EKSTRA
MENÜ

Pedofili

Pedofili haberleri sayfasında güncel ve son dakika Pedofili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 558 Pedofili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Pedofili Haberleri

Polis piskoposlar genel merkezini bastı Gerekçe cinsel istismar

Polis piskoposlar genel merkezini bastı! Gerekçe cinsel istismar

Latin Amerika ülkesi Şili'de papazlarla ilgili cinsel istismar iddiaları kapsamında Katolik Piskoposlar Konferansı genel merkezine baskın düzenlendi.

14.08.2018Dünya
En korkunç çocuk istismarı davasında karar çıktı

'En korkunç çocuk istismarı davası'nda karar çıktı

Almanya'da Berrin T. ile erkek arkadaşı Christian L., oğullarını iki yıl boyu 'derin internet' üzerinden pedofillere satmak suçundan hüküm giydi. Soruşturmayı yürüten yetkililer, bugüne kadar gördükleri en korkunç çocuk istismarı dosyasıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

7.08.2018Dünya

Çocuk taciziyle suçlanan kardinal istifa etti

Katolik Kilisesi'nin ABD'deki en önemli isimlerinden biri olan Kardinal Theodore McCarrick çocuk tacizi suçlamaları nedeniyle istifaya zorlandı.

29.07.2018Dünya
Twitterda İngiliz dalgıca pedofil diyen Musk özür diledi

Twitter'da İngiliz dalgıca 'pedofil' diyen Musk özür diledi

Teknoloji girişimcisi Elon Musk Twitter'da, Tayland'da mağarada mahsur kalan çocukların kurtarılmasıyla ilgili olarak İngiliz mağara dalgıcı Vern Unsworth'la girdiği tartışmada dalgıca "pedofil" dediği için özür diledi.

18.07.2018Teknoloji
Pedofili dediği mağaracıdan özür diledi

Pedofili dediği mağaracıdan özür diledi

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi ABD'li girişimci Elon Musk, Tayland'daki mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörlerinin kurtarılmasına yardım eden İngiliz mağaracı Vernon Unsworth hakkında sosyal medyadan yaptığı pedofili suçlamasından geri adım attı. Musk, Unsworth'tan yine sosyal medya aracılığıyla özür diledi.

18.07.2018Dünya
Türkiye’nin önündeki büyük soru: Çocuklarımızı nasıl koruyacağız

Türkiye’nin önündeki büyük soru: Çocuklarımızı nasıl koruyacağız?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından hazırlanan Adli İstatistik verilerine göre, 2008-2016 yılları arasında Türkiye’de 104 bin 531 çocuk kayboldu. Üstelik bu sadece hakkında resmi olarak kayıp müracaatı yapılan veya güvenlik birimleri tarafından bulunan çocukların sayısı. Son iki haftayı Ankara ve Ağrı’da iki küçük kızın sağ salim bulunmasını bekleyerek geçirdik. Evlerinin önünde oyun oynarken kaybolan iki çocuktan üzücü haberlerin geldiği dakikalarda, henüz kaybolmuş başka çocukların anonsu yapılıyordu. Bu çocukları kim, ne amaçla kaçırıyor? İhmal kimin, bulunmaları neden uzun sürüyor? Uzmanlara sorduk...

Vali Topacadan kayıp Eylül ile ilgili açıklama

Vali Topaca'dan kayıp Eylül ile ilgili açıklama

Ankara’nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cesedi, Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu. Ankara Valisi Ercan Topaca da bölgede yaptığı incelemelerin ardından konu hakkında açıklamalarda bulundu. NTV muhabiri Gökhan Gerçek ise Emniyet kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, tutuklanan Uğur K.'nın telefonunda yapılan incelemelerde bulunan görüntü ve videolardan şüphelinin pedofili olabileceğine dair güçlü kanıtlar bulunduğunu belirtti.

29.06.2018Haber
İtalya’da korkutan ‘istismar’ raporu

İtalya’da korkutan ‘istismar’ raporu

İtalya’da geçen yıl her 72 satte, bir çocuğun cinsel istismara uğradığı açıklandı.

5.05.2018Avrupa
Arnavut Kardinal: Cep telefonuyla şeytan çıkarma ayini yaptım

Arnavut Kardinal: Cep telefonuyla şeytan çıkarma ayini yaptım

İtalya'nın başkenti Roma'da Katolik Kilisesi'ne bağlı bir üniversitede 'şeytan çıkarma' kursu düzenleniyor.

17.04.2018Dünya
Kritik düzenleme az önce Meclise sunuldu

Kritik düzenleme az önce Meclis'e sunuldu

Çocuk istismarını engellemeye yönelik düzenleme TBMM'ye sunuldu. Tasarıya göre, çocukların cinsel istismarı suçlarında, suçun niteliğine göre ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına kadar hüküm verilebilecek, cinsel suçlardan dolayı hapis cezasına mahkum olanlar hakkında tahliye edilme tarihinden 3 ay öncesinden başlamak üzere tahliyeden itibaren 5 yıla kadar, ayakta veya yatarak cinsel isteğin ilaçla baskılanması tedbiri alınabilecek. 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı cebir ve tehditle veya silah kullanmak suretiyle cinsel istismar suçu işlenmesi halinde müebbet hapis cezası verilebilecek. Çocuğun cinsel istismarı suçu için öngörülen hapis cezasının üst sınırı 20 yıldan 40 yıla çıkarılacak. Suçun 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı işlenmiş olması halinde ise 30 yıldan 40 yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

9.04.2018Gündem
Kimyasal hadım nedir Kimyasal hadımı hangi ülkeler uyguluyor

Kimyasal hadım nedir? Kimyasal hadımı hangi ülkeler uyguluyor?

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, kimyasal hadımın Türk Ceza Kanunu ‘na gireceğini açıkladı. Artan çocuk istismarlarının ardından gündeme gelen Kimyasal hadım nedir? Kimyasal kastrasyon hangi ülkelerde var?

6.04.2018Gündem
Üvey babadan öldüren taciz Duyan çileden çıktı...

Üvey babadan öldüren taciz! Duyan çileden çıktı...

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde bir papazın 4 yaşından itibaren 10 yıl boyunca taciz ettiği Elena Franci (29) isimli kadının evinde ölü bulunması ülkeyi karıştırdı. Tacizci papazın cezasının ardından yeniden göreve getirildiği ortaya çıkarken, Rum Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

28.03.2018Dünya
İnsanlıktan utandıran araştırma: Seks işçiliğine zorlanan Arakanlı Müslüman çocuklar

İnsanlıktan utandıran araştırma: Seks işçiliğine zorlanan Arakanlı Müslüman çocuklar

BBC'nin yaptığı araştırma, Myanmar'dan Bangladeş'teki mülteci kamplarına kaçan Arakanlı Müslüman kız çocukların seks ticaretine zorlanarak yabancılara satıldığını ortaya çıkardı.

21.03.2018Dünya
Beş Arap ülkesi Türkiyeye karşı toplandı

Beş Arap ülkesi Türkiye'ye karşı toplandı!

BAE’nin başını çektiği Türkiye karşıtı ittifakın nasıl oluştuğuna ilişkin yeni ipuçları çıktı. BAE’nin ABD’deki lobicisi George Nader, 2015’te Kızıldeniz’de bir yatta 5 Arap liderini toplayarak, “Türkiye ve İran karşıtı yeni bir bölgesel ittifak kurmalarını” teklif etmiş.

21.03.2018Dünya
Skandal ortaya çıktı Kız öğrencilerin görüntülerini siteye yüklemişler

Skandal ortaya çıktı! Kız öğrencilerin görüntülerini siteye yüklemişler

Kuzey İrlanda'da bir okulda kız öğrencilere ait yüzlerce fotoğrafın, cinsel içerikli yayın yapan bir internet sitesine yüklendiği ortaya çıktı. Olay ülkede infial yarattı.

20.03.2018Dünya
Bu cinsellik değil nefret

"Bu cinsellik değil nefret"

Küçük yaştaki çocuklar taciz, tecavüz mağdurları olarak gündemde. Sadece 2016’da Adli Tıp’a gelen çocuk cinsel istismar vakası 40 bin 64 ve yalnız 13 bin vaka cezalandırılabildi. Suçlular bazen baba, bazen öğretmen gibi en yakınlar olabiliyor. Önlem olarak hazırlanan tasarıdaki maddelerden biri de ‘kimyasal hadım’... Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gökhan Oral’la pedofiliyi konuştuk. İngiltere Adalet Bakanlığı’yla çalışan Newcastle Upon Tyne Üniversitesi’nden Emeritus Profesör Don Grubin ve dünyanın en önemli tıp fakültelerinden İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nde, pedofiliyi önlemek için araştırmalar yapan ekibin başındaki Dr. Christoffer Rahm da sorularımızı yanıtladı. İşte 360 derece pedofili ve kimyasal hadım...

25.02.2018Gündem
Ceza hukukçusundan kastrasyon uyarısı

Ceza hukukçusundan kastrasyon uyarısı

HÜKÜMETİN sekiz bakanlı komisyonu çocuklara cinsel istismarda bulunanlara karşı alınacak yasal ve idari tedbirler için “caydırıcı-önleyici” yeni bir model için çalışırken, bu suç faillerine kimyasal kastrasyon uygulaması konusunda hukukçulardan kritik uyarı ve öneriler geldi.

23.02.2018Gündem
Hükümetten çocuk tacizi konusunda çok önemli karar

Hükümetten 'çocuk tacizi' konusunda çok önemli karar

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, cinsel istismara karşı getirilecek düzenlemede iyi hal indiriminin olmayacağını söyledi.

22.02.2018Gündem
Adalet Bakanı: Çocuk istismarı konusunda kimyasal hadım gündeme gelebilir

Adalet Bakanı: Çocuk istismarı konusunda kimyasal hadım gündeme gelebilir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Çocuk istismarı konusunda kimyasal hadım konusu birkaç gün içinde gündeme gelebilir" dedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da ''Hadım da dahil konu görüşülecek'' ifadelerini kullandı.

20.02.2018Gündem
Bahçeliden çok sert pedofili tepkisi

Bahçeli'den çok sert pedofili tepkisi

MHP lideri Devlet Bahçeli konuşmasının başlangıcında çocuk istismarı konusuna değinerek sapıklara büyük tepki gösterdi. Bahçeli, "Sapıklara müsamaha asla gösterilmemelidir. Bunlara hayat haram edilmelidir. Kim ki çocukların hakkını hukukunu inkar ve imha etmeye kalkıyorsa ya anasından doğduğuna pişman edilmeli ya da darağacına gönderilmelidir" dedi.

20.02.2018Haber
Bahçeliden çok sert pedofili tepkisi

Bahçeli'den çok sert pedofili tepkisi

MHP lideri Devlet Bahçeli konuşmasının başlangıcında çocuk istismarı konusuna değinerek sapıklara büyük tepki gösterdi. Bahçeli, "Sapıklara müsamaha asla gösterilmemelidir. Bunlara hayat haram edilmelidir. Kim ki çocukların hakkını hukukunu inkar ve imha etmeye kalkıyorsa ya anasından doğduğuna pişman edilmeli ya da darağacına gönderilmelidir" dedi.

20.02.2018Gündem
Guardioladan pedofili ve cinsel istismar açıklaması

Guardiola'dan pedofili ve cinsel istismar açıklaması

İngiltere’de yaşanan cinsel istismar skandalı Premier League’de de yankılanmaya devam ediyor.

17.02.2018Futbol
‘60 bin kişi  BM görevlilerinin istismarına uğradı’

‘60 bin kişi BM görevlilerinin istismarına uğradı’

İNGİLİZ Sun gazetesi, gizli bir kaynağa dayandırdığı haberinde Birleşmiş Milletler yardım çalışanlarıyla ilgili çarpıcı bir iddiaya yer verdi.

13.02.2018Dünya
Korkunç iddia: 60 bin kişi BM yardım çalışanları tarafından cinsel istismara uğradı

Korkunç iddia: "60 bin kişi BM yardım çalışanları tarafından cinsel istismara uğradı"

İngiliz The Sun gazetesi, gizli bir iç kaynağa dayandırdığı haberinde Birleşmiş Milletler (BM) yardım çalışanlarıyla ilgili çarpıcı bir iddiaya yer verdi. Habere göre, bugüne dek 60 bin kişinin BM yardım çalışanları tarafından taciz ve tecavüz de dahil cinsel istismara uğradığı düşünülüyor. Dahası, yardım kuruluşu çalışanlarının yaklaşık 3,300'ünün pedofili eğilimi olduğu iddia ediliyor.

13.02.2018Dünya
Kızını istismarla suçlanan adam tutuklanmadı, anne isyan etti...

Kızını istismarla suçlanan adam tutuklanmadı, anne isyan etti...

Antalya'da 10 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan apartman görevlisi A.Ö.’nün (45) tutuklanmasına ilişkin talebin reddedilmesinin ardından anne Funda Y. (38), adliye koridorunda fenalaştı. Anneyi avukatlar ve arkadaşları güçlükle sakinleştirdi. Kadın derneklerinin de destek verdiği anne "Bu, toplumsal bir acı, sadece benim acım değil. Bunun için çocuk mahkemelerinin kurulması gerekiyor. Pedofili hakkında gerçekten bilgi sahibi olan yargı mensuplarının bunu yargılaması gerekiyor. Çünkü bu insanlar ellerini kollarını sallayarak, tutuksuz yargılanmak suretiyle serbest bırakılıyor" diye konuştu.

29.01.2018Gündem
CHPden Diyanete sert tepki

CHP'den Diyanet'e sert tepki

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesindeki 'Dini Kavramlar Sözlüğü' bölümünde 'bulûğ' ve 'nikâh' kelimelerine ilişkin açıklamalar, kız çocuklarının 9; erkek çocuklarının 12 yaşında evlendirilebileceği yorumlarına neden oldu ve büyük tartışma yarattı.

3.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İnsanlıktan utanmak bu olmalı

Taciz, tecavüz, pedofili ve benzeri olaylar, toplumsal sınıf, statü, gelir düzeyi gibi şeylere bakmıyor.

20.07.2018

“Cinsel eğitime başlamak için en uygun zaman soru sormaya başladıkları 3-4 yaş dönemleridir.”

“Ne oldu da bu hale geldik?” sorusuyla başladım bu haftaki röportajıma… Gerçekten… Ne zaman sokaklardan korkar olduk? Ne zaman insanlardan kaçar olduk? Ne ara sokakta ki teyzelerden amcalardan çocuklarımızı kaçırır olduk!

18.07.2018

CHP’de değişim zamanı

AZİZ Kocaoğlu’nu on yılı aşkın belediye başkanlığı döneminde hep izledik.

14.07.2018

Çocuğun kayıpsa önce şuraya bak

DÜN, kriminal konularda uzman bir kişiyle konuştum.

3.07.2018

İki çocuk arasındaki cinsel davranış cezalandırılıyor

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan ‘çocuklara cinsel istismar suçu’yla ilgili kanun tasarısı geçen hafta TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıya göre, çocuğun cinsel istismarı suçu için öngörülen hapis cezasının üst sınırı 20 yıldan 40 yıla çıkarılıyor. En çok 12 yaş ile ilgili düzenleme tartışılıyor. Ancak Türk Ceza Kanunu gibi birçok kanunun hazırlanmasında yer alan İstanbul Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer başka bir konuya dikkat çekmek istiyor: “15 yaşından küçük çocukların kendi aralarındaki zora dayalı olmayan cinsel davranışları nedeniyle verilecek cezalar arttırılıyor. Yani diyelim ki 14 yaşında iki çocuk var. Cebir, tehdit yok. Hatta cinsel ilişkiye bile girmediler. Bir merakla birbirlerine karşı öpüşme gibi bir takım cinsel davranışlarda bulundular. Bunun cezası 8 yıldan 15 yıla kadar hapis oluyor.” Prof. Sözüer ile yasa tasarısının detaylarını konuştuk.

15.04.2018

Çocuklar için ayrı bir alo imdat hattı olmalı

Gülben Ergen bu hafta Acıbadem Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı ve İmdat Derneği Kurucusu Prof. Dr. Oğuz Polat’la bir araya geldi. Her geçen gün artan istismar vakalarından kimyasal hadım tartışmalarına, anne-babalara düşen sorumluluklardan yargı süreçlerine kadar her şeyi detaylarıyla konuştu.

20.03.2018

‘Rahşan Affı’na dönmesin

Cezaevlerinde cinsel istismardan hükümlü-tutuklu sayısı 16 bin ve 19 bin 954 cinsel suç dosyası temyizde bekliyor.

4.03.2018

Pedofili ve yansımaları

Küçük çocuklara cinsel ilgi duymak sapkınlıktır

21.02.2018

Cem Yılmaz’ın çekmesi gereken film

Sihirbaz ve halı satıcısından sonra bir de bu mesleğin hikayesini anlatsa izlemez misiniz?

6.02.2018

Çocuk kadınlar

9 yaşında kadın olur mu? 9 yaşında anne olur mu?

4.01.2018