EKSTRA
MENÜ

Plaka Sorgulama

Plaka Sorgulama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Plaka Sorgulama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 184 Plaka Sorgulama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Plaka Sorgulama Haberleri

Son dakika... Jandarmadan yeni uygulama: Devriye... Kimlik ve plakalar artık böyle sorgulanacak

Son dakika... Jandarma'dan yeni uygulama: Devriye... Kimlik ve plakalar artık böyle sorgulanacak

Jandarma Genel Komutanlığı Yazılım Geliştirme Daire Başkanlığınca, kişi ve plaka sorgulama ile kimlik doğrulama işlemlerinde kullanılmak üzere mobil uygulama "Devriye" geliştirildi. Uygulama sayesinde yakalama kararı bulunan ve izolasyonda olması gereken kişilerle sahte kimlikler anında tespit ediliyor. Mobil uygulamayla pandemi sürecinde vatandaşlarla sosyal mesafe korunarak hızlı şekilde sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve bekleme süresinin azaltılması hedefleniyor. Bazı illerde kullanılmaya başlanan uygulamanın, yakında ülke genelinde kullanılmaya başlanması planlanıyor.

21.10.2020Gündem
Araç plaka sorgulama nasıl yapılır E Devlet plaka sorgulama ekranı

Araç plaka sorgulama nasıl yapılır? E Devlet plaka sorgulama ekranı

Genellikle ikinci el araç satın alacak kişilerin ilgilendiği araç plaka sorgulama işlemi, son günlerin en çok araştırılan konuları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Satın alacakları araçlardaki sonradan çıkacak sorunların önüne geçmek isteyen vatandaşlar, e-Devlet aracılığı ile bu işlemi sıra beklemeden yapabilir. İşte, 'Araç plaka sorgulama nasıl yapılır?' sorusunun yanıtı...

28.11.2018Gündem
Tramer kaydı nedir Tramer kaydı nasıl sorgulanır

Tramer kaydı nedir? Tramer kaydı nasıl sorgulanır?

Tramer kaydı nedir ve nasıl sorgulanır sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Satın aldıkları ve ya alacakları araçların tramer kaydını merak eden vatandaşlar, sorgulama işleminin nasıl olacağını merak ediyor. Tramer kaydı nedir? Tramer kaydı nasıl sorgulanır?

17.07.2018Gündem
Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır E Devlet plaka sorgulama işlemi

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır? E Devlet plaka sorgulama işlemi

Son günlerde en çok merak edilen konulardan biri de araç plaka sorgulamasının nasıl yapılacağı oldu. Özellikle ikinci el araç satın alacak kişilerin araştırdığı bir konu alan araç plakası sorgulama hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, internette merak etikleri soruların cevabını arıyor. Peki, plaka sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet'ten plaka sorgulama nasıl yapılır?

6.06.2018Gündem
Plakadan ceza sorgulama işlemi yapılabiliyor mu İşte plaka sorgulama ekranı

Plakadan ceza sorgulama işlemi yapılabiliyor mu? İşte plaka sorgulama ekranı

Plakadan ceza sorgulama işleminin detayları araç sahipleri tarafından merak ediliyor. Trafik içinde ceza uygulamasına tabi tutulduğundan şüphelenen araç sürücüleri artık online olarak plaka üzerinden ceza sorgulama işlemi yapabiliyor. Peki trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır?

22.05.2018Gündem
Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır

Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama işleminin nasıl yapılacağı ikinci el araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Hem alım hem de satım işlemi için oldukça önemli olan bu sorgulamayı vatandaşlar oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Peki, plaka ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

30.03.2018Gündem
Araç plakası sorgulama işlemi | E Devlet plaka sorgulama nasıl yapılır

Araç plakası sorgulama işlemi | E Devlet plaka sorgulama nasıl yapılır?

İkinci el araç satın alacak kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri olan araç plakası sorgulama, son günlerde yeniden araştırılmaya başlandı. Araç plakası sorgulama işlemi oldukça pratik, e-Devlet aracılığı ile bu işlemi sıra beklemeden istediğiniz gün ve saatte yapabilirsiniz. Peki, araç sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet'ten plaka sorgulama nasıl yapılır?

14.03.2018Gündem
Trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır E-Devlet trafik ceza sorgulama

Trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet trafik ceza sorgulama

Araç plaka numaraları ile trafik cezası sorgulamak isteyen vatandaşlar bu işlemi internet üzerinden nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. Online sistemde araç ceza sorgulaması yapabileceğiniz bir dizi işlem bulunuyor. İşte trafik ceza sorgulama işleminin detayları ve uygulanabilecek yöntemler

9.01.2018Gündem
Araç plakasından hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır TRAMER sorgulama

Araç plakasından hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır? TRAMER sorgulama

Araç plakasından hasar kaydı sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yeni araç sahibi olmak isteyen ve alacakları aracı ikinci el olarak alacak olan vatandaşlar, kazalı riskini ortadan kaldırmak için araçların plakadan hasar kaydını sorguluyorlar. Peki, araç plakasından hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

8.12.2017Gündem
Plaka ile ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır Plaka numarası ile trafik cezası sorgulama sayfası

Plaka ile ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? Plaka numarası ile trafik cezası sorgulama sayfası

Plaka ile trafik cezası sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce sürücü konuyla alakalı araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. E-Devlet üzerinden trafik cezanızı plaka numarası ile kolayca sorgulayabilirsiniz. İşte, E-Devlet üzerinden araç plaka numarası ile ceza sorgulama işleminin detayları.

7.12.2017Gündem
Plaka ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır Plakadan trafik cezası sorgulama sayfası

Plaka ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? Plakadan trafik cezası sorgulama sayfası

Trafik cezasının plaka üzerinden sorgulanma işlemini merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla ilgili araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Plakaya yazılan trafik cezalarını sorgulamak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden kolayca işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. İşte detaylar.

28.11.2017Gündem
Hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır

Hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Hasar kaydı sorgulama işleminin nasıl yapılacağı binlerce araç almak isteyen vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, alacakları aracın hasarlı olup olmadığını nasıl kontrol edeceklerini merak ediyorlar. Peki, Hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

7.11.2017Gündem
Araç plaka hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır

Araç plaka hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Plaka hasar sorgulama işlemi ile satın aldıkları ya da almak istedikleri araçların durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden sorgularına devam ediyor. Araçların durumuna göre işlem yapacak olan vatandaşlar, plaka hasar sorgulama işleminin sonucuna göre kararlarını verecek. Peki, plaka hasar sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, merak edilen konunun detayları

18.10.2017Ekonomi
Esnaftan e-Devlet isyanı

Esnaftan e-Devlet isyanı

e-Devlet kapısı olan 'www.turkiye.gov.tr' sitesindeki 'araç sorgulama' menüsünden plaka numarası ile yapılan araç sorgulama uygulamasına son verilmesi, 2. el araç alım satımı işiyle uğraşan ticaret erbabı açısından sıkıntıya yol açtı.

22.04.2016Ekonomi
MTV ve araç vergi borcu sorgulama

MTV ve araç vergi borcu sorgulama!

Günümüzde internet teknolojilerin gelişmesiyle beraber Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesi web sayfası üzerinden vergi borcu sorgulama ve ödeme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor. Online vergi ödemesi nasıl yapılır? İşte detaylar…

15.03.2016Gündem
Araç tramer kaydı sorgulama işlemleri nasıl yapılır Araç plaka sorgulama

Araç tramer kaydı sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Araç plaka sorgulama

Yeni bir araç alacak maddiyata sahip olamayan ikinci el otomobil alıcıları, araç sorgulama ve tramer hasar kaydı alma işlemlerini internet üzerinden birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebiliyor. Plakadan araç sorgulaması nasıl yapılır? Tramer hasar kaydı nasıl yapılır? İşte detaylar…

22.01.2016Gündem
e-Devlet araç sorgulama hizmetleri nelerdir

e-Devlet araç sorgulama hizmetleri nelerdir?

e-Devlet’in online araç ve plaka sorgulama işlemleri sayesinde, vatandaş sorgulamak istediği araca ait hasar ve sigorta poliçe bilgilerine kolay ve pratik bir şekilde erişebiliyor.

13.01.2016Gündem
Plakadan araç sorgulama nasıl yapılır

Plaka'dan araç sorgulama nasıl yapılır?

Araç sahipleri ve ikinci el araç almayı düşünenler artık araç bilgilerine kolayca erişebiliyorlar. Otomobil sahibi olmak isteyenler, araç sorgulama, araç borç sorgulama, tramer hasar kaydı sorgulama gibi konuları online olarak öğrenebilecek. Plakadan araç sorgulaması nasıl yapılır? Araç borcu, tramer hasar kaydı nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

19.12.2015Gündem
Online araç hasar kaydı sorgulama | Trafik cezası ve plaka sorgulama işlemleri

Online araç hasar kaydı sorgulama | Trafik cezası ve plaka sorgulama işlemleri

E-Devlet şifresiyle giriş yapabileceğiniz online araç ve plaka sorgulama işlemleri sayesinde aracına ait hasar ve sigorta poliçe bilgilerine kolay ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Araç plaka ve hasar kaydı sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Sigorta poliçe nedir?

7.12.2015Bilgi
Araç hasar kaydı ve tramer sorgulama

Araç hasar kaydı ve tramer sorgulama

E- Devlet üzerinden araç hasar kaydı ve tramer sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Aracınızın herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

1.12.2015Bilgi
İkinci el otomobil alacaklara önemli uyarı

İkinci el otomobil alacaklara önemli uyarı

Bursa Oto Galericileri Odası Başkanı Hakan Yanık, vatandaşların almak istedikleri aracın hasar kaydını sorguladıkları 'TRAMER' sisteminin sağlıklı işlemediğini öne sürerek, "Pert aracı trafiğe salan zihniyet size ne kadar doğru bilgi verebilir. Oradaki her bilgi doğru değil. Bazen olmayan şey çıkıyor, kimi zaman da olanlar gözükmüyor" dedi.

23.11.2015Otomobil
EGM Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır

EGM Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

EGM ile arabamızın ceza durumunu öğrenebilmek oldukça kolaylaştı. Farkında olmadığımız trafik cezaları artık canımızı sıkmayacak.

23.10.2015Bilgi
Araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulama nasıl yapılır

Araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulama nasıl yapılır?

Araç hasar kaydı sorgulama ikinci el araba alım satım işlerinde sıkça kullanılan bir işlem. Aracınızın herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını haberimizin detaylarını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

7.10.2015Gündem
E-devlet plaka sorgulama, araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulaması nasıl yapılır Sms ile plaka sorgulama, poliçe bilgisi sorgulama

E-devlet plaka sorgulama, araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulaması nasıl yapılır? Sms ile plaka sorgulama, poliçe bilgisi sorgulama

Araç borç sorgulama, tramer araç hasar kaydı ve araç plaka sorgulama işlemlerini online olarak yapmak artık çok basit. Mobil ve online uygulamalar ile araç plaka sorgulama işlemlerini ve tramer hasar kaydının olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Detaylar haberimizde..

17.09.2015Gündem
E-devlet plaka sorgulama, araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulaması nasıl yapılır Sms ile plaka sorgulama, poliçe bilgisi sorgulama

E-devlet plaka sorgulama, araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulaması nasıl yapılır? Sms ile plaka sorgulama, poliçe bilgisi sorgulama

Araç borç sorgulama, tramer araç hasar kaydı ve araç plaka sorgulama işlemlerini online olarak yapmak artık çok basit. Mobil ve online uygulamalar ile araç plaka sorgulama işlemlerini ve tramer hasar kaydının olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Detaylar haberimizde..

10.09.2015Gündem
E-devlet şifresi nasıl alınır E-devlet ile öğrenci belgesi sorgulama, TC kimlik no ile e-devlet sistemine giriş

E-devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet ile öğrenci belgesi sorgulama, TC kimlik no ile e-devlet sistemine giriş

Birçok bürokratik işlemin kısa yolu anlamına gelen e-devlet şifresi ile devlet tarafından verilen hizmetleri elektronik ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Peki e-devlet şifresi nasıl alınır? Hangi uygulamalarda kullanılır? Detayları öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

19.08.2015Gündem
Sms ile araç plaka sorgulama, e-devlet ile araç hasar kaydı sorgulama, tramer ve araç ceza sorgulama

Sms ile araç plaka sorgulama, e-devlet ile araç hasar kaydı sorgulama, tramer ve araç ceza sorgulama

Araç borç sorgulama, tramer araç hasar kaydı ve araç plaka sorgulama işlemlerini online olarak yapmak artık çok basit. Mobil ve online uygulamalar ile araç plaka sorgulama işlemlerini ve tramer hasar kaydının olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Detaylar haberimizde..

11.08.2015Gündem
Online araç ve plaka sorgulama işlemleri - Araç hasar sorgulama

Online araç ve plaka sorgulama işlemleri - Araç hasar sorgulama

E-Devlet şifresiyle giriş yapabileceğiniz online araç ve plaka sorgulama işlemleri sayesinde aracına ait hasar ve sigorta poliçe bilgilerine kolay ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

11.08.2015Gündem
Araç hasar kaydı sorgulama, Araç plaka sms ile sorgulama, Tramer sorgulama, Araç ceza sorgulama

Araç hasar kaydı sorgulama, Araç plaka sms ile sorgulama, Tramer sorgulama, Araç ceza sorgulama

Araç borç sorgulama, tramer araç hasar kaydı ve araç plaka sorgulama işlemlerini online olarak yapmak artık çok basit. Mobil ve online uygulamalar ile araç plaka sorgulama işlemlerini ve tramer hasar kaydının olup olmadığını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

7.08.2015Gündem
E-devlet plaka sorgulama, araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulaması nasıl yapılır

E-devlet plaka sorgulama, araç hasar kaydı ve tramer sorgulama, araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?

Araç borç sorgulama, tramer araç hasar kaydı ve araç plaka sorgulama işlemlerini online olarak yapmak artık çok basit. Mobil ve online uygulamalar ile araç plaka sorgulama işlemlerini ve tramer hasar kaydının olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Detaylar haberimizde..

4.08.2015Gündem
Araç plaka sorgulama nasıl yapılır SMS ile araç plaka sorgulama, Tramer sorgulama, araç hasar kaydı sorgulama

Araç plaka sorgulama nasıl yapılır? SMS ile araç plaka sorgulama, Tramer sorgulama, araç hasar kaydı sorgulama

Araç borç sorgulama, tramer araç hasar kaydı ve araç plaka sorgulama işlemlerini online olarak yapmak artık çok basit. Mobil ve online uygulamalar ile araç plaka sorgulama işlemlerini ve tramer hasar kaydının olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Detaylar haberimizde..

31.07.2015Gündem
Plaka ile aracınıza ait tüm bilgileri anında öğrenebilirsiniz

Plaka ile aracınıza ait tüm bilgileri anında öğrenebilirsiniz

E-Devlet şifresiyle giriş yapabileceğiniz online araç ve plaka sorgulama işlemleri sayesinde aracına ait hasar ve sigorta poliçe bilgilerine ulaşabilirsiniz

24.07.2015Gündem
Araç ve plaka sorgulama işlemleri nasıl yapılır (Sigorta poliçe sorgulama)

Araç ve plaka sorgulama işlemleri nasıl yapılır? (Sigorta poliçe sorgulama)

E-Devlet şifresiyle giriş yapabileceğiniz online araç ve plaka sorgulama işlemleri sayesinde aracına ait hasar ve sigorta poliçe bilgilerine ulaşabilirsiniz

23.07.2015Gündem
Şasi nedir Arabada şasi numarası sorgulama nasıl yapılır

Şasi nedir? Arabada şasi numarası sorgulama nasıl yapılır

Motorlu taşıtlarda bulunan şasi numarası sürücülerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Tüm dünyada motorlu taşıtlar için kullanılan şasi numarasının nerden ve nasıl öğrenileceği ise merak konusudur. Peki, şasi nedir? Arabada şasi numarası sorgulama nasıl yapılır? Sizlere motorlu araçların şasi numarasının nasıl öğrenileceği hakkında bilgileri detaylıca derledik.

19.07.2021Araştırma
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2. taksit ödemesi ne zaman İşte ödeme tarihleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2. taksit ödemesi ne zaman? İşte ödeme tarihleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini ne kadar olduğu ve ne zaman yapılacağı araç sahiplerinin merak ettiği konular arasında yer alıyordu. 2021'de en düşük Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 109 lira, en yüksek ise 50 bin 107 TL olarak belirlendi. Peki MTV ödemesi ne zaman yapılacak? 2021 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ücretleri ve ödeme tarihi...

8.07.2021Gündem
Rize plaka kodu kaçtır Rize ve ilçelerinin plaka harfleri

Rize plaka kodu kaçtır? Rize ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka, araçların ön ve arka kısımlarına yerleştirilen küçük tabelalara verilen isimdir. Bu tabelalar üzerinde çeşitli harfler ve numaralar bulunur. Plakanın başında bulunan plaka kodları, trafiğe çıkan araçların gerekli kurumlarca gerekli durumlarda tespitini kolaylaştıran ve trafiğin akışını düzenlemeye sağlayan numaralardır. Peki, Rize ilinin plaka kodu kaçtır? Rize ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Rize plaka kodu ve ilçe harfleri ile ilgili merak edilen detayları sizler için derledik.

27.04.2021Araştırma
2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde son gün ne zaman

2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde son gün ne zaman?

MTV ödeme tarihi araç sahiplerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Karayollarında yolculuk yapan her araç sahibinin ödemesi gereken MTV, peşin de yatırıldığı gibi yılda iki dönem üzerinden de alınabiliyor. Ocak ayı ödemelerinde ise son günlere yaklaşıldı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), bu yıl da iki taksit olarak ödenecek. Peki, MTV son ödeme tarihi ne zaman? İşte, 2021 MTV ödemeleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.01.2021Ekonomi
MTV son ödeme tarihi ne zaman 2021 MTV ödeme tarihi için son günlere girildi

MTV son ödeme tarihi ne zaman 2021? MTV ödeme tarihi için son günlere girildi

MTV ödeme tarihi araç sahiplerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Karayollarında yolculuk yapan her araç sahibinin ödemesi gereken MTV, peşin de yatırıldığı gibi yılda iki dönem üzerinden de alınabiliyor. Ocak ayı ödemelerinde ise son günlere yaklaşıldı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), bu yıl da iki taksit olarak ödenecek. Peki, MTV son ödeme tarihi ne zaman? İşte, 2021 MTV ödemeleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

28.01.2021Gündem
MTV hesaplama tablosu ve ödeme ekranı 2021 MTV ödemeleri ne zaman bitecek

MTV hesaplama tablosu ve ödeme ekranı 2021! MTV ödemeleri ne zaman bitecek?

MTV hesaplama ve ödeme ekranı araç sahiplerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ilişkin birinci taksit ödemesi için süre şubat ayı başında dolacak. MTV, ocak ve temmuz ayları olmak üzere iki taksitte ödenecek. Plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini giren mükellefler, anlaşmalı bankaların kredi ve banka kartı bilgileri ile İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden ödemelerini gerçekleştirecek. İşte, 2021 MTV hesaplama tablosu ve ödeme ekranı ile ilgili bilgiler.

26.01.2021Ekonomi
MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır MTV 2021 ödeme ekranı

MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır? MTV 2021 ödeme ekranı

MTV hesaplama ve ödeme ekranı yoğun ilgi görüyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ilişkin ilk taksit ödeme süresi devam ediyor. MTV ödemeleri online olarak yapılabiliyor. Mükellefler, İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan sadece plaka ve TC Kimlik Numarası bilgilerini girerek borçlarını ödeyebiliyorlar. İşte MTV ödeme ekranı

8.01.2021Ekonomi
MTV ödeme ve sorgulama nasıl yapılır MTV 2021 ödemeleri devam ediyor

MTV ödeme ve sorgulama nasıl yapılır? MTV 2021 ödemeleri devam ediyor

MTV ödeme ve sorgulama ekranı yoğun ilgi görüyor. MTV 2021 zammının açıklanmasının ardından gözler ödemelere çevrildi. 2021 oranı en düşük 109 TL en yüksek MTV ise 50 bin 107 TL olarak belirlendi. Ocak ayı ödemeleri 1 Ocak – 31 Ocak tarihleri aralığında yapılabiliyor. İşte MTV ödeme ve sorgulama ekranı

4.01.2021Ekonomi
MTV ödemeleri ne zaman yapılır Motorlu Taşıt Vergisi son ödeme tarihleri

MTV ödemeleri ne zaman yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi son ödeme tarihleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), her yıl belirli dönemlerde araç sahiplerinin otomobilleri için yatırması gereken vergi kalemleri arasında yer alıyor. Karayollarında yolculuk yapan her araç sahibinin ödemesi gereken MTV, peşin de yatırıldığı gibi yılda iki dönem üzerinden de alınabiliyor. Peki, 2021 MTV ödeme işlemi ne zaman yapılacak? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

29.12.2020Ekonomi
Araba alıp-satarken nelere dikkat edilmeli

Araba alıp-satarken nelere dikkat edilmeli?

İnsanların günlük ulaşım ihtiyacını karşılayan en önemli araçlardan birisi de araba. Hayatı kolaylaştıran bu önemli aracın alışı ve satışı, bazılarının tecrübeli olduğu kadar birçok kişinin ise yetersiz bilgiye sahip olduğu bir konudur.

9.08.2020Sigorta
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri nasıl yapılır 2020 MTV 2.taksit ödemeleri başladı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri nasıl yapılır? 2020 MTV 2.taksit ödemeleri başladı!

MTV ödemeleri ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi 2020 için ikinci taksit ödemeleri alınmaya başladı. 2020 MTV ödemeleri bankaların üzerinden ya da https://ivd.gib.gov.tr/ üzerinden gerçekleşecek. MTV ödemeleri için banka üzerinden kredi kartı ile işlem yapılabilecek. Ödeme işlemleri taksitlendirme aracılığıyla da sağlanacak. İşte, 2020 MTV ödemeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.07.2020Gündem
MTV 2020 ödeme ve sorgulama ekranı: MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır

MTV 2020 ödeme ve sorgulama ekranı: MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır?

MTV ödeme ve sorgulama ekranı, ikinci taksit ödemelerinin başlamasının ardından yoğun ilgi görüyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) birinci taksit ödemesi 31 Ocak Cuma gününe kadar yapılmıştı. İkinci taksit ödemeleri için ise son gün 31 Temmuz olarak açıklandı. Peki MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır? İşte merak edilen soruların yanıtları…

2.07.2020Ekonomi
Dolandırılacağını anlayıp karakola gitti, eve döndüğünde ise şoke oldu

Dolandırılacağını anlayıp karakola gitti, eve döndüğünde ise şoke oldu

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde N.Ü.'yü arayıp kendisini savcı olarak tanıtan Serdar Y. kadına paralarını incelenmek üzere alacaklarını söyledi. N.Ü.'nün eşi İ.Ü. bu kişinin dolandırıcı olduğunu anlayınca karakola gidip şikayetçi olurken, bu sırada eve giden Serdar Y., eşinin gözaltına alındığını söyleyip kadından 270 bin TL aldı. Jandarma başlattığı çalışmayla kısa sürede Serdar Y.'yi yakalarken alınan paranın 240 bin TL'sini ele geçirdi.

27.06.2020Haber
Dolandırılacağını anlayıp karakola gitti, eve döndüğünde şok oldu

Dolandırılacağını anlayıp karakola gitti, eve döndüğünde şok oldu

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde N.Ü.'yü arayıp kendisini savcı olarak tanıtan Serdar Y. kadına paralarını incelenmek üzere alacaklarını söyledi. N.Ü.'nün eşi İ.Ü. bu kişinin dolandırıcı olduğunu anlayınca karakola gidip şikayetçi olurken, bu sırada eve giden Serdar Y., eşinin gözaltına alındığını söyleyip kadından 270 bin TL aldı. Jandarma başlattığı çalışmayla kısa sürede Serdar Y.'yi yakalarken alınan paranın 240 bin TL'sini ele geçirdi.

27.06.2020Gündem