EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Prens Albert

Prens Albert ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Albert haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 397 Prens Albert haberi bulunmuştur.

Prens Albert Haberleri

Salonda dalgıç pompaları balkonda süngerci tulumları

Salonda dalgıç pompaları balkonda süngerci tulumları

Vakko’nun ikinci kuşak patronlarından Jeff Hakko sualtı sporlarına merakı ile bilinir. Ancak onun esas ilgi alanı, astronot giysilerine benzeyen eski dalgıç kıyafetleri. 15 yıldır eski dalgıç malzemeleri topluyor.

10.06.2005Kelebek
Cenaze törenine katılan liderler

Cenaze törenine katılan liderler

Papa’nın cuma günü yapılacak olan cenaze törenine katılacak devlet ve hükümet başkanları belli oldu. Listeye göre, törene katılacak bazı ülke ve liderleri şunlar:

5.04.2005Dünya
Belçika Kralından birlik-beraberlik çağrısı

Belçika Kralı'ndan birlik-beraberlik çağrısı

Belçika Kralı II. Albert, 2005 yılına girerken halka seslenerek “ulusal birlik ve uyum” çağrısında bulundu.

27.12.2004Dünya
Hanedana altı aylık hamile gelin

Hanedana altı aylık hamile gelin

İtalya'nın son kralının torunu Prens Emanuele Filiberto, Roma'da altı aylık hamile Fransız sinema yıldızı Clotile Courau ile evlendi. Düğüne soylular pek rağbet göstermedi.

26.09.2003Dünya
Bu Bugatti 1.7 milyon Euro

Bu Bugatti 1.7 milyon Euro

Christie's Müzayede Evi'nin Paris'te düzenlediği otomobil müzayedesinde yıldız 1932 model bir Bugatti 55 Super Sport'tu. Antik Dekor Dergisi'nin son sayısında yer alan habere göre otomobil, 1 milyon 700 bin Euro’ya satıldı.

2.05.2003Ekonomi
Belçika Kralının oğlu evleniyor

Belçika Kralı'nın oğlu evleniyor

Belçika Kralı 2. Albert'in ikinci oğlu Prens Laurent'ın, 12 Nisan 2003'te evleneceği açıklandı. Kraliyet Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Kral Albert ve Kraliçe Paola'nın 39 yaşındaki oğlu Prens Laurent'ın, İngiliz baba ve Belçikalı anneden olma 28 yaşındaki Claire Coombs ile evleneceği ve Coombs'un evlendikten sonra prenses unvanı alacağı belirtildi.

19.12.2002Spor Arena
Son Bond filminin galasına Kraliçe Elizabeth de katıldı

Son Bond filminin galasına Kraliçe Elizabeth de katıldı

Türkiye'de 17 Ocak'ta gösterime girecek son James Bond filmi ‘‘Die Another Day’’in dünya galası önceki gece Londra'da Royal Albert Hall'de yapıldı.

19.11.2002Gündem
Yarın solakların günü

Yarın solakların günü

Türkiye, dünyada kutlanan özel bir günü 13 Ağustos'ta ilk kez kutlayacak; 'Dünya Solaklar Günü'... Sağdan sola düşünen ancak 'soldan sağa' işleyen bir dünyada yaşayan solaklar bu özel günde Ankara North Shields'te düzenlenecek partide biraraya gelecek.

12.08.2002Gündem
Sol elim güzel elim

Sol elim güzel elim

'Acemi elim, zavallı elim' demiş şair Orhan Veli. Son bin yılın en zeki insanı Leonardo Da Vinci'nin 'muhteşem sol eli' bile solakların önemsenmesini sağlayamamış. 'Sol taraf', birçok kültürde ve dinde 'kötülüğün yönü' olmuş. 'Kusur, hata, özür' olarak tanımlanmış. Binlerce aile solak çocuklarını 'normale' döndürmeye çalışmış. Dünyanın yalnızca yüzde 10'u solak. Erkeklerde kadınlardan daha çok görülen bir özellik. Okullarda ve işyerlerinde ‘solaklara özel’ alet ve araçlara yer vermek pek akla gelmiyor. Bilim solaklığın nedenlerini hala araştırıyor. Beyinlerinin sağ yarımküresi baskın olan ve sağdan sola düşünen solaklar 'soldan sağa' işleyen bir dünyada yaşıyorlar. Bu nedenle daha sakar oluyor, sinirsel hastalıklara daha kolay yakalanıyor, daha erken ölüyorlar. 13 Ağustos tüm dünyada ve bu yıl ilk kez Türkiye'de 'Dünya Solaklar Günü olarak kutlanacak. Bu nedenle bu haftaki kapak haberini bir solak yazdı.

10.08.2002Gündem
Trafik canavarı Prens

Trafik canavarı Prens

Belçika Kralı 2. Albert'in oğlu Prens Laurent, trafik kurallarına saygı göstermediği gerekçesiyle taşıtını durduran polislerden kaçarak kurtulmayı denedi. Prens, Brüksel merkezindeki şehir trafiğinde başarılı olamadı ve arabasıyla 200 metre mesafe yapabildikten sonra yakalandı.

2.05.2002Gündem
Asıl zirve Dubaide

Asıl zirve Dubai'de

8 dünya liderinin buluştuğu Cenova'daki zenginler zirvesi için milyonlarca dolar harcanırken, global yoksulluğa çare arayacak zirve gelecek Ekim ayında Dubai'de yapılacak.

21.07.2001Dünya

Yazar Sonuçları

Avrupa’ya en fazla sorunu Polonya çıkartacak

Avrupa Birliği 10 yeni üye kazanmasından iki gün sonra Belçika Prensi Philippe başkanlığında Türkiye’ye gelen Belçikalı işadamlarıyla konuşuyoruz.

3.05.2004

Küçük bir test: Türk romanından aklınızda kaç kahraman kaldı?

SİZDEN bir ricam var. Lütfen bu yazıyı okumadan önce kendinize küçük bir test yapın ve Türk romanından aklınızda kalan kahramanları bir yere yazın.

20.04.2002