni kralı oldu.

21.07.2013Avrupa
Yeni yaşına hastanede girdi

Yeni yaşına hastanede girdi

İngiltere Kraliçesi'nin eşi Edinburgh Dükü Philip 92. yaşına hastanede girdi.Prens Philip'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

10.06.2013Gündem
İngiltere Kraliçesinin eşine hastanede doğum günü

İngiltere Kraliçesi'nin eşine hastanede doğum günü

İngiltere Kraliçesi'nin eşi Edinburgh Dükü Philip 92. yaşına hastanede girdi - Prens Philip'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı LONDRA (AA) - İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Philip, 92'inci yaşına hastanede girdi.

10.06.2013Gündem
Canlı yayında Kraliçe sürprizi

Canlı yayında Kraliçe sürprizi

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth, dün eşi Edinburgh Dükü hastanede tedavi görürken, kamu yayın kurumu BBC’nin 1 milyar sterlinlik yeni genel merkezinin resmi açılışını yaptı.

7.06.2013Kelebek
Prens Philip hastaneye kaldırıldı

Prens Philip hastaneye kaldırıldı

İngiltere Prensi Philip'in hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

6.06.2013Gündem
Tahta çıktığı gün doğanlar 60 yaşında

Tahta çıktığı gün doğanlar 60 yaşında

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth, tahta çıkışının 60’ıncı yılını kutladı. 87 yaşındaki kraliçe, 4 yıl daha tacı elinde tutarsa rekor kıracak.

4.06.2013Kelebek
Kraliçeden amfibili ziyaret

Kraliçe'den 'amfibi'li ziyaret

Kraliçe 2’nci Elizabeth İngiltere’nin güneybatısında bulunan Cornwall kıyısı yakınlarındaki gelgit adası St. Michael's Mount'u ziyaret etti.

18.05.2013Seyahat
Kraliçeden Amfibili ziyaret

Kraliçe'den 'Amfibi'li ziyaret

Kraliçe ikinci Elizabeth İngiltere’nin güneybatısında bulunan Cornwall kıyısı yakınlarındaki St. Michael Mount Adası’nı ziyaret etti.

18.05.2013Seyahat
KRALİÇE’DEN ‘AMFİBİ’Lİ ZİYARET

KRALİÇE’DEN ‘AMFİBİ’Lİ ZİYARET

Kraliçe 2’nci Elizabeth İngiltere’nin güneybatısında bulunan Cornwall kıyısı yakınlarındaki gelgit adası St. Michael's Mount'u ziyaret etti. Kraliçe, ada sakinlerinin 61 yıldır beklediği ziyareti amfibi deniz aracıyla gerçekleştirdi. Kraliçe 2’nci Elizabeth ve Prens Philip’i yüzyıllardır bu adada yaşayan St. Aubyn Ailesi karşıladı. Binlerce insan Kraliçe’nin ve Edinburgh Dükü Prens Philip’in adaya varışını görmek için sokaklara döküldü. Kraliçe 2‘nci Elizabeth, daha önce adayı ziyaret eden Kraliçe Victoria’nın yaptığı gibi, iskeledeki bir kalıba “ayak bastı”.

18.05.2013Haber
Charles daha çok bekler

Charles daha çok bekler

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in görev yükünü Veliaht Prens Charles ile paylaşmaya başlaması, ‘Tahtı bırakacak mı’ söylentilerine yol açmıştı. Dün Prens Charles, 17 yıl aradan sonra ilk kez Lordlar Kamarası’nın yeni yasama yılı açılışına katılırken, Kraliçe, iki ayrı tacı, mücevherleri ve peleriniyle, hâlâ ülkenin başında olduğu mesajını verdi.

9.05.2013Gündem
Hiçbir yere gitmiyorum

Hiçbir yere gitmiyorum

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in görev yükünü Veliaht Prens Charles ile paylaşmaya başlaması, ‘Tahtı bırakacak mı’ söylentilerine yol açmıştı. Dün Prens Charles, 17 yıl aradan sonra ilk kez Lordlar Kamarası’nın yeni yasama yılı açılışına katılırken, Kraliçe, iki ayrı tacı, mücevherleri ve peleriniyle, hâlâ ülkenin başında olduğu mesajını verdi.

8.05.2013Gündem
Mekânı ce... olsun

Mekânı ce... olsun

İngiltere’nin ilk ve tek kadın başbakanı olan Margaret Thatcher dün son yolculuğuna uğurlandı. Demir Leydi’nin cenazesinin yakılmadan önce Londra sokaklarından son geçişi sırasında çekilen fotoğraf her şeyi özetliyor. “Mekânın cennet olsun” diyen kalabalıklar, “Pis muhafazakâr” yazılı pankart açanlarla yan yanaydı.

17.04.2013Gündem
Demir Leydiye son veda

'Demir Leydi'ye son veda

İngiltere'nin ilk kadın başbakanı Barones Margaret Thatcher’ın cenaze töreni Londra’daki St Paul Katedrali’nde gerçekleştirildi. Törene eşi Prens Philip'le birlikte gelen Kraliçe 2'nci Elizabeth, 1965'ten bu yana ilk kez bir İngiliz başbakanının cenazesine katıldı.

17.04.2013Gündem
Müstakbel Prenses İstanbula geliyor

"Müstakbel Prenses" İstanbul'a geliyor

İsveç Prensi Carl Philip'in model sevgilisi Sofia Hellqvist, kurucusu olduğu vakfın desteklediği futbol takımına sponsor olan THY'nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi almak için 19 Şubat'ta İstanbul'a gelecek.

17.02.2013Gündem
İngiltereyi korkutan bıçaklı saldırgan

İngiltere'yi korkutan bıçaklı saldırgan

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in ikamet ettiği Londra'daki Buckingham Sarayı'nın önünde elindeki bıçakla etrafa saldıran bir kişi, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

4.02.2013Gündem

BUCKİNGHAM SARAYI'NIN ÖNÜNDE KORKU DOLU ANLAR

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ikamet ettiği Londra'daki Buckingham Sarayı'nın önünde elindeki bıçakla etrafa saldıran adam, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yüzlerce turistin Kraliyet askerlerinin geleneksel nöbet değişimini izlemek üzere bulunduğu sarayın önünde elindeki iki bıçakla etrafa saldırgan hareketlerde bulunan 50'li yaşlarındaki adamı, polis elektrikli tabanca ile etkisiz hale getirdi. Bir kişinin olay anını cep telefonu ile çektiği görüntülerde, bir bıçağı boğazına diğerini de etrafındakilere yöneltiği görülen adama polis, elektrikli tabanca ile müdahale ediyor. Çevredekilerin korku ve şaşkınlıkla izlediği olayın ardından polis, şüpheli hareketlerde bulunan adamı sorgulamak üzere göz altına aldı. Olay sırasında Kraliçe 2. Elizabeth ve eşi Prens Philip'in Northfolk'daki Sandringham Sarayı'nda oldukları belirtildi. Gonca YAĞCI/LONDRA/DHA

4.02.2013Haber
Dünya liderlerinden seks tavsiyeleri

Dünya liderlerinden 'seks' tavsiyeleri

İnternet haber sitesi Daily Beast, aralarında Castro’dan Putin’e, Kennedy’den Kraliçe Victoria’ya kadar birçok dünya liderinin demeçlerinden yola çıkarak verdikleri seks tavsiyelerini derledi.

11.09.2012Sağlık

Yazar Sonuçları

DiCaprio’dan hayatta kalma rehberi!

Yılın en iddialı yapımlarından ‘Diriliş’ huzurlarımızda.

22.01.2016

Güle güle Leyla Umar

BEN epey uzun zamandır röportaj yapıyorum.

17.11.2015

Prens Edward, 20 bin genç hedefini tetiklemeye geldi

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Ulusal Komite Başkan Yardımcısı Pelin Akın ve Ulusal Komite Başkanı Sultan Yılmaz’dan gelen davet üzerine 2012 Kasım ayı sonlarını anımsadım.

16.10.2015

Bir yorgunluk reçetesi

Yorgun musunuz? Kendinizi güçsüz, halsiz, bazen de “pili bitmiş!” gibi mi hissediyorsunuz? Lütfen hemen vitaminlere, minerallere, ginsenglere, rhodiolalara filan sarılmayın.

15.09.2015

Ada sahillerinde bekliyorum!

İstanbul’un inanılmaz güzelliğine, kendi eşsizliği ve asaletiyle mesafeli bakan Prens Adaları’nın büyüğü Büyükada, iki buçuk aydır yeni evim.

12.09.2014

Tartışmalı karşılaştırmalar...

Diyarbakır’ın ünlü Kervansarayı’nın bahçesinde Jonathan Powell ile soluklanıyorduk geçen hafta Pazartesi öğleden sonra. Surların Keçi Burcu’na tırmanmış, oradan Jonathan Powell’a aşağıda tembel tembel akan Dicle’yi ve onu örten bahar yeşiliyle Hevsel Bahçeleri’ni göstermiştik. Sıra, Kervansaray’da hararet gidermeye gelmişti. Cep telefonuma bir haber düştü: “Margaret Thatcher öldü!”

18.04.2013

Aristokrasi, polisiye, komedi. Sıra fahişelerde

Bir İngiliz kentinde evden dönüşme otelin resepsiyoncusu bir konuğun mesajları naklediyor. Şen-şakrak, iki cümlede bir kahkaha atan resepsiyoncu beklediğimi farkedince ‘’Beni çekeceğine bu güzel hanımı görüntüle.’’dedi. Dünya Güreş Şampiyonluğu’nu izlemek için geldiğim Manchster’de kaldığım otel görevlisi güreşçimiz Ahmet Ayık’ı görür görmez tutulmuştu. Magazin haberi olur diye arada bir resmini çekiyordum.

29.01.2013

Elazığ’da kovayla su taşıdı, adını Edinburgh Dükü’nden alan ‘yarış’a kadar uzandı

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’dan geçenlerde bir davet aldım:

2.12.2012