EKSTRA
MENÜ

Piramit

Piramit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Piramit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.819 Piramit haberi bulunmuştur.

Piramit Haberleri

Dijital para dolandırıcılığı şüphelisi 27 kişi adliyeye sevk edildi

Dijital para dolandırıcılığı şüphelisi 27 kişi adliyeye sevk edildi

Dijital para üretimi yaparak yüksek kazanç elde etme vaadi ile para toplayıp, "piramit yapı" sistemi kuran ve milyonlarca liralık dolandırıcılık gerçekleştiren şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 27 kişi adliyeye sevk edildi.

1.03.2021Haber
Dijital para dolandırıcılığı şüphelisi 27 kişi adliyede

Dijital para dolandırıcılığı şüphelisi 27 kişi adliyede

Dijital para üretimi yaparak yüksek kazanç elde etme vaadi ile para toplayıp, "piramit yapı" sistemi kuran ve milyonlarca liralık dolandırıcılık gerçekleştiren şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 27 kişi adliyeye sevk edildi.

1.03.2021Gündem
Keçi Kurttan Kurtulsa Gergedan Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Keçi Kurttan Kurtulsa Gergedan Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Atasözlerimiz, geçmişten gelen atalarımızın yaşadıkları tecrübelere dayanarak söylenmiş sözlerdir. Binlerce farklı atasözümüz bulunmakta ve her atasözümüz kendi içerisinde farklı anlamlar barındırmaktadır. Keçi kurttan kurtulsa gergedan olur sözü ise, içerisinde hem kötülüğü, hem de doğanın kanunlarını yansıtmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Mısır Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Mısır Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Mısır Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Mısır Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Mısır adası Ota Doğunun adeta saklı cennetlerinden bir tanesidir. Pek çok turistik yere sahip olan Mısır adası birçok güzelliği içerisinde barındırmaktadır. Gezilecek yerler bakımından da sınırları oldukça geniştir. Bu nedenle Mısır adası nerede ve gezilecek yerler neresidir gibi soruları sizler için derledik.

22.02.2021Seyahat
Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Ağaç evde kalabilmek sadece çocukların değil küçükten büyüğe herkesin hayalidir. Bazılarımız hemen arka bahçesine bir ağaç ev yaptıracak kadar şanslıysa da diğerlerinin hayali bu kadar kolay gerçekleşmiyor. Belki de son yıllarda bungalov evlere ilginin artmasının sebebi de budur. İşte çocukluk hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz dünyanın dört bir yanındaki ağaç evler….

27.01.2021Seyahat
Geçmişe açılan bir pencere… Eğik piramit ve Eski Mısıra ait gizemli kalıntılar

Geçmişe açılan bir pencere… Eğik piramit ve Eski Mısır'a ait gizemli kalıntılar

Çok az kültür geride Eski Mısır kadar büyüleyici hazine ve anıtlar bırakmıştır. Büyük Piramit Sfenks, Krallar Vadisi, Tutankhamun’un altın maskesi ve Rosetta Taşı, her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlıyor. Şimdi dünyaca ünlü yazar Nigel Fletcher-Jones'un ‘Treasures of Ancient Egypt’ adlı kitabını yakın mercek altına alıyor ve Eski Mısır’ın gizemine ışık tutuyoruz…

9.01.2021Seyahat
Şaşırtmak ve nostalji yaşatmak istiyor

Şaşırtmak ve nostalji yaşatmak istiyor

Cumhuriyet Berberi’nin duvarında Ayhan Işık ve Tarık Akan’ın posterleri asılı. İlhan Bakkaliye’nin tartısında bir kalıp peynir, Vita yağlar sıra sıra rafta... Oganaki’nin 24 minyatür diorama eserden oluşan ‘Fısıldayan Kutular’ başlıklı ilk sergisi, gözlerinizi alamayacağınız ayrıntılarla dolu. 18 Aralık’ta açılacak sergi öncesi sanatçıyla konuştuk.

AKUTun İstanbul planı

AKUT'un İstanbul planı

- Afetzede İstanbul ekibi dışarıda tutulacak.- Trakya ve Anadolu’dan 27 ekip gelecek.- İlk 7 gün 24 saat kesintisiz kurtarma yapılacak.

12.12.2020Gündem
Bilim insanlarının yeni teorileri şaşırttı Elon Musk bile inanamadı, meğer...

Bilim insanlarının yeni teorileri şaşırttı! Elon Musk bile inanamadı, meğer...

Mısır Piramitleri, Mısır'da yer alan nasıl yapıldıkları hâlâ çözülemeyen yapılar. Ülkede 100'den fazla piramit var. Bunların çoğu Eski Krallık Dönemi'nden Orta Krallık Dönemi'ne kadar firavunların mezarı için inşa edilmiş. Bilinen en eski piramit 3. Hanedan döneminde inşa edilen ‘Basamaklı Piramit’. Bu piramit ve etrafını çevreleyen bloklar; mimar ‘İmhotep’ tarafından tasarlanmış.

9.12.2020Seyahat
Mısırda şaşkına çeviren olay Bu fotoğraflar başına bela açtı

Mısır'da şaşkına çeviren olay! Bu fotoğraflar başına bela açtı

Mısır'da polis, Zoser Piramidi önünde Mısırlı model Salma al-Shimi'nin fotoğraflarını çeken fotoğrafçıyı müstehcen olduğu gerekçesiyle gözaltına aldı.

1.12.2020Dünya
Anadolu’yu bir de yüksekten seyredin

Anadolu’yu bir de yüksekten seyredin

Birçoğumuzun haberi olmasa da 11 Aralık ‘Uluslararası Dağ Günü’. Birleşmiş Milletler’in 2002’den beri kutladığı günde biz de gözümüzü Türkiye’nin dağlarına çevirdik ve mutlaka görülmesi gerekenleri listeledik.

29.11.2020Seyahat
Dünyanın Harikaları listesinde neler var İşte Dünyanın Harikaları

Dünyanın Harikaları listesinde neler var? İşte Dünyanın Harikaları

Dünyanın Yedi Harikası ya da eski dilde acaib-i seb'a-i alem, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır. Ayrıca Antik Dönemin Yedi Harikası adıyla da bilinir. İlk olarak MÖ 5. yüzyılda tarihçi Heredot tarafından ortaya atılan bir kavramdır. Peki, Dünyanın Harikaları listesinde neler var? İşte Dünyanın 7 Harikası

27.11.2020Gündem
Marmaris’te piramit mezar harabeye döndü

Marmaris’te piramit mezar harabeye döndü

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, turistik kırsal Turgut Mahallesi'nde bir dağ eteğindeki bulunan ve yıllarca türbe sanıldığı için dua edilen piramit mezarın bir savaşçıya ait olduğu ortaya çıktı. Piramit mezar bakımsızlıktan ve definecilerin talanından harabeye döndü.

15.10.2020Seyahat
5. Sınıf İngilizce School Subjects (Ders İsimleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce School Subjects (Ders İsimleri) konu anlatımı

İngilizcede ''Lesson'' - ''Subject'' ve ''Lecture'' kelimeleri ''ders'' anlamına gelir. ''Class'' kelimesi ise hem sınıf hem de ders anlamında kullanılır. 5. sınıflar için School Subjects (Ders İsimleri) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

13.10.20205. SINIF
Yıllarca türbe sanıldı, mitolojik bir savaşçıya ait olduğu ortaya çıktı

Yıllarca türbe sanıldı, mitolojik bir savaşçıya ait olduğu ortaya çıktı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yıllarca türbe sanılan ve sonrasında yapılan araştırmalarda mitolojik bir savaşçıya ait olduğu belirlenen Piramit Mezar ilgi bekliyor.

13.10.2020Seyahat
57. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyiler

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyiler

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla bu yıl 57'ncisi düzenlenen festivalin kapanış ve ödül töreni, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Cam Piramit yanına kurulan "Yıldızların Altında 1" adlı açık alanda yapıldı.

12.10.2020Keyif
Altın Portakala kadınlar damga vurdu

Altın Portakal'a kadınlar damga vurdu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 57'ncisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşti. Altın renkli Venüs heykelleri koronavirüs nedeniyle özel kutu içinde sahiplerini buldu. Ulusal kategoride toplam 14 kadın ödülün sahibi oldu. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın 'En İyi Film Ödülü'nü 'Hayaletler' filmi aldı. 'Hayaletler' festivalde 5 ödül birden kazandı.

11.10.2020Magazin
Altın Portakala kadınlar damga vurdu

Altın Portakal'a kadınlar damga vurdu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 57'ncisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşti. Altın renkli Venüs heykelleri koronavirüs nedeniyle özel kutu içinde sahiplerini buldu. Ulusal kategoride toplam 14 kadın ödülün sahibi oldu. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın 'En İyi Film Ödülü'nü 'Hayaletler' filmi aldı. 'Hayaletler' festivalde 5 ödül birden kazandı.

10.10.2020Magazin
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı

Bu yıl 57'ncisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış galası kırmızı halı geçişiyle başladı.

4.10.2020Keyif
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali 3 Ekimde başlıyor

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali 3 Ekim'de başlıyor

Antalya'da bu yıl 57. kez düzenlenecek Altın Portakal Film Festivali 3 Ekim'de başlayacak.

1.10.2020Keyif
Babilin Asma Bahçeleri Nerede ve gerçek mi Babilin Asma Bahçeleri hikayesi ve hakkında kısa bilgi

Babil'in Asma Bahçeleri Nerede ve gerçek mi? Babil'in Asma Bahçeleri hikayesi ve hakkında kısa bilgi

Babil'in Asma Bahçeleri oldukça ilgi gören yapılardan birisidir. Nerede olduğu ve gerçekte var olup olmadığı çok merak edilmektedir. Babil'in Asma Bahçeleri nerede ve gerçek mi, Babil'in Asma Bahçeleri hikayesi ve hakkında bilgileri derledik.

29.09.2020Araştırma
Somuncu Baba Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir Somuncu Baba Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Somuncu Baba Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir? Somuncu Baba Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Osmanlı döneminin kuruluş yıllarına tekabül eden dönemde yaşayan ünlü alim ve mutasavvıf olan Somuncu Baba ‘bayramiye’ tarikatının kurucusu olan Hacı Bayram Veli hazretlerinin hocasıdır. Dönemin ünlü mutasavvıflarından olan Somuncu Baba’nın defnedildiği yer olan Somuncu Baba türbesi nerede ve hangi ilimizdedir? Somuncu Baba türbesi ziyaret günleri ve saatleri? Somuncu Baba türbesi hakkında bilgi? Somuncu Baba türbesi kim tarafından yapıldı ve yaptırıldı? Sorularının yanıtlarını sizler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
Nasreddin Hoca Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir Nasreddin Hoca Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Nasreddin Hoca Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir? Nasreddin Hoca Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Nasreddin Hoca, dünyaca tanınan, sevilen filozof ve mizah ustasıdır. Öyle ki UNESCO 1996 yılını Nasreddin Hoca Yılı olarak kabul etmiştir. Hoca’nın mezarı hakkında birçok rivayet bulunsa da Akşehir’de bir türbesi bulunuyor. Türbe hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

10.09.2020Seyahat
8. Sınıf Fen Bilimleri Besin Zinciri Ve Enerji Akışı konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Besin Zinciri Ve Enerji Akışı konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Besin Zinciri ve Enerji Akışı konu anlatımında besin zincirinin ne olduğunu araştırmak, besin piramidinin nasıl oluşturulduğunu öğrenmek, canlılar arası besin zincirinin ne denli bir önem arz ettiğini belirtmek ve enerji akışı unsurlarını belirlemek için detaylıca hazırlanan yazımızı, sizin için derledik.

25.08.20208. SINIF
8. Sınıf Matematik Dik Piramit konu anlatımı

8. Sınıf Matematik Dik Piramit konu anlatımı

Matematikte piramitler önemli bir yer teşkil etmektedir. Konu içeriği bakımından çok zevkli bir yere sahiptir. Öğrencilerin severek öğrendiği dik piramit konusuna ait tüm detayları derledik.

14.08.20208. SINIF
Çocuklara çevrimiçi yaz sanat okulu devam ediyor

Çocuklara çevrimiçi yaz sanat okulu devam ediyor

Çocuklar, İstanbul Modern’in Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu’na Türkiye’nin her yerinden katılarak, müze uzmanlarıyla evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Baskı Resim, Kübist Portreler, Geo Resimler, Gölgelerle Sanat ve Benim Harflerim adlı atölyeler çocukları bekliyor.

14.08.2020Etkinlikler
Mangalda kül bırakmayın

Mangalda kül bırakmayın

Normalleşme adımlarıyla beraber sosyalleşmek için açık alandaki aktiviteler daha çok tercih edilir oldu. Bunlardan belki de en önemlisi yazın vazgeçilmezi mangal. Bu keyfinize keyif katacak lezzetleri ünlü şeflere sorduk: Püf noktaları neler? Şu sıra hangi malzemeler revaçta? Kendi bahçemiz yoksa nerelere gidebiliriz? Başkalarını rahatsız etmemek için nelere özen göstermeliyiz?

Elon Muska Mısırdan cevap: Piramitleri uzaylılar yapmadı

Elon Musk'a Mısır'dan cevap: Piramitleri uzaylılar yapmadı

Mısır, piramitleri uzaylıların inşa ettiğini söyleyen Elon Musk'ı ülkeye davet etti.

3.08.2020Teknoloji
Elektrikler ne zaman gelecek 7 Temmuz elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 7 Temmuz elektrik kesinti programı

7 Temmuz Salı günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

7.07.2020Gündem
2 bin 500 yıllık antik kentin turizme kazandırılması isteği

2 bin 500 yıllık antik kentin turizme kazandırılması isteği

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan 'Doğu Akdeniz'in Efesi' olarak da bilinen 2 bin 500 yıllık Uzuncaburç Antik Kenti'nin turizme kazandırılması isteniyor.

15.06.2020Seyahat
Son dakika haberi... İnternet kafeler üzerinden toplanan milyonlarca doları geneleve aktardılar

Son dakika haberi... İnternet kafeler üzerinden toplanan milyonlarca doları geneleve aktardılar!

Kısa yoldan yüksek kazanç beklentisi ile yola çıkan binlerce kişinin kâbus yaşadığı iddia edildi. SPK lisansı olmadan forex işlemi yapan aracı bir firmanın, Kıbrıs’ta kurduğu bir internet kafe üzerinden milyonlarca dolar topladığı öne sürüldü. Savcılık başvurusuna göre Kıbrıs, Polonya, Rusya ve 15 bin kilometre uzaklıktaki ada ülkesi Vanuatu üzerinden dolaştırılan paraların büyük bir bölümü buharlaştı. Yapılan şikâyet sonrası savcılık soruşturma başlattı.

14.05.2020Ekonomi
Sedir ağacı nedir

Sedir ağacı nedir?

Sedir ağacı özellikleri ile merak edilen ağaç türleri arasında yer alıyor. Sedir, çamgiller (Pinaceae) familyasından Cedrus cinsini oluşturan iğne yapraklı ağaç türlerine verilen isimdir. Ortalama ömürleri 1000 yıl kadardır, 40 metre boya ve 2 metre çapa kadar büyüyebilirler.

7.05.2020Gündem
Evde profiterol yapmak düşündüğünüzden daha kolay

Evde profiterol yapmak düşündüğünüzden daha kolay

İçi nefis pastacı kreması, üzeri nefis çikolata sosu, ortası çıtır çıtır şu hamuru... Herkesin sevgilisi profiterolden bahsediyoruz, evet! Birçok pastanenin imzası haline gelse de püf noktalarına dikkat edildiği takdirde evde de yapılabilen profiterolün malzemelerini ve yapılış aşamalarını aşağıda sıraladık. Çok beğeneceğinizden eminiz. Afiyet olsun...

1.05.2020Evdehayat
Hud Suresi Oku - Hûd Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hud Suresi Oku - Hûd Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hûd suresi okunuşu, anlamı ve tefsiri Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Mekke döneminde inen sure, 123 ayetten oluşmaktadır. Adını içinde söz konusu edilen Hûd peygamberden alan surede başlıca tevhit, peygamberlik, öldükten sonra dirilme ve ceza konuları ele alınmakta ve bunlar bazı peygamberlerin kıssalarıyla desteklenmektedir. İşte Hud suresi Türkçe ve Arapça okunuşu…

14.04.2020Namaz Sureleri
Mısırın ilk piramidi Zoser ziyarete açıldı

Mısır'ın ilk piramidi Zoser ziyarete açıldı

M.Ö 2630 yıllarında Mısır'da yapılan ilk piramit olan Zoser Piramidi'nin restorasyon çalışmaları tamamlanarak yeniden ziyarete açıldı.

16.03.2020Seyahat
Onlar dünyanın en zorlu su yolu İstanbul Boğazının kahramanları

Onlar dünyanın en zorlu su yolu İstanbul Boğazı'nın kahramanları

İSTANBUL Boğazı coğrafi yapısı itibariyle dünyanın en zorlu su yolu. Yılda 41 binin üzerinde gemi geçişi ile de dünyanın en yoğun trafiğine sahip. Boğazda meydana gelen kazaların çoğu, gemilerin kılavuz kaptan almamasından kaynaklanıyor. Montrö'ye göre bir gemi Türk limanlarına uğramayacaksa ve özel bir durumu yoksa, kılavuz kaptan almak zorunda değil. Ancak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İstanbul Boğazı'ndan geçiş sırasında yaşanan kazaların büyük oranda kılavuz kaptan kullanılmadığından meydana geldiğini belirterek, gemilere bu zorlu su yolu için kılavuz kaptan “kuvvetle tavsiye edilir" ifadesini kullanıyor.

10.02.2020Gündem
San FrancIsco’nun simgesi: Piramidi satın aldı

San FrancIsco’nun simgesi: Piramidi satın aldı

İşadamı Serdar Bilgili, ABD’li ortağı Michael Shvo ile birlikte San Francisco şehrinin ikonik yapılarından piramit şeklindeki Transamerica gökdelenini satın aldı.

6.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Girit formülü ile yeniden 'takıma dönüş' fotoğrafı

Biliyorsunuz artık iyi bir “Savunma Bakanlığı internet sitesi” uzmanıyım.

19.02.2021

Kalkın! Sakatatın başkenti Manisa’ya gidiyoruz…

Ege Bölgesi’nin orta kısmında yer alan Manisa, 1,5 milyona yakın nüfusuyla ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri. Şehzadeler şehri Manisa; mesir macunu, nohutlu mantı, odun köftesi, sultaniye üzümü, pideli paça ve sinkonta adı verilen yemeğiyle ünlüdür.

11.01.2021

Bugünlerde çocuklarda artış gösteren tehlikeli hastalık: MIS-C

Hemen hemen her gün çocuk yoğun bakım ünitemize bir MIS-C (Çocuklarda çoklu sistem iltihabi yanıt sendromu) olgusu yatırmaktayız. Çok ağır olabilen bazen de kaybettiğimiz çocuklarımızın olduğu bu hastalık bu günlerde artış göstermektedir.

4.01.2021

Avukatlara sürgün ve tayin tehdidi başladı

Ankara’da 2 no’lu baroyu kurmak için gerekli üye sayısı olan 2 bini tamamlamak üzere Ankara’daki bakanlıklar, bakanlığa bağlı birimler ile il ve ilçe teşkilatlarında görev alan 750’den fazla kamu avukatına hem kurumların WhatsApp gruplarından, hem de yüz yüze baskıların yapıldığı...

13.10.2020

Altın Portakal’da başrol koronanın

Her yıl büyük bir şenlik havasında başlar ve öyle de devam ederdi Altın Portakal Film Festivali.

7.10.2020

‘Festival mevsimi’ geldi...

39’uncu İstanbul Film Festivali 9 Ekim’de başlıyor. 20 Ekim’e kadar sürecek organizasyonda Uluslararası Yarışma kapsamındaki yapıtlar sadece festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’da seyirciyle buluşacak. Öte yandan Antalya Altın Portakal Film Festivali de bugün başlıyor.

3.10.2020

368 ağaçlı, on bin çiçekli 100. yıl bahçesi

TBMM yerleşkesi, 1965’ten bugüne başkentte yeşil alan sisteminin en önemli parçası.

5.07.2020

Karantina biter işler değişir

Dünyanın en büyük müzik paylaşım etkinliklerinden biri olan ve 1967 yılından bu yana Cannes’da düzenlenen MIDEM, ilk defa Covid-19 pandemisi nedeniyle dijital ortama taşındı.

4.06.2020

Türkiye’nin sokağa çıkma yasağıyla imtihanı

Salgınla mücadele kapsamında 30 büyükşehirde 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle insanlar marketlere akın etti. Uzun kuyruklar oluştu. Ne ‘sosyal mesafe’ kuralına uyuldu, ne de maske takıldı. Peki, bizi bu kuralları unutturacak kadar endişelendiren neydi? Gıda için neden canımızı ortaya koyduk? Uzmanlar yanıtladı.

12.04.2020

İnciden petrole Katar’ın ışıltılı yolculuğu

Güneşin yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladığı bugünlerde yine sıcak coğrafyalarla devam edelim ve yönümüzü bu kez Katar’a çevirelim. Ekonomisi 1930’lara kadar denizden çıkan incilere dayanan yoksul bir ülkeyken bugün petrol sayesinde dünyanın en zenginleri arasında. Eskiyle yeni, modernle geleneksel arasındaki farklılıkları görüp ülkenin nereden nereye geldiğine şahitlik etmek isteyenler için bu ülkede görülmesi ve deneyimlenmesi gereken çok şey var.

8.03.2020