EKSTRA
MENÜ

Plastik Şişe

Plastik Şişe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Plastik Şişe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.093 Plastik Şişe haberi bulunmuştur.

Plastik Şişe Haberleri

Bir karar alın, ‘dünyanız’ değişsin

Bir karar alın, ‘dünyanız’ değişsin

Yeni yıla girerken hayatımızda önemli değişimlere neden olacak birçok konuda kararlar alıyoruz. Bunların arasında doğayla ilgili alacağımız tek bir basit karar aynı zamanda gezegenimiz için önemli bir değişikliğin yolunu açabilir. Bir sokak hayvanının ihtiyaçlarını karşılayabilir ya da doğayla dost beslenme tarzı benimseyebilirsiniz...

Kuş dedektifi Kovid-19 salgınından bunalanları doğaya davet etti

'Kuş dedektifi' Kovid-19 salgınından bunalanları doğaya davet etti

Kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu, "İnsanlar evlerinde oturmak zorunda değiller. Doğaya gidip kendi başlarına veya aileleriyle gözlem yapabilirler" dedi.

24.11.2020Seyahat
Emine Erdoğan: Ülkenin toprağını, suyunu ve havasını pirüpak edene kadar çalışmalıyız

Emine Erdoğan: Ülkenin toprağını, suyunu ve havasını pirüpak edene kadar çalışmalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Sıfır atık gibi bir felsefenin herkes tarafından benimsenmesi ve desteklenmesi için yediden yetmişe bu isteği aşılamamız lazım. Çağrımızı, en ücradaki insan duyana kadar asla gündemden düşürmemeliyiz. Yani şu güzel ülkenin toprağını, suyunu ve havasını pirüpak edene kadar dur durak bilmeden çalışmalıyız" dedi.

27.10.2020Gündem
Günlük hayatta çok fazla tercih ediliyor Ancak kullanırken dikkat edin

Günlük hayatta çok fazla tercih ediliyor! Ancak kullanırken dikkat edin

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü'nden Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, günlük hayatımızda çok sık kullandığımız plastik malzemelerin sağlığımızı nasıl etkilediğine değindi.

27.10.2020Sağlık
Çocuğunuzla çevreyle ilgili yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler

Çocuğunuzla çevreyle ilgili yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler

Çocuğunuzla keyifli vakit geçirmek için bazı eğlenceli fikirler mi arıyorsunuz? Sizin için birbirinden harika fikirleri derledik. Gelin hep birlikte inceleyelim...

Bangkokta olağanüstü durum ilan edildi

Bangkok'ta olağanüstü durum ilan edildi!

Tayland'da polis, Başbakan Prayut Çan-oça'nın ofisinin bulunduğu hükümet binasının dışında kamp kurmak isteyen hükümet karşıtı bir grup göstericiyi dağıttı.

15.10.2020Dünya
Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilin dibinde üzücü görüntüler

Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilin dibinde üzücü görüntüler

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, turizm kenti Antalya’da dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili falezler altındaki kirliliğe dikkat çekti. Gökoğlu, deniz dibindeki binlerce alkol şişesini görüntüledi.

12.10.2020Seyahat
Pet şişeleri giyeceğiz

Pet şişeleri giyeceğiz

Zorlu Tekstil pandemide akıllı tekstil üretimine odaklandı. 30 kez yıkanabilir 5 milyon maskeyi Marks&Spencer’a satan Zorlu Tekstil yatırımını yaptığı yeni tesisinde pet şişelerden iplik üretecek. Böylece plastik şişe atıklarının doğada çevre kirliliği yapmasını önleyecek ve ekonomiye kazandırılacak.

1.10.2020Ekonomi
4. Sınıf Fen Bilimleri Maddeyi Niteleyen Özellikler konu anlatımı

4. Sınıf Fen Bilimleri Maddeyi Niteleyen Özellikler konu anlatımı

Etrafımızda gördüğümüz ya da hissettiğimiz her şey madde olarak bilinir. Bu yüzden çevremizde maddeyi etkileyen yani niteleyen birçok unsur bulunmaktadır. Şimdi bu unsurları inceleyeceğiz ve maddenin nasıl etkilendiğini öğreneceğiz. İşte 4. sınıf fen bilimleri maddeyi niteleyen özellikler konu anlatımı.

11.09.20204. SINIF
Tatil dönüşü şok 2 kilogram kuma 1000 euro ceza

Tatil dönüşü şok! 2 kilogram kuma 1000 euro ceza

İtalya'nın Sardinya Adası'ndan iki kilogram kum kaçırmaya çalışan bir Fransız turiste bin euro ceza kesildi.

4.09.2020Ekonomi
Sıfır atıkla yaşamak mümkün mü

Sıfır atıkla yaşamak mümkün mü?

David Evans’ın ‘Sıfır Atık/Tüketim Kültürü ve Gıda İsrafı’ adlı kitabı, çiğ ve pişmiş yiyecekleri bozmadan saklamanın ve yeterince pişirip kararınca tüketmenin imkânını sorguluyor, tüm dünyanın en büyük sorumsuzluklarından biri olan israf modellerinden söz ediyor.

4.09.2020Kitap Sanat
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Toprağın Önemi konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Toprağın Önemi konu anlatımı

İnsanlık göçebe hayattan yerleşik hayata geçtiğinde toprak çok büyük önem kazanmıştır. Önceleri avcılık ve toplayıcılıkla geçinen insanlar, yerleşik yaşamda tarımsal üretime başlamıştır. Günümüzde uygulanan birçok tarla tarım sistemi ile toprakta onlarca farklı ürün yetiştirilmektedir. 7. sınıflar için toprağın önemini ayrıntılarıyla anlattık.

24.08.20207. SINIF
Çocuklara çevrimiçi yaz sanat okulu devam ediyor

Çocuklara çevrimiçi yaz sanat okulu devam ediyor

Çocuklar, İstanbul Modern’in Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu’na Türkiye’nin her yerinden katılarak, müze uzmanlarıyla evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Baskı Resim, Kübist Portreler, Geo Resimler, Gölgelerle Sanat ve Benim Harflerim adlı atölyeler çocukları bekliyor.

14.08.2020Etkinlikler
Araştırma yapıldı Otomobil lastiklerinde büyük tehlike

Araştırma yapıldı! Otomobil lastiklerinde büyük tehlike

Norveç'te yapılan bir araştırmaya göre, her yıl 200 binden fazla küçük plastik parçası rüzgarla yollardan okyanuslara sürükleniyor. Bu da, okyanuslardaki plastik atıkların en büyük kaynağını oluşturuyor.

15.07.2020Ekonomi
Araç lastikleri okyanuslardaki kirliliğin en büyük kaynağı

'Araç lastikleri okyanuslardaki kirliliğin en büyük kaynağı'

Norveç'te yapılan bir araştırmaya göre, her yıl 200 binden fazla küçük plastik parçası rüzgarla yollardan okyanuslara sürükleniyor. Bu da, okyanuslardaki plastik atıkların en büyük kaynağını oluşturuyor.

15.07.2020Teknoloji
Ağzına ve yüzgecine poşet dolanan deniz kaplumbağasını vatandaşlar kurtardı

Ağzına ve yüzgecine poşet dolanan deniz kaplumbağasını vatandaşlar kurtardı

ANTALYA'nın Manavgat ilçesindeki bir sahilde, ağzına ve yüzgecine naylon poşet dolanmış, kabuğu kırık halde yaralı bulunan deniz kaplumbağası vatandaşlar tarafından kurtarılarak denize bırakıldı. Bir başka sahilde ise ölü deniz kaplumbağası bulundu.

30.06.2020Gündem
İznik Gölü, yağmurla gelen atıklara çöplüğe döndü

İznik Gölü, yağmurla gelen atıklara çöplüğe döndü

BURSA’da etkili olan şiddetli yağış, dere yataklarındaki tüm atıkların İznik Gölü’ne akmasına neden oldu.

23.06.2020Gündem
Doğanın yeni problemi: Maske kirliliği

Doğanın yeni problemi: Maske kirliliği

Denizlerdeki çevre kirliliği dünyadaki yerini korurken, buna bir de maske kirliliği eklendi. Dalışı gerçekleştirenler, “Doğada hızlı kaybolan ürünler değiller. Özellikle plastik eldiven doğada binlerce yıl kalabilir” dedi.

17.06.2020Gündem
Su altında maske ve eldiven kirliliği

Su altında 'maske ve eldiven' kirliliği

Koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Antalya'da turistik ve sportif dalışlar gerçekleştiren dalgıçlar, deniz dibinde insan eliyle ortaya çıkan kirliliği belgeledi. ‘Yeni normal’ hayat tarzında salgından korunmak için maske ve eldiven kullanımının önemine dikkat çekilirken, çöpe atılmayan maske ve eldivenler deniz su altı yaşamında kirlilik olarak ortaya çıktı. Su altına çöken maske ve eldivenler, yeni çevre probleminin habercisi oldu.

16.06.2020Seyahat
Antalyada su altında maske ve eldiven kirliliği

Antalya'da su altında 'maske ve eldiven' kirliliği

KORONAVİRÜS kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Antalya'da turistik ve sportif dalışlar gerçekleştiren dalgıçlar, deniz dibinde insan eliyle ortaya çıkan kirliliği belgeledi. ?Yeni normal? hayat tarzında salgından korunmak için maske ve eldiven kullanımının önemine dikkat çekilirken, çöpe atılmayan maske ve eldivenler deniz su altı yaşamında kirlilik olarak ortaya çıktı. Su altına çöken maske ve eldivenler, yeni çevre probleminin habercisi oldu.

16.06.2020Haber
Yer Antalya… Korkutucu gelişme

Yer Antalya… Korkutucu gelişme

Corona virüs(koronavirüs) kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Antalya'da turistik ve sportif dalışlar gerçekleştiren dalgıçlar, deniz dibinde insan eliyle ortaya çıkan kirliliği belgeledi. ‘Yeni normal’ hayat tarzında salgından korunmak için maske ve eldiven kullanımının önemine dikkat çekilirken, çöpe atılmayan maske ve eldivenler deniz su altı yaşamında kirlilik olarak ortaya çıktı. Su altına çöken maske ve eldivenler, yeni çevre probleminin habercisi oldu.

16.06.2020Gündem
E-5te şaşkına çeviren görüntü Alt geçide sıkıştı

E-5'te şaşkına çeviren görüntü! Alt geçide sıkıştı

Küçükçekmece'de D-100 (E-5) yan yolda seyir halindeki kamyonet, 4 metre yüksekliğindeki alt geçidin altından geçemeyerek sıkıştı.

1.06.2020Gündem
İskenderunda 668 litre sahte içki ele geçirildi

İskenderun'da 668 litre sahte içki ele geçirildi

TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, İskenderun'da bir iş yerine gerçekleştirilen operasyonda 668 litre sahte alkollü içki ele geçirildi.

28.05.2020Gündem
Samsungtan saat kayışları için önemli iş birliği

Samsung'tan saat kayışları için önemli iş birliği

Samsung, plastik kirliliğinin azaltılmasına aktif katkı sağlayan aksesuarlar sunmak için Danimarkalı tekstil markası Kvadrat ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Galaxy S20+ için üretilen kılıflar ve Galaxy Watch Active2 için üretilen kayışlar plastik şişelerden elde edilen tekstil malzemelerinden yapılıyor. Galaxy S20+ için özel olarak geliştirilen bu telefon kılıfları Türkiye’de Samsung online mağaza üzerinden bu ay itibarıyla satışa sunulurken Galaxy Watch Active2 için sürdürülebilir malzemelerle üretilen kayışlar ise mayıs ayında ülkemizde satışa sunulacak.

21.04.2020Teknoloji
Bitlis’te toprağa gömülü 20 kilo EYP ele geçirildi

Bitlis’te toprağa gömülü 20 kilo EYP ele geçirildi

BİTLİS'te İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü iki ayrı operasyonda, toprağa gömülü 20 kilogram el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

7.04.2020Gündem
Hatay’da kaçak dezenfektan üretilen iş yerine baskın

Hatay’da kaçak dezenfektan üretilen iş yerine baskın

HATAY'da kaçak dezenfektan üretildiği tespit edilen iş yerine polis ekiplerince baskın yapıldı. Baskında, üretim için kullanılan 2 bin litre etil alkol, doluma hazır jel dezenfektan ile boş plastik şişeler ele geçirildi.

31.03.2020Gündem
İzmirde 2 bin 500 litre sahte dezenfektan ele geçirildi

İzmir'de 2 bin 500 litre sahte dezenfektan ele geçirildi

İZMİR'in Menderes ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, 2 bin 500 litre sahte dezenfektan ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

25.03.2020Gündem
İzmirde, 2 ton sahte dezenfektan ele geçirildi

İzmir'de, 2 ton sahte dezenfektan ele geçirildi

İZMİR'in Torbalı ilçesinde, yaklaşık 2 ton sahte dezenfektan ile boş 19 bin 555 plastik şişe ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

19.03.2020Gündem
Belgin Aksoy: İyi ki 29’umda kanser oldum

Belgin Aksoy: İyi ki 29’umda kanser oldum

29 yaşındayken yakalandığı kanser, Belgin Aksoy’un hayatını bir günde değiştirdi. Çocuğunu göremediği tecrit günlerinde filizlenen “iyi yaşam” projesi 2012’de Sapanca’daki otelinde hayata geçti, birkaç yıl içinde dünyaya yayıldı. İyilik ve iyi yaşam çağrısını herkese duyurmak hedefiyle başlattığı “Global Wellness Day”i tüm dünyanın kutladığı bir gün haline getirmek isteyen Aksoy, en önemli adımı Prens Harry-Meghan Markle çifti sayesinde attı. Kısa süre önce İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrıldıklarını açıklayarak dünyanın ilgi odağı haline gelen çift, geçen yaz bir sosyal medya paylaşımıyla Aksoy’un İyi Yaşam Günü projesine destek verdi. Destekleri dünya basınında geniş yer buldu. Bu çarpıcı sürecin detaylarını, Aksoy ile Sapanca’daki oteli Richmond Nua Wellness & Spa’da konuştuk.

14.01.2020Magazin
Çanakkale’de uyuşturucu ve fuhuş operasyonu

Çanakkale’de uyuşturucu ve fuhuş operasyonu

ÇANAKKALE'de jandarma ekiplerince bir iş yerine düzenlenen uyuşturucu ve fuhuş operasyonunda 1 kişi tutuklandı.

4.01.2020Gündem
SIM kartları küçülüyor, plastik kullanımı yarı yarıya azalıyor

SIM kartları küçülüyor, plastik kullanımı yarı yarıya azalıyor

Vodafone Türkiye’nin 5 yıl önce başlattığı yarı boyutlu SIM kart uygulaması, diğer Vodafone ülkelerine örnek oldu. 2020 itibarıyla tüm dünyada kredi kartı büyüklüğündeki standart SIM kart boyutunu yarıya indirecek olan Vodafone, böylece SIM kart üretiminde kullanılan plastiği %50 azaltacak ve plastik atık oluşumunu yılda 340 tondan fazla düşürecek.

3.01.2020Teknoloji
Böyle yakalandılar Çok sayıda gözaltı...

Böyle yakalandılar! Çok sayıda gözaltı...

Çanakkale'de jandarma tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı, fuhuş operasyonunda ise 9'u yabancı 13 kadın yakalandı.

2.01.2020Gündem
Seyahat ederken dünyayı koruyun, çocuğunuza örnek olun

Seyahat ederken dünyayı koruyun, çocuğunuza örnek olun

Greta Thunberg 16 yaşında bir iklim aktivisti. Daha iyi bir gelecek için mücadele ediyor. Bir anne olarak ben de oğlumun bu gençlerden ilham alarak dünyamıza sahip çıkmasını istiyorum. Bu tutumumuzu seyahatlerde nasıl devam ettirebileceğimizi de düşündük. İşte bizim ailenin yeni yılda çevre dostu seyahat ilkeleri ve listesi...

30.12.2019Seyahat
Marmaris, yılbaşı için gelin gibi süslendi

Marmaris, yılbaşı için gelin gibi süslendi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, yeni yıla iki hafta kala meydan ve caddeler rengarenk ışıklarla donatıldı.

17.12.2019Seyahat
Okullar atık malzemelerle çiçek açtı

Okullar atık malzemelerle çiçek açtı

Yalova'nın Akköy köyünde hayata geçirilen ‘Okullar Çiçek Açsın’ projesiyle minikler, atık malzemelerden yaptıkları saksılarla okul bahçesini çiçeklerle donattı.

13.12.2019Eğitim
2. Sıfır Atık Zirvesi’nde dünyada sıfır atık yönetimi konuşuldu

 2. Sıfır Atık Zirvesi’nde dünyada sıfır atık yönetimi konuşuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katılımıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında düzenlenen 2. Sıfır Atık Zirvesi, Türkiye ve dünyadan tüm paydaşları bir araya getirdi. Paralel oturumlarda, sıfır atık konusunda otorite pek çok isim, dünya kentlerinde dönüşüm ve kaynakların verimli kullanımını ele aldı.

8.11.2019Gündem
Pırlanta gibi denizler için

Pırlanta gibi denizler için

DenizTemiz Derneği/TURMEPA, altı tekneden oluşan atık toplama filosuyla bugüne kadar 36 milyon litre sıvı ve 2 milyon kilogram katı atığın denize karışmasını önledi. Filoya bu sezon katılan TURMEPA D-Marin teknesi, Marmaris Hisarönü Körfezi’ndeki 707 yat ve turistik tekneden 300 bin litre atık toplayarak 2 milyon 750 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı.

24.09.2019Gündem
Trump’a yalvarma işe yaramadı: İslam karşıtı ve aşırı sağcı İngilize 9 ay hapis

Trump’a yalvarma işe yaramadı: İslam karşıtı ve aşırı sağcı İngilize 9 ay hapis

İslam karşıtı aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi’nin (EDL) eski Başkanı Tommy Robinson 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme önünde destekçileri kararın ardından polise cam ve plastik şişe fırlattı, yolu trafiğe kapattı. Polis bir kişiyi göz altına aldı.

12.07.2019Avrupa
Türkiye’ye 25 milyon turist taşıdık

Türkiye’ye 25 milyon turist taşıdık

Almanya’da 50 yıl önce ‘Reisebüro İstanbul - İstanbul Seyahat Bürosu’ ismiyle kurulan Öger Tours, şimdiye kadar Almanya’dan Türkiye’ye 25 milyondan fazla turist taşıdı. 30 Eylül’e kadar yapılacak erken rezervasyonlarda yüzde 40’a varan indirim olanağı sunan şirket 50, 55 ve 60 yaş üzeri konuklarına da ‘özel indirimler’ uyguluyor.

5.07.2019Avrupa
Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor

Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor

Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, sıcak havada pet şişe kullanımına dikkat edilmesi uyarısında bulundu. Tayar, "Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor. Pet şişeler, asla doğrudan güneşe maruz kalmamalı" dedi.

19.06.2019Sağlık
Aslında plastik çağını yaşıyoruz

Aslında plastik çağını yaşıyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, yaz boyu devam edecek ‘Sıfır Atık Mavi’ projesinin startını verirken “Bugün içinde bulunduğumuz çağ bilgi çağı ya da teknoloji çağı olarak anılıyor. Fakat üzülerek söylüyorum ki, bizler aslında plastik çağını yaşıyoruz” dedi.

11.06.2019Gündem
Sıfır Atık Mavi Projesi resmen başladı... Emine Erdoğandan önemli mesajlar

"Sıfır Atık Mavi Projesi" resmen başladı... Emine Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, insanın ruhsal rehabilitasyonunun, iç dünyasının huzurunun, dışındaki doğanın sağlığıyla doğrudan ilişkili olduğunu belirterek, "Denizler çöple doldurmak için değil, bakıp ilham bulmak içindir. Üç tarafı denizlerle çevrili ve akarsu yatakları açısından son derece zengin olan ülkemizin havasını, suyunu, toprağını temiz tutmak, istisnasız herkesin vatani görevidir." dedi.

10.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Geri dönüşüm odaklı inovasyon

Geri dönüşüm bilincine ve atık yönetimine yönelik son dönemlerde artan farkındalığa rağmen, dünyamızda her geçen gün üretilen çöp miktarı hızla artış göstermeyi sürdürüyor… Birleşmiş Milletler'e göre 2025'te dünyadaki çöp miktarı neredeyse iki katına çıkacak.

28.11.2020

Botanik Park kan ağlamasın

Okurlarımızdan Sibel Üzüm, “Botanik Parkı kan ağlıyor” diyor ve ekliyor:

30.05.2020

Babaannemiz de vegan mıydı?

Altın Küre, SAG ödül törenlerinde vegan menü tercih edildikten sonra bir çevreci atak da Oscar yetkililerinden geldi. 92. Oscar Ödül Töreni’nde yemek menüsü vegan menü oldu. 9 Şubat’ta gerçekleşen törende vegan menünün yanı sıra, hiçbir şekilde plastik şişe de kullanılmadı.

9.03.2020

İyi ki 29’umda kanser oldum

29 yaşındayken yakalandığı kanser, Belgin Aksoy’un hayatını bir günde değiştirdi. Çocuğunu göremediği tecrit günlerinde filizlenen “iyi yaşam” projesi 2012’de Sapanca’daki otelinde hayata geçti, birkaç yıl içinde dünyaya yayıldı. İyilik ve iyi yaşam çağrısını herkese duyurmak hedefiyle başlattığı “Global Wellness Day”i tüm dünyanın kutladığı bir gün haline getirmek isteyen Aksoy, en önemli adımı Prens Harry-Meghan Markle çifti sayesinde attı. Kısa süre önce İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrıldıklarını açıklayarak dünyanın ilgi odağı haline gelen çift, geçen yaz bir sosyal medya paylaşımıyla Aksoy’un İyi Yaşam Günü projesine destek verdi. Destekleri dünya basınında geniş yer buldu. Bu çarpıcı sürecin detaylarını, Aksoy ile Sapanca’daki oteli Richmond Nua Wellness & Spa’da konuştuk.

14.01.2020

'İyi Yaşamak Hepimizin Ortak Hayali'

Global Wellness Day; Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan, iyi yaşamın tüm insanların hakkı olduğunu savunan uluslararası bir gün. Öyle ki şu an tüm dünyada takvimlere eklendi bile. İşte bu anlamlı günün kurucusu Belgin Aksoy ile Global Wellness Day projesi ve iyi yaşam üzerine sohbet ettik.

13.12.2019

20 milyon atık pet şişeden çamaşır makinesi kazanı yaptı

Berlin’de (Almanya) teknoloji fuarı IFA’dayız... IFA’nın ana konuşmalarından birini yapan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, dayanıklı tüketim ürünlerindeki yenilikleri anlatırken sözü sürdürülebilirlik vizyonuna getirdi:

9.09.2019

Ucuz ve kolay erişilebilir plastik nasıl değerlenir?

ÖNÜMÜZDEKİ hafta başlayacak 16. İstanbul Bienali’nin teması Yedinci Kıta.

4.09.2019