EKSTRA
MENÜ

Prens Albert

Prens Albert haberleri sayfasında güncel ve son dakika Prens Albert hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 400 Prens Albert haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Prens Albert Haberleri

Bir kral iki millet

Bir kral iki millet

Felemenkçe konuşan kuzeydeki Flamanlarla, Fransızca konuşan güneydeki Valonların giderek birbirinden uzaklaştığı Belçika’da dün Prens Philippe, yorgun düşen babasının bıraktığı tahta oturdu.

21.07.2013Gündem
Krala tebrik

Kral'a tebrik

Belçika Kralı 2’nci Albert, Belçika’nın bağımsızlık gününde tahtını oğlu Veliaht Prens Philippe’e devretti.

22.07.2013Gündem
Kraliyet bebeği: Adını seçerken nelere dikkat edecekler

Kraliyet bebeği: Adını seçerken nelere dikkat edecekler?

İngiltere’de veliahtların isimlerinin neler olabileceği ile ilgili bir yazılı kural bulunmasa da İngiliz tarihinin belirli dönemlerine isimlerini yazdıran geleceğin kral ve kraliçelerinin isimlerinin seçimlerinde bazı geleneklere uyuluyor.

24.07.2013Kelebek
Kraliyet bebekleri ve isimleri

Kraliyet bebekleri ve isimleri

İngiliz Kraliyeti geleneklerine göre, kraliyet mensubu olmalarına rağmen tahta geçme şansı bulunmayan soylulara "tuhaf" ya da "maceracı" Savannah, Zara, Senna ya da Tane gibi isimler verilebiliyor ancak veliahtlar her zaman tarihte sık karşılaşılan klasik isimler alıyor.

24.07.2013Gündem
Kemal Bey harem kurmuş

Kemal Bey harem kurmuş

21 yıllık eşi Kemal Gülman’a ihanet iddiasıyla boşanma davası açan Feryal Gülman, eşinin sadece 22 yaşındaki T.B. ile değil, başka kadınlarla da ilişki yaşadığını öne sürdü: “Kemal Bey resmen harem kurmuş, başka kadınlarla da ilişkisi varmış. Elimde bunları kanıtlayacak belgeler var.”

26.07.2013Gündem
Buenos Aires olimpiyat seçimlerine hazır

Buenos Aires olimpiyat seçimlerine hazır

Önümüzdeki hafta sonu tüm dünyanın gözü Buenos Aires'e çevrilecek. Arjantin'in başkenti, 2020 Olimpiyatları'nın düzenleneceği kentin belirleneceği toplantılara ev sahipliği yapıyor.

3.09.2013Spor
Artık Türkiyenin gözü Arjantine çevrildi

Artık Türkiye'nin gözü Arjantin'e çevrildi

Arjantin'in Başkent Buenos Aires'te bugün yapılacak oylama, 2020 Olimpiyatları'nın düzenleneceği kenti belirleyecek. 103 IOC ülkesinin mensuplarından 97'sinin vereceği oy Tokyo, Madrid ve İstanbul'dan birini mutlu sona ulaştıracak. Buenos Aires'in, 10 Eylül'de sona erecek ev sahipliğinden toplam 4 milyon Dolar turizm geliri elde etmesi göz önüne alınırsa, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'nı düzenleyecek ülkede gelir bakımından büyük beklentiler içinde olacak. İstanbul, 2020 Oyunları'na ev sahipliği yapma onurunu elde etmesi halinde bu, Türkiye ve bölge için tarihi bir an olacak. IOC'nin 125. Oturumundan canlı yayın Türkiye saati ile 22:00'de başlayacak, karar 23:00 sularında açıklanacak. Olimpiyatları İstanbul'un kazanması durumunda farklı noktalarda havai fişek gösterileri de düzenelenecek.

7.09.2013Spor
Geleneksel sanatla ilgilenmek çağdaş sanata karşı olmayı gerektirmiyor

Geleneksel sanatla ilgilenmek çağdaş sanata karşı olmayı gerektirmiyor

Aylık sanat gazetesi İstanbul Art News, bugüne kadar özel söyleşi vermeyen bir ismi konuşmaya ikna etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, Çankaya Köşkü koleksiyonu ile ilgili çalışmalarını gazetenin sahibi Murat Pilevneli ve Genel Yayın Yönetmeni Yasemin Bay’a anlattı.

25.01.2014Kelebek
Monaco, Tarkan için hazır

Monaco, Tarkan için hazır

Dünyaca ünlü yıldızları ağırlayan Monte Carlo Summer Festival’in kapanışını Tarkan yapacak. Avrupa kraliyet ailesinden prens ve prenseslerin yanı sıra dünya jet-set’inin de izleyeceği konser için tüm hazırlıklar tamamlandı.

19.08.2014Magazin
İstanbul hayranı

İstanbul hayranı

“Mayıs Kraliçesi” adıyla bilinen İtalya Kraliçesi Marie Jose de Savoie’un tören ve gece kıyafetlerinden bir seçki, İstanbul’a getirildi. Fondazione Umberto II e Maria JosediSavoia tarafından Kraliçe Marie Jose’nin kızı Prenses Maria Gabriella di Savoia himayesinde gerçekleştirilen “Zamanın Ötesinde: Kraliçe’nin Gardrobu” sergisi, geçtiğimiz günlerde kapılarını açtı. 74 yaşındaki Prenses, bu organizasyon nedeniyle geldiği İstanbul’da sorularımızı yanıtladı.

19.09.2014Magazin
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
James Bonda kraliyet galası

James Bond'a kraliyet galası

James Bond serisinin son halkası Spectre (Hayalet) filminin dünya prömiyeri Cambridge Düşesi Kate Middleton, Prens William ve Prens Harry'in katılımıyla dün akşam Londra'da yapıldı.

27.10.2015Keyif
Yarıyıl tatili nasıl verimli geçirilir

Yarıyıl tatili nasıl verimli geçirilir?

Milyonlarca öğrenci heyecanla beklediği yarıyıl tatiline kavuştu. Fakat bu dönem nasıl değerlendirilmeli? Sömestrı verimli geçirmek isteyenler için birkaç önerimiz var. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlananları da unutmadık.Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip Yüksel sınava hazırlanan gençlere ve ailelerine önerilerde bulundu.

25.01.2016Eğitim
Obama çiftinin ziyaretinde skandalın eşiğinden dönüldü

Obama çiftinin ziyaretinde skandalın eşiğinden dönüldü

İngiltere Prensi William ve eşi Kate’in geçtiğimiz günlerde Kensington Sarayı’nda ABD Başkanı Obama ve eşini ağırlamasının yankıları sürüyor. Obama çiftinin ağırlandığı salondaki “Zenci Uşak” (The Negro Page) isimli tablonun skandala neden olmasına son anda asistanlar engel oldu.

27.04.2016Dünya
Tarihi Monako Marinası - Port of Hercule

Tarihi Monako Marinası - Port of Hercule

Monako marinası dünyanın en ünlü marinalarından birisi olarak bilinir ve Port of Hercule adıyla anılır. Akdeniz’in benzersiz güzelliklerle çevrili olan marinası, sadece son yirmi yıl içinde bile büyük değişime uğradı. 1996 ile 2016 arasındaki değişimi, marinanın hep gündemde olmasını ve tercih edilmesini görsellerde ortaya koymayı başarıyor.

26.12.2016Seyahat
Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir

Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir

Yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. Henüz bir tatil hazırlığınız ya da planınız yoksa da telaşlanmayın. Dilediğinizde çantanızı alıp vizesiz yurt dışı tatiline çıkabileceğiniz 7 farklı adres sizi bekliyor.

8.02.2017Seyahat
BAFTA ödüllerinde en iyi film La La Land

BAFTA ödüllerinde en iyi film La La Land

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu. ABD yapımı romantik müzikal "La La Land (Aşıklar Şehri)" en iyi film ödülünü kazandı. Filmin başrol oyuncusu Emma Stone ise en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Müzikal film, en iyi yönetmen, en orijinal müzik ve en iyi sinematografi dallarında da ödülleri topladı.

13.02.2017Dünya
Gülme krizine girdi

Gülme krizine girdi

Sinemanın ünlülerini buluşturan törende genç oyuncu poz verirken bir türlü kendini tutamadı.

13.02.2017Magazin
Fahrelnissa Zeid’in uzun yürüyüşü

Fahrelnissa Zeid’in uzun yürüyüşü

Kendine özgü kişiliği ve sanat anlayışı, hayat hikâyesi, erkek egemen sanat ortamındaki nadir kadın sanatçılardan biri olması Fahrelnissa Zeid’i Türk resminin modernlik açılımında ayrıcalıklı bir yere konumlandırıyor. Londra’daki ünlü Tate Modern’de açılan retrospektif sergisi Zeid’in küresel sanat dünyasındaki yerini daha da perçinleyerek daha çok tanınmasını sağlayacak.

15.06.2017Kitap Sanat
Yeni yıl rotalarının en büyülüsü: Londra

Yeni yıl rotalarının en büyülüsü: Londra

Işıl ışıl süslenmiş caddeleri, en renkli Noel marketleri, turistik birçok noktada yer alan eğlenceli buz pateni pistleri ve Hyde Park’ta kurulan Winter Wonderland ile Londra yeni yıl ruhunu kesinlikle ziyaretçilerine hissettiriyor. Hatta aralık ve ocak ayında Londra adeta bir kış masalına dönüşüyor. İşte size Londra gezi rehberi…

29.12.2017Seyahat
Kraliyet ailesi açıkladı İngilizler rahatladı

Kraliyet ailesi açıkladı İngilizler rahatladı

İngiliz Kraliyet ailesi bu yılın başından beri kafalarda olan bir soruyu yanıtladı. Kraliyetten yapılan açıklamada Prens Harry ve Meghan Markle'ın düğünü ile FA Cup finalinin çakışmayacağı ifade edildi.

12.02.2018Dünya
BAFTA 2018 ödülleri sahiplerini buldu

BAFTA 2018 ödülleri sahiplerini buldu

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu.

18.02.2018Dünya
BAFTAda en iyiler

BAFTA'da en iyiler

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri", en iyi film, kadın oyuncu, yardımcı erkek oyuncu, orijinal senaryo ve en iyi İngiliz filmi dallarındaki ödülleri toplayarak gecenin kazananı oldu

19.02.2018Keyif
Kraliyetin yeni bebeğinin ismi belli oldu

Kraliyetin yeni bebeğinin ismi belli oldu!

Kraliyet ailesinin üçüncü bebeğinin ismi belli oldu. Prens William ile Kate, yeni çocuklarına Louis Arthur Charles adını verdi.

27.04.2018Dünya
Şortlu kral bara alınmadı

'Şortlu kral' bara alınmadı!

Belçika’nın eski Kralı 2. Albert’in şort giydiği gerekçesiyle İtalya’nın güneyindeki Santa Maria di Leuca kentinin elit yat kulübünün barına alınmadığı bildirildi.

6.09.2018Dünya
Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi En Yaygın 12 Burun Şekli

Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi? En Yaygın 12 Burun Şekli

Burun, yüzün dudakları, yanak ve gözlerle ilişkide olması muhtemel muhtemel estetik algımızın oluşmasında önemli bir yer tutar. Bir burun değil, burun tipini tercih etmelisiniz. Estetik Cerrah Op. Alper Mete Uğurlu, en yaygın 12 burun şeklini anlattı.

28.03.2019Kişisel Bakım
Soğukluğun fotoğrafı

Soğukluğun fotoğrafı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nde araları soğuk olduğu bilinen Prens William ve Prens Harry, uzun süre sonra katıldıkları bir etkinlikte birbirlerine oldukça uzak oturdu.

11.11.2019Dünya
BAFTA Ödüllerinde en iyiler

BAFTA Ödülleri'nde en iyiler

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödülleri sahiplerini buldu. Londra'daki Royal Albert Hall'de düzenlenen geceye Akademi'nin patronu olan Prens William da eşi Kate Middleton ile birlikte katıldı. İşte 73'üncü BAFTA gecesinden ödülle dönenler.

3.02.2020Keyif
Kraliyet ailesinde Corona Virüsü alarmı

Kraliyet ailesinde Corona Virüsü alarmı!

Monaco Prensi 2. Albert’in (62) Corona Virüsü (Covid-19) testinin pozitif çıkmasından 9 gün önce İngiltere Veliaht Prensi Charles görüşmesi, İngiliz basınında endişe yarattı. Risk grubunda olan Kraliyet Ailesi mensuplarının her gün özel olarak doktora muayene olacağı bildirildi.

20.03.2020Dünya
Prens 2. Albert: Biraz ateşim var

Prens 2. Albert: Biraz ateşim var

Monaco Prensi 2. Albert, koronavirüs olduğunu duyurmasının ardından ilk kez sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

23.03.2020Dünya
Virüs prens dinlemiyor

Virüs prens dinlemiyor

Koronavirüs İngiliz Kraliyet ailesine de sıçradı.

26.03.2020Dünya
Hayatımızı güzelleştirecek 100 kitap

Hayatımızı güzelleştirecek 100 kitap

Nicedir merak ettiğiniz eserleri okumak, kitaplığınızda hep gözünüze çarpan ama bir türlü okumaya vakit bulamadığınız kitapları elinize almak, yeni yazarlar keşfetmek, yarım kalan klasikleri bitirmek için bundan daha iyi bir zaman olabilir mi? Jürimize danıştık, evde geçirdiğimiz zamanı daha anlamlı kılacak önerilerini sorduk. İster zamana direnen bir kitabın kapağını aralayın, ister çağdaş edebiyatın parlayan yıldızlarının izini sürün...

Kralın kızı olduğunu kanıtlayan Delphine Boël artık resmen Belçika Prensesi

Kralın kızı olduğunu kanıtlayan Delphine Boël artık resmen Belçika Prensesi

Belçika Kralı 2. Albert'in evlilik dışı ilişkisinden dünyaya gelen sanatçı Delphine Boël, mahkeme kararı sonucu resmen "Belçika Prensesi" ünvanına sahip oldu. Brüksel Temyiz Mahkemesi, Boël'in artık biyolojik babası Kral 2. Albert'in soyadını taşımasına karar verdi.

2.10.2020Dünya
Kraliçe emretti, doğum belgesinden Meghanın adı kaldırıldı

Kraliçe emretti, doğum belgesinden Meghan'ın adı kaldırıldı

Meghan Markle'ın adı, oğlu Archie'nin doğum belgesinden Kraliçe'nin emriyle silinmiş.

1.02.2021Magazin
Pencereden görenler şoke oldu: Ölümünün üzerinden 23 yıl geçti

Pencereden görenler şoke oldu: Ölümünün üzerinden 23 yıl geçti

Modern çağların en çok tanınan ünlü kişilerinden biri Diana Spencer, ya da herkesin onu andığı adıyla Prenses Diana. 1997'de, üzerindeki sır perdesi hala aydınlanmayan ölümünün üzerinden 23 yıl geçse de hala bütün anıları tazeliğini koruyor.

2.02.2021Magazin
O gece korkusu yüzüne yansımıştı:  Babam bize hep acı çektirdi

O gece korkusu yüzüne yansımıştı:  Babam bize hep acı çektirdi

Karısı Meghan Markle ile birlikte Oprah Winfrey'in sorularını yanıtladığı röportajla gündemi sarsan Prens Harry, yine bırakıp gittiği ailesini "bombaladı."

21.05.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Monaco’da ‘Kare’yi Türkler tamamladı

Avrupa’nın en önemli yardım etkinliği Kızılhaç Balosu, 2 Ağustos’ta Prens II. Albert, Prenses Charlene ve Prenses Caroline’in ev sahipliğinde Monaco’da gerçekleşti.

5.08.2013

Cannes’daki yaz balosu ya da: Ağa takıldık bir kere!

Hayatımda ilk kez hayli aristokrat bir baloya katıldım ve artık ukalalık yapabilirim: Nerede o eski balolar bebeğim?

7.06.2014

ÖNCE KIZILHAÇ SONRA TARKAN

Avrupa’nın önemli yardım etkinliği Kızılhaç Balosu, 1 Ağustos’ta Prens II. Albert, Prenses Charlene ve Prenses Caroline’in ev sahipliğinde Monaco’da yapıldı.

5.08.2014

İzzet Ünver’in adı dizide yaşayacak

Gani Müjde’nin ve benim de mezunu olduğum İzzet Ünver Lisesi’nin imam hatipe dönüştüğünü...

21.08.2014

Önce Hollywood sonra Monako prensesi

Monako prensesliği, Grace Kelly’nin belki de en önemli ve en uzun süren rolüydü. Oscarlı bir Hollywood yıldızıyken kraliyete gelin giden Grace Kelly’nin masalsı olması beklenirken engebeli çıkan bu yolda yaşadıkları, oyunculuğa vedası bu filmde. Grace Kelly rolünde Nicole Kidman’ı izliyoruz.

21.09.2014

Yurdal'ın model aşkı

Sevgili tercihini yabancı güzellerden yana kullanan Yurdal Sert, geçen yıl olaylı boşandığı Ivana Sert’ten sonra Ukraynalı moda tasarımcısı ve model Alexandra Tanais ile aşk yaşamaya başladı.

6.07.2015

Krallar, Kraliçeler, Devlet Başkanları ve Yaşar Kemal

Benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun

28.02.2016

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz. Bize gelen her talep çok değerli. Gönül ister ki herkese yardımcı olabilelim…

26.03.2017

Cannes’da kırmızı halı Monaco’da pist yarışı

Fransa’nın Cote d’Azur bölgesi, geçen hafta dünyaca ünlü yıldızlara ev sahipliği yaptı. Sinema dünyasından isimler Cannes Film Festivali’nde boy gösterirken, Formula 1’in pilotları Monaco’da yarıştı.

1.06.2017

Kadın erkekten büyük olunca...

Emmanuel Macron, karısı Brigitte Macron’dan 24 yaş küçük. Melania Trump da eşi Donald Trump’tan 24 yaş küçük, ancak basın Melania Trump’ın yaşının küçüklüğüne değil, Macron’un “yaşlı karısı”na taktı.

27.11.2017

A’dan Z’ye Beethoven

Beethoven’ın doğumunun 250’nci yılında ‘BBC Music’ dergisi tarafından hazırlanan dosyayı görünce, acaba bizim yazarlarımız, sanatçılarımız için böyle bir dosya ne zaman hazırlanacak sorusuna tarih veremedim.

25.02.2020

Koronayı dize getirdiler

İş, cemiyet ve spor hayatının ünlü isimlerinin koronavirüse yakalanması sevenlerinde şok etkisi yaratırken, iyileşme hikayeleri ise halka umut dağıtıyor.

24.04.2020