EKSTRA
MENÜ

Pembe Göl

Pembe Göl ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pembe Göl haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 359 Pembe Göl haberi bulunmuştur.

Pembe Göl Haberleri

Denizdeki 2 bin yıllık granit sütunlar ilgi görüyor

Denizdeki 2 bin yıllık granit sütunlar ilgi görüyor

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyündeki Alexandria Troas Antik Kenti'nin iç limanı, zamanla denizle bağlantısı kesilince göle dönüştü. Dış limandan birçok ülkeye ihraç edilerek antik kentin zenginleşmesini sağlayan granit sütunların deniz içerisindeki kalıntıları ise günümüze kadar ulaştı. İç liman, kalp şeklindeki pembe gölü, dış liman ise, boyları 12 metreye, ağırlıkları 50 tona kadar ulaşan granit sütunlarıyla turizme katkı sunmaya devam ediyor.

19.10.2020Seyahat
Sosyal medya fenomenleri pembe gölde

Sosyal medya fenomenleri pembe gölde

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyünde bulunan pembe gölde kamp kuran radyo programcıları ve sosyal medya fenomenlerine bölge tanıtıldı.

29.09.2020Seyahat
2 bin yıllık antik liman, görüntüsüyle büyülüyor

2 bin yıllık antik liman, görüntüsüyle büyülüyor

ÇANAKKALE'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyündeki Alexandria Troas Antik Kenti'nin 2 bin yıllık iç limanı, zamanla denizle bağlantısı kesilince bir göle dönüştü. Ardından da doğa koşullarına bağlı olarak kalp şeklini aldı. İçerisindeki tuzlu su da yılın belli dönemlerinde pembe renge dönüşünce ortaya kalpli pembe göl çıktı. Bugünlerde yeniden pembeleşmeye başlayan kalp şeklindeki göl, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

21.09.2020Haber
2 bin yıllık antik liman, kalpli pembe göle dönüştü

2 bin yıllık antik liman, kalpli pembe göle dönüştü

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyündeki Alexandria Troas Antik Kenti'nin 2 bin yıllık iç limanı, zamanla denizle bağlantısı kesilince bir göle dönüştü. Ardından da doğa koşullarına bağlı olarak kalp şeklini aldı. İçerisindeki tuzlu su da yılın belli dönemlerinde pembe renge dönüşünce ortaya kalpli pembe göl çıktı. Bugünlerde yeniden pembeleşmeye başlayan kalp şeklindeki göl, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

21.09.2020 Seyahat
Yer: Çanakkale... Dünyadaki 8 gölden biri İnceleme yapılacak

Yer: Çanakkale... Dünyadaki 8 gölden biri! İnceleme yapılacak

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan Alexandria Troas Antik Kenti'nin o dönemdeki iç limanı olan kalp şeklindeki 'pembe göl', turizme kazandırılarak.

14.11.2019Gündem
Avustralyada pembe göl

Avustralya'da pembe göl

Avustralya’nın başkenti Melbourne’daki bir yapay gölün pembeye dönmesiyle, bölgeye ziyaretçi akını başladı. Avustralya’nın başkenti Melbourne’ın Westgate Parkı'nda yapay bir göl pembeye döndü. Yılın belirli zamanlarında pembeye dönene göle, bu yıl da çok sayıda ziyaretçi geliyor. Çok fazla güneş ışığı, düşük yağış ve ılık sıcaklıklara maruz kalan gölün algleri beta karoten maddesi üreterek pembe bir pigment ürettiği belirtiliyor.Gölün pembe renginin sonbaharın sonlarına kadar korunduğu ve havaların soğumasıyla tekrar maviye döndüğü biliniyor.Gölü ziyaret edip fotoğraf çeken bazı ziyaretçiler ise, gölden yayılan “çürük yumurta kokusundan şikâyetçi" olduklarını ifade ediyorlar.Öte yandan yetkililer, ziyaretçilerin göle çok fazla yaklaşmamalarını istiyor. Çünkü suyun yüksek tuz seviyesinin hassas ciltleri tahriş edebileceği ifade ediliyor.

3.04.2019Sosyal
Kaplumbağalara ait bir köy: Keur Mbonatt Yi

Kaplumbağalara ait bir köy: Keur Mbonatt Yi

Kelime anlamı kaplumbağa köyü anlamına gelen Keur Mbonatt Yi, yaklaşık 250 kaplumbağaya ev sahipliği yapıyor. Ülkenin en büyük kaplumbağalarını barındıran ve 1993'te kurulan köy, nesli tükenmekte olan dev kaplumbağaların nüfusunun korunması ve çoğaltılmasında önemli rol oynuyor.

22.02.2019Seyahat
Doğanın mucizesi pembe göller

Doğanın mucizesi pembe göller

Mavi olarak görmeye alıştığımız göllerin bazıları yıl içinde sıcaklık değişimine bağlı olarak renk değiştiriyor ve pembe renge bürünüyorlar. Renk değişimi sonrası müthiş bir manzaraya sahip olan bu doğa harikalarını gördüğünüzde kendinizi masalda gibi hissedeceksiniz. Üstelik bu pembe göllerden bir tanesi Türkiye’de. İşte size doğanın mucizesi pembe göller...

21.12.2017Seyahat
Avustralyadaki dünyaca ünlü pembe renkli gölün sırrı çözüldü

Avustralya'daki dünyaca ünlü pembe renkli gölün sırrı çözüldü!

Avustralya'yı Avustralya yapan şey; uçsuz bucaksız çölleri, aborjinleri, her gün görmeye alışık olmadığımız doğası ve vahşi hayatı... Avustralya’yı görmeye karar verdiğinizde, koskocaman kıtayı dolaşmak için birkaç alternatifiniz bulunuyor. İçlerinde Kanguru Adası da var, pespembe görütüsüyle Bumbunga Gölü de... İşte farklı alternatifleriyle 10 adımda Avustralya gezi rehberi…

14.02.2017Seyahat
Pamuk şekeri andıran Meksikanın doğal pembe gölü

Pamuk şekeri andıran Meksika'nın doğal pembe gölü

Meksika Las Coloradas'da bulunan pembe gölün gerçek olduğuna inanmak oldukça zor. İşte hiçbir kimyasal madde kullanılmadan bu gölün nasıl pespembe bir renge büründüğünün açıklaması...

13.10.2016Seyahat
‘Sessiz gemi’nin kalktığı liman...

‘Sessiz gemi’nin kalktığı liman...

Senegal, sunduğu renkli görüntülerle, görsel olarak sizi tatmin eden bir macera vaat ediyor. Ama geçmişte ‘Köle Adası’ olarak kullanılan Gorée Adası bir o kadar hüzünlendiriyor. Bu adadan kalkan, gidenin bir daha hiç geri dönmediği ‘sessiz gemiler’i düşündükçe kederiniz katlanıyor. Okurumuz Coşkun Saylağ, Senegal’in başkenti Dakar ve Gorée Adası’na gitti, izlenimlerini yazdı.

22.02.2015Seyahat
PEMBE GÖLÜN SIRRI ORTAYA ÇIKTI

PEMBE GÖLÜN SIRRI ORTAYA ÇIKTI

Senegal'deki doğa harikası pembe gölün sırrı ortaya çıktı.Senegal'deki Retba gölü, dünya mirasları arasında yer edinmiş durumda.Tuz üretilen gölün renginin pembe olmasının nedeni ise, içinde yaşayan bakterilerin güneş enerjisi kullanarak kırmızı pigment üretmesi. Yılda yaklaşık 24 ton tuzun çıkarılan bu gölde tuz üretimi için sadece insan gücü kullanılıyor. Tuz tepecikleri gölün hemen bitiminden yükseliyor. Pembe göl her gün yüzlerce turisti ağırlıyor. KURGU: Levent SERT

12.03.2013Haber
Mil gezginleri

Mil gezginleri

Yaz geç de olsa geldi. Okullar da kapandı. En popüler tatil mevsimindeyiz. Maalesef fiyatlar ateş pahası. Ulaşım, konaklama, ekstra harcamalar derken rakamlar büyüdükçe büyüyor. Ama bu durum herkes için söz konusu değil.

19.06.2011Seyahat
Midye Adası ve Pembe Göl’e hayran kaldım

Midye Adası ve Pembe Göl’e hayran kaldım

Yasemin Kemaloğlu, İtalya’daki Roma Güzel Sanatlar Akademisi mezunu bir ressam. Yağlıboya resim, fotoğraf ve porselen üstü boyama sanatı çalışmaları yapıyor, yurtdışı ve yurtiçinde sergiler düzenliyor. İstanbul’da yaşayan Kemaloğlu altı kez gidecek kadar sevdiği Senegal’i, başkent Dakar’ı, Midye Adası’nı ve Pembe Göl’ü anlattı.

30.05.2010Seyahat
Türk Bayrağı Dakar’a vardı

Türk Bayrağı Dakar’a vardı

Mutluyum, mutlusun, mutlular... Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’dan oluşan Türk Takımı, Jim Beam ana sponsorluğunda, Castrol, KTM Spor Moto, Maximum kart ve Jan Sport co-sponsorluğunda Columbia, Tecno Gym, Galata Taşımacılık, Bell Helmets, Milliyet ve Power FM desteğinde bayrağımızı Dakar’a ulaştırmayı başardı.

23.01.2007Kelebek
Afrika’nın en misafirperver ülkesi

Afrika’nın en misafirperver ülkesi

Biraz seyahatle haşır neşir olan okurlar, Faruk Budak ismini mutlaka tanır. Muhtemelen de en çok Burma’daki sahipsiz kalmış Türk şehitliğini kurtarma çalışmaları ve emekli olduktan hemen sonra çıktığı 15 aylık Afrika-Asya seyahatiyle... Bir de nereden emekli olduğunu yazarsam, ne kadar enteresan bir kişilik olduğunu anlarsınız: Faruk Budak (47), emekli olduğunda rütbesi albaydı ve 25 yıllık askerdi.

12.11.2006Seyahat
Dünyanın en sıra dışı yerleri... Hepsinin görüntüleri şaşırtıyor

Dünyanın en sıra dışı yerleri... Hepsinin görüntüleri şaşırtıyor

Avrupa'ya gitmek, Amerika gezilerine çıkmak, Afrika'yı keşfetmek hemen hemen herkesin hayali. Görmediğimiz yeni yerler görmek, yeni kültürleri keşfetmekse paha biçilemez. Yalnız dünyada öyle yerler var ki, oluşumları hakkında birçoğu bilinmezliğini koruyor ve pek fazla da bilinmiyorlar. İşte dünyanın en sıra dışı yerleri...

20.11.2020Gezi
Birkaç saatte huzura kaçış rotaları

Birkaç saatte huzura kaçış rotaları

İşte hafta sonu gidilebilecek, İstanbul’a birkaç saat uzaklıktaki, hem güzel hem de cep yakmayan huzura kaçış adresleri...

27.10.2020Seyahat
Kerem Bürsin: Kesinlikle altın çocuk değilim

Kerem Bürsin: Kesinlikle altın çocuk değilim

İlk dizisinden bu yana geçen yedi senede rol aldığı her projede oyunculuktaki çıtasını biraz daha yükseltti. Yakışıklılığıyla değil, yeteneğiyle ilerlemeyi hedefledi. Toplumsal duyarlılığı, özellikle de kadın haklarıyla ilgili yaptığı çağrılarla hep dikkat çekti. Ekranların en beğenilen oyuncularından Kerem Bürsin: “Eşitsizlik varsa yanında değil, karşısında durmam gerektiğini bilerek büyüdüm. Her zaman büyüdükçe küçülmek gerektiğine inandım.”

25.10.2020Hürriyet Pazar
Dünyanın en sıra dışı gölü Turistler üzerinde yürümek için akın ediyorlar...

Dünyanın en sıra dışı gölü! Turistler üzerinde yürümek için akın ediyorlar...

Avrupa'ya gitmek, Amerika gezilerine çıkmak, Afrika'yı keşfetmek hemen hemen herkesin hayali. Görmediğimiz yeni yerler görmek, yeni kültürleri keşfetmekse paha biçilemez. Yalnız dünyada öyle yerler var ki, oluşumları hakkında birçoğu bilinmezliğini koruyor ve pek fazla da bilinmiyorlar. İşte dünyanın en sıra dışı yerleri...

6.10.2020Seyahat
2 bin yıllık antik kentin kalbi

2 bin yıllık antik kentin kalbi

Çanakkale Ezine’ye bağlı Dalyan Köyü’ndeki Alexandria Troas antik kentinin 2 bin yıllık iç limanı, zamanla denizle bağlantısı kesilince bir göle dönüştü.

21.09.2020Gündem
Yerköprü Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Yerköprü Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yerköprü Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Yerköprü Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yerköprü Şelalesi yemyeşil doğası, göz alıcı manzarasıyla yerli ve yabancı turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Bu büyüleyici doğal oluşumu ve çevresini görmek isteyen doğa tutkunlarına özel Yerköprü Şelalesi nerededir ve nasıl gidilir? Yerköprü Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri ile ilgili bilgileri (2020) derledik.

7.09.2020Seyahat
Son Dakika Transfer Haberi | Galatasarayda Muslera yerine kaleye son iki aday

Son Dakika Transfer Haberi | Galatasaray'da Muslera yerine kaleye son iki aday

Galatasaray'da yeni sezonun ilk yarısını kaçıracak olan Fernando Muslera'nın yerine kaleci transferi için arayışlarda artık sona yaklaşıldı...

8.08.2020Futbol
Tuz Gölünün rengi pembeye döndü, vatandaşlar akın etti

Tuz Gölü'nün rengi pembeye döndü, vatandaşlar akın etti!

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, suyun içinde yaşayan algler ve bakteriler nedeniyle pembe renge büründü. Gölün bu doğal güzelliği, Kurban Bayramı'nda memleketlerine ve tatil beldelerine gidenlerin ilgi odağı oldu.

2.08.2020Gündem
Karadeniz yaylalarında renk cümbüşü

Karadeniz yaylalarında renk cümbüşü

Yaz aylarıyla birlikte Karadeniz’in zirvelerindeki yaylalarda binbir çeşit çiçek açar. Engebeli ve dik arazide kıvrılarak uzayan yollarda bulutların üzerine doğru yolculuğunuz sırasında size eşlik eden civanperçemi, kurtpençesi, tavşancılotu, yumak çiçekli çançiçeği, ala körigen, ahududu… Şehirlerin karışık ve gri hayatından uzaklaşıp Kaçkar Dağları silsilesinde yol alırken görebileceğiniz en çiçekli yaylaları derledik.

2.08.2020Seyahat
Van Gölü çevresi çiçeklerle renklendi

Van Gölü çevresi çiçeklerle renklendi

Van ve Bitlis il sınırları içinde yer alan Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü çevresi, açan çiçeklerle renklendi.

19.06.2020Seyahat
Tuz Gölü pembe renge büründü

Tuz Gölü pembe renge büründü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, suyun içerisinde yaşayan algler ve bakteriler nedeniyle pembe renge büründü.

28.05.2020Haber
Tuz Gölünün rengi pembeye döndü... Nedeni ise...

Tuz Gölü'nün rengi pembeye döndü... Nedeni ise...

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, suyun içinde yaşayan algler ve bakteriler nedeniyle pembe renk aldı. Göl, salgın nedeniyle bu yıl yerli ve yabancı turistlerin ziyaretinden mahrum kaldı.

28.05.2020Gündem
İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ'tan İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası ilçeleri için elektrik kesintisi uyarısı yapıldı. 3 Mart 2020 tarihli kesinti programına göre bakım ve onarım çalışmaları gereği elektrik kesintisi yapılacak. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

3.03.2020Gündem
Gala Gölü flamingolarla renklendi

Gala Gölü flamingolarla renklendi

Edirne'de Gala Gölü'nün kış aylarındaki misafirleri flamingolar, renkli görüntüler oluşturuyor.

20.01.2020Seyahat
İstanbul bir flamingo şehri oluyor

İstanbul bir flamingo şehri oluyor

Önce iyi haber: İstanbul’a flamingo yağdı. İlk kez 2013’te iki tanesinin arzı endam ettiği İstanbul’da, şu anda Küçükçekmece ve Büyükçekmece göllerinde 60’a yakın flamingo var. Kötü haberse onları buraya çeken nedenlerin başında havanın giderek ısınması geliyor. Yani iklim değişikliği…

15.12.2019Hürriyet Pazar
Türkiyenin ikinci büyük gölü pembeye büründü Sebebi bakın ne çıktı...

Türkiye'nin ikinci büyük gölü pembeye büründü! Sebebi bakın ne çıktı...

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, suyun içinde yaşayan algler ve bakteriler nedeniyle pembe renge büründü. Dunaliella salma isimli alg ile halo bakteriler nedeniyle pembeye bürünen göl yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu...

23.08.2019Seyahat
Yalnızca Türkiye’de bulunan toros kurbağası hangi ilimizde yaşamaktadır

Yalnızca Türkiye’de bulunan toros kurbağası hangi ilimizde yaşamaktadır?

Ötmeyen kurbağa türü olarak bilinen toros kurbağası 'sessiz kurbağa' olarak adlandırılır ve dünya üzerinde sadece Türkiye'de yaşamaktadır. Endemik bir kurbağa türü olan toros kurbağasının, ortalama boyları 6 cm ile 7.5 cm arasında değişebilir. Peki, genellikle çayırlık dağ göllerinde bulunan toros kurbağası hangi ilimizde yaşamaktadır?

5.06.2019Gündem
Trenle Hindistan’ın kalbine yolculuk

Trenle Hindistan’ın kalbine yolculuk

Yeni Delhi’de Cuma Camisi yakınlarında üç tekerlekli bisikletin yolcu koltuğundayım. Delirtici bir trafik, susmayan kornalar... Egzoz dumanı ve hava kirliliğinden ağzımdaki maske kararmış. Yarım saattir aynı yerde duruyoruz. Bisikleti süren Rişa’ya “Ne zaman açılır” diye soruyorum. Can havliyle bir ses çıkarıyor sadece. Bu hayattan vazgeçmiş, bir an önce reenkarne olmak istiyor. Allahtan hızımız saatte 1 km. Biraz etrafı seyredeyim bari... Kaldırım insan seli; Sih, Parsi, Afgan, ne ararsan var.

18.03.2019Seyahat
Bizi yaza hazırlayacak 75 güzel şey

Bizi yaza hazırlayacak 75 güzel şey

21 Mart’a dört gün kaldı. Yani gün ve gecenin eşitleneceği, sonra da hayatımızda ışığın, karanlıktan daha çok yer tutacağı döneme. Buzlarımız yavaş yavaş çözülecek; kışlık giysilerimizden, kabuklarımızdan çıkacağız ve sıcak günlere hazırlanacağız.Bahar geliyor! Çiçekleriyle, renkleriyle, sesleriyle bizi yaza hazırlayacak bahar... Sadece tabiat mı? Kent hayatı hareketleniyor; sokaklar, semtler, mekânlar şenleniyor; festivaller, konserler, açık havada spor ve yarışlar başlıyor. Sadece biz mi? Doğa uyanıyor, hayvanlar canlanıyor, Anadolu en güzel yeşiline bürünüyor. Sadece Türkiye mi? Seyahat edilecek yerler, keşfedilecek maceralar, tanışılacak yeni insanlar, kültürler de kendilerini bu cümbüşe hazırlıyor.Şimdi uyanma, gerinme ve ciğerlerimizi temiz havayla doldurma vakti.Sadece bedenlerimizi mi? Zihinlerimizi de sanat, yeni fikirler ve yeni umutlarla gençleştirme zamanı.Yaşasın bahar ve kalplerimizi her seferinde aşkla dolduran coşkusu!

17.03.2019Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Eylül'de Tam Zamanı: Ayvalık ve Cunda Rehberi

Sıcak yaz bitti, sarı yaz başladı. Havalar hala gezmek için çok ideal. Son zamanlarda sıkça Ayvalık ve Cunda önerileri soruluyor. Ben de nokta atışı önerilerimi bu yazıda sizlerle paylaşmak istedim.

17.09.2020

Barcelona, Bayern Münih'ten 8 golü bu yüzden yedi: İhanet ve entrika

Takımın itibarını zayıflatmak için PR şirketlerine para ödeyen bir başkan, başkana inanmadıklarını açıkça beyan eden futbolcular, bir grup sporcuyu kasten oynamamakla suçlayan bir sportif direktör, düşük profilli bir teknik direktör ve şovmen yardımcısı... Uğur Meleke yazdı...

16.08.2020

Sporda cinsiyetçiliğe yer yok

Manchester City-Real Madrid karşılaşmasının ardından spikerler Melih Şendil ve İlker Yağcıoğlu “Kadınlara futbol ve basketbol oynamak, erkek futbolculara da pembe renk forma yakışmıyor” diyerek çirkinleşti. Cinsiyetçi ifadeleri nedeniyle her iki yorumcu da ‘tam da bekledikleri gibi’ topa tutuldu. İki yorumcunun pembenin 100 yıl önce erkek rengi olduğunu öğrendiğinde ne yapacakları ise şahsımın merak konusu!

9.08.2020

Huysuz Virjin 'son' kantosunu yaptı

1988’in ağustos ayında, sıcak bir İzmir akşamında Fuar Göl Gazinosu’nda pembe tüllü bir kıyafet ile sahneye çıkmış, 2 kardeş ilk defa ünlü birini görmenin şaşkınlığı, söylediği kantoların coşkusuyla havalara uçmuştuk. Sadece bir kuşağın değil milyonların sevgisini kazanan Seyfi Dursunoğlu, nam-ı diğer Huysuz Virjin 87 yaşında ‘elinde makası’ ile ebediyete gitti. Her zaman kalplerde yaşayacak...

19.07.2020

Kumandanızın bilmesi gereken 3 güzel şey

Eskisinden farklı bir ritmle olsa da televizyonda üretim durmadı. Sayıları şimdilik az ama giderek çoğalacaklar. Buyurun sizi, ‘yeni normal ekranı’nın son haberlerine alalım...

13.06.2020

1 Haziran’da açılacaksa, 3 Temmuz’da kapansın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önceki akşam Ahmet Hakan’ın programında, gidişata göre okulların 1 Haziran’da açılabileceğini söyledi.

1.05.2020

Avrupa'nın En İyi 10 Kayak Merkezi

Kayak sezonu gelmişken sizin için Avrupa'nın en iyi kayak merkezlerinden bir liste yaptım bu hafta. Çoğunu deneyimleme şansım oldu. Şahsen ilk üçe alacağım yerler Kitzbühel, St Moritz ve Courchevel olabilir. 

6.02.2020

Dünyayı su üzerinde keşfet!

Daha önce gördüğün bir şehri bu kez su üzerinden keşfetmek nasıl olurdu? Ya sadece su üzerinden ulaşabilen bir karaya ayak basmak... Su üzerinde seyahat etmek daha yavaş bir tempoda yolculuk yapmanızı, yerel kültürü tecrübe etmenizi ve etrafınızda olan biteni daha çok fark etmenizi sağlıyor. Deniz, nehir, kanal, göl... Su üzerinde olmayı sevenler için birbirinden farklı seyahat alternatiflerinden bahsetmek istiyorum.

18.11.2018

Koeman aşısı ve Valbuena resitali

Futbolda tek bir doğru tercihin bile dengeleri nasıl olumlu değiştirebildiğini gösteren bir maçtı.

12.11.2018