EKSTRA
MENÜ

Popo Estetiği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 108 haberi bulunmuştur.

Popo Estetiği Haberleri

Çok popüler ve çok riskli: Brezilya poposu ameliyatı

Çok popüler ve çok riskli: Brezilya poposu ameliyatı

Araştırmalar, son yıllarda kadınlar arasında en çok tercih edilen operasyonlardan birinin Brazilian butt lift (Brezilya popo/kalça estetiği) olduğunu söylüyor. Ancak operasyonun önemli riskleri de mevcut. Söz konusu riskleri ve kadınları estetik operasyonlara sürükleyen nedenleri uzmanlarla konuştuk

Yeni Yılda Bedeninizi Yeniden Şekillendirin

Yeni Yılda Bedeninizi Yeniden Şekillendirin

Yeni bir yıl yaklaşırken yeni başlangıçlar yapmak ve uzun zamandır hayalini kurduğunuz her ne ise onu elde etmek farklı bir heyecan yaşamanızı sağlar. 2021 yaklaşırken yeni yılda yepyeni bir vücuda sahip olmak isteyenlerin yaptırabileceği estetik operasyonlar ile ilgili Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat ile konuştuk.

23.11.2020Kişisel Bakım
Popo Estetiği

Popo Estetiği

Sağlıklı bir beden estetiğinde bütünsel yaklaşımlar.

Brezilya Kalçası Uygulaması Nasıl Yapılır

Brezilya Kalçası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son yılların en popüler uygulamalarından biri pop estetiği diğer adı ile Brezilya kalçası uygulaması. Peki nedir bu Brezilya kalçası uygulaması? Nasıl ve kimlere yapılır? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik anlattı.

Kalça Büyütme Operasyonları Nelerdir

Kalça Büyütme Operasyonları Nelerdir?

Güzellik kavramı kişiden kişiye değişiklik gösterse de kalça bölgesinin dolgun, sıkı ve belirgin olması kadını çekici kılan özelliklerden. Hal böyle olunca giderek popülerleşen ve tabii en çok tercih edilen popo estetiği yöntemleri de özel ilgi alanımız oluyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin kalça büyütme operasyonları hakkında önemli bilgiler verdi.

Brezilya Poposu Nedir Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır

Brezilya Poposu Nedir? Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada ünlü olan 'Brezilya poposu'na estetik ile sahip olmak mümkün. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin, Brezilya kalça estetiği hakkında bilgiler verdi.

Hoş ‘Kel’diniz

Hoş ‘Kel’diniz

Sağlık turizminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin, bu sektörden 1.5 milyar dolarlık gelir elde ettiğini belirten DEİK Sağlık Komisyonu üyesi Dr. Servet Terziler, yaklaşık 1 milyar dolarlık kısmının saç ekiminden geldiğini ifade etti. Saç ekimi için gelen 500 bin kişinin yüzde 50’sinden fazlasının Avrupalı olduğuna dikkat çeken Terziler, Türkiye’nin estetik konusunda da ciddi talep gördüğünü belirtti. Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak da İtalyanların ilk sırada yer aldığını söyledi.

18.01.2020Ekonomi
Estetik kaygılar güzelleşme taleplerini artırıyor

Estetik kaygılar güzelleşme taleplerini artırıyor

Estetik kaygılarla cerrahi operasyonlara başvuranların sayısı her geçen gün artıyor. Estetik cerrahi alanında uluslararası üne sahip Dr. Murat Dağdelen, hayalindeki mükemmel görüntüye ulaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ameliyatların başında burun estetiğinin geldiğini söylüyor. Burun estetiğini meme cerrahisi, yüz enjeksiyonları ve popo büyütme işlemleri takip ediyor.

1.07.2019Sağlık
Kalça Büyütme Dolandırıcılarına Karşı Dikkatli Olun

Kalça Büyütme Dolandırıcılarına Karşı Dikkatli Olun!

Kim Kardashian, Beyonce ve Nicki Minaj gibi meşhur büyük kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar estetik cerrahlara koşuyor. Ancak bu işlem için artan talebin oluşturduğu karanlık bir iş alanı var: Tehlikeli ve illegal kalça enjeksiyonu. Uzmanlar, kadınları dolandırıcıların tuzağına düşmemeleri konusunda uyarıyor. Sağlık Turizmi Uzmanı Emre Korkmaz, ABD başta olmak üzere, estetik turistleri çeken ülkelerde artış gösteren sahte kalça büyütme işlemleri hakkında bilgiler verdi.

13.03.2019Kişisel Bakım
Sönük kalçalara ameliyatsız estetik

Sönük kalçalara ameliyatsız estetik

Popo estetiği, son yılların yükselen trend uygulaması. Sönük popo olarak tabir edilen kalçalara ameliyatsız estetik uygulaması yapılabiliyor. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu operasyon hakkında bilgi verdi.

27.09.2018Kişisel Bakım
Dr. Bumbum kayıplara karıştı

Dr. Bumbum kayıplara karıştı

Dünya çapında hızla yayılan ‘Jennifer Lopez’ ya da ‘Kim Kardashian’ tipi popo estetiği sevdası, Brezilya’da bir kadının ölümüne yol açtı. Ameliyatı yapan ve kayıplara karışan ‘Dr. Bumbum’ lakaplı cerrah için yakalama kararı çıktı.

18.07.2018Dünya
Popo Estetiği | Doktor Bu Ne

Popo Estetiği | Doktor Bu Ne?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu popo estetiği ile ilgili tüm bilinmeyenleri ve merak edilenleri en ince detayı ile anlatıyor.

Estetikte silikon devri kapanıyor mu

Estetikte silikon devri kapanıyor mu?

2017 yılında yağ enjeksiyonu işlemlerinde artış beklendiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, bu işlemin silikona göre daha natürel ve sağlıklı olduğunu söyledi.

13.01.2017Kişisel Bakım
Estetik cerrahide yeni yaklaşım: Annelik estetiği

Estetik cerrahide yeni yaklaşım: Annelik estetiği

Çoklu doğumlar sonrası kadınların vücutlarında oluşan bozulmalara kombine cerrahi çözümler sunan "annelik estetiği"nin estetik cerrahide yeni bir yaklaşım getirdiğini söyleyen Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın, doğum sonrası vücut değişimlerinin kadınların psikolojisini de etkilediğini ve bu kombine ameliyatlarla kadınların özgüvenini geri kazandığını belirtti.

6.12.2016Sağlık
Kalça Kaldırma Estetiği

Kalça Kaldırma Estetiği

Kalçalarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız bu operasyon tam da size göre.

Popoya Dolgu Enjeksiyonu Nasıl Yapılır(Video)

Popoya Dolgu Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?(Video)

stetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen cevaplıyor; Popoya dolgu enjeksiyonu nasıl yapılır?

23.10.2015Kişisel Bakım
Kalça nasıl dikleştirilir

Kalça nasıl dikleştirilir?

Yuvarlak kalçalar son yıllarda çok moda oldu ve artık kadınlar zayıf görünmenin, düzgün bir burna sahip olmanın yanı sıra dik kalçalar için de bıçak altına yatıyor. Peki, kalça nasıl dikleştirilir? Estetik operasyonlar kalıcı mı? Gerçekten işe yarıyor mu?

23.09.2015Sağlık
Türkiyeye en çok onun için geliyorlar

Türkiye'ye en çok onun için geliyorlar

İngiltere’de yapılan bir araştırma, estetik ameliyat turizminde Türkiye’nin popo kaldırma merkezi olduğunu ortaya çıkardı.

21.05.2014Sağlık
Türkiyeye en çok bunun için geliyorlar

Türkiye'ye en çok bunun için geliyorlar

İngiltere’de yapılan bir araştırma, estetik ameliyat turizminde Türkiye’nin popo kaldırma merkezi olduğunu ortaya çıkardı.

20.05.2014Gündem
Vücudunuzu estetikle baştan yaratın

Vücudunuzu estetikle baştan yaratın!

Daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği estetik işlemlerini Kışlaoğlu Estetik Merkezi'nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor...

Dolgun ve kavisli popo için...

Dolgun ve kavisli popo için...

Biz kadınlarda popo, güzellik ve seks simgelerinden biri. Hele bir de kavisli ve yuvarlak olursa... Dolgun ve kavisli popoya kavuşmak artık hayal değil.

12.06.2011Kişisel Bakım
Erkek cinselliği hakkında 8 yanlış

Erkek cinselliği hakkında 8 yanlış

Erkekler kadar kadınlar da erkek cinselliğine dair önyargılara ve boş inançlara sahip. Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu, kadınların erkek cinselliğine dair düşündüğü cinsel mitlerden bazılarını maddeler halinde özetledi.

20.05.2007Sağlık
Hangi estetik, nereye

Hangi estetik, nereye?

Kusursuz bir görünüme sahip olma hayali artık gerçek oluyor. Acısız, ağrısız ve kısa sürede gerçekleştirilen estetik operasyonlardaki son yenilikleri, "güzel" bir kadın olabilmenin sırlarını uzmanlara sorduk.

Hangi estetik, nereye

Hangi estetik, nereye?

Kusursuz bir görünüme sahip olma hayali artık gerçek oluyor. Acısız, ağrısız ve kısa sürede gerçekleştirilen estetik operasyonlardaki son yenilikleri, "güzel" bir kadın olabilmenin sırlarını uzmanlara sorduk.

Pandemi sonrası talep yağdı Bir araba parasına bir yüz

Pandemi sonrası talep yağdı! Bir araba parasına bir yüz

Pandemi dünyada herkesin hayatında bir noktada farklılık yaratırken bunlardan biri de estetik işlemler oldu. Özellikle evden çalışmayla yapılan online toplantılar ve maske kullanımı estetik işlemlerin uygulandığı bölgeyi değiştirse de talepte artış yaşandı.

27.07.2021Ekonomi
Vücutta Sarkma ve Çatlak Neden Oluyor

Vücutta Sarkma ve Çatlak Neden Oluyor?

Son dönemlerde sıkça karşılaşılan obezite ameliyatlarından sonra vücudun çeşitli bölgelerinde sarkmalar meydana geliyor. Bu sarkmalar başlıca karın ve çevresinde, meme, bacak, popo, kol, boyun ve yüz bölgelerinde oluyor. Hızlı kilo alıp vermeler gevşemeleri ve sarkmaları beraberinde getiriyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin, vücut çatlakları ve sarkmalar için uyarılarda bulundu.

15.09.2020Kişisel Bakım
Doğum sonrası yeniden doğmak için ‘anne estetiği’

Doğum sonrası yeniden doğmak için ‘anne estetiği’

Kadınlarda doğum sonrası özellikle karın bölgesinde oluşan sarkmalar ve deformasyonun çoğu zaman spor ve diyetle giderilmesi mümkün olmuyor. Dünyada ‘Mommy makeover’ adı verilen hamilelik sonrası estetik operasyon ise son yıllarda Türkiye’de de yaygın şekilde yapılıyor. Özellikle 30-39 yaş aralığında doğum yapan kadınların tercih ettiği ‘Mommy Makeover’ birçok farklı operasyonu içerirken karın, meme, basen, kalça ve genital bölgeler için uygulanabiliyor.

4.03.2020Sağlık
Pantolon Giydirme Estetiği Nedir

Pantolon Giydirme Estetiği Nedir?

Diyet, egzersiz, ya da cerrahi yöntemlerle ideal kilosuna ulaşmış hastalarımızın bedenlerinde; genetik özellikler, yaş, beden yapısı ve yapılan sportif aktivitelere bağlı olmakla birlikte, genellikle belli bölgelerdeki deride sarkma, gevşeme gibi problemler görülür. Konuyla ilgili merak edilenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Yağmur Reyyan Erol sizler için anlattı.

25.02.2020Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Dikkat Kardashian'ın poposu başımıza büyük bir iş açabilir

Bugün cumartesi... O nedenle siyaseti bir yana bırakıp ciddi bir konuya giriyorum...

20.02.2021

Microfat Grafting Tekniği İle Popo Büyütme

Popo estetiğinde en sık karşılaşılan sorun nedir?

12.10.2019
Uzun boylu görünmenin kalıcı formülü

Uzun boylu görünmenin kalıcı formülü

Ülkemizdeki kadınların ortalama boyu 1.63. Erkek ortalaması 13 santim daha kısa. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD)’in geçen yılki son araştırmasına göre katılımcıların en çok yakındığı ilk üç konudan biri ise boylarının kısa olması. Bunun en önemli nedeni, boy uzama yaşının kadınlarda 16, erkeklerde 18 olmasıdır. 2 yıllık fark, erkeklerin daha uzun olmasını sağlamaktadır.

13.01.2019

Popo Estetiğine Yeni Yaklaşım: Spider Web Butt Lift

Yeni bir yıl demek, yeni kararlar, yeni çabalar demek. Pek çok kadının yeni yıl kararları içerisinde bedenini daha iyi bir şekle sokma fikrinin olduğunu da çok iyi biliyorum. Özellikle 2019 senesinde de kalçaların yine ön planda olduğunu düşünürsek, bu yazı kalçalar üstüne olsun.

17.12.2018
Popo estetiğiyle daha sıkı ve doğal kalçalara kavuşun

Popo estetiğiyle daha sıkı ve doğal kalçalara kavuşun

Moda sektörü tasarımlarının değişmeyen ilham kaynağı, ideal ölçülere ve kıvrımlara sahip popo şeklidir. Ülkemizdeki kadınların bel, basen ve popo bölgesinde sıklıkla yaşadıkları estetik sorun şikayetlerini şöyle sıralayabiliriz: Düzleşmiş ya da sarkık popo şekli ve dokusu, erkeksi ve fazla yağlı kalın bel simidi, popoyu geri plana iten geniş basen yapısı, bacak ile popo sınırının aşırı yağlanma nedeniyle bu bölgedeki kıvrımların ortadan kalkması.

19.10.2018

10 Soruda Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Zayıflama ameliyatlarının sıklıkla yapıldığı şu günlerde, kilo verme sonrası bazı estetik sorunlar yaşanabiliyor. Post Bariatrik cerrahi dediğimiz bu operasyonlarla bireyler tam manasıyla hedeflerine ulaşabiliyorlar.Geçtiğimiz günlerde tam 70 kilo verdikten sonra, yaşadığı sarkma sorunları sebebiyle bana gelen hastam Ceren Saltoğlu’nu muayene ettim. Kendisi bana bir dolu soru sordu ve ben de bu soruları sizler için toparladım. Şimdi size 10 soruda obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatları anlatacağım.

2.10.2018

Kadınların cazibesini artıran estetik operasyonlar

Bazı estetik operasyonlar kadınların cazibesinin artmasını sağlar. Kadınlar kendilerini daha güzel, daha öz güvenli ve daha iyi hissetmek ister. Peki, buna katkıda bulunan belli başlı estetik operasyonlar hangileridir?

19.04.2017
Kim Kardashian’ın poposunun sırrı

Kim Kardashian’ın poposunun sırrı

İsteyen her kadın, kendi vücut oranlarına uygun bir şekilde Kim Kardashian’ın popo şekline sahip olabilir.

15.12.2014

Her A330'a bir Güneri Bey lazım

VALLAHİ kötü yola düştüysem bunun sorumlusu Güneri Cıvaoğlu’dur...

29.11.2014
Dişilik algısında estetiğin gücü

Dişilik algısında estetiğin gücü

Modern yaşamın lokomotifi haline gelen görsel iletişimde kadınlar, vücut hatlarına artık daha fazla önem vermeye başladı.

2.03.2014

Sarkmalara karşı alınabilecek önlemler ve yapılması gerekenler

Yaşa ve yerçekimine bağlı olarak zamanla yüzde ve vücutta çeşitli sarkmalar ortaya çıkıyor. Bunu tam olarak engellemek pek mümkün olmasa da, önleyici tedbirler ile geciktirmek mümkün olabiliyor.

14.10.2020

Aynı anda birden fazla estetik yapılabilir mi?

Bazı durumlarda hastaların yüzlerinde ya da vücutlarında iyileştirmek istedikleri birden fazla estetik problemleri olabilir. Tek bir operasyonla birden fazla sorunundan kurtulmak isteyebiliyorlar. Bunun için kişinin genel sağlık durumunun yerinde olması gereklidir. Burun estetiği ile diğer yüz gençleştirme operasyonları ya da meme estetiği ile bölgesel incelme sağlayan liposuction teknikleri bir arada uygulanabilir.

20.01.2020

Ameliyatsız estetiklerle daha genç görünebilirsiniz

Ameliyatsız estetiklerle ortalama yarım saat içinde, en az on yaş daha genç görünmek mümkün. Bunun için kırışık tedavisi, kaş kaldırma, gözaltı torbası tedavileri ve dudak dolgusu yaptırılması yeterlidir.

27.05.2019