EKSTRA
MENÜ

Pelit

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.246 haberi bulunmuştur.

Pelit Haberleri

3 gün hapis yatacak

3 gün hapis yatacak

Dublaj sanatçısı ve yazar Oya Pervin Pelit, 2 aylık tedbir kararını ihlal edip kendisi ve ailesine tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla oyuncu Elif Fatma Baysal (67) hakkında zorlama hapsi talebinde bulundu. Talebi haklı bulan mahkeme, Baysal’ı 3 günlük zorlama hapsine hükmetti.

25.10.2021Gündem
Akıllı musluk birinci oldu

Akıllı musluk birinci oldu

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nın kazananları ödülleri ile buluştu. Yarışmada birincilik ve ikincilik ödülü alan Bilfen Okulları öğrencileri Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) gerçekleşen ödül töreninde ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan aldılar.

22.10.2021Eğitim
‘Bas gitar yokluğu belli olan bir enstrüman’

‘Bas gitar yokluğu belli olan bir enstrüman’

İlk solo albümü ‘Dududa’yı yayımlayan Erhan Ertetik, tarzları farklı davulcularla çalışma hayalini, Türkiye’nin en önemli davulcularından Volkan Öktem, Cengiz Tural ve Ersin Gülseli’yi ilk albümünde bir araya getirerek gerçekleştiriyor. Ertetik, albümün duygu yoğunluğu yüksek bestesi ‘Fretless Words’ü, yakın zamanda aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en önemli bas gitaristi İsmail Soyberk’e ithaf ediyor. Ertetik’le ilk albümünü ve müzik yolculuğunu konuştuk...

22.10.2021Kitap Sanat
Hayata kafa tutan bir albüm

Hayata kafa tutan bir albüm

Pandemi döneminde yazdığı parçalardan oluşan yeni albümü ‘Hayat Defteri’ni dijital platformlarda yayımlayan Şenay Lambaoğlu, “Bu albümde daha cesur, hayata kafa tutan ve zamanın ruhunu yansıtan şeyler var. Pandemide müzik kaçabildiğim tek sığınak oldu” diyor.

22.07.2021Kitap Sanat
Ayça Varlıer Bodrum’da... İskeleden ‘Ayça’lama

Ayça Varlıer Bodrum’da... İskeleden ‘Ayça’lama!

5 Temmuz’da New York’a taşınacak olan Ayça Varlıer, Bodrum’daki son günlerini ailesiyle geçiriyor. Plajda görüntülenen oyuncu, iskeleden atlayarak denizin tadını çıkardı.

30.06.2021Magazin
Ünlü müzisyen Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü müzisyen Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye’nin en ünlü bateristlerinden ve bir dönem 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal ile evli olan Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı.

27.04.2021Magazin
Ünlü müzisyen Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü müzisyen Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye'nin en ünlü bateristlerinden ve bir dönem 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal ile evli olan Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı.

27.04.2021Magazin
Asım Ekren kimdir öldü mü

Asım Ekren kimdir öldü mü?

Asım Ekren, ölümünün ardından araştırılan isim olmaya başladı. Kültür Bakanlığının Devlet Folk Müzik Topluluğunda görev alan Asım Ekren, 26 Nisan 2021 tarihinde vefat etti. Peki, Asım Ekren kimdir öldü mü? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

26.04.2021Televizyon
Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

Türkiye'nin en ünlü bateristlerinden ve bir dönem 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal ile evli olan Asım Ekren hayatını kaybetti.

26.04.2021Magazin
Atilla Özdemiroğlu: Türk pop müziğinin çınarı ölüm yıl dönümünde anılıyor

Atilla Özdemiroğlu: Türk pop müziğinin çınarı ölüm yıl dönümünde anılıyor

Türk pop müziğinin çınarı Atilla Özdemiroğlu, ölümünün beşinci yıl dönümünde anılıyor. Usta isim, sanat hayatı boyunca 200'i aşkın şarkı, 60 film müziği, 14 müzikal, birçok tiyatro oyunu ve reklam filminin müziğine imza attı.

20.04.2021Magazin
Palamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Palamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Palamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Palamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya genelinde yetişen en yaşlı ağaçlardan olan Palamut ağacı aynı zamanda ülkemizde de yetişmektedir. Palamut ağacının kendine has olan özellikleri vardır. Bundan dolayı bu ağacı birçok yerde görmekteyiz. Özellikle Palamut ağacı yetiştirmek isteyen kişiler ağaç hakkında bilgi edinmek için çeşitli platformları kullanmaktadırlar. Peki palamut ağacı nedir? Palamut ağacı nerede ve nasıl yetişir? Palamut ağacı hangi tür toprağı daha çok sever? Palamut ağacının tipik özellikleri nelerdir? İşte palamut ağacı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

Meşe Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Meşe Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Meşe Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Meşe Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar güç, güzellik ve yaşamı temsil ederler. Çevreyi korumaları, oksijen dengesini sağlamaları onların değerlerini arttırır. Dallarında yetişen gıdaları tüketir, gölgesinde dinleniriz. Her ağaç başka bir hikâye barındırır. Ağaç türlerinin her birinin yapısı ise diğerlerinden farklıdır. Her ağacın özelliği birbirinden farklıdır ama meşe ağacının özellikleri ve gücü özeldir. Meşe ağacı için tanrısallığı simgeler denir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Pelit Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Pelit Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Pelit Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Pelit Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Pelit ağacı aynı zamanda meşe palamudu olarak bilinen kayıngiller familyasına ait olan bir ağaç türüdür. Türkiye'de doğal yetişme ortamına sahip olan pelit ağacı ortalama 2 metre boyunda olur. Peki pelit ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Pelit ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Pelit ağacı hakkında detaylı bilgileri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Tasarım ve Moda Dünyası sıra dışı bir platforma kavuşuyor: Designers Iconic

Tasarım ve Moda Dünyası sıra dışı bir platforma kavuşuyor: Designers Iconic

Tasarımın değerine ve önemine inanan iki girişimci; iş insanı Serra Arıkök ve tasarımcı Aslı Varlıer Pelit, digital alış veriş dünyasındaki en önemli eksikliği fark ederek yepyeni ve özgün bir projeye imza attılar: Yalnızca tasarım ürünlerden oluşan ve hepsi kendi alanında çok saygın isimler olan tasarımcıların buluştuğu bir online alış veriş platformu; “DESIGNERS ICONIC”

16.03.2021Stil
Meşe Ağacı Nasıl Yetişir Meşe Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Meşe Ağacı Nasıl Yetişir? Meşe Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Oksijen kaynağı olan ağaçlar, hem temiz hava açısından hem de ormanlık alan olarak büyük önem taşımaktadır. Ayrıca odun olarak hemen her alanda ihtiyaç duyulan ağaçlar, bizlere nesilden nesle gelen en önemli miraslardan bir tanesidir. Meşe ağacı da meyve ve gövde bakımından önemli ağaç türüdür. Nasıl yetişir, nerelerde yetişir, özellikleri nelerdir, sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Müge Anlıdaki Hamdi Kılıç olayında son dakika... Ağaçta asılı olarak bulundu

Müge Anlı'daki Hamdi Kılıç olayında son dakika... Ağaçta asılı olarak bulundu

Sevgilisinin evinden kaybolan Hamdi Kılıç olayında son dakika gelişmesini Müge Anlı aktardı. Ailesinin bir süredir haber alamadığı Hamdi Kılıç’ın cesedi 52 gün sonra ağaçta asılı olarak bulundu. Hamdi Kılıç'ın intihar süsü verilerek cinayete kurban gittiği üzerinde duruluyor.

15.01.2021Gündem
Atilla Özdemiroğlu: Yaşasaydı 78 yaşına girecekti

Atilla Özdemiroğlu: Yaşasaydı 78 yaşına girecekti

Türk pop müziğinin çınarı Atilla Özdemiroğlu eğer yaşasaydı bugün 78 yaşına girecekti. Geride çok sayıda unutulmaz beste bırakan Özdemiroğlu, doğum günü olan 5 Ocak'ta ailesi, birlikte çalıştığı arkadaşları ve onun şarkılarını hiç unutmayanlar tarafından anılıyor. Biz de bu müzik insanını bir hatırlayalım istedik.

5.01.2021Magazin
Hamdi Kılıç’a ne oldu, bulundu mu İşte Hamdi Kılıç olayının detayları

Hamdi Kılıç’a ne oldu, bulundu mu? İşte Hamdi Kılıç olayının detayları

Günler önce kaybolan ve kendisinden haber alınamayan Hamdi Kılıç’ı aramak için çocukları Müge Anlı ve ekibine başvurdu. Kasım ayının son günlerinden bu yana haber alınamayan Hamdi Kılıç’ın yakınları, 23 yaş küçük sevgilisi Sakine Hanım’dan şüpheleniyor. Peki, Hamdi Kılıç’a ne oldu, bulundu mu? İşte Hamdi Kılıç olayının detayları...

28.12.2020Televizyon
Gençlerimiz artık mutsuz olmasın

Gençlerimiz artık mutsuz olmasın!

UNICEF, Türkiye’nin de aralarında olduğu 41 ülkede 15 yaşındaki çocukların hayatından ne oranda memnun ve mutlu olduğunu inceledi. Raporda ülkemiz sonuncu. Mutsuzluklarının sebebini gençlere ve ailelere sorduk: Kavgalı evler, zorba arkadaşlar, sınav üstüne sınav stresi... Uzmanlar yorumladı: “Bu kuşağı kaybetmek yüzyılı kaybetmek demek.” Aynı araştırmada birinci olan Hollanda’daki Türk aileler de farkı deneyimleriyle anlattı.

27.09.2020Hürriyet Pazar
Kütür kütür lezzet durakları

Kütür kütür lezzet durakları

Yemeklerin yanına çok yakışan, ağız sulandıran turşular... Kavanozlar salatalık, lahana, biber, karnabahar, erik, bamya turşularıyla doluyor. “Evde bu işe kalkışamam” diyorsanız onun da bir çözümü var... Jürimize sofralarımızı şenlendirecek turşuları nereden alabileceğimizi sorduk.

Pelit Çikolata Müzesi Nerede Pelit Çikolata Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Pelit Çikolata Müzesi Nerede? Pelit Çikolata Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Esenyurt’ta özel çikolata üretim yerlerinde yer alan Pelit Çikolata Müzesi özellikle dünya çapında oldukça dikkat çeken efsanevi çikolatalar yapmaktadır. Baş yapıtları yapan, masal kahramanları üreten ve ünlü kişilerin heykellerini çikolata şeklinde yapan Pelit Çikolata Müzesi kişilerin severek gezebileceği oldukça lezzetli bir yer. Sizler için Pelit Çikolata Müzesi hakkında bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

9.09.2020Seyahat
Klasik lezzete farklı yorumlar

Klasik lezzete farklı yorumlar

Bolluk ve bereket getirdiğine inanılan ‘aşure’ için kazanlar kaynamaya başladı. Bugün hicri takvimin ilk ayı olan muharremin 10’uncu, yani aşure günü. Bu vesileyle jürimize en iyi aşureyi tadabilmek için gidilmesi gereken mekânları sorduk...

Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Hem Anadolu hem de Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçelere elektrik verilemiyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, İstanbul'da 18 Haziran Perşembe günü elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaştı. Kesinti programıyla ‘elektrikler ne zaman gelecek?’ sorusuna yanıt verildi. İşte BEDAŞ ve AYEDAŞ 18 Haziran elektrik kesintisi programı…

18.06.2020Gündem
Belçika’da bazı camiler ibadete açıldı

Belçika’da bazı camiler ibadete açıldı

Belçika’da Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek için alınan tedbirler çerçevesinde toplu ibadete ara verilen camilerin bir kısmı yeniden açıldı.

8.06.2020Avrupa
TEMde korkunç kaza 3 ölü, 1 yaralı

TEM'de korkunç kaza! 3 ölü, 1 yaralı

Mersin’in Tarsus ilçesinde otomobilin tıra çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Kaza Pozantı-Tarsus TEM otoyolu Damlama Mahallesi Pelit Taşpınar Tesisine 500 metre kala yolda meydana geldi.

6.06.2020Gündem
İstanbul Avrupa Yakası 1 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul Avrupa Yakası 1 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerinin ne zaman düzeleceğini merak ediyorlar. Konu hakkında internette yapılan aramalarda bir çok semtte meydana gelen planlı veya arıza nedeniyle meydana gelen kesinti bulunuyor. Peki elektrikler ne zaman gelecek.. İşte elektrik kesinti listesi ve elektrik kesintilerinin düzeleceği saatler

1.06.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

Elektrikler ne zaman gelecek? AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusuna cevap ararken, Avrupa Yakası elektrik dağıtım sorumlusu BEDAŞ bir kaç ilçede olan elektrik kesinti listesini yayınladı. Anadolu Yakası elektrik dağıtım sorumlusu AYEDAŞ ise planlı elektrik kesintisi yapılmadığını resmi adresinden duyurdu. Peki İstanbul'un hangi semtlerindeki elektrik kesintisi var? İşte elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabı

12.05.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

30.01.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda elektrik kesintisi yaşanıyor. AYEDAŞ ve BEDAŞ, AYEDAŞ, 28 Ocak 2020 'de İstanbul Anadolu yakasında yapılacak olan planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Kesintilerin olduğu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar kesintilerin sona ereceği saati merak ediyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte AYEDAŞ ve BEDAŞ elektrik kesintisi programı

28.01.2020Gündem
BBDSO, Latin ve caz piyanisti Emir Ersoyu ağırlayacak

BBDSO, Latin ve caz piyanisti Emir Ersoy'u ağırlayacak

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), yeni yıl konserinde Latin ve caz piyanisti Emir Ersoy'u ağırlayacak.

20.12.2019Keyif
İstanbul elektrik kesinti programı | Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul elektrik kesinti programı | Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da elektrik kesintilerinin ardından kentte yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabını araştırıyorlar. İstanbul'da hem arıza kaynaklı hem de bakım çalışmaları ile meydana gelen elektrik kesintileri mevcut. Peki İstanbul elektrik kesintilerinde son durum ne? Elektrikler ne zaman gelecek?

19.11.2019Gündem
Feci kaza... Savcı ve eşi yaralı küçük kızı yaşamını yitirdi

Feci kaza... Savcı ve eşi yaralı küçük kızı yaşamını yitirdi

SAMSUN’un Çarşamba ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan cip, karşı şeride geçerek otomobille çarpıştı. Alev alan cipte sürücü zabıt katibi Emel ile eşi savcı Ümit Yılmaz yaralanırken, kızları Zehra (8) ise hayatını kaybetti. Otomobildeki 5 kişi yaralanırken, alevlere müdahale eden bir polis memuru da dumandan etkilendi.

10.11.2019Gündem
İstanbul elektrik kesintilerinde son durum.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul elektrik kesintilerinde son durum.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımız ilçelerinde ve mahallelerindeki elektrik kesintilerinin ne zaman düzeleceğini takip ediyorlar. Elektrik hizmeti sağlayan firmalar planlı elektrik kesintilerinin takvimini resmi sitelerinden açıkladı. Peki elektrikler ne zaman gelecek? İşte İstanbul'un her iki yakasında da yaşanan kesintilerdeki son durum

15.10.2019Gündem
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

Anayasa Mahkemesinin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda "hak ihlali" kararı vermesine ilişkin 1071 akademisyen karşı bildiri imzaladı.

29.07.2019Gündem
Bodrumda 5 yıldızlı otelde silahlı saldırı Yaralılar var...

Bodrum'da 5 yıldızlı otelde silahlı saldırı! Yaralılar var...

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde silahla toplantı salonunu basan bir kişi, otelin güvenlik müdürünü, genel müdür yardımcısını ve genel müdürünü vurdu.

25.07.2019Gündem
Caz festivali

Caz festivali

Bu yıl 3’üncü kez düzenlenen Bozcaada Caz Festivali önceki gün başladı.

22.07.2019Keyif
Bozcaada’da caz rüzgarı...

Bozcaada’da caz rüzgarı...

Kendine Has ve Volkswagen’in katkılarıyla gerçekleşen Bozcaada Caz Festivali, 19 - 21 Temmuz tarihleri arasında Yussef Dayes, Birsen Tezer, Erkan Oğur gibi isimleri ağırlayacak.

2.07.2019Kitap Sanat
Bozcaada Avrupa Caz Ağı’na katıldı

Bozcaada Avrupa Caz Ağı’na katıldı

19-21 Temmuz tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Bozcaada Caz Festivali, aralarında Londra Caz Festivali, Kopenhag Caz Festivali ve Bimhuis Amsterdam gibi 35 farklı ülkeden organizasyonların da yer aldığı Avrupa Caz Ağı’na katıldı. Festival bu yıl Birsen Tezer, Erkan Oğur, Barış Demirel, Bidar, Yussef Dayes, Bobby Rausch, POW Trio gibi isimleri ağırlayacak.

13.06.2019Kitap Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pelit Pastaneleri'nin sahibi Selahattin Ayan'a taziye ziyaretinde bulundu.

6.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Erol Alkan Duran Duran’la

İngiltere’de faaliyetlerine devam eden DJ Erol Alkan, bu kez Duran Duran albümünün arkasındaki isimlerden biri olarak karşımıza çıktı.

27.05.2021

Marlon Brando

Zeynep Bastık’ın ismini ilk duyduğum andan itibaren merak ettiğim yeni şarkısı ‘Marlon Brando’ nihayet çıktı. Söz ve müziği Zeynep Bastık ile Emir Can İğrek’e ait olan şarkının düzenlemesinde Serhat Şensesli imzası var.

11.05.2021

Müzikte Üretim Hız Kesmiyor, Yeni Çalışmalar Art Arda Geliyor

Başlıktan da anlaşılacağı üzere sizleri yeni çalışmalardan haberdar edeceğim bir yazı olacak. Kimler kaçıncı albümünü, kimler ilk EP’sini kimler yeni şarkısını yayınlamış. Kadrajıma giren severek dinlediğim tüm yeni çalışmaları müzikseverlerle paylaşmak ayrı bir mutluluk. O zaman başlayalım.

5.05.2021

Dinleyiciyle nerede buluşacağınızı bilemezsiniz

Müzik sektörü en sakin dönemini yaşıyor. Bir dijital platomdaki konuşmalar arasında gezinirken dikkat çekici bir tartışmaya denk geldim.

18.02.2021

Akdenizlilerin hayat ağacı zeytin

Herkese malum; zeytin, bütün kutsal kitaplarda geçen bir nimettir.

29.11.2020

Sadelik ve huzur adası Kıbrıs

Bu yıl tüm tatil planlarının temel belirleyicisi pandemi ve onun hayatlarımıza getirdiği yeni normal. Nispeten riski az bulunan rotalar ve oteller tercih sebebi olarak öne çıkıyor. Kıbrıs da öyle bir yer işte. Vaka sayısı yok denecek kadar az. Üstelik, KKTC’ye gittiğinizde hem doğa hem kültür tatili için pek cömert olduğunu göreceksiniz. İster deniz-güneş-kum üçlüsünün tadını çıkarabilir ister tarihte katman katman bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

17.08.2020

Karantinadan taze çıkan oyunlar

Korona sürecinde tiyatro mekânları kapandı ama tiyatrocular üretime, yeni üretim biçimleri üzerine düşünmeye devam ediyor. Farklı ekipler, karantina boyunca pek çok dijital oyuna imza attı. Gözünüzden kaçmaması gerekenler burada... ◊ Bahar ÇUHADAR / bahar.cuhadar@hurriyet.com.tr

30.05.2020

Bahar rotası Rize: Evimizden Karadeniz lezzetlerine yolculuk

Covid-19 dolayısıyla evde olduğumuz şu günlerde rotamız baharda en güzel, en yeşil bölgelerimizden biri olan Karadeniz’in lezzetleri olsun. Madem Karadeniz'e gidemiyoruz o halde Karadeniz lezzetlerini evlerimize misafir edelim.

9.04.2020

Emekliler kısa çalışmadan yararlanamıyor

Soru: Emekliler kısa çalışma ödeneğinden faydalanamıyor. Fakat daha önceki iş yerinden 3600 ile ayrılmış kişi çalışmaya devam ediyor. Emekli maaşı da alamıyor yaştan ötürü. Bu kişi kısa çalışma ödeneğinden faydalanabilecek mi? (Begüm Alpaslan)

8.04.2020

Ne ona ne de popa bir katkıda bulunabilir

Hadise’nin yeni şarkısı ‘Geliyorum Yanına’, sözleri anlamayacak olanlara o kadar da batmayabilir. Tam bir yaz şarkısı. Ama yaz bitecek, herkes ülkesine dönecek. Bizse, Hadise ve kopuş ile kopartışlarıyla baş başa kalacağız ne yazık ki...

17.08.2019