EKSTRA
MENÜ

Pembe Kurbağa

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 52 haberi bulunmuştur.

Pembe Kurbağa Haberleri

Minikler tasarrufu öğrenmeye davetli

Minikler tasarrufu öğrenmeye davetli

Siemens Ev Aletleri sponsorluğunda 2010 yılında başlatılan ve bugüne kadar binlerce öğrencinin küçük yaşlarda çevre bilinci kazanmasına destek olan ‘Gelecek= Çocuk ve Enerji’ projesi, bu yıl da devam ediyor.

1.03.2013Gündem
Depremzede çocuklara tiyatro sürprizi

Depremzede çocuklara tiyatro sürprizi!

Çocuklar çok eğlenecek!

30.11.2011Etkinlikler
Pembe Kurbağa’dan kasımda iki oyun

Pembe Kurbağa’dan kasımda iki oyun!

Çocuklar tiyatrosuz kalmasın.

5.11.2011Etkinlikler
Benim Güzel Yatağım

Benim Güzel Yatağım

Çocuklar gülmeye doyacak!

15.03.2011Etkinlikler
Sevgili Toprak ile Papatya

Sevgili Toprak ile Papatya

Ankaralı çocuklara Pembe Kurbağa'dan sürpriz oyun!

5.03.2011Etkinlikler
Kardan Adam ile Kar Tanesi

Kardan Adam ile Kar Tanesi

3-12 yaş grubu çocuklar için müzikli çocuk oyunu.

26.02.2011Etkinlikler
Havuç Tarlasındaki Koca Fil

Havuç Tarlasındaki Koca Fil

Tiyatro Pembe Kurbağa'dan nefis bir çocuk oyunu daha!

15.01.2011Etkinlikler
“Karagöz Sihirli Ağaç” Sahnede

“Karagöz Sihirli Ağaç” Sahnede

"Çocuklar tiyatrosuz kalmasın!" diyenlerden misiniz?

2.01.2011Etkinlikler
Kukla Festivaline çalıntı gölgesi

Kukla Festivali'ne 'çalıntı' gölgesi

İstanbul'un en 'sevimli' festivaline 'çalıntı' gölgesi düştü... 6'nci Uluslararası Kukla Tiyatroları Festivali'nde Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenen Kukla Binbir Surat adlı yapıtın Fikret Terzi'nin Gölgenin Canı adlı oyunundan 'çalıntı' olduğu ortaya çıktı. Tiyatro Pembe Kurbağa'nın kurucusu Ali Nihat Yavşan konuyla ilgili olarak "Evet ama biz oyunu farklı bir yorumla işledik" dedi. Terzi ise " çocuklar için yapılan tiyatro, insana 'doğru ve güzeli' önerirken Tiyatro Pembe Kurbağa tiyatroyla çelişen, bağışlanmaz bir yanlış ve çirkinlik içine düşmektedir" şeklinde konuştu.

15.05.2003Gündem
Oyuncu  kuklalar İstanbulda

"Oyuncu " kuklalar İstanbul'da

İstanbul eğlenceli bir festivale evsahipliği yapıyor. Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali 15 Mayıs tarihine kadar sürüyor. Festivale 7'si Tükiye'den 17 topluluk katılıyor. Festival kapsamında toplam 80 gösteri izleme olanağı bulacak sanatseverler.

7.05.2003Gündem
Bursada Çocuk Tiyatroları Festivali

Bursa'da Çocuk Tiyatroları Festivali

Kısa adı ASSITEJ olan Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği'nin Türkiye Merkezi tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali'nin yedincisi ekim ayında yapılıyor. Bu yıl 5- 11 Ekim arasında gerçekleşecek olan festivale yerli ve yabancı çok sayıda topluluk katılacak.

19.09.2002Gündem
Yalnızca Türkiye’de bulunan toros kurbağası hangi ilimizde yaşamaktadır

Yalnızca Türkiye’de bulunan toros kurbağası hangi ilimizde yaşamaktadır?

Ötmeyen kurbağa türü olarak bilinen toros kurbağası 'sessiz kurbağa' olarak adlandırılır ve dünya üzerinde sadece Türkiye'de yaşamaktadır. Endemik bir kurbağa türü olan toros kurbağasının, ortalama boyları 6 cm ile 7.5 cm arasında değişebilir. Peki, genellikle çayırlık dağ göllerinde bulunan toros kurbağası hangi ilimizde yaşamaktadır?

5.06.2019Gündem
Daha önce hiç adını duymadığınız 10 ilginç canlı

Daha önce hiç adını duymadığınız 10 ilginç canlı

Dünya üzerinde yaşayan ve bizim varlığından haberdar olmadığımız milyonlarca ilginç hayvan türünün yanı sıra bilim insanları her yıl yeni türler keşfetmeye devam ediyor. İşte görünce şaşıracağınız 11 nadir canlı…

21.04.2017Seyahat
İstifa ettiler, 11 ayda dünyayı gezdiler

İstifa ettiler, 11 ayda dünyayı gezdiler

Tuğba Sare Akıncı (37) yüksek mimar, eşi Emre Akıncı (34) da yüksek matematik mühendisi. İkisi de evlenmeden önce kısa geziler yapıyorlardı. Evlenince beraber gezmenin tadını alınca dünya turu yapmaya karar verdiler. Gezi için para biriktirdiler, işlerinden istifa ettiler, ailelerini ikna ederek yola koyuldular. Hazırlıklar tamamlandı, sonra ver elini dünya turu... New York’tan başladıkları yolculuk, Asya’da Nepal’e kadar uzandı. 11 ayda 18 ülke gezerek, dünyayı bir kez turladılar. Oldukça heyecanlı yeni rotalarında ise artık onlara minik bir yolcu daha eşlik edecek.

24.08.2016Seyahat
Minik prensesler için parti zamanı

Minik prensesler için parti zamanı!

Kızınız için eğlenceli bir parti hazırlamaya ne dersiniz?

Gölgelerin gücü adına

Gölgelerin gücü adına!

Hayata savaş açmış, güçlü, çalışan kadınların dünyasına hiç bu kadar çıplak gözle bakmadınız!

19.01.2015Hilal Meriç
Papua Yeni Ginede 200 yeni canlı türü bulundu

Papua Yeni Gine'de 200 yeni canlı türü bulundu

Papua Yeni Gine'de yapılan araştırmalarda 200 yeni canlı türünün bulunduğu bildirildi.

7.10.2010Dünya
İstanbul Terkos’u kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya

İstanbul Terkos’u kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya

İstanbul’un en önemli su kaynaklarından olan Terkos su havzası ve biyolojik çeşitliliği 10 önemli tehdit altında. Terkos su havzasını çevreleyen ormanlık sahalar, 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu çerçevesinde mutlak koruma statüsüne sahip değil, bu nedenle havzanın geleceği tehlikede.

2.12.2003Spor

Yazar Sonuçları

Misafir ve yerli efsaneleriyle Ankara’da Tiyatro

Carl Ebert ülkesi Almanya’da Hitler yönetimi nedeniyle işsiz kalınca önce Arjantin, sonra İngiltere’ye gitti. Büyük olasılıkla başka ülkelerden de teklif almıştı ama o Türkiye’den teklif alınca– vay canına– Türkiye’yi tercih etti. 10 yıl kaldı. Ankara’nın gördüğü tiyatro-opera alanında yabancı kaynaklı ilk efsane olarak, modern Türk tiyatrosunun kurucuları arasında yer aldı, gitti. Ülkesinde Devlet Operası’nın başına geçti. 

27.03.2017

Koş Fatmagül Koş

Ben böyle bir rezalet görmedim.

18.03.2011

Ankara Çağdaş Sahne’nin perdeleri kapanmasın

SES ve ışık sistemleri çalındığından mali sıkıntıya düşerek perdelerini kapatmak zorunda kalan Ankara Çağdaş Sahne’nin kurtarılması için bu akşam saat 20.30’da Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Son Nefes adlı bir etkinlik gerçekleştirilecek.

21.02.2005

Benim annem, güzel annem

Bu haftaki sinema mönümüzde ‘Anneler Günü’ vesilesiyle izlenecek yapımlar var. İşte size konusu anneler etrafında inşa edilen bir dizi film. Kimi kızının, kimi oğlunun acısını yüreğinde taşıyan anaları, kimi de onların yokluğuyla yüzleşmeye çalışan evlatları anlatıyor.Uğur Vardan / uvardan@hurriyet.com.tr

8.05.2020

Uyuyan güzeli sabahın 06.00’sında niye uyandıramadım

DÜN anlattığım zamanı geri alıyorum.      

2.09.2019

Öyle bir renkli yaşam ki

Sıradışı’nın bu haftaki konuğu Nezih Öztüre... İş dünyasının yakından tanıdığı Öztüre, aynı zamanda renkli kimliğiyle de öne çıkıyor.

16.03.2012

Siz hangi masaldaki kadınsınız?

Kadın olmak masallarda bile zor. 7 tane minicik adamla yaşarsın, ya kurbağa öpersin, ya en sevdiğin meyveden zehirlenirsin, ya kuleye kapatılırsın, ya saçlarını bir adam gelsin tırmansın diye uzatırsın, ya gece yarısı külkedisine dönersin, elbiselerin yır

7.03.2012
Peri Masalı Temalı Parti

Peri Masalı Temalı Parti

Bu haftaki konum “Peri Masalı” temalı parti... Minik prensesiniz için mutlaka “Peri Masalı” temasında bir doğum günü partisi düzenlemek isteyeceksiniz.

13.09.2011

Meğer ne çok karpuz ve çilek varmış...

Sizden gelen karpuz ve çilek postalarından bazılarını buyrun okuyun...

4.03.2010

Björk ve Tarkan konseri hakkında

Önce Kuruçeşme Arena’da konser veren Björk’ten bahsedeyim.

5.08.2008

Bir tarihsel olgu

ABANALI avukat Varol Yazgan, Prof. Ülkü Azrak’ınk, 17 Şubat tarihli köşemizde ’kamu yararı’ üzerine görüşlerini açıklayıp, Abana’nın köy yapılması ile ilgili hukuki gerekçeyi sıralarken, ilginç anılara dalmış... Yazgan yazıyor:

20.02.2008

Meğer bendeki motivasyon sıkıntısı kırmızı eksikliğinden kaynaklanmaktaymış

Kaç gündür üzerimde bir bıkkınlık, yorgunluk, kolumu kaldıracak halim yok. Vitamin alıyorum, antidepresana dayanıyorum, astroloğumuz Aycan Özenbaş’ın tavsiyesiyle açık havada spor yapıyorum, bana mısın demiyor.

21.10.2004

Arkadaşlarım, çocukları ve ben

Bu hayatta arkadaş konusunda gerçekten şanslı insanlardanım. Gerçekten kötü durumlarımda ve zamanlarımda arayabileceğim ve dostum diyebileceğim insanların sayısı küçümsenemeyecek kadar çoktur.

23.07.2004