MENÜ

Pratik

Pratik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pratik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.802 Pratik haberi bulunmuştur.

Pratik Haberleri

Kutlu Özdemir: Pandemide iş dünyası iyi bir sınav verdi

Kutlu Özdemir: Pandemide iş dünyası iyi bir sınav verdi

Özdemir Group Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Özdemir, “En gelişmiş devletleri bile sarsan salgında, Türkiye’nin iş dünyası çok iyi bir sınav verdi.

29.09.2020Ekonomi
Sanal Clinic ekibi Teknofest 2020’de Türkiye birincisi oldu

Sanal Clinic ekibi Teknofest 2020’de Türkiye birincisi oldu

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te Eğitim Teknolojileri Alanında yarışan Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Kübra Kablan ile Yusuf Bayram Tuğlu, Sanal Clinic girişimleriyle TEKNOKENT bünyesinde ürettikleri Diagnosis Time ürünüyle 1. oldular.

29.09.2020Teknoloji
Özlem Yıldız: Hiç derdim yok sanıyorlar

Özlem Yıldız: Hiç derdim yok sanıyorlar

Özlem Yıldız, 17 yaşında kapısından içeri adım attığı Kanal D’ye yıllar sonra yeniden döndü. “Yuvaya dönüş” heyecanı yaşayan ünlü sunucu, bundan böyle hafta sonları “Konuştukça...” adlı programıyla ekranda olacak. Yıldız ile Kanal D binasında buluştum. Yeni programından özel hayatına, oğlu Demir’le ilişkisinden “Şimdi en yakın arkadaşım” dediği eski eşi Sinan Serter’e her şeyi konuştum. Her daim yüzü gülen, neşeli, görünürde gamsız Özlem Yıldız’ın göstermediği yüzünü de işte bu söyleşide keşfettim.

29.09.2020Magazin
Gök cisimlerini izlemek için Erciyes Dağında toplandılar

Gök cisimlerini izlemek için Erciyes Dağı'nda toplandılar

Kayseri'de gökyüzü meraklıları, hem gök cisimlerini ışık kirliliğinden uzakta izlemek hem de gökyüzünü fotoğraflamak için Erciyes Dağı'nda bir araya geldi.

29.09.2020Teknoloji
Askeri operasyonlarda tehlikeli mağaraların içlerini tespit edecek

Askeri operasyonlarda tehlikeli mağaraların içlerini tespit edecek

Tehlikeli mağaraların içlerinin tespiti için geliştirdikleri "Pratik5000" ile TEKNOFEST 2020'de birinci olan KSÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisiliği Bölümü öğrencileri başarılarını Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ile paylaştı.

29.09.2020Teknoloji
World Wide Web nedir Www Ne demek Kim tarafından ne zaman kuruldu ve tarihi

World Wide Web nedir? Www Ne demek? Kim tarafından ne zaman kuruldu ve tarihi

İnternet günümüzde genişleyen kullanım alanları ile artık pek çok kişi için bir vazgeçilmez olmuştur. İnsanların çoğu nerede ise günlerinin çoğunu online olarak geçiriyorlar. www olarak bilinen Wold Wide Web, internet üzerinde yayınlanan ve bağlantılı olan hiper- metin dökümanlarını kaplayan bir bilgi sistemidir. Milyonlarca kullanıcı bu alanda araştırmalar yapıyor. Peki, World Wide Web Nedir? Ne zaman ve kim tarafından kurulmuştur? WWW ne anlama gelir? Özellikleri nelerdir? İşte detaylar.

29.09.2020Araştırma
İşaret Dili nedir İşaret Dili nasıl öğrenilir İşaret Dili eğitimi hakkında bilgiler

İşaret Dili nedir? İşaret Dili nasıl öğrenilir? İşaret Dili eğitimi hakkında bilgiler

İşaret dili, işaret dilleri olarak da bilinmektedir. İşaret dili, anlamı iletmek için görsel-manuel yöntem kullanan dili ifade etmektedir. İşaret dilleri, manuel olmayan ögelerle birlikte manuel eklemlerle ifade edilmektedir. İşte, işaret dili hakkında merak edilenler.

28.09.2020Araştırma
BenQ ZOWIE, XL-K Jenerasyonu Espor Oyun Monitörlerini Duyurdu

BenQ ZOWIE, XL-K Jenerasyonu Espor Oyun Monitörlerini Duyurdu

XL serisinin geliştirilme süreci, tamamen oyuncuların oyun içi yeteneklerini performansa dönüştürebilmesine yardımcı olacak hassas özelleştirmelere odaklı gerçekleşti keza espor dünyasında her zaman en ince detaylara dikkat eden ve bu işi ciddiye alanlar gerçek yıldızlar oldu.

28.09.2020eSpor
Üniversiteliler için bu yıl sorunlar farklı

Üniversiteliler için bu yıl sorunlar farklı

Hem yeni üniversiteye başlayacaklar hem de ara sınıf üniversiteliler için bu dönem önceki yıllardan farklı olacak. Üniversite öğrencileri güz dönemini uzaktan eğitimle geçirecekler. Önceki yıllarda öğrenciler bu tarihlerde ev ya da yurt arayışında olurlardı. Yeni başlayıp ailesinden ilk kez ayrılacak olanlar şehir değiştirmenin, kendi ekonomisini idare edecek olmanın sıkıntısını yaşardı. Gençler, üniversitelerin öğrenci dekanlarıyla bu gibi sorunlarını paylaşırlardı. Ancak uzaktan eğitimde sorunlar da farklılaştı.

28.09.2020Eğitim
Kovid-19 sağlıkta dijitalleşmeyi hızlandırdı

Kovid-19 sağlıkta dijitalleşmeyi hızlandırdı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi sağlık sektörüne dair çok sayıda iş ve işlemde dijital imkanlar geçmiş yıllara oranla daha yoğun kullanılıyor.

27.09.2020Ekonomi
Donmuş tavuk nasıl çözülür Tavuğu çözdürmek için en iyi 6 yöntem

Donmuş tavuk nasıl çözülür? Tavuğu çözdürmek için en iyi 6 yöntem

İşten eve gelirken dolapta çıkardığınız tavuk olduğunu düşünürken eve geldiğinizde aslında tavuğu dondurucudan çıkarmadığınızı fark ettiniz. İşte o zaman ne yapacağınızı bilemiyorsanız biz sizin için 6 farklı tavuk çözme yöntemi derledik. Zamanla tüm bu yöntemlerin hepsini deneyip en iyi sonuç aldığınızı seçebilirsiniz. O zaman tavuk çözme yöntemlerine geçelim…

Sesli Harfler Nelerdir Sesli Harfler Konu Anlatımı

Sesli Harfler Nelerdir? Sesli Harfler Konu Anlatımı

Türkçe öğrenildiği zaman oldukça kolay bir dildir. Sesli ve sessiz harflerden oluşur. Özellikle her cümlede önemli bir görev üstlenen sesli harfler, sessiz harflerde olduğu gibi yazıldığı şekilde okunur. Pek çok veli sesli harfleri çocuğuna öğretmek için bu konu hakkında internette araştırma yapmaktadır. Peki, sesli harfler nelerdir? Sesli konu anlatımı ile hakkında bilinmesi gerekenler.

25.09.2020Araştırma
Adlaşmış Sıfat Nedir Adlaşmış Sıfat Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Adlaşmış Sıfat Nedir? Adlaşmış Sıfat Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Sıfatlar çoğu zaman isimle kullanıldığında karıştırılsa bile öğrenildiği zaman kolayca anlaşılabilen dilbilgisi kuralları arasındadır. Özellikle öğrenciler için önemli olan adlaşmış sıfat internet üzerinden de sürekli araştırılıyor. Siz de bu dilbilgisi kuralını öğrenebilir ve gerekli yerlerde kullanabilir ya da fark edebilirsiniz. Peki adlaşmış sıfat nedir? Adlaşmış sıfat konu anlatımı ve örnekleri hakkında bilinmesi gerekenler.

25.09.2020Araştırma
8. Sınıf Türkçe Görsel Okuma konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Görsel Okuma konu anlatımı

Yazılı metinlerin dışında aynı zamanda bir de görsel okuma bulunmaktadır. Burada anlamlandırma ve yorumlama yaparak görsel okuma üzerinde işlem gerçekleştirilir. Şimdi görsel okumanın ne olduğunu öğreneceğiz ve nerelerde kullanıldığına bakacağız. İşte 8. sınıf Türkçe görsel okuma konu anlatımı.

24.09.20208. SINIF
Vestiyer modelleri - Sürgülü, aynalı ve modern vestiyer modelleri (2020)

Vestiyer modelleri - Sürgülü, aynalı ve modern vestiyer modelleri (2020)

Vestiyerler, evlerimizde fonksiyonel bir mobilya olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle kapı girişinde ve giyinme odalarında bulunan bu kurtarıcı parçalarla, fazladan depolama alanı ve elbiselerimizde düzenli bir görünüm imkanı buluruz. Vestiyer modellerinde en çok aranan özellik şüphesiz, kullanışlı ve az yer kaplıyor olmasıdır. Bunun yanında dekorasyonu şık evlerin olmazsa olmazı göze hitap eden aynalı vestiyerler de bu yılın en gözde tasarımları arasında. İşte dekorasyonunuzu tamamlayacak sürgülü, modern ve pratik vestiyer modelleri…

24.09.2020Dekorasyon
Türk bilim insanı yapay organları gerçeğe yakınlaştırdı

Türk bilim insanı yapay organları gerçeğe yakınlaştırdı

Türk bilim insanı Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Nuri Ertaş, geliştirdiği biyomürekkep ile yapay organlardaki hücrelere kan damar ağı oluşana kadar ihtiyaçları olan oksijeni sağlamayı başardı.

23.09.2020Teknoloji
Risotto nasıl yapılır Mantarlı risotto tarifi ve adım adım yapım aşaması

Risotto nasıl yapılır? Mantarlı risotto tarifi ve adım adım yapım aşaması

Risotto tarifi, İtalyan mutfağının enfes lezzeti arasında yer tutuyor. Türk mutfağındaki pirinç pilavına benzeyen risottonun anlamı İtalyancada pirinç anlamındaki riso kökünden geliyor. Farklı çeşitlerle hazırlanan risottoyu ilk kez yapacaksanız mantarlı olanı denemenizi tavsiye ediyoruz. Kremalı kıvamı ile farklı lezzet denemek isteyenler risotto yapılışına göz atabilir. Peki, risotto nasıl yapılır? İşte, mantarlı risotto tarifi, malzemeleri ve adım adım yapım aşaması.

6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı

İngilizce konularının pratik alanında karşılık bulması kelime çalışmasındaki başarıya bağlıdır. Ortaokul müfredatındaki konularda kelimelerin yanı sıra bazı edat, zarf ve ek kullanımları da önemlidir. Bu alanda 6. Sınıf İngilizce 2. ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı hakkında araştırmalar yapanlar için işte detaylar.

22.09.20206. SINIF
Çalışan kadınlar için temizliği kolay hale getirecek pratik bilgiler

Çalışan kadınlar için temizliği kolay hale getirecek pratik bilgiler

İşten dolayı vakti kalmayan kadınlar için temizliği kolaylaştıracak ve işlerinin hızlıca bitmesini sağlayacak püf noktalarını bir araya getirdik.

Kolon kanseri nedir, belirtileri nelerdir? Kolon kanserinden nasıl korunulabilir?

Türkiye’de kolon kanserinin yaygın olmasının en büyük nedenlerinden birinin yeme alışkanlığı olduğunu dile getiren Genel Cerrahi / Cerrahi Onkoloji Bölümü'nden Prof. Dr. İlker Sücüllü, “Kırmızı et, işlenmiş et ürünleri, aşırı yağlı ve kalorili gıdalar ve bir takım yiyeceklerin yüksek ısıda pişirilmesi (mangal,ızgara gibi) ile ortaya çıkan kimyasal ürünlerin kolon kanseri riskini arttırdığı net olarak bilinmektedir” dedi.

22.09.2020Sağlık
Yerli ve milli araçlarla Beyoğlu Belediyesi 10 milyon TL tasarruf etti

Yerli ve milli araçlarla Beyoğlu Belediyesi 10 milyon TL tasarruf etti

İstanbul’un en çok turist çeken kalabalık ilçelerinden Beyoğlu Belediyesi, Kademe A.Ş.’nin geliştirdiği yerli ve milli araçlarla 1 yılda 10 milyon TL’nin üzerinde tasarruf sağladı.

22.09.2020Ekonomi
Kirençlenmiş çaydanlık nasıl kolayca parlatılır

Kirençlenmiş çaydanlık nasıl kolayca parlatılır?

Şebeke sularının klorlu ve kireçli olması çaydanlıkların içinde istenmeyen katmanların oluşmasına yol açıyor. Çaydanlığı uzun ömürlü kullanmak için ise düzenli olarak temizlemek gerekiyor. Çaydanlıkların hem içinin hem de dışının daha temiz olması için siz de bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

22.09.2020Yaşam
Galaxy Z Fold2 iş dünyasının yeni telefonu olacak

Galaxy Z Fold2 iş dünyasının yeni telefonu olacak

Samsung’un geçtiğimiz günlerde Galaxy Unpacked etkinliğinde duyurusunu yaptığı ekranı katlanabilen yeni telefonu Galaxy Z Fold2, bu alanda çıtayı iyiden iyiye yukarı çekmişe benziyor. Özellikleriyle pek çok kullanıcıya hitap eden ürün, özellikle de iş dünyasının yeni gözdesi olacak.

Bu bir ilandır

22.09.2020Teknoloji
5G: En karlı kullanım için 5 temel teknoloji

5G: En karlı kullanım için 5 temel teknoloji

5G iyiden iyiye dünyada yaygınlaşmaya başlıyor ve bu teknolojiyi etkin bir şekilde kullanabilen yeni dünyaya adapte olmuş olacak. Bu kapsamda DE-CIX’in Global Ürünler ve Araştırma Bölümü Başkanı Dr. Christoph Dietzel, 5G bünyesinde tamamlayıcı teknolojileri anlattı.

21.09.2020Teknoloji
Sonbahar kampı yapacaklar dikkat İşte olmazsa olmazlar...

Sonbahar kampı yapacaklar dikkat! İşte olmazsa olmazlar...

Artık sonbahar geldi. Bu dönem kamp yapmak, yazın deniz kenarında çadır kurmaya pek benzemiyor. Dikkat edilmesi gereken birçok şey var. Sizin için birkaç öneri sıraladım.

21.09.2020Gezi
Teknoloji sektörüne yeni bir soluk; 360

Teknoloji sektörüne yeni bir soluk; 360

Sizleri teknoloji sektörüne yeni bir soluk getirecek olan bir marka ile tanıştıralım; 360

19.09.2020Ekonomi
Ananaslı olur da incirli pizza olmaz mı

Ananaslı olur da incirli pizza olmaz mı?

Hem sağlıklı hem çok lezzetli. Üstelik tam mevsimi! Taze incirin tadını katlamak için şeflerden tarifler istedik. Kiminde incirler salatada, kimindeyse pizzada. Muhallebi ve reçel de denemeye değer.

4. Sınıf İngilizce 6. Ünite Fun With Science - Bilimle Eğlence konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 6. Ünite Fun With Science - Bilimle Eğlence konu anlatımı

Dil eğitimi ilköğretim aşamasından itibaren çocuklara sevdirilerek öğretilme amacı ile veriliyor. Yeni bir dil öğrenmek için o dil ile ilgili kelimeleri öğrenerek cümle kurulumları yapmak, pratik aşamasında daha kaliteli bir eğitim ortaya çıkarır. Ders müfredatları da bu şekilde kelime gruplarının kalıplar halinde verilmesine dayanır. 4. Sınıf İngilizce müfredatında yer alan 6. Ünite Fun with Secience- Bilimle Eğlence konu anlatımı hakkında araştırmalar yapanlar için işte detaylar.

18.09.20204. SINIF
3. Sınıf İngilizce 2. Ünite My Family - Ailem konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 2. Ünite My Family - Ailem konu anlatımı

İngilizce dersinden en iyi şekilde faydalanabilmek için kelime ezberi çok önemlidir. Özellikle gramer alanında öğrenilen konuların pratik alanında karşılık bulması dersin günlük hayatınızda bir dil olarak kullanabilme imkanı verir. İlkokul düzeyindeki dersler temel konular üzerinedir. 3. Sınıf konuları arasında yer alan 2. Ünite My Family- Ailem konu anlatımı hakkında araştırmalar yapanlar için işte detaylar.

18.09.20203. SINIF
3. Sınıf İngilizce 1. Ünite Greeting - Selamlama konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 1. Ünite Greeting - Selamlama konu anlatımı

Öğreneceğimiz basit kelimeler ve cümleler ile beraber İngilizce selamlaşabiliriz. Özellikle hem okulumuzda hem de evimizde veya dışarıda her yerde, çevremizdeki insanlara İngilizce nasıl selam verileceğini öğrenmemiz oldukça kolaydır. İşte 3. sınıf İngilizce 1. ünite greeting - selamlama konu anlatımı.

18.09.20203. SINIF
5. Sınıf İngilizce Making Simple Suggestions With Should (Should / Shouldnt Yapısı İle Tavsiyelerde Bulunma) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Making Simple Suggestions With Should (Should / Should'nt Yapısı İle Tavsiyelerde Bulunma) konu anlatımı

İngilizcede bazı kalıp kullanımları bulunur. Bu kalıpları öğrenerek dil eğitiminde daha pratik çalışmalar yapılabilir. Öneri kalıpları olarak ta farklı kullanımlar bulunuyor. Bunlardan biri should kalıbı olmaktadır. 5. Sınıf İngilizce making simple suggestions whith should ( should/ should’nt yapısı ile tavsiyelerde bulunma) konu anlatımı araştırması yapanlar için işte detaylar.

18.09.20205. SINIF
Şırnakta PTT binasında soygun tatbikatı

Şırnak'ta PTT binasında soygun tatbikatı

ŞIRNAK PTT Baş Müdürlüğü’nce polis, AFAD, sağlık görevlileri, itfaiye ekipleri ve PTT çalışanlarından oluşan 80 kişiyle soygun ve deprem tatbikatı yapıldı. Soygun tatbikatında senaryo gereği, PTT şubesine gelen silah kişi, personelden kasadaki parayı çıkarmasını istedi. Soygun girişimi ardından şube binasına gelen müzakereci polis, soyguncuyu ikna ederek, eyleminden vazgeçirdi.

18.09.2020Gündem
TÜBİTAKın İHA yarışları ilk kez lise öğrencilerine de açıldı

TÜBİTAK'ın İHA yarışları ilk kez lise öğrencilerine de açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmaları, bu yıl ilk kez lise öğrencilerine açıldı.

18.09.2020Teknoloji
Günlük Burç Yorumları: 18 Eylül Cuma Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 18 Eylül Cuma Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 18 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 18 Eylül Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 18 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 18 Eylül 2020 Cuma günü burç yorumlarınız...

18.09.2020Astro Gündem
2. Sınıf İngilizce 5. Ünite Colors (Renkler) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 5. Ünite Colors (Renkler) konu anlatımı

Çevremizde gördüğümüz pek çok eşyanın farklı renkleri bulunmaktadır. Bu renkleri hem okulumuzda hem evimizde hem de dışarı çıktığımız zaman birçok değişik yerde görürüz. Şimdi bu renklerin İngilizce kelimelerini öğreneceğiz ve cümle kuracağız. İşte 2. sınıf ingilizce 5. ünite colors (renkler) konu anlatımı.

16.09.20202. SINIF
1. Sınıf Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi konu anlatımı

1. Sınıf Matematik Doğal Sayılarla Toplama İşlemi konu anlatımı

Doğal sayıları birbiriyle toplayarak toplama işlemi yaparız. Böylece elimizde bulunan toplam sayıyı elde etmiş oluruz. Tabii bunu farklı şekillerde yapabiliriz ve eninde sonunda rakamları birbiri ile toplayarak toplam işlemi elde edebiliriz. İşte 1. sınıf matematik doğal sayılarla toplama İşlemi konu anlatımı.

16.09.20201. SINIF
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Salgında son durum ne? Yeni tedbirler gündemde mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası merak edilen soruları yanıtladı. Öte yandan Bakan Koca'nın açıkladığı son tabloya göre Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 645 Kovid-19 testi yapıldı, 1771 kişiye hastalık tanısı konuldu. 'Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna yanıt veren Bakan Koca 'Şu an için öyle bir durum söz konusu değil, Bilim Kurulu'nun bu yönde bir tavsiyesi olmadı' dedi.

16.09.2020Gündem
Yaz sebze ve meyvelerini kışın da sağlık ve afiyetle yiyin

Yaz sebze ve meyvelerini kışın da sağlık ve afiyetle yiyin

Yazın sonu geldi, mutfaklarda kış hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Domatesler, biberler salça, meyveler reçel konserve oluyor, kurutulan sebzeler balkonları ve tezgahları renklendiriyor. Peki ya dondurma? Yaz sebzelerini ve meyvelerini kışa dondurarak saklamak istiyorsanız bu ipuçları sizin için.

16.09.2020Lezzet
Ekrem Ağrılarına Çözüm Kök Hücre Tedavisi:

Ekrem Ağrılarına Çözüm Kök Hücre Tedavisi:

Diz, omuz veya kalçada yaşanan kıkırdak hasarları şiddetli eklem ağrılarına yol açabiliyor. Son yıllarda öne çıkan kök hücre tedavisi ise genellikle cerrahi yöntemler için uygun olmayan hastalarda başarılı sonuçlar vererek ağrıları ortadan kaldırıyor ve yaşam kalitesini yükseltiyor. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Haldun Orhun, kıkırdak hasarlarında uygulanan kök hücre tedavisi hakkında bilgi verdi.

16.09.2020İyi Yaşam
“Temiz beslenme yaşam tarzınız olsun”

“Temiz beslenme yaşam tarzınız olsun”

‘Temiz beslenme modeli’ hakkında bilgilendirmede bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sedef Aksu, “Temiz beslenme, tıbbi nedenlerden dolayı kısıtlanmış yiyeceklerin öngörüldüğü bir diyet programı değildir. Daha sağlıklı yaşam için iyi beslenme alışkanlıklarından oluşan bir yaşam tarzıdır. Bu beslenme planı otoimmün sorunlar, bağırsak ve sindirim sorunları, depresyon, anksiyete veya ruh sağlığı sorunları, kandaki şeker miktarı yüksek seviyelerde gözlenen kişiler için de önerilir” dedi.

16.09.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Ev yapımı muhteşem lezzet: Hatay usulü katıklı ekmek (Pide)

Hatay ve çevre illerde genellikle iç harcının evde hazırlanarak odun fırınlarında pişirilmesiyle meydana gelen katıklı ekmek, böyle bir imkanın bulunmaması halinde evdeki malzemelerle ev fırınlarında da pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. İşte, evlerinizde pratik bir şekilde yapabileceğiniz doyurucu ve lezzetli Hatay usulü katıklı ekmek tarifi...

29.09.2020

Yuvaya dönüşte gözlerim doldu

Özlem Yıldız, 17 yaşında kapısından içeri adım attığı Kanal D’ye yıllar sonra yeniden döndü. “Yuvaya dönüş” heyecanı yaşayan ünlü sunucu, bundan böyle hafta sonları “Konuştukça...” adlı programıyla ekranda olacak. Yıldız ile Kanal D binasında buluştum. Yeni programından özel hayatına, oğlu Demir’le ilişkisinden “Şimdi en yakın arkadaşım” dediği eski eşi Sinan Serter’e her şeyi konuştum. Her daim yüzü gülen, neşeli, görünürde gamsız Özlem Yıldız’ın göstermediği yüzünü de işte bu söyleşide keşfettim.

29.09.2020

Botoks Nedir?

Botulinim toksin 25 yılı aşkın süredir pek çok hastalığın tedavisinde ve ayrıca estetik uygulamalarda kullanılan çok güvenli bir ilaçtır. Ancak her ilaç uygulamasında olduğu gibi bu tedavinin de, işin uzmanı doktorlarca ( Dermatoloji Uzmanı veya Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi uzmanlarınca veya Medikal Estetik sertifikalı hekimler tarafından) uygulanması gerekir.

25.09.2020

“Sevgi İle Yaşamak”

"Sevgi ile yaşamak”…Bunu sürekli, her yerde duyuyoruz ama hayatımıza gerçekten nasıl uygulayabiliriz bilmiyoruz. Sevgi şifadır, ruhunu ve bedenini iyileştirmendir. Özellikle bu dönemde korku ve güvensizliğin artmasıyla birlikte sevgiden uzak hayatları daha sık görüyoruz. Ve sevgisini yaşayamayan bir insan yok edici enerjiye dönüşüyor, ve bu intihara da gidiyor.

24.09.2020

Anlık tatlı krizlerine pratik bir çözüm: Müşebbek Tatlısı

Türkiye’nin 4 bir köşesinde ‘halka tatlısı’ adı ile sevilerek tüketilen ve Hatay’da adım başı bulabileceğiniz bir tatlı olan Müşebbek, şeker ihtiyacını karşılayıp enerji veren, ayaküstü atıştırmalık bir lezzettir. Arapça’da ‘örgülü’ anlamına gelen müşebbek, adının anlamını şeklinden alıyor. Genellikle alışveriş için çıktığımda ayaküstü tüketime uygun olduğu için tercih ettiğim müşebbek tatlısı, özellikle pandemi sürecinde dışarı çıkmadığım zamanlarda evde de sık sık yaptığım hafif lezzetlerden birisi oldu. İşte, sizlerin de evlerinizde kolayca yapabileceğiniz lezzetli ve pratik müşebbek ya da diğer adıyla halka tatlısı tarifi

23.09.2020

Sonbahar ağacı

Havalar hala sıcak olsa da sonbahar geldi ve dün yaşadığımız şehre ilk yağmur yağdı. Sizi bilmem ama benim en sevdiğim mevsimdir sonbahar. Oğlumla sohbet ederken bana yaprakların ne zaman sararacağını sordu. Biraz daha zamanı olduğunu ve kısa doğa yürüyüşleri yaparak gözlemleyeceğimizi söyledim. Tabii 5 yaş çocuğu için beklemek imkansız bir kelime…

22.09.2020

Sağlık Bakanı Koca’yla İzmir buluşması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan, “Diyarbakır ve Van’dan sonra şimdi de İzmir’de bölge toplantısı yapıyoruz. İzmir’deki toplantımıza katılır mısınız” mesajını alınca...

19.09.2020

Kolay hamile kalmak için yumurtlamayla ilgili 10 ipucu

Her evli çift zamanı geldiğinde sağlıklı bir çocuk sahibi olmayı ister. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ortaya çıkan riskler nedeniyle gebe kalmak istemeyen ve gebeliği erteleyenler çoktur. Öte yandan bu pandeminin ne kadar süreceği belirsiz. Covid-19 nedeniyle daha fazla boş zamanı olan, çalışma koşulları değişen, mesai saatleri kısalan veya evden çalışan bir grup insan da bu dönemi gebelik için en uygun zaman olarak değerlendirmektedir. Özellikle yaşı ileri olan çiftlerde üreme anlamında zamanının kısıtlı olması nedeniyle gebeliğin ertelenmesi uygun olmayabilir.

19.09.2020

17 Eylül Başak Burcunda Yeni Ay: İhtiyacın Olan Tüm Desteğe Artık Sahipsin

Evren bize her ay küçük bir hediye verir. Bu o kadar küçük ki, kolayca gözden kaçabilir. Bu hediyeyi kaçırmamak için gökyüzü çizelgesi bize yardımcı olur. Bu güzel hediyenin adı 'yeni ay’dır. Her 28-30 günde bir oluyor.

17.09.2020