EKSTRA
MENÜ

Plank

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 120 haberi bulunmuştur.

Plank Haberleri

Mountain Climber Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Mountain Climber Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Mountain Climber Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Mountain Climber Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır?

Mountain Climber hareketi en çok merak edilen egzersizlerden bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için mountain climber hareketini ne demek olduğunu, faydalarının neler olduğunu, nasıl yapıldığını, ne işe yaradığını ve hangi kas grubunu çalıştırdığını, alternatiflerinin neler olduğunu derledik.

1.10.2021Diğer
Cable crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Cable crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır

Cable crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Cable crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır?

Kas yapmak isteyen birçok insan, her bölge için farklı farklı egzersizler yapmaktadırlar. Bununla beraber her kas için özel hareketler bulunmaktadır. Karın kası yapmak isteyen kişiler, pek çok hareketi yaparak, karın kaslarını güçlendirmektedirler. Bu hareketler içerisinde cable crunch hareketi de yer almaktadır. Peki, cable crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Cable crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır tüm detayları ile derledik.

30.09.2021Spor Arena
Bicycle crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Bicycle crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır

Bicycle crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Bicycle crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır?

Spor yapan kişilerin ve spora yeni başlayanların dikkatini çeken egzersizler arasında bicycle crunch da yer alır. Bicycle crunch, makine yardımı ile yapılan bir çeşit ayak kaldırma egzersizidir. Bu egzersizde kullanılan makine ise, dips sehpahası ile aynıdır. Bicycle crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır sizler için derledik.

30.09.2021Spor Arena
One Arm Dumbbell Row Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır One Arm Dumbbell Row Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

One Arm Dumbbell Row Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? One Arm Dumbbell Row Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Sırt kaslarınızı şişirmek emek ister ve bunu yapmak için en basit, en iyi ve en popüler egzersizlerden biri One arm dumbbell row antrenmanıdır. Bu antrenmanın kişiye ne kazandıracağı, nasıl yapılacağı ve hangi kasları çalıştırdığına dair detayları derledik.

30.09.2021Spor Arena
Plank Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Plank Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Plank Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Plank Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Plank, son yıllarda en çok tercih edilen egzersiz hareketleri arasında yer alır. Plank hareketinin en önemli özelliği ise, kısa süreli olarak da yapılsa çok faydalı bir hareket olmasıdır. Spora yeni başlayanlar ve ilk defa bu hareketi deneyenler için plank hareketi biraz gibi görünse de kısa süreli olarak başlayarak süreyi arttırmak çok faydalı olur. Plank nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır sizler için derledik.

29.09.2021Spor Arena
Side Plank Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Side Plank Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Side Plank Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Side Plank Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Sporseverler, vücudunun farklı bölgelerini etkili bir şekilde çalıştıracak egzersizlere ağırlık vermek isterler. Side plank egzersizi bel, karın, kalça, omuz ve ön bacak kaslarının yanı sıra kol kaslarınızı da çok etkili bir biçimde çalıştırır ve güçlendirmesini sağlar. Side plank nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır sizler için derledik.

29.09.2021Spor Arena
Alt Karın Yağları Nasıl Erir İşte, En İyi Alt Karın Eritme Hareketleri

Alt Karın Yağları Nasıl Erir? İşte, En İyi Alt Karın Eritme Hareketleri

Egzersiz yapmamız her diyetisyen, spor eğitmeni hatta çevremiz tarafından sıklıkla söylenen bir şeydir. Asıl önemli olan detay ise hangi bölgeyi nasıl eriteceğimizdir. Örneğin birazdan paylaşacağımız özellikle şikayetçi olunan alt karın yağlarını eritme egzersizleriyle iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Haydi gelin, başlıyoruz…

29.08.2021Spor Fitness
Şınav Nasıl Çekilir Ve Faydaları Nelerdir Erkek Ve Kadın İçin Şınav Teknikleri

Şınav Nasıl Çekilir Ve Faydaları Nelerdir? Erkek Ve Kadın İçin Şınav Teknikleri

Şınav çekme eylemi, en eski nitelikteki egzersiz hareketlerinden bir tanesini oluşturur. Şınav çekmek oldukça doğal bir hareket çeşidi olmasından dolayı insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen spor hareketlerinden biridir. Bütün bedenin çalışmasını sağlayan ve bir çeşit vücut ağırlığı egzersizi olan şınav çekmek, özellikle omzun, göğsün, alt bedenin ve karnın çalışmasını ağlayan en etkili özellikteki hareketler arasında yer alır. Şınav çekmenin nasıl olduğunu ve erkekler ile kadınlar için şınav tekniklerinin neler olduğunu sizler için derledik.

10.08.2021Araştırma
Pandemide omurga sağlığı için 10 önemli öneri

Pandemide omurga sağlığı için 10 önemli öneri

Bir buçuk yılı aşkın süredir günlük yaşam alışkanlıklarımızda köklü değişikliklere neden olan Covid-19 pandemisi 7’den 70’e boyun, sırt ve bel ağrısı şikayetlerinde artışa neden oldu. Omurga Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Alanay, Haziran ayı Skolyoz Farkındalık Ayı kapsamında, toplumumuzda pandemide omurga sağlığını korumak için önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

22.06.2021Sağlık
Egzersiz Nedir, Faydaları Nelerdir Aerobik, İnterval Ve İzometrik Egzersizler Nasıl Yapılır

Egzersiz Nedir, Faydaları Nelerdir? Aerobik, İnterval Ve İzometrik Egzersizler Nasıl Yapılır?

İnsan sağlığı kaliteli bir yaşam sürdürmek için çok önemli bir etmendir. Kaliteli bir yaşamın ilk şartı da düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Peki egzersiz nedir, faydaları nelerdir? Aerobik, interval ve izometrik egzersizler nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
‘Tam kapanma’dan sağlıklı ve mutlu çıkmanın yolu

‘Tam kapanma’dan sağlıklı ve mutlu çıkmanın yolu

Üç hafta evden çıkamama fikri sizi endişelendiriyor mu? Bu süreçte fiziksel ve ruhsal olarak sağlam kalmanın en iyi yolu egzersiz. Evde yapılabilecek egzersizleri ve faydalarını anlatan uzmanlar sporun kaygılardan arındırdığını, stresten koruduğunu ve huzur verdiğini söylüyor

Şişkinliği Önlemek ve Sindirimi Artırmak İçin 4 Basit Yoga Pozu

Şişkinliği Önlemek ve Sindirimi Artırmak İçin 4 Basit Yoga Pozu

Yemeği fazla kaçırdığınızda, şişkinlik hissettiğinizde ya da sindirim sorunu yaşadığınızda sizi rahatlatacak 4 muhteşem yoga egzersizini paylaşıyoruz!

27.01.2021Spor Fitness
Plank egzersizi nedir Nasıl yapılır ve vücuda etkileri nelerdir

Plank egzersizi nedir? Nasıl yapılır ve vücuda etkileri nelerdir?

Hemen herkes hayatının bir köşesinde zamanını egzersiz yapmaya ayırmıştır. İster mekik ister şınav ya da pilates yapıyor olun, en iyi sonuçlar için mutlaka denemeniz gereken bir hareketin daha olduğunu unutmayın: Plank! Vücudunuzdaki kasları baştan aşağı çalıştırmaya yarayan bu faydalı egzersizi mercek altına alıyoruz…

10.12.2020Spor Fitness
Dr. Mehmet Öz: Doğum oranlarında karantina bebekleriyle bir dalgalanma olacak

Dr. Mehmet Öz: Doğum oranlarında karantina bebekleriyle bir dalgalanma olacak

İyi bir kardiyalog olmanın ötesinde dünyanın sağlık gündemine yön veriyor. Her ülkede ‘pop star’ muamelesi görüyor. Şimdi 2500’e yakın yıldızın isminin bulunduğu, Hollywood Bulvarı’ndaki ‘Şöhret Yolu’na (Hollywood Walk of Fame) ismini yazdıran ilk Türk unvanına da sahip. Yazarımız Dr. Mehmet Öz’le konuştuk: “Şöhret Yolu’nda bir yıldız sahibi olmayı hiç hayal etmedim. Çocukluk hedefim dünyadaki en iyi kalp cerrahı olmaktı.”

19.07.2020Hürriyet Pazar
Karantinadan kârlı çıkanlar

Karantinadan kârlı çıkanlar

Yaşadığımız dönemi sıkılarak, oflayarak, saat sayarak geçirenler kadar kendisi ve çevresi için verimli hale getirenler de var. Kimi ekmek, lahmacun yapmayı öğrendi; kimi kendini bahçeye, toprağa verdi. Yoga öğrenmeye başlayan mı ararsınız, yeni bir dil ya da enstrüman mı... #EvdeKal günleri için ilham verebilecek fikirler derledik.

Begüm Öner ve Ceyhun Fersoydan  plank egzersizi

Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy'dan plank egzersizi

Eşzamanlı olarak yaptıkları hareket sırasında yere yuvarlanan Öner, o eğlenceli anları Instagram sayfasında “Yeni bir challenge’a yelken açarken. Olacak iş değil” notuyla paylaştı.

12.05.2020Magazin
Spor zamanı

Spor zamanı

Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, plank egzersizi yaparken video çekti.

12.05.2020Magazin
Antrenman da eve sığar

Antrenman da eve sığar!

Evde temel hareketlerle yapacağınız spor hem bağışıklığınızı arttıracak hem de moralinizi yükseltecek. Üstelik herhangi bir ekipmana da ihtiyacınız yok. İşte uzmanlardan basit antrenman planları, kolay ve faydalı hareket önerileri ve evde spor tüyoları...

Evde her gün plank yapmanın 4 faydası

Evde her gün plank yapmanın 4 faydası

Uzmanlar, evde olduğumuz şu günlerde egzersiz yapmanın ne kadar önemli olduğunu sıklıkla vurguluyorlar. Evde yapabileceğiniz en kolay egzersiz hareketlerinden biri de de kesinlikle plank. Gelin evde her gün plank yapmanın size sağlayacağı faydalara bakalım.

28.04.2020Evdehayat
Koronavirüse karşı solunum egzersizi uygulayın

Koronavirüse karşı solunum egzersizi uygulayın

Koronavirüse karşı en önemli mücadele bölgesinin solunum yolları ve akciğerler olduğuna dikkati çeken Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şadiye Sarataş, “Solunum egzersizleri COVID-19 geçiren hastalarda nefes darlığını azaltır, yaşam kalitesini arttırır, kaygı ve depresyonu engellemede yardımcı olur. Bu 4 solunum egzersizini sırayla toplamda 10 dakika olmak üzere günde 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz” dedi.

20.04.2020Sağlık
Karın kaslarınızı çalıştıracak 4 hareket

Karın kaslarınızı çalıştıracak 4 hareket

Spor salonlarına gidemiyor, dışarıda koşamıyoruz fakat evlerde egzersiz yapmayı da ihmal etmiyoruz. Bu süreçte evde egzersiz programı yapıyor, olabildiğince sağlıklı ve dinç kalmaya çalışıyoruz. Peki evde karın kaslarımızı nasıl çalıştırabiliriz, hangi hareketleri yapabiliriz diyorsanız sizin için etkili 4 hareketimiz var. Egzersiz programınıza bu hareketleri de eklemeyi unutmayın!

15.04.2020Evdehayat
Plank Nasıl Yapılır Plank Hareketinin Faydaları Nelerdir

Plank Nasıl Yapılır? Plank Hareketinin Faydaları Nelerdir?

Plank hareketi nasıl yapılır, plank hareketinin faydaları nelerdir? Evde en etkili plank hareketleri nasıl yapılır?

7.04.2020Spor Fitness
Nasıl güçleniriz

Nasıl güçleniriz?

Soluduğumuz hava, dokunduğumuz yüzeyler tamam, peki vücudumuzu içten nasıl koruyabiliriz? Yiyeceklerin, egzersizin, uykunun rolü ne?

Karantina döneminde kilo almamak için 10 öneri

Karantina döneminde kilo almamak için 10 öneri

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm zamanı evde geçiriyor, bütün işlerimizi de evden takip ediyoruz. Bu süreçte fazla kilo almamak için yediğimize ve içtiğimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Peki, karantina döneminde nasıl beslenmeliyiz? Kilo almamak için dikkat edilmesi gerekenler neler? Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy, konuyla ilgili önerilerde bulundu.

6.04.2020Sağlık
Evde Kalın Ama Hareketsiz Kalmayın İşte Evde Yapılabilecek Egzersizler...

Evde Kalın Ama Hareketsiz Kalmayın! İşte Evde Yapılabilecek Egzersizler...

Koronavirüs salgını sebebiyle mutlaka evde kalmamız gerekiyor. Ancak evde hareketsiz kalmamak gerektiğini de unutmamak gerekir. Hareketsiz kalmak fiziksel anlamda sağlığımız açısından sorun teşkil edebilir. Hem ruhsal hem de fiziksel sağlık açısından bu dönemde evde yapabileceğimiz en iyi aktivite hiç kuşkusuz ki egzersiz yapmaktır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Hülya Şirzai evde yapılacak egzersizleri ve bize sağlayacak faydalarını anlattı.

6.04.2020İyi Yaşam
24 maddede bağışıklık sistemini  güçlü tutma rehberi

24 maddede bağışıklık sistemini güçlü tutma rehberi

Koronavirüsten korunabilmek için en önemli kurallardan biri bağışıklık sistemini güçlü tutmak. Bunun için üç şeye dikkat etmek gerekiyor; doğru beslenme, günlük egzersiz ve moral! Alanında uzman isimlerden 24 maddede bağışıklık sistemini güçlendirmenin püf noktaları…

29.03.2020Hürriyet Pazar
Evren varsayılandan daha genç olabilir

Evren varsayılandan daha genç olabilir

Almanya'da Max Plank Enstitüsünde görevli bilim adamı Inh Jee liderliğindeki ekibin Hubble Sabiti'ni 82,4 kabul ederek yaptığı hesaplama, evrenin 13,7 değil yaklaşık 11,4 milyar yıl yaşında olabileceğini ortaya koydu.

13.09.2019Teknoloji
İstanbulda gizli tehlike... Ölümcül olabiliyor

İstanbul'da gizli tehlike... Ölümcül olabiliyor

İstanbul'da yol kenarında fıskiyelerden yola akan su sürücüler için ölüm tuzağına dönüşüyor. Sancaktepe'de dün bir polis memuru yola akan suyun kayganlaştırdığı yolda kaza yaparak hayatını kaybetti. Uzmanlar, bu durumun özellikle motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturduğunu kaydediyor.

15.08.2019Gündem
Plajda Fit Görünmek İçin 5 Küçük Hareket

Plajda Fit Görünmek İçin 5 Küçük Hareket

Yaz tüm heyecanı ile geldi, geçiyor bile. Plajda mayonuzun içinde harika görünmek istiyorsanız çok da geç kalmış sayılmazsınız. Fitness/Pilates eğitmeni Mahir Taşatanel, plajda fit görünmek için 5 küçük hareketi paylaştı.

8.08.2019Spor Fitness
Serap Özçelikten gümüş, Merve Çobandan bronz madalya

Serap Özçelik'ten gümüş, Merve Çoban'dan bronz madalya

Belarus’un başkenti Minsk’te devam eden 2. Avrupa Oyunları’nda karate müsabakalarının ikinci gününde Serap Özçelik Arapoğlu gümüş madalya kazanırken, Merve Çoban bronz madalya ile organizasyonu noktaladı. Milli karateciler, 4 gümüş ve 2 bronz madalya ile Oyunlar’ı kapattı.

30.06.2019Diğer
Her Gün Plank Egzersizi Yapmanın 4 Faydası

Her Gün Plank Egzersizi Yapmanın 4 Faydası

Kişinin kendi vücut ağırlığı ile yaptığı egzersizler son dönemlerde daha fazla ilgi görüyor. Konunun uzmanları da vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerin faydalarını ve etkilerini anlatmakla bitiremiyor. Bu egzersizlerden biri de plank… Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz plank egzersizinin mükemmel 4 faydasını açıklıyoruz!

25.12.2018Spor Fitness
Bu Egzersizler Cinsel Gücü Arttırıyor

Bu Egzersizler Cinsel Gücü Arttırıyor!

Bazı egzersizlerin cinsel hayatınızı daha kaliteli hale getirdiğini biliyor musunuz? Pelvik kaslarını harekete geçiren ve cinsel gücü artıran hareketleri düzenli yaparak siz de daha doyumlu ve mutlu bir cinsel yaşama kavuşabilirsiniz.

31.10.2018Cinsellik
Yaz geçti, sonbahar geldi diye antrenmanı aksatacak değildik ya

Yaz geçti, sonbahar geldi diye antrenmanı aksatacak değildik ya!

95. sayımızın Hareket Et! sayfasında uzmanından Squat, Lunge, Plank ve Pushup egzersizleri sırasında sıklıkla yapılan yanlışlıklara dair öneriler var.

17.09.2018Kampüs
İncecik Bir Bele Sahip Olmak İçin Bu Hareketleri Yapın

İncecik Bir Bele Sahip Olmak İçin Bu Hareketleri Yapın

İnatçı fazlalıkların toplandığı bel bölgesi için doğru egzersizleri yaparak incecik bir bele sahip olmak mümkün. Bel bölgesindeki kaslarınızı güçlendirerek hem daha sağlam bir iskelet yapısına sahip olabilir hem de estetik bir bele kavuşabilirsiniz.

Zihin ve Beden Bütünlüğü İçin: Yoga

Zihin ve Beden Bütünlüğü İçin: Yoga

Yoga bizi güçlendiren, yaşam kalitemizi artıran, bedenimizi uyandıran ve bir o kadar da dengeleyen bir Hint felsefe sistemidir. Düzenli bir şekilde yoga yapıldığı zaman hem bedensel hem de zihinsel olarak bir değişim yaşamış olacaksınız.

11.06.2018İyi Yaşam
7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz

7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz!

Üçüncü cemre çoktan düştü, güneş yüzünü göstermeye başladı, en şifalı otlar birbiri ardına tezgâhlarda... Nihayet, mevsimlerden bahar! Bu kış fazla ‘kaçırdıysanız’ ya da hareketsiz kaldıysanız rehberimiz tam size göre.

31.03.2018Hürriyet Pazar
Ünlü CEOlardan iş kurmak isteyenlere tavsiyeler

Ünlü CEO'lardan iş kurmak isteyenlere tavsiyeler

Dünyaca ünlü CEOlar her zaman girişimcilere ilham kaynağı oluyor. İşte CEOlar'dan girişimcilere tavsiyeler...

7.11.2017Kobi
Çocuklar Curry ile bağlandı

Çocuklar Curry ile bağlandı

DOĞUŞ Holding çatısı altında Türkiye’de mağazalar açan ABD’li ünlü spor giyim markası Under Armour, NBA takımlarından Golden State’in yıldızı Stephen Curry ile yaptığı işbirliği ile hızlı bir büyüme yakaladı.

4.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Teknolojinin neden olduğu hareketsizliğe karşı fiziksel aktivitemizi artırmalıyız

 HAREKETLİ hayat her zaman için avantaj yaratır. Fiziksel hareket beden sağlığını en çok etkileyen unsurlardan biridir. Ayrıca fiziksel hareketin insanları mental olarak güçlendirdiği, daha sağlam bir zihin ve düşünce yapısına kavuşturduğu da bir gerçektir. Dr. Sami Tütüncüoğlu, “Telefon, tablet, bilgisayar ve TV hareketsiz yaşamı, tetikledi” dedi ve bakın neler anlattı:

11.10.2021

Her Yerdeki Spor Arkadaşım: Snap Fitness

Herhangi bir kimse, gününü neyin etrafında şekillendiriyorsa onun en önem biçtiği unsur odur. Sabah uyandığında seni yataktan kaldıran, akşam ise yatmadan son aklına gelen şey nedir - hiç düşündün mü? İşte o, benim için spor.

3.09.2020
Yan karın kasları (oblikler) için 5 etkili hareket

Yan karın kasları (oblikler) için 5 etkili hareket

Düzensiz ve sağlıksız beslenme, genetik faktörler, antrenman sırasında çok önemseme gibi sayılabilecek birçok nedenden dolayı bel bölgemizde yağlanma gerçekleşir ve bununla birlikte karnımızın yan bölgeleri de aynı şekilde yağlanır ve kötü bir görünüme neden olur.

1.08.2019
10 karın egzersizi ile güçlü karın kasları

10 karın egzersizi ile güçlü karın kasları

Size "Neden karın egzersizleri yapıyorsunuz?" diye bir soru sorulduğunda büyük bir çoğunluğunuzun vereceği cevabı biliyoruz "düz ve kaslı bir görüntüye sahip olmak için". Ama bilmediğiniz belki de bildiğiniz ya da unuttuğunuz bir şeyi size söylemekte fayda var...

15.06.2019

40’ından sonra metabolizmayı hızlandırma yolları

Metabolizma, vücudun besinleri enerjiye dönüştürme süreci. Vücut bu yakıtı ya hemen kullanıyor ya da yağ olarak depoluyor. Yaş 40 olunca ise sistem yavaşlıyor. Ama başa çıkmak için yollar var.

5.05.2019

Çorba Risalesi

Hava soğuk. Sıcak bir mercimek çorbası iyi gider sanki. Okumaya ara vermeli artık, zira saat geç ve karnım aç..

2.12.2018
Evde yapabileceğiniz bel incelten en etkili 7 hareket

Evde yapabileceğiniz bel incelten en etkili 7 hareket

Belinizi inceltmek için yediğiniz yiyeceklere dikkat etmelisiniz ama egzersiz de şart! Bireysel Fitness Danışmanı Baturalp Beşer, bel bölgesindeki yağları eritmek için evde yapılabilecek hareketleri sıraladı.

22.03.2018