EKSTRA
MENÜ

Pkk/Ypg

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.317 haberi bulunmuştur.

Pkk/Ypg Haberleri

Rojava’da neler oluyor

Rojava’da neler oluyor

Suriye'nin kuzeyinde Kürtler ile İslamcılar çatışıyor, bombalar patlıyor, suikastlar düzenleniyor, katliam haberleri geliyor. PKK'nın Suriye kolu PYD sınıra bayrak çekerken diplomasi trafiği yoğunlaşıyor. 'Rojava'da neler olduğunu uzmanına sorduk.

8.08.2013Gündem
BANKAYI ATEŞE VERDİLER

BANKAYI ATEŞE VERDİLER

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sabah saatlerinden beri süren eylemlerde bir banka şubesi ateşe verildi. Akşam saatlerinde Nedim Zeydan Caddesi üzerinde yüzleri maskeli bir grup eylemci, bir banka şubesinin kepenklerini ve camlarını kırarak içeri girdi. Bankayı molotoflarla ateşe veren göstericiler, içerdeki bütün bilgisayar, sandelye, masa ve evrakları dışarı çıkarıp kullanılamaz hale getirdi. Bankanın duvarına Apo, PKK, YPG yazan eylemciler daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

8.12.2013Haber
BDP Çermik İlçe Başkanının kızı Suriyede öldürüldü

BDP Çermik İlçe Başkanının kızı Suriye'de öldürüldü

Diyarbakır'ın merkez Çermik ilçesi BDP İlçe Başkanı Haşim Demirkol’un 23 yaşındaki kızı Helin Demirkol'un Suriye’de öldürüldüğü ileri sürüldü.

6.05.2014Gündem
IŞİD’in hedefindeki üçgen

IŞİD’in hedefindeki üçgen

Irak’ta Kürtler, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) eline geçen Zummar ve Sincar’ı (Şengal) kurtarmak için taarruza geçerken IŞİD’ın hedefinin ne olduğu ve Peşmerge’nin neden çekildiğine dair tartışmalar sürüyor.

6.08.2014Dünya
Ezidiler silahlı eğitim alıp IŞİDe karşı savaşmak için geri döndü

Ezidiler silahlı eğitim alıp IŞİD'e karşı savaşmak için geri döndü

IŞİD’in, Musul’dan sonra ele geçirip katliamlar yaptığı Sincar (Şengal) İlçesi’nden kaçtıktan sonra ailelerini Kuzey Irak’ta Kürt bölgesine, Suriye’de de Kürtlerin yaşadığı Rojava’ya bırakan yaklaşık bin 400 Ezidi, silahlanıp IŞİD’e karşı savaşmaya başladı.

19.08.2014Dünya
Barzaniden PKKya uyarı

Barzani'den PKK'ya uyarı

Irak Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP), Musul'a bağlı ve büyük bölümü halen IŞİD'in elinde bulunan Sincar'daki (Şengal) Ezidilerin kendi kendilerini yönetebilmeleri için Şengal Dağı'nda yapılan toplantıyı, 'Kanton' oluşturma çabası olarak görerek PKK'yı eleştirdi.

17.01.2015Gündem
PYDde 1400 PKKlı var

'PYD'de 1400 PKK'lı var'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün gittiği Gaziantep’te önce Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde fahri doktora törenine katıldı, ardından dışarıda kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti, sonra da Türkiye Gençlik Vakfı’nın şölenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu temasları sırasında özetle şunları söyledi:

24.10.2015Gündem
Ankara yorumu: PYDli bombacı Rusyaya yarıyor

Ankara yorumu: 'PYD'li bombacı Rusya'ya yarıyor'

Ankara’da istihbarat ve güvenlik birimlerinin terör saldırısına ilişkin kritik değerlendirmesi şöyle: PKK / YPG’nin, Türkiye’nin ‘PYD terör örgütüdür’ tezini güçlendireceği halde böyle bir saldırıya imza atması, en çok Rusya’nın işine yarıyor. Çünkü Rusya, strateji olarak PYD’yi ABD’den uzaklaştırıp kendisine, dolayısıyla da Esad’a müttefik yapmak istiyor. Devlet zirvesine sunulan rapora göre saldırganın ailesi de Suriye istihbaratının haber kaynağı.

18.02.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Başkent güvenlik anlayışı şekillendirilecek

Başbakan Davutoğlu: Başkent güvenlik anlayışı şekillendirilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Valiliği'nde il brifingi aldı. Güvenlikle ilgili konuların ağırlıklı olarak değerlendirildiği brifingde, hafta içinde meydana gelen terör saldırısının da kapsamlı şekilde ele alındığı bildirildi. Valilikte basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 4,5 saat süren brifing sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başbakan, 'Türkiye genelinde güvenlik tedbirleriyle ilgili çok önemli, kapsamlı değişimlere ve ek tedbirlere gidiyoruz' dedi.

20.02.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Artık gerçeği görmek zorundalar

Başbakan Davutoğlu: 'Artık gerçeği görmek zorundalar'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Suriye'nin kuzeyindeki terör yuvalanmalarına karşı mücadelemize başından beri karşı çıkanlar Ankara'daki terör saldırısı sonrasında artık gerçeği görmek zorundadır" dedi.

23.02.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlundan taziye tepkisi: İnsanlığa ihanet, hesabı sorulur

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan taziye tepkisi: İnsanlığa ihanet, hesabı sorulur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’ün Ankara bombacısı için yaptığı taziye ziyaretine çok sert tepki gösterdi.

23.02.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş...

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yeni Türkiye Yolunda" programında konuştu. Davutoğlu, "Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş Türkiye'nin güney sınırında bir terör kuşağı, bir terör yapılanması kurmak istiyor. Türkiye'yi bir terör yapılanmasıyla sınır komşusu haline getirmeye yönelik tüm bu oyunların farkındayız ve buna izin vermeyiz. Türkiye'nin ulusal güvenliğini korumak için bir an olsun tereddüde düşmeyiz." diye konuştu.

29.02.2016Gündem
Yabancılara göre üç yatırım riski

Yabancılara göre üç yatırım riski

Uluslararası yatırımcılar, mali kuruluş temsilcileri Türkiye'nin NATO kararı olmadan bir Suriye kara harekatı riskinin artık endişe kaynağı olmadığı görüşünde. Peki yabancılar neleri risk olarak görüyor?

2.03.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan kadınlara seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kadınlara seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayı'na katıldı. Burada konuşan Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Kadınlar Günü resepsiyonunda kadınlara seslendi.

8.03.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: DAEŞ, PKK, YPG bölgeye saldırıyor

Başbakan Davutoğlu: DAEŞ, PKK, YPG bölgeye saldırıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ürdün ziyaretinde, Suriye’deki tüm krizlerin durmasını istediklerini belirterek, “Suriye’deki rejim güçlerinin ve DAEŞ, YPG, PKK gibi terör örgütlerinin vahşeti, sadece bizim ülkelerimize değil aynı zamanda bölgenin istikrarına saldırıyor” dedi.

27.03.2016Gündem
Erdoğan-Obama görüşmesi Beyaz Saray’a alındı

Erdoğan-Obama görüşmesi Beyaz Saray’a alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kritik Washington ziyareti sırasında ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile beklenen görüşmesi, kaldığı otelde gerçekleşti. İki taraf arasında YPG konusundaki görüş ayrılığı sürüyor. Erdoğan’ın nükleer zirve sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile yapması düşünülen ayaküstü (pull aside) toplantı Beyaz Saray’a alınırken; bir Türk yetkili, ABD’nin PKK’yı terör listesinden çıkarmayacağını umduklarını söyledi.

31.03.2016Dünya
İbrahim Kalın: ABDnin tavrı net

İbrahim Kalın: ABD'nin tavrı net

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasında Washington'da gerçekleştirilen görüşmeye katılan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, toplantıda konuşulan konulara dair açıklamada bulundu.

31.03.2016Dünya
Dönüş mesajı: PKK, YPG, ASALA, Paralel yan yana

Dönüş mesajı: PKK, YPG, ASALA, Paralel yan yana

ABD seyahetinden dönen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde açıklamalarda bulundu.

3.04.2016Gündem
Genelkurmay: 8 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay: 8 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta ve Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sürdürülen operasyonlarda dün 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

4.04.2016Gündem
Bu nişan kardeşliğe

'Bu nişan kardeşliğe'

Suudi Arabistan Kralı’na ‘Devlet Nişanı’ veren Erdoğan, “Türkiye ve Suudi Arabistan’ın sizin desteğinizle işbirliğini her alanda daha da derinleştirmesi, bölgesel ve küresel barış için fırsattır. Kadim dostluğumuzun ve kardeşliğimizin en güzide sembolü olacak bu nişanı takdim etmekten büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

12.04.2016Gündem
Almanya 100 yıl öncesinden çok bugün gerçekten yaşandığını bildiğimiz NSU davasını sonlandırsın

Almanya 100 yıl öncesinden çok bugün gerçekten yaşandığını bildiğimiz NSU davasını sonlandırsın

UETD'nin Almanya’nın Köln kentindeki iftar programına katılan Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç bir çok konuda değerlendirmeler yaptı. Milli takımın duaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Kılıç Alman yetkililere de seslenerek"100 yıl öncesinden çok bugün gerçekten yaşandığını bildiğimiz NSU davasını sonlandırın" dedi.

19.06.2016Avrupa
Ankarada canlı bomba operasyonu: Tutuklandı

Ankara'da canlı bomba operasyonu: Tutuklandı

Ankara Ulus’ta bir otelde 19 Nisan’da yakalanarak tutuklanan canlı bomba şüphelisi Fadıl K.’nın hakkında açılan davanın iddianamesinde ilginç detaylar yer aldı. 'Şeytan' lakaplı Fadıl K.'nin 6 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

3.07.2016Gündem
Küresel işbirliği mesajı verecek

Küresel işbirliği mesajı verecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Polonya’nın başkenti Varşova’da yarın başlayacak ‘NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde küresel işbirliği mesajı vermesi bekleniyor.

6.07.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putinle görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Varşova'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne zaman görüşeceği ile ilgili gelen bir soruya, "Dışişleri bakanlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar. Fakat bu ay sonu, Ağustos gibi planlanması şu anda gündemde" dedi.

7.07.2016Gündem
Çavuşoğlu: Cerablus operasyonuna destek olacağız

Çavuşoğlu: Cerablus operasyonuna destek olacağız

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macar mevkidaşı Peter Szijjarto ile düzenlediği ortak basın toplantısında Cerablus harekatıyla ilgili "Hem Afrin’den doğuya doğru kuzeyden giden, hem de Cerablus’tan başlayacak operasyona da her türlü desteği vereceğiz. Aktif bir şekilde DAEŞ’e karşı mücadelede yer alıyoruz" ifadelerini kullandı.

23.08.2016Gündem
Bakan Çavuşoğlundan PYD çıkışı

Bakan Çavuşoğlu'ndan PYD çıkışı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı ve Avrupa Konseyi Dönem Başkanı Marina Kaljurand ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından, Bakanlık konutunda ortak basın toplantısı yaptı. Çavuşoğlu Fırat kalkanı operasyonuna ile ilgili olarak, "Biz başından beri bunu planladık. ABD ile planladık. ABD HIMARS’ları getirecekti maalesef henüz gelmedi ama şu andaki operasyonda bir taraftan bizim tanklarımız aynı şekilde diğer tüm elimizdeki imkanlarla bu mücadeleyi sürdürüyoruz" dedi.

24.08.2016Gündem
ABD Büyükelçiliği’nde ‘Joe Biden’ protestosu

ABD Büyükelçiliği’nde ‘Joe Biden’ protestosu

  ANKARA (İHA) - 15 Temmuz Hareketi üyesi bir grup, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Ankara’ya ziyaretini protesto etti.    ABD Başkan Yardımcısı Biden’i protesto etmek isteyen 15 Temmuz Hareketi üyesi bir grup ABD’nin Ankara Büyükelçiliği karşısında toplandı. Grup ellerinde “sizin çocuklar içeride”, “game over”, “demokrasinin beşiği Türkiye’ye hoş geldiniz”, “senin teröristin daha mı iyi?”, “Bizi birleştirdiğin için teşekkürler ABD” yazılı pankartlar taşıdı. Çevik kuvvet ekipleri ABD Büyükelçiliği etrafından güvenlik önlemi aldı.  Grup adına basın açıklaması yapan 15 Temmuz Hareketi Basın Sözcüsü Süleyman Sevinç, ABD’nin FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’i Türkiye’ye iade etmesi gerektiğini ifade etti. ABD Başkanı Barack Obama nezdinde Birleşik Devletler’e seslendiklerini belirten Sevinç, “Fettullahçı Terör Örgütü lideri Gülen’i bize teslim etmediğiniz sürece gerek bizim gerekse tüm dünya mazlum halklarının gözündeki zaten yok olma aşamasına gelmiş meşruiyetinizi tümden yitireceksiniz. Gelecekte bu mevcut durum aramızdaki sosyal, siyasi, ekonomik ve birçok noktadaki diğer ilişkilerimizi telafi edilemez boyutlara taşıyacaktır. Biz ülkemizin geleceğinin teminatı gençler olarak, yarının Türkiye’sinde, yarının Ortadoğusunda ve yarının dünyasında ilişkilerimizin sağlıklı olması adına bugün, terör örgütü lideri Gülen’i bize teslim etmediğiniz ve ülkemizin birliğini tehdit eden Suriye’deki PKK/YPG örgütüne desteğinizi sonlandırmadığınız takdirde bundan böyle sizinle hiçbir konuda bir birliktelik içerisinde olunmaması gerektiğinin altını bir kez daha kuvvetle çiziyoruz” diye konuştu  Grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

24.08.2016Haber
YPGye ağır darbe: Hedef Menbiç

YPG'ye ağır darbe: Hedef Menbiç

TSK, Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) destek amacıyla Suriye’de yürüttüğü ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunda terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı gücü YPG’ye en ağır darbeyi dün vurdu. 19 hedefe 103 top atışı yapıldı. Komuta merkezi dahil 5 bina vuruldu, 25 PKK/YPG’li öldürüldü. Öte yandan, TSK’nın desteğiyle Cerablus’u IŞİD’ten alan ÖSO’nun bundan sonraki hedefinin Menbiç olduğu öne sürüldü.

28.08.2016Gündem
Bahçeli: ABDnin PKK ve PYDye bakışı hastalıklı

Bahçeli: ABD'nin PKK ve PYD'ye bakışı hastalıklı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fırat Kalkanı harekatının yerinde olduğunu belirterek "Menbiç'in de kontrolü de sağlanmalıdır. ABD Dışişleri Bakanı, PYD'nin Fırat'ın doğusuna geçmeye başladığını söylemiştir. Bu terör örgütü Fırat'ın doğusunda kalsa, batısında kalsa ne olacak. Terör örgütü, terör örgütüdür. FETÖ konusunda ikircikli bir tavır takınan ABD'nin PKK ve PYD'ye bakışı da hastalıklıdır" dedi. Bahçeli ayrıca, Adli Yıl açılış törenine katılacağını belirterek, "Ana muhalefet lideri Beştepe’deki açılışa gitmekte hangi sakıncayı görüyor anlamak zor" dedi.

29.08.2016Gündem
Süleyman Şah Türbesi Türkiyeye tuzak mıydı

Süleyman Şah Türbesi Türkiye'ye tuzak mıydı?

Türkiye’nin Cerablus operasyonu Süleyman Şah Türbesi’nin yerinin değiştirilmesini tekrar gündeme getirdi. Şah Fırat Operasyonu konusunda ABD’nin Ankara’da 7 görüşme yaptığı ve bu görüşmeler sırasında IŞİD’in türbeyi kuşatmaya başladığı ortaya çıktı. Şimdi ABD’nin bu planının Kuzey Suriye koridoru için hazırlık olup olmadığı tartışılıyor.

2.09.2016Dünya
Darbe girişimi sonrası bir ilk... Erdoğandan iki mesaj

Darbe girişimi sonrası bir ilk... Erdoğan'dan iki mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın görüşmesi 08.10'da başladı ve 45 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Tüm terör örgütlerine karşı aynı tavrı takınmak zorundayız' mesajı verdi, "DAİŞ terör örgütüyle olan mücadelemiz, PKK, YPG ile mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Temennimiz güneyimizde bir terör koridoru oluşmasın" dedi. FETÖ'nün darbe girişimi ve Gülen'in iadesine de değinen Erdoğan, "Darbe girişimi öncesi bu teröriste karşı hazırlanan dosya gönderilmiştir. 15 Temmuz'dan sonra hazırlanmakta olan dosyalar da yine ABD'den gelen heyete daha sonra teslim edilecektir" diye konuştu.

4.09.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Güçlü olmak için şu 10 şeyi yapmalısın

-BİR: “Yüzde 50 orada/Yüzde 50 burada” hesaplarını falan bir tarafa bırakıp içeride birliği sağlamalısın.

14.02.2016

Bizi buna mecbur bırakıyorlar ya yazıklar olsun

EĞER Türkiye’yi PYD ile PKK’nın aynı örgüt olduğunu kanıtlamak zorunda bırakanlar...

19.02.2016

TAK/MAKYPG/PEJAK KCK/PCK/PKK

KEŞKE patlamadan hemen sonra değil de...

22.02.2016

ABD ile gizli anlaşma var mı, yok mu?

Dışişleri sözcüsü Tanju Bilgiç dün bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun böyle bir şey söylemediğini açıkladı.

6.07.2016

Esad’lı mı, Esad’sız mı?

Belki de bugünün sorusu ‘Boris Johnson’la mı, değil mi?’ olmalıydı.

14.07.2016

Türkiye Kaderini Eline Almalı

Türkiye Suriye'ye girerek kaderini bir bakıma eline aldı. Yıllardır sık sık dile getirdiği “Azez-Cerablus arasında güvenli bölge kurulsun” isteğini hayata geçirdi. Bir diğer deyişle, sınırlarında bir PYD/YPG koridoru kurulmaması için savaşa girdi.

29.08.2016