EKSTRA
MENÜ

Pembe

Pembe haberleri sayfasında güncel ve son dakika Pembe hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.412 Pembe haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Pembe Haberleri

Üstüne görme (yerleşme kanaması) nedir, nasıl ve ne zaman olur Hamileyken üstüne görmenin nedenleri

Üstüne görme (yerleşme kanaması) nedir, nasıl ve ne zaman olur? Hamileyken üstüne görmenin nedenleri

Gebeliğin ilk zamanlarında normal adet (regl) sürecine devam eden kadınlar, hamile olup olmadıklarını fark etmeyebilirler. Bazen üç- dört ay sürebilen bu kanama üstüne görme olarak adlandırılırken, konuyla ilgili bazı durumlar soru işareti oluşturabilir. Peki, üstüne görme (yerleşme kanaması) nedir, nasıl ve ne zaman olur, kaç gün sürer? İşte, hamileyken üstüne görmenin nedenleri...

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmastan flaş açıklamalar Transfer için şimdiden anlaştık

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan flaş açıklamalar! 'Transfer için şimdiden anlaştık'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, katıldığı canlı yayında sarı-kırmızılı kulüpteki görev süresinden Türk futbolunun sorunlarına kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kulübün mali yapısıyla ilgili detaylı bilgiler veren Elmas, Radamel Falcao, Gedson Fernandes, Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu'nun transferlerine ve yabancı sayısına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

14.10.2021Futbol
Maradona hakkında korkunç iddialar Konuşmak için ikisinin de ölmesini bekledi...

Maradona hakkında korkunç iddialar! Konuşmak için ikisinin de ölmesini bekledi...

Tüm futbol otoritelerince tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Maradona’nın Küba'da uyuşturucu tedavisi gördüğü dönemde reşit olmayan Kübalı bir kızı istismar ettiği ileri sürüldü. Önemli iddialara kulak verirken, diğer taraftan Maradona’nın hayatındaki altüst oluşları hatırlamak yerinde olacak. 'Tanrının eli' Maradona, 'aziz'den 'günahkâra' nasıl dönüştü?

14.10.2021Spor Arena
Bülent Ersoydan Mustafa Kesere cevap: Oturduğum koltuk ona battı

Bülent Ersoy'dan Mustafa Keser'e cevap: Oturduğum koltuk ona battı

Mustafa Keser ile sundukları 'Benzemez Kimse Bize' programı sadece iki bölümde yayından kaldırılan Bülent Ersoy, partnerinin ‘beni aşağıladı’ suçlamalarına cevap verdi. Olay yaratacak açıklamalarda bulunan Ersoy, yaşananların perde arkasını anlattı.

13.10.2021Magazin
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ 12 Ekim elektrik kesintisini paylaştı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ 12 Ekim elektrik kesintisini paylaştı

BEDAŞ ve AYEDAŞ günlük elektrik kesintisi programını paylaştı. 12 Ekim tarihli elektrik kesintisi programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki birçok İstanbul ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte 12 Ekim tarihli elektrik kesintisi programı...

12.10.2021Gündem
Sistit Hastalığı Nedir, Neden Olur ve Nasıl Geçer Sistit Hastalığı Hakkında Bilgiler

Sistit Hastalığı Nedir, Neden Olur ve Nasıl Geçer? Sistit Hastalığı Hakkında Bilgiler

Genellikle kadınlarda rastlanan sistit, nadiren de olsa erkeklerde de kendini gösterebiliyor. Halk arasında oldukça yaygın görünen idrar yollarında yanma hissiyle kendini belli eden sistit hastalığının nedenleri ve belirtileri en çok araştırılan sağlık sorunları arasında yer alıyor. Peki, sistit hastalığı nedir, neden olur ve nasıl geçer? İşte, sistit hastalığı hakkında bilgiler.

Ona bir oda ver...

Ona bir oda ver...

Hacim olarak az, sıkılık yönünden esaslı metinler yazıyor Helen Garner. ‘Misafir Odası’ da öyle. Bir insanın bir insana sadece odasını değil dünyasını açmasının da öyküsü.

7.10.2021Kitap Sanat
Yusufçuk Kuşu (Kumru) Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar Kumru Kuşu Özellikleri Ve Efsanesi Hakkında Bilgi

Yusufçuk Kuşu (Kumru) Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar? Kumru Kuşu Özellikleri Ve Efsanesi Hakkında Bilgi

Yusufçuk tek başına kanatlı böcek türleri arasına girmektedir. Fakat yusufçuk kuşu ya da kumru kuşu denildiğinde karşımıza sevimli, küçük güvercin ailesinden gelen bir kuş türü çıkmaktadır. Kumru kuşunun kendine has özellikleri bulunmaktadır. Evde kafeste beslenebilen kuş çeşitlerinden değildir. Yusufçuk kuşu yani kumru nedir, ne yer ve nerede yaşar, kumru kuşu özellikleri ve efsanesi hakkında merak edilenleri derledik.

7.10.2021Araştırma
Sümsük Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir Sümsük Kuşu Yumurtası Ne Renk Olur, Sesi Ve Özellikleri

Sümsük Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir? Sümsük Kuşu Yumurtası Ne Renk Olur, Sesi Ve Özellikleri

Sümsük kelimesinin sözlük anlamı aptal, sünepe, uyuşuk, mıymıntı, miskin ve tembel anlamlarına gelmektedir. Bir de doğada yerini alan sümsük kuşu bulunmaktadır. Bu kuşun özellikleri sümsük kelimesinin anlamından tahmin edilebilmektedir. Sümsük kuşu aslında bir su kuşudur. Bilindiği gibi doğada çok sayıda kuş türü vardır. Bu kuş türlerinden bazıları evcil bazıları sadece doğada yer alabilen bazıları da su kenarlarında bulunan kuşlardır. Sümsük kuşu nedir, nerede yaşar ve nasıl beslenir, sümsük kuşu yumurtası ne renk olur, sesi ve özellikleri nasıldır tüm detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Sığırcık Nedir, Nasıl Beslenir Ve Nerede Yaşar Sığırcık Kuşu Yenir Mi, Sesi Ve Özellikleri

Sığırcık Nedir, Nasıl Beslenir Ve Nerede Yaşar? Sığırcık Kuşu Yenir Mi, Sesi Ve Özellikleri

Sığırcık bir kuş türünün ismidir. Bu kuş türüne bayağı sığırcık da denmektedir. Sığırcık kuşu ötücü bir kuş olarak da bilinmektedir. Bazı kuş türleri evde kafeste beslenebildiği gibi bazı kuş türleri de sadece doğada varlığını sürdürebilmektedir. Sığırcık kelimesi hayvan bilimi terimleri arasında yer almaktadır. Sığırcık nedir, nasıl beslenir ve nerede yaşar, sığırcık kuşu yenir mi, sesi ve özellikleri nasıldır konularına dair tüm detayları derledik.

7.10.2021Araştırma
Florya Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nasıl Beslenir Florya Kuşu Ne Zaman Ve Nasıl Öttürülür

Florya Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nasıl Beslenir? Florya Kuşu Ne Zaman Ve Nasıl Öttürülür

Dikkat çekici yapısı olan Florya kuşu, Türkiye'de en sık buluna kuş türlerinden biridir. Sevimli görünümüyle insanların dikkatini çeken bu kuş türü, iklimlere göre farklı bölgelerde yaşayabilir. Florya kuşu nedir, ne yer ve nasıl beslenir, ne zaman ve nasıl öttürülür sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

7.10.2021Araştırma
Çulluk Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nerelerde Bulunur Çulluk Kuşunun Eti Yenir Mi, Sesi Ve Özellikleri

Çulluk Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nerelerde Bulunur? Çulluk Kuşunun Eti Yenir Mi, Sesi Ve Özellikleri

Çulluk kelimesi hayvan bilimi terimlerinde geçmektedir. Bir kuş türünün ismidir. Bu kuş türüne de çulluk kuşu denmektedir. Göçebe bir kuş olan çulluk kuşu avlanarak beslenmektedir. Çulluk kuşunun kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Çulluk kuşu nedir, ne yer ve nerelerde bulunur, çulluk kuşunun eti yeni mi, sesi ve özellikleri nasıldır detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Allı Turna Kuşu Nedir, Nasıl Beslenir Ve Nerede Yaşar Flamingo Özellikleri Hakkında Bilgi

Allı Turna Kuşu Nedir, Nasıl Beslenir Ve Nerede Yaşar? Flamingo Özellikleri Hakkında Bilgi

Birçok farklı şarkıya da konu olan allı turna kuşu, aynı zamanda oldukça güzel görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplar. Flamingo olarak da bilinen allı turna kuşları, aynı zamanda koruma altında olan kuş türleri içerisinde yer almaktadır. Peki, Allı turna kuşu nedir, nasıl beslenir ve nerede yaşar? Flamingo özellikleri hakkında bilgi üzerine merak edilenleri sizler için derledik.

7.10.2021Araştırma
Senaryosunun yüzüne 10 sene boyunca kimse bakmadı Squid Game neden bu kadar sevildi

Senaryosunun yüzüne 10 sene boyunca kimse bakmadı! 'Squid Game' neden bu kadar sevildi?

Son dönemin en büyük küresel kültürel olayı 'Squid Game' dizisi oldu demek yanlış olmaz. Peki üç hafta içinde 90 ülkede izlenme sıralamalarında 1 numaraya yükselmeyi başaran dizinin sırrı ne? Hem bu sırrın peşine düştük hem de "Squid Game'in ikinci sezon olacak mı?" diye merak edenlerin akıllarındaki soru işaretlerine yanıt aradık. Tüm detaylar haberimizde...

7.10.2021Dünya
Rüyada pembe renk görmek ne anlama gelir

Rüyada pembe renk görmek ne anlama gelir?

Rüya tabirlerini önemseyenler ve hayatındaki gelişmeleri rüya tabirlerine göre değerlendirenler için rüya tabirleri çok önemli olmaktadır. Rüyada ren görmek ve görülen rengin neye işaret ettiğini olumlu veya olumsuz yorumunun ne olduğunu birçok insan merak etmektedir. Rüyada pembe renk görmek ve pembe renk elbise giydiğini görmek ne anlama geliyor hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Dördüncü evre kanser olan Shannen Doherty hastalığına meydan okuyor: Daha yaşanacak yıllarım var

Dördüncü evre kanser olan Shannen Doherty hastalığına meydan okuyor: Daha yaşanacak yıllarım var

Gencecik yaşında kamera karşısına geçtiği diziyle bir anda şöhrete kavuştu. Sonra aradan yıllar geçti, o başarılı kariyerini sürdürdü. Ama günün birinde bu kez kariyeriyle değil yakalandığı zor hastalığı açıklayarak gündeme geldi. Hatta bir ara sayılı günleri kaldığını söyleyerek hayranlarının yüreğini sızlattı. Doktorların "çok yaşamaz" dediği ünlü oyuncu, hayatla ve işiyle bağlarını hiç koparmadan kansere meydan okudu ve şimdi şaşırtıcı bir gelişme oldu.

5.10.2021Magazin
Kanser hastalarına destek için iş birliği

Kanser hastalarına destek için iş birliği

Türk Kanser Derneği – Japon Tanita markası Türkiye distribütörü Tartı iş birliği ile hayata geçirilen “BEN GÜÇLÜ’YÜM” Projesi, kişilerin hem bilimsel verilerle vücut analizlerini yaparak sağlıklarını kontrol edebilecekleri hem de kanser hastalarına destek olabilecekleri çift yönlü fayda sağlıyor.

4.10.2021Sağlık
Kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi..

Kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir? Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi..

Evlerin en şirin hayvanları içerisinde şüphesiz kediler gelir. Tabii onların da bazı kişisel bakım ihtiyaçları vardır ve bunları karşılamak da sahiplerine düşer. Özellikle tırnak kesimi merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir? Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi hakkında detayları derledik.

4.10.2021Araştırma
TCL MOVETIME MT42 incelemesi

TCL MOVETIME MT42 incelemesi

Teknoloji 7’den 70’e hepimizin hayatını değiştirdi, değiştirmeye de devam ediyor. Günümüzde herkese göre bir teknolojik ürün bulabilmek mümkün, elbette çocuklu aileler için de… TCL’in geliştirdiği TCL MOVETIME MT42 de işte böylesi bir ürün ve çocuklu ailelerin mutlaka bu teknolojiyi deneyimlemesi gerekiyor. O halde sözü çok uzatmadan, çocuklara yönelik bu akıllı saate daha yakından bakalım.

2.10.2021Teknoloji
Yalan Rüzgarı dizisiyle tanınan Michael Tylo hayata veda etti

Yalan Rüzgarı dizisiyle tanınan Michael Tylo hayata veda etti

Rol aldığı pembe dizilerle tanınan ünlü oyuncu Michael Tylo 73 yaşında hayatını kaybetti.

1.10.2021Keyif
AKMnin içindeki son durum görüntülendi

AKM'nin içindeki son durum görüntülendi

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatında sona gelindi. Opera ve tiyatro salonları için 6 bin metrekare siyah, bin metre karede kırmızı ve pembe kumaşın kullanıldığı perdenin dikimine başlandı. 29 Ekim'de açılacak AKM'nin içindeki son durum fotoğraflandı.

1.10.2021Haber
Son dakika: AKMde son rötuşlar Açılışa sayılı günler kala son durum görüntülendi

Son dakika: AKM'de son rötuşlar! Açılışa sayılı günler kala son durum görüntülendi

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatında sona gelindi. Opera ve tiyatro salonları için 6 bin metrekare siyah, bin metre karede kırmızı ve pembe kumaşın kullanıldığı perdenin dikimine başlandı. 29 Ekim'de açılacak AKM'nin içindeki son durum fotoğraflandı.

1.10.2021Gündem
AKMnin içindeki son durum

AKM'nin içindeki son durum

29 Ekim'de açılacak olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatından sona gelindi. Opera ve tiyatro salonları için 6 bin metrekare siyah, bin metre karede kırmızı ve pembe kumaşın kullanıldığı perdenin dikimine başlandı. Açılışa sayılı günler kala AKM'nin içindeki son durum fotoğraflandı.

1.10.2021Gündem
Dedikodusunu yaptığı iddiasıyla babaannesini öldüren torunun cezasını Yargıtay onadı

Dedikodusunu yaptığı iddiasıyla babaannesini öldüren torunun cezasını Yargıtay onadı

Yargıtay, Kayseri'de babaannesi Pembe Boraze'yi (82), dedikodusunu yaptığı iddiasıyla öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Fadime Boraze (26) hakkında verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.

1.10.2021Gündem
Önce toprak vardı

Önce toprak vardı

“Toprakla çalışan insanlar pek konuşmazlar, vakit de bulamazlar ya o da başka” sözlerinin sahibi seramik sanatçısı Candeğer Furtun, 60 yılı aşkın süredir Şişli Hanımefendi Sokak’taki atölyesinde üretiyor. Atölyesindeki işlerden seçilerek düzenlenen retrospektif sergi, Selen Ansen’in küratörlüğünde Arter’de izleyiciyle buluşuyor.

1.10.2021Kitap Sanat
Doğal gül suyu nasıl yapılır, saklanır ve anlaşılır Doğal gül suyu yapımı ve tarifi

Doğal gül suyu nasıl yapılır, saklanır ve anlaşılır? Doğal gül suyu yapımı ve tarifi

Günümüzde kadınlar cilt bakımına büyük bir önem vermekteler. Özellikle de doğal ürünler cildi yenileyebilir. Gül suyu ise cilt bakımından çok etkilidir. Doğal gül suyu nasıl yapılır, saklanır ve anlaşılır? Doğal gül suyu yapımı ve tarifi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Yerleşme kanaması nasıl, ne zaman olur

Yerleşme kanaması nasıl, ne zaman olur?

Halk arasında üstüne görme olarak bilinen yerleşme kanaması neden olur, ne zaman olur gebelik beklentisi olan kadınlar tarafından araştırılıyor. Anne olmaya hazırlanan anneler tarafından endişeye neden olabilen yerleşme kanaması kimlerde görülür, ne kadar sürer? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Sonbaharda kamp bir başka güzel... Uzmanlar önerdi: 7 şehirden 15 seçenek

Sonbaharda kamp bir başka güzel... Uzmanlar önerdi: 7 şehirden 15 seçenek

Ekim ayına sayılı günler kaldığına göre artık sonbahar kampı için hazırlık yapmanın zamanı geldi demektir. Çünkü ekim ile birlikte doğa tam anlamıyla güz renklerine bürünmüş oluyor ve ortaya harika manzaralar çıkıyor. Biz de uzmanlarımıza "En güzel sonbahar kampı nerede yapılır?" diye sorduk; 7 şehirden 15 kamp alanı önerdiler. Çoğu hem ücretsiz hem de bolca aktiviteyi barındırıyor.

25.09.2021Gündem
6 parçayla sonbahar şıklığı

6 parçayla sonbahar şıklığı

Sürdürülebilir modanın etkisiyle artık daha az ürünle trendleri yakalamak, satın aldığımız kıyafetleri farklı ortamlara adapte edebilmek ve her birini sıkça giymek istiyoruz. Sonbahar trendleri arasından seçtiğim 6 parçayla bu isteğimizi rahatlıkla uygulayabiliriz.

‘Sofralar kurmaya üşenmeyin’

‘Sofralar kurmaya üşenmeyin’

Raflara yeni giren ‘Nathalie’nin Mutfak Hikâyeleri’ Beyaz Fırın’ın beşinci nesil temsilcisi Nathalie Stoyanof Suda’nın tanıdığı mutfaklardan, özellikle de anneannesinden esintiler taşıyor. Suda, özgün tarifleriyle herkesi evde misafir ağırlamaya davet ediyor...

25.09.2021Lezzetli Hayat
Hastane acil kodları nelerdir Turuncu, sarı, beyaz, pembe, mor, mavi, kırmızı, yeşil kod ne demek

Hastane acil kodları nelerdir? Turuncu, sarı, beyaz, pembe, mor, mavi, kırmızı, yeşil kod ne demek?

Hastane acil kodları tüm dünyada kullanılmakta olan bir sistemdir. Renklere göre ayrılan acil kodları, öncelikli hasta ve atılması gereken adımlar konusunda hızlı aksiyon alınmasına olanak tanıyor. Dünya çapında bu kodların genellikle belirli bir kısmı kısmı aktif olarak kullanılmaktadır. Bu kodlar, turuncu, sarı, beyaz, pembe, mor, mavi, kırmızı, yeşil kod olarak sınıflandırılmaktadır. Peki, hastane acil kodları nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

24.09.2021Gündem
Çiçek Türleri Ve İsimleri Nelerdir En Nadide, En Özel Çiçekler Hangileridir

Çiçek Türleri Ve İsimleri Nelerdir? En Nadide, En Özel Çiçekler Hangileridir?

İnsanların hayatını güzelleştiren oldukça güzel çiçekler bulunmaktadır. Bu çiçeklerin bazıları son derece nadir bir yapıya sahiptir. Nadide olan bu çiçeklerin özellikleri de herkesin ilgisini çekmektedir. Nadide çiçeklerin bakımı da oldukça özeldir. Sizler için Çiçek türleri ve isimleri nelerdir? En nadide, en özel çiçekler hangileridir ayrıntılı bir şekilde derledik.

24.09.2021Araştırma
Kaktüs Türleri Ve İsimleri Nelerdir Kaküst Çiçeği Hızlı Büyümesi İçin Ne Yapılmalı

Kaktüs Türleri Ve İsimleri Nelerdir? Kaküst Çiçeği Hızlı Büyümesi İçin Ne Yapılmalı?

Evlerin ve ofislerin birçok noktasında kaktüs görmek mümkündür. Özellikle elektronik aletlere yakın konulan kaktüsün radyasyonu aldığı düşünülmektedir. Kolay bakımı ve uzun ömürlü olma özellikleri ile kaktüsü tercih eden kişilerin sayısı oldukça çoktur. Kaktüs türleri ve isimleri nelerdir? Kaktüs çiçeği hızlı büyümesi için ne yapılmalı detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Güneşin Katmanları Var Mıdır Ve Nelerdir İçten Dışa Doğru Güneşin Katmanlarının Sıralaması Ve Özellikleri

Güneşin Katmanları Var Mıdır Ve Nelerdir? İçten Dışa Doğru Güneşin Katmanlarının Sıralaması Ve Özellikleri

Güneş, bir yıldız olma özelliğinin yanı sıra güneş sistemindeki en büyük ışık ve ısı kaynağıdır. Güneşin içten dışa doğru olan katmanları bulunmaktadır. Bu katmanların ne olduğu ve özellikleri hakkında detaylı olarak derledik.

24.09.2021Araştırma
Kurbağa Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit Kurbağa Türü Vardır

Kurbağa Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit Kurbağa Türü Vardır?

Dünya genelinde farklı coğrafyalarda yaşamakta olan 4800'den daha fazla kurbağa türü bulunmaktadır ve bu türlerden bazıları bir hayli enteresan özelliklere sahip olmaktadır. Sizin için kurbağa türlerini ve özelliklerini, kaç çeşit kurbağa türü olduğunu derledik.

24.09.2021Araştırma
Muhabbet Kuşu Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Hangi Cins Muhabbet Kuşları Konuşur, Jumbolar Konuşur Mu

Muhabbet Kuşu Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Hangi Cins Muhabbet Kuşları Konuşur, Jumbo'lar Konuşur Mu?

Yumurtlayan omurgalılardan olan kuşlar sıcakkanlı oluşlarıyla insanlar tarafından sevilen hayvanlar arasındadır. Elbette ki kuş türleri arasında yırtıcı olan ve sadece doğada avlanarak yaşayabilen yabani kuş çeşitleri de bulunmaktadır. Gagalı ve iki ayaklı olan bu sevimli yaratıkların arasında en dikkat çeken ve en bilinen kuş türü de muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşu türleri ve çeşitleri nelerdir, hangi cins muhabbet kuşları konuşur ve Jumbolar konuşur mu detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Sukulent Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Sukulent Çiçeği Hangi Ortamları Sever, Evde Nereye Konur

Sukulent Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Sukulent Çiçeği Hangi Ortamları Sever, Evde Nereye Konur?

Evde veya ofiste çiçek ve bitki bakmayı seven birçok kişi bulunmaktadır. Çiçek ve bitki türleri arasında bazı türlerin daha çok sevildiği bilinmektedir. Bu türlerden biriside sukulent bitkisidir. Sizler için Sukulent türleri ve çeşitleri nelerdir? Sukulent çiçeği hangi ortamları sever, evde nereye konur detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker: 22 fabrika sattık 58 fabrikamız daha var

Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker: 22 fabrika sattık 58 fabrikamız daha var

Ülker CEO’su ve Pladis Bölge Başkanı Mete Buyurgan ile beraber Anadolu Hisarı’ndaki Pembe Yalı’da bir grup ekonomi gazetecisine değerlendirmelerde bulunan Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Cebimizde para var. Fırsat bulursak yeni yatırım yapabiliriz. Doğu Avrupa radarımızda. Kapasite arttırma projelerimiz de var yatırım planlarımız arasında” dedi.

24.09.2021Ekonomi
Haytalı nedir, nasıl yapılır Haytalı tatlısı tarifi ve malzemeleri

Haytalı nedir, nasıl yapılır? Haytalı tatlısı tarifi ve malzemeleri

Haytalı, Hatay mutfağına ait bir tatlı tarifidir. Adını Haytalı köyünden alan ve Tarihi Affan Kahvesi ile özdeşleşmiş olan haytalı tatlısı özellikle sıcak havalarda ferahlatan bir tatlı türüdür. Görüntüsü bici bici ile karıştırılan haytalı tatlısı çoğu zaman bici bici ile haytalı tatlısı aynı mı sorularını beraberinde getirir. Haytalı tatlısı hakkında merak edilenler ve tarifi haberimizde…

Menstrual döngü (Adet döngüsü) nedir, kaç gün sürer İşte, menstrual döngü evreleri

Menstrual döngü (Adet döngüsü) nedir, kaç gün sürer? İşte, menstrual döngü evreleri

Her ay düzenli adet gören her kadın gebelik ve üreme sürecinde önemli olan menstrual döngü (adet döngüsü) denen dönemi merak ederler. Ergenlik döneminden menopoza kadar devam eden menstrual döngü nedir, kaç gün sürer? İşte, menstrual döngü (adet döngüsü) evreleri ve hesaplama bilgileri…

Bir ili yasa boğan ölüm Dr. Halil İbrahim Varan koronavirüse yenildi... Gözyaşları sel oldu

Bir ili yasa boğan ölüm! Dr. Halil İbrahim Varan koronavirüse yenildi... Gözyaşları sel oldu

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Dr. Halil İbrahim Varan (65) koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Dr. Varan için hastane önünde tören düzenlenirken cenaze aracına sarılan eşi ve çocukları ayakta durmakta güçlük çekti, meslektaşları da uzun süre gözyaşı döktü.

21.09.2021Gündem
İpek Açar kimdir, nereli ve kaç yaşında

İpek Açar kimdir, nereli ve kaç yaşında?

İpek Açar, söylemleri ve özel hayatı ile magazin dünyasını yakından takip eden birçok vatandaşın araştırdığı isim olmaya başladı. Merhum sanatçı Kayahan'ın eşi olan İpek Açar, müzik dünyasında boy göstermektedir. Peki, İpek Açar kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, merakla araştırılan o isim hakkında bazı bilgiler

20.09.2021Hayat

Yazar Sonuçları

Hem ruhu hem bedeni iyi beslemek önemli

Meme kanseri tedavisi sürecimi anlattığım ve röportajlarla desteklemeye çalıştığım yazı dizisinin son gününü ruhsal ve bedensel beslenmeye ayırmak istiyorum. Çünkü bu süreçte bir kez daha gördüm ki, ‘Komşumuza iyi geldi, sen de şunu ye’ lobisi çok güçlü. Elbette haklı oldukları noktalar da var. İnsan, ‘Belki iyi gelir’ umudu ile hepsini de denemek istiyor ama tersi de mümkün, iyi gelmeyebilir. İstedim ki, kulaktan dolma bilgi ile değil de tedavi sürecinde beslenmenin önemini ve kansere yakalanmamak için neler yapılması ve dahası ruhu nasıl beslemek gerektiğini uzmanlar anlatsın.

10.10.2021

Erdal Özyağcılar: Halkın filesine girdim, beni çok sevdiler

Size de Erdal Özyağcılar tiyatroda, sinemada, dizilerde, hangi rolü oynarsa oynasın hayatınızdaki tanıdık birini andırıyor mu? Bu bir tesadüf değil… Sanat hayatında 50 yılı geride bırakan usta oyuncu, başarısının sırrını ‘halkın filesine girmek’ olarak veriyor: “Halkın bir beyaz filesi vardır; içinde yarım kilo kıyma, bir kalıp peynir, dört domates, yarım kilo patates… Ben o fileye bir ‘Erdal Özyağcılar’ olarak girmeye çalıştım ve başarılı oldum…”

10.10.2021

Maddi gücü olmayan kanser hastaları ne yapacak? Yalnız değilsin

Kanser tedavisi uzun, zorlu ve maddi olarak da yıpratıcı bir süreç. SGK, meme kanseri tedavisinde kemoterapiyi karşılasa da bazı akıllı ilaçların ücretini karşılamıyor. Ayrıca, almanız gereken vitaminler, psikolojik destek, peruk gibi kalemler de var... Tam da bu noktada birçok hastanın yardımına kanserle mücadele dernekleri koşuyor. 7 yıl önce meme kanseri teşhisi konulan Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ile hem kendi sürecini hem de ihtiyacı olan kadınların desteğe nasıl ulaşacağını konuştuk.

9.10.2021

Kızılcıklar oldu mu? Selelere doldu mu?

Sonbaharın bir diğer habercisi kızılcıktır. Kızılcık meyvesine tarihi bir efsane ile giriş yapalım. Gordion düğümünü bilir misiniz?

3.10.2021

Kraliyet galası

300 milyon dolarlık rekor bütçeyle çekilen James Bond serisinin son filmi “No Time To Die”ın Londra’daki galasını Arda Sayıner takip etti. İşte İngiliz kraliyet ailesinin katılımıyla taçlandırdığı görkemli galadan anekdotlar...

1.10.2021

Bir günde dokuz kadın hikayesi

Bu gördüğünüz fotoğraf önceki gün Kuzey Irak’ta, Erbil’de çekildi. Fotoğrafta gördüğünüz 5 kadından üçü Türk, ikisi Fransız vatandaşı.

1.10.2021

Milyon dolarlık otel kılıflı villalar

Bodrum’da zirveye ulaşan ‘otel kılıflı villa’ konusu yeniden gündemde. Cumhurbaşkanı talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın müdahalesine neden olan konu, pandemi döneminde unutulmuştu ki geçen hafta konunun sembolü haline gelen Bodrum Gündoğan Çetibeli mevkisinde Besa Grup tarafından inşa edilen The BO Viera adlı lüks konut ve otel projesi ile yeniden gündeme geldi.

29.09.2021

Karadeniz’de sonbahar

Sonbahar her yerde güzel, buna Karadeniz kıyısını da eklemek gerek. Bugün sizi Karadeniz’de farklı bir gün, yaklaşan sonbahar renklerini ve hırçın dalgaların şekil verdiği kayalarla süslü Karadeniz kıyısını yaşamak için Türkiye’deki önemli Longoz orman alanlarından biri olan Acarlar Longozuna götüreceğim. Longoz dediğimizde aklımıza ilk önce meşhur Trakya İğneada, sonra Bursa’da yaşayanlar içi Karacabey Longoz’u ve bugün bahsedeceğimiz Acarlar Longozu geliyor..

26.09.2021