EKSTRA
MENÜ

Pıhtı

Pıhtı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Pıhtı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.218 Pıhtı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Pıhtı Haberleri

Uzun Kovidin arkasında mikro kan pıhtıları mı var

Uzun Kovid'in arkasında mikro kan pıhtıları mı var?

Bilim insanları Uzun Kovid'e, ilk enfeksiyondan haftalar sonra insanların kanlarında sıkışıp kalan aşırı küçük pıhtıların neden olabileceğini açıkladı. Müthiş buluş olası tedavi yöntemlerinin de önünü açtı.

5.10.2021Dünya
Prof. Dr. İbrahim İkizceli: Yaşlıları Kovidden koruduk ama kırıktan koruyamadık, vakalarda yüzde 50 artış var

Prof. Dr. İbrahim İkizceli: Yaşlıları Kovid'den koruduk ama kırıktan koruyamadık, vakalarda yüzde 50 artış var

Koronavirüs salgınının başından beri risk grubu olan 65 yaş ve üzeri kesim, Kovid'den korunmak için aylarca evde kaldı, öncelikli olarak aşılandı. Kovid rsikini büyük ölçüde atlatan yaşlıların şimdi de uzun süre evde kalmaya bağlı kırıklarla başı dertte. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim İkizceli, normalde kış aylarında artan kırık vakalarını, acillerde tüm yaz boyunca gördüklerini söyledi ve gelen hastaların daha çok 65 yaş üzeri yaşlı grup olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. İkizceli, Türkiye genelinde bu yaş grubunda kırığa bağlı acil başvurularında yaz boyunca yüzde 50 artış yaşandığını söyledi.

19.09.2021Haber
Vakalarda yüzde 50 artış var Yaşlıları Kovidden koruduk ama...

Vakalarda yüzde 50 artış var! 'Yaşlıları Kovid'den koruduk ama...'

Koronavirüs salgınının başından beri risk grubu olan 65 yaş ve üzeri kesim, Kovid'den korunmak için aylarca evde kaldı, öncelikli olarak aşılandı. Kovid rsikini büyük ölçüde atlatan yaşlıların şimdi de uzun süre evde kalmaya bağlı kırıklarla başı dertte. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim İkizceli, normalde kış aylarında artan kırık vakalarını, acillerde tüm yaz boyunca gördüklerini söyledi ve gelen hastaların daha çok 65 yaş üzeri yaşlı grup olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. İkizceli, Türkiye genelinde bu yaş grubunda kırığa bağlı acil başvurularında yaz boyunca yüzde 50 artış yaşandığını söyledi.

19.09.2021Gündem
Yüzük parmağı başparmağı oldu... 2 saat başarısı

Yüzük parmağı başparmağı oldu... 2 saat başarısı

Konya’da yaşayan 19 yaşındaki bir gencin kopan başparmağının yerine, işlevi daha az olan yüzükparmağı transfer edildi. Prof. Dr. Bilsev İnce “Bu teknikte ameliyattan yaklaşık 2 saat sonra hasta parmağını hisseder” dedi.

16.09.2021Gündem
Bu sözlerle uyardı: Koronavirüs geçirenlerde 37 kat daha fazla...

Bu sözlerle uyardı: Koronavirüs geçirenlerde 37 kat daha fazla...

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı'dan flaş sözler... Savaşçı, "Yapılan son çalışmada koronavirüs geçirenlerde geçirmeyenlere göre 37 kat daha fazla kalp kası iltihabı tespit edildi. Çok ciddi bir seriydi bu. Aşılanıp korunmak aslında kalp kası iltihabından bizi daha çok koruyacaktır. Dolayısıyla aşı yaptıranlarda kalp yönünden endişe olmasın" dedi.

15.09.2021Gündem
Aşılarım tamam, Covid testim pozitif... Şimdi ne yapmam gerek | 11 SORU 11 YANIT

Aşılarım tamam, Covid testim pozitif... Şimdi ne yapmam gerek? | 11 SORU 11 YANIT

Aşılarını tamamladığı halde Covid-19 testleri pozitif çıkanları son dönemde daha sık duymaya başladık. Bu konuyla ilgili kamuoyundaki tartışmalar da kuvvetlenmeye başladı. Biz de aşılı olup da Covid'e yakalananlara ilişkin akıllardaki tüm soruları uzmanlarla birlikte mercek altına aldık...

11.09.2021Gündem
Tromboflebit nedir, neden olur Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir

Tromboflebit nedir, neden olur? Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir?

Tromboflebit, kalp ve akciğerler için ciddi problemlere neden olan ve ölümle sonuçlanabilecek bir hastalıktır. Sürekli doktor kontrolünde olmanızı gerektiren bu hastalığı tanımlayabilmeniz için ne olduğu, belirtileri, sebepleri ve tedavisi hakkında tüm detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
Hemostaz nedir, nasıl gerçekleşir Hemostaz ne ile başlar

Hemostaz nedir, nasıl gerçekleşir? Hemostaz ne ile başlar?

Hemostaz, kanamayı durdurmak için lizisinin ve pıhtı oluşumunun patolojik pıhtılaşma (tromboz) ortaya çıkartmadan kontrollü bir şekilde aktivasyonudur. Diğer bir tanımla, kan damarlarında bulunan tüm sıvıların korunmasını sağlayan dolaşım sisteminin de bir özelliğidir. Hemostaz nedir, nasıl gerçekleşir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Gizem acısı... Ona mı yanalım, annesiz kalan Piraye bebeğe mi Yaşananları nasıl anlatacağız...

Gizem acısı... 'Ona mı yanalım, annesiz kalan Piraye bebeğe mi? Yaşananları nasıl anlatacağız?...'

Gizem Misoğlu, hayat dolu bir kadındı. Fitness öğretmeniydi, tulum çalardı. İki yıl önce Fındıklı’da hemşehrisi Emre Küçükbaycan’a âşık oldu, evlendiler ancak hikâye çok acı bitti. Gizem, hamileyken korona oldu, hastalığı ilaçsız atlattı. Kalıcı halsizlik ve çarpıntı için 'psikolojik' tespiti yapıldı. Kalp krizinden öldü. Gizem’in sadece birkaç gün kucağına alabildiği Piraye’den ayrılması sevenlerini yasa boğdu. Gizem’in eşi Emre Küçükbaycan, yaşadığı şoku ve acısını “İnsan bir günde ölür mü ya” sözleriyle dile getirirken, annesi Melahat Misoğlu da, “Ben şimdi kime yanayım. Kaybettiğim kızıma mı, annesiz kalan bebeğine mi” diye gözyaşı döktü.

14.07.2021Gündem
COVID-19 pıhtısı

COVID-19 pıhtısı

COVID-19 akciğerlerde pıhtı oluşumu, aylar süren halsizlik, nefes darlığı gibi birçok şikâyete neden oluyor. Ancak akciğerlerdeki pıhtı oluşumunu ve yarattığı riski gösteren bir paylaşım olayın ciddiyetini ortaya koydu.

27.06.2021Gündem
Yaz Ayları Varis Tedavisi İçin Uygun Mu

Yaz Ayları Varis Tedavisi İçin Uygun Mu?

Varis hastalığı genellikle 50 yaş ve üzeri kişilerde görülür. Ülkemizde görülme sıklığı ise her iki kişiden biridir. Özellikle yaz mevsiminde havaların ısınmayla beraber ağrı şikayetleri artmaya başlar. Peki yaz ayları varis tedavisi için uygun mudur? Yaz aylarının gelmesiyle artan varis sorunları ile ilgili merak edilenleri Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Dr. Sinem Yiğit Uğur sizler için yanıtladı.

Hiperemi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Aktif Ve Pasif Hiperemi Hakkında Bilgi

Hiperemi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Aktif Ve Pasif Hiperemi Hakkında Bilgi

Yüzyıllar boyunca uzmanlar, hipereminin birkaç oftalmik patolojinin ayırt edici özelliği olduğunu kabul ettiler. Pek çok kişi bu hastalığın kendisinde olduğunu fark etmiyor. Peki, hiperemi nedir, belirtileri, teşhisi ve tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Damar Tıkanıklığına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Damar Tıkanıklığı Nedenleri Ve Tedavisi

Damar Tıkanıklığına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Damar Tıkanıklığı Nedenleri Ve Tedavisi

Günümüzde farklı nedenlere bağlı olarak hastalıklar ortaya çıkıyor. Çağın en önemli hastalıklarından birisi de damar tıkanıklığıdır. Damar Tıkanıklığına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Damar Tıkanıklığı nedenleri ve tedavisi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.06.2021Sağlık
Yağmur Bingöl, ciğerlerinde saatli bomba ile yaşıyordu Türkiyedeki en küçük hasta... Dünyada da 3 çocuk vakasından biri...

Yağmur Bingöl, ciğerlerinde saatli bomba ile yaşıyordu! 'Türkiye'deki en küçük hasta... Dünyada da 3 çocuk vakasından biri...'

Bebekliğinden beri kronik böbrek yetmezliği çeken 9 yaşındaki Yağmur Bingöl'ün diyaliz katateri nedeniyle akciğerlerinde pıhtı gelişti. Yağmur, ambulansla Erzurum’dan İstanbul'a Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Acilen ameliyata hazırlanan küçük kız, ciğerlerinde saatli bombayla yaşarken koronavirüse yakalandı. Üç hafta koronavirüs tedavisi gören Yağmur'un 'pulmoner endarterektomi' ameliyatı ile akciğerlerindeki pıhtı çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren ekipten Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli, ''Türkiye'deki en ufak hasta. Dünyada da iki - üç hastadan biri. Literatüre geçecek bir hastamız'' dedi. Pes etmeye niyetinin olmadığını söyleyen Yağmur ise, ''Bir sürü ameliyatlardan kalktım. Hiç pes etmeye niyetim yok'' diye konuştu.

31.05.2021Gündem
Klonlama nedir ve nasıl yapılır Klonlama örnekleri

Klonlama nedir ve nasıl yapılır? Klonlama örnekleri

Teknolojide ve bilimsel çalışmalardaki artış hayatımıza birçok yeniliği getirdi. Bu devrim niteliğinde yapılan çalışmalardan bir tanesi de klonlama çalışmalardır. Klonlama, herhangi bir canlının genetik bilgilerini kullanmak suretiyle, oluşturulan özdeş kopyalara denmektedir. Peki, bu klonlamanın bilimsel olarak tanımı nasıl yapılmaktadır? Genlerle ilgili olduğu bilinen bu işlemde genlerin nasıl kopyası alınıyor? İşte, klonlamanın ne olduğu ve nasıl yapıldığı konusunda tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Ateroskleroz Nedir Belirtileri Nelerdir Ateroskleroz Trisk Faktörleri Nelerdir

Ateroskleroz Nedir? Belirtileri Nelerdir? Ateroskleroz Trisk Faktörleri Nelerdir?

Damar sertliği pek çok insanda ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Tıp dilinde ateroskleroz olarak da bilinen damar sertliği mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Özellikle kişilere bu teşhis konulduktan sonra yoğun bir araştırma ve tedavi sürecine girmektedirler. Son günlerde damar sertliği yani ateroskleroz ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki ateroskleroz nedir? Ateroskleroz belirtileri nelerdir? Ateroskleroz risk faktörleri nedir? İşte damar sertliği ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Koronavirüsü atlatanlar için çok çarpıcı uyarı

Koronavirüsü atlatanlar için çok çarpıcı uyarı

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs vaka sayısı 9 bin 375, hasta sayısı ise 693 oldu. Doç. Dr. Bahadır Şarlı hastalığı geçiren vatandaşlar için uyarıda bulunurken, "Koronavirüsü atlatmış kişilere özellikle hareketli olmalarını, sabit kalmamalarını öneriyoruz" ifadelerini kullandı.

26.05.2021Gündem
Covid-19’un az bilinen yan etkileri... Akciğer ve böbrekler dışında, şimdi de...

Covid-19’un az bilinen yan etkileri... Akciğer ve böbrekler dışında, şimdi de...

Koronavirüsün vücutta yol açtığı hasarlar hâlâ araştırılıyor. Virüsün, akciğerler, böbrekler ve bağırsaklar da dahil olmak üzere birçok organa etki ettiğine dair birçok araştırma yayımlandı. Bu yaygın etkilerin yanında, daha nadir sonuçlar da meydana gelebiliyor. Peki oluşan hasarlar kalıcı mı? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı…

24.05.2021Gündem
SVO nedir ve nasıl olur SVO belirtileri hakkında bilgi

SVO nedir ve nasıl olur? SVO belirtileri hakkında bilgi

Günümüzde pek çok farklı nedene bağlı olarak birbirinden farklı hastalıklar ortaya çıkıyor. Bu hastalıkların nedenleri ise genellikle çeşitli etkenlere dayanıyor. SVO da sağlığı tehdit eden önemli hastalıklardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. SVO hastalığı son yıllarda oldukça merak ediliyor. SVO nedir ve nasıl olur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.05.2021Araştırma
Covid-19 takibinde D-dimer testi neden önemli | 9 SORU 9 YANIT

Covid-19 takibinde D-dimer testi neden önemli? | 9 SORU 9 YANIT

Çoğu kişinin adını daha önce hiç duymadığı 'D-dimer değeri' Covid-19 nedeniyle hayatımıza girdi. Damar içi pıhtılaşmayı gösteren bu değerin adını bir şekilde duyuyor olsak da hakkında çok fazla bilgi sahibi değiliz, ama olmalıyız. D-dimer değerinin korona hastalarındaki takibinin neden hayati önem taşıdığını uzmanlarımız açıkladı...

20.05.2021Gündem
Brezilyadan AstraZeneca kararı: Hamilelerde kullanımını durdurdu

Brezilya'dan AstraZeneca kararı: Hamilelerde kullanımını durdurdu

Brezilya Sağlık Bakanlığı, Oxford-AstraZeneca tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşının hamilelerde ve yeni doğum yapan kadınlarda kullanımını durdurdu.

12.05.2021Dünya
Emboli Nedir Ve Neden Olur Emboli Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Emboli Nedir Ve Neden Olur? Emboli Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Vücudun genel akışı ve belli bir düzeni bulunmaktadır. Sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak için de bu yapının asla bozulmaması gerekir. Özellikle de emboli ortaya çıktığı takdirde çok dikkat ederek önlem alınması gerekir. Emboli nedir ve neden olur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Kalp krizi belirtileri ve nedenleri nelerdir Kalp krizi ne kadar sürer ve ne yapılmalıdır (Kadınlarda ve Erkeklerde)

Kalp krizi belirtileri ve nedenleri nelerdir? Kalp krizi ne kadar sürer ve ne yapılmalıdır? (Kadınlarda ve Erkeklerde)

Kalp krizi, göğsünüzde aniden ortaya çıkan ağrı ve sıkışma hissiyle başlar. Kalp krizinde erken müdahale büyük önem taşır. Bu bağlamda, kalp krizinin öneminden ve belirtileri, nedenleri de dahil kalp krizi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir detaylandırdı. Kadınlarda kalp krizi tanısının gecikebileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Özdemir, kalp krizinin erken teşhisi ve tedavisiyle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

10.05.2021Sağlık
Prof. Dr. Krespi uyardı Koronavirüsle birlikte gelen tehlikeye dikkat

Prof. Dr. Krespi uyardı! Koronavirüsle birlikte gelen tehlikeye dikkat

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Yakup Krespi, koronavirüsle birlikte gelen 'inme' tehlikesine dikkat çekti. Prof. Dr. Krespi, koronavirüsün vücuda girdikten sonra bir iltihabi süreci başlattığını belirterek koronavirüs tanısıyla hastaneye yatırılan her bin hastadan 1'inde inme gelişebileceği uyarısında bulundu.

10.05.2021Gündem
Dispne Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Dispne Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Dispne Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Dispne Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Dispne kavramı belki çok kimse için bir anlam ifade etmez. Fakat " nefes darlığı " olarak tarif edildiğinde bu rahatsızlık daha anlaşılır hale gelmiş olur. Tıbben dispne; olarak adlandırılan bu rahatsızlık nedir? Dispne hangi hallerde ortaya çıkar? Dispne nedenleri nelerdir? Dispne ve tedavisi hakkında bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Sağlık
Covid-19 haftalar hatta aylar sonra bile bu şikayetlere yol açabiliyor

 Covid-19 haftalar hatta aylar sonra bile bu şikayetlere yol açabiliyor! 

Nefes alamama, öksürük krizleri, şiddetli ağrı, koku ve tat kaybı ve yüksek ateş başta olmak üzere birçok belirtiyle kendini gösterebilen, tedavisi kişiden kişiye değişebilmekle birlikte bazen haftalarca hatta aylarca sürebilen Covid-19 enfeksiyonunu geçirip iyileştikten sonra da ne yazık ki iş bitmiyor!

3.05.2021Sağlık
Gözünüzden kaçmış olabilir | Şarkı yarışmacısının tuhaf hikayesi, aşılarda pıhtı tartışmaları, kadınların aşı soruları (29 Nisan 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Şarkı yarışmacısının tuhaf hikayesi, aşılarda pıhtı tartışmaları, kadınların aşı soruları (29 Nisan 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

29.04.2021Gündem
Covid-19 aşıları ve kadınlar: Farklı olan ne

Covid-19 aşıları ve kadınlar: Farklı olan ne?

Johnson & Johnson'ın ürettiği Covid-19 aşısını olduktan sonra kan pıhtılaşma sorunu yaşayan 8 kişiden 7'sinin kadın olması, Covid-19 aşılarının kadın ve erkeklerde farklı etkiler yaratıp yaratmadığı sorularını da beraberinde getirdi. Biz de uzmana sorduk.

29.04.2021Gündem
Sizin de aklınızda o soru mu var Aşı olacağım ama hangisi

Sizin de aklınızda o soru mu var? Aşı olacağım ama hangisi

Koronavirüs aşılamasında geçen hafta sıra 55 yaş ve üstüne geldi. Randevular hızla doldu, kimi hastanelerde geç saatlere kadar aşı sırası yoğunluğu yaşandı. Ama siz henüz aşı olmadıysanız ve “Hangi aşıyı olacağım” diye kendinize sorup duruyorsanız, rehberimize göz atın.

25.04.2021Hürriyet Pazar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 18 tane aşı çalışmamız var, bunlardan 7’si ümit verici

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 18 tane aşı çalışmamız var, bunlardan 7’si ümit verici

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’de 18 tane aşı çalışmasının bulunduğunu ve bunlardan 7’sinin umut verici olduğunu belirterek, "Kısmet olursa sona yaklaşıyoruz. Çok sıkı takip ediyoruz" ifadelerini kullandı

19.04.2021Haber
Oktaydan çok önemli yerli aşı açıklaması Umut verici

Oktay'dan çok önemli yerli aşı açıklaması! 'Umut verici'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’de 18 tane aşı çalışmasının bulunduğunu ve bunlardan 7’sinin umut verici olduğunu belirterek, "Kısmet olursa sona yaklaşıyoruz. Çok sıkı takip ediyoruz" ifadelerini kullandı

19.04.2021Gündem
Doç. Dr. İbrahim Erayman koronavirüs hastalarındaki yeni belirtiyi açıkladı

Doç. Dr. İbrahim Erayman koronavirüs hastalarındaki yeni belirtiyi açıkladı

Konya'da Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Erayman koronavirüs hastalarındaki yeni belirtiyi açıkladı. Doç. Dr. Erayman bazı koronavirüs hastalarında pıhtı atmasına bağlı unutkanlık belirtilerinin başladığını söyledi.

15.04.2021Haber
Koronavirüs kâbusunda yeni belirti ortaya çıktı Doç. Dr. Eraymandan korkutucu sözler

Koronavirüs kâbusunda yeni belirti ortaya çıktı! Doç. Dr. Erayman'dan korkutucu sözler

Konya'da Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Erayman koronavirüs hastalarındaki yeni belirtiyi açıkladı. Doç. Dr. Erayman bazı koronavirüs hastalarında pıhtı atmasına bağlı unutkanlık belirtilerinin başladığını söyledi.

15.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Nil nehri kenarında üç milyon ateist mi yaşıyor

Geçtiğimiz 11 Eylül günü, Amerika Birleşik Devletleri ve bütün dünya bundan 20 yıl önce New York’ta İkiz Kuleler’e yapılan terör saldırısının 20’nci yılını anarken, Mısır Devlet Başkanı Sisi işte o gün çok ilginç bir konuşma yaptı.

23.09.2021

Asıl risk aşı değil aşı olmamak

Bir yanda aşı olmadıkları için hayatını kaybeden iki hekim, diğer yanda koronavirüse yakalanan ve aşı oldukları için hastalığı kolay, ağrısız geçirdiklerini duyuran oyuncular Ezgi Mola, Enis Arıkan ve şarkıcı Mahsun Kırmızıgül. Örnekleri yan yana koyunca ortaya çıkan bu tablo bile aşının ne kadar önemli olduğunu anlamak için yeterli ama gelin görün ki aşı karşıtları toplumun kafasını karıştırmaya devam ediyor. Uzmanlar bir kez daha uyarıyor: “Aşılılar ile aşısızlar arasındaki fark gece ile gündüz kadar net!”

27.08.2021

Karar sizin ya aşı ya Covid

Başka çaremiz, başka seçeneğimiz yok.

19.06.2021

Form tutayım derken kalbe yenik düşmeyin

Henüz 29 yaşında, kariyerinin zirvesinde milyon dolarlık bir futbolcu Eriksen. Şüphesiz sağlıklı besleniyor, iyi yaşıyor, kontrollerini aksatmıyor. Peki ne oldu da böylesi sağlıklı, kontrollü bir yaşam sürerken maçın ortasında kalbi duruverdi? Dahası benzer bir risk evde kendi kendine antrenman yapan biz amatörler için de sözkonusu mu? Cevap maalesef evet. Aman dikkat! Sadece formda futbolcular değil herkes risk altında!

17.06.2021

İçimizdeki müsilaja dikkat

Bilelim ki müsilaj tehdidi sadece çevremizi kirletmiyor, o tehdit yıllardır ruh ve bedenlerimiz için de zaten var, ruh ve bedenlerimiz de o tehditten payını alıyor.

12.06.2021