EKSTRA
MENÜ

Pioneering Spirit

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 77 haberi bulunmuştur.

Pioneering Spirit Haberleri

Enerjide yol arkadaşlığımız devam edecek

Enerjide yol arkadaşlığımız devam edecek

TürkAkım’ın resmi açılışı Erdoğan ve Putin tarafından yapıldı. Erdoğan, “TANAP ve TürkAkım bölgesel işbirliğinin en önemli somut örnekleridir. Enerjide yol arkadaşlığımız sürecek” dedi. Putin ise “Eminim ki Rusya ve Türkiye daha büyük projeleri gerçekleştirmeye devam edecek” diye konuştu.

9.01.2020Ekonomi
Türk Akım projesi nedir TürkAkım boru hattı projesi hakkında detaylı bilgiler

Türk Akım projesi nedir? TürkAkım boru hattı projesi hakkında detaylı bilgiler

Türk Akım boru hattı projesi, Rusya’da Anapa kıyısından başlayıp Karadeniz altından 930 kilometre boyunca ilerleyerek Trakya kıyısında Türkiye’ye ulaşıyor. Türk Akım boru hattı projesi ile Rusya'nın elinde bulundurduğu doğalgaz rezervleri, doğrudan Türkiye'nin dağıtım şebekesine bağlanacak ve buradan Avrupa'ya sevkiyatı sağlanabilecek. İşte, Türk Akım boru hattı projesi hakkında merak edilen bazı bilgiler

8.01.2020Gündem
Merakla bekleniyordu... Dev proje 8 Ocakta açılacak

Merakla bekleniyordu... Dev proje 8 Ocak'ta açılacak

Rusya'da Anapa kıyısından başlayıp Türkiye'de Kıyıköy'de karaya çıkan TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı, ticari operasyona hazır şekilde 8 Ocak Çarşamba gününü bekliyor. Proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla İstanbul'da gerçekleşecek resmi açılış töreniyle hizmete girecek.

6.01.2020Ekonomi
Üç yıl önce imzalanan TürkAkımda sona yaklaşıldı

Üç yıl önce imzalanan TürkAkım'da sona yaklaşıldı

Yıl sonunda Türkiye bölümünün aktif hale gelmesi beklenen TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nın Avrupa'ya ulaşacak rotasında Bulgaristan seçeceği güç kazanıyor.

10.10.2019Ekonomi
Dev platform, Çanakkale Boğazından geçti

Dev platform, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TÜRKAKIM Doğal Gaz Boru Hattı'nın derin sulardaki boru döşeme işlemini tamamlayan, 382 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük yüzen platformlarından biri olan Malta Bayraklı 'Pioneering Spirit', Çanakkale Boğazı'ndan geçtiRus gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak iki hattan oluşan TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nın derin sulardaki boru döşeme işlemini tamamlayan kablo ve boru döşeme platformu 'Pioneering Spirit', Karadeniz'den gelerek dün İstanbul Boğazın'dan geçti. Platform, İspanya'nın Algeciras Limanı'na gitmek üzere bu sabah saat 08.10'da Marmara Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı. Güvenlik nedeniyle boğaz, transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapatıldı. Dev platforma, güvenlik nedeniyle Kurtarma 4, Kurtarma 9, Kurtarma 10 römorkörleri ile Kıyı Emniyeti 9 Tahlisiye Botu eşlik etti.Katamaran tipi ikiz gövdeye, 382 metre uzunluğa ve 124 metre genişliğe sahip platform, 36 millik Çanakkale Boğazı geçişini saat 12.30 sıralarında tamamlayarak Ege Denizi'ne açılacak.

23.11.2018Haber
Dev gemi İstanbul Boğazından geçti

Dev gemi İstanbul Boğazı'ndan geçti

TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı'nın derin sulardaki kısmını döşeme görevini üstlenen Pioneering Spirit gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti.

22.11.2018Ekonomi
Dünyanın en büyük gemisi İstanbul Boğazından böyle geçti

Dünyanın en büyük gemisi İstanbul Boğazı'ndan böyle geçti

TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nın derin sulardaki boru döşeme işlemi tamamlayan dünyanın en büyük inşaat gemisi 'Pioneering Spirit' İstanbul Boğazı'ndan geçti. Dev geminin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün altından geçişi havadan görüntülendi.

22.11.2018Haber
Merakla beklenen proje için... Dev gemi Boğazdan geçiyor

Merakla beklenen proje için... Dev gemi Boğaz'dan geçiyor

TürkAkım’ında boru döşeme işlemi gerçekleştiren dünyanın en büyük inşaat gemisi "Pioneering Spirit" İstanbul Boğazı’ndan geçiyor.

22.11.2018Ekonomi
Dostluğu bağladı

Dostluğu bağladı

TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin en zor kısmı dün yapılan törenle tamamlandı. 31.5 milyar metreküp doğalgazı Rusya’dan Türkiye’ye 2019 yılında taşıması planlanan gazın yarısı ise Avrupa’ya nakledilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, hattın son kaynağını ve denize indirilmesini birlikte izledi.

20.11.2018Ekonomi
Son dakika... İstanbulda tarihi tören Dev projede bu sözler alkış aldı

Son dakika... İstanbul'da tarihi tören! Dev projede bu sözler alkış aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni"nde açıklamalarda bulundu. 2 devlet başkanı dev projenin bitişi için 2019 yılını gösterirken, iki devlet arasındaki dostluğa ve ekonomi açısından önemli projelere de değindi.

19.11.2018Ekonomi
TürkAkım Projesi, Kıyıköylü vatandaşları heyecanlandırdı

TürkAkım Projesi, Kıyıköylü vatandaşları heyecanlandırdı

Rus doğal gazını Türkiye'ye ve Avrupa'ya nakledecek TürkAkım doğal gaz boru hattı projesinin deniz bölümünün tamamlanması, TürkAkım'ın Türkiye'deki çıkış noktası Kıyıköy'de heyecanla karşılandı.

19.11.2018Ekonomi
TürkAkım boru hattı projesi yüzde 80 tamamlandı

TürkAkım boru hattı projesi yüzde 80 tamamlandı

Rus gazını Türkiye'ye taşıyacak TürkAkım doğalgaz boru hattı projesinin yüzde 80'lik kısmının tamamlandığı bildirildi.

30.08.2018Ekonomi
TürkAkımda rekor hız

TürkAkım'da rekor hız

TürkAkım kapsamında derin sularda doğalgaz boru hattı yapım çalışmalarını gerçekleştiren Pioneering Spirit gemisi, 26 Ağustos'ta bir günde 6,27 kilometre boru döşeyerek dünya rekoru kırdı.

28.08.2018Ekonomi
TürkAkım’ı kıyıya ulaştı

TürkAkım’ı kıyıya ulaştı

RUS gazını Türkiye'ye ve Türkiye'den Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğalgaz boru hattının Kıyıköy sahilindeki kıyı geçişi çalışmalarının önceki gün itibariyle başladığı bildirildi. TürkAkım'dan yapılan yazılı açıklamada, çalışmalar kapsamında deniz tabanının kıyıdan itibaren 2.4 kilometre boyunca kazılacağı belirtildi. Dalga hareketlerinden ve balıkçılık faaliyetlerinden etkilenilmemesi için boruların kazılan güzergaha yerleştirileceği, söz konusu çalışmanın 4-8 hafta süreceği ifade edildi.

23.07.2018Ekonomi
TürkAkımda kıyı geçişi çalışmalarına başlandı

 TürkAkım'da kıyı geçişi çalışmalarına başlandı  

Rus gazını Türkiye'ye ve Türkiye'den Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğalgaz boru hattının Kıyıköy sahilindeki kıyı geçişi çalışmalarının dün itibariyle başladığı bildirildi.

23.07.2018Ekonomi
Pioneering Spirit gemisinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü altından geçişi

Pioneering Spirit gemisinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü altından geçişi

Rusya'dan Türkiye'ye direkt doğalgaz akışını sağlayacak Türk Akımı gaz boru hattı inşaatında çalışan 477 metre boyunda ve 124 metre genişliğindeki boru döşeme gemisi "Pioneering Spirit" İstanbul Boğazı'ndan geçiyor. Gemi saat 07.30 sıralarında Marmara'dan İstanbul Boğazı'na girdi. Dev geminin geçişine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait kurtarma gemileri eşlik ediyor.

20.06.2018Haber
Pionering Spirit gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti

'Pionering Spirit' gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti

Türkakım Doğalgaz Boru Hattı’nın çalışmalarında kullanılan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı’ndan üçüncü kez geçti.

20.06.2018Gündem
Dünyanın en büyüğü İstanbul Boğazından geçiyor

Dünyanın en büyüğü İstanbul Boğazı'ndan geçiyor

Türkakım Doğalgaz Boru Hattı’nın çalışmalarında kullanılan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı’ndan üçüncü kez geçiyor. Geminin yaklaşık 6 saatte boğazdan geçmesi bekleniyor.

20.06.2018Gündem
Pioneering Spirit, Çanakkale Boğazından geçti

Pioneering Spirit, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TÜRKAKIM Doğalgaz Boru Hattı'nın derin sulardaki kısmını döşeme işini yapan 'Pioneering Spirit', Çanakkale Boğazı'ndan ikinci kez geçiş yaptı. Dev geminin geçişi nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. TürkAkım'ın Türkiye'ye doğalgaz tedarik edecek ilk hattının 930 kilometrelik derin deniz kesimindeki çalışmalarını tamamladıktan sonra Hollanda'da bakım ve onarımı yapılan gemi Karadeniz'e doğru dönüş için yola çıktı. Yedekli boyu 448 metre, toplam 382 metre boyunda ve 403 bin 342 groston ağırlığındaki Malta bayraklı gemi, saat 05.30'da Ege Denizinden Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı. Saat 07.50'de Çanakkale önlerine ulaştı. Kilitbahir Kalesi ile Kilitbahir Köyü dağında bulunan ?Dur Yolcu? yazısı önünden geçen dev gemiye, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait 'Kurtarma-1', 'Kurtarma-4', 'Kurtarma-9' ve 'Kurtarma-10' römorkörleriyle Sahil Güvenlik botları eşlik etti.Saat 08.30'da boğazın manevra yapılması en güç noktası olan Nara Burnu?nu güçlükle dönen geminin geçişi sırasında Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Sahilde dev geminin geçişini meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar, cep telefonlarıyla bu anı ölümsüzleştirdi.

19.06.2018Haber
Dünyanın en büyük inşaat gemisi Çanakkale Boğazından geçti

Dünyanın en büyük inşaat gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı'nın derin sulardaki kısmını döşeme görevini üstlenen, dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı.

19.06.2018Gündem
Dev gemi, ikinci kez Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Dev gemi, ikinci kez Çanakkale Boğazı’ndan geçti

TÜRKAKIM Doğalgaz Boru Hattı’nın derin sulardaki kısmını döşeme işini yapan dünyanın en büyük inşaat gemisi 'Pioneering Spirit', Çanakkale Boğazı’ndan ikinci kez geçiş yaptı. Dev geminin geçişi nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.

19.06.2018Gündem
50 saatte gaz

50 saatte gaz

Rusya’dan Karadeniz’in altından Türkiye ve Avrupa’ya doğalgaz aktarması planlanan TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı’nın ilk etabında sona yaklaşıldı. Rusya Anapa’dan başlayarak denize döşenen borular, Kırklareli Kıyıköy’de son bulacak ve doğalgaz karaya çıkacak. Doğalgazın boru hattındaki yolculuğu ise 50 saat sürecek. 2019 sonunda gaz akışı başlayacak.

8.06.2018Ekonomi
Dünyanın en büyük gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan 5 saatte geçti

Dünyanın en büyük gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan 5 saatte geçti

 TÜRKAKIM Doğalgaz Boru Hattı'nın Rusya- Kırklareli arasındaki deniz geçişi inşaatı için 10 aydır Karadeniz'de bulunan, boru hattını tamamlayıp Hollanda'ya doğru yola çıkan dünyanın en büyük inşaat gemisi 'Pioneering Spirit', İstanbul Boğazı'nın ardından bugün de Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Dev geminin geçişi nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.

3.05.2018Gündem
Dünyanın en büyüğü 5 saatte geçti

Dünyanın en büyüğü 5 saatte geçti

TÜRKAKIM doğalgaz boru hattının Rusya-Kırklareli arasındaki deniz geçişi inşaatı için 10 aydır Karadeniz’de bulunan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, boru hattını tamamlayıp Hollanda’ya doğru yola çıktı. Dev gemi İstanbul Boğazı’nı 5 saatte geçti. Pioneering Spirit’in bugün Çanakkale Boğazı’nı geçmesi bekleniyor.

2.05.2018Gündem
Dünyanın en büyüğü Boğaz’dan geçiyor

Dünyanın en büyüğü Boğaz’dan geçiyor

TÜRKAKIM Doğalgaz Boru Hattı’nın Rusya-Kırklareli arasındaki deniz geçişi inşaatı için 10 aydır Karadeniz’de bulunan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, boru hattını tamamlayıp Hollanda’ya doğru yola çıktı. Gemi bugün İstanbul Boğazı’ndan, yarın da Çanakkale Boğazı’ndan geçecek.

2.05.2018Ekonomi
Dünyanın en büyüğü Boğaz’dan geçiyor

Dünyanın en büyüğü Boğaz’dan geçiyor

TÜRKAKIM Doğalgaz Boru Hattı’nın Rusya-Kırklareli arasındaki deniz geçişi inşaatı için 10 aydır Karadeniz’de bulunan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, boru hattını tamamlayıp Hollanda’ya doğru yola çıktı. Gemi bugün İstanbul Boğazı’ndan, yarın da Çanakkale Boğazı’ndan geçecek.

2.05.2018Gündem
Dev gemi İstanbul Boğazından geçiyor

Dev gemi İstanbul Boğazı'ndan geçiyor

Rusya'dan Türkiye'ye direkt doğalgaz akışını sağlayacak Türk Akımı gaz boru hattı inşaatında çalışan 477 metre boyunda ve 124 metre genişliğindeki boru döşeme gemisi "Pioneering Spirit" İstanbul Boğazı'ndan geçiyor. Dev geminin geçişi nedeniyle İstanbul Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı. Gemi saat 05.30 sıralarında Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na girdi. Dev geminin geçişine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait kurtarma gemileri eşlik ediyor.

2.05.2018Haber
Türk Akım sahile çıktı

Türk Akım sahile çıktı

RUS doğalgazını Karadeniz’in altından Türkiye ve ileride Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak proje TürkAkım’da sona yaklaşıldı.

30.04.2018Ekonomi
Dünyanın en büyüğü... Türk kıyılarına ulaştı

Dünyanın en büyüğü... Türk kıyılarına ulaştı

Dünyanın en büyük inşaat gemisi olan, TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı'nın derin sulardaki kısmını döşemek üzere 40 milletten 562 kişinin görev yaptığı Pioneering Spirit, yaklaşık 10 aylık yolculuğunun ardından bugün itibarıyla Türkiye kıyısına ulaştı. Böylece TürkAkım'ın Türkiye'ye doğalgaz tedarik edecek ilk hattının derin deniz kesimi tamamlanmış oldu.

30.04.2018Gündem
TürkAkımın ilk hattı baharda Kıyıköye ulaşacak

TürkAkım'ın ilk hattı baharda Kıyıköy'e ulaşacak

TürkAkım Açık Deniz Doğalgaz Boru Hattı projesini yürüten ve Rus Gazprom'un yüzde 100 iştiraki olan South Stream Transport şirketinin inşaattan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili Erich Jurdik, projenin takvime uygun ilerlediğini belirterek, "TürkAkım'ın hayata geçirilmesi konusunda herhangi bir gecikme öngörmüyoruz. Takvime uygun olarak ilerliyoruz ve ilk hattın bahar aylarında tamamlanmasını bekliyoruz." dedi.

24.03.2018Ekonomi
Dev projede inşaat başladı

Dev projede inşaat başladı

Rus gazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım'da doğalgaz alım terminalinin inşaatına başlandığı açıklandı.

17.01.2018Ekonomi
Enerjide 2017 böyle geçti

Enerjide 2017 böyle geçti

OPEC'in petrol üretim kısıntısı anlaşmasını 2018'in sonuna kadar uzatacağını açıklaması küresel enerji piyasaları açısından yılın önemli gelişmeleri arasında yer aldı.

19.12.2017Ekonomi
TürkAkımın deniz geçişinin yüzde 30u tamam

TürkAkım'ın deniz geçişinin yüzde 30'u tamam

Rusya doğalgazını Türkiye ve devamında Avrupa'ya taşıması planlanan TürkAkım doğalgaz boru hattı projesinin deniz bölümü inşaatının yüzde 30'u tamamlandı.

30.11.2017Ekonomi