EKSTRA
MENÜ

Petrol Platformu

Petrol Platformu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Petrol Platformu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 776 Petrol Platformu haberi bulunmuştur.

Petrol Platformu Haberleri

Boğazdan bir dev geçti

Boğaz'dan bir dev geçti

Panama bayraklı ‘GSP Saturn’ isimli dev petrol platformu, İstanbul Boğazı’ndan geçip Karadeniz’e ilerledi.

13.08.2020Gündem
Onlar dünyanın en zorlu su yolu İstanbul Boğazının kahramanları

Onlar dünyanın en zorlu su yolu İstanbul Boğazı'nın kahramanları

İSTANBUL Boğazı coğrafi yapısı itibariyle dünyanın en zorlu su yolu. Yılda 41 binin üzerinde gemi geçişi ile de dünyanın en yoğun trafiğine sahip. Boğazda meydana gelen kazaların çoğu, gemilerin kılavuz kaptan almamasından kaynaklanıyor. Montrö'ye göre bir gemi Türk limanlarına uğramayacaksa ve özel bir durumu yoksa, kılavuz kaptan almak zorunda değil. Ancak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İstanbul Boğazı'ndan geçiş sırasında yaşanan kazaların büyük oranda kılavuz kaptan kullanılmadığından meydana geldiğini belirterek, gemilere bu zorlu su yolu için kılavuz kaptan “kuvvetle tavsiye edilir" ifadesini kullanıyor.

10.02.2020Gündem
’Yavuz’ sondaj gemisi Akdeniz’de

’Yavuz’ sondaj gemisi Akdeniz’de

’FATİH’ gemisinin ardından Türkiye’nin 2’nci petrol arama gemisi olan ’Yavuz’, Akdeniz açıklarında demirlendi. ’Yavuz’ ile Doğu Akdeniz’de temmuz ayının başında arama çalışmalarına başlanacağı belirtildi.

25.06.2019Ekonomi
Türkiyenin ikinci sondaj gemisi Yalovaya ulaştı

Türkiye'nin ikinci sondaj gemisi Yalova'ya ulaştı

TPAO'ya ait açık deniz petrol platformu "Deepsea Metro-1", Altınova Tersaneler Bölgesi'nde bakım ve onarıma alınacak.

23.02.2019Ekonomi
Türkiyenin ikinci sondaj gemisi Çanakkale Boğazından geçti

Türkiye'nin ikinci sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TPAO tarafından 262,5 milyon dolara satın alınan ikinci açık deniz petrol platformu "Deepsea Metro-1" Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı.

22.02.2019Ekonomi
Boğazdan petrol platformu geçiyor

Boğaz'dan petrol platformu geçiyor

İstanbul Boğazı’ndan 5 bin 235 groston hacminde, 52.4 metre uzunluğunda Panama bayraklı ’GSP Saturn’ isimli petrol platformu geçiyor. Geçiş nedeniyle Boğaz’da transit gemi geçişi durduruldu

27.12.2018Haber
İstanbul Boğazından dev geçiyor

İstanbul Boğazı'ndan 'dev' geçiyor!

İstanbul Boğazı’ndan 5 bin 235 groston hacminde, 52.4 metre uzunluğunda Panama bayraklı ’GSP Saturn’ isimli petrol platformu geçiyor. Geçiş nedeniyle Boğaz’da transit gemi geçişi durduruldu

27.12.2018Gündem
Türkiyenin Doğu Akdenizde kararlı duruşu sürüyor

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de kararlı duruşu sürüyor

Kıbrıs'ta Rumlar adına Türkiye'nin Akdeniz'de Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) olarak kabul ettiği alanda arama yapmak için bölgeye gönderilen İtalyan ENI şirketine ait 'Saipem 12000' adlı yüzen dev petrol platformu ile engelleme yapan Türk savaş gemilerinden birinin çarpışmanın eşiğinden döndüğü ortaya çıktı. Türk savaş gemisinin komutanı ile 'Saipem 12000'nin kaptanı arasındaki telsiz konuşmalarında, Türk tarafının kararlılığı da ortaya konulmuş oldu.

23.02.2018Dünya
Çanakkale Boğazı’nda Deborah alarmı

Çanakkale Boğazı’nda 'Deborah' alarmı

Çanakkale Boğazı, Bahama bayraklı 88 metre yüksekliğinde, 66 metre uzunluğundaki ’DEBORAH’ adlı petrol platformunun geçiş sırasında tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

16.02.2018Gündem
Çanakkale Boğazı’nda Deborah alarmı

Çanakkale Boğazı’nda 'Deborah' alarmı!

Çanakkale Boğazı, Bahama bayrağı 88 metre yüksekliğinde, 66 metre uzunluğundaki ’DEBORAH’ adlı petrol platformunun geçişi sırasında tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

16.02.2018Gündem
İstanbuldan Saturn geçti

İstanbul'dan 'Saturn' geçti

’GSP Saturn’ isimli dev petrol platformu Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün altından geçti.

5.02.2018Gündem
İstanbul Boğazından dev geçti

İstanbul Boğazı'ndan 'dev' geçti

'GSP Saturn' isimli dev petrol platformu 15 Temmuz Şehitler köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün altından geçti.

5.02.2018Gündem
Dev platform tekrar Boğazdan geçiyor

Dev platform tekrar Boğaz'dan geçiyor

İstanbul Boğazı'ndan geçtiğimiz çarşamba günü geçmeyi deneyen ancak başarılı olamayan 5 bin 235 groston hacminde, 52.4 metre uzunluğunda Panama bayraklı 'GSP Saturn' isimli dev petrol platformu bu sabah tekrar Boğaz'a girdi.

5.02.2018Haber
Geçen hafta kuleleri batırılamamıştı... Dev platform tekrar İstanbul Boğazı’nda

Geçen hafta kuleleri batırılamamıştı... Dev platform tekrar İstanbul Boğazı’nda

Romanya'nın Köstence Limanı'na gitmek için yola koyulan ancak geçen hafta İstanbul Boğazı'ndan geçeceği sırada teknik nedenden dolayı kulelerinin batırma işlemi gerçekleşemediği için geçişi sağlanamayan 5 bin 235 grostonluk 110 metre yüksekliğindeki Panama bayraklı 'GSP Saturn' isimli dev petrol platform bu sabah yeniden İstanbul Boğaz’na girdi.

5.02.2018Gündem
Dev petrol platformu Boğazdan geçemedi Geri döndü

Dev petrol platformu Boğaz'dan geçemedi! Geri döndü

Panama bandıralı 'GSP Saturn' isimli dev petrol platform İstanbul Boğazı'ndan geçişini tamamlayamadı.

31.01.2018Gündem
Dev petrol platformu İstanbul Boğazından geçti

Dev petrol platformu İstanbul Boğazı'ndan geçti

5 bin 235 groston hacminde, 52.4 metre uzunluğunda Panama bayraklı 'GSP Saturn' isimli dev petrol platform, İstanbul Boğazı'ndan geçiyor. Dev platform, saat 10.45 sıralarında Marmara denizinden Boğaz'a girdi. Gemi Karadeniz'e doğru ilerliyor. Dev platforma Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait kurtarma gemileri eşlik etti.

31.01.2018Haber
Üniversitede enerji çalıştayı yapıldı

Üniversitede enerji çalıştayı yapıldı

‘6’ncı Enerji Yönetimi ve Politikaları Çalıştayı’nda paylaşılan verilere göre Türkiye 2016 yılında 130 milyon ton, dünya ise 13 milyar ton petrol eş değerinde enerji tüketti, bunun yüzde 86’sı fosil yakıttan oluştu.

13.05.2017Eğitim
Enerjinin kalbi çalıştayda attı

Enerjinin kalbi çalıştayda attı

ENERJİ politikaları İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) tartışıldı. İEÜ Sürdürülebilir Enerji Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen "6. Enerji Yönetimi ve Politikaları Çalıştayı’nda Türkiye’nin 2016 yılında 130 milyon ton petrol eş değerinde enerji tükettiği, bunun yüzde 86’sını fosil yakıtların oluşturduğu belirtildi. Çalıştayda, Türkiye’nin sürdürülebilir ve öngörülebilir enerji piyasa yapısına kavuşturulması gerektiği vurgulandı.

13.05.2017Ekonomi
Haftaya yatay seyirle başladı

Haftaya yatay seyirle başladı

Petrol fiyatları, geçtiğimiz hafta 13 yılın en dar işlem aralığında dalgalanması ardından yatırımcıların OPEC'in üretim kısıntısına karşı ABD'deki Petrol çıkarma faaliyetlerini değerlendirmesiyle, Pazartesi günü varil başına 53 doların üzerinde tutundu.

20.02.2017Ekonomi
Mansimov mini denizaltı bağışladı

Mansimov mini denizaltı bağışladı

PALMALİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, sahibi olduğu DeepFlight DF-302 Super Falcon 2 model mini denizaltısını Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’na bağışladı.

10.01.2017Ekonomi
Rusyadan kutuplarda ilk petrol platformu

Rusya'dan kutuplarda ilk petrol platformu

Rusya'nın kutuplardaki ilk petrol platformu Anadolu Ajansı tarafından görüntülendi. Buzlarla kaplı açık denizdeki platformada sondaj, petrol çıkarma ve depolama, petrolün hazırlanması ve nakliyesi gibi aşamalar gerçekleştiriliyor.

30.05.2016Ekonomi
İstanbul Boğazında şaşırtan görüntü

İstanbul Boğazı'nda şaşırtan görüntü

Dockwise Vanguard Boğaz'dan geçtiYarı-batabilir ağır taşıma gemisi Dockwise Vanguard, İstanbul Boğazı'ndan geçti.

7.04.2016Gündem
İngiliz BP 18,7 milyar dolar ödeyecek

İngiliz BP 18,7 milyar dolar ödeyecek

Meksika Körfezi'ndeki Deepwater Horizon petrol platformundaki patlama ve ardından yaşanan sızıntısıyla son yılların en büyük felaketlerinden birine imza atan İngiliz enerji devi BP'nin cezası, olaydan tam 5 yıl sonra kesildi. BP, 18 yıllık süreçte 18,7 milyar dolar ödeyecek.

2.07.2015Ekonomi
TANAPta ilk boru ağustosta

TANAP'ta ilk boru ağustosta

Azerbaycan’da 2015 Avrupa Oyunları’nın muhteşem açılış törenin gerçekleştirildiği Olimpiyat Stadı’nı çok kısa zamanda inşa eden Tekfen İnşaat, şimdi de Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) borularını bağlamaya başlayacak. Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, TANAP ile ilgili boruların hazırlandığını ve ilk kaynağı Ağustos ayında yapacaklarını söyledi.

15.06.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sarayına 1000 sorulu önerge

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 1000 sorulu önerge

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili TBMM'ye 1000 sorulu önerge verdi.

9.12.2014Gündem
3 bin Çinli tahliye edildi

3 bin Çinli tahliye edildi

Çin'in, Güney Çin Denizi'ndeki ihtilaflı bölgede petrol platformu kurmasına tepki gösteren öfkeli Vietnamlıların Çinlilere ait fabrikalara saldırması sonucu yükselen tansiyonun ardından 3 binden fazla Çinlinin tahliye edilerek ülkesine getirildiği kaydedildi.

18.05.2014Dünya
40 milyar dolarlık projede musluğu Türkler açacak

40 milyar dolarlık projede musluğu Türkler açacak

Azeri gazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınmasını hedefleyen 40 milyar dolarlık Şahdeniz 2 Projesi’nde, musluğun başına Türkler geçiyor. Şahdeniz 2 gazını denizden Tekfen İnşaat çıkaracak.

2.02.2014Ekonomi
Doğalgaz tüketimi patladı

Doğalgaz tüketimi patladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10 Aralıkta doğal gazda 197 milyon metreküplük tüketime ulaşıldığını belirterek, "Belki bugün 200 milyon metreküpleri bulabilecek" dedi.

13.12.2013Ekonomi
Brezilyanın dev petrol ihalesi bugün yapılıyor

Brezilya'nın dev petrol ihalesi bugün yapılıyor

Brezilya’da hükümetin düzenleyeceği bir petrol arama hakları ihalesi öncesinde Rio de Janeiro sokaklarına askerler konuşlandırıldı.

21.10.2013Ekonomi
Türk firmaları Türkmenistanı yeniden inşa ediyor

Türk firmaları Türkmenistan'ı yeniden inşa ediyor

Türk inşaat şirketlerinin en çok iş yaptığı ülkelerden olan Türkmenistan'da Türk müteahhitler, 2013 yılının ilk altı ayında 5 milyar 500 milyon dolarlık iş alarak yeni bir rekora imza attı.

14.07.2013Ekonomi
Şampiyonluk rotası Irak

Şampiyonluk rotası Irak

PETFORM Başkanı Orhan Duran, Türkiye’de petrol arama ve üretimine yönelen pek fazla yerli şirket olmamasının temel nedeninin maliyetlerin geri dönüşünün uzun olmasından kaynaklandığını belirterek, “Kimse riske girmek istemiyor. Ama şampiyonluk yani 30 yıllık kaynak için Türk şirketlerinin adresi Irak olmalı” dedi.

23.04.2013Ekonomi
“Ruhsatı kap, yan gelip yat devri bitecek”

“Ruhsatı kap, yan gelip yat devri bitecek”

Petrol Platformu Derneği (PETFORM) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Duran, yeni Türk Petrol Kanunu taslağının bu yılın sonuna kadar yasalaşmasını beklediklerini belirterek, “Yeni yasa gerçek yatırımcının önü açacak. Yükümlülüğünü yerine getirmeyen cezalandırılacak. Yani ruhsatı kap, yan gelip yat devri bitecek” dedi.

27.09.2012Ekonomi
Türkmenistanı Türk müteahhitler inşaa ediyor

Türkmenistan'ı Türk müteahhitler inşaa ediyor

Türk müteahhitlerin Türkmenistan'da, 2012 yılının Ocak-Ağustos döneminde aldıkları işlerin bedeli 4 milyar dolara yaklaştı.

25.09.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Oğlu için propolis üretimine girdi Çin’e rakip oldu

GIDA mühendisi Aslı Elif Tanuğur, bal sektöründeki bir şirkette Ar-Ge Direktörü olarak çalışırken o dönemde 5 yaşında olan oğlu aniden ateşlendi. Doktoru hemen antibiyotik tedavisi başlattı. Çocuğun ateşi düştü.

28.10.2016

Hazar’dan petrol çıkaracak 3 milyar dolarlık platformu 268.7 milyon dolara yapıyor

TEKFEN İnşaat Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Osman Birgili, Hazar Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Kafkaslı ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü Çağlar Gülveren’in de aralarında bulunduğu bir ekiple Bakü’nün Bibi Heybet bölgesinde bulunan petrol platformu şantiyesine gittik.

25.11.2012

Ukraynalı’dan bile ‘Bankama neden el koydun’ tehdidi aldım

TEKFEN İnşaat’ın Hazar’da gerçekleştirdiği petrol platformu projeleri için gittiğimiz Bakü’de kaldığımız otelin lobisinde Dünya Gazetesi Yazıişleri Müdürü İbrahim Ekinci, asansöre doğru yönelen bir kişiyi işaret etti:

18.11.2012