EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pkk/Ypg

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.306 haberi bulunmuştur.

Pkk/Ypg Haberleri

MSB duyurdu: 2 PKK/YPGli terörist gözaltına alındı

MSB duyurdu: 2 PKK/YPG'li terörist gözaltına alındı

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 2 PKK/YPG'li teröristin gözaltına alındığını duyurdu.

17.07.2020Gündem
Amerikalı komutan teröriste general dedi

Amerikalı komutan teröriste 'general' dedi

ABD Merkez Kuvvetleri (CENTCOM) Komutanı McKenzie, geçen hafta terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Ferhat Abdi Şahin ile görüşmesini teyit etti ve teröristten 'general’ diye bahsetti.

17.07.2020Dünya
Son dakika haberi: MSB duyurdu 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MSB duyurdu! 3 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, "Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde 3 PKK'lı terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi." açıklamasında bulundu.

16.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 340 milyon lira yardım toplandı, kifayetsizlere kulak asmayın

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 340 milyon lira yardım toplandı, kifayetsizlere kulak asmayın

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz gecesi milletimiz kadını erkeği, genci yaşlısıyla tarihe altın harflerle geçecek, asla unutulmayacak, üzerinde hep konuşulacak bir zafer kazanmıştır." ifadelerini kullandı. "Elimizdeki tüm diplomatik, siyasi, adli ve istihbari kaynakları seferber ederek FETÖ'cülere dünyayı dar ediyoruz." diyen Erdoğan, "Bugüne kadar 100'ün üzerinde firari FETÖ'cü teröristi yurt dışında saklandıkları inlerinde bulduk ve yargıya teslim ettik." diye konuştu. "15 Temmuz şehit yakınlarımız ile gazilerimizin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere burada 340 milyon civarında bir yardım toplanmıştır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerden şehitlik nedir, şehadet nedir bilmeyen, emanete hürmet göstermeyen kimselere kulak asmamanızı bilhassa rica ediyorum." dedi.

15.07.2020Gündem
MSB açıkladı: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde 4 terörist gözaltına alındı

MSB açıkladı: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde 4 terörist gözaltına alındı

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde 4 PKK/YPG'li teröristin gözaltına alındığını açıkladı. Öte yandan MSB, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK'lı teröristin, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

14.07.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun Hürriyete konuştu: FETÖcü hainlere rahat yüzü yok

İletişim Başkanı Altun Hürriyet'e konuştu: FETÖ'cü hainlere rahat yüzü yok

15 Temmuz darbe girişiminin 4’üncü yılında FETÖ’ye karşı verilen mücadeleyi Hürriyet’e değerlendiren İletişim Başkanı Altun, “Yargılananlar en ağır cezaları aldı. Diğerleri de alacak. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ve yakalayacağız. FETÖ’nün birçok sözde yöneticisini yurtdışından kıskıvrak alıp getirdik. Onlara rahat vermeyeceğiz” dedi.

14.07.2020Gündem
Yaşlıları hedef alan dolandırıcı çetesi, 6 ilde yapılan operasyonla çökertildi

Yaşlıları hedef alan dolandırıcı çetesi, 6 ilde yapılan operasyonla çökertildi

MUĞLA'nın Marmaris ilçesi ile 6 şehirde pandemi sürecinde özellikle yaşlı kişilere kendilerini hakim, savcı, jandarma ve polis olarak tanıtıp yaklaşık 5 milyon lira dolandırdıkları belirlenen 17 kişi, 'Kartal Pençesi' verilen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Şüpheliler, getirildikleri Marmaris'te işlemleri tamamlandıktan sonra 'Çete oluşturarak nitelikli dolandırıcılık ve PKK/YPG terör örgütüne finans sağlama' suçlarından mahkemeye çıkartıldı.

13.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay'ın Ayasofya ve Akdeniz'deki gerilimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Danıştay'ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Ayasofya'nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti'dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer. Açık ve net söylüyorum; biz tarih boyunca farklı medeniyetlere beşiklik etmiş Akdeniz'de gerilim istemiyoruz. Bilakis burada var olduğu düşünülen hidrokarbon kaynaklarının tüm bölge için bir fırsat teşkil ettiğine inanıyoruz. İş birliğini ve adil bir paylaşımı esas alan her türlü teklife kapımız açıktır. Bu prensipler temelinde herkesle çalışmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

12.07.2020Gündem
MSB: Zeytin Dalı bölgesinde, 6 PKK/YPGli terörist gözaltına alındı

MSB: Zeytin Dalı bölgesinde, 6 PKK/YPG'li terörist gözaltına alındı

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Zeytin Dalı bölgesinde huzur ve güven ortamını bozmaya dönük terör faaliyetleri yürüttüğü tespit edilen 6 PKK/YPG'li terörist daha gözaltına alındı. Mehmetçiklerimiz bölgeye huzur ve güven getirmek için çalışmaya devam edecek!'' açıklamasında bulundu.

10.07.2020Gündem
Dışişleri Bakanlığından İsveçli Bakana PKKyla görüşme tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsveçli Bakan'a 'PKK'yla görüşme' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'nin terör örgütü PKK/PYD/YPG mensuplarıyla görüşmesine tepki göstererek "Terör örgütünün kara propagandasına alet olan sözde insan hakları savunucularının, bu teröristlerin Suriye'de işledikleri katliamları, sürgüne gönderdikleri sivilleri, zorla silah altına aldıkları çocukları, kendi bölücü siyasetini reddeden Kürtler dahil bölge halkına yönelik zulümlerini görmezden gelmeleri ise utanç vericidir." ifadesini kullandı.

9.07.2020Dünya
Son dakika... PKKya ağır darbe 500 bin TL ödülle aranan Avareş öldürüldü

Son dakika... PKK'ya ağır darbe! 500 bin TL ödülle aranan 'Avareş' öldürüldü

Van'ın Çatak kırsalında 28 Haziran'da düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Gri Liste'deki Musa Bulan olduğu belirlendi.

9.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bahçeliden çoklu baro kanun teklifi açıklaması: Avukatlar güçlenecek

Son dakika haberi: Bahçeli'den çoklu baro kanun teklifi açıklaması: Avukatlar güçlenecek

Son dakika... Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli teşkilatlara genelge gönderdi. MHP lideri Bahçeli teşkilatlara gönderdiği genelgede, çoklu baro kanun teklifi ile ilgili olarak, “Görüşülen çoklu baro kanun teklifiyle barolar demokratikleşecek, avukatlar özgürleşecek, savunma daha da güçlenecektir” dedi.

8.07.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Partiden flaş Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler... AK Parti'den flaş 'Ayasofya' açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ayasofya'nın 15 Temmuz'da ibadete açılıp açılmayacağına ilişkin bir soruya "İnşallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şuan yüksek yargıda olan bir iş İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir. Ayasofya'nın ibadete açılmasını bekliyoruz." yanıtını verdi.

8.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde 7 terörist gözaltına alındı

Son dakika haberi: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde 7 terörist gözaltına alındı

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde 7 PKK/YPG'li teröristin gözaltına alındığını bildirdi.

8.07.2020Gündem

Devletin şefkatli kollarına hoş geldin! Terörist böyle teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan(MSB) gelen açıklamada, ''Terör örgütünden kaçışlar devam ediyor. Hakkâri/Aktütün’de PKK’lı bir terörist, Komandolarımıza teslim oldu.'' denildi.

7.07.2020Gündem
Son dakika haberi: PKKnın saldırı girişimi önlendi İki terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: PKK'nın saldırı girişimi önlendi! İki terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/YPG'nin saldırı girişiminin engellendiğini duyurdu. Operasyonda iki PKK/YPG'li terörist ise etkisiz hale getirildi

6.07.2020Gündem
Son dakika... MSB duyurdu: Saldırı girişimi önlendi, etkisiz hale getirildiler

Son dakika... MSB duyurdu: Saldırı girişimi önlendi, etkisiz hale getirildiler

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde 2 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

5.07.2020Gündem
MSB açıkladı: Zeytin Dalı bölgesinde 6 PKK/YPGli terörist gözaltına alındı

MSB açıkladı: Zeytin Dalı bölgesinde 6 PKK/YPG'li terörist gözaltına alındı

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı bölgesinde terör faaliyetleri yürüttüğü tespit edilen 6 PKK/YPG'li teröristin gözaltına alındığını açıkladı.

2.07.2020Gündem
MSB: Barış Pınarı bölgesinde 2 PKK/YPGli terörist etkisiz hale getirildi

MSB: Barış Pınarı bölgesinde 2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde sızma girişiminde bulunan 2 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

2.07.2020Gündem
Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Suriye’de bomba yüklü kamyonetle sivil katliamı yapmayı hedefleyen PKK/YPG’li teröristler, Mehmetçiğin dikkati ve canını hiçe sayarak yaptığı müdahaleyle durduruldu.

26.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Terör örgütü PKK/YPGnin alçak planı tutmadı Facia engellendi...

Son dakika haberler... Terör örgütü PKK/YPG'nin alçak planı tutmadı! Facia engellendi...

Milli Savunma Bakanlığı, komandoların Barış Pınarı bölgesinde masum sivillerin olduğu bölgede patlatılmak istenen terör örgütü PKK/YPG'ye bomba yüklü kamyoneti vurarak durdurduğunu, kamyonun boş arazide infilak etmesiyle büyük bir facianın önlendiğini duyurdu.

25.06.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun, Boltonın ifadelerini değerlendirdi

İletişim Başkanı Altun, Bolton'ın ifadelerini değerlendirdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Eski üst düzey yetkililerin, ciddi diplomatik görüşmeleri ve müttefikler arasında süregelen meseleleri çözüme kavuşturma çabalarını iç siyasi gündemleri için kullanmalarını kabul edilemez buluyoruz." ifadesini kullandı.

24.06.2020Gündem
PKK/YPG detayı ABDde dikkat çeken rapor yayınlandı...

PKK/YPG detayı! ABD'de dikkat çeken rapor yayınlandı...

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "Terörizm 2019 Ülkeler Raporu"nda, terör örgütü DEAŞ'ın dünyanın çeşitli yerlerinde terör saldırıları düzenlemeye odaklanan global bir ağa dönüşmeye başladığı belirtildi. PKK ve YPG'nin Türkiye sınırları içinde çeşitli terör eylemleri gerçekleştirdiği kaydedilen raporda, son 2 raporda yer verilmeyen "Türkiye'nin YPG'yi PKK'nın uzantısı olarak gördüğü" ibaresine bu kez yer verilmesi dikkati çekti.

24.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Teröristler Tel Halafta sivilleri hedef aldı: 5 ölü, 12 yaralı

Son dakika haberler: Teröristler Tel Halaf'ta sivilleri hedef aldı: 5 ölü, 12 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, ''Terör örgütü PKK/YPG, Suriyeli masum sivillere saldırmaya devam ediyor. Barış Pınarı bölgesindeki Tel Halaf’ta bir iş yerine bombalı saldırı düzenleyen teröristler en az 5 kişiyi katletti, 12 masum sivili de yaraladı.'' denildi.

23.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Bahçeliden TSKya Pençe-Kartal Operasyonu tebriği

Son dakika haberler: Bahçeli'den TSK'ya ''Pençe-Kartal Operasyonu'' tebriği

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Pençe-Kartal Operasyonu'na ilişkin, "Terör yuvalarına dün gece yarısından itibaren yapılan askeri operasyon milletimizde memnuniyetle karşılanmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

15.06.2020Gündem
Son dakika... Bakanlık duyurdu: PKKya peş peşe ağır darbe

Son dakika... Bakanlık duyurdu: PKK'ya peş peşe ağır darbe

İçişleri Bakanlığı, Faraşin Bölgesi ile Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlarda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Diyarbakır'daki hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, 1 milyon TL ödülle Turuncu Liste'de yer alan Ekrem İptaş olduğu belirlendi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan da iki ayrı açıklama geldi.

14.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Türkiyede eylem yapacaktı  Kilolarca patlayıcıyla yakalandı, Bakan Soylu fotoğrafını paylaştı

Son dakika haberler... Türkiye'de eylem yapacaktı! Kilolarca patlayıcıyla yakalandı, Bakan Soylu fotoğrafını paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 kilogram patlayıcıyı Kobani’den Türkiye’ye geçirerek eylem yapmaya hazırlanan PYD/YPG’li teröristin, Şanlıurfa’da yakalandığını duyurdu

13.06.2020Gündem
MSB: PKK/YPGnin, Barış Pınarı bölgesinde tuzakladığı antitank mayını imha edildi

MSB: PKK/YPG'nin, Barış Pınarı bölgesinde tuzakladığı antitank mayını imha edildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, PKK/YPG'nin Barış Pınarı bölgesinde ateşe verdiği tarım arazisindeki yangının söndürüldüğü, arazide yeni tuzaklanan antitank mayının ise imha edildiğini duyurdu.

11.06.2020Gündem
Son dakika... PKKya ağır darbe 8 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... PKK'ya ağır darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre Irak'ın kuzeyine düzenlenen ani hava harekatıyla 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

10.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanla Trump arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Trump arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra Libya krizi başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. Erdoğan görüşme ile ilgili TRT canlı yayınında yaptığı açıklamasında ise "PKK,YPG gibi ve bunların da ANTIFA denilen terör örgütüyle Amerika'daki bir araya gelişleri manidar. Bunu söyledim Sayın Trump'a. Trump, ANTİFA konusuna hakim olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

8.06.2020Dünya
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan açıklamasında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak 'Yunanistan çıkmış kuru sıkı atıyor. Türkiye'ye bu tür laf atılır mı? Sen kiminle dalga geçiyorsun. Haddini bil. Eğer sen haddini bilmezsen Türkiye bildirir' dedi. Koronavirüsle mücadele ile ilgili de Trump ile aralarında geçen konuşmayı anlatan Erdoğan "Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince 'ooo...' dedi" şeklinde konuştu. Öte yandan Erdoğan Ayasofya tartışmalarına da değinerek "Bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz hukuk devleti olarak Danıştay'ın kararını bekliyoruz. Karardan sonra atılması gereken adım neyse ona göre gereken adımlar atılır' ifadelerini kullandı.

8.06.2020Gündem
MSB: Sivilleri hedef alma hazırlığındaki terörist yakalandı

MSB: Sivilleri hedef alma hazırlığındaki terörist yakalandı

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin Tel Abyad kentinde bomba yüklü motositletle sivilleri hedef alan PKK/YPG'li teröristin, yaralı olarak yakalandığını açıkladı.

7.06.2020Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Antifanın gerçek yüzünü gördük

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Antifa'nın gerçek yüzünü gördük"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkanı Donald Trump'ın, siyahi Amerikalı George Floyd'un ölümüyle başlayan protestoların ardından "terör örgütü" olarak tanımayı planladığını belirttiği Antifa ile ilgili "Suriye'deki terörist gruplarla iş birliği içinde dünya çapında şiddetli saldırılar gerçekleştiren Antifa'nın gerçek yüzünü gördük." ifadelerini kullandı.

6.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Terör örgütünden Rasulayn’da bombalı saldırı

Son dakika haberler: Terör örgütünden Rasulayn’da bombalı saldırı

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Terör örgütü PKK/YPG insanlık dışı saldırılarına devam ediyor. Bebek katilleri bu kez de Rasulayn’daki pazar yerine düzenledikleri bombalı saldırı ile ilk belirlemelere göre 8 masum sivili yaraladı.'' açıklamasında bulundu.

6.06.2020Gündem
Türkiye geçen yıl uyarmıştı Trump terör örgütü ilan etmeye karar verdi

Türkiye geçen yıl uyarmıştı! Trump terör örgütü ilan etmeye karar verdi

ABD Başkanı Trump'ın, siyahi George Floyd'un ölümüyle başlayan protestoların ardından "terör örgütü" olarak tanıyacağını açıkladığı "Antifa" ile ilgili Polis Akademisinin geçen yıl katıldığı uluslararası çalıştayda uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.

4.06.2020Gündem
Son dakika haberler... PKK/YPGli teröristin alçak planı tutmadı

Son dakika haberler... PKK/YPG'li teröristin alçak planı tutmadı!

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyindeki Rasulayn'da bombalı saldırı girişiminde bulunan teröristin ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

3.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Terör örgütüne darbe 6 terörist etkisiz hale getirildi...

Son dakika haberler: Terör örgütüne darbe! 6 terörist etkisiz hale getirildi...

MSB, ''Kahraman Komandolarımız, PKK/YPG terör örgütünün Barış Pınarı bölgesine yönelik sızma girişimini bir kez daha önledi. Bölgedeki huzur ve güven ortamını bozmak isteyen 6 PKK/YPG’li terörist daha etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

2.06.2020Gündem
Son dakika... MSB açıkladı: 6 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... MSB açıkladı: 6 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haber... Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada: ''Kahraman Komandolarımız, PKK/YPG terör örgütünün Barış Pınarı bölgesine yönelik sızma girişimini bir kez daha önledi. Bölgedeki huzur ve güven ortamını bozmak isteyen 6 PKK/YPG’li terörist daha etkisiz hale getirildi.'' ifadeleri kullanıldı.

2.06.2020Haber
MSB: Barış Pınarı bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB: Barış Pınarı bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine sızma girişiminde bulunan 2 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

31.05.2020Gündem
Son dakika haberler: MSB açıkladı 5 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler: MSB açıkladı! 5 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, ''Komandolarımız terör örgütlerine geçit vermiyor. Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesinde sızma girişiminde bulunan 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

30.05.2020Gündem
MSB: Barış Pınarı bölgesinde tespit edilen EYP imha edildi

MSB: Barış Pınarı bölgesinde tespit edilen EYP imha edildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca Barış Pınarı bölgesinde tespit edilen, PKK/YPG’li teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiği açıklandı.

27.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek hatırlattı: 2023 mesajı...

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek hatırlattı: 2023 mesajı...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 81 İl Teşkilatı ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı. Koronavirüs salgınına ilişkin konuşan Erdoğan, "Attığımız adımlar doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız." diye konuştu.

25.05.2020Gündem
Son dakika haberler... MSBden celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama: 28 Mayısta e-Devletten duyurulacak

Son dakika haberler... MSB'den celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama: 28 Mayıs'ta e-Devlet'ten duyurulacak

Milli Savunma Bakanlığı, terhislerin 31 Mayıs tarihinden itibaren, celplerin 5 Haziran’dan itibaren, bedelli askerlik celplerinin ise 20 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Sevke tabi yükümlülüklerin seçim ve sınıflandırma sonuçlarının ise 28 Mayıs tarihinde e-Devlet üzerinden duyurulacağı belirtildi. Açıklamada, FETÖ ile mücadeleye de yer verildi ve 15 Temmuz 2016'dan bugüne 19 bin 495 kişinin TSK'dan ihraç edildiği bildirildi.

22.05.2020Gündem
MSB: Sızma girişiminde bulunan 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB: Sızma girişiminde bulunan 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Fırat Kalkanı bölgesine sızma girişiminde bulunan 2 PKK/YPG’li terörist, huzur ve güvenliğin teminatı Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

18.05.2020Gündem
10’uncu devriye Eriha’ya uzadı

10’uncu devriye Eriha’ya uzadı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Rus askerlerinin Moskova Mutabakatı çerçevesinde yaptığı 10’uncu ortak devriye Eriha’nın doğu kırsalına kadar uzadı. Bu, ortak devriyenin M-4 karayolu güzergâhında ulaştığı en uzak nokta oldu.

13.05.2020Dünya
Son dakika haberler... MSB: 3 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... MSB: 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Komandolarımız terör örgütlerine geçit vermiyor. Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesinde sızma girişiminde bulunan 3 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

12.05.2020Gündem
Barış Pınarı bölgesinde mayın ve el yapımı patlayıcılar imha edildi

"Barış Pınarı" bölgesinde mayın ve el yapımı patlayıcılar imha edildi

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde PKK/YPG tarafından, sivilleri hedef alacak şekilde yol kenarına tuzaklanan mayın ve el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiği bildirildi.

11.05.2020Gündem
MSB duyurdu El Babda sivillere saldırı

MSB duyurdu! El Bab'da sivillere saldırı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/YPG'li teröristlerin El Bab şehir merkezindeki bombalı saldırısında biri ağır en az 11 masum sivili yaraladığını bildirdi.

10.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Böylesini filmlerde görürdük... ‘Paralı askerler ve savaş şeytanları’

Dağdan aşağı doğru kıvrılan yoldan toz duman içinde bir konvoy yaklaşıyor.

17.05.2020