EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pide

Pide haberleri sayfasında güncel ve son dakika Pide hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.313 Pide haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Pide Haberleri

Ramazan Diyeti İle Zayıflayın

Ramazan Diyeti İle Zayıflayın

Ramazan ayıyla birlikte oruç ve kilo bağlantısı özellikle kadınların gündeminin ilk sıralarına yerleşirken, Park Sima Zayıflama ve Estetik Merkezi yöneticisi Gülşen Altın, zayıflamak için oruca güvenilmemesi gerektiğini söyledi.

27.11.2001Diyet Rehberi
Ekmek deyip geçmeyin

Ekmek deyip geçmeyin

Her türlü yemeğin yanında tüketilen ve sofraların en vazgeçilmez gıdası olan ekmekten, 46 ayrı tatlı ve yemek çeşidi üretmek de mümkün. Kavurma, kalacuş, siron, bayat ekmek köftesi gibi yemeklerin yanı sıra, çeşitli tatlıların yapılışında da ekmek kullanılabiliyor.

21.12.2001Kelebek
Andinin inadı

Andi'nin inadı

Andersson F.Bahçe'de ikinci baharını yaşıyor. ‘‘Çok ağır bir sakatlık geçirdim. Bana bitti dediler... Tükendi dediler... Futbolu bıraksın dediler... Ama ben inat ettim, yılmadım. Kendime olan inancımı yitirmiş olsaydım, futbolu bırakırdım.’’

15.01.2002Spor
Guantanamoda sessiz kültür şoku

Guantanamo'da sessiz kültür şoku

Küba'daki Amerikan deniz üssü Guantanamo'da bulunan ve 'savaş esiri mi değil mi' tartışmasının odağı Taliban tutsaklar, sessiz bir kültür şoku yaşıyor.

29.01.2002Gündem
Guantanamo tutsakları kültür şoku yaşıyor

Guantanamo tutsakları kültür şoku yaşıyor

Guantanamo Üssü'ndeki asker imam, tutsakların kültür şoku yaşadığını ancak ortama uyum sağlamaya çalıştıklarını söyledi. İmam, küçük jestlerin faydası olduğunu belirtirken yemek, çay ve pideyle iyileştirilmiş.

29.01.2002Dünya
Bayrama Özel Et Yemekleri

Bayrama Özel Et Yemekleri

Kurban Bayram'ına özel olarak dana ve kuzu ile hazırladığımız alternatif tarifler, bayram ziyaretine gelen konuklarınızın çok hoşuna gidecek...

Dilek ve Türkan Sabancı özürlü olmayı anlatacak

Dilek ve Türkan Sabancı özürlü olmayı anlatacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği I. İstanbul Kadın Haftası'nda bugünün konukları Dilek Sabancı ve annesi Türkan Sabancı. Türkan Sabancı ‘‘özürlü annesi olarak kadın’’ konusunda bir konuşma yapacak. Dilek Sabancı ise özürlü olarak kent yaşamında karşılaştığı sorunları anlatacak.

8.03.2002Gündem
Kalp için diyete dikkat

Kalp için diyete dikkat

Kalp hastalıkklarından korunmak için yapılan diyetlerde, yemeklerin çeşidinin sınırlanması yerine, besinlerin özelliğine dikkat edilmesi gerektiği bildirildi.

19.04.2002Kelebek
Yoldan çıkan Türk polisine bu kadın müdür hesap soracak

Yoldan çıkan Türk polisine bu kadın müdür hesap soracak

Naciye Ekmekçibaşı, 33 yıllık polis. 1947 Amasya-Gümüşhacıköy doğumlu. Başkomiser kızı. Naciye Ekmekçibaşı, polis memurluğu yaparken Ankara Hukuk Fakültesi'ni de bitirdi.

3.08.2002Gündem
Yoldaş’a veda

Yoldaş’a veda

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın, seçim çalışmaları için bulunduğu Uşak'ta kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

29.08.2002Gündem
Tekerlekli sandalyeyle salıncak keyfi

Tekerlekli sandalyeyle salıncak keyfi

Beşiktaş Belediyesi, Levent'te bir engelliler parkı açtı. Dilek Sabancı Parkı'nda engelliler basketbol oynayabiliyor, kimsenin yardımı olmadan özel yapılmış salıncağa binebiliyor, doyasıya eğlenebiliyor.

4.10.2002Spor Arena
Gurme ve yemek kitabı yazarı Engin Akın: İftariyelik için dolaşmak gerekir

Gurme ve yemek kitabı yazarı Engin Akın: İftariyelik için dolaşmak gerekir

Kendini bilinmeyen lezzetleri keşfetmeye ve tanıtmaya adayan Engin Akın, Türk Mutfağı üzerine pek çok kitabın yazarı. Yedi yıldır Açık Radyo'da 'Tad Muhabbetleri' yapıyor.

7.11.2002Gündem
İftar Sofralarınıza Özel Zengin Pide Çeşitleri

İftar Sofralarınıza Özel Zengin Pide Çeşitleri

Yediden yetmişe herkesin sevdiği pideyi evde de hazırlayabilirsiniz. İftar sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan pidenin spesiyal, vejetaryen ve kuşbaşılı çeşitlerine bayılacaksınız...

İngiliz sosyetesine taş fırın lahmacunu

İngiliz sosyetesine taş fırın lahmacunu

Cem Boyner, Güler Sabancı, Metin-Zeynep Fadıllıoğlu'nun yanı sıra çeşitli İngiliz ve Amerikan ortakları olan Türk restoranı Chintamani, Londra'nın Piccadilly semtinde açıldı. İçindeki tüm detaylar Türkiye'den götürülen restorana lahmacun ve pide yapmak için bir taşfırın da kuruldu.

15.11.2002Ekonomi
Ekmekli Tatlı ve Yemekler

Ekmekli Tatlı ve Yemekler

Her türlü yemeğin yanında tüketilen ve sofraların en vazgeçilmez gıdası olan ekmekten, 46 ayrı tatlı ve yemek çeşidi üretmek de mümkün.

İzmirli Rum teyzesinin aşk hayatını yazdı Yunanistan’da bestseller oldu

İzmirli Rum teyzesinin aşk hayatını yazdı Yunanistan’da bestseller oldu

İzmir'in Büyücüleri isimli kitap Yunanistan'da 6 ayda 100 bin sattı. Mara Meymaridi kitapta Kapadokya'da bir Türk babayla bir Rum annenin çocuğu olarak doğan teyzesi Katina'nın fırtınalı aşklarını, zengin koca bulma yöntemlerini anlatıyor. Bir de Küçük Asya Felaketi'nden önce İzmir'deki Türkler ve Rumların arasındaki ilişkileri.

7.12.2002Gündem
Modernlere karışan Kürt delikanlı: Özcan Deniz

Modernlere karışan Kürt delikanlı: Özcan Deniz

Şu, doğudan ve çok güç koşullardan gelip bir gün milyonlarca satan kasetleriyle paraya, üne, genç ve güzel kadınlara kavuşan yanık sesli, ağlamaklı suratlı, yakışıklı Anadolu delikanlılarından biriydi. Hayata arabeskli kebap kulvarından giriş yapmış; şiveyi vurgulayarak, kadını döverek, bol bol da aldatarak prim yapılan bu dünyada kendine öyle böyle bir yer edinmişti.

7.12.2002Kelebek
900lü hatları arayan çırağa çıplak işkence

900'lü hatları arayan çırağa çıplak işkence

Denizlili pideci Erol Emer, 9 milyarlık telefon faturasını görünce çıldırdı. Emer, Yetiştirme Yurdu'ndan kaçan 15 yaşındaki çırağı E.C.'yi önce merdaneyle dövdü, sonra da ellerini bağlayarak sokakta iç çamaşırlarıyla dolaştırdı.

22.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Ekmek Kur'an hakkı için (Nán-ı Azîz'in Mısır'da başlayan öyküsü)

ARTUN ÜNSAL'ın Nimet Geldi Ekine-Türkiye'nin Ekmeklerinin Öyküsü araştırması, önce buğdayın, sonra ekmeğin Mısır'da başlayan öyküsünü, çeşitli uluslardaki tarihini, Türkiye'de çeşitli dönemlerdeki yerini, bize has ekmek lezzetinde veriyor.

1.02.2002

Bir gün...

ÖYLE bir gün gelse:

Diyelim ki kimse artık rakı içince ‘‘Ne olacak bu memleketin hali?..’’ demiyor...

9.03.2002

Bize rüyası olan insanlar lazım

Güven Borça'yı ‘‘Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?’’ adlı kitabında Türkiye'nin iki prestij projesinden biri olarak Türk restoranı konseptini'' öne sürüyor. ‘‘Türk mutfağının döner dışında ciddi başarısı yok’’ diyor. ‘‘Türk yemekleri sunan üst düzey restoranlar az. Genelde kebabçı veya küçük işletmeler.’’ Yalan mı?

20.07.2002

Niye pırasalı kuru fasulye olmasın?

Hangi ciddi yemek kitabımıza baksam, bu harika yiyecek için verilen tarifleri piyaz, zeytinyağlı, etli ve hadi bilemediniz sucuklu ve pastırmalı olanı ile kısıtlı bulmaktayım. Oysa Paul Bocuse'ün kuru fasulye tarifinde pırasa da var. Vedat Başaran, bir sohbetimizde eski tariflerde kereviz yaprağı ve Arnavut biberi kullanıldığını söylemişti.

1.12.2002

Ödül verme işinin suyu çıktı!

Önüne gelen birine ödül veriyor. Ödülü alan niye aldığını bilmiyor, veren niye verdiğini bilmiyor, onları izleyenler şaşkın şaşkın ne olup bittiğini anlamaya çalışıyor.

17.01.2003