EKSTRA
MENÜ

Pratik

Pratik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Pratik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 19.040 Pratik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Pratik Haberleri

28 Ağustos hangi burç ve burcu ne 28 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 28 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Günümüzde Astrolojiye olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Kişiler burçlarını öğrenebilmeleri için doğum tarihlerini bilmeleri gerekir. Bu tarihlerden birisi de 28 Ağustos olmaktadır. Peki 28 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 28 Ağustos tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özelliklerini sizlere detaylıca derledik.

15.09.2021Burçlar
27 Eylül hangi burç ve burcu ne 27 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Eylül hangi burç ve burcu ne? 27 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji bilimi her zaman insanların ilgisini çeken bir konu olmuştur. Bu sebeple pek çok kişi astroloji ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. 27 Eylül hangi burç ve burcu ne? 27 Eylül tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
27 Ağustos hangi burç ve burcu ne 27 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 27 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji her daim insanların ilgi odağı olduğu konulardan bir tanesini oluşturmuştur. Bu sebepten dolayı da burçlar günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. 27 Ağustos tarihinde doğmuş olan kişilerin hangi burç olduğunu, bu burcun yükselenini, özelliklerini, 27 Ağustos tarihinde gerçekleşmiş olayları ve bu tarihte doğmuş olan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
25 Ağustos hangi burç ve burcu ne 25 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 25 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astrologların bizlere sunduğu on iki adet burç bulunmaktadır. 25 Ağustos hangi burç oluyor? 25 Ağustos burcunun özellikleri nelerdir? 25 Ağustos burcunun yükseleni nedir? 25 Ağustos günü önemli bir gün müdür? 25 Ağustos günü tarihteki önemli olaylar nelerdir? 25 Ağustos günü dünyaya gelen Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 25 Ağustos günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular kimlerdir? İşte, tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
22 Eylül hangi burç ve burcu ne 22 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Eylül hangi burç ve burcu ne? 22 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların gelecekleri ve kişisel özellikleri ile ilgili bilgi vermektedir. Bu nedenle pek çok insan burçlara ilgi duymaktadır. Astroloji günümüzde hala gelişmekte olan bilim dallarından bir tanesidir. 22 Eylül hangi burç ve burcu ne? 22 Eylül tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
17 Eylül hangi burç ve burcu ne 17 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Eylül hangi burç ve burcu ne? 17 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji her zaman insanları cezbeden bir konu olmuştur. Hatta eski devirlerde öylesine itibarlı ve önem verilen bir alan olmuştur ki; kralların yanı başlarında Astroloji bilen kişiler danışman olarak yer almışlardır. Günümüzde de Astrolojiye yoğun ilgi aynı şekilde sürmektedir. İşte, 17 Eylül hangi burç, !7 Eylül tarihinde doğanların özellikleri, 1 Eylül tarihinde yaşanmış tarihi olaylar, 17 Eylül tarihinde doğan Türk Ünlüler ve futbolcular, 17 Eylül tarihinde doğan yabancı ünlüler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
Kampusa dönüş başladı Kantin çayını bile özlemişiz

Kampusa dönüş başladı! Kantin çayını bile özlemişiz

Bir buçuk yıldır uzaktan eğitim gören üniversiteliler kampuslara dönmeye başladı. Dün yüz yüze eğitime başlayan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin ilk gününe biz de tanıklık ettik. Okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, “Burun kıvırdığımız yemekhaneyi, ucuz otomat çayını bile çok özlemişiz” diyor...

14.09.2021Eğitim
13 Eylül hangi burç ve burcu ne 13 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Eylül hangi burç ve burcu ne? 13 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Eylülde doğanlar başak burcudur. Oğlak ve Boğa ile birlikte hava grubunda yer alan başak burcunun yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşları ise akik ve zümrüttür. Masumiyetin ve doğanın sembolü olan Başak’ın anlaşamadığı burçlar, İkizler, Yengeç ve Balıktır. Yay ve Boğa ise başakların en iyi anlaştığı burçlar arasında yer alıyor. 13 Eylülde doğan Türk ile yabancı ünlüler kimlerdir? 13 Eylülde doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
12 Eylül hangi burç ve burcu ne 12 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Eylül hangi burç ve burcu ne? 12 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu nedenden dolayı pek çok insan burç yorumlarını dikkatli bir biçimde takip etmektedir. 12 Eylül tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özelliklerini, bu tarihte doğan ünlüleri ve futbolcuları, 12 Eylül tarihinde yaşanmış olan olayları sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
7 Eylül hangi burç ve burcu ne 7 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

7 Eylül hangi burç ve burcu ne? 7 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji kapsamında yer alan bütün burçların burcun kendine özgü olan özellikleri mevcut halde bulunmaktadır. Dünya üzerinde bulunan tüm bireyler kendi burçlarını doğum tarihlerine bakarak bulabilmektedir. 7 Eylül tarihinin hangi burca ait olduğunu, bahsedilen burcun hangi özellikleri taşıdığını, yükselenini, 7 Eylül'de hangi olayların yaşandığını ve yine bu tarihte doğan ünlülerin kimler olduğunu sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
1 Ağustos hangi burç ve burcu ne 1 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 1 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların büyük bir kısmı burçlara inanmaktadır ve günlük burç yorumlarına önem vermektedir. Her gün pek çok insan çeşitli kaynaklardan ve internet üzerinden burçlar ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır. 1 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 1 Ağustos tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
29 Mayıs hangi burç ve burcu ne 29 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 29 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğum günleri birçok insan için oldukça değerli günlerdir. Her insanın karakterine etkisi olduğu düşünülen burçlar belirlenmiştir. 29 Mayıs hangi burçtur? 29 Mayıs günü dünyaya gelenler hangi burca sahip oluyor? 29 Mayıs gününde doğanların özellikleri nelerdir? 29 Mayıs gününün yükseleni nedir? 29 Mayıs günü dünyaya gelen Türk ünlüler, futbolcular, anime karakterleri kimlerdir? İşte tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
28 Mayıs hangi burç ve burcu ne 28 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 28 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Gezegenlerin konumuna ve yıldızların hareketlerine göre belirlenen 12 adet burç bulunuyor. Her insan doğduğu tarihin hangi burcun içine girdiğini öğrenmek istiyor. 28 Mayıs tarihinden doğan kişiler, merhametli kişilikleri ile ön plana çıkıyor. 28 Mayıs hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
27 Mayıs hangi burç ve burcu ne 27 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 27 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların karakteri birbirinden farklı olabilmektedir. Pek çok insan birbirinden farklı olan huylara, fikre, ruha ve bakış açısına sahip olmak gerekmektedir. Bu farklılığı belirleyen en önemli etkenlerden bir tanesi de burçlardır. 27 Mayıs tarihinin hangi burca denk geldiğini, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 27 Mayıs tarihinde yaşanmış olan olayları ve bu tarihte doğan ünlüleri derledik.

13.09.2021Burçlar
23 Haziran hangi burç ve burcu ne 23 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

23 Haziran hangi burç ve burcu ne? 23 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Tarihte olduğu gibi çağımızda de astroloji sürekli insanların ilgisini çekmiş olan bir alandır. Gökyüzü olayları, burçlar ve yıldızlar insanların çok yakından takip ettiği konuların arasında yer almıştır. 2 Haziran tarihinin hangi burç olduğunu, bu burcun işlevlerini, yükselenini, bu tarihte meydana gelmiş olan olayları, 23 Haziran'da doğmuş olan ünlüleri ve anime karakterlerini sizler için derledik.

13.09.2021Burçlar
17 Mayıs hangi burç ve burcu ne 17 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 17 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji bilimi insanların en çok ilgisini çeken bilim dallarından biridir. Çünkü insanlar burçlar ile hem kendilerinin hem de diğer insanların kişilikleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedirler. Günümüzde pek çok kişi doğum tarihi ile burç araştırması yapmaktadır. 17 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 17 Mayıs tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
17 Haziran hangi burç ve burcu ne 17 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Haziran hangi burç ve burcu ne? 17 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji tarih boyunca insanların ilgisini çeken bir konu olmuştur. Çünkü burçlara göre karakter analizleri her zaman insanlara eğlenceli gelmiştir. Günümüzde pek çok kişi yapacağı işlerde, kuracağı ilişkilerde burç yorumlarını dikkate almaktadır. 17 Haziran hangi burç ve burcu ne? 17 Haziran tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
Polimeraz Nedir, Ne İşe Yarar Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) Nasıl Yapılır

Polimeraz Nedir, Ne İşe Yarar? Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) Nasıl Yapılır?

PCR testi, son dönemlerde koronavirüs ile mücadele sürecinde kullanılmaya devam ediliyor. PCR olarak bildiğimiz Polymerase Chain Reaction- Polimeraz Zincir Reaksiyonu, pratik bir şekilde yapılabiliyor, kişinin vücudundaki virüsün varlığını ve vücudun enfeksiyona nasıl yanıt verdiğini gösterebiliyor. Peki, gündemden düşmeyen Polimeraz Nedir, Ne İşe Yarar? Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) Nasıl Yapılır? İşte Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) hakkında merak edilenler…

12.09.2021İyi Yaşam
Hafta sonu EFT oluyor mu, nasıl yapılıyor

Hafta sonu EFT oluyor mu, nasıl yapılıyor?

Hafta sonu bankaların kapalı olması nedeniyle EFT olup olmadığı ve hafta sonu yapılan EFT’nin hesaba ne zaman geçtiği araştırılıyor. Yeni FAST sitemiyle artık EFT yapmak daha kolay bir hal alırken, EFT nasıl yapılır, hafta sonu yapılır mı, limiti ne kadar sorularının yanıtlarını haberimizde yanıtlıyoruz.

12.09.2021Ekonomi
Etmeli mi etmemeli mi Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Etmeli mi etmemeli mi? Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Yıllarca öğünlerin en sıkı yapılması gerekeni ve ‘baş tacı’ olan kahvaltı son dönemde en çok tartışılanı ve ‘acaba gereksiz mi’ diye sorgulananı oldu... Beslenme trendleri birkaç yılda bir değişir. Bir süredir aralıklı beslenme ve iki öğün yemek popüler. Varlığı ve gerekliliği hatta faydası bu akımlarla birlikte tartışılmaya başlayan kahvaltıyı uzmanlarına sorduk. Doktorlar, diyetisyenler, beslenme uzmanları ve şeflerin farklı görüşleri var. “Gece geç yersen sabah aç uyanırsın. Gece geç ve sabah uyanınca yeme” diyene mi, “Kalıcı kilo vermek isteyen sabah iyi bir kahvaltı etmeli” diyene mi kulak vermeli; okuyun, siz karar verin.

12.09.2021Hürriyet Pazar
Hayat gezince güzel

'Hayat gezince güzel'

Ödüllü bir işkadını ve bir gezgin olan Günsel Ülkü’nün yeni kitabı ‘Gezgin Ruhum-50 Ülke, 150 Şehir, 1 Günce’ bugüne kadar yazılmış en kapsamlı seyahat rehberlerinden biri. Tavsiye isteyen arkadaşlardan yola çıkıp günlüklerini ortaya döken Ülkü, tıpkı bir arkadaşına anlatır gibi 50 ülke, 150 şehirde ne yapılır, nereye gidilir, ne yenir anlatıyor...

12.09.2021Seyahat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerine sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerine sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Erdoğan "2023 hedeflerine maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz" dedi.

11.09.2021Ekonomi
Atıksız hayat, oh ne rahat

Atıksız hayat, oh ne rahat!

Pek çoğumuz gezegenimizin karşı karşıya kaldığı tehlikeyi görüp gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bireysel bir katkı sunmak, doğa dostu bir hayata geçmek istiyoruz. Plastik şişeleri, poşetleri hayatımızdan çıkarmanın, kullandığımız ambalajlı ürün sayısını azaltmanın sağlığımıza katkısı da çok. Sürdürülebilir bir hayat düzenine geçişte bize yardımcı olacak ürünleri jürimize sorduk.

Üniversiteliler için ‘bütçe dostu’ alışveriş rehberi

Üniversiteliler için ‘bütçe dostu’ alışveriş rehberi

Tekrar kampüse dönmeye hazırlanan üniversiteli gençleri şimdi de “Ne giyeceğim?” kaygısı sardı. Son moda kıyafetleri uygun fiyata bazı alışveriş sitelerinde bulmak mümkün. Hesaplı alışverişin adresleri olan pazarları, pasajları ve ikinci el dükkânlarını da unutmayalım. Gelin, birlikte İstanbul’dan İzmir’e, Ankara’dan Eskişehir’e uzanan hesaplı bir alışveriş turuna çıkalım.

Telefonların güvenliği için ebeveynlerin dikkat etmesi gereken noktalar

Telefonların güvenliği için ebeveynlerin dikkat etmesi gereken noktalar

Okulların açılmasıyla birlikte öğrenciler için eğitim süreci yeniden başladı. Anne babalar akıllı telefonlar sayesinde çocuklarıyla kolayca iletişim kurmayı planlarken, çocuklar için cep telefonları oyun oynamak ya da sosyal medyayı takip etmek anlamına geliyor.

8.09.2021Teknoloji
10 Nisan hangi burç ve burcu ne 10 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Nisan hangi burç ve burcu ne? 10 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların büyük bir kısmı burçlara önem vermektedir. Öyle ki hayatlarının her alanında burçlardan faydalanmaktadırlar. Bu bağlamda pek çok insan burcunu merak etmektedir. Kişiler doğum tarihleri ile kolayca burçlarını öğrenebilirler. 10 Nisan hangi burç ve burcu ne? 10 Nisan tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
8 Haziran hangi burç ve burcu ne 8 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Haziran hangi burç ve burcu ne? 8 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gökyüzünde yer alan 12 takım yıldızına burç adı verilir. Astronomik olayların yaşandığı burçlar, kişilerin doğum tarihine göre verilir. 12 burç olması 12 ay olmasından kaynaklanır. Yani her bir ay için bir burç denk gelmektedir. 8 Haziran hangi burçtur? 8 Haziran yükseleni nedir? Bu tarihte hangi önemli olaylar yaşanmıştır? 8 Haziran'da doğmuş olan ünlü isimler var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
5 Haziran hangi burç ve burcu ne 5 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Haziran hangi burç ve burcu ne? 5 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, geçmişten bugüne en fazla merak edilen bir alandır. İşte, 5 Haziran hangi burç, 5 Haziran tarihinde yaşanmış olaylar, 5 Haziran tarihinde doğan yabancı ve Türk ünlüler, futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

8.09.2021Burçlar
2 Haziran hangi burç ve burcu ne 2 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Haziran hangi burç ve burcu ne? 2 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Haziran tarihinde dünyaya gelen kişiler, hangi burca mensup olduklarını merak ediyor. 2 Haziran tarihinde doğan herkes, ikizler burcuna mensuptur. 2 Haziran tarihinde doğan kişiler ikizler burcu olduğu için genellikle de, çift karakterleri ile tanınır. 2 Haziran hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
29 Mart hangi burç ve burcu ne 29 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Mart hangi burç ve burcu ne? 29 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Tüm insanların doğum tarihlerine göre sahip oldukları burçlar bulunmaktadır. Bu burçlar insanların karakterleri ve kişisel özellikleri ile ilgili bilgi vermektedir. Bu nedenle çok eski zamanlardan beri astroloji insanlar tarafından ilgi görmüştür. 29 Mart hangi burç ve burcu ne? 29 Mart tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.09.2021Burçlar
28 Mart hangi burç ve burcu me 28 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Mart hangi burç ve burcu me? 28 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar çok eski dönemlerden itibaren burçlara önem vermektedir. Belirli tarihler arasında doğmuş olan kişilerin farklı burçları mevcut olmaktadır. 28 Mart tarihi içerisinde doğan kişilerin burcu merak edilmektedir. Sizin için 28 Mart tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun işlevlerini, yükselenini, 28 Mart tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri derledik.

6.09.2021Burçlar
25 Mart hangi burç ve burcu ne 25 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Mart hangi burç ve burcu ne? 25 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçların nitelikleri insanların en fazla merak ettiği konular arasında bulunmaktadır. Bu nedenle de konu ile alakalı devamlı araştırma yapmaktadırlar. Kişiler doğum tarihlerine bakarak hangi burca ait olduklarını oldukça rahat bir şekilde öğrenebilmektedir. Mera edilen bir başka konu da 25 Mart tarihinin hangi burca ait olduğu konusudur. 25 Mart tarihinin hangi burcu kapsadığını, söz konusu olan burcun genel özelliklerini, 25 Mart'ta tarihte yaşanmış olan olayları ve bu tarih içerisinde doğan ünlüleri derledik.

6.09.2021Burçlar
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı: Tank motoru testleri başladı

Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı: Tank motoru testleri başladı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TRT Haber'de yaptıı açıklamada, "Tank motoru şu anda testte çalışıyor. Bu motorlar aslında klasik teknolojiye dayanıyor. Ancak geleceğin teknolojileri başka motorlara işaret ediyor. Bu motorlar devre dışı kaldığında, teknolojiler değiştiğinde bunun hazırlığının da yapıldığını belirtmek isterim." açıklamasında bulundu.

6.09.2021Ekonomi
Günlük Burç Yorumları: 6 Eylül Pazartesi Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 6 Eylül Pazartesi Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 6 Eylül'de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 6 Eylül'de günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 6 Eylül Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 6 Eylül Pazartesi 2021 günlük burç yorumlarınız...

6.09.2021Astro Gündem
Bakan Varank startı vermişti... TEKNOFESTte ödüller sahiplerini buldu

Bakan Varank startı vermişti... TEKNOFEST'te ödüller sahiplerini buldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİTAK tarafından bu yıl 17'ncisi organize edilen Efficiency Challenge (EC) Elektrikli Araç ve 1. Liseler Arası Elektrikli Araç yarışlarında öğrencilerin yaptığı araçları inceledi ve yarışlarda start verdi. Kıyasıya süren mücadelede ödüller sahiplerini buldu. Dereceye giren takımlar ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Fatih Kacır’dan aldı.

5.09.2021Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İnanç, ikinci plana atılmaya çalışılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İnanç, ikinci plana atılmaya çalışılıyor

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, inancın ikinci plana atılmaya çalışıldığını belirterek "İnanç, sokakta olmasın, mahallede olmasın, şehirde olmasın ve insanın içinde olsun gibi bir anlayış var. İnsan ile Allah arasında olsun, evine ve ticaretine, siyasetine, adaletine, yansımasın diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan oralar adeta aydınlansın. Bu düşünce insanlığı bu noktaya getirmektedir" dedi.

5.09.2021Gündem
Buffalo sos nasıl yapılır ve hazırlanır İşte evde pratik buffalo wings tarifi

Buffalo sos nasıl yapılır ve hazırlanır? İşte evde pratik buffalo wings tarifi

Buffalo sos tavuk yemeklerinin yanına oldukça yakışıyor. Buffalo kanatları yani buffalo wings evde de kolayca pratik malzemeler ile yapılıyor. Et ve tavuk bulunan her yemeğe lezzet katan buffalo sosu hazırlamak için bazı püf noktalar bulunuyor. Sizler de pratik buffalo sosu tarifi arıyorsanız haberimize göz atabilirsiniz... Peki, buffalo sos nasıl yapılır? Evde pratik buffalo wings nasıl hazırlanır? İşte, denemek isteyenler için kolay buffalo sos hazırlanışı, tarifi ve malzeme listesi.

‘Dört mevsim yesek’ diye iç geçiriyorsanız...

‘Dört mevsim yesek’ diye iç geçiriyorsanız...

Rengârenk yaz sebze-meyvelerini tezgâhlarda görmek için son günler... Ama ya domates ve patlıcanı kışın özlersek ne yapacağız? Çözüm belli: Yazın bereketini kışa taşımak için bu leziz ürünleri dondurmak. Püf noktalarıyla hangi malzeme, nasıl dondurulur; önerilerimize buyurun. Mesela patlıcanı pişmiş, bamyayı yarı pişmiş, avokadoyu ise püre yaparak saklamamız gerekiyor...

Çocuklar güne enerjik başlasın

Çocuklar güne enerjik başlasın

Pazartesi günü okullar açılıyor... Sabahları evlerde yine tatlı bir telaş yaşanacak. Anne-babaların aklında ‘Çocuğuma her sabah kahvaltıda ne yedireceğim’ sorusu dönüp dolaşıyor. Ebeveynlerin işi kolaylaşsın, çocuklar farklı lezzetler denesin diye şeflerimizden pratik ve sağlıklı tarifler aldık; kahvaltıda nelere dikkat etmemiz gerektiğini de uzmanına sorduk.

Ayaklarımız kafese girdi

Ayaklarımız kafese girdi

Bu sonbahar kapalı mokasenler yerine, ilhamını balıkçı ayakkabılarından alan kafes sandaletler giyeceğiz. Bu modeller, havalı ve modern olduğu kadar nostaljik ruhuyla da dikkat çekiyor.

Kargo kutularını çöpe atıyor musunuz Bir daha düşünün Yapbozun bir parçası olabilir...

Kargo kutularını çöpe atıyor musunuz? Bir daha düşünün! Yapbozun bir parçası olabilir...

Siber güvenlik uzmanlarına göre çöpe attıklarımız hayatımızın kararmasına yol açabilir. Çünkü dolandırıcıların silahlarından biri de çöp karıştırmak. Peki ne yapmalıyız? Detaylar haberimizde...

2.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Dünyada en hızlı büyüyen 2. ülke olduk, ihracat tarihimizde ilk kez 200 milyar doları geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Dünyada en hızlı büyüyen 2. ülke olduk, ihracat tarihimizde ilk kez 200 milyar doları geçti!

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı Subay ve Astsubay Mezuniyet Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, mezun olan öğrencilerin ailelerine 'evlatlarınızla ne kadar iftihar etseniz azdır' dedi. Öte yandan Erdoğan, Türkiye ekonomisinin 2. çeyrekte yüzde 21.7 büyüdüğünü hatırlatarak, Türkiye'nin dünyada en hızlı büyüyen 2. ekonomi olduğunu açıkladı.

1.09.2021Gündem
İtalyan makarnası nasıl yapılır İtalyan makarnası tarifi, yapımı ve çeşitleri

İtalyan makarnası nasıl yapılır? İtalyan makarnası tarifi, yapımı ve çeşitleri

İtalyan mutfağı denince akla ilk gelen lezzetlerden olan İtalyan makarnası MasterChef jürisi Danilo Şef farkıyla yeniden en çok arananlar listesinde! Evde İtalyan makarnası yapma fikri bile mutfağı seven herkesi heyecanlandırmaya yetiyor. Salçalı, ıspanaklı gibi pek çok çeşidi olan İtalyan makarnası nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte size İtalyan makarnası tarifi, yapımı ve çeşitleri…

2 Nisan hangi burç ve burcu ne 2 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Nisan hangi burç ve burcu ne? 2 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar her zaman Güneş burçlarını merak etmektedir. Güneş burçlarına göre günlük, haftalık, aylık, senelik burç yorumları yapmak mümkündür. Kişilerin burçlarını öğrenebilmeleri için öncelikle doğum tarihlerini bilmesi gerekmektedir. 2 Nisan hangi burç ve burcu ne? 2 Nisan tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar

Yazar Sonuçları

Afganistan’dan yanı başımızdaki İdlib realitesine geçiş yapmak

Haftalardır kaygı içinde Afganistan’daki krize ilişkin gelişmeleri izlerken, geçen cumartesi günü İdlib’de meydana gelen bir saldırıda üç askerimizin şehit edilmesi, birden dikkatlerimizi Hatay sınırının hemen karşısındaki sorunlu bir coğrafyaya çevirmemize yol açtı.

15.09.2021

Post-Truth Çağ, Dijital Vatandaşlık ve Toplum 5.0

Hayatımızla ilgili merak ettiğimiz neredeyse her konudaki araştırmayı; sağlıktan, eğitime, genel kültürden pratik bilgilere dair gelişmelerin araştırmasını ve takibini uzun zamandır internet ve sosyal medya üzerinden yapıyoruz. Özellikle de hemen yanımızda duran cep telefonlarımız bize her konuda sınırsız kaynak sunuyor. İlaveten sosyal medyanın günlük akışında ilerlerken bize ilginç gelen, hemen birileri ile paylaşmak istediğimiz birçok içerikle karşılaşıyoruz. Peki bu sırada karşılaştığımız verilerin doğruluğundan ne kadar eminiz? Edindiğimiz bilgilere inanmadan, onları savunmadan, çevremizdeki diğer kişilerle veya sosyal medya ağlarında bu bilgileri paylaşmadan önce dikkate almamız gereken noktalar neler?

14.09.2021

Aidata dikkat!

Ev sahibi de kiracı da olsanız oturduğunuz sitenin veya apartmanın işletme projesine dikkat edin. Kiracıysanız ve siteyi kooperatif yönetiyorsa, kooperatifin yönetimsel giderlerini ya da ödemekle yükümlü olmadığınız ‘yatırım ve demirbaş’ giderlerini fark etmeden ödüyor olabilirsiniz. Malik olarak site genel kurullarına mutlaka katılın. Site yönetiminde söz ve karar sahibi olun. Tahmini işletme projesine göre toplanan yüksek aidatlar nereye, ne kadar harcandı? Sitenize özgü adil bir aidat sistemi işliyor mu inceleyin. Çünkü davalar yıllarca sürüyor ve sorunlara da çözüm olmuyor.

13.09.2021

Sağlıklı olmaya karar verdiyseniz, işte ilk adım!

Sağlık yolculuğunuzu küçük, yapılabilir adımlara bölmek, zorlanmadan hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Artık daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak istiyor ama bu zamana kadar yapmanız gerekenleri gözünüzde mi büyütüyordunuz? Büyütmeyin, size vereceğim küçük adımları takip edin.

12.09.2021

Usta ismin biyografisi geliyor

Turnanın Türküsü adlı ilk kitabında Türk halk müziğinin usta ismi Bedia Akartürk’ün biyografisini yazan Tolgahan Vurgun, ikinci kitabı için çalışmaya başladı.

8.09.2021