EKSTRA
MENÜ

Pompeii

Pompeii ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pompeii haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42 Pompeii haberi bulunmuştur.

Pompeii Haberleri

2 bin yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı Görenler şaştı kaldı

2 bin yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı! Görenler şaştı kaldı

Vezüv Yanardağı'nın patlamasıyla küle dönüşen antik Roma kenti Pompeii'de 2 bin yıllık bir fast food dükkanı bulundu. Romalıların sokak yemeği kültürünü gözler önüne seren fast food tezgahının ön cephesi fresklerle kaplı.

27.12.2020Dünya
15 yıl önce çaldığı eserler lanetli çıktı Kanadalı turistin başına gelmeyen kalmadı…

15 yıl önce çaldığı eserler lanetli çıktı! Kanadalı turistin başına gelmeyen kalmadı…

2005 yılında Pompeii antik kentinden eserler çalan Kanadalı bir turist, 15 yıl boyunca kendisine uğursuzluk getirdiğini iddia ettiği eserlerin geri alınmaları için yalvardı.

23.12.2020Seyahat
Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin neredeyse mükemmel korunmuş kalıntıları bulundu

Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin 'neredeyse mükemmel' korunmuş kalıntıları bulundu

Arkeologlar, İtalya'nın antik Roma kenti Pompeii'de bir kazıda MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasında hayatını kaybeden 2 erkeğin ‘sıra dışı derecede iyi korunmuş’ kalıntılarını ortaya çıkardı. Kalıntıları inceleyen uzmanlar, iki erkekten birinin efendi diğerinin ise onun kölesi olduğunu tahmin ediyor.

22.11.2020Dünya
Pompeiideki kazılarda bulundu

Pompeii'deki kazılarda bulundu

Arkeologlar, İtalya'nın antik Roma kenti Pompeii'de bir kazıda MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasında hayatını kaybeden 2 erkeğin ‘sıra dışı derecede iyi korunmuş’ kalıntılarını ortaya çıkardı. Kalıntıları inceleyen uzmanlar, iki erkekten birinin efendi diğerinin ise onun kölesi olduğunu tahmin ediyor.

22.11.2020Dünya
İlk kez keşfedildi... Kafatasından çıkarıldı

İlk kez keşfedildi... Kafatasından çıkarıldı

İtalya'da milattan sonra (MS) 79 yılında patlayan Vezüv Yanardağı'nın lavları altında kalan bir kurbanın beyninin aşırı sıcaktan cama dönüştüğü ortaya çıktı.

23.01.2020Dünya
Pompeii filminin konusu ne oyuncuları kimler Pompeii nerede

Pompeii filminin konusu ne oyuncuları kimler? Pompeii nerede?

2014 yılında vizyona giren Pompeii filmi, televizyonda izleyici karşısına çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Paul W.S. Anderson'un oturduğu Pompeii filmi Milattan önce 79 yılında, Vesuvius volkanı şiddetli bir patlamaya sahne olur ve bulunduğu antik Pompeii şehrini tehdit altına almasını konu ediniyor. Peki, Pompeii filminin konusu ne oyuncuları kimler? Pompeii nerede?

27.08.2019Televizyon
Pompeiide Roma dönemine ait at iskeleti bulundu

Pompeii'de Roma dönemine ait at iskeleti bulundu

İtalya'nın güneyindeki Pompei antik kenti çevresinde Vezüv Yanardağı'ndan püsküren lavların altında kalmış bir malikanede taşlaşmış at kalıntıları bulundu.

24.12.2018Kitap Sanat
Pompeiide taşlaşmış at bulundu

Pompeii'de taşlaşmış at bulundu

İtalya'da antik Pompeii kentindeki kazılarda, bir villanın ahırında üzerinde koşum takımları olan taşlaşmış bir at ve eyer bulundu.

24.12.2018Dünya
Kit Harington kimdir

Kit Harington kimdir?

Game of Thrones'un 'Jon Snow' rolüyle bilinen ünlü oyuncusu Kit Harington'ın eşini Rus modelle aldattığı iddiası, dünya gündemine bomba gibi düştü. Rus model, ünlü oyuncunun yatakta çekilmiş çıplak fotoğraflarını sızdırdı. Peki, aldatma iddialarıyla gündeme gelen Kit Harington kimdir?

26.11.2018Magazin
Pompeide şok eden yeni bulgular

Pompei'de şok eden yeni bulgular!

İtalya’da Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu büyük bir facia yaşanmıştı...

25.10.2018Dünya
Pompeiinin tarihini değiştirecek yeni keşif

Pompeii'nin tarihini değiştirecek yeni keşif

İtalya’da Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu yok olan Pompeii kentinde tespit edilen yeni bulgular tarih kitaplarının yeniden gözden geçirilmesine sebep olacak.

18.10.2018Dünya
Çalan pişman oluyor Lanet korkusu...

Çalan pişman oluyor! Lanet korkusu...

İtalya’nın her yıl 2,5 milyon turist çeken Pompei antik kentinden parça çalan turistler, buradan çaldıkları eserleri kendilerine kötü şans ve lanet getirdiği korkusuyla iade ediyor. Kentte iade edilen parçalar ve özür mektuplarından da bir sergi açılması planlanıyor.

22.05.2017 Dünya
Pompeiinin laneti korkusu geri adım attırdı

'Pompeii'nin laneti' korkusu geri adım attırdı

İtalya'daki antik Pompeii kentinden taş parçası ya da tarihi eser kalıntısı çalan turistler "uğursuzluk" getirdiği gerekçesiyle bu çalıntıları iade ediyor.Pompeii'deki kazılardan sorumlu Profesör Massimo Osanna'nın açıklamasına göre, son yıllarda çok sayıda turist buradan çaldıkları parçaları bir mektup eşliğinde geri gönderdi.

21.05.2017Dünya
Aşk ve Gurur 4. bölümü ne zaman yayımlanacak Yeni bölüm bugün neden yok

Aşk ve Gurur 4. bölümü ne zaman yayımlanacak? Yeni bölüm bugün neden yok?

Aşk ve Gurur dizisinin yeni bölümü için sabırsızlanan dizi takipçileri Show Tv yayın akışıyla şaşkınlık yaşadı. Yayın akışında dizi yerine yabancı film Pompeii'yi gören izleyiciler, Aşk ve Gurur yeni bölümü ne zaman yayımlanacak? Yeni bölüm neden yok? sorularına yanıt aradı. İşte, ekran macerasına kısa bir süre önce başlayan Aşk ve Gurur dizisinin yayım tarihi!

26.03.2017Televizyon
Neşeli ol, hayatını yaşa yazılı mozaik için İlber Ortaylıdan öneri

'Neşeli ol, hayatını yaşa' yazılı mozaik için İlber Ortaylı'dan öneri

Hatay’da teleferik çalışmaları sırasında bulunan ve üzerinde ‘Neşeli ol, hayatını yaşa’ yazan mozaiğin de yer aldığı İplik Pazarı mevkiindeki kazı alanında inceleme yapan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, çıkan mozaiğin çok önemli, nadir bir eser olduğunu belirterek, bu eserin olduğu yere müze yapılarak sergilenmesi gerektiğini söyledi.

26.04.2016Gündem
Neşeli ol hayatını yaşa Antakyadan Pompeiiye antik hikmet

Neşeli ol hayatını yaşa! Antakya'dan Pompeii'ye antik hikmet

Antakya’da yürütülen kazı çalışmalarında üzerinde Grekçe "Neşeli ol hayatını yaşa" yazılı mozaik bulunmuştu. Antik Yunan ve Roma'nın duvarlarında hikmetli veya komik mesajlardan bol bol görülürdü. İşte bazı örnekler:

23.04.2016Hayat
Ahududu Ödüllerinin adayları belli oldu

Ahududu Ödülleri'nin adayları belli oldu

Hollywood'un en kötülerine verilen Razzie (Ahududu) Ödülleri'nin adayları belli oldu. "Transformers: Age of Extinction" filmi, yedi dalda aday gösterildi.

14.01.2015Keyif
Bu hafta 5 film vizyona girecek

Bu hafta 5 film vizyona girecek

Sinemaseverler bu hafta ikisi yerli 5 yeni film ile buluşacak.

31.10.2014Keyif
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bugün vizyona giren filmleri sakın kaçırmayın...

30.10.2014İyi Yaşam
Rönesansı bu havalar mahvetti

Rönesansı bu havalar mahvetti

İtalya'nın ünlü sanat müzesi Galleria Borghese'de bulunan Raphael tablosu 'Deposition', havalandırma nedeniyle tahribata uğradı.

4.09.2014Keyif
Avrupa Hakkında En Garip 10 Gerçek

Avrupa Hakkında En Garip 10 Gerçek

Bir çok tarihsel olaya sahne olan bu kıta hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Konumu, tarihi, siyasi, ekonomik ve kültürel yapısındaki renklilikler bu kıtayı daha da ilginç kılıyor. Avrupa kıtası hakkında daha önce hiç duymadığınız En Garip 10 Gerçek...

21.05.2014İyi Yaşam
Hollywood Nuh dedi

Hollywood Nuh dedi

130 milyon dolarlık tufan 3 Nisan’da gösterimde.

1.04.2014Ekonomi
Peki şimdi ne olacak

Peki şimdi ne olacak

Sinemalarda bu hafta, 2'si yerli olmak üzere 8 film vizyona girecek.

3.11.2013Gündem
Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler ve fragmanları...

1.11.2013Etkinlikler
“Acemi Gladyatör” 1 Kasım’da vizyonda

“Acemi Gladyatör” 1 Kasım’da vizyonda!

Filmin başkarakterlerine Mert Fırat ve Ceyda Düvenci sesiyle hayat veriyor.

19.10.2013Etkinlikler
Galası Trumpta

Galası Trump'ta

Ünlü yönetmen Iginio Straffi’nin yeni filmi “Acemi Gladyatör”ün galası, 26 Ekim’de Trump Alışveriş Merkezi’nde yapılacak. Galaya baş karakterler Timo ve Diana’yı seslendiren Mert Fırat ile Ceyda Düvenci de katılacak.

18.10.2013Kelebek
British Museum’da bahar havası

British Museum’da bahar havası

İtalya’da M.Ö. 79 yılında yerleşim yeri olarak geçen, yanardağ patlamasıyla ve binlerce kişinin işkence dolu bir şekilde hayatını kaybetmesiyle tarihe karışan Pompeii şehrine ait anıtların Londra’daki British Museum’a taşınması büyük bir ilgiyle karşılandı.

29.06.2013Kelebek
Pompei’ye gitmeden Pompei’li olmak

Pompei’ye gitmeden Pompei’li olmak

Bilet, otel parası ödemeden, kuyruklarda beklemeden, dönüşte dinlenmek ihtiyacı hissetmeden, şehirleri ve sakinlerini çekirge istilasına uğramışcasına tüketmeden, hatta evden bile çıkmadan seyahat edilebilir mi? Neden olmasın…

21.04.2013Kelebek
‘Pompeii Kıyameti’ sudan arındırıldı

‘Pompeii Kıyameti’ sudan arındırıldı

Antik Roma kenti Pompeii’nin yıkılışını anlatan John Martin tablosu, sular altında kalmasından 84 yıl sonra onarıldı.

21.09.2011Kelebek
Binlerce yıllık bir Anadolu masalı Mozaik

Binlerce yıllık bir Anadolu masalı Mozaik

Ayasofya Müzesi’nde yıllardır süren restorasyon çalışmaları sonrasında 2009 yılında ortaya çıkarılan ‘melek yüzü’ mozaiği bütün dünya basınında haber olmuştu. 600 yıllık derin uykusundan uyanan melek, bulutlu bakışlarla ziyaretçilerini gözlüyor.

8.07.2011Kelebek
On bir ayda, tek başına, denizden devriâlem

On bir ayda, tek başına, denizden devriâlem

Yazılarıyla Hürriyet Seyahat’e katkıda bulunan makine mühendisi ve rehber Gülin Aköz (40), Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora yaptıktan sonra 10 yıl araştırma görevlisi olarak çalışmış, hayatını değiştirmeye karar verip 2001’de dünya turuna çıkmıştı.

26.07.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

2 teker, 13 gün ve 10 ülke

Özge (31) ve Atilla Aydemir (37) çifti uluslararası şirketlerde yöneticilik yapıyor. İkisinin de en büyük tutkusu motosiklet... İşlerinden istifa edip altı ay dünyayı gezme felsefesi yerine, çalışırken yıllık izinlerinde kısa turlar yapıyorlar. Hep hayalleri olan Avrupa turu için adım attılar. Önce iki teker üzerinde Ege ve Akdeniz’e gidip kendilerini bu zorlu rota için test ettiler. Sonra planları ve bütçelerini hazırlayarak yola koyuldular. 13 güne 10 ülke sığdırarak Avrupa’nın göbeğini bir kez turladılar.

6.12.2016

Dünyayı bu kez onlar kurtaracak

Marvel’in merakla beklenen yeni serüveni “Galaksinin Koruyucuları” gösterimde. Güçleri olan bir kürenin kötülerin eline geçmemesi için maceralara atılan bir ekibin maceralarını izleyeceğimiz film, türün tutkunlarına eğlenceli zamanlar vadediyor.

31.07.2014

Bu albümleri dinlemeden 2013'ü bitirmeyin

2013 senesinin son yazısı ile karşınızdayım.

31.12.2013

Pompeii'nin kertenkeleleri

Tatilde dinlenebilenlerden değilim. Ya da dinlemeli tatilleri çok tercih edenlerden diyelim.

22.10.2013

Bir Arabesk Rüyası: Coachella

Bu yazının tohumları cumartesi İstanbul’da atılıp, Ankara’da satırlara döküldü. Arkadaşımın “Arabesk” temalı doğum günü kutlamasında okuduğunuz yazının Karışık Kaset bölümü kafamda belirmişti. Murat beni kırmayıp, saatlerce uğraştığı şarkı listesinden bir tutam buraya eklemem için 25 şarkılık bir Karışık Kaset doldurdu. Gecenin ilerleyen saatlerinde hiç bilmediğim nefis Arabesk temalı şarkılar dinlemek benim için de büyük bir keşif oldu.

2.05.2013

Sen çal, o çeksin, ben seyredeyim

Rock müziğin mühim ikonlarından Lemmy Kilmister’la ilgili belgeseli izledim. Tam bir bomba karakter. Öyle etkilendim ki, sevdiğim diğer belgeselleri de izlemeye başladım. İşte benim listem

26.10.2012