EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pisa

Pisa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pisa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.188 Pisa haberi bulunmuştur.

Pisa Haberleri

Gezgin

Gezgin

22.01.2000Gündem
Saipem 7000 yarın İstanbul Boğazından geçecek

"Saipem 7000" yarın İstanbul Boğazı'ndan geçecek

Mavi Akım projesi kapsamında Karadeniz'in derin bölgelerinde boru döşeyecek ''Saipem 7000'' adlı İtalyan gemisi yarın İstanbul Boğazı'ndan geçecek. Geminin geçişi sırasında İstanbul Boğazı'nda deniz trafiği duracak.

5.08.2001Gündem
Galatasaray beni onurlandırdı

Galatasaray beni onurlandırdı

‘‘İsterseniz biraz fantezi yapalım: Geçen yılın takımı bu yılın takımıyla maç yapsaydı sonuç ne olurdu?’’

19.11.2001Spor
İtalyan askerleri Tacikistan yolcusu

İtalyan askerleri Tacikistan yolcusu

Afganistan operasyonuna destek amacıyla gönderilecek İtalyan hava askerlerinin üssünün Tacikistan`da olacağı belirtildi.

3.12.2001Gündem
Pisa Kulesi 11 yıl sonra halka açıldı

Pisa Kulesi 11 yıl sonra halka açıldı

İtalya`nın dünyaca ünlü Pisa Kulesi, 11 yıl sonra sonra bugün halka açıldı. 27 milyon dolarlık projenin başkanı Michele Jamiolkowski, kulenin onarıldığını, ancak tıpkı yaşlı insanlar gibi bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Kuleyi bu süre içinde sadece devlet adamları ve ünlüler ziyaret etti.

15.12.2001Gündem
İtalya Savunma Bakanı: Görevimiz 3 ay

İtalya Savunma Bakanı: Görevimiz 3 ay

Afganistan için oluşturulan barış gücünde görevlendirilecek İtalyan askerleri, görev yerlerine gönderiliyor.

11.01.2002Gündem
Toskana’dan gelen ses bizi büyüledi

Toskana’dan gelen ses bizi büyüledi

İtalya'nın Toskana (Toscana) bölgesi doğal ve tarihi mirasıyla dünyanın en çok rağbet gören, ‘‘moda’’ yerlerinden biri. İşte tenor Andrea Bocelli de bu bölgede doğmuş olağanüstü bir ses. Hukuk okuyup sonra Franco Corelli gibi üstadlardan ders alarak kendini yetiştirmiş.

19.01.2002Gündem
Menopoz tedavisi için yeni ilaç

Menopoz tedavisi için yeni ilaç

Dünyada hormonbilim alanında faaliyet gösteren Novo Nordisk şirketi, kadınlar için çok önemli olan menopoz ve menopozal şikayetlerin giderilmesi için, dünyanın ilk kesintisiz ‘‘kombine hormon replasman tedavisi’’ preparatı olan ‘‘Activelle’’i geliştirdi.

16.02.2002Gündem
TGSDnin başkanı Umut Oran

TGSD'nin başkanı Umut Oran

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) bugün yapılan 13. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa Domino Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve TGSD Başkan Yardımcısı Umut Oran seçildi.

28.02.2002Ekonomi
TGSDde başkanlık nöbeti Umut Oranda

TGSD'de başkanlık nöbeti Umut Oran'da

Türkiye hazır giyim ve konfeksiyon sektörünü uluslararası kuruluşlarda temsil eden ve sektörün gelişmesi için çalışmalar yapan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), dün yapılan 13. Olağan Genel Kurulu'nda yeni yönetimini belirledi.

28.02.2002Ekonomi
Türkiye’nin en popüler yabancı hocaları

Türkiye’nin en popüler yabancı hocaları

Onlar Türkiye'deki üniversitelerin en popüler yabancı hocaları. Mühendislik dersi de alın diye tutturan ressamdan, durmaksızın Osmanlı tarihi yazan fizik profesörüne, dersleri Cem Yılmaz Şov'dan daha komik geçen İngilizceci'den, Roxy Bar'da konserler veren ses eğitimcisine kadar gerçek bir zenginliği temsil ediyorlar.

30.03.2002Gündem
Sezon sonu gidiyorum

Sezon sonu gidiyorum

İtalyan Televizyonu RAİ'nin Dünya Kupası için hazırladığı programa konuşan Lucescu "Terim için seve seve kenara çekilirim" dedi.

2.05.2002Futbol
Osteoporoz için yeni ilaç

Osteoporoz için yeni ilaç

Kemiklerin yoğunluğunu azalması ve kırılganlaşması ile kendini gösteren osteoporoz hastalığının önlenmesi ve tedavisinde kullanılan ‘‘Raloksifen HCI’’ etken maddeli ilaç, Türkiye'de de satışa sunuldu.

30.05.2002Gündem
Tekstilde Çinden korkmayın, markalaşın

Tekstilde Çin'den korkmayın, markalaşın

Türkiye'nin AB'ye tam üyelik sürecinin hızlandırılmasına destek vermek üzere Türkiye'ye gelen EURATEX Başkanı Filiep Libeert, Türk tekstil ve hazır giyimcilere, ‘‘Başarılısınız, Çin'den korkmayın, markalaşın’’ dedi.

14.07.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Avrupalı lümpenler yine terörün yanında

"Terörle mücadelenin ne olduğunu görecekler" demiştim. ABD görmeye başladı. Avrupa ise hala aynı "aymazlık" içinde.

16.10.2001